Hoofdmenu openen

De Grand Prix van Spanje voor motorfietsen is een wegrace wedstrijd, die sinds 1950 wordt verreden en in 1951 voor het eerst meetelde voor het wereldkampioenschap. De wedstrijd vindt op het Circuito Permanente de Jerez in de buurt van Jerez de la Frontera plaats.

Inhoud

GeschiedenisBewerken

De wedstrijd werd voor het eerst georganiseerd in 1950. Voorloper was de Grote Prijs van Barcelona, die sinds 1933 op dezelfde locatie plaatsvond. Van 1951 tot 1955 had de race voor het eerst een wereldkampioenschapsstatus. Sinds 1961 hoort de Grand Prix ononderbroken tot het wereldkampioenschap. In het begin werd de wedstrijd verreden op het Montjuïc Park, later verhuisde de wedstrijd naar Circuito Permanente del Jarama. Sinds het seizoen 1989 vindt de race plaats op het Circuito Permanente de Jerez.

StatistiekBewerken

1950 tot 1972Bewerken

Races met rode achtergrond telden niet mee voor het Wereldkampioenschap wegrace

Editie[1] Seizoen Circuit Klasse Winnaar Tweede Derde Snelste ronde
1 1950 Montjuïc 125 cc   Nello Pagani (FB Mondial)
350 cc   Tommy Wood (Velocette)
500 cc   Nello Pagani (Gilera)
Zijspan   Milani /   n.n.b. (Gilera)
2 1951 Montjuïc 125 cc   Guido Leoni (FB Mondial)   Carlo Ubbiali (FB Mondial)   Vittorio Zanzi (Morini)   Carlo Ubbiali (FB Mondial)
350 cc   Tommy Wood (Velocette)   Leslie Graham (Velocette)   Bill Petch (AJS)   Tommy Wood (Velocette)
500 cc   Umberto Masetti (Gilera)   Tommy Wood (Norton)   Arciso Artesiani (MV Agusta)   Enrico Lorenzetti (Moto Guzzi)
Zijspan   Oliver /   Dobelli (Norton)   Frigerio /   Ricotti (Gilera)   Milani /   Pizzocri (Gilera)   Oliver /   Dobelli (Norton)
3 1952 Montjuïc 125 cc   Emilio Mendogni (Morini)   Leslie Graham (MV Agusta)   Cecil Sandford (MV Agusta)   Emilio Mendogni (Morini)
500 cc   Leslie Graham (MV Agusta)   Umberto Masetti (Gilera)   Ken Kavanagh (Norton)   Umberto Masetti (Gilera)
Zijspan   Oliver /   Dobelli (Norton)   Drion /   Stoll-Laforge (Norton)   Smith /   Nutt (Norton)   Merlo /   Magri (Gilera)
4 1953 Montjuïc 125 cc   Angelo Copeta (MV Agusta)   Cecil Sandford (MV Agusta)   Rupert Hollaus (NSU)   Angelo Copeta (MV Agusta)
250 cc   Enrico Lorenzetti (Moto Guzzi)   Ken Kavanagh (Moto Guzzi)   Fergus Anderson (Moto Guzzi)   Alano Montanari (Moto Guzzi)
500 cc   Fergus Anderson (Moto Guzzi)   Carlo Bandirola (MV Agusta)   Dickie Dale (Gilera)   Fergus Anderson (Moto Guzzi)
5 1954 Montjuïc 125 cc   Tarquinio Provini (FB Mondial)   Roberto Colombo (MV Agusta)   José Antonio Elizalde (Montesa)   Carlo Ubbiali (MV Agusta)
350 cc   Fergus Anderson (Moto Guzzi)   Duilio Agostini (Moto Guzzi)   John Grace (Norton)   Fergus Anderson (Moto Guzzi)
500 cc   Dickie Dale (MV Agusta)   Ken Kavanagh (Moto Guzzi)   Nello Pagani (MV Agusta)   Ken Kavanagh (Moto Guzzi)
6 1955 Montjuïc 125 cc   Luigi Taveri (MV Agusta)   Romolo Ferri (FB Mondial)   Carlo Ubbiali (MV Agusta)   Luigi Taveri (MV Agusta)
500 cc   Reg Armstrong (Gilera)   Carlo Bandirola (MV Agusta)   Umberto Masetti (MV Agusta)   Carlo Bandirola (MV Agusta)
Zijspan   Faust /   Remmert (BMW)   Smith /   Dibben (Norton)   Oliver /   Bliss (Norton)   Faust /   Remmert (BMW)
1956 Geannuleerd
7 1957 Montjuïc 125 cc   Carlo Ubbiali (MV Agusta)
500 cc   John Surtees (MV Agusta)
Zijspan   Schmid /   Kölle (BMW)
8 1958 Montjuïc 125 cc   Carlo Ubbiali (MV Agusta)
250 cc   Carlo Ubbiali (MV Agusta)
500 cc   John Surtees (MV Agusta)
9 1959 Montjuïc 125 cc   Juan Elizalde (Montesa)
350 cc   Ricardo Fargas (Ducati)
500 cc   Peter Ferbrache (Matchless)
Zijspan   Scheidegger /   Burkhardt (BMW)
10 1960 Montjuïc 125 cc   Luigi Taveri (MV Agusta)
500 cc   Jim Redman (Norton)
Zijspan   Camathias /   Rüfenacht (BMW)
11 1961 Montjuïc 125 cc   Tom Phillis (Honda)   Ernst Degner (MZ)   Jim Redman (Honda)   Mike Hailwood (EMC)
250 cc   Gary Hocking (MV Agusta)   Tom Phillis (Honda)   Silvio Grassetti (Benelli)   Gary Hocking (MV Agusta)
Zijspan   Fath /   Wohlgemuth (BMW)   Scheidegger /   Burkhardt (BMW)   Strub /   Huber (BMW)   Fath /   Wohlgemuth (BMW)
12 1962 Montjuïc 50 cc   Hans Georg Anscheidt (Kreidler)   José Maria Busquets (Derbi)   Luigi Taveri (Honda)   Hans Georg Anscheidt (Kreidler)
125 cc   Kunimitsu Takahashi (Honda)   Jim Redman (Honda)   Luigi Taveri (Honda)   Luigi Taveri (Honda)
250 cc   Jim Redman (Honda)   Bob McIntyre (Honda)   Tom Phillis (Honda)   Tom Phillis (Honda)
Zijspan   Deubel /   Hörner (BMW)   Camathias /   Burkhardt (BMW)   Kölle /   Hess (BMW)   Deubel /   Hörner (BMW)
13 1963 Montjuïc 50 cc   Hans Georg Anscheidt (Kreidler)   Hugh Anderson (Suzuki)   José Maria Busquets (Derbi)   Hans Georg Anscheidt (Kreidler)
125 cc   Luigi Taveri (Honda)   Jim Redman (Honda)   Kunimitsu Takahashi (Honda)   Luigi Taveri (Honda)
250 cc   Tarquinio Provini (Morini)   Jim Redman (Honda)   Tommy Robb (Honda)   Tarquinio Provini (Morini)
Zijspan   Deubel /   Hörner (BMW)   Kölle /   Hess (BMW)   Camathias /   Herzig (BMW)   Deubel /   Hörner (BMW)
14 1964 Montjuïc 50 cc   Hans Georg Anscheidt (Kreidler)   Hugh Anderson (Suzuki)   Mitsuo Itoh (Suzuki)   Hans Georg Anscheidt (Kreidler)
125 cc   Luigi Taveri (Honda)   Jim Redman (Honda)   Rex Avery (EMC)   Luigi Taveri (Honda)
250 cc   Tarquinio Provini (Benelli)   Jim Redman (Honda)   Phil Read (Yamaha)   Tarquinio Provini (Benelli)
Zijspan   Camathias /   Föll (Gilera)   Kölle /   Hess (BMW)   Auerbacher /   Heim (BMW)   Kölle /   Hess (BMW)
15 1965 Montjuïc 50 cc   Hugh Anderson (Suzuki)   Ralph Bryans (Honda)   José Maria Busquets (Derbi)   Hugh Anderson (Suzuki)
125 cc   Hugh Anderson (Suzuki)   Frank Perris (Suzuki)   Derek Woodman (MZ)   Frank Perris (Suzuki)
250 cc   Phil Read (Yamaha)   Ramón Torras (Bultaco)   Michelle Duff (Yamaha)   Phil Read (Yamaha)
Zijspan   Deubel /   Hörner (BMW)   Scheidegger /   Robinson (BMW)   Butscher /   Kalauch (BMW)   Deubel /   Hörner (BMW)
16 1966 Montjuïc 50 cc   Luigi Taveri (Honda)   Hans Georg Anscheidt (Suzuki)   Ralph Bryans (Honda)   Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
125 cc   Bill Ivy (Yamaha)   Luigi Taveri (Honda)   Ralph Bryans (Honda)   Phil Read (Yamaha)
250 cc   Mike Hailwood (Honda)   Derek Woodman (MZ)   Renzo Pasolini (Aermacchi)   Mike Hailwood (Honda)
17 1967 Montjuïc 50 cc   Hans Georg Anscheidt (Suzuki)   Yoshimi Katayama (Suzuki)   Benjamín Grau (Derbi)   Yoshimi Katayama (Suzuki)
125 cc   Bill Ivy (Yamaha)   Phil Read (Yamaha)   Yoshimi Katayama (Suzuki)   Bill Ivy (Yamaha)
250 cc   Phil Read (Yamaha)   Ralph Bryans (Honda)   José Medrano (Bultaco)   Mike Hailwood (Honda)
Zijspan   Auerbacher /   Dein (BMW)   Enders /   Engelhardt (BMW)   Schauzu /   Schneider (BMW)   Auerbacher /   Dein (BMW)
18 1968 Montjuïc 50 cc   Hans Georg Anscheidt (Suzuki)   Ángel Nieto (Derbi)   Barry Smith (Derbi)   Ángel Nieto (Derbi)
125 cc   Salvador Cañellas (Bultaco)   Ginger Molloy (Bultaco)   Heinz Rosner (MZ)   Bill Ivy (Yamaha)
250 cc   Phil Read (Yamaha)   Heinz Rosner (MZ)   Ginger Molloy (Bultaco)   Phil Read (Yamaha)
500 cc   Giacomo Agostini (MV Agusta)   Jack Findlay (McIntyre-Matchless)   John Dodds (Norton)   Giacomo Agostini (MV Agusta)
19 1969 Jarama 50 cc   Aalt Toersen (Kreidler)   Ángel Nieto (Derbi)   Jan de Vries (Kreidler)   Ángel Nieto (Derbi)
125 cc   Cees van Dongen (Suzuki)   Kent Andersson (Maico)   Walter Villa (Villa)   Salvador Cañellas (Yamaha)
250 cc   Santiago Herrero (Ossa)   Kent Andersson (Yamaha)   Börje Jansson (Kawasaki)   Renzo Pasolini (Benelli)
350 cc   Giacomo Agostini (MV Agusta)   Kel Carruthers (Aermacchi)   Giuseppe Visenzi (Yamaha)   Giacomo Agostini (MV Agusta)
500 cc   Giacomo Agostini (MV Agusta)   Angelo Bergamonti (Paton)   Ginger Molloy (Bultaco)   Giacomo Agostini (MV Agusta)
20 1970 Montjuïc 50 cc   Salvador Cañellas (Derbi)   Rudolf Kunz (Kreidler)   Jan de Vries (Kreidler)   Rudolf Kunz (Kreidler)
125 cc   Ángel Nieto (Derbi)   Barry Sheene (Suzuki)   Börje Jansson (Maico)   Ángel Nieto (Derbi)
250 cc   Kent Andersson (Yamaha)   Ginger Molloy (Yamaha)   Silvio Grassetti (Yamaha)   Kent Andersson (Yamaha)
350 cc   Angelo Bergamonti (MV Agusta)   Rodney Gould (Yamaha)   Kent Andersson (Yamaha)   Angelo Bergamonti (MV Agusta)
500 cc   Angelo Bergamonti (MV Agusta)   Ginger Molloy (Kawasaki)   Giuseppe Mandolini (Aermacchi)   Angelo Bergamonti (MV Agusta)
21 1971 Jarama 50 cc   Jan de Vries (Kreidler)   Jarno Saarinen (Kreidler)   Herman Meijer (Hemeyla)   Jan de Vries (Kreidler)
125 cc   Ángel Nieto (Derbi)   Chas Mortimer (Yamaha)   Barry Sheene (Suzuki)   Ángel Nieto (Derbi)
250 cc   Jarno Saarinen (Yamaha)   Phil Read (Yamaha)   Chas Mortimer (Yamaha)   Jarno Saarinen (Yamaha)
350 cc   Teuvo Länsivuori (Yamaha)   Kurt-Ivan Carlsson (Yamaha)   Werner Pfirter (Yamaha)   Jarno Saarinen (Yamaha)
500 cc   Dave Simmonds (Kawasaki)   Kaarlo Koivuniemi (Seeley)   Eric Offenstadt (SMAC-Kawasaki)   Kurt-Ivan Carlsson (Yamaha)
22 1972 Montjuïc 50 cc   Ángel Nieto (Derbi)   Jan de Vries (Kreidler)   Kent Andersson (Kreidler)   Ángel Nieto (Derbi)
125 cc   Kent Andersson (Yamaha)   Chas Mortimer (Yamaha)   Ángel Nieto (Derbi)   Chas Mortimer (Yamaha)
250 cc   Renzo Pasolini (Aermacchi)   Teuvo Länsivuori (Yamaha)   Barry Sheene (Yamaha)   Renzo Pasolini (Aermacchi)
350 cc   Bruno Kneubühler (Yamaha)   Renzo Pasolini (Aermacchi)   János Drapál (Yamaha)   Teuvo Länsivuori (Yamaha)
500 cc   Chas Mortimer (Yamaha)   Dave Simmonds (Kawasaki)   Jack Findlay (Jada-Suzuki)   Chas Mortimer (Yamaha)

Sinds 1973Bewerken

Editie[1] Seizoen Circuit Klasse Winnaar Tweede Derde Poleposition Snelste ronde
23 1973 Jarama 50 cc   Jan de Vries (Kreidler)   Bruno Kneubühler (Kreidler)   Henk van Kessel (Kreidler)   Jan de Vries (Kreidler)   Bruno Kneubühler (Kreidler)
125 cc   Chas Mortimer (Yamaha)   Ángel Nieto (Morbidelli)   Börje Jansson (Maico)   Ángel Nieto (Morbidelli)   Ángel Nieto (Morbidelli)
250 cc   John Dodds (Yamaha)   Bruno Kneubühler (Yamaha)   Chas Mortimer (Yamaha)   John Dodds (Yamaha)   John Dodds (Yamaha)
350 cc   Adu Celso Santos (Yamaha)   Billie Nelson (Yamaha)   Patrick Pons (Yamaha)   John Dodds (Yamaha)   John Dodds (Yamaha)
500 cc   Phil Read (MV Agusta)   Bruno Kneubühler (Yamaha)   Werner Giger (Yamaha)   Phil Read (MV Agusta)   Phil Read (MV Agusta)
24 1974 Montjuïc 50 cc   Henk van Kessel (Kreidler)   Herbert Rittberger (Kreidler)   Julien van Zeebroeck (Kreidler)   Herbert Rittberger (Kreidler)   Julien van Zeebroeck (Kreidler)
125 cc   Benjamín Grau (Derbi)   Otello Buscherini (Malanca)   Bruno Kneubühler (Yamaha)   Kent Andersson (Yamaha)   Benjamín Grau (Derbi)
250 cc   John Dodds (Yamaha)   Pentti Korhonen (Yamaha)   Dieter Braun (Yamaha)   Takazumi Katayama (Yamaha)   Takazumi Katayama (Yamaha)
350 cc   Víctor Palomo (Yamaha)   Dieter Braun (Yamaha)   Olivier Chevallier (Yamaha)   Patrick Pons (Yamaha)   Pentti Korhonen (Yamaha)
25 1975 Jarama 50 cc   Ángel Nieto (Kreidler)   Julien van Zeebroeck (Kreidler)   Stefan Dörflinger (Kreidler)   Ángel Nieto (Kreidler)   Ángel Nieto (Kreidler)
125 cc   Paolo Pileri (Morbidelli)   Kent Andersson (Yamaha)   Bruno Kneubühler (Yamaha)   Benjamín Grau (Derbi)   Benjamín Grau (Derbi)
250 cc   Walter Villa (Harley-Davidson)   Patrick Pons (Yamaha)   Benjamín Grau (Derbi)   Walter Villa (Harley-Davidson)   Walter Villa (Harley-Davidson)
350 cc   Giacomo Agostini (Yamaha)   Johnny Cecotto (Yamaha)   Hideo Kanaya (Yamaha)   Víctor Palomo (Yamaha)   Johnny Cecotto (Yamaha)
26 1976 Montjuïc 50 cc   Ángel Nieto (Bultaco)   Herbert Rittberger (Kreidler)   Eugenio Lazzarini (Ufo)   Ángel Nieto (Bultaco)   Ángel Nieto (Bultaco)
125 cc   Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)   Ángel Nieto (Bultaco)   Henk van Kessel (AGV Condor)   Ángel Nieto (Bultaco)   Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)
250 cc   Gianfranco Bonera (Harley-Davidson)   Walter Villa (Harley-Davidson)   Alan North (Yamaha)   Alan North (Yamaha)   Walter Villa (Harley-Davidson)
350 cc   Kork Ballington (Yamaha)   Víctor Palomo (Yamaha)   Franco Uncini (Yamaha)   Walter Villa (Harley-Davidson)   Franco Uncini (Yamaha)
27 1977 Jarama 50 cc   Ángel Nieto (Bultaco)   Eugenio Lazzarini (Kreidler)   Ricardo Tormo (Bultaco)   Ángel Nieto (Bultaco)   Eugenio Lazzarini (Kreidler)
125 cc   Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)   Eugenio Lazzarini (Morbidelli)   Jean-Louis Guignabodet (Morbidelli)   Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)   Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)
250 cc   Takazumi Katayama (Yamaha)   Alan North (Yamaha)   Olivier Chevallier (Yamaha)   Ken Nemoto (Yamaha)   Takazumi Katayama (Yamaha)
350 cc   Michel Rougerie (Yamaha)   Christian Sarron (Yamaha)   Takazumi Katayama (Yamaha)   Alan North (Yamaha)   Michel Rougerie (Yamaha)
28 1978 Jarama 50 cc   Eugenio Lazzarini (Kreidler)   Ricardo Tormo (Bultaco)   Patrick Plisson (ABF)   Eugenio Lazzarini (Kreidler)   Eugenio Lazzarini (Kreidler)
125 cc   Eugenio Lazzarini (MBA)   Thierry Espié (Motobécane)   Harald Bartol (Morbidelli)   Pier Paolo Bianchi (Minarelli)   Eugenio Lazzarini (MBA)
250 cc   Gregg Hansford (Kawasaki)   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Franco Uncini (Yamaha)   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Gregg Hansford (Kawasaki)
500 cc   Pat Hennen (Suzuki)   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Takazumi Katayama (Yamaha)   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Kenny Roberts senior (Yamaha)
29 1979 Jarama 50 cc   Eugenio Lazzarini (Kreidler)   Patrick Plisson (ABF)   Rolf Blatter (Kreidler)   Eugenio Lazzarini (Kreidler)   Eugenio Lazzarini (Kreidler)
125 cc   Ángel Nieto (Minarelli)   Thierry Espié (Motobécane)   Walter Koschine (Fantic)   Ángel Nieto (Minarelli)   Ángel Nieto (Minarelli)
250 cc   Kork Ballington (Kawasaki)   Gregg Hansford (Kawasaki)   Graziano Rossi (Morbidelli)   Gregg Hansford (Kawasaki)   Kork Ballington (Kawasaki)
350 cc   Kork Ballington (Kawasaki)   Gregg Hansford (Kawasaki)   Michel Frutschi (Yamaha)   Kork Ballington (Kawasaki)   Sadao Asami (Yamaha)
500 cc   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Wil Hartog (Suzuki)   Mike Baldwin (Suzuki)   Mike Baldwin (Suzuki)   Kenny Roberts senior (Yamaha)
30 1980 Jarama 50 cc   Eugenio Lazzarini (Iprem)   Stefan Dörflinger (Kreidler)   Henk van Kessel (Pentax-Sparta)   Ricardo Tormo (Kreidler)   Eugenio Lazzarini (Iprem)
125 cc   Pier Paolo Bianchi (MBA)   Iván Palazzese (MBA)   Bruno Kneubühler (MBA)   Pier Paolo Bianchi (MBA)   Guy Bertin (Motobécane)
250 cc   Kork Ballington (Kawasaki)   Toni Mang (Kawasaki)   Thierry Espié (Yamaha)   Kork Ballington (Kawasaki)   Kork Ballington (Kawasaki)
500 cc   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Marco Lucchinelli (Suzuki)   Randy Mamola (Suzuki)   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Kenny Roberts senior (Yamaha)
31 1981 Jarama 50 cc   Ricardo Tormo (Bultaco)   Stefan Dörflinger (Kreidler)   Yves Dupont (ABF)   Ricardo Tormo (Bultaco)   Ricardo Tormo (Bultaco)
125 cc   Ángel Nieto (Minarelli)   Iván Palazzese (MBA)   Pier Paolo Bianchi (MBA)   Hans Müller (MBA)   Guy Bertin (Sanvenero)
250 cc   Toni Mang (Kawasaki)   Jean-François Baldé (Kawasaki)   Carlos Lavado (Yamaha)   Toni Mang (Kawasaki)   Toni Mang (Kawasaki)
Zijspan   Biland /   Waltisperg (LCR-Yamaha)   Michel /   Burkhard (Seymaz-Yamaha)   Kumano /   Takeshima (LCR-Yamaha)   Biland /   Waltisperg (LCR-Yamaha)   Biland /   Waltisperg (LCR-Yamaha)
32 1982 Jarama 50 cc   Stefan Dörflinger (Kreidler)   Eugenio Lazzarini (Garelli)   Claudio Lusuardi (Villa)   Stefan Dörflinger (Kreidler)   Stefan Dörflinger (Kreidler)
125 cc   Ángel Nieto (Garelli)   Eugenio Lazzarini (Garelli)   Pierluigi Aldrovandi (MBA)   Eugenio Lazzarini (Garelli)   Eugenio Lazzarini (Garelli)
250 cc   Carlos Lavado (Yamaha)   Jean-Louis Tournadre (Yamaha)   Toni Mang (Kawasaki)   Jean-François Baldé (Kawasaki)   Jean-François Baldé (Kawasaki)
500 cc   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Barry Sheene (Yamaha)   Franco Uncini (Suzuki)   Freddie Spencer (Honda)   Kenny Roberts senior (Yamaha)
33 1983 Jarama 50 cc   Eugenio Lazzarini (Garelli)   Stefan Dörflinger (Krauser-Kreidler)   Jorge Martínez (Bultaco)   Eugenio Lazzarini (Garelli)   Eugenio Lazzarini (Garelli)
125 cc   Ángel Nieto (Garelli)   Eugenio Lazzarini (Garelli)   Pier Paolo Bianchi (Sanvenero)   Maurizio Vitali (MBA)   Eugenio Lazzarini (Garelli)
250 cc   Hervé Guilleux (Kawasaki)   Christian Sarron (Yamaha)   Martin Wimmer (Yamaha)   Jean-François Baldé (Chevallier-Yamaha)   Jean-François Baldé (Chevallier-Yamaha)
500 cc   Freddie Spencer (Honda)   Kenny Roberts senior (Yamaha)   Takazumi Katayama (Honda)   Freddie Spencer (Honda)   Kenny Roberts senior (Yamaha)
34 1984 Jarama 80 cc   Pier Paolo Bianchi (Huvo-Casal)   Henk van Kessel (Huvo-Casal)   Hans Müller (Sachs)   Jorge Martínez (Derbi)   Hubert Abold (Zündapp)
125 cc   Ángel Nieto (Garelli)   Eugenio Lazzarini (Garelli)   Hans Müller (MBA)   Maurizio Vitali (MBA)   Ángel Nieto (Garelli)
250 cc   Sito Pons (Cobas-Rotax)   Christian Sarron (Yamaha)   Carlos Lavado (Yamaha)   Carlos Cardús (Cobas-Rotax)   Jean-François Baldé (Pernod)
500 cc   Eddie Lawson (Honda)   Randy Mamola (Yamaha)   Raymond Roche (Yamaha)   Eddie Lawson (Honda)   Eddie Lawson (Honda)
35 1985 Jarama 80 cc   Jorge Martínez (Derbi)   Stefan Dörflinger (Krauser)   Manuel Herreros (Derbi)   Stefan Dörflinger (Krauser)   Jorge Martínez (Derbi)
125 cc   Pier Paolo Bianchi (MBA)   Fausto Gresini (Garelli)   Domenico Brigaglia (MBA)   Luca Cadalora (MBA)   Pier Paolo Bianchi (MBA)
250 cc   Carlos Lavado (Yamaha)   Martin Wimmer (Yamaha)   Toni Mang (Honda)   Freddie Spencer (Honda)   Freddie Spencer (Honda)
500 cc   Freddie Spencer (Honda)   Eddie Lawson (Yamaha)   Christian Sarron (Yamaha)   Eddie Lawson (Yamaha)   Freddie Spencer (Honda)
36 1986 Jarama 80 cc   Jorge Martínez (Derbi)   Ángel Nieto (Derbi)   Manuel Herreros (Derbi)   Jorge Martínez (Derbi)   Jorge Martínez (Derbi)
125 cc   Fausto Gresini (Garelli)   Domenico Brigaglia (Ducados-MBA)   Ezio Gianola (MBA)   Fausto Gresini (Garelli)   Fausto Gresini (Garelli)
250 cc   Carlos Lavado (Yamaha)   Toni Mang (Honda)   Sito Pons (Honda)   Martin Wimmer (Yamaha)   Martin Wimmer (Yamaha)
500 cc   Wayne Gardner (Honda)   Eddie Lawson (Yamaha)   Mike Baldwin (Yamaha)   Freddie Spencer (Yamaha)   Wayne Gardner (Honda)
37 1987 Jerez 80 cc   Jorge Martínez (Derbi)   Àlex Crivillé (Derbi)   Julián Miralles (Derbi)   Jorge Martínez (Derbi)   Àlex Crivillé (Derbi)
125 cc   Fausto Gresini (Garelli)   Domenico Brigaglia (LCR-MBA)   Paolo Casoli (LCR-MBA)   Domenico Brigaglia (LCR-MBA)   Domenico Brigaglia (LCR-MBA)
250 cc   Martin Wimmer (Yamaha)   Luca Cadalora (Yamaha)   Juan Garriga (Yamaha)   Luca Cadalora (Yamaha)   Martin Wimmer (Yamaha)
500 cc   Wayne Gardner (Honda)   Eddie Lawson (Yamaha)   Ron Haslam (ELF-Honda)   Eddie Lawson (Yamaha)   Wayne Gardner (Honda)
Zijspan   Webster /   Hewitt (LCR-Krauser)   Michel /   Fresc (LCR-Krauser)   A. Zurbrügg /   M. Zurbrügg (LCR-Yamaha)   Biland /   Waltisperg (LCR-Krauser)   Biland /   Waltisperg (LCR-Krauser)
38 1988 Jarama 80 cc   Stefan Dörflinger (Krauser)   Jorge Martínez (Derbi)   Àlex Crivillé (Derbi)   Jorge Martínez (Derbi)   Àlex Crivillé (Derbi)
125 cc   Jorge Martínez (Derbi)   Julián Miralles (Honda)   Gastone Grassetti (Honda)   Jorge Martínez (Derbi)   Jorge Martínez (Derbi)
250 cc   Sito Pons (Honda)   Juan Garriga (Yamaha)   Jean-Philippe Ruggia (Yamaha)   Carlos Cardús (Honda)   Sito Pons (Honda)
500 cc   Kevin Magee (Yamaha)   Eddie Lawson (Yamaha)   Wayne Gardner (Honda)   Kevin Magee (Yamaha)   Kevin Magee (Yamaha)
39 1989 Jerez 80 cc   Herri Torrontegui (Krauser)   Stefan Dörflinger (Krauser)   Peter Öttl (Krauser)   Stefan Dörflinger (Krauser)   Stefan Dörflinger (Krauser)
125 cc   Àlex Crivillé (JJ Cobas-Rotax)   Jorge Martínez (Derbi)   Kohji Takada (Honda)   Àlex Crivillé (JJ Cobas-Rotax)   Àlex Crivillé (JJ Cobas-Rotax)
250 cc   Luca Cadalora (Yamaha)   Sito Pons (Honda)   Jean-Philippe Ruggia (Yamaha)   Luca Cadalora (Yamaha)   Juan Garriga (Yamaha)
500 cc   Eddie Lawson (Honda)   Wayne Rainey (Yamaha)   Niall Mackenzie (Suzuki)   Wayne Rainey (Yamaha)   Wayne Rainey (Suzuki)
40 1990 Jerez 125 cc   Jorge Martínez (JJ Cobas-Rotax)   Stefan Prein (Honda)   Fausto Gresini (Honda)   Jorge Martínez (JJ Cobas-Rotax)   Stefan Prein (Honda)
250 cc   John Kocinski (Yamaha)   Luca Cadalora (Yamaha)   Helmut Bradl (Honda)   Helmut Bradl (Honda)   Luca Cadalora (Yamaha)
500 cc   Wayne Gardner (Honda)   Wayne Rainey (Yamaha)   Kevin Schwantz (Suzuki)   Michael Doohan (Honda)   Michael Doohan (Honda)
Zijspan   Webster /   Simmons (LCR-Krauser)   Michel /   Birchall (LCR-Krauser)   Biland /   Waltisperg (LCR-Krauser)   Webster /   Simmons (LCR-Krauser)   Webster /   Simmons (LCR-Krauser)
41 1991 Jerez 125 cc   Noboru Ueda (Honda)   Loris Capirossi (Honda)   Fausto Gresini (Honda)   Noboru Ueda (Honda)   Ezio Gianola (Derbi)
250 cc   Helmut Bradl (Honda)   Luca Cadalora (Honda)   Loris Reggiani (Aprilia)   Helmut Bradl (Honda)   Helmut Bradl (Honda)
500 cc   Michael Doohan (Honda)   John Kocinski (Yamaha)   Wayne Rainey (Yamaha)   Wayne Rainey (Yamaha)   Wayne Rainey (Yamaha)
Zijspan   Webster /   Simmons (LCR-Krauser)   P. Güdel /   C. Güdel (LCR-Krauser)   Abbott /   Smith (LCR-Krauser)   Michel /   Birchall (LCR-Krauser)   Webster /   Simmons (LCR-Krauser)
42 1992 Jerez 125 cc   Ralf Waldmann (Aprilia)   Fausto Gresini (Honda)   Carlos Giró junior (Aprilia)   Kazuto Sakata (Honda)   Gabriele Debbia (Honda)
250 cc   Loris Reggiani (Aprilia)   Helmut Bradl (Honda)   Masahiro Shimizu (Honda)   Luca Cadalora (Honda)   Loris Reggiani (Aprilia)
500 cc   Michael Doohan (Honda)   Wayne Rainey (Yamaha)   Niall Mackenzie (Yamaha)   Michael Doohan (Honda)   Michael Doohan (Honda)
Zijspan   Webster /   Simmons (LCR-ADM)   Klaffenböck /   Parzer (LCR-ADM)   Brindley /   Whiteside (LCR-Yamaha)   D. Dixon /   S. Dixon (LCR-Krauser)   Webster /   Simmons (LCR-ADM)
43 1993 Jerez 125 cc   Kazuto Sakata (Honda)   Ralf Waldmann (Aprilia)   Takeshi Tsujimura (Honda)   Dirk Raudies (Honda)   Ralf Waldmann (Aprilia)
250 cc   Tetsuya Harada (Yamaha)   Max Biaggi (Honda)   Jean-Philippe Ruggia (Aprilia)   Tetsuya Harada (Yamaha)   Tetsuya Harada (Yamaha)
500 cc   Kevin Schwantz (Suzuki)   Wayne Rainey (Yamaha)   Daryl Beattie (Honda)   Kevin Schwantz (Suzuki)   Alex Barros (Suzuki)
44 1994 Jerez 125 cc   Kazuto Sakata (Aprilia)   Peter Öttl (Aprilia)   Herri Torrontegui (Aprilia)   Kazuto Sakata (Aprilia)   Peter Öttl (Aprilia)
250 cc   Jean-Philippe Ruggia (Aprilia)   Doriano Romboni (Honda)   Tadayuki Okada (Honda)   Loris Capirossi (Honda)   Max Biaggi (Aprilia)
500 cc   Michael Doohan (Honda)   Kevin Schwantz (Suzuki)   John Kocinski (Cagiva)   Kevin Schwantz (Suzuki)   Kevin Schwantz (Suzuki)
45 1995 Jerez 125 cc   Haruchika Aoki (Honda)   Stefano Perugini (Aprilia)   Dirk Raudies (Honda)   Kazuto Sakata (Aprilia)   Dirk Raudies (Honda)
250 cc   Tetsuya Harada (Yamaha)   Max Biaggi (Aprilia)   Luis d’Antin (Honda)   Tetsuya Harada (Yamaha)   Tetsuya Harada (Yamaha)
500 cc   Alberto Puig (Honda)   Luca Cadalora (Yamaha)   Àlex Crivillé (Honda)   Michael Doohan (Honda)   Alberto Puig (Honda)
46 1996 Jerez 125 cc   Haruchika Aoki (Honda)   Emilio Alzamora (Honda)   Noboru Ueda (Honda)   Jorge Martínez (Aprilia)   Kazuto Sakata (Aprilia)
250 cc   Max Biaggi (Aprilia)   Tetsuya Harada (Yamaha)   Ralf Waldmann (Honda)   Max Biaggi (Aprilia)   Max Biaggi (Aprilia)
500 cc   Michael Doohan (Honda)   Luca Cadalora (Honda)   Tadayuki Okada (Honda)   Michael Doohan (Honda)   Luca Cadalora (Honda)
47 1997 Jerez 125 cc   Valentino Rossi (Aprilia)   Noboru Ueda (Honda)   Jorge Martínez (Aprilia)   Jorge Martínez (Aprilia)   Valentino Rossi (Aprilia)
250 cc   Ralf Waldmann (Honda)   Tetsuya Harada (Aprilia)   Max Biaggi (Honda)   Ralf Waldmann (Honda)   Ralf Waldmann (Honda)
500 cc   Àlex Crivillé (Honda)   Michael Doohan (Honda)   Tadayuki Okada (Honda)   Tadayuki Okada (Honda)   Àlex Crivillé (Honda)
48 1998 Jerez 125 cc   Kazuto Sakata (Aprilia)   Tomomi Manako (Honda)   Mirko Giansanti (Honda)   Roberto Locatelli (Honda)   Tomomi Manako (Honda)
250 cc   Loris Capirossi (Aprilia)   Valentino Rossi (Aprilia)   Olivier Jacque (Honda)   Loris Capirossi (Aprilia)   Loris Capirossi (Aprilia)
500 cc   Àlex Crivillé (Honda)   Michael Doohan (Honda)   Max Biaggi (Honda)   Carlos Checa (Honda)   Àlex Crivillé (Honda)
49 1999 Jerez 125 cc   Masao Azuma (Honda)   Lucio Cecchinello (Honda)   Emilio Alzamora (Honda)   Masao Azuma (Honda)   Masao Azuma (Honda)
250 cc   Valentino Rossi (Aprilia)   Toru Ukawa (Honda)   Loris Capirossi (Honda)   Shinya Nakano (Yamaha)   Shinya Nakano (Yamaha)
500 cc   Àlex Crivillé (Honda)   Max Biaggi (Yamaha)   Sete Gibernau (Honda)   Àlex Crivillé (Honda)   Àlex Crivillé (Honda)
50 2000 Jerez 125 cc   Emilio Alzamora (Honda)   Mirko Giansanti (Honda)   Roberto Locatelli (Aprilia)   Roberto Locatelli (Aprilia)   Roberto Locatelli (Aprilia)
250 cc   Ralf Waldmann (Aprilia)   Daijiro Kato (Honda)   Toru Ukawa (Honda)   Ralf Waldmann (Aprilia)   Ralf Waldmann (Aprilia)
500 cc   Kenny Roberts junior (Suzuki)   Carlos Checa (Yamaha)   Valentino Rossi (Honda)   Kenny Roberts junior (Suzuki)   Kenny Roberts junior (Suzuki)
51 2001 Jerez 125 cc   Masao Azuma (Honda)   Lucio Cecchinello (Aprilia)   Gino Borsoi (Aprilia)   Yoichi Ui (Derbi)   Masao Azuma (Honda)
250 cc   Daijiro Kato (Honda)   Tetsuya Harada (Aprilia)   Marco Melandri (Aprilia)   Daijiro Kato (Honda)   Daijiro Kato (Honda)
500 cc