Hoofdmenu openen

Lijst van olympische medaillewinnaars wielersport (baan)

Cycling (track) pictogram.svg

De discipline baanwielrennen binnen de olympische sport wielersport staat vanaf de eerste editie van de moderne Olympische Spelen, uitgezonderd de editie van 1912, op het programma van de Olympische Zomerspelen. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze discipline.

1rightarrow blue.svg Zie ook het artikel Wielersport op de Olympische Zomerspelen.

Inhoud

MannenBewerken

KeirinBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2000   FRA Florian Rousseau   AUS Gary Neiwand   GER Jens Fiedler
2004   AUS Ryan Bayley   ESP José Escuredo   AUS Shane Kelly
2008   GBR Chris Hoy   GBR Ross Edgar   JPN Kiyofumi Nagai
2012   GBR Chris Hoy   GER Maximilian Levy   NED
  NZL
Teun Mulder
Simon van Velthooven
2016   GBR Jason Kenny   NED Matthijs Büchli   MAS Azizulhasni Awang
Medaillespiegel
Land      
  GBR 3 1 0
  AUS 1 1 1
  FRA 1 0 0
  GER 0 1 1
  NED 0 1 1
  ESP 0 1 0
  JPN 0 0 1
  MAS 0 0 1
  NZL 0 0 1

Olympische sprintBewerken

1896: 333,33 meter
1900: 2000 meter
1908: 660 yards (603.5 m)
1920-2016: 1000 meter
Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1896   FRA Paul Masson   GRE Stamatios Nikolopoulos   AUT Adolf Schmal
1900   FRA Georges Taillandier   FRA Fernand Sanz   USA John Henri Lake
1908   GBR Victor Johnson   FRA Émile Demangel   GER Karl Neumer
1920   NED Maurice Peeters   GBR Tiny Johnson   GBR Harry Ryan
1924   FRA Lucien Michard   NED Jaap Meijer   FRA Jean Cugnot
1928   FRA Roger Beaufrand   NED Antoine Mazairac   DEN Willy Falck Hansen
1932   NED Jacques van Egmond   FRA Louis Chaillot   ITA Bruno Pellizzari
1936   GER Toni Merkens   NED Arie van Vliet   FRA Louis Chaillot
1948   ITA Mario Ghella   GBR Reg Harris   DEN Axel Schandorff
1952   ITA Enzo Sacchi   AUS Lionel Cox   GER Werner Potzernheim
1956   FRA Michel Rousseau   ITA Guglielmo Pesenti   AUS Richard Ploog
1960   ITA Sante Gaiardoni   BEL Léo Sterckx   ITA Valentino Gasparella
1964   ITA Giovanni Pettenella   ITA Sergio Bianchetto   FRA Daniel Morelon
1968   FRA Daniel Morelon   ITA Giordano Turrini   FRA Pierre Trentin
1972   FRA Daniel Morelon   AUS John Nicholson   URS Omar Pkhakadze
1976   TCH Anton Tkáč   FRA Daniel Morelon   GDR Jürgen Geschke
1980   GDR Lutz Heßlich   FRA Yavé Cahard   URS Sergej Kopylov
1984   USA Mark Gorski   USA Nelson Vails   JPN Tsutomu Sakamoto
1988   GDR Lutz Heßlich   URS Nikolai Kovsj   AUS Gary Neiwand
1992   GER Jens Fiedler   AUS Gary Neiwand   CAN Curt Harnett
1996   GER Jens Fiedler   USA Marty Nothstein   CAN Curt Harnett
2000   USA Marty Nothstein   FRA Florian Rousseau   GER Jens Fiedler
2004   AUS Ryan Bayley   NED Theo Bos   GER René Wolff
2008   GBR Chris Hoy   GBR Jason Kenny   FRA Mickaël Bourgain
2012   GBR Jason Kenny   FRA Grégory Baugé   AUS Shane Perkins
2016   GBR Jason Kenny   GBR Callum Skinner   RUS Denis Dmitrjev
Medaillespiegel
Land      
  FRA 7 7 5
  GBR 4 4 1
  ITA 4 3 2
  GER 3 0 4
  NED 2 4 0
  USA 2 2 1
  GDR 2 0 1
  AUS 1 3 3
  TCH 1 0 0
  URS 0 1 2
  BEL 0 1 0
  GRE 0 1 0
  CAN 0 0 2
  DEN 0 0 2
  AUT 0 0 1
  JPN 0 0 1
  RUS 0 0 1

OmniumBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   DEN Lasse Norman Hansen   FRA Bryan Coquard   GBR Ed Clancy
2016   ITA Elia Viviani   GBR Mark Cavendish   DEN Lasse Norman Hansen
Medaillespiegel
Land      
  DEN 1 0 1
  ITA 1 0 0
  GBR 0 1 1
  FRA 0 1 0

PloegachtervolgingBewerken

1908: 1980 yards (1810 m)
1920-2016: 4000 meter
Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1908   GBR Benjamin Jones
Clarence Kingsbury
Leon Meredith
Ernest Payne
  GER Max Götze
Richard Katzer
Hermann Martens
Karl Neumer
  CAN William Anderson
Walter Andrews
Frederick McCarthy
William Morton
1920   ITA Arnaldo Carli
Ruggerio Ferrario
Franco Giorgetti
Primo Magnani
  GBR Cyril Alden
Horace Johnson
William Stewart
Albert White
  RSA Sammy Goosen
Henry Kaltenbrun
William Smith
James Walker
1924   ITA Angelo De Martino
Alfredo Dinale
Aleardo Menegazzi
Francesco Zucchetti
  POL Józef Lange
Jan Łazarski
Tomasz Stankiewicz
Franciszek Szymczyk
  BEL Léonard Daghelinckx
Henri Hoevenaers
Fernand Saive
Jean Van den Bosch
1928   ITA Cesare Facciani
Giacomo Gaioni
Mario Lusiani
Luigi Tasselli
  NED Janus Braspennincx
Piet van der Horst
Jan Maas
Jan Pijnenburg
  GBR George Southall
Harry Wyld
Leonard Wyld
Percy Wyld
1932   ITA Nino Borsari
Marco Cimatti
Alberto Ghilardi
Paolo Pedretti
  FRA Paul Chocque
Amédée Fournier
René Legrèves
Henri Mouillefarine
  GBR William Harvell
Charles Holland
Ernest Johnson
Frank Southall
1936   FRA Robert Charpentier
Jean Goujon
Guy Lapébie
Roger-Jean Le Nizerhy
  ITA Bianco Bianchi
Mario Gentili
Armando Latini
Severino Rigoni
  GBR Harry Hill
Ernest Johnson
Charles King
Ernest Mills
1948   FRA Pierre Adam
Serge Blusson
Charles Coste
Fernand Decanali
  ITA Arnaldo Benfenati
Guido Bernardi
Anselmo Citterio
Rino Pucci
  GBR Robert Geldard
Thomas Godwin
David Ricketts
Wilfrid Waters
1952   ITA Loris Campana
Guido Messina
Marino Morettini
Mino de Rossi
  RSA George Estman
Robert Fowler
Thomas Shardelow
Alfred Swift
  GBR Donald Burgess
George Newberry
Alan Newton
Ronald Stretton
1956   ITA Antonio Domenicali
Leandro Faggin
Franco Gandini
Valentino Gasparella
  FRA René Bianchi
Jean Graczyk
Jean-Claude Lecante
Michel Vermeulin
  GBR Donald Burgess
Michael Gambrill
John Geddes
Tom Simpson
1960   ITA Luigi Arienti
Franco Testa
Mario Vallotto
Marino Vigna
  EUA Bernd Barleben
Peter Gröning
Manfred Klieme
Siegfried Köhler
  URS Arnold Belgardt
Leonid Koloembet
Stanislav Moskvin
Viktor Romanov
1964   EUA Lothar Claesges
Karlheinz Henrichs
Karl Link
Ernst Streng
  ITA Cencio Mantovani
Carlo Rancati
Luigi Roncaglia
Franco Testa
  NED Henk Cornelisse
Gerard Koel
Jaap Oudkerk
Cor Schuuring
1968   DEN Gunnar Asmussen
Mogens Frey Jensen
Per Jørgensen
Reno Olsen
  FRG Udo Hempel
Karlheinz Henrichs
Jürgen Kissner
Karl Link
  ITA Lorenzo Bosisio
Cipriano Chemello
Giorgio Morbiato
Luigi Roncaglia
1972   FRG Jürgen Colombo
Günter Haritz
Udo Hempel
Günther Schumacher
  GDR Thomas Huschke
Heinz Richter
Herbert Richter
Uwe Unterwalder
  GBR Michael Bennett
Ian Hallam
Ronald Keeble
William Moore
1976   FRG Gregor Braun
Hans Lutz
Günther Schumacher
Peter Vonhof
  URS Vladimir Ossokin
Aleksandr Perov
Vitali Petrakov
Viktor Sokolov
  GBR Ian Banbury
Michael Bennett
Robin Croker
Ian Hallam
1980   URS Viktor Manakov
Valeri Movtsjan
Vladimir Ossokin
Vitali Petrakov
  GDR Gerald Mortag
Uwe Unterwalder
Matthias Wiegand
Volker Winkler
  TCH Teodor Černý
Martin Penc
Jiří Pokorný
lgor Sláma
1984   AUS Michael Grenda
Kevin Nichols
Michael Turtur
Dean Woods
  USA David Grylls
Steve Hegg
Patrick McDonough
Leonard Nitz
  FRG Reinhard Alber
Rolf Gölz
Roland Günther
Michael Marx
1988   URS Vjatsjeslav Jekimov
Artūras Kasputis
Dmitri Neljoebin
Gintautas Oemaras
  GDR Steffen Blochwitz
Roland Hennig
Dirk Meier
Uwe Preißler
Carsten Wolf
  AUS Brett Dutton
Wayne McCarney
Stephen McGlede
Scott McGrory
Dean Woods
1992   GER Guido Fulst
Michael Glöckner
Jens Lehmann
Stefan Steinweg
Andreas Walzer
  AUS Brett Aitken
Stephen McGlede
Shaun O'Brien
Stuart O'Grady
  DEN Ken Frost
Klaus Kynde
Jimmi Madsen
Jan Petersen
Michael Sandstød
1996   FRA Christophe Capelle
Philippe Ermenault
Jean-Michel Monin
Francis Moreau
  RUS Anton Chantyr
Eduard Gritsun
Nikolai Koeznetzov
Aleksej Markov
  AUS Brett Aitken
Bradley McGee
Stuart O'Grady
Timothy O'Shannessey
Dean Woods
2000   GER Robert Bartko
Daniel Becke
Guido Fulst
Jens Lehmann
Olaf Pollack
  UKR Aleksandr Fedenko
Sergej Matvejev
Aleksandr Simonenko
Sergej Tsjernjavskiy
  GBR Jonny Clay
Paul Manning
Chris Newton
Bryan Steel
Bradley Wiggins
2004   AUS Graeme Brown
Peter Dawson
Brett Lancaster
Bradley McGee
Luke Roberts
Stephen Wooldridge
  GBR Steven Cummings
Robert Hayles
Paul Manning
Chris Newton
Bryan Steel
Bradley Wiggins
  ESP Carlos Castaño
Sergi Escobar
Asier Maeztu
Carlos Torrent
2008   GBR Ed Clancy
Paul Manning
Geraint Thomas
Bradley Wiggins
  DEN Michael Færk Christensen
Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
  NZL Sam Bewley
Westley Gough
Hayden Roulston
Marc Ryan
Jesse Sergent
2012   GBR Steven Burke
Ed Clancy
Peter Kennaugh
Geraint Thomas
  AUS Jack Bobridge
Rohan Dennis
Michael Hepburn
Glenn O'Shea
  NZL Sam Bewley
Aaron Gate
Marc Ryan
Jesse Sergent
2016   GBR Steven Burke
Ed Clancy
Owain Doull
Bradley Wiggins
  AUS Jack Bobridge
Alexander Edmondson
Michael Hepburn
Callum Scotson
Sam Welsford
  DEN Casper von Folsach
Lasse Norman Hansen
Niklas Larsen
Frederik Madsen
Rasmus Quaade
Medaillespiegel
Land      
  ITA 7 3 1
  GBR 4 2 9
  FRA 3 2 0
  AUS 2 3 2
  FRG 2 1 1
  URS 2 1 1
  GER 2 0 1
  DEN 1 1 2
  EUA 1 1 0
  GDR 0 3 0
  NED 0 1 1
  RSA 0 1 1
  POL 0 1 0
  RUS 0 1 0
  UKR 0 1 0
  USA 0 1 0
  NZL 0 0 2
  BEL 0 0 1
  CAN 0 0 1
  ESP 0 0 1
  TCH 0 0 1

TeamsprintBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2000   FRA Laurent Gané
Florian Rousseau
Arnaud Tournant
  GBR Chris Hoy
Craig MacLean
Jason Queally
  AUS Sean Eadie
Darryn Hill
Gary Neiwand
2004   GER Jens Fiedler
Stefan Nimke
René Wolff
  JPN Toshiaki Fushimi
Masaki Inoue
Tomohiro Nagatsuka
  FRA Mickaël Bourgain
Laurent Gané
Arnaud Tournant
2008   GBR Chris Hoy
Jason Kenny
Jamie Staff
  FRA Grégory Baugé
Mickaël Bourgain
Kévin Sireau
Arnaud Tournant
  GER René Enders
Maximilian Levy
Stefan Nimke
2012   GBR Philip Hindes
Chris Hoy
Jason Kenny
  FRA Grégory Bauge
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
  GER René Enders
Maximilian Levy
Robert Förstemann
2016   GBR Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
  NZL Eddie Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
  FRA Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
François Pervis
Medaillespiegel
Land      
  GBR 3 1 0
  FRA 1 2 2
  GER 1 0 2
  JPN 0 1 0
  NZL 0 1 0
  AUS 0 0 1

VrouwenBewerken

KeirinBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   GBR Victoria Pendleton   CHN Guo Shuang   HKG Wai Sze Lee
2016   NED Elis Ligtlee   GBR Rebecca James   AUS Anna Meares
Medaillespiegel
Land      
  GBR 1 1 0
  NED 1 0 0
  CHN 0 1 0
  AUS 0 0 1
  HKG 0 0 1

Olympische sprintBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1988   URS Erika Salumäe   GDR Christa Luding   USA Connie Parakevin-Young
1992   EST Erika Salumäe   GER Anett Neumann   NED Ingrid Haringa
1996   FRA Felicia Ballanger   AUS Michelle Ferris   NED Ingrid Haringa
2000   FRA Felicia Ballanger   RUS Oksana Grisjina   UKR Irina Janovitsj
2004   CAN Lori-Ann Muenzer   RUS Tamilla Abassova   AUS Anna Meares
2008   GBR Victoria Pendleton   AUS Anna Meares   CHN Guo Shuang
2012   AUS Anna Meares   GBR Victoria Pendleton   CHN Guo Shuang
2016   GER Kristina Vogel   GBR Rebecca James   GBR Katy Marchant
Medaillespiegel
Land      
  FRA 2 0 0
  AUS 1 2 1
  GBR 1 2 1
  GER 1 1 0
  CAN 1 0 0
  EST 1 0 0
  URS 1 0 0
  RUS 0 2 0
  GDR 0 1 0
  CHN 0 0 2
  NED 0 0 2
  UKR 0 0 1
  USA 0 0 1

OmniumBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   GBR Laura Trott   USA Sarah Hammer   AUS Annette Edmondson
2016   GBR Laura Trott   USA Sarah Hammer   BEL Jolien D'Hoore
Medaillespiegel
Land      
  GBR 2 0 0
  USA 0 2 0
  AUS 0 0 1
  BEL 0 0 1

PloegachtervolgingBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   GBR Danielle King
Joanna Rowsell
Laura Trott
  USA Dotsie Bausch
Sarah Hammer
Jennie Reed
  CAN Gillian Carleton
Jasmin Glaesser
Tara Whitten
2016   GBR Katie Archibald
Elinor Barker
Joanna Rowsell
Laura Trott
  USA Kelly Catlin
Chloe Dygert
Sarah Hammer
Jennifer Valente
  CAN Allison Beveridge
Laura Brown
Jasmin Glaesser
Kirsti Lay
Georgia Simmerling
Medaillespiegel
Land      
  GBR 2 0 0
  USA 0 2 0
  CAN 0 0 2

TeamsprintBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   GER Kristina Vogel
Miriam Welte
  CHN Gong Jinjie
Guo Shuang
  AUS Kaarle McCulloch
Anna Meares
2016   CHN Gong Jinjie
Zhong Tianshi
  RUS Darja Sjmeleva
Anastasia Vojnova
  GER Kristina Vogel
Miriam Welte
Medaillespiegel
Land      
  CHN 1 1 0
  GER 1 0 1
  RUS 0 1 0
  AUS 0 0 1

Afgevoerde onderdelenBewerken

MannenBewerken

1896-1924Bewerken

Deze onderdelen waren alleen voor mannen.
Editie Onderdeel   Goud   Zilver   Brons
1896 10 km   FRA Paul Masson   FRA Léon Flameng   AUT Adolf Schmal
100 km   FRA Léon Flameng   GRE Georgios Kolettis
12 uursrace   AUT Adolf Schmal   GBR Frank Keeping
1900 25 km   FRA Louis Bastien   FRA Louis Hildebrand   FRA Auguste Daumain
1904 1/4 mijl   USA Marcus Hurley   USA Burton Downing   USA Teddy Billington
1/3 mijl   USA Marcus Hurley   USA Burton Downing   USA Teddy Billington
1/2 mijl   USA Marcus Hurley   USA Teddy Billington   USA Burton Downing
1 mijl   USA Marcus Hurley   USA Burton Downing   USA Teddy Billington
2 mijl   USA Burton Downing   USA Oscar Goerke   USA Marcus Hurley
5 mijl   USA Charles Schlee   USA George E. Wiley   USA Arthur F. Andrews
25 mijl   USA Burton Downing   USA Arthur F. Andrews   USA George E. Wiley
1908 5 km   GBR Benjamin Jones   FRA Maurice Schilles   FRA André Auffray
20 km   GBR Clarence Kingsbury   GBR Benjamin Jones   BEL Joseph Werbroeck
100 km   GBR Charles Bartlett   GBR Charles Denny   FRA Octave Lapize
1920 50 km   BEL Henry George   GBR Cyril Alden   NED Piet Ikelaar
1924 50 km   NED Ko Willems   GBR Cyril Alden   GBR Harry Wyld

AchtervolgingBewerken

4000 meter
Editie   Goud   Zilver   Brons
1964   TCH Jiří Daler   ITA Giorgio Ursi   DEN Preben Isaksson
1968   FRA Daniel Rébillard   DEN Mogens Frey Jensen   SUI Xaver Kurmann
1972   NOR Knut Knudsen   SUI Xaver Kurmann   FRG Hans Lutz
1976   FRG Gregor Braun   NED Herman Ponsteen   GDR Thomas Huschke
1980   SUI Robert Dill-Bundi   FRA Alain Bondue   DEN Hans-Henrik Ørsted
1984   USA Steve Hegg   FRG Rolf Gölz   USA Leonard Nitz
1988   URS Gintautas Oemaras   AUS Dean Woods   GDR Bernd Dittert
1992   GBR Chris Boardman   GER Jens Lehmann   NZL Gary Anderson
1996   ITA Andrea Collinelli   FRA Philippe Ermenault   AUS Bradley McGee
2000   GER Robert Bartko   GER Jens Lehmann   AUS Bradley McGee
2004   GBR Bradley Wiggins   AUS Bradley McGee   ESP Sergi Escobar
2008   GBR Bradley Wiggins   NZL Hayden Roulston   GBR Steven Burke

KoppelkoersBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
2000   AUS Brett Aitken
Scott McGrory
  BEL Etienne De Wilde
Matthew Gilmore
  ITA Silvio Martinello
Marco Villa
2004   AUS Graeme Brown
Stuart O'Grady
  SUI Franco Marvulli
Bruno Risi
  GBR Robert Hayles
Bradley Wiggins
2008   ARG Juan Curuchet
Walter Pérez
  ESP Joan Llaneras
Antonio Tauler
  RUS Michail Ignatiev
Aleksej Markov

PuntenkoersBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1984   BEL Roger Ilegems   FRG Uwe Messerschmidt   MEX José Youshimatz
1988   DEN Dan Frost   NED Leo Peelen   URS Marat Ganejev
1992   ITA Giovanni Lombardi   NED Léon van Bon   BEL Cédric Mathy
1996   ITA Silvio Martinello   CAN Brian Walton   AUS Stuart O'Grady
2000   ESP Joan Llaneras   URU Milton Wynants   RUS Aleksej Markov
2004   RUS Michail Ignatiev   ESP Joan Llaneras   GER Guido Fulst
2008   ESP Joan Llaneras   GER Roger Kluge   GBR Chris Newton

TandemBewerken

wedstrijd over 2000 meter
Editie   Goud   Zilver   Brons
1908   FRA André Auffray
Maurice Schilles
  GBR Frederick Hamlin
Thomas H. Johnson
  GBR Colin Brooks
Walter Isaacs
1920   GBR Thomas Lance
Harry Ryan
  RSA William Smith
James Walker
  NED Piet Ikelaar
Frans de Vreng
1924   FRA Lucien Choury
Jean Cugnot
  DEN Willy Falck Hansen
Edmund Hensen
  NED Gerard Bosch van Drakestein
Maurice Peeters
1928   NED Daan van Dijk
Bernard Leene
  GBR Ernest Chambers
John Sibbit
  GER Hans Bernhardt
Karl Köther
1932   FRA Louis Chaillot
Maurice Perrin
  GBR Ernest Chambers
Stanley Chambers
  DEN Harald Christensen
Willy Gervin
1936   GER Ernst Ihbe
Carl Lorenz
  NED Bernard Leene
Henk Ooms
  FRA Pierre Georget
Georges Maton
1948   ITA Renato Perona
Ferdinando Teruzzi
  GBR Alan Bannister
Reg Harris
  FRA Gaston Dron
René Faye
1952   AUS Lionel Cox
Russell Mockridge
  RSA Raymond Robinson
Thomas Shardelow
  ITA Antonio Maspes
Cesare Pinarello
1956   AUS Ian Browne
Anthony Marchant
  TCH Ladislav Fouček
Václav Machek
  ITA Giuseppe Ogna
Cesare Pinarello
1960   ITA Giuseppe Beghetto
Sergio Bianchetto
  EUA Jürgen Simon
Lothar Stäber
  URS Vladimir Leonov
Boris Vassiljev
1964   ITA Sergio Bianchetto
Angelo Damiano
  URS Imants Bodnieks
Viktor Logoenov
  EUA Willi Fuggerer
Klaus Kobusch
1968   FRA Daniel Morelon
Pierre Trentin
  NED Jan Jansen
Leijn Loevesijn
  BEL Daniël Goens
Robert Van Lancker
1972   URS Vladimir Semenets
Igor Zjelovalnikov
  GDR Jürgen Geschke
Werner Otto
  POL Andrzej Bek
Benedykt Kocot

TijdritBewerken

1896: 2000 meter
1928-2004: 1000 meter
Editie   Goud   Zilver   Brons
1896   FRA Paul Masson   GRE Stamatios Nikolopoulos   FRA Léon Flameng
1928   DEN Willy Falck Hansen   NED Gerard Bosch van Drakestein   AUS Dunc Gray
1932   AUS Dunc Gray   NED Jacques van Egmond   FRA Charles Rampelberg
1936   NED Arie van Vliet   FRA Pierre Georget   GER Rudolf Karsch
1948   FRA Jacques Dupont   BEL Pierre Nihant   GBR Thomas Godwin
1952   AUS Russell Mockridge   ITA Marino Morettini   RSA Raymond Robinson
1956   ITA Leandro Faggin   TCH Ladislav Fouček   RSA Alfred Swift
1960   ITA Sante Gaiardoni   EUA Dieter Gieseler   URS Rotislav Vargasjkin
1964   BEL Patrick Sercu   ITA Giovanni Pettenella   FRA Pierre Trentin
1968   FRA Pierre Trentin   DEN Niels Fredborg   POL Janusz Kierzkowski
1972   DEN Niels Fredborg   AUS Danny Clark   GDR Jürgen Schütze
1976   GDR Klaus Jürgen Grünke   BEL Michel Vaarten   DEN Niels Fredborg
1980   GDR Lothar Thoms   URS Aleksandr Panfilov   JAM David Weller
1984   FRG Fredy Schmidtke   CAN Curt Harnett   FRA Fabrice Colas
1988   URS Aleksandr Kiritsjenko   AUS Martin Vinnicombe   FRG Robert Lechner
1992   ESP José Manuel Moreno Periñan   AUS Shane Kelly   USA Erin Hartwell
1996   FRA Florian Rousseau   USA Erin Hartwell   JPN Takanobu Jumonji
2000   GBR Jason Queally   GER Stefan Nimke   AUS Shane Kelly
2004   GBR Chris Hoy   FRA Arnaud Tournant   GER Stefan Nimke

VrouwenBewerken

AchtervolgingBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1992   GER Petra Rossner   AUS Kathryn Watt   USA Rebecca Twigg
1996   ITA Antonella Bellutti   FRA Marion Clignet   GER Judith Arndt
2000   NED Leontien Zijlaard-van Moorsel   FRA Marion Clignet   GBR Yvonne McGregor
2004   NZL Sarah Ulmer   AUS Katie Mactier   NED Leontien Zijlaard-van Moorsel
2008   GBR Rebecca Romero   GBR Wendy Houvenaghel   UKR Lesya Kalitovska

PuntenkoersBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1996   ITA Nathalie Lancien   NED Ingrid Haringa   AUS Lucy Tyler-Sharman
2000   ITA Antonella Bellutti   NED Leontien Zijlaard-van Moorsel   RUS Olga Slioessareva
2004   RUS Olga Slioessareva   MEX Belem Guerrero   COL María Luisa Calle
2008   NED Marianne Vos   CUB Yoanka González   ESP Leire Olaberria

TijdritBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
2000   FRA Felicia Ballanger   AUS Michelle Ferris   CHN Jiang Cuihua
2004   AUS Anna Meares   CHN Jiang Yonghua   BLR Natalia Tsylinskaja