Italië op de Olympische Zomerspelen 1936

Italië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1936 in Berlijn, Duitsland. Het uitstekende resultaat van vier jaar eerder, met de tweede plaats in het medailleklassement, werd dit keer niet gehaald.

Italië op de Olympische Zomerspelen 1936
Land Italië
IOC-landcode ITA
NOC Comitato Olimpico Nazionale Italiano
(it) externe link
Olympische Zomerspelen 1936 in Berlijn
Vlaggendrager Giulio Gaudini
Aantal deelnemers 182 (169 man, 13 vrouw)


Medailles
Rang: 4
goud
8
zilver
9
brons
5
totaal
22
Italië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Italië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Atletiek Ondina Valla 80m horden (m)  
Boksen Ulderico Sergo -53,5kg (m)
Schermen Franco Riccardi degen (m)
Saverio Ragno
Alfredo Pezzana
Giancarlo Cornaggia-Medici
Edoardo Mangiarotti
Franco Riccardi
Giancarlo Brusati
degen team (m)
Giulio Gaudini floret (m)
Giulio Gaudini
Gioacchino Guaragna
Gustavo Marzi
Giorgio Bocchino
Manlio Di Rosa
Ciro Verratti
floret team (m)
Voetbal Bruno Venturini
Alfredo Foni
Pietro Rava
Giuseppe Baldo
Achille Piccini
Ugo Locatelli
Annibale Frossi
Libero Marchini
Sergio Bertoni
Carlo Biagi
Francesco Gabriotti
Giulio Cappelli
Alfonso Negro
Luigi Scarabello
mannen
Zeilen Giovanni Reggio
Bruno Bianchi
Luigi De Manincor
Domenico Mordini
Luigi Poggi
Enrico Poggi
8m R-klasse
Atletiek Mario Lanzi 800m (m)  
Orazio Mariani
Gianni Caldana
Elio Ragni
Tullio Gonnelli
4x100m (m)
Boksen Gavino Matta -50,8kg (m)
Roeien Almiro Bergamo
Guido Santin
Luciano Negrini
twee-met (m)
Guglielmo Del Bimbo
Dino Barsotti
Oreste Grossi
Enzo Bartolini
Mario Checcacci
Dante Secchi
Ottorino Quaglierini
Enrico Garzelli
Cesare Milani
acht (m)
Schermen Saverio Ragno degen (m)
Gustavo Marzi sabel (m)
Vincenzo Pinton
Giulio Gaudini
Aldo Masciotta
Gustavo Marzi
Aldo Montano
Athos Tanzini
sabel team (m)
Wielersport Severino Rigoni
Bianco Bianchi
Mario Gentili
Armando Latini
ploegenachtervolging (m)
Atletiek Luigi Beccali 1500m (m)  
Giorgio Oberweger discuswerpen (m)
Moderne vijfkamp Silvano Abba individueel (m)
Schermen Giancarlo Cornaggia-Medici degen (m)
Giorgio Bocchino floret (m)

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mario Lanzi 400m (m)
8e
serie 3: 2de in 49,3
kwartfinale 1: 3de in 48,8
halve finale 1: 4de in 48,2
800m (m)
 
serie 5: 2de in 1.56,1
halve finale 3: 2de in 1.54,1
finale: 2de in 1.53,3
Luigi Beccali 1500m (m)
 
serie 3: 1ste in 3.55,6
finale: 3de in 3.49,2
Umberto Cerati 5000m (m)
7e
serie 1: 1ste in 15.01,0
finale: 7de in 14.44,4
Salvatore Mastroieni
16e
serie 3: 6de in 15.02,2
Giuseppe Beviacqua 10000m (m)
11e
31.57,0
Gianni Caldana 110m horden (m)
13e
serie 6: 3de in 15,1
Luigi Facelli 400m horden (m)
19e
serie 2: 3de in 55,1
Emilio Mori
24e
serie 3: 6de in 55,6
Umberto Ridi
22e
serie 4: 4de in 55,5
Bruno Betti 3000m steeplechase (m)
series
serie 3: 7de
Giuseppe Lippi
series
serie 1: 8ste
Orazio Mariani
Gianni Caldana
Elio Ragni
Tullio Gonnelli
4x100m (m)
 
serie 1: 2de in 41,1
finale: 2de in 41,1
Angelo Ferrario
Marsilio Rossi
Otello Spampani
Mario Lanzi
4x400m (m)
8e
serie 3: 3de in 3.16,6
Giannino Bulzone marathon (m)
DNF
niet gefinisht
Aurelio Genghini
DNF
niet gefinisht
Mario Brignoli 50km snelwandelen (m)
12e
4:58.12,0
Giuseppe Gobbato
14e
4:49.51,0
Ettore Rivolta
12e
4:48.47,0
Gianni Caldana verspringen (m)
12e
7,26m
Arturo Maffei
4e
7,73m
Danilo Innocenti polsstokhoogspringen (m)
6e
kwalificatie: 1ste met 3,80m
finale: 6de met 4,00m
Ruggero Biancani discuswerpen (m)
13-31e
Giorgio Oberweger
 
kwalificatie: 4de met 46,00m
finale: 3de met 49,23m
Giovanni Cantagalli kogelslingeren (m)
15e
47,42m
Claudia Testoni 100m (v)
series
serie 5: 5de
80m horden (v)
4e
serie 1: 1ste in 12,0
halve finale 2: 3de in 11,8
finale: 4de in 11,82
Ondina Valla
 
serie 1: 2de in 11,9
halve finale 1: 1ste in 11,6 (WR)
finale: 1ste in 11,78
Lidia Bongiovanni
Ondina Valla
Fernanda Bullano
Claudia Testoni
4x100m (v)
4e
serie 2: 3de in 48,6
finale: 4de in 48,7

  BasketbalBewerken

  Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Egidio Premiani
Remo Piana
Mike Pelliccia
Sergio Paganella
Mario Novelli
Adolfo Mazzini
Giancarlo Marinelli
Emilio Giasetti
Livio Franceschini
Galeazzo Dondi
Enrico Castelli
Ambrogio Bessi
Gino Basso
mannen
7e
1ste ronde: W van   Polen: 44-28
2de ronde: W van   Duitsland: 58-16
3de ronde: W van   Chili: 27-19
kwartfinale: V van   Mexico: 17-34
5-8ste plek: V van   Filipijnen: 14-32

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gavino Matta -50,8kg (m)
 
1ste ronde: W van   NED Lambillion: punten
2de ronde: W van   DEN Frederiksen: punten
kwartfinale: W van   BEL Degryse: punten
halve finale: W van   USA Laurie: punten
finale: V van   GER Kaiser: punten
Ulderico Sergo -53,5kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   HUN Kubinyi: punten
kwartfinale: W van   BEL Cornelis: punten
halve finale: W van   SWE Cederberg: punten
finale: W van   USA Wilson: punten
Giuseppe Farfanelli -57,2kg (m)
17e
1ste ronde: V van   GBR Treadaway: punten
Marino Facchin -61,2kg (m)
9e
1ste ronde: W van   ROU David: punten
2de ronde: V van   SWE Ågren: punten
Umberto Pittori -66,7kg (m)
17e
1ste ronde: V van   HUN Mándi: punten
Benito Totti -72,6kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   GER Baumgarten: punten
Erminio Bolzan -79,4kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   GER Vogt: punten
Secondo De Marchi +79,4kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   GBR Stuart: punten

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Attilio Bescapè -60kg (m)
6e
drukken: 3de met 85kg
trekken: 6de met 90kg
stoten: 9de met 110kg
totaal: 287,5kg
Umberto Brizzi
9e
drukken: 3de met 85kg
trekken: 13de met 82,5kg
stoten: 9de met 110kg
totaal: 277,5kg
Gastone Pierini -67,5kg (m)
10e
drukken: 4de met 95kg
trekken: 11de met 90kg
stoten: 10de met 115kg
totaal: 300kg
Carlo Galimberti -75kg (m)
7e
drukken: 4de met 100kg
trekken: 7de met 102,5kg
stoten: 8ste met 130kg
totaal: 332,5kg

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Elio Sasso Sant K-1 1000m (m)
9e
serie 1: 5de in 4.50,2
K-1 10000m (m)
8e
49.20,0

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Silvano Abbà individueel (m)
 
45,5 punten
Ugo Ceccarelli
15e
93,5 punten
Franco Orgera
22e
109,5 punten

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eventing
Giuseppe Chiantia individueel
17e
131,70 strafpunten
Ranieri, Count Di Campello
31e
149,50 strafpunten
Dino Ferruzzi
7e
113 strafpunten
Giuseppe Chiantia
Ranieri, Count Di Campello
Dino Ferruzzi
team
DSQ
gediskwalificeerd
Springconcours
Renzo Bonivento individueel
15e
18,75 strafpunten
Gerardo Conforti
16e
20,00 strafpunten
Fernando Filipponi
DNF
niet gefinisht
Renzo Bonivento
Gerardo Conforti
Fernando Filipponi
team
DSQ
gediskwalificeerd

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Riccardo Steinleitner skiff (m)
9e
serie 4: 2de in 7.30,6
herkansingen: 2de in 7.31,4
Almiro Bergamo
Guido Santin
Luciano Negrini
twee-met (m)
 
serie 1: 2de in 7.33,6
herkansingen: 1ste in 8.50,0
finale: 2de in 8.49,7
Antonio Ghiardello
Luigi Luscardo
Aldo Pellizzoni
Francesco Pittaluga
vier-zonder (m)
4e
serie 2: 3de in 6.34,5
herkansingen: 2de in 7.33,9
finale: 4de in 7.12,4
Giliante D'Este
Valerio Perentin
Renato Petronio
Nicolò Vittori
Umberto Vittori
vier-met (m)
11e
serie 3: 2de in 6.50,2
herkansingen: 3de in 8.15,4
Guglielmo Del Bimbo
Dino Barsotti
Oreste Grossi
Enzo Bartolini
Mario Checcacci
Dante Secchi
Ottorino Quaglierini
Enrico Garzelli
Cesare Milani
acht (m)
 
serie 2: 2de in 6.10,1
herkansingen: 1ste in 6.35,6
finale: 2de in 6.26,0

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Giancarlo Cornaggia-Medici degen (m)
 
1ste ronde groep 4: 4de met 5 overwinningen
kwartfinale 4: 3de met 5 overwinningen
halve finale 1: 3de met 5 overwinningen
finale: 3de met 6 overwinningen
Saverio Ragno
 
1ste ronde groep 7: 3de met 5 overwinningen
kwartfinale 2: 4de met 6 overwinningen
halve finale 1: 2de met 6 overwinningen
finale: 2de met 6 overwinningen
Franco Riccardi
 
1ste ronde groep 5: 1ste met 7 overwinningen
kwartfinale 3: 1ste met 6 overwinningen
halve finale 2: 2de met 6 overwinningen
finale: 1ste met 5 overwinningen
Saverio Ragno
Alfredo Pezzana
Giancarlo Cornaggia-Medici
Edoardo Mangiarotti
Franco Riccardi
Giancarlo Brusati
degen team (m)
 
1ste ronde groep 6: 1ste met 1 overwinning
kwartfinale 1: 1ste met 1 overwinning
halve finale 2: 1ste met 2 overwinningen
finale: 1ste met 3 overwinningen
Giorgio Bocchino floret (m)
 
1ste ronde groep 7: 2de met 4 overwinningen
2de ronde groep 1: 4de met 2 overwinningen
kwartfinale 4: 1ste met 3 overwinningen
halve finale 1: 2de met 5 overwinningen
finale: 3de met 4 overwinningen
Giulio Gaudini
 
1ste ronde groep 1: 1ste met 5 overwinningen
2de ronde groep 2: 1ste met 3 overwinningen
kwartfinale 1: 1ste met 4 overwinningen
halve finale 1: 1ste met 6 overwinningen
finale: 1ste met 7 overwinningen
Gioacchino Guaragna
5e
1ste ronde groep 9: 1ste met 5 overwinningen
2de ronde groep 5: 3de met 3 overwinningen
kwartfinale 3: 2de met 3 overwinningen
halve finale 2: 1ste met 6 overwinningen
finale: 5de met 3 overwinningen
Giulio Gaudini
Gioacchino Guaragna
Gustavo Marzi
Giorgio Bocchino
Manlio Di Rosa
Ciro Verratti
floret team (m)
 
1ste ronde groep 5: 1ste met 1 overwinning
kwartfinale 2: 1ste met 1 overwinning
halve finale 1: 1ste met 3 overwinningen
finale: 1ste met 3 overwinningen
Giulio Gaudini sabel (m)
6e
1ste ronde groep 3: 2de met 5 overwinningen
kwartfinale 2: 1ste met 3 overwinningen
halve finale 2: 3de met 3 overwinningen
finale: 6de met 3 overwinningen
Gustavo Marzi
 
1ste ronde groep 9: 1ste met 4 overwinningen
kwartfinale 3: 1ste met 5 overwinningen
halve finale 1: 1ste met 3 overwinningen
finale: 2de met 6 overwinningen
Vincenzo Pinton
5e
1ste ronde groep 8: 1ste met 5 overwinningen
kwartfinale 6: 1ste met 4 overwinningen
halve finale 3: 1ste met 4 overwinningen
finale: 5de met 5 overwinningen
Vincenzo Pinton
Giulio Gaudini
Aldo Masciotta
Gustavo Marzi
Aldo Montano
Athos Tanzini
sabel team (m)
 
1ste ronde groep 6: 1ste met 1 overwinning
kwartfinale 2: 2de met 1 overwinning
halve finale 1: 1ste met 2 overwinningen
finale: 2de met 2 overwinningen

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lodovico Nulli 50m geweer liggend (m)
36e
290 punten
Carlo Varetto
23e
292 punten
Mario Zorzi
8e
295 punten
Giancarlo Boriani 50m pistool (m)
32e
506 punten: (80-85-86-90-79-86)
Stefano Margotti
21e
518 punten: (84-84-82-93-88-87)
Ugo Pistolesi
36e
502 punten: (86-80-88-80-87-81)
Walter Boninsegni 25m snelvuurpistool (m)
6e
29 punten
Michelangelo Borriello
18e
23 punten
Bruno Giacconi
11e
28 punten

  SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Carlo Dibiasi 10m toren (m)
10e
90,66 punten
Franco Ferraris
22e
77,60 punten
Ferrero Marianetti
17e
82,78 punten

  TurnenBewerken

  Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Egidio Armelloni individuele meerkamp (m)
36e
101,601 punten
Oreste Capuzzo
30e
102,500 punten
Danilo Fioravanti
37e
101,467 punten
Savino Guglielmetti
12e
107,699 punten
Romeo Neri
111e
26,267 punten
Otello Ternelli
42e
100,498 punten
Franco Tognini
39e
101,266 punten
Nicolò Tronci
41e
100,600 punten
Egidio Armelloni
Oreste Capuzzo
Danilo Fioravanti
Savino Guglielmetti
Romeo Neri
Otello Ternelli
Franco Tognini
Nicolò Tronci
meerkamp team (m)
5e
615,133 punten
Anna Avanzini
Vittoria Avanzini
Clara Bimbocci
Ebore Canella
Pina Cipriotto
Elda Cividino
Gianna Guaita
Carmela Toso
meerkamp team (v)
7e
442,050 punten

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bruno Venturini
Gianni Ferrero
Alfredo Foni
Pietro Rava
Giuseppe Baldo
Achille Piccini
Ugo Locatelli
Anibale Frossi
Libero Marchini
Luigi Scarbello
Caro Biagi
Giulio Capelli
Sergio Bertoni
Alfonso Negro
Francisco Gabriotto
Adolfo Giuntoli
Mario Nicolini
Carlo Girometta
Sandro Puppo
Corrado Tamietti
Paolo Vanueci
Lamberto Petri
mannen
 
1ste ronde: W van   Verenigde Staten: 1-0
kwartfinale: W van   Japan: 8-0
halve finale: W van   Noorwegen: 2-1
finale: W van   Oostenrijk: 2-1

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Benedetto Pola sprint (m)
4e
serie 5: W van   CHN Wing: 14,0
2de ronde serie 4: W van   NZL Giles: 12,6
kwartfinale 3: W van   Zwitserland Wägelin: 12,6
halve finale 1: V van   GER Merkens
bronzen finale: V van   FRA Chaillot: 0-2
tijdrit (m)
4e
1.13,6
Carlo Legutti
Bruno Loatti
tandem (m)
4e
serie 4: W van   GBR Chambers/Sibbit: 11,6
kwartfinale 4: W van   USA Logan/Sellinger: 11,0
halve finale 2: V van   NED Leene/Ooms
bronzen finale: V van   FRA Georget/Maton: 0-2
Severino Rigoni
Bianco Bianchi
Mario Gentili
Armando Latini
ploegenachtervolging (m)
 
kwalificatie: 4de in 4.49,6
2de ronde: 2de in 4.47,4
halve finale: W van   Groot-Brittannië: 4.49,2
finale: V van   Frankrijk: 4.51,0
Weg
Corrado Ardizzoni wegwedstrijd (m)
16e
2:33.08,0
Elio Bavutti
39-94e
Pierino Favalli
7e
2:33.06,2
Glauco Servadei
15e
2:33.07,8
Corrado Ardizzoni
Elio Bavutti
Pierino Favalli
Glauco Servadei
wegwedstrijd team (m)
4e
7:39.22,0

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Marcello Nizzola -56kg (m)
7e
1ste ronde: W van   TCH Nič
2de ronde: V van   HUN Zombori: 1-2
3de ronde: V van   FIN Jaskari: 0-3
Marco Gavelli -61kg (m)
7e
1ste ronde: V van   SWE Frändfors
2de ronde: W van   RSA Hall: 3-0
3de ronde: W van   GBR Morrell: 3-0
Paride Romagnoli -66kg (m)
7e
1ste ronde: W van   AUS Garrad: 3-0
2de ronde: W van   BEL Lalemand
3de ronde: V van   HUN Kárpáti: 0-3
4de ronde: V van   GER Ehrl: 0-3
Ercole Gallegati -79kg (m)
7e
1ste ronde: W van   SWE Lindblom: 2-1
2de ronde: W van   GER Schedler: 3-0
3de ronde: V van   TUR Kireççi: 0-3
Grieks-Romeins
Dante Bertoli -56kg (m)
8e
1ste ronde: W van   EST Sikk: 3-0
2de ronde: W van   EGY Erfan
3de ronde: V van   ROU Tojar
Valentino Borgia -61kg (m)
6e
1ste ronde: W van   GRE Biris: 3-0
2de ronde: W van   LAT Kundsinsch: 3-0
3de ronde: vrij
4de ronde: V van   TUR Erkan
Alberto Molfino -66kg (m)
5e
1ste ronde: W van   GRE Vatanidis
2de ronde: V van   SWE Olofsson
3de ronde: W van   SUI Holinger
4de ronde: V van   TCH Herda
Silvio Tozzi -72kg (m)
6e
1ste ronde: W van   GRE Zakharias
2de ronde: W van   TCH Zvonał: 3-0
3de ronde: V van   FIN Virtanen
4de ronde: V van   GER Schäfer
Ercole Gallegati -79kg (m)
6e
1ste ronde: W van   DEN Frederiksen: 3-0
2de ronde: W van   EST Mägi: 3-0
3de ronde: W van   FIN Kokkinen: 2-1
4de ronde: V van   GER Schweickert: 0-3
Umberto Silvestri -87kg (m)
5e
1ste ronde: W van   FRA Houdry
2de ronde: W van   NOR Knudsen
3de ronde: V van   SWE Cadier
4de ronde: V van   EST Neo
Aleardo Donati +87kg (m)
6e
1ste ronde: W van   TUR Çoban: 2-1
2de ronde: V van   FIN Nyström: 0-3
3de ronde: W van   TCH Klapuch
4de ronde: V van   GER Hornfischer

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Giuseppe Fago eenmans Olympiajol
5e
115 punten: (14-5-DNF-4-7-3-8)
Federico De Luca
Riccardo De Sangro Fondi
star klasse
9e
34 punten: (8-7-5-11-9-10-7)
Renato Cosentino
Giuliano Oberti
Massimo Oberti
Giovanni Stampa
Giuseppe Volpi
6m R-klasse
5e
50 punten: (7-5-1-9-6-10-3)
Giovanni Reggio
Bruno Bianchi
Luigi De Manincor
Domenico Mordini
Luigi Poggi
Enrico Poggi
8m R-klasse
 
55 punten: (2-5-6-1-3-3-2)