Hoofdmenu openen

Lijst van olympische medaillewinnaars schermen

Wikimedia-lijst

MannenBewerken

Degen, individueelBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1900   CUB Ramón Fonst   FRA Louis Perrée   FRA Léon Sée
1904   CUB Ramón Fonst   CUB Charles Tatham   CUB Albertson Van Zo Post
1908   FRA Gaston Alibert   FRA Alexandre Lippmann   GBR Eugène Olivier
1912   BEL Paul Anspach   DEN Ivan Osiier   BEL Philippe le Hardy
1920   FRA Armand Massard   FRA Alexandre Lippmann   FRA Gustave Buchard
1924   BEL Charles Delporte   FRA Roger Ducret   SWE Nils Hellsten
1928   FRA Lucien Gaudin   FRA Georges Buchard   USA George Calnan
1932   ITA Giancarlo Cornaggia-Medici   FRA Georges Buchard   ITA Carlo Agostoni
1936   ITA Franco Riccardi   ITA Saverio Ragno   ITA Giancarlo Cornaggia-Medici
1948   ITA Luigi Cantone   SUI Oswald Zappelli   ITA Edoardo Mangiarotti
1952   ITA Edoardo Mangiarotti   ITA Dario Mangiarotti   SUI Oswald Zappelli
1956   ITA Carlo Pavesi   ITA Giuseppe Delfino   ITA Edoardo Mangiarotti
1960   ITA Giuseppe Delfino   GBR Allan Jay   URS Bruno Khabarov
1964   URS Grigori Kriss   GBR Henry Hoskyns   URS Goeram Kostava
1968   HUN Győző Kulcsár   URS Grigori Kriss   ITA Gianluigi Saccaro
1972   HUN Csaba Fenyvesi   FRA Jacques La Degaillerie   HUN Győző Kulcsár
1976   FRG Alexander Pusch   FRG Jürgen Hehn   HUN Győző Kulcsár
1980   SWE Johan Harmenberg   HUN Ernõ Kolczonay   FRA Philippe Riboud
1984   FRA Philippe Boisse   SWE Björne Väggö   FRA Philippe Riboud
1988   FRG Arnd Schmitt   FRA Philippe Riboud   URS Andrei Sjoevalov
1992   FRA Éric Srecki   EUN Pavel Kolobkov   FRA Jean-Michel Henry
1996   RUS Aleksandr Beketov   CUB Ivan Trevejo Pérez   HUN Géza Imre
2000   RUS Pavel Kolobkov   FRA Hugues Obry   KOR Lee Sang-ki
2004   SUI Marcel Fischer   CHN Wang Lei   RUS Pavel Kolobkov
2008   ITA Matteo Tagliariol   FRA Fabrice Jeannet   ESP José Luis Abajo
2012   VEN Rubén Limardo   NOR Bartosz Piasecki   KOR Jung Jin-sun
2016   KOR Park Sang-young   HUN Géza Imre   FRA Gauthier Grumier
Medaillespiegel
Land      
  ITA 7 03 5
  FRA 5 10 6
  CUB 2 02 1
  HUN 2 02 3
  FRG 2 01 0
  BEL 2 00 1
  RUS 2 00 1
  URS 1 02 3
  SUI 1 01 1
  SWE 1 01 1
  KOR 1 00 0
  VEN 1 00 0
  GBR 0 02 1
  CHN 0 01 0
  DEN 0 01 0
  NOR 0 01 0
  KOR 0 00 2
  ESP 0 00 1
  USA 0 00 1

Degen, teamBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1908   FRA Gaston Alibert
Henri-Georges Berger
Charles Collignon
Bernard Gravier
Alexandre Lippmann
Eugène Olivier
Jean Stern
  GBR Edgar Amphlett
Cecil Haig
Martin Holt
Charles Leaf Daniell
Robert Montgomerie
Edgar Seligman
  BEL Paul Anspach
Désiré Beaurain
Fernand Bosmans
Ferdinand Feyerick
Fernand de Montigny
François Rom
Victor Willems
1912   BEL Henri Anspach
Paul Anspach
Robert Hennet
Fernand de Montigny
Jacques Ochs
François Rom
Gaston Salmon
Victor Willems
  GBR Edgar Amphlett
John Blake
Percival Dawson
Arthur Everitt
Martin Holt
Sydney Mertineau
Robert Montgomerie
Edgar Seligman
  NED Willem van Blijenburgh
Jetze Doorman
Arie de Jong
Leo Nardus
George van Rossem
1920   ITA Antonio Allocchio
Tullio Bozza
Giovanni Canova
Tommaso Constantino
Andrea Marrazi
Aldo Nadi
Nedo Nadi
Abelardo Olivier
Dino Urbani
  BEL Paul Anspach
Victor Boin
Joseph De Craecker
Maurice De Wee
Ernest Gevers
Félix Goblet d'Alviella
Philippe Le Hardy
Fernand de Montigny
Léon Tom
  FRA Gaston Amson
Gustave Buchard
Georges Casanova
Alexandre Lippmann
Armand Massard
Emile Moreau
Georges Trombert
1924   FRA Georges Buchard
Roger Ducret
Lucien Gaudin
André Labatut
Lionel Liottel
Alexandre Lippmann
Georges Tainturier
  BEL Paul Anspach
Joseph De Craecker
Charles Delporte
Ernest Gevers
Fernand de Montigny
Léon Tom
  ITA Giulio Basletta
Marcello Bertinetti
Giovanni Canova
Vincenzo Cuccia
Virgilio Mantegazza
Oreste Moricca
1928   ITA Carlo Agostoni
Giulio Basletta
Marcello Bertinetti
Giancarlo Cornaggia-Medici
Renzo Minoli
Franco Riccardi
  FRA Gaston Amson
René Barbier
Georges Buchard
Emile Cornic
Armand Massard
Bernard Schmetz
  POR Paulo d'Eça Leal
Mário de Noronha
Jorge Paiva
Frederico Paredes
João Sassetti
Henrique da Silveira
1932   FRA Georges Buchard
Philippe Cattiau
Fernand Jourdant
Jean Piot
Bernard Schmetz
Georges Tainturier
  ITA Carlo Agostoni
Giancarlo Cornaggia-Medici
Renzo Minoli
Saverio Ragno
Franco Riccardi
  USA George Calnan
Miguel de Capriles
Gustave Heiss
Tracy Jaeckel
Frank Righeimer jr.
Curtis Shears
1936   ITA Giancarlo Brusati
Giancarlo Cornaggia-Medici
Edoardo Mangiarotti
Alfredo Pezzana
Saverio Ragno
Franco Riccardi
  SWE Gösta Almgren
Birger Cederin
Hans von Drakenberg
Gustaf Dyrssén
Hans Granfelt
Sven Thofelt
  FRA Georges Buchard
Philippe Cattiau
Henri Dulieux
Michel Pécheux
Bernard Schmetz
Paul Wormser
1948   FRA Edouard Artigas
Marcel Desprets
Henri Guérin
Maurice Huet
Henri Lepage
Michel Pécheux
  ITA Carlo Agostoni
Luigi Cantone
Antonio Mandruzzato
Dario Mangiarotti
Edoardo Mangiarotti
Fiorenzo Marini
  SWE Per Hjalmar Carlesson
Frank Cervell
Carl Forssell
Bengt Ljungquist
Sven Thofelt
Arne Tollbom
1952   ITA Roberto Battaglia
Franco Bertinetti
Giuseppe Delfino
Dario Mangiarotti
Edoardo Mangiarotti
Carlo Pavesi
  SWE Per Hjalmar Carlesson
Sven Fahlman
Carl Forssell
Bengt Ljungquist
Lennart Magnusson
Berndt-Otto Rehbinder
  SUI Paul Barth
Willy Fitting
Paul Meister
Otto Rüfenacht
Mario Valota
Oswald Zappelli
1956   ITA Giorgio Anglesio
Franco Bertinetti
Giuseppe Delfino
Edoardo Mangiarotti
Carlo Pavesi
Alberto Pellegrino
  HUN Lajos Balthazár
Barnabás Berzsenyi
József Marosi
Ambrus Nagy
Béla Rerrich
József Sákovics
  FRA Bernard Baudoux
Daniel Dagallier
Yves Dreyfus
Armand Mouyal
Claude Nigon
René Queyroux
1960   ITA Giuseppe Delfino
Edoardo Mangiarotti
Fiorenzo Marini
Carlo Pavesi
Alberto Pellegrino
Gianluigi Saccaro
  GBR Michael Alexander
Raymond Harrison
Henry Hoskyns
Michael Howard
Allan Jay
John Pelling
  URS Bruno Khabarov
Goeram Kostava
Aleksandr Pavlovsky
Valentin Tsjernikov
Arnold Tsjernoesjevitsj
1964   HUN Árpád Bárány
Tamás Gábor
István Kausz
Győző Kulcsár
Zoltán Nemere
  ITA Giambattista Breda
Giuseppe Delfino
Gianfranco Paolucci
Alberto Pellegrino
Gianluigi Saccaro
  FRA Claude Bourquard
Claude Brodin
Jacques Brodin
Yves Dreyfus
Jack Guittet
1968   HUN Csaba Fenyvesi
Győző Kulcsár
Pál B. Nagy
Zoltán Nemere
Pál Schmitt
  URS Grigori Kriss
Viktor Modsalevski
Akeksej Nikantsjikov
Joeri Smoljakov
Josif Vitebski
  POL Bogdan Andrzejewski
Kazimierz Barburski
Michał Butkiewicz
Bohdan Gonsior
Henryk Nielaba
1972   HUN Sándor Erdős
Csaba Fenyvesi
Győző Kulcsár
István Osztrics
Pál Schmitt
  SUI Guy Evéquoz
Daniel Giger
Christian Kauter
Peter Lötscher
François Suchanecki
  URS Grigori Kriss
Viktor Modsalevski
Sergej Paramonov
Igor Valetov
Georgi Zažitski
1976   SWE Rolf Edling
Carl von Essen
Göran Flodström
Leif Högström
Hans Jacobson
  FRG Reinhold Behr
Volker Fischer
Jürgen Hehn
Hans Jana
Alexander Pusch
  SUI Guy Evéquoz
Daniel Giger
Christian Kauter
Michel Poffet
François Suchanecki
1980   FRA Philippe Boisse
Hubert Gardas
Patrick Picot
Philippe Riboud
Michel Salesse
  POL Ludomir Chronowski
Piotr Jabłkowski
Andrzej Lis
Mariusz Strzałka
Leszek Swornowski
  URS Aleksandr Aboesjakhmetov
Asjot Karagian
Boris Loekomski
Aleksandr Mozjajev
Vladimir Smirnov
1984   FRG Elmar Borrmann
Volker Fischer
Gerhard Heer
Rafael Nickel
Alexander Pusch
  FRA Philippe Boisse
Jean-Michel Henry
Olivier Lenglet
Philippe Riboud
Michel Salesse
  ITA Stefano Bellone
Sandro Cuomo
Cosimo Ferro
Roberto Manzi
Angelo Mazzoni
1988   FRA Frédéric Delpla
Jean-Michel Henry
Olivier Lenglet
Philippe Riboud
Éric Srecki
  FRG Elmar Borrmann
Volker Fischer
Thomas Gerull
Alexander Pusch
Arnd Schmitt
  URS Pavel Kolobkov
Vladimir Resnitschenko
Andrei Sjoevalov
Igor Tikhomirov
Mikhail Tisjko
1992   GER Elmar Borrmann
Robert Felisiak
Uwe Proske
Vladimir Resnitschenko
Arnd Schmitt
  HUN Ferenc Hegedűs
Ernõ Kolczonay
Iván Kovács
Krisztián Kulcsár
Gábor Totola
  EUN Pavel Kolobkov
Sergej Kostarev
Sergej Kravtsjoek
Andrei Sjoevalov
Valeri Zakharevitsj
1996   ITA Sandro Cuomo
Angelo Mazzoni
Maurizio Randazzo
  RUS Aleksandr Beketov
Pavel Kolobkov
Valeri Zakharevitsj
  FRA Jean-Michel Henry
Robert Leroux
Éric Srecki
2000   ITA Angelo Mazzoni
Paolo Milanoli
Maurizio Randazzo
Alfredo Rota
  FRA Robert Leroux
Jean-François di Martino
Hugues Obry
Éric Srecki
  CUB Nelson Loyola Torriente
Candido Alberto Maya
Carlos Pedroso Curiel
Ivan Trevejo Pérez
2004   FRA Érik Boisse
Fabrice Jeannet
Jérôme Jeannet
Hugues Obry
  HUN Gábor Boczkó
Géza Imre
Iván Kovács
Krisztián Kulcsár
  GER Norman Ackermann
Jörg Fiedler
Sven Schmid
Daniel Strigel
2008   FRA Fabrice Jeannet
Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
  POL Robert Andrzejuk
Tomasz Motyka
Adam Wiercioch
Radosław Zawrotniak
  ITA Stefano Carozzo
Diego Confalonieri
Alfredo Rota
Matteo Tagliariol
2012 niet gehouden in verband met roulatiesysteem
2016   FRA Yannick Borel
Gauthier Grumier
Daniel Jérent
Jean-Michel Lucenay
  ITA Marco Fichera
Enrico Garozzo
Paolo Pizzo
Andrea Santarelli
  HUN Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
Medaillespiegel
Land      
  FRA 9 3 5
  ITA 8 4 3
  HUN 3 3 1
  BEL 1 2 1
  SWE 1 2 1
  FRG 1 2 0
  GER 1 0 1
  GBR 0 3 0
  POL 0 2 1
  URS 0 1 4
  SUI 0 1 2
  EUN 0 1 0
  RUS 0 1 0
  CUB 0 0 1
  NED 0 0 1
  POR 0 0 1
  USA 0 0 1

Floret, individueelBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1896   FRA Eugène-Henri Gravelotte   FRA Henri Callot   GRE Perikles Pierrakos-Mavromichalis
1900   FRA Émile Coste   FRA Henri Masson   FRA Marcel Jacques Boulenger
1904   CUB Ramón Fonst   CUB Albertson Van Zo Post   CUB Charles Tatham
1912   ITA Nedo Nadi   ITA Pietro Speciale   AUT Richard Verderber
1920   ITA Nedo Nadi   FRA Philippe Cattiau   FRA Roger Ducret
1924   FRA Roger Ducret   FRA Philippe Cattiau   BEL Maurice Van Damme
1928   FRA Lucien Gaudin   GER Erwin Casmir   ITA Giulio Gaudini
1932   ITA Gustavo Marzi   USA Joseph Levis   ITA Giulio Gaudini
1936   ITA Giulio Gaudini   FRA Edouard Gardère   ITA Giorgio Bocchino
1948   FRA Jehan Buhan   FRA Christian d'Oriola   HUN Lajos Maszlay
1952   FRA Christian d'Oriola   ITA Edoardo Mangiarotti   ITA Manlio Di Rosa
1956   FRA Christian d'Oriola   ITA Giancarlo Bergamini   ITA Antonio Spallino
1960   URS Viktor Zjdanovitsj   URS Joeri Sissikin   USA Albert Axelrod
1964   POL Egon Franke   FRA Jean-Claude Magnan   FRA Daniel Revenu
1968   ROU Ion Drîmbǎ   HUN Jenő Kamuti   FRA Daniel Revenu
1972   POL Witold Woyda   HUN Jenő Kamuti   FRA Christian Noël
1976   ITA Fabio Dal Zotto   URS Aleksandr Romankov   FRA Bernard Talvard
1980   URS Vladimir Smirnov   FRA Pascal Jolyot   URS Aleksandr Romankov
1984   ITA Mauro Numa   FRG Matthias Behr   ITA Stefano Cerioni
1988   ITA Stefano Cerioni   GDR Udo Wagner   URS Aleksandr Romankov
1992   FRA Philippe Omnès   EUN Sergei Goloebitsky   CUB Elvis Gregory Gil
1996   ITA Alessandro Puccini   FRA Lionel Plumenail   FRA Franck Boidin
2000   KOR Kim Young-ho   GER Ralf Bißdorf   RUS Dmitri Sjevtsjenko
2004   FRA Brice Guyart   ITA Salvatore Sanzo   ITA Andrea Cassarà
2008   GER Benjamin Philip Kleibrink   JPN Yuki Ota   ITA Salvatore Sanzo
2012   CHN Lei Sheng   EGY Alaaeldin Abouelkassem   KOR Choi Byung-chul
2016   ITA Daniele Garozzo   USA Alexander Massialas   RUS Timoer Safin
Medaillespiegel
Land      
  FRA 9 9 7
  ITA 9 4 8
  URS 2 2 2
  POL 2 0 0
  GER 1 2 0
  CUB 1 1 2
  KOR 1 0 1
  CHN 1 0 0
  ROU 1 0 0
  HUN 0 2 1
  USA 0 2 1
  EGY 0 1 0
  EUN 0 1 0
  FRG 0 1 0
  GDR 0 1 0
  JPN 0 1 0
  RUS 0 0 2
  AUT 0 0 1
  BEL 0 0 1
  GRE 0 0 1

Floret, teamBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1904   ZZX   Ramón Fonst
  Manuel Diaz
  Albertson Van Zo Post[a]
  USA   Charles Tatham[a]
  Charles Fitzhugh Townsend
  Arthur Fox
niet uitgereikt
1920   ITA Baldo Baldi
Tommaso Constantino
Aldo Nadi
Nedo Nadi
Abelardo Olivier
Oreste Puliti
Pietro Speciale
Rodolfo Terlizzi
  FRA Gaston Amson
Lionel Bony De Castellane
Philippe Cattiau
Roger Ducret
Lucien Gaudin
André Labatut
Marcel Perrot
Georges Trombert
  USA Henry Breckinridge
Francis Webster Honeycutt
Harold Rayner
Robert Sears
Arthur St Clair Lyon
1924   FRA Philippe Cattiau
Jacques Coutrot
Guy De Luget
Roger Ducret
Lucien Gaudin
Henri Jobier
André Labatut
Josef Peroteaux
  BEL Désiré Beaurain
Marcel L. Berré
Charles Crahay
Albert De Roocker
Fernand de Montigny
Maurice E. Van Damme
  HUN László Berty
István Lichteneckert
Sándor Posta
Zoltán Schenker
Ödön Tersztyánszky
1928   ITA Giorgio Chiavacci
Giulio Gaudini
Gioacchino Guaragna
Giorgio Pessina
Ugo Pignotti
Oreste Puliti
  FRA Philippe Cattiau
Roger Ducret
Raymond Flacher
André Gaboriaud
Lucien Gaudin
André Labatut
  ARG Raul Anganuzzi
Carmelo Camet
Roberto Larraz
Hector Lucchetti
Luis Lucchetti
1932   FRA René Bondoux
René Bougnol
Philippe Cattiau
Edouard Gardère
René Lemoine
Jean Piot
  ITA Giulio Gaudini
Gioacchino Guaragna
Gustavo Marzi
Giorgio Pessina
Ugo Pignotti
Rodolfo Terlizzi
  USA Hugh Allesandroni
George Calnan
Dernell Every
Joseph Levis
Frank Righeimer jr.
Richard Steere
1936   ITA Giorgio Bocchino
Manlio Di Rosa
Giulio Gaudini
Gioacchino Guaragna
Gustavo Marzi
Ciro Verratti
  FRA René Bondoux
René Bougnol
Jacques Coutrot
André Gardère
Edouard Gardère
René Lemoine
  GER Otto Adam
Erwin Casmir
Julius Eisenecker
August Heim
Siegfried Lerdon
Stefan Rosenbauer
1948   FRA André Bonin
René Bougnol
Jehan Buhan
Jacques Lataste
Christian d'Oriola
Adrien Rommel
  ITA Manlio Di Rosa
Edoardo Mangiarotti
Giuliano Nostini
Renzo Nostini
Giorgio Pellini
Saverio Ragno
  BEL Raymond Bru
Georges De Bourguignon
Henri Paternoster
Paul Valcke
André Van de Werve de Vorsselaer
Edouard Yves
1952   FRA Jehan Buhan
Jacques Lataste
Claude Netter
Jacques Noël
Christian d'Oriola
Adrien Rommel
  ITA Giancarlo Bergamini
Manlio Di Rosa
Edoardo Mangiarotti
Renzo Nostini
Giorgio Pellini
Antonio Spallino
  HUN Tibor Berczelly
Aladár Gerevich
Lajos Maszlay
Endre Palócz
József Sákovics
Endre Tilli
1956   ITA Giancarlo Bergamini
Luigi Carpaneda
Manlio Di Rosa
Vittorio Lucarelli
Edoardo Mangiarotti
Antonio Spallino
  FRA Bernard Baudoux
Roger Closset
René Coicaud
Jacques Lataste
Claude Netter
Christian d'Oriola
  HUN Mihály Fülöp
József Gyuricza
József Marosi
József Sákovics
Lajos Somodi
Endre Tilli
1960   URS Mark Midler
Joeri Roedov
Joeri Sissikin
German Svesjnikov
Viktor Zjdanovitsj
  ITA Aldo Aureggi
Luigi Carpaneda
Mario Curletto
Edoardo Mangiarotti
Alberto Pellegrino
  EUA Jürgen Brecht
Tim Gerresheim
Eberhard Mehl
Jürgen Theuerkauff
1964   URS Mark Midler
Joeri Sissikin
Joeri Sjarov
German Svesjnikov
Viktor Zjdanovitsj
  POL Egon Franke
Ryszard Parulski
Jan Różycki
Zbigniew Skrudlik
Witold Woyda
  FRA Jacky Courtillat
Jean-Claude Magnan
Christian Noël
Daniel Revenu
Pierre Rodocanachi
1968   FRA Gilles Berolatti
Jacques Dimont
Jean-Claude Magnan
Christian Noël
Daniel Revenu
  URS Viktor Poetjatin
Joeri Sissikin
Joeri Sjarov
Vasili Stankovitsj
German Svesjnikov
  POL Egon Franke
Adam Lisewski
Ryszard Parulski
Zbigniew Skrudlik
Witold Woyda
1972   POL Marek Dąbrowski
Arkadiusz Godel
Jerzy Kaczmarek
Lech Koziejowski
Witold Woyda
  URS Vladimir Denissov
Anatoli Kotesjev
Viktor Poetjatin
Leonid Romanov
Vasili Stankovitsj
  FRA Gilles Berolatti
Jean-Claude Magnan
Christian Noël
Daniel Revenu
Bernard Talvard
1976   FRG Thomas Bach
Matthias Behr
Harald Hein
Klaus Reichert
Erk Sens-Gorius
  ITA Giovan Battista Coletti
Attilio Calatroni
Fabio Dal Zotto
Carlo Montano
Stefano Simoncelli
  FRA Didier Flament
Christian Noël
Frédéric Pietruszka
Daniel Revenu
Bernard Talvard
1980   FRA Philippe Bonin
Bruno Boscherie
Didier Flament
Pascal Jolyot
Frédéric Pietruszka
  URS Asjot Karagian
Vladimir Lapitsky
Sabirzjan Roezijev
Aleksandr Romankov
Vladimir Smirnov
  POL Lech Koziejowski
Adam Robak
Marian Sypniewski
Bogusław Zych
1984   ITA Andrea Borella
Stefano Cerioni
Andrea Cipressa
Mauro Numa
Angelo Scuri
  FRG Frank Beck
Matthias Behr
Mathias Gey
Harald Hein
Klaus Reichert
  FRA Marc Cerboni
Patrick Groc
Pascal Jolyot
Philippe Omnès
Frédéric Pietruszka
1988   URS Vladimir Aptsiaoeri
Anvar Ibragimov
Boris Koretsky
Ilgar Mamedov
Aleksandr Romankov
  FRG Matthias Behr
Thomas Endres
Mathias Gey
Ulrich Schreck
Thorsten Weidner
  HUN István Busa
Zsolt Érsek
Róbert Gátai
Pál Szekeres
István Szelei
1992   GER Alexander Koch
Ulrich Schreck
Udo Wagner
Thorsten Weidner
Ingo Weißenborn
  CUB Guillermo Bétancourt Scull
Tulio Díaz Babier
Hermengildo García Marturell
Óscar García Pérez
Elvis Gregory Gil
  POL Piotr Kiełpikowski
Adam Krzesiński
Cezary Siess
Ryszard Sobczak
Marian Sypniewski
1996   RUS Ilgar Mamedov
Vladislav Pavlovitsj
Dmitri Sjevtsjenko
  POL Piotr Kiełpikowski
Adam Krzesiński
Jarosław Rodzewicz
Ryszard Sobczak
  CUB Óscar García Pérez
Elvis Gregory Gil
Rolando Tucker León
2000   FRA Jean-Noël Ferrari
Brice Guyart
Patrice Lhotellier
Lionel Plumenail
  CHN Dong Zhaozhi
Wang Haibin
Ye Chong
Zhang Jie
  ITA Daniele Crosta
Gabriele Magni
Salvatore Sanzo
Matteo Zennaro
2004   ITA Andrea Cassarà
Salvatore Sanzo
Simone Vanni
Matteo Zennaro
  CHN Dong Zhaozhi
Wang Haibin
Wu Hanxiong
Ye Chong
  RUS Renal Ganejev
Joeri Moltjsan
Roeslan Nassiboellin
Vjatsjeslav Pozdnijakov
2008 niet gehouden in verband met roulatiesysteem
2012   ITA Valerio Aspromonte
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
  JPN Suguru Awaji
Kenta Chida
Ryo Miyake
Yuki Ota
  GER Sebastian Bachmann
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
Andre Wessels
2016   RUS Artoer Achmatchoezin
Timoer Safin
Aleksej Tsjeremisinov
  FRA Jérémy Cadot
Jean-Paul Tony Helissey
Enzo Lefort
Erwan Le Péchoux
  USA Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Medaillespiegel
Land      
  FRA 7 5 4
  ITA 7 5 1
  URS 3 3 0
  RUS 2 0 1
  POL 1 2 3
  FRG 1 2 0
  GER 1 0 2
  ZZX 1 0 0
  CHN 0 2 0
  USA 0 1 2
  BEL 0 1 1
  CUB 0 1 1
  JPN 0 1 0
  HUN 0 0 4
  ARG 0 0 1
  EUA 0 0 1
  USA 0 0 1
  1. a b In de IOC-uitslagendatabase worden Tatham en Van Zo Post in teamverband als Amerikaan aangemerkt (individueel als Cubaan).

Sabel, individueelBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1896   GRE Ioannis Georgiadis   GRE Tilemakhos Karakalos   DEN Holger Nielsen
1900   FRA Georges de la Falaise   FRA Léon Thiébaut   AUT Siegfried Flesch
1904   CUB Manuel Diaz   USA William Grebe   CUB Albertson Van Zo Post
1908   HUN Jenő Fuchs   HUN Béla Zulavszky   BOH Vilém Goppold von Lobsdorf
1912   HUN Jenő Fuchs   HUN Béla Békéssy   HUN Ervin Mészáros
1920   ITA Nedo Nadi   ITA Aldo Nadi   NED Arie de Jong
1924   HUN Sándor Posta   FRA Roger Ducret   HUN János Garay
1928   HUN Ödön Tersztyánszky   HUN Attila Petschauer   ITA Bino Bini
1932   HUN György Piller   ITA Giulio Gaudini   HUN Endre Kabos
1936   HUN Endre Kabos   ITA Gustavo Marzi   HUN Aladár Gerevich
1948   HUN Aladár Gerevich   ITA Vincenzo Pinton   HUN Pál Kovács
1952   HUN Pál Kovács   HUN Aladár Gerevich   HUN Tibor Berczelly
1956   HUN Rudolf Kárpáti   POL Jerzy Pawłowski   URS Lev Koeznetsov
1960   HUN Rudolf Kárpáti   HUN Zoltán Horváth   ITA Wladimiro Calarese
1964   HUN Tibor Pézsa   FRA Claude Arabo   URS Oemiar Mavlisjanov
1968   POL Jerzy Pawłowski   URS Mark Rakita   HUN Tibor Pézsa
1972   URS Viktor Sidjak   HUN Péter Marót   URS Vladimir Naslimov
1976   URS Viktor Krovopoeskov   URS Vladimir Naslimov   URS Viktor Sidjak
1980   URS Viktor Krovopoeskov   URS Mikhail Boertzev   HUN Imre Gedővári
1984   FRA Jean-François Lamour   ITA Marco Marin   USA Peter Westbrook
1988   FRA Jean-François Lamour   POL Janusz Olech   ITA Giovanni Scalzo
1992   HUN Bence Szabó   ITA Marco Marin   FRA Jean-François Lamour
1996   RUS Stanislav Pozdnijakov   RUS Sergej Tsjarikov   FRA Damien Touya
2000   ROU Mihai Covaliu   FRA Mathieu Gourdain   GER Wiradech Kothny
2004   ITA Aldo Montano   HUN Zsolt Nemcsik   UKR Vladislav Tretjak
2008   CHN Zhong Man   FRA Nicolas Lopez   ROU Mihai Covaliu
2012   HUN Áron Szilágyi   ITA Diego Occhiuzzi   RUS Nikolay Kovalev
2016   HUN Áron Szilágyi   USA Daryl Homer   KOR Kim Jung-hwan
Medaillespiegel
Land      
  HUN 14 7 8
  FRA 03 5 2
  URS 03 3 4
  ITA 02 7 3
  POL 01 2 0
  RUS 01 1 1
  GRE 01 1 0
  CUB 01 0 1
  ROU 01 0 1
  CHN 01 0 0
  USA 00 2 1
  AUT 00 0 1
  BOH 00 0 1
  DEN 00 0 1
  GER 00 0 1
  KOR 00 0 1
  NED 00 0 1
  UKR 00 0 1

Sabel, teamBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1908   HUN Desző Földes
Jenő Fuchs
Oszkár Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
  ITA Marcello Bertinetti
Sante Ceccherini
Riccardo Nowak
Abelardo Olivier
Alessandro Pirzio-Biroli
  BOH Otakar Lada
Vlastimil Lada-Sázavský
Vilém Goppold von Lobsdorf
Bedrich Schejbal
Jaroslav Šourek-Tucek
1912   HUN László Berty
Desző Földes
Jenő Fuchs
Oszkár Gerde
Ervin Mészáros
Zoltán Schenker
Péter Tóth
Lajos Werkner
  AUT Albert Bogen
Rudolf Cvetko
Friedrich Golling
Otto Herschmann
Andreas Suttner
Reinhold Trampler
Richard Verderber
  NED Willem van Blijenburgh
Jetze Doorman
Arie de Jong
Hendrik de Jongh
George van Rossem
Dirk Scalongne
1920   ITA Baldo Baldi
Francesco Gargano
Aldo Nadi
Nedo Nadi
Oreste Puliti
Italo Santelli
Frederico Secondo Ceserano
Dino Urbani
  FRA Jean Lacroix
Jean Margraff
Jean Mondielli
Marc Perrodon
Henri de Saint Germain
Georges Trombert
  NED Willem van Blijenburgh
Louis Delaunoij
Jetze Doorman
Arie de Jong
Jan van der Wiel
Henri Wijnoldy-Daniëls
Salomon Zeldenrust
1924   ITA Renato Anselmi
Guido Balzarini
Marcello Bertinetti
Bino Bini
Vincenzo Cuccia
Oreste Moricca
Oreste Puliti
Giulio Sarrocchi
  HUN László Berty
János Garay
Sándor Posta
József Rády
Zoltán Schenker
László Széchy
Ödön Tersztyánszky
Jenő Uhlyárik
  NED Jetze Doorman
Maarten Hendrik van Dulm
Arie de Jong
Hendrik Scherpenhuijzen
Jan van der Wiel
Henri Wijnoldy-Daniëls
1928   HUN János Garay
Gyula Glykais
Sándor Gombos
Attila Petschauer
József Rády
Ödön Tersztyánszky
  ITA Renato Anselmi
Bino Bini
Gustavo Marzi
Oreste Puliti
Emilio Salafia
Giulio Sarrocchi
  POL Tadeusz Friedrich
Kazimierz Laskowski
Aleksander Małecki
Adam Papée
Władysław Segda
Jerzy Zabielski
1932   HUN Aladár Gerevich
Gyula Glykais
Endre Kabos
Ernö Nagy
Attila Petschauer
György Piller
  ITA Renato Anselmi
Arturo De Vecchi
Giulio Gaudini
Gustavo Marzi
Ugo Pignotti
Emilio Salafia
  POL Władysław Dobrowolski
Tadeusz Friedrich
Leszek Lubicz-Nycz
Adam Papée
Władysław Segda
Marian Suski
1936   HUN Tibor Berczelly
Aladár Gerevich
Endre Kabos
Pál Kovács
László Rajcsányi
Imre Rajczi
  ITA Giulio Gaudini
Gustavo Marzi
Aldo Masciotta
Aldo Montano
Vincenzo Pinton
Athos Tanzini
  GER Erwin Casmir
Julius Eisenecker
Hans Esser
August Heim
Hans Jörger
Richard Wahl
1948   HUN Tibor Berczelly
Aladár Gerevich
Rudolf Kárpáti
Pál Kovács
Bertalan Papp
László Rajcsányi
  ITA Gastone Darè
Aldo Montano
Renzo Nostini
Vincenzo Pinton
Mauro Racca
Carlo Turcato
  USA Norman Armitage
Miguel de Capriles
Dean Cetrulo
James Flynn
Tibor Nyilas
George Worth
1952   HUN Tibor Berczelly
Aladár Gerevich
Rudolf Kárpáti
Pál Kovács
Bertalan Papp
László Rajcsányi
  ITA Gastone Darè
Roberto Ferrari
Renzo Nostini
Giorgio Pellini
Vincenzo Pinton
Mauro Racca
  FRA Jean Laroyenne
Jacques Lefèvre
Jean Levavasseur
Bernard Morel
Maurice Piot
Jean-François Tournon
1956   HUN Aladár Gerevich
Jenő Hámori
Rudolf Kárpáti
Attila Keresztes
Pál Kovács
Dániel Magay
  POL Marek Kuszewski
Zygmunt Pawlas
Jerzy Pawłowski
Andrzej Piątkowski
Wojciech Zabłocki
Ryszard Zub
  URS Leonid Bogdanov
Lev Koeznetsov
Jakov Rylski
Jevgeni Tsjerepovski
David Tyschler
1960   HUN Gábor Delneky
Aladár Gerevich
Zoltán Horváth
Rudolf Kárpáti
Pál Kovács
Tamás Mendelényi
  POL Marek Kuszewski
Emil Ochyra
Jerzy Pawłowski
Andrzej Piątkowski
Wojciech Zabłocki
Ryszard Zub
  ITA Giampaolo Calanchini
Wladimiro Calarese
Pierluigi Chicca
Roberto Ferrari
Mario Ravagnan
1964   URS Noegzar Asatiani
Oemiar Mavlisjanov
Boris Melnikov
Mark Rakita
Jakov Rylski
  ITA Giampaolo Calanchini
Wladimiro Calarese
Pierluigi Chicca
Mario Ravagnan
Cesare Salvadori
  POL Emil Ochyra
Jerzy Pawłowski
Andrzej Piątkowski
Wojciech Zabłocki
Ryszard Zub
1968   URS Oemiar Mavlisjanov
Vladimir Naslimov
Mark Rakita
Viktor Sidjak
Edoeard Vinokoerov
  ITA Wladimiro Calarese
Pierluigi Chicca
Michele Maffei
Rolando Rigoli
Cesare Salvadori
  HUN Péter Bakonyi
János Kalmar
Tamás Kovács
Miklós Meszéna
Tibor Pézsa
1972   ITA Michele Maffei
Mario Aldo Montano
Mario Tullio Montano
Rolando Rigoli
Cesare Salvadori
  URS Viktor Basjenov
Vladimir Naslimov
Mark Rakita
Viktor Sidjak
Edoeard Vinokoerov
  HUN Péter Bakonyi
Pál Gerevich
Tamás Kovács
Péter Marót
Tibor Pézsa
1976   URS Mikhail Boertzev
Viktor Krovopoeskov
Vladimir Naslimov
Viktor Sidjak
Edoeard Vinokoerov
  ITA Angelo Arcidiacono
Michele Maffei
Mario Aldo Montano
Mario Tullio Montano
Tommaso Montano
  ROU Dan Irimiciuc
Corneliu Marin
Marin Mustaţă
Alexandru Nilca
Ion Pop
1980   URS Nikolai Alekhin
Mikhail Boertzev
Viktor Krovopoeskov
Vladimir Naslimov
Viktor Sidjak
  ITA Michele Maffei
Ferdinando Meglio
Mario Aldo Montano
Marco Romano
Giovanni Scalzo
  HUN Imre Gedővári
Pál Gerevich
Ferenc Hammang
György Nébald
Rudolf Nébald
1984   ITA Angelo Arcidiacono
Gianfranco Dalla Barba
Marco Marin
Ferdinando Meglio
Giovanni Scalzo
  FRA Philippe Delrieu
Franck Ducheix
Hervé Granger-Veyron
Pierre Guichot
Jean-François Lamour
  ROU Alexandru Chiculiţă
Corneliu Marin
Marin Mustaţă
Ioan Pop
Vilmos Szabo
1988   HUN Imre Bujdosó
László Csongrádi
Imre Gedővári
György Nébald
Bence Szabó
  URS Andrej Alsjan
Mikhail Boertzev
Sergej Korjasjkin
Sergej Mindirgassov
Georgi Pogossov
  ITA Massimo Cavaliere
Gianfranco Dalla Barba
Marco Marin
Ferdinando Meglio
Giovanni Scalzo
1992   EUN Vadim Goettsajt
Grigori Kirijenko
Georgi Pogossov
Stanislav Pozdnijakov
Aleksandr Sjirsjov
  HUN Péter Abay
Imre Bujdosó
Csaba Köves
György Nébald
Bence Szabó
  FRA Jean-Philippe Daurelle
Franck Ducheix
Hervé Granger-Veyron
Pierre Guichot
Jean-François Lamour
1996   RUS Grigori Kirijenko
Stanislav Pozdnijakov
Sergej Tsjarikov
  HUN Csaba Köves
József Navarette
Bence Szabó
  ITA Raffaello Caserta
Luigi Tarantino
Tonhi Terenzi
2000   RUS Aleksej Diatsjenko
Aleksej Frossin
Sergej Tsjarikov
  FRA Mathieu Gourdain
Julien Pillet
Cedric Seguin
  GER Dennis Bauer
Wiradech Kothny
Eero Lehmann
2004   FRA Julien Pillet
Boris Sanson
Damien Touya
Gaël Tuoya
  ITA Aldo Montano
Giampiero Pastore
Luigi Tarantino
Tonhi Terenzi
  RUS Aleksej Diatsjenko
Aleksej Jakimenko
Stanislav Pozdnijakov
Sergej Tsjarikov
2008   FRA Nicolas Lopez
Julien Pillet
Boris Sanson
  USA Tim Morehouse
Keeth Smart
James Williams
  ITA Aldo Montano
Giampiero Pastore
Luigi Tarantino
2012   KOR Gu Bongil
Kim Jung-hwan
Oh Eun-seok
Won Woo-young
  ROU Tiberiu Dolniceanu
Rares Dumitrescu
Alexandru Siriţeanu
Florin Zalomir
  ITA Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
Luigi Tarantino
2016 niet gehouden in verband met roulatiesysteem
Medaillespiegel
Land      
  HUN 10 03 3
  ITA 04 11 5
  URS 04 02 1
  FRA 02 03 2
  RUS 02 00 1
  EUN 01 00 0
  KOR 01 00 0
  POL 00 02 3
  ROU 00 01 2
  USA 00 01 1
  AUT 00 01 0
  NED 00 00 3
  GER 00 00 2
  BOH 00 00 1

VrouwenBewerken

Degen, individueelBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1996   FRA Laura Flessel   FRA Valérie Barlois   HUN Gyöngyi Szalay
2000   HUN Tímea Nagy   SUI Gianna Hablützel-Bürki   FRA Laura Flessel-Colovic
2004   HUN Tímea Nagy   FRA Laura Flessel-Colovic   FRA Maureen Nisima
2008   GER Britta Heidemann   ROU Ana Maria Branza   HUN Ildikó Mincza-Nébald
2012   UKR Jana Sjemjakina   GER Britta Heidemann   CHN Sun Yuji
2016   HUN Emese Szász   ITA Rossella Fiamingo   CHN Sun Yiwen
Medaillespiegel
Land      
  HUN 3 0 2
  FRA 1 2 2
  GER 1 1 0
  UKR 1 0 0
  ITA 0 1 0
  ROU 0 1 0
  SUI 0 1 0
  CHN 0 0 2

Degen, teamBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1996   FRA Valérie Barlois
Laura Flessel
Sophie Moressée-Pichot
  ITA Laura Chiesa
Elisa Uga
Margherita Zalaffi
  RUS Karina Aznavoerjan
Joelija Garajeva
Marija Masina
2000   RUS Karina Aznavoerjan
Oksana Jermakova
Tatjana Logoenova
Marija Masina
  SUI Gianna Hablützel-Bürki
Sophie Lamon
Diana Romagnoli
Tabea Steffen
  CHN Li Na
Liang Qin
Liu Yinqinq
Yang Shaoqi
2004   RUS Karina Aznavoerjan
Oksana Jermakova
Tatjana Logoenova
Anna Sivkova
  GER Claudia Bokel
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
  FRA Sarah Daninthe
Laura Flessel-Colovic
Hajnalka Kiraly Picot
Maureen Nisima
2008 niet gehouden in verband met roulatiesysteem
2012   CHN Li Na
Luo Xiaojuan
Sun Yujie
Xu Anqi
  KOR Choi Eun-sook
Choi In-jeong
Jung Hyo-jung
Shin A-lam
  USA Courtney Hurley
Kelley Hurley
Maya Lawrence
Susie Scanlan
2016   ROU Loredana Dinu
Simona Gherman
Simona Pop
Ana Maria Popescu
  CHN Hao Jialu
Sun Yiwen
Sun Yujie
Xu Anqi
  RUS Olga Kotsjneva
Violetta Kolobova
Tatjana Logoenova
Ljoebov Sjoetova
Medaillespiegel
Land      
  RUS 2 0 2
  CHN 1 1 1
  FRA 1 0 1
  ROU 1 0 0
  GER 0 1 0
  ITA 0 1 0
  KOR 0 1 0
  SUI 0 1 0
  USA 0 0 1

Floret, individueelBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1924   DEN Ellen Osiier   GBR Gladys Davis   DEN Grete Heckscher
1928   GER Helene Mayer   GBR Muriel Freeman   GER Olga Oelkers
1932   AUT Ellen Preis   GBR Heather Guinness   HUN Erna Bogen
1936   HUN Ilona Elek-Schacherer   GBR Helene Mayer   AUT Ellen Preis
1948   HUN Ilona Elek   DEN Karen Lachmann   AUT Ellen Müller-Preis
1952   ITA Irene Camber   HUN Ilona Elek   DEN Karen Lachmann
1956   GBR Gillian Sheen   ROU Olga Orbán   FRA Renée Garilhe
1960   EUA Heidi Schmid   URS Valentina Rastvorova   ROU Maria Vicol
1964   HUN Ildikó Ujlaki-Rejtő   EUA Helga Mees   ITA Antonella Ragno
1968   URS Jelena Novikova   MEX María del Pilar Roldán Tapia   HUN Ildikó Ujlaki-Rejtő
1972   ITA Antonella Lonzi-Ragno   HUN Ildikó Bóbis   URS Galina Gorokhova
1976   HUN Ildikó Schwarczenberger   ITA Maria Consolata Collino   URS Jelena Belova-Novikova
1980   FRA Pascale Trinquet   HUN Magda Maros   POL Barbara Wysoczańska
1984   CHN Luan Jujie   FRG Cornelia Hanisch   ITA Dorina Vaccaroni
1988   FRG Anja Fichtel   FRG Sabine Bau   FRG Zita Funkenhauser
1992   ITA Giovanna Trillini   CHN Wang Huifeng   EUN Tatjana Sadovskaja
1996   ROU Laura Badea   ITA Valentina Vezzali   ITA Giovanna Trillini
2000   ITA Valentina Vezzali   GER Rita König   ITA Giovanna Trillini
2004   ITA Valentina Vezzali   ITA Giovanna Trillini   POL Sylwia Gruchała
2008