Hoofdmenu openen

Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1932

sportevenement op de Olympische Spelen

HerenBewerken

baanBewerken

tijdrit, 1000 mBewerken

rang sporter(s) land tijd
  Dunc Gray   AUS OR 1:13.0
  Jacques van Egmond   NED 1:13.3
  Charles Rampelberg   FRA 1:13.4
4 Luigi Consonni   ITA 1:14.7
William Harvell   GBR 1:14.7
6 Lewis Rush   CAN 1:15.6
7 Harald Christensen   DEN 1:16.0
8 Bernard Mammes   USA 1:18.0

sprint, 1000 mBewerken

rang sporter(s) land tijd
  Jacques van Egmond   NED -12.5 12.6 12.6
  Louis Chaillot   FRA
  Bruno Pellizzari   ITA 12.7
4 Dunc Gray   AUS
5 Ernest Chambers   GBR
Willy Gervin   DEN
Leo Marchiori   CAN
Robert Thomas   USA

tandem, 2000 mBewerken

rang sporter(s) land tijd
  Louis Chaillot
Maurice Perrin
  FRA 12.3 12.0
  Ernest Chambers
Stanley Chambers
  GBR
  Willy Gervin
Harald Christensen
  DEN
Bernard Leene
Jacques van Egmond
  NED DNS

ploegachtervolging, 4000 mBewerken

rang sporter(s) land tijd
  Paolo Pedretti
Nino Borsari
Marco Cimatti
Alberto Ghilardi
  ITA 4:53.0
  Henri Mouillefarine
Paul Chocque
Amédée Fournier
René Legrèves
  FRA 4:55.7
  Frank Southall
William Harvell
Charles Holland
Ernest Johnson
  GBR 4:56.0
4 Lewis Rush
Glen Robbins
Russell Hunt
Francis Elliott
  CAN 6:04.0
5 Eddie Testa
Ruggero Berti
William Ade
Russell Allen
  USA

wegBewerken

tijdrit individueelBewerken

Afstand: 100 km

rang sporter(s) land tijd
  Attilio Pavesi   ITA 2:28:05.6
  Guglielmo Segato   ITA 2:29:21.4
  Bernhard Britz   SWE 2:29:45.2
4 Giuseppe Olmo   ITA 2:29:48.2
5 Frode Sørensen   DEN 2:30:11.2
6 Frank Southall   GBR 2:30:16.2
7 Giovanni Cazzulani   ITA 2:31:07.2
8 Sven Höglund   SWE 2:31:29.4

tijdrit ploegenBewerken

De tijden van de 3 best geklasseerde renners per land van de individuele tijdrit werden bij elkaar opgeteld.

rang sporter(s) land tijd totale tijd
  Attilio Pavesi
Guglielmo Segato
Giuseppe Olmo
  ITA 2:28:05.6
2:29:21.4
2:29:48.2
7:27:15.2
  Frode Sørensen
Leo Nielsen
Henry Hansen
  DEN 2:30:11.2
2:32:48.6
2:35:50.4
7:38:50.2
  Bernhard Britz
Sven Höglund
Arne Berg
  SWE 2:29:45.2
2:31:29.4
2:37:58.0
7:39:12.6
4 Frank Southall
Charles Holland
Stanley Butler
  GBR 2:30:16.2
2:37:17.2
2:37:19.6
7:44:53.0
5 Paul Chocque
Amédée Fournier
Henri Mouillefarine
  FRA 2:33:24.4
2:36:06.4
2:37:00.8
7:46:31.8
6 Henry O'Brien
Frank Connell
Otto Luedeke
  USA 2:33:36.0
2:37:20.4
2:40:59.2
7:51:55.6
7 Francis Robbins
James Jackson
Frances Elliott
  CAN 2:38:24.8
2:40:29.8
2:42:43.4
8:01:38.0
8 Werner Lange-Wittich
Julius Maus
Hubert Ebner
  GER 2:43:36.2
2:45:15.0
2:52:30.0
8:21:21.2

MedaillespiegelBewerken

rang land   goud   zilver   brons totaal
1   Italië 3 1 1 5
2   Frankrijk 1 2 1 4
3   Nederland 1 1 0 2
4   Australië 1 0 0 1
5   Denemarken 0 1 1 2
  Groot-Brittannië 0 1 1 2
7   Zweden 0 0 2 2
totaal 6 6 6 18

Externe linksBewerken