Hoofdmenu openen

België op de Olympische Zomerspelen 1976

België nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal, Canada. Er werd beduidend beter gescoord dan op de vorige Spelen. Zes medailles in plaats van twee. Ivo Van Damme haalde twee keer zilver op de middenafstanden bij het hardlopen.

België op de Olympische Zomerspelen 1976
Land België
IOC-landcode BEL
NOC Belgisch Olympisch en
Interfederaal Comité

(fr) (nl) externe link
Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal
Aantal deelnemers 110 (26 vrouwen)
Aantal disciplines 16
Medailles
Rang: 28
goud
0
zilver
3
brons
3
totaal
6
België op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
België op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Ivo Van Damme 800 m
 
1500 m
 
Wielrennen Michel Vaarten 1000 m tijdrit
 
Atletiek Karel Lismont marathon
 
Paardensport François Mathy springconcours
 
François Mathy
Edgar-Henri Cuepper
Stanny Van Paesschen
Eric Wauters
springconcours team
 

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lambert Micha 100m (m)
33e
serie 1: 4de in 10,69
200m (m)
15e
serie 8: 2de in 21,25
kwartfinale 3: 4de in 21,09
halve finale 2: 7de in 21,46
Fons Brydenbach 400m (m)
33e
serie 4: 1ste in 46,73
kwartfinale 1: 2de in 46,56
halve finale 1: 2de in 45,28
finale: 4de in 45,04
Ivo Van Damme 800m (m)
 
serie 6: 1ste in 1.47,80
halve finale 1: 2de in 1.46,00
finale: 2de in 1.43,86
Herman Mignon 1500m (m)
13e
serie 2: 4de in 3.38,32
halve finale 1: 7de in 3.40,92
Marc Nevens
15e
serie 1: 1ste in 3.44,18
halve finale 2: 8ste in 3.41,52
Ivo Van Damme
 
serie 4: 2de in 3.39,93
halve finale 2: 3de in 3.38,75
finale: 2de in 3.39,27
Willy Polleunis 5000m (m)
6e
serie 2: 1ste in 13.45,24
finale: 6de in 13.26,99
Miel Puttemans
DNF
serie 1: niet gefinisht
Marc Smet
16e
serie 3: 8ste in 13.23,76
Karel Lismont 10000m (m)
11e
serie 1: 7de in 28.17,45
finale: 11de in 28.26,48
Miel Puttemans
DNF
serie 3: 4de in 28.15,52
finale: niet gefinisht
Marc Smet
16e
serie 2: 1ste in 28.22,07
finale: 7de in 28.02,80
Paul Thijs 3000m steeplechase (m)
13e
serie 4: 7de in 8.31,55
Karel Lismont marathon (m)
 
2:11.12
Rik Schoofs
10e
2:15.52
Godfried Dejonckheere 20km snelwandelen (m)
25e
1:35.03,8
Ronald Desruelles verspringen (m)
17e
kwalificatie groep B: 5de met 7,60m
Guy Moreau hoogspringen (m)
16e
kwalificatie groep A: 12de met 2,13m
Jos Schroeder kogelstoten (m)
18e
kwalificatie groep B: 10de met 18,33m
discuswerpen (m)
26e
kwalificatie groep B: 12de met 54,80m
Régis Ghesquière tienkamp (m)
DNF
100m: 27ste in 11,59 (668 punten)
verspringen: 16de met 6,99m (818 punten)
kogelstoten: 11de met 14,15m (737 punten)
hoogspringen: 13de met 1,91m (779 punten)
400m: 23ste in 50,32 (792 punten)
110m horden: 21ste in 15,69 (778 punten)
discuswerpen: 15de met 40,64m (698 punten)
Roger Lespagnard
19e
100m: 19de in 11,21 (754 punten)
verspringen: 21ste met 6,93m (806 punten)
kogelstoten: 23ste met 13,24m (680 punten)
hoogspringen: 9de met 1,94m (804 punten)
400m: 12de in 48,99 (852 punten)
110m horden: 20ste in 15,67 (780 punten)
discuswerpen: 22ste met 38,64m (658 punten)
polsstokhoogspringen: 15de met 4,20m (859 punten)
speerwerpen: 22ste met 46,40m (584 punten)
1500m: 14de in 4.36,67 (545 punten)
totaal: 7322 punten
Lea Alaerts 100m (v)
25e
serie 5: 5de in 11,63
kwartfinale 3: 7de in 11,71
200m (v)
22e
serie 4: 5de in 23,53
kwartfinale 1: 6de in 23,80
Regine Berg 400m (v)
23e
serie 2: 4de in 53,66
kwartfinale 4: 7de in 53,14
Rosine Wallez
22e
serie 3: 5de in 52,94
kwartfinale 3: 6de in 53,04
Rita Thijs 800m (v)
25e
serie 1: 4de in 2.04,39
Anne-Marie Van Nuffel
24e
serie 5: 5de in 2.04,09
Sonja Castelein 1500m (v)
18e
serie 3: 4de in 4.12,95
halve finale 1: 9de in 4.13,46
Bernadette Van Roy
30e
serie 1: 8ste in 4.16,27
Lea Alaerts
Regine Berg
Rita Thijs
Anne-Marie Van Nuffel
4x400m (v)
10e
serie 2: 6de in 3.32,87
Anne-Marie Pira hoogspringen (v)
17e
finale: 17de met 1,84m

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Raudy Gauwe +81kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: walk-over
kwartfinale: V van   BER Hill: 0-5

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pierre Blacks individueel (m)
18e
2353 punten
Robert Cogniaux
23e
2346 punten

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jean-Pierre Van Lerberghe -90kg (m)
10e
trekken: 10de met 150kg
stoten: 12de met 177,5kg
totaal: 327,5kg

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joëlle De Keukeleire meerkamp individueel (v)
32e
kwalificatie: 60ste met 73,20 punten
finale: 32ste met 74,100 punten
Monique Freres
79e
kwalificatie: 79ste met 71,45 punten

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Francis Bouche
Bruno De Clynsen
Serge Dubois
Jean-François Gilles
Robert Maroye
Bernard Mauchien
Guy Miserque
Jean-Claude Moraux
Bernard Smeekens
Frank Smissaert
Armand Solie
Jean Toussaint
Paul Urbain
Carl-Eric Vanderborght
Michel Vanderborght
Michel Van Tyckom
mannen
9e
groep B: 5de
V van   Pakistan: 0-5
V van   Nieuw-Zeeland: 1-2
W van   Spanje: 3-2
V van   Bondsrepubliek Duitsland: 1-6
9-12de plek:
W van   Argentinië: 3-2
9-10de plek:
V van   Canada: 2-3
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Pakistan 4 3 1 0 16 6 +10 7
2   Nieuw-Zeeland 4 1 2 1 6 8 -2 4
3   Spanje 4 1 2 1 9 7 +2 4
4   Bondsrepubliek Duitsland 4 1 1 2 10 10 0 3
5   België 4 1 0 3 5 15 -10 2
Datum Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
18 juli Montreal   Pakistan 5-0   België
21 juli Montreal   Nieuw-Zeeland 2-1   België
23 juli Montreal   Spanje 2-3   België
24 juli Montreal   Bondsrepubliek Duitsland 6-1   België
9-12de plek
28 juli Montreal   België 3-2   Argentinië
9-10de plek
29 juli Montreal   Canada 2-3   België

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniel Guldemont -80kg (m)
19e
Robert Van De Walle -90kg (m)
18e

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gaetan Frys K-1 500m (m)
11e
serie 2: 4de in 1.59,29
herkansingen: 2de in 1.53,35
halve finale 3: 4de in 1.57,30
Theo Classens K-1 1000m (m)
16e
serie 1: 3de in 3.59,34
halve finale 2: 6de in 4.01,38
Jean-Pierre Burny
Paul Hoekstra
K-1 500m (m)
9e
serie 1: 1ste in 1.42,32
halve finale 1: 3de in 1.39,58
finale: 9de in 1.40,48
Jean-Pierre Burny
Paul Hoekstra
K-1 1000m (m)
6e
serie 1: 1ste in 3.33,23
halve finale 1: 1ste in 3.26,74
finale: 6de in 3.33,86
Jacky Alders
Jos Broekx
Paul Broekx
Paul Stinckens
K-4 1000m (m)
10e
serie 3: 4de in 3.14,68
herkansingen: 2de in 3.09,71
halve finale 3: 4de in 3.18,34
Brigitte Vernaillen K-1 500m (v)
15e
serie 1: 6de in 2.21,21
herkansingen: 5de in 2.15,72
Catherine Burelle
Marleen Kuppens
K-1 500m (v)
13e
serie 1: 6de in 2.10,48
herkansingen: 4de in 2.00,44

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Springconcours
François Mathy individueel
 
1ste ronde: 2de met 4 strafpunten
2de ronde: 3de met 8 strafpunten
totaal: 12 strafpunten
Stanny Van Paesschen
30e
1ste ronde: 30ste met 20 strafpunten
Eric Wauters
43e
1ste ronde: 43ste met 47,50 strafpunten
Edgar Henri Cuepper
François Mathy
Stanny Van Paesschen
Eric Wauters
team
 
1ste ronde: 6de met 32 strafpunten
2de ronde: 4de met 31 strafpunten
totaal: 63 strafpunten

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Claude Dehombreux skiff (m)
12e
serie 3: 3de in 7.23,33
halve finale 1: 5de in 7.14,76
finale B: 6de in 8.15,35
Didier Vermeersch
Patrick Willems
dubbel-twee (m)
12e
serie 3: 4de in 6.52,09
herkansingen: 3de in 6.39,48
halve finale 2: 6de in 6.42,32
finale B: 6de in 7.25,82
Frank Dedecker
Paul De Weert
Johan Ghoos
Jozef Jordaens
vier-zonder (m)
10e
serie 2: 3de in 6.20,07
halve finale 2: 6de in 6.18,33
finale B: 4de in 6.47,51

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Thierry Soumagne degen (m)
46e
1ste ronde groep 6: 5de
floret (m)
31e
1ste ronde groep 3: 1ste
2de ronde groep 3: 6de
Micheline Borghs floret (v)
13e
1ste ronde groep 9: 3de
2de ronde groep 6: 3de
halve finale groep 4: 4de
Claudine le Comte
29e
1ste ronde groep 6: 3de
2de ronde groep 5: 5de
Marie-Paule Van Eyck
9e
1ste ronde groep 2: 4de
2de ronde groep 4: 4de
halve finale groep 2: 2de

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Frans Lafortune 50m geweer 3 houdingen
46e
1113 punten: (393-367-353)
Frans Lafortune 50m geweer liggend
31e
588 punten: (99-98-99-99-96-97)
Odette Meuter
20e
590 punten: (98-98-99-96-99-100)
Anne Goffin 50m pistool
43e
515 punten: (89-86-88-84-81-87)
Jacques Colon trap
9e
182 punten
Chris Binet skeet
11e
193 punten

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Michel Vaarten sprint (m)
10e
1ste ronde serie 12: 1ste in 11,26
2de ronde serie 1: 2de
2de ronde herkansingen: 1ste in 12,61
2de ronde herkansingen finale: V van   URS Kravtsov
tijdrit (m)
 
1.07,516
Jean-Louis Baugnies individuele achtervolging (m)
12e
kwalificatie: 11de
serie 3: V van   AUS Sutton: 4.57,53
Weg
Alfons De Wolf wegwedstrijd (m)
4e
4:47.23,0
Dirk Heirweg
47e
4:55.41,0
Frank Hoste
36e
4:49.01,0
Eddy Schepers
48e
4:55.41,0
Alfons De Wolf
Dirk Heirweg
Frank Hoste
Daniel Willems
ploegentijdrit (m)
13e
2:16.08

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Julien Mewis -52kg (m)
10e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   POL Stecyk
3de ronde: V van   JPN Takada
Grieks-Romeins
Julien Mewis -57kg (m)
11e
1ste ronde: V van   KOR Seung-Hyun
2de ronde: W van   MGL Mönkh-Ochir
3de ronde: V van   URS Konstantinov
Jacques van Lancker -68kg (m)
14e
1ste ronde: W van   CAN McPhedran
2de ronde: V van   POL Supron
3de ronde: V van   KOR Hae-Myung

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jacques Rogge finn
22e
138 punten: (14-13-25-17-DSQ-12-21)
Carl Winters
Peter Winters
470
19e
128 punten: (19-17-19-13-13-15-15)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Johan Van Steenberghe 400m vrije slag (m)
30e
serie 6: 5de in 4.08,28
1500m vrije slag (m)
24e
serie 1: 5de in 16.14,13
François Deley 100m vlinderslag (m)
DSQ
serie 1: gediskwalificeerd
200m vlinderslag (m)
34e
serie 5: 7de in 2.12,99
400m wisselslag (m)
23e
serie 3: 6de in 4.43,09
Geert Boekhout 100m vrije slag (v)
31e
serie 4: 5de in 1.00,76
Anne Richard
19e
serie 7: 4de in 59,11
Anne Richard 200m vrije slag (v)
20e
serie 4: 3de in 2.07,90
Carine Verbauwen 400m vrije slag (v)
17e
serie 1: 4de in 4.26,27
800m vrije slag (v)
12e
serie 1: 5de in 8.57,31
Pierrette Michel 100m rugslag (v)
32e
serie 5: 7de in 1.12,73
Véronique Brisy 100m schoolslag (v)
31e
serie 3: 5de in 1.19,56
Ilse Schoors
29e
serie 5: 6de in 1.18,63
Véronique Brisy 200m schoolslag (v)
30e
serie 5: 6de in 2.47,55
Colette Crabbe
29e
serie 4: 7de in 2.47,16
Chantal Grimard 100m vlinderslag (v)
26e
serie 2: 4de in 1.06,10
200m vlinderslag (v)
29e
serie 3: 6de in 2.26,04
Colette Crabbe 400m wisselslag (v)
12e
serie 4: 4de in 5.06,87
Pierrette Michel
18e
serie 3: 6de in 5.15,86
Geert Boekhout
Chantal Grimard
Anne Richard
Carine Verbauwen
4x100m vrije slag (v)
10e
serie 1: 6de in 4.00,35
Chantal Grimard
Anne Richard
Ilse Schoors
Carine Verbauwen
4x100m wisselslag (v)
11e
serie 2: 5de in 4.30,78