Hoofdmenu openen

Duitsland op de Olympische Zomerspelen 2016

Duitsland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Het nationaal olympisch comité zond meer atleten naar de Spelen dan vier jaar eerder: 422 atleten, actief in 27 verschillende sporten. Voor Duitsland was het kanovaren de meest succesvolle olympische sport (viermaal goud), gevolgd door de schietsport (driemaal goud).

Duitsland op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Duitsland
IOC-landcode GER
NOC Deutscher Olympischer Sportbund
(de) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Timo Boll (opening)
Sebastian Brendel (sluiting)
Aantal deelnemers 422
Aantal disciplines 27
Medailles
Rang: 5
goud
17
zilver
10
brons
15
totaal
42
Duitsland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Duitsland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Saarland Saarland (1952)
Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam (19561964)
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland (19681988)
Vlag van de DDR DDR (19681988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Christoph Harting discuswerpen (m)
 
Thomas Röhler speerwerpen (m)
 
Gymnastiek Fabian Hambüchen rekstok (m)
 
Kanovaren Sebastian Brendel C1 1000m (m)
 
Max Rendschmidt
Marcus Gross
K2 1000m (m)
 
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
C2 1000m (m)
 
Max Rendschmidt
Tom Liebscher
Max Hoff
Marcus Gross
K4 1000 (m)
 
Paardensport Michael Jung eventing individueel
 
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Kristina Bröring-Sprehe
Isabell Werth
dressuur team
 
Roeien Philipp Wende
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Hans Gruhne
dubbel vier (m)
 
Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
dubbel vier (v)
 
Schieten Barbara Engleder kleinkaliber 3 posities (v)
 
Henri Junghänel kleinkaliber liggend (m)
 
Christian Reitz 25m snelvuur (m)
 
Voetbal vrouwenteam vrouwen
 
Volleybal Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
beachvolleybal (v)
 
Wielersport Kristina Vogel sprint (v)
 
Boogschieten Lisa Unruh individueel (v)
 
Kanovaren Franziska Weber
Tina Dietze
K2 500m (v)
 
Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
K4 500m (v)
 
Paardensport Julia Krajewski
Sandra Auffarth
Ingrid Klimke
Michael Jung
eventing team
 
Isabell Werth dressuur individueel
 
Schieten Monika Karsch 25m pistool (v)
 
Roeien mannenacht acht (m)
 
Tafeltennis Han Ying
Petrissa Solja
Shan Xiaona
team (v)
 
Tennis Angelique Kerber enkelspel (v)
 
Voetbal mannenteam mannen
 
Atletiek Daniel Jasinski discuswerpen (m)
 
Boksen Artem Harutyunyan halfweltergewicht (m)
 
Gymnastiek Sophie Scheder brug ongelijke leggers (v)
 
Handbal mannenteam mannentoernooi
 
Hockey mannenteam mannentoernooi
 
vrouwenteam vrouwentoernooi
 
Judo Laura Vargas Koch –70 kg (v)
 
Kanovaren Ronald Rauhe K1 200m (m)
 
Paardensport Kristina Broring-Sprehe dressuur individueel
 
Daniel Deusser
Meredith Michaels-Beerbaum
Ludger Beerbaum
Christian Ahlmann
springen team
 
Schoonspringen Patrick Hausding 3 meter (m)
 
Tafeltennis Dimitrij Ovtcharov
Timo Boll
Bastian Steger
team (m)
 
Wielersport Kristina Vogel
Miriam Welte
teamsprint (v)
 
Worstelen Denis Kudla –85 kg Grieks-Romeins (m)
 
Zeilen Erik Heil
Thomas Ploessel
49er (m)
 

DeelnemersBewerken

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
 
Marathonloopsters Anna en Lisha Hahner
 
Arthur Abele
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Julian Reus 100m (m) series series: 10,34 (7e)
Aleixo-Platini Menga 200m (m) series series: 20,80 (5e)
Homiyu Tesfaye 1500m (m) series series: 3.47,44 (7e)
Florian Orth 5000m (m) series series: 13.28,88 (14e)
Richard Ringer series series: 14.05,01 (20e)
Matthias Bühler 110m horden (m) series series: 13,82 (6e)
Alexander John series series: dsq
Gregor Traber series series: 13,50 (3e)
halve finale: 13,43 (4e)
Robin Erewa
Robert Hering
Sven Knipphals
Lucas Jakubczyk
Julian Reus
Alexander Kosenkow
Roy Schmidt
4×100m (m) series series: 38,26 (6e)
Julian Flügel marathon (m) 71e 2:20.47 (71e)
Philipp Pflieger 55e 2:18.56 (55e)
Nils Brembach 20km snelwandelen (m) 38e 1:23.46 (38e)
Christopher Linke 5e 1:20.00 (5e)
Hagen Pohle 18e 1:21.44 (18e)
Carl Dohmann 50km snelwandelen (m) DNF
Hagen Pohle DNF
Alyn Camara verspringen (m) 30e kwalificaties: 5,16 m (30e)
Fabian Heinle 18e kwalificaties: 7,79 m (18e)
Max Hess hink-stap-springen (m) 15e kwalificaties: 16,56 m (15e)
Eike Onnen hoogspringen (m) 24e kwalificaties: 2,26 m (24e)
Mateusz Przybylko 28e kwalificaties: 2,22 m (28e)
Karsten Dilla polsstokhoogspringen (m) 28e kwalificaties: 5,30 m (28e)
Raphael Holzdeppe 26e kwalificaties: 5,45 m (26e)
Tobias Scherbarth 25e kwalificaties: 5,45 m (25e)
Tobias Dahm kogelstoten (m) 22e kwalificaties: 19,62 m (22e)
David Storl 10e kwalificaties: 20,47 m (10e)
Christoph Harting discuswerpen (m)   kwalificaties: 65,41 m (3e)
finale: 68,37 m (1e)
Robert Harting 15e kwalificaties: 62,21 m (15e)
Daniel Jasinski   kwalificaties: 62,83 m (11e)
finale: 67,05 m (3e)
Thomas Röhler speerwerpen (m)   kwalificaties: 83,01 m (9e)
finale: 90,30 m (1e)
Johannes Vetter 4e kwalificaties: 85,86 m (2e)
finale: 85,32 m (4e)
Julian Weber 9e kwalificaties: 84,46 m (3e)
finale: 81,36 m (9e)
Arthur Abele tienkamp (m) 15e totaal: 8013 punten
Rico Freimuth DNF
Kai Kazmirek 4e totaal: 8580 punten
Rebekka Haase 100m (v) series series: 11.47 (5e)
Tatjana Pinto halve finale series: 11.31 (2e)
halve finale: 11.32 (7e)
Nadine Gonska 200m (v) series series: 23,03 (4e)
Gina Lückenkemper halve finale series: 22,80 (3e)
halve finale: 22,73 (5e)
Lisa Mayer halve finale series: 22,86 (2e)
halve finale: 22,90 (7e)
Ruth-Sophia Spelmeyer 400m (v) halve finale series: 51,43 (3e), PR
halve finale: 51,61 (6e)
Christina Hering 800m (v) series series: 2.01,04 (7e)
Fabienne Kohlmann series series: 2.05,36 (7e)
Konstanze Klosterhalfen 1500m (v) halve finale series: 4.11,76 (5e)
halve finale: 4.07,26 (10e)
Pamela Dutkiewicz 100m horden (v) halve finale series: 12,90 (3e)
halve finale: 12,92 (4e)
Nadine Hildebrand series series: 12,84 (2e)
halve finale: 12,95 (4e)
Cindy Roleder 5e series: 12,86 (1e)
halve finale: 12,69 (3e)
finale: 12,74 (5e)
Jackie Baumann 400m horden (v) series series: 59,04 (6e)
Sanaa Koubaa 3000m steeplechase (v) series series: 9.35,15 (9e), PR
Gesa Felicitas Krause 6e series: 9.19,70 (3e)
finale: 9.18,41 (6e), PR
Maya Rehberg series series: 9.51,73 (15e)
Alexandra Burghardt
Rebekka Haase
Yasmin Kwadwo
Tatjana Pinto
4×100m (v) 4e series: 42,18 (1e)
finale: 42,10 (4e)
Daniela Ferenz
Lara Hoffmann
Friederike Möhlenkamp
Laura Müller
4×400m (v) series series: 3.26,02 (5e)
Anna Hahner marathon (v) 81e 2:45.32 (81e)
Lisa Hahner 82e 2:45.33 (82e)
Anja Scherl 44e 2:37.23 (44e)
Malaika Mihambo verspringen (v) 4e kwalificaties: 6,82 m (2e)
finale: 6,95 m (4e), PR
Sosthene Moguenara 10e kwalificaties: 6,55 m (11e)
finale: 6,61 m (10e)
Alexandra Wester 34e kwalificaties: 5,98 m (34e)
Jenny Elbe hink-stap-springen (v) 13e kwalificaties: 14,02 m (13e)
Kristin Gierisch 11e kwalificaties: 14,26 m (4e)
finale: 13,96 m (11e)
Marie-Laurence Jungfleisch hoogspringen (v) 7e kwalificaties: 1,94 m (12e)
finale: 1,93 m (7e)
Annika Roloff polsstokhoogspringen (v) 21e kwalificaties: 4,45 m (21e)
Lisa Ryzih 10e kwalificaties: 4,60 m (2e)
finale: 4,50 m (10e)
Martina Strutz 9e kwalificaties: 4,60 m (7e)
finale: 4,60 m (9e)
Sara Gambetta kogelstoten (v) 20e kwalificaties: 17,24 m (20e)
Christina Schwanitz 6e kwalificaties: 19,18 m (2e)
finale: 19,03 m (6e)
Shanice Craft discuswerpen (v) 11e kwalificaties: 60,23 m (12e)
finale: 59,85 m (11e)
Julia Fischer 9e kwalificaties: 61,83 m (9e)
finale: 62,67 m (9e)
Nadine Müller 6e kwalificaties: 63,67 m (5e)
finale: 63,13 m (6e)
Christin Hussong speerwerpen (v) 12e kwalificaties: 62,17 m (11e)
finale: 57,70 m (12e)
Christina Obergföll 8e kwalificaties: 62,18 m (10e)
finale: 62,92 m (8e)
Linda Stahl 11e kwalificaties: 63,95 m (4e)
finale: 59,71 m (11e)
Betty Heidler kogelslingeren (v) 4e kwalificaties: 71,17 m (6e)
finale: 73,71 m (4e)
Kathrin Klaas 18e kwalificaties: 67,92 m (18e)
Charlene Woitha 29e kwalificaties: 62,50 m (29e)
Jennifer Oeser zevenkamp (v) 9e totaal: 6401 punten (9e)
Claudia Rath 14e totaal: 6270 punten (14e)
Carolin Schäfer 5e totaal: 6540 (5e)

  BadmintonBewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marc Zwiebler enkelspel (m) groepsfase groepsfase
verloor van   Scott Evans (21–9, 17–21, 7–21)
won van   Ygor Coelho de Oliveira (21–12, 21–12)
Michael Fuchs
Johannes Schöttler
dubbelspel (m) groepsfase groepsfase
verloren van   Fu Haifeng/Zhang Nan (11–21, 16–21)
wonnen van   Phillip Chew/Sattawat Pongnairat (21–14, 21–14)
verloren van   Goh V Shem/Tan Wee Kiong (14–21, 17–21)
Karin Schnaase enkelspel (v) groepsfase groepsfase
verloor van   Wang Yihan (11–21, 16–21)
won van   Chloe Magee (21–14, 21–19)
Johanna Goliszewski
Carla Nelte
dubbelspel (v) groepsfase groepsfase
verloren van   Tang Yuanting/Yu Yang (10–21, 11–21)
verloren van   Chang Ye-na/Lee So-hee (18–21, 21–18, 17–21)
verloren van   Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (14–21, 19–21
Michael Fuchs
Birgit Michels
dubbelspel (g) groepsfase groepsfase
wonnen van   Zhang Nan/Zhao Yunlei (19–21, 16–21)
verloren van   Praveen Jordan/Debby Susanto (16–21, 15–21)
verloren van   Lee Chun Hei/Chau Hoi Wah (17–21, 14–21)

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hamza Touba –52kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Elie Konki (0–3)
Artem Harutyunyan –64kg (m)
 
tweede ronde
won van   Arthur Biyarslanov (2–0)
kwartfinale
won van   Batuhan Gözgeç (3–0)
halve finale
verloor van   Lorenzo Sotomayor (0–3)
Arajik Marutjan –69kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Gabriel Maestre (1–2)
Serge Michel –81kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Carlos Andres Mina (0–3)
David Graf –91kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Yamil Peralta (1–2)
Erik Pfeifer +91kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Clayton Laurent (1–2)

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Florian Floto individueel (m) 9de plaatsingsronde: 11de met 677 punten
eerste ronde
won van   Samuli Piippo (6–0)
tweede ronde
won van   Khairul Anuar Mohamad (6–4)
derde ronde
verloor van   Ku Bon-chan (4–6)
Lisa Unruh individueel (v)
 
plaatsingsronde: 21ste met 640 punten
eerste ronde
won van   Leidys Brito (6–2)
tweede ronde
won van   Gabriela Bayardo (6–2)
derde ronde
won van   Cao Hui (6–2)
kwartfinale
won van   Tan Ya-ting (6–5)
halve finale
won van   Alejandra Valencia (6–2)
finale
verloor van   Chang Hye-jin (2–6)

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nico Müller –77kg (m) 10e trekken: 151 kg (8e)
stoten: 181 kg (8e)
totaal: 332 kg (10e)
Jürgen Spieß –105kg (m) 10e trekken: 170 kg (11e)
stoten: 220 kg (6e)
totaal: 390 punten (10e)
Alexej Prochorow +105kg (m) 16e trekken: 180 kg (14e)
stoten: 215 kg (16e)
totaal: 395 punten (16e)
Almir Velagić 9e trekken: 188 kg (9e)
stoten: 232 kg (9e)
totaal: 420 punten (9e)
Sabine Kusterer –58kg (v) 10e trekken: 90 kg (9e)
stoten: 110 kg (11e)
totaal: 200 punten (10e)

  GolfBewerken

  Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alex Čejka mannen 21e 281 punten (par −3)
Martin Kaymer 15e 279 punten (par −5)
Sandra Gal vrouwen 25e 283 punten (par −1)
Caroline Masson 21e 282 punten (par −2)

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

RitmischBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jana Berezko-Marggrander individueel 18e kwalificaties
hoepel: 17,100
bal: 16,983
knotsen: 17,100
linten: 17,066
totaal: 68,249(18e)
Natalie Hermann
Anastasija Khmelnytska
Daniela Potapova
Julia Stavickaja
Sina Tkaltschewitsch
team 10e kwalificaties
5 linten: 15,650
3 knotsen, 2 hoepels: 16,750
totaal: 32,400 (10e)

TrampolineBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Leonie Adam trampoline (v) kwalificaties: 97,885 (10e)

TurnenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Fabian Hambüchen rekstok (m)   15,766 (7,300 (D), 8,466 (E), 1e)
Andreas Bretschneider meerkamp individueel (m) 20e vloer: 14,733
voltige: 13,500
ringen: 13,833
sprong: 14,533
brug: 14,533
rekstok: 13,833
totaal: 84,965 (20e)
Marcel Ngyuen 19e vloer: 14,733
voltige: 12,666
ringen: 14,600
sprong: 14,666
brug: 14,900
rekstok: 14,466
totaal: 86,031 (19e)
Andreas Bretschneider
Lukas Dauser
Fabian Hambüchen
Marcel Nguyen
Andreas Toba
meerkamp team (m) 7e kwalificaties
vloer: 43,341
voltige: 41,607
ringen: 42,807
sprong: 44,399
brug: 45,565
rekstok: 43,799
totaal: 261,518 (8e)
finale
vloer: 43,532
voltige: 40,948
ringen: 43,132
sprong: 44,540
brug: 45,391
rekstok: 43,732
totaal: 261,275 (7e)
Sophie Scheder meerkamp individueel (v) 23e sprong: 14,033
brug: 13,950
balk: 12,666
vloer: 13,258
totaal: 53,907 (23e)
brug (v)   15,566 (6,600 D, 8,966 E, 3e)
Elisabeth Seitz meerkamp individueel (v) 17e sprong: 14,100
brug: 15,233
balk: 13,200
vloer: 13,833
totaal: 56,366 (17e)
brug (v) 4e 15,533 (6,600 D, 8,933 E, 4e)
Tabea Alt
Kim Bùi
Pauline Schäfer
Sophie Scheder
Elisabeth Seitz
meerkamp team (v) 6e kwalificaties
sprong: 43,333
brug: 45,699
balk: 42,499
vloer: 41,732
totaal: 173,263 (6e)
finale
sprong: 42,999
brug: 45,889
balk: 43,100
vloer: 41,674
totaal: 173,672 (6e)

  HandbalBewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
 
Kai Häfner en Finn Lembke
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Uwe Gensheimer
Finn Lemke
Patrick Wiencek
Tobias Reichmann
Fabian Wiede
Silvio Heinevetter
Hendrik Pekeler
Martin Strobel
Patrick Groetzki
Kai Häfner
Andreas Wolff
Julius Kühn
Christian Dissinger
Paul Drux
mannen   zie onder
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW W V G V T Saldo
1   Duitsland 5 4 1 0 153 141 +12 8
2   Slovenië 5 4 1 0 137 126 +11 8
3   Brazilië 5 2 2 1 141 150 –9 5
4   Polen 5 2 3 0 139 140 –1 4
5   Egypte 5 1 1 3 129 143 –14 3
6   Zweden 5 1 4 0 132 131 +1 2
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro   Zweden 29–32   Duitsland
9 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro   Duitsland 32–29   Polen
11 augustus 16:40 21:40 Rio de Janeiro   Brazilië 33–30   Duitsland
13 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro   Slovenië 25–28   Duitsland
15 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro   Duitsland 31–25   Egypte
Kwartfinale 17 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro   Duitsland 34–22   Qatar
Halve finale 19 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro   Frankrijk 29–28   Duitsland
Bronzen finale 21 augustus 10:30 15:30 Rio de Janeiro   Polen 25–31   Duitsland

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nicolas Jacobi
Matthias Müller
Linus Butt
Martin Häner A
Moritz Trompertz
Mats Grambusch
Christopher Wesley
Timm Herzbruch
Tobias Hauke
Tom Grambusch
Christopher Rühr
Martin Zwicker
Moritz Fürste
Florian Fuchs
Timur Oruz
Niklas Wellen
mannen   zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Duitsland 5 4 1 0 17 10 +7 13
2   Nederland 5 3 1 1 18 6 +12 10
3   Argentinië 5 2 2 1 14 12 +2 8
4   India 5 2 1 2 9 9 0 7
5   Ierland 5 1 0 4 10 16 −6 3
6   Canada 5 0 1 4 7 22 −15 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro   Canada 2−6   Duitsland
8 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro   Duitsland 2−1   India
9 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro   Duitsland 3−2   Ierland
11 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro   Argentinië 44   Duitsland
12 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro   Duitsland 2−1   Nederland
Kwartfinale 14 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro   Duitsland 3−2   Nieuw-Zeeland
Halve finale 16 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro   Argentinië 5−2   Duitsland
Bronzen finale 18 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro   Nederland 1−1
(3−4 n.s.)
  Duitsland

VrouwenBewerken

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nike Lorenz
Selin Oruz
Anne Schröder
Lisa Schütze
Charlotte Stapenhorst
Janne Müller-Wieland
Hannah Krüger
Jana Teschke
Lisa Altenburg
Franzisca Hauke
Cécile Pieper
Marie Mävers
Annika Sprink
Julia Müller
Pia-Sophie Oldhafer
Kristina Reynolds
vrouwen   zie onder
Nr. Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Nederland 5 4 1 0 13 1 +12 13
2   Nieuw-Zeeland 5 3 1 1 11 5 +6 10
3   Duitsland 5 2 1 2 6 6 0 7
4   Spanje 5 2 0 3 6 12 –6 6
5   China 5 1 2 2 3 5 –2 5
6   Zuid-Korea 5 0 1 4 3 13 –10 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro   China 11   Duitsland
8 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro   Nieuw-Zeeland 1–2   Duitsland
10 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro   Duitsland 2–0   Zuid-Korea
11 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro   Duitsland 1–2   Spanje
13 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro   Nederland 2–0   Duitsland
Kwartfinale 15 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro   Verenigde Staten 1–2   Duitsland
Halve finale 17 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro   Nederland 1–1
(4–3 n.s.)
  Duitsland
Bronzen finale 19 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro   Duitsland 2–1   Nieuw-Zeeland

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tobias Englmaier –60kg (m) derde ronde tweede ronde
won van   Francisco Garrigos: ippon
derde ronde
verloor van   Felipe Kitadai: yuko
Sebastian Seidl –66kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Fabio Basile: ippon
Igor Wandtke –73kg (m) derde ronde tweede ronde
won van   Josue Deprez: shido
derde ronde
verloor van   Sagi Muki: o-goshi
Sven Maresch –81kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Sergiu Toma: ippon
Marc Odenthal –90kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Mashu Baker: ippon
Karl-Richard Frey –100kg (m) kwartfinale tweede ronde
won van   Miklós Cirjenics: ippon
derde ronde
won van   Yan Naing Soe: ippon
kwartfinale
verloor van   Artem Blosjenko: waza-ari
herkansing
won van   Ramadan Darwish: ippon
verloor van   Cyrille Maret: ippon
André Breitbarth +100kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Iurii Krakovetskii: ippon
Mareen Kräh –52kg (v) derde ronde tweede ronde
won van   Darja Skrypnik: waza-ari
derde ronde
verloor van   Odette Giuffrida: yuko
Miryam Roper –57kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Rafaela Silva: ippon
Martyna Trajdos –63kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Mariana Silva: yuko
Laura Vargas Koch –70kg (v)   tweede ronde
won van   Antónia Moreira: shido
kwartfinale
won van   Bernadette Graf: ippon
halve finale
verloor van   Haruka Tachimoto: waza-ari
herkansing
won van   María Bernabéu: waza-ari
Luise Malzahn –78kg (v) kwartfinale tweede ronde
won van   Daria Pogorzelec: shido
kwartfinale
verloor van   Mayra Aguiar: shido
herkansing
won van   Natalie Powell: ippon
verloor van   Anamari Velenšek: ippon
Jasmin Külbs +78kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Ksenia Tsjibisova: ippon

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

SlalomBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sideris Tasiadis C-1 (m) 5e series: 92,23 (1e)
halve finale: 95,63 (1e)
finale: 97,90 (5e)
Franz Anton
Jan Benzien
C-2 (m) 4e series: 114,35 (5e)
halve finale: 107,93 (1e)
finale: 103,58 (4e)
Hannes Aigner K-1 (m) 4e series: 87,31 (3e)
halve finale: 91,87 (6e)
finale: 89,02 (4e)
Melanie Pfeifer K-1 (v) 7e series: 107,30 (14e)
halve finale: 108,58 (10e)
finale: 106,89 (7e)

SprintBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stefan Kiraj C-1 200m (m) halve finale series: 41.198 (5e)
halve finale: 43.171 (6e)
Sebastian Brendel VS K-1 200m (m)   series: 34.350 (1e)
halve finale: 34.180 (2e)
finale: 35.662 (3e)
Ronald Rauhe C-1 1000m (m)   series: 3:58.044 (1e)
finale: 3:56.926 (1e)
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
C-2 1000m (m)   series: 3:33.482 (1e)
finale: 3:43.912 (1e)
Max Hoff K-1 1000m (m) 7e series: 3:33.585 (2e)
halve finale: 3:36.136 (2e)
finale: 3:37.581 (7e)
Tom Liebscher
Ronald Rauhe
K-2 200m (m) 5e series: 31.572 (4e)
halve finale: 32.061 (2e)
finale: 32.488 (5e)
Marcus Groß
Max Rendschmidt
K-2 1000m (m)   series: 3:15.263 (1e)
finale: 3:10.781 (1e)
Marcus Groß
Max Hoff
Tom Liebscher
Max Rendschmidt
K-4 1000m (m)   series: 2:52.836 (1e)
finale: 3:02.143 (1e)
Conny Waßmuth K-1 200m (v) halve finale series: 41.972 (5e)
halve finale: 41.725 (6e)
Franziska Weber K-1 500m (v) 5e series: 1:56.601 (4e)
halve finale: 1:56.515 (1e)
finale: 1:54.553 (5e)
Tina Dietze
Franziska Weber
K-2 500m (v)   series: 1:42.184 (1e)
finale: 1:43.738 (2e)
Tina Dietze
Sabrina Hering
Steffi Kriegerstein
Franziska Weber
K-4 500m (v)   series: 1:33.185 (3e)
halve finale: 1:34.710 (1e)
finale: 1:35.383 (2e)

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Patrick Dogue mannen 6e zwemmen: 2:07.65 (31e, 318 punten)
schermen: 23 W, 12 V (2e, 240 punten)
paardrijden: 12 strafpunten (12e, 288 punten)
gecombineerd: 11:23.36 (14e, 617 punten)
totaal: 1463 punten (6e)
Christian Zillekens 21e zwemmen: 2:06.24 (28e, 322 punten)
schermen: 16 W, 19 V (26e, 196 punten)
paardrijden: 14 strafpunten (14e, 286 punten)
gecombineerd: 11:27.45 (17e, 613 punten)
totaal: 1417 punten (6e)
Annika Schleu vrouwen 5e zwemmen: 2:19.34 (21e, 282 punten)
schermen: 17 W, 18 V (16e, 202 punten)
paardrijden: 7 strafpunten (12e, 293 punten)
gecombineerd: 12:21.95 (3e, 559 punten)
totaal: 1336 punten (5e)
Lena Schöneborn 32e zwemmen: 2:21.74 (29e, 275 punten)
schermen: 24 W, 11 V (2e, 244 punten)
paardrijden: uitgeschakeld (31e, 0 punten)
gecombineerd: 12:54.21 (14e, 526 punten)
totaal: 1045 punten (32e)

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

DressuurBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kristina Bröring-Sprehe individueel   Grand Prix: 82,257 (2e)
Grand Prix Special: 82,257 (4e)
Grand Prix Freestyle: 87,142 (3e)
Sönke Rothenberger 19e Grand Prix: 77,329 (73)
Grand Prix Special: 76,261 (10e)
Dorothee Schneider 6e Grand Prix: 80,986 (3e)
Grand Prix Special: 82,619 (3e)
Grand Prix Freestyle: 82,946 (6e)
Isabell Werth   Grand Prix: 80,643 (4e)
Grand Prix Special: 83,711 (1e)
Grand Prix Freestyle: 89,017 (2e)
Kristina Bröring-Sprehe
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Isabell Werth
team   Grand Prix: 81,295 (1e)
Grand Prix Special: 82,577 (1e)
gemiddelde: 81,936 (1e)

EventingBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sandra Auffarth individueel 11e dressuur: 41,60 strafpunten
crosscountry: 24,80 strafpunten
springconcours (1): geen strafpunten
springconcours (2): geen strafpunten
totaal: 66,40 (11e)
Michael Jung   dressuur: 40,90 strafpunten
crosscountry: geen strafpunten
springconcours (1): geen strafpunten
springconcours (2): geen strafpunten
totaal: 40,90 (1e)
Ingrid Klimke 14e dressuur: 39,50 strafpunten
crosscountry: 26 strafpunten
springconcours (1): geen strafpunten
springconcours (2): 4 strafpunten
totaal: 69,50 (14e)
Julia Krajewski 54e dressuur: 44,80 strafpuntenmax.
Sandra Auffarth
Michael Jung
Ingrid Klimke
Andreas Ostholt
team   totaal: 172,80 (2e)

SpringconcoursBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Christian Ahlmann individueel 9e ronde 1: 0 strafpunten
ronde 2: 4 strafpunten
totaal: 4 strafpunten (9e)
Ludger Beerbaum kwalificaties kwalificaties: 8 strafpunten
Daniel Deusser 9e ronde 1: 0 strafpunten
ronde 2: 4 strafpunten
totaal: 4 strafpunten (9e)
Meredith Michaels-Beerbaum DNF ronde 1: groette af
Christian Ahlmann
Ludger Beerbaum
Daniel Deusser
Meredith Michaels-Beerbaum
team   ronde 1: 0 strafpunten
ronde 2: 8 strafpunten
totaal: 8 strafpunten (3e)

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marcel Hacker
Stephan Krüger
dubbel-twee (m) 8e series: 6:31.85 (3e)
halve finale: 6:18.32 (4e)
B-finale: 6:58.86 (2e)
Moritz Moos
Jason Osborne
lichte dubbel-twee (m) 9e series: 6:40.48 (4e)
herkansing: 7:05.36 (1e)
halve finale: 6:59.28 (5e)
B-finale: 6:32.30 (3e)
Anton Braun
Maximilian Korge
Maximilian Planer
Felix Wimberger
vier-zonder (m) 12e series: 5:59.74 (2e)
halve finale: 6:35.90 (6e)
B-finale: 6:06.24 (6e)
Tobias Franzmann
Jonathan Koch
Lucas Schäfer
Lars Wichert
lichte vier-zonder (m) 9e series: 6:14.87 (4e)
herkansing: 6:03.29 (2e)
halve finale: 6:18.43 (6e)
B-finale: 6:35.83 (3e)
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Philipp Wende
dubbel-vier (m)   series: 5:53.63 (3e)
herkansing: 5:51.43 (1e)
finale: 6:06.81 (1e)
Felix Drahotta
Malte Jakschik
Eric Johannesen
Andreas Kuffner
Maximilian Munski
Hannes Ocik
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
acht (m)   series: 5:38.22 (1e)
finale: 5:30.96 (2e)
Kerstin Hartmann
Kathrin Marchand
dubbel-twee (v) 7e series: 7:13.49 (4e)
herkansing: 7:00.54 (1e)
halve finale: 6:58.70 (5e)
B-finale: 7:39.82 (1e)
Mareike Adams
Marie-Cathérine Arnold
twee-zonder (v) 8e series: 7:17.98 (3e)
halve finale: 7:39.79 (5e)
B-finale: 7:18.57 (2e)
Marie-Louise Dräger
Fini Sturm
lichte dubbel-twee (v) 11e series: 7:11.08 (3e)
herkansing: 8:02.28 (2e)
halve finale: 7:33.21 (6e)
B-finale: 7:32.73 (5e)
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
Annekatrin Thiele
dubbel-vier (v)   series: 6:30.86 (1e)
finale: 6:49.39 (1e)

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Joppich floret (m) derde ronde tweede ronde
won van   Enzo Lefort (15–13)
derde ronde
verloor van   Giorgio Avola (13–15)
Max Hartung sabel (m) tweede ronde eerste ronde
won van   Yemi Geoffrey Apithy (15–9)
tweede ronde
verloor van   Daryl Homer (12–15)
Matyas Szabo kwartfinale eerste ronde
won van   Ali Pakdaman (15–11)
tweede ronde
won van   Pancho Paskov (15–6)
kwartfinale
verloor van   Daryl Homer (12–15)
Carolin Golubytskyi floret (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Hanna Łyczbińska (9–14)

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
 
Henri Junghänel en Julian Justus
 
André Link en Michael Janker
 
Eva Rösken en Selina Gschwandtner
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Janker 10m luchtgeweer (m) 29e kwalificaties: 620,8 (29e)
Julian Justus 18e kwalificaties: 622,8 (18e)
Daniel Brodmeier 50m geweer 3 houdingen (m) 4e kwalificaties: 1177 (2e)
finale: 435,6 (4e)
Andre Link 5e kwalificaties: 1174 (7e)
finale: 424,5 (5e)
Daniel Brodmeier 50m geweer liggend (m) 37e kwalificaties: 619,2 (37e)
Henri Junghänel   kwalificaties: 624,8 (8e)
finale: 209,5 (1e)
Oliver Geis 25m snelvuurpistool (m) 17e kwalificaties: 572 (17e)
Christian Reitz   kwalificaties: 592 (1e), OR
finale: 34, OR
Ralf Buchheim skeet (m) 23e kwalificaties: 116 (23e)
Andreas Löw dubbeltrap (m) 6e kwalificaties: 140 (1e), OR
halve finale: 25 (6e)
Barbara Engleder 10m luchtgeweer (v) 4e kwalificaties: 420,3 (2e)
finale: 165,0 (4e)
Selina Gschwandtner 13e kwalificaties: 414,8 (13e)
Barbara Engleder 50m geweer 3 houdingen (v)   kwalificaties: 583 (5e)
finale: 458,6 (1e), OR
Eva Rösken 14e kwalificaties: 579 (14e)
Monika Karsch 25m pistool (m)   kwalificaties: 583 (4e)
halve finale: 18 (2e)
finale: 6 (2e)
10 luchtpistool (m) 25e kwalificaties: 379 (25e)
Christine Wenzel skeet (v) 11e kwalificaties: 68 (11e)
Jana Beckmann trap (v) 19e kwalificaties: 61 (19e)

  SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
 
Martin Wolfram, Sascha Klein en Patrick Hausding
 
Elena Wassen en Maria Kurjo
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stephan Feck 3m plank (m) 17e voorronde: 423,50 (9e)
halve finale: 354,20 (17e)
Patrick Hausding   voorronde: 440,00 (6e)
halve finale: 413,50 (10e)
finale: 498,90 (3e)
Sascha Klein 10m toren (m) 9e voorronde: 463,40 (7e)
halve finale: 475,00 (5e)
finale: 424,15 (9e)
Martin Wolfram 5e voorronde: 468,80 (6e)
halve finale: 466,15 (8e)
finale: 492,90 (5e)
Stephan Feck
Patrick Hausding
3m plank synchroon (m) 4e finale: 410,10 (4e)
Sascha Klein
Patrick Hausding
10m toren synchroon (m) 4e finale: 438,42 (4e)
Tina Punzel 3m plank (v) 17e voorronde: 307,95 (13e)
halve finale: 291,60 (17e)
Nora Subschinski 9e voorronde: 302,05 (16e)
halve finale: 308,25 (12e)
finale:
Maria Kurjo 10m toren (v) 21e voorronde: 287,00 (21e)
Elena Wassen 17e voorronde: 291,90 (16e)
halve finale: 276,70 (17e)
Tina Punzel
Nora Subschinski
3m plank synchroon (v) 7e finale: 284,25 (7e)

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Levent Tuncat –58kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Luisito Pie (w/o)
Tahir Güleç –80kg (m) tweede ronde eerste ronde
won van   Moisés Hernández (4–2)
tweede ronde
verloor van   Cheick Sallah Cissé (1–7)
Rabia Güleç –67kg (v) tweede ronde eerste ronde
won van   Anastasia Barisjnikova (9–8)
tweede ronde
verloor van   Nur Tatar (1–5)

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Timo Boll VO enkelspel (m) vierde ronde derde ronde
won van   Alexander Sjibajev
(12–14, 11–4, 7–11, 11–7, 10–12, 12–10, 11–6)
vierde ronde
verloor van   Quadri Aruna
(10–12, 10–12, 5–11, 11–3, 11–5, 9–11)
Dimitrij Ovtcharov kwartfinale derde ronde
won van   Li Ping
(8–11, 11–4, 11–9, 7–11, 11–5, 9–11, 11–9)
vierde ronde
won van   Bojan Tokič
(31–33, 12–10, 11–5, 11–4, 11–7)
kwartfinale
verloor van   Vladimir Samsonov
(11–8, 7–11, 17–19, 11–4, 2–11, 12–14)
Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Bastian Steger
team (m)   eerste ronde
wonnen van   Chinees Taipei (3–1)
kwartfinale
wonnen van   Oostenrijk (3–1)
halve finale
verloren van   Japan (1–3)
bronzen finale
wonnen van   Zuid-Korea (3–1)
Han Ying enkelspel (v) kwartfinale derde ronde
won van   Nathana Komwong
(11–2, 11–4, 11–4, 11–3)
vierde ronde
won van   Li Xue
(11–4, 11–4, 8–11, 11–3, 13–11)
kwartfinale
verloor van   Ding Ning
(8–11, 5–11, 3–11, 7–11)
Petrissa Solja derde ronde derde ronde
verloor van   Ri Myong-sun
(5–11, 7–11, 6–11, 6–11)
Han Ying
Shan Xiaona
Petrissa Solja
team (v)   eerste ronde
wonnen van   Duitsland (3–0)
kwartfinale
wonnen van   Hongkong (3–1)
halve finale
wonnen van   Japan (3–2)
finale
verloren van   China (0–3)

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dustin Brown enkelspel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Thomaz Bellucci (6–4, 4–5r)
Philipp Kohlschreiber tweede ronde eerste ronde
won van   Guido Pella (4–6, 6–1, 6–2)
tweede ronde
verloor van   Andrej Martin (w/o)
Jan-Lennard Struff eerste ronde eerste ronde
verloor van   Jevgeni Donskoj (3–6, 4–6)
Annika Beck enkelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Ana Konjuh (6–7, 1–6)
Angelique Kerber   eerste ronde
won van   Mariana Duque Mariño (6–3, 7–5)
tweede ronde
won van   Eugenie Bouchard (6–4, 6–2)
derde ronde
won van   Samantha Stosur (6–0, 7–5)
kwartfinale
won van   Johanna Konta (6–1, 6–2)
halve finale
won van   Madison Keys (6–3, 7–5)
finale
verloor van   Mónica Puig (4–6, 6–4, 1–6)
Andrea Petković eerste ronde eerste ronde
verloor van   Elina Svitolina (6–2, 1–6, 3–6)
Laura Siegemund kwartfinale eerste ronde
won van   Tsvetana Pironkova (1–6, 6–4, 6–2)
tweede ronde
won van   Zhang Shuai (6–2, 6–4)
derde ronde
won van   Kirsten Flipkens (6–4, 6–3)
kwartfinale
verloor van   Mónica Puig (1–6, 1–6)
Anna-Lena Grönefeld
Laura Siegemund
dubbelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloren van   KasatkinaKoeznetsova (1–6, 4–6)
Angelique Kerber
Andrea Petković
eerste ronde eerste ronde
verloren van   ErraniVinci (2–6, 2–6)

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anne Haug vrouwen 36e zwemmen: 21:11 (51e)
wielrennen: 1:04.30 (43e)
hardlopen: 35:18 (5e)
totaal: 2:02:56 (36e)
Laura Lindemann 28e zwemmen: 19:18 (28e)
wielrennen: 1:04.50 (31e)
hardlopen: 36:27 (21e)
totaal: 2:01:52 (28e)

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Timo Horn
Jeremy Toljan
Lukas Klostermann
Matthias Ginter
Niklas Süle
Sven Bender
Max Meyer
Lars Bender
Davie Selke
Leon Goretzka
Julian Brandt
Jannik Huth
Philipp Max
Robert Bauer
Max Christiansen
Grischa Prömel
Serge Gnabry
Nils Petersen
mannen   zie onder
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Zuid-Korea 3 2 1 0 12 3 +9 7
2   Duitsland 3 1 2 0 15 5 +10 5
3   Mexico 3 1 1 1 7 4 +3 4
4   Fiji 3 0 0 3 1 23 −22 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
4 augustus 17:00 21:00 Salvador   Mexico 22   Duitsland
7 augustus 16:00 21:00 Salvador   Duitsland 33   Zuid-Korea
10 augustus 16:00 21:00 Belo Horizonte   Duitsland 10−0   Fiji
Kwartfinale 13 augustus 13:00 18:00 Brasilia   Portugal 0−4   Duitsland
Halve finale 17 augustus 13:00 18:00 São Paulo   Nigeria 0−2   Duitsland
Finale 20 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro   Brazilië 11 (5−4)   Duitsland

VrouwenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Almuth Schult
Josephine Henning
Saskia Bartusiak
Leonie Maier
Annike Krahn
Simone Laudehr
Melanie Behringer
Lena Goeßling
Alexandra Popp
Dzsenifer Marozsán
Anja Mittag
Tabea Kemme
Sara Däbritz
Babett Peter
Mandy Islacker
Melanie Leupolz
Isabel Kerschowski
Laura Benkarth
vrouwen   zie onder
Groep F
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Canada 3 3 0 0 7 2 +5 9
2   Duitsland 3 1 1 1 9 5 +4 4
3   Australië 3 1 1 1 8 5 +3 4
4   Zimbabwe 3 0 0 3 3 15 −12 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
3 augustus 18:00 23:00 São Paulo   Zimbabwe 1−6   Duitsland
6 augustus 18:00 23:00 São Paulo   Duitsland 22   Australië
9 augustus 16:00 21:00 Brasilia   Duitsland 1−2   Canada
Kwartfinale 12 augustus 16:00 21:00 Salvador   China 0−1   Duitsland
Halve finale 16 augustus 13:00 18:00 Belo Horizonte   Duitsland 2–0   Canada
Finale 19 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro   Zweden 1−2   Duitsland

  VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Markus Böckermann
Lars Flüggen
beach (m) groepsfase groepsfase
verloren van   KantorŁosiak (11−21, 21−23)
verloren van   BrouwerMeeuwsen (19−21, 21−17, 14−16)
verloren van   BarsoekLjamin (14−21, 17−21)
Karla Borger
Britta Büthe
beach (v) achtste finale groepsfase
verloren van   HeidrichZumkehr (12−21, 16−21)
wonnen van   Van GestelVan der Vlist (21−19, 21−14)
verloren van   BansleyPavan (19−21, 15−21)
herkansing
wonnen van   AgudoPazo (21−13, 21−8)
achtste finale
verloren van   LarissaTalita (17−21, 19−21)
Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
  groepsfase
wonnen van   ElghobasbyMeawad (21−12, 21−15)
wonnen van   BroderValjas (21−17, 21−11)
wonnen van   MenegattiOrsi Toth
achtste finale
wonnen van   ForrerVergé-Dépré (21−19, 21−10)
kwartfinale
wonnen van   BansleyPavan (21−14, 21−14)
halve finale
wonnen van   LarissaTalita (21−18, 21−12)
finale
wonnen van   ÁgathaBárbara (21−18, 21−14)

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

BaanBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joachim Eilers keirin (m)   series
verloor van   Michaël D'Almeida (+0.123, 2e)
tweede ronde
won serie (10.239, 1e)
finale
verloor van   Jason Kenny (+0.040, 2e)
Maximilian Levy herkansingen series
verloor van   Jason Kenny (+0.103, 3e)
herkansing
verloor van   Christos Volikakis (+1.277, 4e)
Joachim Eilers] sprint (m) 5e kwalificatieronde: 9.908 (12e)
eerste ronde
won van   Damian Zieliński (–0.041)
tweede ronde
won van   Xu Chao (–0.058)
kwartfinale
verloor van   Matthew Glaetzer (+0.049)
plaatsen 5–8
won (10.525, 1e)
Maximilian Levy 9e kwalificatieronde: 10.035 (18e)
eerste ronde
verloor van   Jason Kenny (+0.066)
herkansing
won (10.356, 1e)
tweede ronde
verloor van   Matthew Glaetzer (+0.059)
herkansing
verloor van   Patrick Constable (+0.100, 2e)
plaatsen 9–12
won (10.275, 1e)
Roger Kluge omnium (m) 6e totaal: 167 punten (6e)
Henning Bommel
Nils Schomber
Kersten Thiele
Domenic Weinstein
ploegenachtervolging (m) 6e kwalificatieronde: 4:00.911 (6e)
eerste ronde: 3:56.903 (6e)
Joachim Eilers
René Enders
Max Niederlag
teamsprint (m) 5e kwalificatieronde: 43.711 (7e)
eerste ronde: 43.455 (5e)
Kristina Vogel keirin (v) 6e eerste ronde
won (11.209, 1e)
tweede ronde
won serie (–0,398, 1e)
finale
verloor van   Elis Ligtlee (+0.163, 6e)
Miriam Welte herkansing eerste ronde
verloor van   Rebecca James (+0.477, 7e)
herkansing
verloor van   Laurine van Riessen (+1.669, 1e)
Kristina Vogel sprint (v)   kwalificatieronde: 10.865 (6e)
eerste ronde
won van   Laurine van Riessen (–0.179)
tweede ronde
won van   Natasha Hansen (–0.092)
kwartfinale
won van   Wai Sze Lee (–0.044, –0.189)
halve finale
won van   Katy Marchant (–0,065, 0,089)
finale
won van   Rebecca James (–0,016, –0,004)
Miriam Welte 11e kwalificatieronde: 11.038 (14e)
eerste ronde
verloor van   Zhong Tianshi (+0.499)
herkansing
won (11.466, 1e)
tweede ronde
verloor van   Katy Marchant (+0.343)
herkansing
verloor van   Zhong Tianshi (+1.766)
plaatsen 9–12
verloor van   Natasha Hansen (+0.174, 3e)
Anna Knauer omnium (v) 13e totaal: 99 punten (13e)
Charlotte Becker
Mieke Kröger
Stephanie Pohl
Gudrun Stock
ploegenachtervolging (v) 9e kwalificatieronde: 4:30.068 (9e)
Kristina Vogel
Miriam Welte
teamsprint (v)   kwalificatieronde: 32.673 (3e)
eerste ronde: 32.806 (4e)
bronzen finale: 32.636 (1e)

BMXBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Luis Brethauer BMX (m) 15e plaatsingsronde: 35.379 (15e)
kwartfinale
37.386 (2e), 36.234 (2e), 39.384 (3e)
totaal: 7 punten (2e)
halve finale
36.400 (7e), 36.230 (8e), dnf (8e)
totaal: 23 punten (8e)
Nadja Pries BMX (v) 14e plaatsingsronde: 37.152 (14e)
halve finale
36.864 (7e), 36.683 (5e), 38.540 (7e)
totaal: 19 punten (7e)

MountainbikeBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Manuel Fumic mountainbike (m) 17e 1:37:39 (+4'11)
Moritz Milatz 28e 1:43:14 (+9'46)
Helen Grobert mountainbike (v) 12e 1:34:08 (+3'53)
Sabine Spitz 19e 1:39:16 (+9'01)

WegBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Simon Geschke tijdrit (m) 13e 1:15:49.88 (13e)
Tony Martin 12e 1:15:33.75 (12e)
Emanuel Buchmann wegwedstrijd (m) 14e 6:13:03 (+2'58)
Simon Geschke DNF
Maximilian Levy DNF
Tony Martin DNF
Lisa Brennauer tijdrit (v) 8e 45:22.62 (8e)
Trixi Worrack 16e 46:52.77 (16e)
Lisa Brennauer wegwedstrijd (v) 19e 3:56:34 (+5'07)
Romy Kasper 44e 4:02:07 (+10'40)
Claudia Lichtenberg 31e 3:58:03 (+6'36)
Trixi Worrack 43e 4:01:33 (+10'06)

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrije stijlBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nina Hemmer –53kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Zhong Xuechun (1–6)
Luisa Niemesch –58kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Valeria Koblova (0–9)
Aline Focken –69kg (v) kwartfinale tweede ronde
won van   Zhou Feng (11–3)
kwartfinale
verloor van   Jenny Fransson (1–9)
Maria Selmaier –75kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Erica Wiebe (0–5)
herkansing
verloor van   Zhang Fengliu (0–10)

Grieks-RomeinsBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Frank Stäbler –66kg (m) kwartfinale tweede ronde
won van   Edgaras Venckaitis (3–2)
kwartfinale
verloor van   Davor Štefanek (2–6)
herkansing
verloor van   Tomohiro Inoue (2–2)
Denis Kudla –85kg (m)   eerste ronde
won van   Janarbek Kenjejev (2–0)
tweede ronde
won van   Robert Kobliasjvili (1–1)
kwartfinale
verloor van   Davit Chakvetadze (0–8)
herkansing
won van   Habibollah Akhlaghi (1–1)
bronzen finale
won van   Viktor Lőrincz (3–3)
Eduard Popp –130 kg (m)

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Toni Wilhelm RS:X (m) 6e totaal: 119 punten (6e)
Philipp Buhl Laser (m) 14e totaal: 160 punten (14e)
Ferdinand Gerz
Oliver Szymanski
470 (m) 11e totaal: 118 punten (11e)
Erik Heil
Thomas Plößel
49er (m)   totaal: 97 punten (3e)
Annika Bochmann
Marlene Steinherr
470 (v) 18e totaal: 142 punten (18e)
Victoria Jurczok
Anika Lorenz
49erFX (v) 9e totaal: 127 punten (9e)
Paul Kohlhoff
Carolina Werner
Nacra 17 (g) 13e totaal: 133 punten (13e)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Damian Wierling 50m vrije slag (m) 19e series: 22.18 (19e)
Björn Hornikel 100m vrije slag (m) 39e series: 49.62 (39e)
Damian Wierling 15e series: 48.35 (7e)
halve finale: 48.66 (15e)
Paul Biedermann 200m vrije slag (m) 6e series: 1:45.78 (2e)
halve finale: 1:45.69 (4e)
finale: 1:45.84 (6e)
Christoph Fildebrandt 28e series: 1:47.81 (28e)
Clemens Rapp 400m vrije slag (m) 24e series: 3:49.10 (24e)
Florian Vogel 9e series: 3:45.49 (9e)
Florian Wellbrock 1500m vrije slag (m) 32e series: 15:23.88 (32e)
Jan-Philip Glania 100m rugslag (m) 12e series: 53.87 (15e)
halve finale: 53.94 (12e)
Christian Diener 200m rugslag (m) 7e series: 1:56.62 (9e)
halve finale: 1:56.37 (8e)
finale: 1:56.27 (7e)
Jan-Philip Glania 9e series: 1:56.50 (6e)
halve finale: 1:56.53 (9e)
Christian vom Lehn 100m schoolslag (m) 12e series: 1:00.13 (15e)
halve finale: 1:00.23 (12e)
Marco Koch 200m schoolslag (m) 7e series: 2:08.98 (5e)
halve finale: 2:08.12 (7e)
finale: 2:08.00 (7e)
Steffen Deibler 100m vlinderslag (m) 18e series: 52.14 (18e)
Phillip Heintz 200m wisselslag (m) 6e series: 1:57.59 (2e)
halve finale: 1:58.85 (8e)
finale: 1:57.48 (6e)
Jacob Heidtmann 400m wisselslag (m) DSQ
Johannes Hintze 18e series: 4:18.25 (18e)
Steffen Deibler
Björn Hornikel
Damian Wierling
Philip Wolf
4×100m vrije slag (m) 11e series: 3:14.97 (11e)
Paul Biedermann
Christoph Fildebrandt
Clemens Rapp
Florian Vogel
4×200m vrije slag (m) 6e series: 7:07.66 (4e)
finale: 7:07.28 (6e)
Steffen Deibler
Jan-Philip Glania
Christian vom Lehn
Damian Wierling
4×100m wisselslag (m) 7e series: 3:33.67 (8e)
finale: 3:33.50 (7e)
Christian Reichert 10km open water (m) 9e 1:53:04.7 (9e)
Dorothea Brandt 50m vrije slag (v) 14e series: 24.77 (13e)
halve finale: 24.71 (14e)
Annika Bruhn 200m vrije slag (v) 20e series: 1:58.48 (20e)
Sarah Köhler 400m vrije slag (v) 10e series: 4:06.55 (10e)
Leonie Beck 800m vrije slag (v) 25e series: 8:47.47 (25e)
Sarah Köhler 8e series: 8:24.65 (7e)
finale: 8:27.75 (8e)
Lisa Graf 200m rugslag (v) 13e series: 2:08.67 (4e)
halve finale: 2:09.56 (13e)
Jenny Mensing 16e series: 2:10.68 (16e)
halve finale: 2:10.15 (16e)
Alexandra Wenk 100m vlinderslag (v) 22e series: 58.49 (22e)
Franziska Hentke 200m vlinderslag (v) 11e series: 2:07.59 (9e)
halve finale: 2:07.67 (11e)
Alexandra Wenk 200m wisselslag (v) 11e series: 2:12.46 (13e)
halve finale: 2:12.13 (11e)
Franziska Hentke 400m wisselslag (v) 21e series: 4:43.32 (21e)
Annika Bruhn
Sarah Köhler
Paulina Schmiedel
Leonie Kullmann
4×200m vrije slag (v) 12e series: 7:56.74 (12e)
Annika Bruhn
Lisa Graf
Vanessa Grimberg
Alexandra Wenk
4×100m wisselslag (v) 12e series: 4:02.19
Isabelle Härle 10km open water (v) 6e 1:57:22,1 (6e)

Externe linksBewerken