Hoofdmenu openen

Lijst van olympische medaillewinnaars zeilen

Wikimedia-lijst

GemengdBewerken

MannenBewerken

Eenpersoonsjol (I)Bewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klasse
1924 meulan   BEL Léon Huybrechts   NOR Henrik Robert   FIN Hans Dittmar
1928 12 voets jol   SWE Sven Thorell   NOR Henrik Robert   FIN Bertel Broman
1932 snowbird   FRA Jacques Lebrun   NED Bob Maas   ESP Santiago Cansino
1936 olympiajol   NED Daan Kagchelland   GER Werner Krogmann   GBR Peter Scott
1948 firefly   DEN Paul Bert Elvström   USA Ralph Evans, Jr.   NED Jacobus de Jong
1952 finn   DEN Paul Bert Elvström   GBR Charles Currey   SWE Rickard Sarby
1956 finn   DEN Paul Bert Elvström   BEL André Nelis   USA John Marvin
1960 finn   DEN Paul Bert Elvström   URS Aleksandr Tsjoetsjelov   BEL André Nelis
1964 finn   EUA Wilhelm Kuhweide   USA Peter Barrett   DEN Henning Wind
1968 finn   URS Valentin Mankin   AUT Hubert Raudaschl   ITA Fabio Albarelli
1972 finn   FRA Serge Maury   GRE Ilias Hatzipavlis   URS Viktor Potapov
1976 finn   GDR Jochen Schümann   URS Andrej Balaschov   AUS John Edward Bertrand
1980 finn   FIN Esko Rechardt   AUT Wolfgang Mayrhofer   URS Andrej Balaschov
1984 finn   NZL Russell Coutts   USA John Bertrand   CAN Terry Neilson
Mannen
1988 finn   ESP José Luis Doreste   ISV Peter Holmberg   NZL John Cutler
1992 finn   ESP José van der Ploeg   USA Brian Ledbetter   NZL Craig Monk
1996 finn   POL Mateusz Kusznierewicz   BEL Sébastien Godefroid   NED Roy Heiner
2000 finn   GBR Iain Percy   ITA Luca Devoti   SWE Fredrik Lööf
2004 finn   GBR Ben Ainslie   ESP Rafael Trojillo   POL Mateusz Kusznierewicz
Open klasse
2008 finn   GBR Ben Ainslie   USA Zach Railey   FRA Guillaume Florent
Mannen
2012 finn   GBR Ben Ainslie   DEN Jonas Høgh-Christensen   FRA Jonathan Lobert
2016 finn   GBR Giles Scott   SLO Vasilij Žbogar   USA Caleb Paine

Eenpersoonsjol (II)Bewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klasse
1996 laser   BRA Robert Scheidt   GBR Ben Ainslie   NOR Peer Moberg
2000 laser   GBR Ben Ainslie   BRA Robert Scheidt   AUS Michael Blackburn
2004 laser   BRA Robert Scheidt   AUT Andreas Geritzer   SLO Vasilij Žbogar
2008 laser   GBR Paul Goodison   SLO Vasilij Žbogar   ITA Diego Romero
Mannen
2012 laser   AUS Tom Slingsby   CYP Pavlos Kontides   SWE Rasmus Mygren
2016 laser   AUS Tom Burton   CRO Tonči Stipanović   NZL Sam Meech

Tweepersoonsjol (I)Bewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1976 470   FRG Harro Bode
Frank Hübner
  ESP Antonio Gorostgui
Pedro Millet
  AUS Ian Brown
Ian Ruff
1980 470   BRA Marcos Pinto Soares
Eduardo Henrique Ponido
  GDR Jörn Borowski
Egbert Svensson
  FIN Jouko Lindgren
Georg Tallberg
1984 470   ESP Luis Doreste
Roberto Molina
  USA Stephan Benjamin
Christopher Steinfeld
  FRA Thierry Peponnet
Luc Pillot
1988 470   FRA Thierry Peponnet
Luc Pillot
  URS Tõnu Tõniste
Toomas Tõniste
  USA Charles McKee
John Sadden
1992 470   ESP Jordi Calafat
Francisco Sanchez Luna
  USA Kevin Burnham
Morgan Reeser
  EST Tõnu Tõniste
Toomas Tõniste
1996 470   UKR Yevhen Braslavets
Ihor Matviyenko
  GBR John Merricks
Ian Walker
  POR Nuno Barreto
Victor Rocha
2000 470   AUS Tom King
Mark Turnball
  USA Robert Merrick
Paul Foerster
  ARG Javier Conte
Juan de la Fuente
2004 470   USA Kevin Burnham
Paul Foerster
  GBR Joe Glanfield
Nick Rogers
  JPN Kazuto Seki
Kenjiro Todoroki
2008 470   AUS Malcolm Page
Nathan Wilmot
  GBR Joe Glanfield
Nick Rogers
  FRA Olivier Bausset
Nicolas Charbonnier
2012 470   AUS Mathew Belcher
Malcolm Page
  GBR Stuart Bithell
Luke Patience
  ARG Lucas Calabrese
Juan de la Fuente
2016 470   CRO Šime Fantela
Igor Marenić
  AUS Mathew Belcher
William Ryan
  GRE Pavlos Kagialis
Panagiotis Mantis

Tweepersoonsjol (II)Bewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klasse
1948 stormvogel   GBR David Bond
Stewart Morris
  POR Duarte de Almeide Bello
Fernando Pinto Coelho Bello
  USA Lockwood Pirie
Owen Torry, Jr.
1956 sharpie   NZL Jack Kropp
Peter Mander
  AUS John Scott
Roland Tasker
  GBR Jasper Blackall
Terence Smith
1960 flying dutchman   NOR Bjørn Bergvall
Peder Lunde
  DEN Hans Fogh
Ole Erik Petersen
  EUA Ingo von Bredow
Rolf Mulka
1964 flying dutchman   NZL Helmer Pedersen
Earle Wells
  GBR Arthur Morgan
Franklin Musto
  USA William Bentsen
Harry Melges
1968 flying dutchman   GBR Iain MacDonald-Smith
Rodney Pattisson
  FRG Ulrich Libor
Peter Naumann
  BRA Reinaldo Conrad
Burkhard Cordes
1972 flying dutchman   GBR Christopher Davies
Rodney Pattisson
  FRA Marc Pajot
Yves Pajot
  FRG Ulrich Libor
Peter Naumann
1976 flying dutchman   FRG Eckart Diesch
Jörg Diesch
  GBR Jullan Brooke-Houghton
Rodney Pattisson
  BRA Reinaldo Conrad
Peter Ficker
1980 flying dutchman   ESP Alejandro Abascal
Miguel Noguer
  IRL David Wilkins
James Wilkinson
  HUN Szabolcs Detre
Zsolt Detre
1984 flying dutchman   USA Carl Buchan
Jonathan McKee
  CAN Evert Bastet
Terry McLaughlin
  GBR Peter Allam
Jonathan Richards
1988 flying dutchman   DEN Christian Grönborg
Jörg Möller
  NOR Erik Björkum
Ole Pollen
  CAN Frank McLaughlin
John Millen
1992 flying dutchman   ESP Luis Doreste
Domingo Manrique
  USA Stephen Bourdow
Paul Foerster
  DEN Jens Bojson-Møller
Jørgen Bojson-Møller
2000 49er   FIN Jyrki Jarvi
Thomas Johanson
  GBR Ian Barker
Simon Hiscocks
  USA Charlie McKee
Jonathan McKee
2004 49er   ESP Xabier Fernández
Iker Martínez
  UKR George Leontsjoek
Rodion Loeka
  GBR Chris Draper
Simon Hiscocks
2008 49er   DEN Martin Kirketerp
Jonas Warrer
  ESP Xabier Fernández
Iker Martínez
  GER Hannes Peckolt
Jan-Peter Peckolt
2012 49er   AUS Iain Jensen
Nathan Outteridge
  NZL Peter Burling
Blair Tuke
  DEN Peter Lang
Allan Norregaard
Mannen
2016 49er   NZL Peter Burling
Blair Tuke
  AUS Iain Jensen
Nathan Outteridge
  GER Erik Heil
Thomas Plößel

PlankzeilenBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1984 windglider   NED Stephan van den Berg   USA Randell Scott Steele   NZL Bruce Kendall
1988 lechner   NZL Bruce Kendall   AHO Jan Boersma   USA Michael Gebhardt
1992 lechner   FRA Frank David   USA Michael Gebhardt   AUS Lars Keppich
1996 mistral   GRE Nikolas Kaklamanakis   ARG Carlos Espinola   ISR Gal Fridman
2000 mistral   AUT Christoph Sieber   ARG Carlos Espinola   NZL Aaron McIntosh
2004 mistral   ISR Gal Fridman   GRE Nikolaos Kaklamanakis   GBR Nick Dempsey
2008 rs:x   NZL Tom Ashley   FRA Julien Bontemps   ISR Shahar Zubari
2012 rs:x   NED Dorian van Rijsselberghe   GBR Nick Dempsey   GER Toni Wilhelm
2016 rs:x   NED Dorian van Rijsselberghe   GBR Nick Dempsey   FRA Pierre Le Coq

VrouwenBewerken

EenpersoonsjolBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1992 europe   NOR Linda Andersen   ESP Natalie Via Dufresne   USA Julia Trotman
1996 europe   DEN Kristine Roug   NED Margriet Matthijsse   USA Coutenay Becker-Dey
2000 europe   GBR Shirley Robertson   NED Margriet Matthijsse   ARG Serena Amato
2004 europe   NOR Siren Sundby   CZE Lenka Smidova   DEN Signe Livbjerg
2008 laser radial   USA Anna Tunnicliffe   LTU Gintaré Volungevičiūtė   CHN Xu Lijia
2012 laser radial   CHN Xu Lijia   NED Marit Bouwmeester   BEL Evi Van Acker
2016 laser radial   NED Marit Bouwmeester   IRL Annalise Murphy   DEN Anne-Marie Rindom

Tweepersoonsjol (I)Bewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1988 470   USA Lynne Jewell
Allison Jolly
  SWE Birgitta Bengtsson
Marit Söderström
  URS Larisa Moskalenko
Irina Shunikhovskaya
1992 470   ESP Patricia Guerra Cabrera
Theresa Zabell
  NZL Leslie Egnot
Janet Shearer
  USA Pamela Healy
Jennifer Isler
1996 470   ESP Begona Via Dufresne
Theresa Zabell
  JPN Yurie Alicia Kinoshita
Yumiko Shige
  UKR Olena Pakholchyk
Roeslana Taran
2000 470   AUS Jenny Armstrong
Belinda Stowell
  USA Sara Glaser
Jennifer Isler
  UKR Olena Pakholchyk
Roeslana Taran
2004 470   GRE Sofia Bekatorou
Aimilia Tsoulfa
  ESP Sandra Azon
Natalia Via Dufresne
  SWE Therese Torgersson
Vendela Zachrisson
2008 470   AUS Elise Rechichi
Tessa Parkinson
  NED Lobke Berkhout
Marcelien de Koning
  BRA Fernanda Oliveira
Isabel Swan
2012 470   NZL Jo Aleh
Polly Powrie
  GBR Saskia Clark
Hannah Mills
  NED Lobke Berkhout
Lisa Westerhof
2016 470   GBR Saskia Clark
Hannah Mills
  NZL Jo Aleh
Polly Powrie
  FRA Hélène Defrance
Camille Lecointre

Tweepersoonsjol (II)Bewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
2016 49er FX   BRA Martine Grael
Kahena Kunze
  NZL Alex Maloney
Molly Meech
  DEN Jena Mai Hansen
Katja Salskov-Iversen

PlankzeilenBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1992 lechner   NZL Barbara Kendall   CHN Zhang Xiadong   NED Dorien de Vries
1996 mistral   HKG Lee Lai Shan   NZL Barbara Kendall   ITA Alessandra Sensini
2000 mistral   ITA Alessandra Sensini   GER Amelie Lux   NZL Barbara Kendall
2004 mistral   FRA Faustien Merret   CHN Yin Jian   ITA Alessandra Sensini
2008 rs:x   CHN Yin Jian   ITA Alessandra Sensini   GBR Bryony Shaw
2012 rs:x   ESP Marina Alabau   FIN Tuuli Petäjä   POL Zofia Klepacka
2016 rs:x   FRA Charline Picon   CHN Chen Peina   RUS Stefanija Jelfoetina

Afgevoerde klassenBewerken

Alle klassen waren open klassen

Ton-klassenBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klassen
1900 0-½ ton
(race 1)
  FRA Pierre Gervais   FRA Jean Charcot
Robert Linzeler
Texier I
Texier II
  FRA Gaston Cailleux
Henri Monnot
Léon Tellier
0-½ ton
(race 2)
  FRA Emile Sacré   FRA Jean Charcot
Robert Linzeler
Texier I
Texier II
  FRA Pierre Gervais
½-1 ton   GBR Lorne Currie
John Gretton
Linton Hope
Algernon Maudsley
  FRA Jacques Baudrier
Jean le Bret
F. Marcotte
William Martin
Jules Valton
  FRA E. Michelet
F. Michelet
1-2 ton
(race 1)
  SUI Bernard de Pourtalès
Hélèn de Pourtalès
Hermann de Pourtalès
  FRA Auguste Albert
Duval
Charles Hugo
F. Vilamitjana
  FRA Jacques Baudrier
Lucien Baudrier
Dubosq
Edouard Mantois
1-2 ton
(race 2)
  SUI Georg Naue
Heinrich Peters
Ottokar Weise
Martin Wiesner
  FRA Bernard de Pourtalès
Hélèn de Pourtalès
Hermann de Pourtalès
  FRA Auguste Albert
Duval
Charles Hugo
F. Vilamitjana
2-3 ton
(race 1)
  ZZX   E. William Exshaw
  Frédéric Blanchy
  Jacques le Lavasseur
  FRA Doucet
Godinet
Mialaret
Susse
  FRA de Cottignon
Emile Jean-Fontaine
Ferdinand Schlatter
2-3 ton
(race 2)
  ZZX   E. William Exshaw
  Frédéric Blanchy
  Jacques le Lavasseur
  FRA Doucet
Godinet
Mialaret
Susse
  FRA Auguste Donny
3-10 ton   GBR Edward Hore
H. N. Jefferson
J. Howard Taylor
  FRA A. Dubos
J. Dubos
Maurice Gufflet
Robert Gufflet
Charly Guiraist
  USA H. MacHenry
10-20 ton   FRA Émile Billard
P. Perquer
  FRA Jean Decazes   GBR Edward Hore
Openrace   GBR Lorne Currie
John Gretton
Linton Hope
Algernon Maudsley
  GER Georg Naue
Heinrich Peters
Ottokar Weise
Martin Wiesner
  FRA E. Michelet
F. Michelet

JollenBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klassen
1920 12-voetsjol   NED Cornelis Hin
Frans Hin
Johan Hin
  NED Petrus Beukers
Arnoud van der Biesen
niet uitgereikt
18-voetsjol   GBR Thomas Hedberg
Francis Richards
niet uitgereikt niet uitgereikt

KielbotenBewerken

5,5 meter
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1952 5,5 m   USA Britton Chance
Michael Schöttle
Edgar White
Summer White
  NOR Börre Falkum-Hansen
Peder Lunde
Vibeke Lunde
  SWE Carl-Erik Ohlson
Folke Wassen
Magnus Wassen
1956 5,5 m   SWE Hjalmar Karlsson
Sture Stork
Lars Thön
  GBR David Bowker
John Dillon
Neil Kennedy
Robert Perry
  AUS Douglas Buxton
Devereaux Mytton
John Sturrock
1960 5,5 m R   USA George O’Day
James Hunt
David Smith
  DEN William Berntsen
Steen Christensen
Soren Hancke
  SUI Henry Copponex
Pierre Girard
Manfred Metzger
1964 5,5 m R   AUS William Northam
Peter O’Donnel
John Sargent
  SWE Arne Karlsson
Sture Stork
Lars Thörn
  USA Joseph Batchelder
John McNamara
Francis Scully
1968 5,5 m R   SWE Jörge Sundelin
Peter Sundelin
Ulf Sundelin
  SUI Bernard Dunand
Louis Noverraz
Marcel Stern
  GBR Robin Aisher
Paul Anderson
Adrian Jardine
6 meter
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1908 6 m   GBR Charles Crichton
Gilbert Laws
Thomas McMeekin
  BEL Léon Huybrechts
Louis Huybrechts
Henri Weewauters
  FRA Henri Arthus
Louis Potheau
Pierre Rabot
1912 6 m   FRA Amédée Thubé
Gaston Thubé
Jacques Thubé
  DEN Steen Herschend
Hans Meulengracht-Madsen
Sven Thomsen
  SWE Otto Aust
Eric Sandberg
Harald Sandberg
1920 6 m
(1907)
  BEL Frédéric Bruynseels
Émile Cornellie
Florimond Cornellie
  NOR Leif Erichsen
Andreas Knudsen
Ejnar Torgensen
  NOR Henrik Agersborg
Einar Berntsen
Trygve Pedersen
6 m
(1919)
  NOR Andreas Brecke
Paal Kaasen
Ingolf Rød
  BEL Charles van den Bussche
Léon Huybrechts
John Klotz
niet uitgereikt
1924 6 m   NOR Christopher Dahl
Eugen Lunde
Anders Lundgren
  DEN Knut Dehn
Christian Nielsen
Vilhelm Vett
  NED Joop Carp
Johannes Guépin
Jan Vreede
1928 6 m   NOR Erik Anker
Johan Anker
Håkon Bryhn
Olaf van Noorwegen
  DEN Niels Möller
Aage Høy-Petersen
Peter Schlütter
Vilhelm Vett
  EST Andreas Fählmann
Georg Fählmann
Nicolai Veksin
Eberhard Vogdt
William von Wiren
1932 6 m   SWE Olle Åkerlund
Åke Bergqvist
Martin Hindorff
Tore Holm
  USA Temple Ashbrook
Robert Carlson
Frederic Conant
Emmett Davis
Donald Douglas
Charles Smith
  CAN Gardner Boultbee
Kenneth Glass
Philip Rogers
Gerald Wilson
1936 6 m R   GBR Miles Bellville
Christopher Boardman
Russell Harmer
Charles Leaf
Leonard Martin
  NOR Karsten Konow
Magnus Konow
Frederik Meyer
Vaadjuv Nyquist
Alf Tveten
  SWE Lennart Eckdahl
Martin Hindorff
Torsten Lord
Dagmar Salén
Sven Salén
1948 6 m R   USA Alfred Loomis
Michael Mooney
James Smith
James Weekes
Herman Whiton
  ARG Emilio Hornps
Rodolfo Rivademar
Rufino Rodriquez
Enrique Sieburger
Julio Sieburger
  SWE Karl Ameln
Martin Hindorff
Tore Holm
Torsten Lord
Gösta Salén
1952 6 m   USA Everard Endt
John Morgan
Eric Ridder
Julian Roosevelt
Emelyn Whiton
Herman Whiton
  NOR Tor Arneberg
Finn Ferner
Johan Ferner
Erik Heiberg
Carl Mortensen
  FIN Ragnar Jansson
Jonas Konto
Paul Sjöberg
Rolf Turkka
Ernst Westerlund
6,5 meter
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1920 6,5 m
(1919)
  NED Bernard Carp
Joop Carp
Piet Wernink
  FRA Robert Monier
Félix Picon
Albert Weil
niet uitgereikt
7 meter
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1908 7 m   GBR Norman Bingley
Richard Dixon
Charles Rivett-Carnac
Frances Rivett-Carnac
niet uitgereikt niet uitgereikt
1920 7 m
(1919)
  GBR Robert Coleman
William Maddison
Cyril Wright
Dorothy Wright
  NOR Sten Abel
Christian Dick
Johan Faye
Niels Nielsen
niet uitgereikt
8 meter
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1908 8 m   GBR Charles Campbell
Blair Cochrane
John Rhodes
Henry Sutton
Arthur Wood
  SWE Carl Hellström
Eric Sandberg
Edmund Thormählen
Erik Wallerius
Harald Wallin
  GBR Alfred Hughes
Frederick Hughes
Philip Hunloke
George Ratsey
William Ward
1912 8 m   NOR Thomas Aas
Andreas Brecke
Torleiv Corneliussen
Thoralf Glad
Christian Jebe
  SWE Emil Henriques
Bengt Heyman
Alvar Thiel
Herbert Westermark
Nils Westermark
  FIN Arthur Ahnger
Erik Lindh
Bertil Tallberg
Gunnar Tallberg
Georg Westling
1920 8 m
(1907)
  NOR Thorleif Holbye
Alf Jacobsen
Kristoffer Olsen
Carl Ringvold
Tellef Wagle
niet uitgereikt niet uitgereikt
8 m
(1919)
  NOR Thorleif Christoffersen
Magnus Konow
Reidar Martiniuson
Ragnar Vik
  NOR Finn Schiander
Lauritz Schmidt
Jens Salvesen
Nils Thomas
Ralph Tschudi
niet uitgereikt
1924 8 m   NOR Rick Bockelie
Harald Hagen
Ingar Nielsen
Carl Ringvold jr.
Carl Ringvold
  GBR Gordon Fowler
Edwin Jacob
Thomas Riggs
Walter Riggs
Esmond Roney
  FRA Louis Breguet
Pierre Ganthier
Robert Girardet
André Guerrier
Georges Mollard
1928 8 m   FRA Donatien Bouché
André Derrien
Virginie Hériot
André Lesauvage
Jean Lesieur
Carl de la Sablière
  NED Lambertus Doedes
Johannes Hoolwerff
Hendrik Kersken
Cornelis van Staveren
Gerardus de Vries Lentsch
Maarten de Wit
  SWE Clarence Hammar
Tore Holm
Carl Sandblom
John Sandblom
Philip Sandblom
Wilhelm Törsleff
1932 8 m   USA Owen Churchill
John Biby
Alphonse Burnand
Kenneth Carey
William Cooper
Pierpont Davis
Carl Dorsey
John Huettner
Richard Moore
Alan Morgan
Robert Sutton
Thomas Webster
  CAN Ernest Cribb
Peter Gordon
George Gyles
Harry Jones
Ronald Maitland
Hubert Wallace
niet uitgereikt
1936 8 m R   ITA Bruno Bianchi
Luigi De Manincor
Domenico Mordini
Enrico Poggi
Luigi Poggi
Giovanni Reggio
  NOR John Ditlev-Simonsen
Olav Ditlev-Simonsen
Lauritz Schmidt
Hans Struksnæs
Jacob Tullin Thams
Nordahl Wallem
  DEN Fritz Bischoff
Hans Howaldt
Alfried Krupp
Eduard Mohr
Felix Scheder-Bieschin
Otto Wachs
10 meter
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1912 10 m   SWE Filip Ericsson
Carl Hellström
Paul Isberg
Humbert Lundén
Herman Nyberg
Harry Rosenswärd
Erik Wallerius
Harald Wallin
  FIN Waldemar Björkstén
Jacob Björnström
Bror Brenner
Allan Franck
Emil Lindh
Adolf Pekkalainen
Harry Wahl
  RUS Esper Beloselsky
Ernest Brasche
Karl Lindblom
Nikolai Puschnitsky
Aleksandr Rodionov
Iosif Schomaker
Philip Strauch
1920 10 m
(1907)
  NOR Erik Herseth
Sigurd Holter
Gunnar Jamvold
Petter Jamvold
Claus Juell
Ingar Nielsen
Ole Sørensen
niet uitgereikt niet uitgereikt
10 m
(1919)
  NOR Charles Arentz
Otto Falkenberg
Robert Giertsen
Willy Gilbert
Halfdan Schjøtt
Trygve Schjøtt
Arne Sejersted
niet uitgereikt niet uitgereikt
12 meter
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1908 12 m   GBR John Aspin
John Buchanan
James Bunten
Arthur Downes
John Downes
David Dunlop
Thomas Glen-Coats
John Mackenzie
Albert Martin
Gerald Tait
  GBR James Baxter
William Davidson
J.A. Gardiner
John Jellico
James Kenion
Thomas Littledale
Cecil R. MacIver
Charles MacIver
C. McLeod Robertson
John Spence
niet uitgereikt
1912 12 m   NOR Johan Anker
Nils Bertelsen
Eilert Falch-Lund
Halfdan Hansen
Arnfinn Heje
Magnus Konow
Alfred Larsen
Petter Larsen
Christian Staib
Carl Thaulow
  SWE Per Bergman
Dick Bergström
Kurt Bergström
Hugo Clason
Folke Johnson
Sigurd Kander
Nils Lamby
Erik Lindqvist
Nils Persson
Richard Sällström
  FIN Max Alfthan
Erik Hartvall
Jarl Hulldén
Sigurd Juslén
Ernst Krogius
Eino Sandelin
Johan Silén
1920 12 m
(1907)
  NOR Halvor Birkeland
Rasmus Birkeland
Lauritz Christiansen
Halvor Møgster
Hans Næss
Henrik Østervold
Jan Østervold
Kristian Østervold
Ole Østervold
niet uitgereikt niet uitgereikt
12 m
(1919)
  NOR Arthur Allers
Martin Borthen
Johan Friele
Kaspar Hassel
Erik Ørvig
Olaf Ørvig
Thor Ørvig
Egill Reimers
Christen Wiese
niet uitgereikt niet uitgereikt
30 meter2
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1920 30 m2   SWE Gösta Bengtsson
Gösta Lundquist
Rolf Steffenburg
niet uitgereikt niet uitgereikt
40 meter2
Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
1920 40 m2   SWE Tore Holm
Yngve Holm
Axel Rydin
Georg Tengwall
  SWE Percy Almstedt
Erik Mellbin
Gustaf Svensson
Ragnar Svensson
niet uitgereikt

DrakenBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klasse
1948 draak   NOR Hakon Barfod
Sigve Lie
Thor Thorvaldsen
  SWE Folke Bohlin
Gösta Brodin
Hugo Johnson
  DEN Klaus Baess
Ole Berntsen
William Eldred Bernsten
1952 draak   NOR Hakon Barfod
Sigve Lie
Thor Thorvaldsen
  SWE Erland Almkvist
Sidney Boldt-Christmas
Per Gedda
  GER Erich Natusch
Georg Nowka
Theodor Thomsen
1956 draak   NOR Franke Bohlin
Bengt Palmquist
Leif Wikström
  DEN Cyril Andresen
Ole Berntsen
Christian von Bülow
  GBR Ronald Backus
Jonathan Janson
Graham Mann
1960 draak   GRE Odenssens Eskidioglou
Constantijn van Griekenland
Georges Zaimis
  ARG Hector Calegaris
Jorge del Rio
Jorge Salas
  ITA Antonio Ciciliano
Antonio Cosentino
Giulio de Stefano
1964 draak   DEN Ole Berntsen
Christian von Bülow
Ole Poulsen
  EUA Peter Ahrendt
Wilftied Lorenz
Ulrich Mense
  USA Robert Deaver
Lowell North
Charles Rogers
1968 draak   USA George Friedrichs
Barton Jahncke
Gerald Klick Schreck
  DEN Aage Birch
Poul Richard Jensen
Niels Markussen
  GDR Paul Borowski
Karl-Heinz Thun
Konrad Weichert
1972 draak   AUS Thomas Anderson
John Cuneo
John Shaw
  GDR Paul Borowski
Karl-Heinz Thun
Konrad Weichert
  USA Donald Cohan
Charles Horter
John Marshall

TempestBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klasse
1972 tempest   URS Vitali Dirdira
Valentin Mankin
  GBR David Hunt
Alan Warren
  USA Peter Dean
Glen Foster
1976 tempest   SWE John Albrechtson
Ingvar Hansson
  URS Vladislav Akimenko
Valentin Mankin
  USA Dennis Conner
Conn Findlay

SolingBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klasse
1972 soling   USA William Allan
William Bentsen
Harry Melges
  SWE Bo Knape
Stefan Krook
Stig Wernerström
  CAN Paul Cote
John Ekels
David Miller
1976 soling   DEN Valdemar Bandolowski
Erik Hansen
Poul Jensen
  USA Walter Glasgow
Richard Höpfner
John Kolius
  GDR Dieter Below
Olaf Engelhardt
Michael Zachries
1980 soling   DEN Valdemar Bandolowski
Erik Hansen
Poul Jensen
  URS Boris Budnikow
Alexander Busnikow
Nikolai Poljakow
  GRE Anastassios Boudouris
Anastassios Gavrilis
Aristidis Rapanakis
1984 soling   USA Roderick Davis
Robert Haines
Edward Trevelyan
  BRA Daniel Adler
Torben Grael
Ronaldo Senfft
  CAN Steve Calder
Hans-Marius Fogh
John Kerr
1988 soling   GDR Thomas Flach
Bernd Jäkel
Jochen Schümann
  USA William Baylis
John Kostecki
Robert Millingham
  DEN Jesper Bank
Jan Mathiasen
Steen Secher
1992 soling   DEN Jesper Bank
Steen Secher
Jesper Seien
  USA James Brady
Douglas Kern
Kevin Mahaney
  GBR Robert Cruikshaw
Lawrie Smith
Ossie Stewart
1996 soling   GER Thomas Flach
Bernd Jäkel
Jochen Schümann
  RUS Dmitri Shabanov
Georgi Shayduko
Igor Skalin
  USA Jim Barton
Jeff Madrigali
Kent Massey
2000 soling   DEN Jesper Bank
Henrik Blakskjaer
Thomas Jacobsen
  GER Gunnar Bahr
Ingo Borkowski
Jochen Schümann
  NOR Paul Davis
Hermann Johannessen
Espen Stokkeland

StarBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Open klasse
1932 star   USA Gilbert Gray
Andrew Libano
  GBR Peter Jaffe
Colin Ratsey
  SWE Gunnar Asther
Daniel Sunden-Cullberg
1936 star   GER Peter Bischoff
Hans-Joachim Weise
  SWE Arvid Laurin
Uno Wallentin
  NED Bob Maas
Willem de Vries Lentsch
1948 star   USA Hilary Smart
Paul Smart
  CUB Carlos de Cardenas jr.
Carlos de Cardenas sr.
  NED Bob Maas
Eddy Stutterheim
1952 star   ITA Nicolò Rode
Agostino Straulino
  USA John Price
John Reid
  POR Francisco de Andrade
Joaquim Mascarenhas de Fiúza
1956 star   USA Lawrence Low
Herbert Williams
  ITA Nicolò Rode
Agostino Straulino
  BAH Sloane Farrington
Durward Knowles
1960 star   URS Timir Pinegin
Fjodor Sjoetkov
  POR Jose Quina
Mario Quina
  USA Robert Halperin
William Parks
1964 star   BAH Cecil Cooke
Durward Knowles
  USA Richard Stearns
Lynn Williams
  SWE Pelle Pettersson
Holger Sundström
1968 star   USA Peter Barrett
Lowell North
  NOR Per-Olav Wiken
Peder Lunde
  ITA Franco Cavallo
Camilio Gargano
1972 star   AUS John Anderson
David Forbes
  SWE Pelle Pettersson
Stellan Westerdahl
  FRG Wilhelm Kuhweide
Karsten Meyer
1980 star   URS Valentin Mankin
Aleksandr Moezyenko
  AUT Karl Ferstl
Hubert Raudaschl
  ITA Giorgo Gorla
Alfio Peraboni
1984 star   USA William Earl Buchan
Steven Erickson
  FRA Joachim Griese
Michael Marcour
  ITA Giorgo Gorla
Alfio Peraboni
1988 star   GBR Michael McIntyre
Bryn Vaile
  USA Hal Haenel
Mark Reynolds
  BRA Torben Grael
Nelson Falcao
1992 star   USA Hal Haenel
Mark Reynolds
  NZL Donald Cowie
Roderick Davis
  CAN Eric Jespersen
Ross MacDonald
1996 star   BRA Marcelo Ferreira
Torben Grael
  SWE Bobby Lohse
Hans Wallen
  AUS Colin Baeshel
David Giles
2000 star   USA Magnus Liljedahl
Mark Reynolds
  GBR Marc Covell
Ian Walker
  BRA Marcelo Ferreira
Torben Grael
Mannen
2004 star   BRA Marcelo Ferreira
Torben Grael
  CAN Ross MacDonald
Mike Wolfs
  FRA Pascal Rambeau
Xavier Rohart
2008 star   GBR Iain Percy
Andrew Simpson
  BRA Bruno Prada
Robert Scheidt
  SWE Anders Ekström
Fredrik Lööf
2012 star   SWE Fredrik Lööf
Max Salminen
  GBR Iain Percy
Andrew Simpson
  BRA Bruno Prada
Robert Scheidt

Yngling; Elliot, 6mBewerken

Editie Boottype   Goud   Zilver   Brons
Vrouwen
2004 yngling   GBR Sarah Ayton
Shirley Robertson
Sarah Web
  UKR Hanna Kalinina
Svitlana Matevoesjeva
Roeslana Taran
  DEN Dorte Jensen
Helle Jespersen
Christina Otzen
2008 yngling   GBR Sarah Ayton
Sarah Webb
Pippa Wilson
  NED Annemieke Bes
Mandy Mulder
Merel Witteveen
  GRE Sofia Bekatorou
Virginia Kravarioti
Sofia Papadopoulou
2012 elliott 6m   ESP Támara Echegoyen
Ángela Pumariega
Sofía Toro
  AUS Nina Curtis
Olivia Price
Lucinda Whitty
  FIN Silja Kanerva
Silja Lehtinen
Mikaela Wulff

Meervoudige medaillewinnaarsBewerken

(#) in aantal verschillende boottypen
Succesvolste Meervoudige
4-1-0   Ben Ainslie (2)
4-0-0   Paul Bert Elvström
3-1-0  /  Jochen Schümann (2)
3-1-0   Valentin Mankin (3)
2-2-1   Robert Scheidt (2)
2-1-2   Torben Grael (2)
2-1-0   Magnus Konow (3)
2-1-0   Rodney Pattisson
2-1-0   Iain Percy (2)
2-1-0   Mark Reynolds
2-0-2   Tore Holm (3)
2-0-1   Marcelo Ferreira
2-0-1   Jesper Bank
2-0-0   Malcolm Page
2-0-0   Valdemar Bandolowski
2-0-0   Erik Hansen
2-0-0   Poul Jensen
2-0-0   Frédéric Blanchy *
2-0-0   Nicolas Hénard
2-0-0   Jacques le Lavasseur *
2-0-0   Dorian van Rijsselberghe
2-0-0   Johan Anker (2)
2-0-0   Hakon Barfod
2-0-0   Andreas Brecke
2-0-0   Sigve Lie
2-0-0   Ingar Nielsen (2)
2-0-0   Carl Ringvold
2-0-0   Thor Thorvaldsen
2-0-0  /  Thomas Flach
2-0-0  /  Bernd Jäkel
2-0-0   Roman Hagara
2-0-0   Hans-Peter Steinacher
2-0-0   Luis Doreste (2)
0-2-0   Natalie Via Dufresne (2)
2-0-0   Theresa Zabell
2-0-0   Sarah Ayton
2-0-0   Lorne Currie *
2-0-0   E. William Exshaw *
2-0-0   John Gretton *
2-0-0   Linton Hope *
2-0-0   Algernon Maudsley *
2-0-0   Sarah Web
2-0-0   Herman Whiton
1-2-0   Léon Huybrechts (2)
1-2-0   Paul Foerster (2)
1-1-2   Alessandra Sensini
1-1-1   Barbara Kendall
1-1-1   Ole Berntsen
1-1-0   Mathew Belcher
1-1-0   Iain Jensen
1-1-0   Nathan Outteridge
1-1-0   Yin Jian
1-1-0   Georg Naue *
1-1-0   Heinrich Peters *
1-1-0   Ottokar Weise *
1-1-0   Martin Wiesner *
1-1-0   Bernard de Pourtalès *
1-1-0   Hélèn de Pourtalès *
1-1-0   Hermann de Pourtalès *
1-1-0   Nikolas Kaklamanakis
1-1-0   Nicolò Rode
1-1-0   Agostino Straulino
1-1-0   Marit Bouwmeester
1-1-0   Jo Aleh
1-1-0   Peter Burling
1-1-0   Polly Powrie
1-1-0   Rex Sellers
1-1-0   Chris Timms
1-1-0   Blair Tuke
1-1-0   Xabier Fernández
1-1-0   Iker Martínez
1-1-0   Saskia Clark
1-1-0   Hannah Mills
1-1-0   Peter Barrett
1-1-0   Kevin Burnham
1-1-0  /  Roderick Davis
1-1-0   Christian von Bülow
1-1-0   Hal Haenel
1-1-0   Carl Hellström (2)
1-1-0   Sture Stork
1-1-0   Lars Thön
1-1-0   Erik Wallerius
1-1-0   Harald Wallin
1-0-2   Santiago Lange (2)
1-0-2   Fredrik Lööf (2)
1-0-2   Martin Hindorff
1-0-1   Durward Knowles
1-0-1   Xu Lijia
1-0-1   Steen Secher
1-0-1   Wilhelm Kuhweide (2)
1-0-1   Pierre Gervais *
1-0-1   Thierry Peponnet
1-0-1   Luc Pillot
1-0-1   Sofia Bekatorou (2)
1-0-1   Gal Fridman
1-0-1   Joop Carp (2)
1-0-1   Bruce Kendall
1-0-1   Mateusz Kusznierewicz
1-0-1   Edward Hore *
1-0-1   William Bentsen (2)
1-0-1   Jonathan McKee (2)
1-0-1   Harry Melges (2)
1-0-1   Lowell North (2)
0-2-2   Carlos Espínola (2)
0-2-1   Nick Dempsey
0-2-1   Vasilij Žbogar (2)
0-2-0   Darren Bundock
0-2-0   Vilhelm Vett
0-2-0   Jean Charcot *
0-2-0   Doucet *
0-2-0   Godinet *
0-2-0   Robert Linzeler *
0-2-0   Mialaret *
0-2-0   Susse *
0-2-0   Texier I *
0-2-0   Texier II *
0-2-0   Margriet Matthijsse
0-2-0   Henrik Robert
0-2-0   Lauritz Schmidt
0-2-0   Hubert Raudaschl
0-2-0   Joe Glanfield
0-2-0   Nick Rogers
0-2-0   Ian Walker
0-2-0   Randy Smyth
0-1-2   Bob Maas
0-1-2   Roeslana Taran
0-1-1   Mitch Booth
0-1-1   John Forbes
0-1-1   André Nelis
0-1-1   Bruno Prada
0-1-1   Ross MacDonald
0-1-1   Paul Borowski
0-1-1   Ulrich Libor
0-1-1   Peter Naumann
0-1-1   Auguste Albert *
0-1-1   Jacques Baudrier *
0-1-1   Duval *
0-1-1   Charles Hugo *
0-1-1   F. Vilamitjana *
0-1-1   Lobke Berkhout
0-1-1   Paul Borowski
0-1-1   Karl-Heinz Thun
0-1-1   Konrad Weichert
0-1-1   Andrej Balaschov
0-1-1   Tõnu Tõniste
0-1-1   Toomas Tõniste
0-1-1   Simon Hiscocks
0-1-1   Michael Gebhardt
0-1-1   Jennifer Isler
0-1-1   Pelle Pettersson
0-1-1   Eric Sandberg (2)
0-0-2   Juan de la Fuente
0-0-2   Reinaldo Conrad
0-0-2   Lars Grael
0-0-2   E. Michelet *
0-0-2   F. Michelet *
0-0-2   Giorgo Gorla
0-0-2   Alfio Peraboni
0-0-2   Olena Pakholchyk
0-0-2   Torsten Lord
* deze zeilers behaalden hun medailles in 1900