Hoofdmenu openen

Nederland op de Olympische Zomerspelen 2008

Nederland nam in 2008 deel aan de Olympische Zomerspelen in Peking (China). Het land debuteerde op de tweede Zomerspelen in 1900 en deed ditmaal voor de 24e keer mee. Nederland won in totaal 16 medailles: zevenmaal goud, vijfmaal zilver en viermaal brons, waarmee het op de medaillespiegel op de 12e plaats eindigde.

Nederland op de Olympische Zomerspelen 2008
Land Nederland
IOC-landcode NED
NOC NOC*NSF
externe link
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking
Vlaggendrager Jeroen Delmee (opening),
Maarten van der Weijden (sluiting)
Aantal deelnemers 237
Aantal disciplines 20
Medailles
Rang: 12
goud
7
zilver
5
brons
4
totaal
16
Nederland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1906 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Nederland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Video van het ministerie Defensie over de aankomst en onthaal van de Nederlandse spelers

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër(s) Discipline Medaille
Hockey Olympisch team vrouwen
 
Paardensport Anky van Grunsven dressuur
 
Roeien Marit van Eupen
Kirsten van der Kolk
lichte dubbeltwee (v)
 
Waterpolo Olympisch team vrouwen
 
Wielrennen Marianne Vos puntenkoers (v)
 
Zwemmen Estafetteploeg 4× 100 m vrij (v)
 
Maarten van der Weijden 10 km open water (m)
 
Judo Deborah Gravenstijn tot 57 kg (v)
 
Paardensport Imke Schellekens-Bartels
Hans Peter Minderhoud
Anky van Grunsven
dressuur team
 
Roeien Meindert Klem
Rogier Blink
Olivier Siegelaar
Jozef Klaassen
David Kuiper
Mitchel Steenman
Olaf van Andel
Diederik Simon
Peter Wiersum (stuurman)
acht (m)
 
Zeilen Lobke Berkhout
Marcelien de Koning

470-klasse (v)
 
Mandy Mulder
Annemieke Bes
Merel Witteveen

yngling-klasse (v)
 
Judo Ruben Houkes tot 60 kg (m)
 
Elisabeth Willeboordse tot 63 kg (v)
 
Edith Bosch tot 70 kg (v)
 
Henk Grol tot 100 kg (m)
 

Deelnemers en resultatenBewerken

  Zie ook de Lijst van Nederlandse deelnemers aan de Olympische Zomerspelen van 2008.
  Voor het dagelijks programma zie Nederland op de Olympische Zomerspelen 2008/programma.

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kamiel Maase marathon (m) 39e 2:20.30
Robert Lathouwers 800 m (m) 22e serie 7: 1.46,94 (3e)
Marcel van der Westen 110 m horden (m) 10e serie 6: 13,54 (2e, 14e tijd)
KF: 13,48 (4e, 14e tijd)
HF: 13,45 (6e, 10e tijd)
Gregory Sedoc 13e serie 2: 13,50 (4e, 10e tijd)
KF: 13,43 (3e, 9e tijd)
HF: 13,60 (6e, 13e tijd)
Caimin Douglas 1
Maarten Heisen
Guus Hoogmoed
Patrick van Luijk
4× 100 m (m) - serie 1: 38,87 (3e, 5e tijd)
finale: gediskwalificeerd
Rutger Smith discuswerpen (m) 7e kwalificatie: 64,09 m, 65,65 m (3e)
finale: 64,61 m, 65,31 m, 64,36 m, 64,25 m, ongeldig, 65,39 m
kogelstoten (m) 9e kwalificatie: 20,13 m, ongeldig, 19,97 m (10e)
finale: 20,41 m, ongeldig, 20,30 m
Eugène Martineau tienkamp (m) 14e   819 punten, 100 m (11.19, 26e)
  859 punten, verspringen (7,19 m, 17e)
  715 punten, kogelstoten (13,78 m, 24e)
  794 punten, hoogspringen (1,99, 11e)
  815 punten, 400 m (49,99, 19e)
  882 punten, 110 m horden (14,73, 23e)
  748 punten, discuswerpen (44,09 m, 20e)
  819 punten, polsstokhoogspringen (4,70 m,12e)
  911 punten, speerwerpen (71,44 m, 2e)
  693 punten, 1500 m (4.37,96, 10e)
8055 punten
Lornah Kiplagat 10.000 m (v) 8e 30.40,27
Hilda Kibet 15e 31.29,69
Laurien Hoos zevenkamp (v)
-
1047 punten, 100 m horden (13,52; 9e) (pr)
  795 punten, hoogspringen (1,65 m; 36e)
  860 punten, kogelstoten (14,98 m; 4e)
  927 punten, 200 m (24,57; 18e)
  771 punten, verspringen (5,74 m; 35e)
  832 punten, speerwerpen (48.54; 6e)
  000 punten, 800 m (niet gestart)
Jolanda Keizer 10e   993 punten, 100 m horden (13,90; 26e)
1016 punten, hoogspringen (1,83 m; 6e) (pr)
  871 punten, kogelstoten (15,15 m; 3e) (pr)
  984 punten, 200 m (23,97; 6e) (pr)
  896 punten, verspringen (6.15 m; 14e) (pr)
  720 punten, speerwerpen (42,76; 21e)
  890 punten, 800 m (2.15,21; 17e) (pr)
6370 punten (pr)
  • 1 Caimin Douglas heeft in 2000 zijn debuut gemaakt op de Spelen voor de Nederlandse Antillen. Vanaf 2002 nam hij voor Nederland deel aan internationale wedstrijden.

GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Epke Zonderland rekstok (m) 7e kwalificatie: 15.750 (4e)
finale: 15.000
Suzanne Harmes meerkamp (v) 32e 14.600 vloer (21e)
14.825 paardsprong (33e)
13.825 brug ongelijk (60e)
13.825 evenwichtsbalk (68e)
57.075 totaal

HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Thomas Boerma
Matthijs Brouwer
Ronald Brouwer
Jeroen Delmee
Geert-Jan Derikx
Rob Derikx
Laurence Docherty
Jeroen Hertzberger
Rogier Hofman
Robert van der Horst
Timme Hoyng
Teun de Nooijer
Rob Reckers
Taeke Taekema
Guus Vogels
Roderick Weusthof
Sander van der Weide
mannen
4e
groepsfase:
5 - 0   Nederland -   Zuid-Afrika
1 - 0   Nederland -   Groot-Brittannië
4 - 2   Nederland -   Canada
2 - 2   Nederland -   Australië
4 - 2   Nederland -   Pakistan
HF:
1 - 1   Nederland -   Duitsland (ns 3-4)
voor brons:
2 - 6   Nederland -   Australië
Marilyn Agliotti1
Naomi van As
Minke Booij
Wieke Dijkstra,
Miek van Geenhuizen
Maartje Goderie
Eva de Goede
Ellen Hoog
Fatima Moreira de Melo
Eefke Mulder
Maartje Paumen
Sophie Polkamp
Lisanne de Roever
Janneke Schopman
Minke Smabers
Lidewij Welten
vrouwen
 
groepsfase:
6 - 0   Nederland -   Zuid-Afrika
3 - 2   Nederland -   Zuid-Korea
1 - 0   Nederland -   China
2 - 1   Nederland -   Australië
2 - 0   Nederland -   Spanje
HF:
5 - 2   Nederland -   Argentinië
Finale:
2 - 0   Nederland -   China

HonkbalBewerken

  Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sharnol Adriana
David Bergman
Leon Boyd
Yurendell de Caster
Rob Cordemans
Michael Duursma
Dave Draijer 1
Bryan Engelhardt
Percy Isenia
Sidney de Jong
Michiel van Kampen
Eugene Kingsale
Dirk van 't Klooster
Roel Koolen
Raily Legito
Diego Markwell
Shairon Martis
Martijn Meeuwis
Danny Rombley
Tjerk Smeets
Jeroen Sluijter
Alexander Smit
Juan Carlos Sulbaran
Pim Walsma
mannen 7e groepsfase:
0 -   5   Nederland -   Chinees Taipei
0 -   7   Nederland -   Verenigde Staten
0 -   6   Nederland -   Japan
6 -   4   Nederland -   China
3 - 14   Nederland -   Cuba
0 -   4   Nederland -   Canada
0 - 10   Nederland -   Zuid-Korea

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ruben Houkes tot 60 kg (m)
 
1/16F: won van Frazer Will   Canada
1/8F: won van Lavrentinos Alexandis   Griekenland
KF: won van Javier Guédez   Venezuela
HF: verloor van Choi Min-Ho   Zuid-Korea
voor brons: won van Gal Yekutiel   Israël
Dex Elmont tot 66 kg (m) 1/8F1 1/16F: won van Edson Medeira   Mozambique
1/8F: verloor van Taylor Tanaka   Verenigde Staten
Guillaume Elmont tot 81 kg (m) 5e 1/16F: won van Nyamkhuu Damdinsuren   Mongolië
1/8F: won van Giuseppe Maddaloni   Italië
KF: won van Srdjan Mrvaljevic   Montenegro
HF: verloor van Jaebum Kim   Zuid-Korea
voor brons: verloor van Tiago Camilo   Brazilië
Mark Huizinga tot 90 kg (m) 1/8F1 1/16F: won van Ilias ILiadis   Griekenland
1/8F: verloor van Sergei Aschwanden   Zwitserland
Henk Grol tot 100 kg (m)
 
1/16F: won van Luciano Correa   Brazilië
1/8F: won van Arik Zeevi   Israël
KF: won van Przemyslaw Matyjaszek   Polen
HF: verloor van Askhat Zhitkeyev   Kazachstan
Voor brons: won van Levan Zhorzholiani   Georgië
Dennis van der Geest boven 100 kg (m) 1/16F1 1/16F: verloor van Tamerlan Tmenov   Rusland
Deborah Gravenstijn tot 57 kg (v)
 
1/16F: bye
1/8F: won van Ketleyn Quadros   Brazilië
KF: won van Isabel Fernadez   Spanje
HF: won van Yan Xu   China
finale: verloor van Giulia Quintavalle   Italië
Elisabeth Willeboordse tot 63 kg (v)
 
1/16F: won van Vera Kova   Rusland
1/8F: won van Kahina Saidi   Algerije
KF: verloor van Ok Im Won   Noord-Korea
herkansing HF: won van Daniela Krukower   Argentinië
herkansing finale: won van Urška Žolnir   Slovenië
voor brons: won van Driulis González   Cuba
Edith Bosch tot 70 kg (v)
 
1/16F: won van Sisilia Rasokisoki   Fiji
1/8F: won van Rachida Ouerdane   Algerije
KF: won van Ronda Rousey   Verenigde Staten
HF: verloor van Masae Ueno   Japan
voor brons: won van Leire Iglesias   Spanje
Carola Uilenhoed boven 78 kg (v) 1/8F1 1/16F: bye
1/8F: verloor van Tserenkhand Dorjgotov   Mongolië
  • 1 Dex Elmont, Dennis van der Geest, Mark Huizinga en Carola Uilenhoed gingen niet door naar de herkansing omdat hun tegenstanders niet de halve finale haalden.

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robert Bouten K1 slalom (m) 9e serie 1: 86.26 (11e)
serie 2: 88.90 (16e)
totaal: 175.16 (14e)
HF: 88.40 (+2.32) (5e)
finale: 139.59 (9e)
totaal: 227.99
Ariane Herde K1 slalom (v) 6e serie 1: 104.30 (11e)
serie 2: 117.98 (20e)
totaal: 222.28 (13e)
HF: 117.60 (+20.47) (10e)
finale: 114.39 (6e)
totaal: 231.99

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anky van Grunsven
op IPS Salinero
dressuur
 
kwalificatie: 74.750% (2e)
Grand Prix Special: 74,960% (2e)
Grand Prix Freestyle: 82.400%
Totaal: 78,680%
Hans Peter Minderhoud
op Exquis Nadine
5e kwalificatie: 69.625% (11e)
Grand Prix Special: 70.920 (7e)
Grand Prix Freestyle: 75.150
Totaal: 73,035%
Imke Schellekens-Bartels
op Sunrise
- kwalificatie: 70.875% (5e)
Grand Prix Special: niet gestart
Landenteam dressuur team
 
74.750% Anky van Grunsven
70.875% Imke Schellekens-Bartels
69.625% Hans Peter Minderhoud
71.750% totaal
Tim Lips
op Oncarlos
eventing 15e 52.60 strafpunten dressuur (41e)
22.40 strafpunten veldrit (28e)
  0.00 strafpunten springen kwalificatie (21e)
  0.00 strafpunten springen finale
75.00 totaal
Angelique Hoorn
op Blauwendraad's O'Brien
springconcours 9e   4 strafpunten ronde 1
  4 strafpunten ronde 2
  8 strafpunten ronde 3
16 totaal kwalificatie (18e)
  0 strafpunten finale A
  4 strafpunten finale B
  4 totaal finale (3e)
  8 punten jump-off (36,89)
Marc Houtzager
op Opium VS
8e   2 strafpunten ronde 1
  1 strafpunt ronde 2
  5 strafpunten ronde 3
  8 totaal kwalificatie (8e)
  0 strafpunten finale A
  4 strafpunten finale B
  4 totaal finale (3e)
  8 punten jump-off (36,77)
Gerco Schröder
op Monaco
16e   5 strafpunten ronde 1
12 strafpunten ronde 2
  4 strafpunten ronde 3
21 totaal kwalificatie (29e)
  4 strafpunten finale A
12 strafpunten finale B
16 totaal finale
Vincent Voorn
op Alpapillon-Armanie
-   0 strafpunten ronde 1
16 strafpunten ronde 2
27 strafpunten ronde 3
43 totaal kwalificatie (44e)
landenteam springconcours team 5e   0 strafpunten Vincent Voorn
  2 strafpunten Marc Houtzager
  4 strafpunten Angelique Hoorn
  6 totaal kwalificatie (6e)
  1 strafpunt Marc Houtzager
  4 strafpunten Angelique Hoorn
16 strafpunten Gerco Schröder
17 strafpunten ronde 1 (6e)
  5 strafpunt Marc Houtzager
  4 strafpunten Gerco Schröder
  8 strafpunten Angelique Hoorn
17 strafpunten ronde 2 (5e)
34 totaal finale

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sjoerd Hamburger skiff (m) 13e serie 6: 7.27,05 (2e)
KF: 6.57,24 (4e)
HF C/D: 7.10,06 (1e)
finale C: 6.58,71 (1e)
Geert Cirkel
Matthijs Vellenga
Jan-Willem Gabriëls
Gijs Vermeulen
vier-zonder-stuurman (m) 8e serie 2: 6.00,50 (1e)
HF A/B: 6.02,46 (4e)
finale B: 6.06,37 (2e)
Paul Drewes
Marshall Godschalk
Gerard van der Linden
Ivo Snijders
lichte vier-zonder-stuurman (m) 6e serie 1: 5.57,54 (4e)
herkansing: 6.25,25 (2e)
HF A/B: 6.08,73 (3e)
finale: 5.54,06
team (Holland Acht) acht * (m) 4e serie 1: 5.40,43 (3e)
herkansing: 5.42,62 (3e)
finale: 5.29,26
* Olaf van Andel, Rogier Blink, Jozef Klaassen, Meindert Klem, David Kuiper, Reinder Lubbers, Olivier Siegelaar, Diederik Simon, Mitchel Steenman, Peter Wiersum,
Marit van Eupen
Kirsten van der Kolk
lichte dubbeltwee (v)
 
serie 1: 6.50,90 (1e)
HF: 7.03,87 (1e)
finale: 6.54,74 (1e)
team acht * (v)
 
serie 2: 6.07,41 (2e)
herkansing: 6.11,58 (2e)
finale: 6.07,22
* Femke Dekker, Annemiek de Haan, Nienke Kingma, Roline Repelaer van Driel, Annemarieke van Rumpt, Sarah Siegelaar, Marlies Smulders, Helen Tanger, Ester Workel

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bas Verwijlen degen (m) 8e 1/64F: bye
1/32F: won van Wang Lei   China (15-10)
1/8F: won van Michael Kauter   Zwitserland (15-13)
KF: verloor van Matteo Tagliarol   Italië (11-15)
Indra Angad-Gaur floret (v) 1/32F 1/64F: won van Eman El Gammal   Egypte (13-4)
1/32F: verloor van Margherita Granbassi   Italië (6-11)

SoftbalBewerken

  Zie Softbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Noémi Boekel
Marloes Fellinger
Sandra Gouverneur
Petra van Heijst
Judith van Kampen
Kim Kluijskens
Saskia Kosterink
Jolanda Kroesen
Daisy de Peinder
Marjan Smit
Rebecca Soumeru
Nathalie Timmermans
Ellen Venker
Britt Vonk
Kristi de Vries
vrouwen 8e groepsfase:
2-10   Nederland -   China
2-  9   Nederland -   Canada
0-  3   Nederland -   Japan
0-  8   Nederland -   Venezuela
0-  8   Nederland -   Australië
0-  8   Nederland -   Verenigde Staten
4-  2   Nederland -   Chinees Taipei

SynchroonzwemmenBewerken

  Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bianca van der Velden
Sonja van der Velden
duet (v) 9e technische routine: 45,584 (10e)
vrije routine: 45,834 (9e)
kwalificatie: 91,418 (9e)
finale: 46,083

TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dennis Bekkers tot 68 kg (m) 7e 1/16F : verloor van Taejin Son   Zuid-Korea
herkansing: verloor van Servet Tazegul   Turkije

TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Li Jiao enkelspel (v) 1/16F ronde 1: bye
ronde 2: bye
ronde 3: won van Ni Xia Lian   Luxemburg 4-1 (6-11,11-8,11-9,11-8,11-8)
1/16F: verloor van Guo Yue   China 0-4 (2-11, 6-11, 3-11, 11-13)
Li Jie 1/16F ronde 1: bye
ronde 2: won van Fang Zhu   Spanje 4-1 (8-11,11-4,11-7,14-12,11-5)
ronde 3: won van Liu Jia   Oostenrijk 4-0 (8-11,11-4,11-7,14-12,11-5)
1/16F: verloor van Feng Tian Wei   Singapore 1-4 (11-7,11-13,7-11,5-11,4-11)
Li Jiao
Li Jie
Elena Timina
team (v) groep (3e) groepsfase:
3-0   Nederland -   Nigeria
3-0 (11-7, 11-2, 11-7) Li Jiao - Bose Kaffo
3-1 (10-12, 11-9, 11-2, 11-6) Li Jie - Cecilia Otu Offiong
3-1 (11-4, 11-8, 10-12, 11-7) Li Jie / Elena Timina - Cecilia Otu Offiong / Funke Oshonaike
1-3   Nederland -   Verenigde Staten
2-3 (11-6, 9-11, 11-4, 4-11, 3-11) Li Jiao - Wang Chen
0-3 (5-11, 4-11, 4-11) Li Jie - Gao Jun
3-1 (11-9, 9-11, 11-6, 11-9) Li Jie/Elena Timina - Wang Chen/Huang Chrystal Xi
0-3 (7-11, 5-11, 7-11) Elena Timina - Gao Jun
0-3   Nederland -   Singapore
2-3 (9-11,12-10,12-10,5-11,8-11) Li Jiao - Feng Tian Wei
0-3 (12-14,2-11,2-11) Elena Timina - Li Jia Wei
2-3 (8-11,11-5,11-6,6-11,7-11) Elena Timina / Li Jie - Wang Yue Gu / Li Jia Wei

TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sander Berk mannen 31e zwemmen: 18.13 (15e tijd)
fietsen: 59.06 (38e tijd)
hardlopen: 33.57 (30e tijd)
totaal: 1:52.18,09
Lisa Mensink vrouwen 45e zwemmen: 20.03 (29e tijd)
fietsen: 1:07.44 (45e tijd, gevallen)
hardlopen: 41.30 (43e tijd)
totaal: 2:10.18,98

VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
  Zie ook Nederlands voetbalelftal op de Olympische Zomerspelen 2008.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ryan Babel
Otman Bakkal
Roy Beerens
Royston Drenthe
Urby Emanuelson
Jonathan de Guzmán
Kew Jaliens
Calvin Jong-A-Pin
Kees Luyckx
Roy Makaay
Hedwiges Maduro
Dirk Marcellis
Erik Pieters
Gerald Sibon
Evander Sno
Piet Velthuizen
Kenneth Vermeer
Gianni Zuiverloon
mannen 7e groepsfase:
0 - 0   Nederland -   Nigeria
2 - 2   Nederland -   Verenigde Staten
1 - 0   Nederland -   Japan

KF:
1 - 2   Nederland -   Argentinië

VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Reinder Nummerdor
Richard Schuil 1
beachvolleybal (m) 5e groepsfase:
2-0 (21-15; 21-15) Martin Laciga / Jan Schnider   Zwitserland
2-1 (13-21; 21-15; 15-9) Jørre Kjemperud / Tarjei Skarlund   Noorwegen
2-0 (21-16; 21-16) David Klemperer / Eric Koreng   Duitsland
1/8F:
2-0 (21-16, 21-14) Andrew Schacht/ Joshua Slack   Australië
KF:
0-2 (19-21, 19-21) Renato Gomes / Jorge Terceiro   Georgië
Emiel Boersma
Bram Ronnes
17e groepsfase:
0-2 (16-21; 15-21) Jacob Gibb / Sean Rosenthal   Verenigde Staten
1-2 (15-21; 25-23; 11-15) Kentano Asahi / Katsuhiro Shiratori   Japan
2-0 (21-16; 22-20) Julius Brink/ Christoph Dieckmann   Duitsland
Lucky Loser ronde:
0-2 (16-21; 25-27) David Klemperer / Eric Koreng   Duitsland
Rebekka Kadijk
Merel Mooren
beachvolleybal (v) 19e groepsfase:
0-2 (19-21; 25-27) Nicole Branagh / Elaine Youngs   Verenigde Staten
0-2 (11-21; 15-21) Imara Estevez / Milagros Crespo   Cuba
0-2 (19-21, 18-21) Stephanie Pohl / Okka Rau   Duitsland
  • 1 Richard Schuil en Reinder Nummerdor respectievelijk 3e en 2e keer als lid van het heren zaalvolleybalteam.

WaterpoloBewerken

  Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
  Zie Nederlandse waterpoloploeg (vrouwen) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Iefke van Belkum
Gillian van den Berg
Daniëlle de Bruijn
Mieke Cabout
Rianne Guichelaar
Biurakn Hakhverdian
Marieke van den Ham
Noeki Klein
Simone Koot
Ilse van der Meijden
Meike de Nooy
Alette Sijbring
Yasemin Smit
vrouwen
 
groepsfase:
  9-11   Nederland -   Hongarije
  9-  6   Nederland -   Griekenland
  9-10   Nederland -   Australië
KF:
13-11   Nederland -   Italië
HF:
  8-  7   Nederland -   Hongarije
finale:
  9-  8   Nederland -   Verenigde Staten

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Theo Bos sprint (m) 7e kwalificatie: 10,318 (9e)
1/16F: won van Mark French   Australië
1/8F won van Kevin Sireau   Frankrijk
KF: verloor van Mickael Bourgain   Frankrijk (0-2)
finale 5-8: 3e
keirin (m) 12e serie 4: 2e
HF: niet gefinist (gevallen)
finale 7-12: niet gestart
Teun Mulder sprint (m) 6e kwalificatie: 10.373 (13e)
1/16F: verloor van Maximilian Levy   Duitsland
herk. 1/16F: won van Mark French   Australië / Denis Dmitriev   Rusland
1/8F: won van Stefan Nimke   Duitsland
KF: verloor van Maximilian Levy   Duitsland (0-2)
finale 5-8: 2e
keirin (m) 21e serie 2: 3e
herkansing: gediskwalificeerd
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
teamsprint (m) 5e kwalificatie: 44,213 (4e)
ronde 1: verloor van   Australië (44,212; 5e tijd)
Jenning Huizenga achtervolging (m) 18e kwalificatie: 4.37,097
Jens Mouris 13e kwalificatie: 4.27,445
Levi Heimans*
Pim Ligthart
Robert Slippens*
Wim Stroetinga*
Niki Terpstra
Jens Mouris* 1
team achtervolging (m) 6e * kwalificatie: 4.04,806 (6e)
* 1e ronde: verloor van   Australië (ingehaald)
Peter Schep puntenkoers (m) 20e 0 punten
Jens Mouris
Peter Schep
koppelkoers (m) 8e 6 punten, 1 ronde achterstand
Yvonne Hijgenaar sprint (v) 11e kwalificatie: 11,533 (10e)
1/8F: verloor van Anna Meares   Australië
herk. 1/8F: verloor van Simona Krupeckaite   Litouwen
finale 9-12: 3e
Willy Kanis 4e kwalificatie: 11,167 (4e)
1/8F: won van Lisandra Guerra   Cuba
KF: won van Jennie Reed   Verenigde Staten (2-0)
HF: verloor van Victoria Pendleton   Groot-Brittannië (0-2)
voor brons: verloor van Shuang Guo   China (0-2)
Marianne Vos puntenkoers (v)   30 punten
Laurens ten Dam wegwedstrijd (m) 65e 6:34.26 (+10.37)
Karsten Kroon - niet gefinisht
Niki Terpstra - niet gefinisht
Robert Gesink wegwedstrijd (m) 10e 6:24.07 (+0.18)
wegtijdrit (m) 10e 1:05:02,88 (+2.51)
Stef Clement wegwedstrijd (m) - niet gefinisht
wegtijdrit (m) 9e 1:04:59,42 (+2:47)
Marianne Vos wegwedstrijd (v) 6e 3:32.45 (+0.21)
wegtijdrit (v) 14e 36.58,67 (+2.06)
Mirjam Melchers-van Poppel wegwedstrijd (v) 36e 3:33.17 (+0.53)
wegtijdrit (v) 18e 37.51,59 (+2.597)
Chantal Beltman wegwedstrijd (v) 47e 3:37.02 (+5.18)
Bart Brentjens mountainbike, veldrit (m) 37e op 2 ronden
Rudi van Houts 34e op 2 ronden
Elsbeth van Rooy-Vink mountainbike, veldrit (v) 14e 1:53.30
Raymon van der Biezen bmx (m) HF kwalificatie: 36,112; 40,153 (5e)
KF: 10 punten (4, 1, 5) (3e)
HF: 14 punten (7, 6, 1) (5e)
Robert de Wilde KF kwalificatie: 36,803; 50,268 (23e)
KF: 18 punten (8, 2, 8) (7e)
Rob van den Wildenberg 5e kwalificatie: 36,522; 39,167 (18e)
KF: 8 punten (2, 5, 1) (2e)
HF: 9e punten (3, 2, 4) (2e)
finale: 39,772
Lieke Klaus bmx (v) HF kwalificatie: 38,709; 38,808 (11e)
HF: 13 punten (4, 4, 5) (5e)
  • 1 Niki Terpstra kwam bij de fietstocht naar de baan ten val, waardoor hij niet kon starten. Zijn vervanger werd Jens Mouris.

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Casper Bouman plankzeilen (m) 15e 112 punten
(20 - 27 - 21 - 22 - 4 - 1 - 1 - 2 - 20 - 21)
Rutger van Schaardenburg laser klasse (m) 34e 216 punten
(32 - 29 - 34 - 32 - 25 - 18 - 38 - 26 - 20 - X)1
Kalle Coster
Sven Coster
470 klasse (m) 4e 78 punten
(11 - 15 - 12 - 2 - 8 - 15 - 2 - 8 - 4 - 2 - 14)
Lobke Berkhout
Marcelien de Koning
470 klasse (v)
 
53 punten
(3 - 1 - 9 - 5 - 2 - 2 - 10 - 7 - 4 - 16 - 10)
Annemieke Bes
Mandy Mulder
Merel Witteveen
Yngling klasse (v)
 
31 punten
(9 - 1 - 2 - 13 - 1 - 5 - 4 - 1 - X - X - 8) 1
Pieter-Jan Postma finn klasse (open) 14e 93 punten
(19 - 15 - 16 - 22 - 15 - 2 - 10 - 16 - X - X)1
Mitch Booth 2
Pim Nieuwenhuis
tornado klasse (open) 5e 64 punten
(3 - 13 - 8 - 3 - 10 - 2 - 8 - 2 - 11 - 10 - 6)
  • 1 X = Race afgelast door weersomstandigheden
  • 2 Mitch Booth heeft de eerste (1996) en tweede keer (2000) deelgenomen als lid van het Australische Olympische team.

ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robert Lijesen 50 m vrij (m) series (32e) serie 9: 22,51 (6e)
Pieter van den Hoogenband 100 m vrij (m) 5e serie 8: 47,97 (3e; 4e tijd)
HF: 47,68 (2e; 3e tijd)
finale: 47,75
Mitja Zastrow 100 m vrij (m) series (38e) serie 6: 49,61 (7e)
Nick Driebergen 100 m rug (m) series (28e) serie 4: 55,31 (8e)
200 m rug (m) series (24e) serie 5: 2.00,24 (7e)
Thijs van Valkengoed 100 m school (m) series (26e) serie 9: 1.01,32 (6e)
Robin van Aggele 100 m vlinder (m) series (20e) serie 9: 52,26 (6e)
200 m school (m) series (48e) serie 3: 2.17,14 (8e)
200 m wissel (m) series (39e) serie 5: 2.04,33 (8e)
Pieter van den Hoogenband
Mitja Zastrow
Robert Lijesen
Bas van Velthoven
4× 100 m vrij (m) series (10e) serie 1: 3.14,90 (5e)
Hinkelien Schreuder 50 m vrij (v) 7e serie 11: 25,00 (5e, 12e tijd)
HF: 24,52 (4e, 6e tijd)
finale: 24,65
Marleen Veldhuis 50 m vrij (v) 5e serie: 11: 24,38 (1e, 2e tijd)
HF: 24,46 (2e, 4e tijd)
finale: 24,26
100 m vrij (v) 6e serie 6: 53,76 (3e, 3e tijd)
HF: 53,81 (1e, 2e tijd)
finale: 54,21
Inge Dekker 100 m vrij (v) series (24e) serie 5: 55.23 (7e)
100 m vlinder (v) 8e serie 6: 58,22 (3e; 9e tijd)
HF: 58,20 (3e; 7e tijd)
finale: 58,54
Ranomi Kromowidjojo 200 m vrij (v) series (23e) serie 3: 2.00,02 (1e)
Femke Heemskerk 200 m wissel (v) series (28e) serie 2: 2.16,28 (6e)
Chantal Groot 100 m vlinder (v) series (30e) serie 5: 59,35 (8e)
Jolijn van Valkengoed 100 m school (v) series (35e) serie 4: 1.11,26 (8e)
Inge Dekker **
Marleen Veldhuis **
Femke Heemskerk * **
Ranomi Kromowidjojo * **
Hinkelien Schreuder *
Manon van Rooijen *
4× 100 m vrij (v)
 
* serie 2: 3.37,61 (2e; 4e tijd)
** finale : 3.33,76 OR
Marleen Veldhuis
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo *
Femke Heemskerk *
Manon van Rooijen *
Linda Bank
Saskia de Jonge *
4× 200 m vrij (v) series (11e) * serie 1: 7.56,60 (5e)
Ranomi Kromowidjojo
Jolijn van Valkengoed
Hinkelien Schreuder
Inge Dekker
4× 100 m wissel (v) series (13e) serie 1: 4.04,74 (7e)
Maarten van der Weijden 10 km open water (m)
 
1:51.51,6
Edith van Dijk 10 km open water (v) 14e 2:00.02,8

MediaBewerken

De NOS heeft de uitzendrechten voor alle wedstrijden van de Olympische Spelen en zond zowel via de radio, televisie als via internet live uit. Naast de wedstrijden zond Radio 538 dagelijks vanuit Peking uit met het programma Evers Staat Op.

Holland Heineken HouseBewerken

Het Holland Heineken House was tijdens de Spelen een centrale ontmoetingsplaats voor de - voornamelijk Nederlandse - sporter en supporter. Het werd op 7 augustus 2008 geopend door Erica Terpstra, voorzitter van het NOC*NSF en Charlene de Carvalho-Heineken, grootaandheelhoudster van Heineken en vrouw van Michel de Carvalho, Brits olympiër in Grenoble (1968), Sapporo (1972) en Innsbruck (1976). Kroonprins Willem-Alexander en enkele Chinese hoogwaardigheidsbekleders woonden de ceremonie bij.[2]