Hoofdmenu openen

Lijst van olympische medaillewinnaars kanovaren (sprint)

Wikimedia-lijst
Canoeing (flatwater) pictogram.svg

Kanovaren (specifieker vlakwater of huidige benaming sprint) is een discipline binnen de olympische sport kanovaren die op het programma staat van de Olympische Spelen. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze discipline.

1rightarrow blue.svg Zie ook het artikel Kanovaren op de Olympische Zomerspelen.
1rightarrow blue.svg Zie ook het artikel Lijst van olympische medaillewinnaars kanovaren (slalom) voor de medaillewinnaars in de discipline wildwaterslalom.

Inhoud

MannenBewerken

C1 200 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   UKR Joerij Tsjeban   LTU Jevgenij Sjoeklin   RUS Ivan Sjtyl
2016   UKR Joerij Tsjeban   AZE Valentin Demjanenko   BRA Isaquias Queiroz dos Santos
Medaillespiegel
Land      
  UKR 2 0 0
  AZE 0 1 0
  LTU 0 1 0
  BRA 0 0 1
  RUS 0 0 1

C1 1000 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1936   CAN Francis Amyot   TCH Bohuslav Karlík   GER Erich Koschik
1948   TCH Josef Holeček   CAN Douglas Bennett   FRA Robert Boutigny
1952   TCH Josef Holeček   HUN János Parti   FIN Olavi Ojanperä
1956   ROU Leon Rotman   HUN István Hernek   URS Gennadi Boecharin
1960   HUN János Parti   URS Aleksandr Silajev   ROU Leon Rotman
1964   EUA Jürgen Eschert   ROU Andrei Igorov   URS Jevgeni Penjajev
1968   HUN Tibor Tatai   FRG Detlef Lewe   URS Vitali Galkov
1972   ROU Ivan Patzaichin   HUN Tamás Wichmann   FRG Detlef Lewe
1976   YUG Matija Ljubek   URS Vasili Joertsjenko   HUN Tamás Wichmann
1980   BUL Ljoebomir Ljoebenov   URS Sergej Postrechin   GDR Eckhard Leue
1984   FRG Ulrich Eicke   CAN Larry Cain   DEN Henning Jakobsen
1988   URS Ivans Klementjevs   GDR Jörg Schmidt   BUL Nikolai Boechalov
1992   BUL Nikolai Boechalov   LAT Ivans Klementjevs   HUN György Zala
1996   CZE Martin Doktor   LAT Ivans Klementjevs   HUN György Zala
2000   GER Andreas Dittmer   CUB Ledys Frank Balceiro Pajón   CAN Stephen Giles
2004   ESP David Cal   GER Andreas Dittmer   HUN Attila Vajda
2008   HUN Attila Sandor Vajda   ESP David Cal   CAN Thomas Hall
2012   GER Sebastian Brendel   ESP David Cal   CAN Mark Oldershaw
2016   GER Sebastian Brendel   BRA Isaquias Queiroz dos Santos   MDA Serghei Tarnovschi
Medaillespiegel
Land      
  HUN 3 3 4
  GER 3 1 1
  ROU 2 1 1
  BUL 2 1 0
  TCH 2 1 0
  URS 1 3 3
  CAN 1 2 3
  ESP 1 2 0
  FRG 1 1 1
  CZE 1 0 0
  EUA 1 0 0
  YUG 1 0 0
  LAT 0 2 0
  GDR 0 1 1
  BRA 0 1 0
  CUB 0 1 0
  DEN 0 0 1
  FIN 0 0 1
  FRA 0 0 1
  MDA 0 0 1

C2 1000 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1936   TCH Jan Brzák-Felix
Vladimír Syrovátka
  AUT Alois Edletitsch
Joseph Kampfl
  CAN Harvey Charters
Frank Saker
1948   TCH Jan Brzák-Felix
Bohumil Kudrna
  USA Stephen Lysak
Stephan Macknowski
  FRA Georges Dransart
Georges Gandil
1952   DEN Finn Haunstoft
Bent Rasch
  TCH Jan Brzák-Felix
Bohumil Kudrna
  GER Egon Drews
Wilfried Soltau
1956   ROU Alexe Dumitru
Simion Ismailciuc
  URS Gratsian Botev
Pavel Charin
  HUN Ferenc Mohácsi
Károly Wieland
1960   URS Leonid Geisjtor
Sergej Makarenko
  ITA Aldo Dezi
Francesco La Macchia
  HUN Imre Farkas
András Törő
1964   URS Andrei Chimitsj
Stepan Osjtsjepkov
  FRA Jean Boudehen
Michel Chapuis
  DEN Peer Norrbohm
John Sørensen
1968   ROU Serghei Covaliov
Ivan Patzaichin
  HUN Gyula Petrikovics
Tamás Wichmann
  URS Naum Prokoepets
Michail Zamotin
1972   URS Vladislavas Česiūnas
Joeri Lobanov
  ROU Serghei Covaliov
Ivan Patzaichin
  BUL Ivan Boertsjin
Fedja Damianov
1976   URS Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
  ROU Gheorghe Danielov
Gheorghe Simionov
  HUN Tamás Buday
Oszkár Frey
1980   ROU Ivan Patzaichin
Toma Simionov
  GDR Olaf Heukrodt
Uwe Madeja
  URS Vasili Joertsjenko
Joeri Lobanov
1984   ROU Ivan Patzaichin
Toma Simionov
  YUG Matija Ljubek
Mirko Nišović
  FRA Didier Hoyer
Eric Renaud
1988   URS Nicolae Juravschi
Viktor Reneiski
  GDR Olaf Heukrodt
Ingo Spelly
  POL Marek Dopierała
Marek Łbik
1992   GER Ulrich Papke
Ingo Spelly
  DEN Christian Frederiksen
Arne Nielsson
  FRA Olivier Boivin
Didier Hoyer
1996   GER Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
  ROU Antonel Borşan
Marcel Glăvan
  HUN Csaba Horváth
György Kolonics
2000   ROU Florin Popescu
Mitică Pricop
  CUB Leobaldo Pereira
Ibrahim Rojas Blanco
  GER Lars Kober
Stefan Uteß
2004   GER Christian Gille
Thomasz Wylenzek
  RUS Aleksandr Kostoglod
Aleksandr Kovalev
  HUN György Kolonics
György Kozmann
2008   BLR Aliaksandr Bahdanovitsj
Andrei Bahdanovitsj
  GER Christian Gille
Thomasz Wylenzek
  HUN Tamas Kiss
Gyorgy Kozmann
2012   GER Peter Kretschmer
Kurt Kuschela
  BLR Aliaksandr Bahdanovitsj
Andrei Bahdanovitsj
  RUS Alexej Korovasjkov
Ilja Pervoechin
2016   GER Sebastian Brendel
Jan Vandrey
  BRA Isaquias Queiroz dos Santos
Erlon De Souza Silva
  UKR Dmitro Jantsjoek
Taras Mistsjoek
Medaillespiegel
Land      
  ROU 5 3 0
  GER 5 1 2
  URS 5 1 2
  TCH 2 1 0
  DEN 1 1 1
  BLR 1 1 0
  GDR 0 2 0
  HUN 0 1 6
  FRA 0 1 3
  RUS 0 1 1
  AUT 0 1 0
  BRA 0 1 0
  CUB 0 1 0
  ITA 0 1 0
  USA 0 1 0
  YUG 0 1 0
  BUL 0 0 1
  CAN 0 0 1
  POL 0 0 1
  UKR 0 0 1

K1 200 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   GBR Ed McKeever   ESP Saúl Craviotto   CAN Mark de Jonge
2016   GBR Liam Heath   FRA Maxime Beaumont   ESP
  GER
Saúl Craviotto
Ronald Rauhe
Medaillespiegel
Land      
  GBR 2 0 0
  ESP 0 1 1
  FRA 0 1 0
  CAN 0 0 1
  GER 0 0 1

K1 1000 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1936   AUT Gregor Hradetzky   GER Helmut Cämmerer   NED Jaap Kraaier
1948   SWE Gert Fredriksson   DEN Johan Kobberup   FRA Henri Eberhardt
1952   SWE Gert Fredriksson   FIN Thorvald Strömberg   FRA Louis Gantios
1956   SWE Gert Fredriksson   URS Igor Pissarjev   HUN Lajos Kiss
1960   DEN Erik Hansen   HUN Imre Szöllősi   SWE Gert Fredriksson
1964   SWE Rolf Peterson   HUN Mihály Hesz   ROU Aurel Vernescu
1968   HUN Mihály Hesz   URS Aleksandr Sjaparenko   DEN Erik Hansen
1972   URS Aleksandr Sjaparenko   SWE Rolf Peterson   HUN Géza Csapó
1976   GDR Rüdiger Helm   HUN Géza Csapó   ROU Vasile Dîba
1980   GDR Rüdiger Helm   FRA Alain Lebas   ROU Ion Bîrlădeanu
1984   NZL Alan Thompson   YUG Milan Janić   USA Gregory Barton
1988   USA Greg Barton   AUS Grant Davies   GDR André Wohllebe
1992   AUS Clint Robinson   NOR Knut Holmann   USA Greg Barton
1996   NOR Knut Holmann   ITA Beniamino Bonomi   AUS Clint Robinson
2000   NOR Knut Holmann   BUL Petar Merkov   GBR Tim Brabants
2004   NOR Eirik Verås Larsen   NZL Ben Fouhy   CAN Adam van Koeverden
2008   GBR Tim Brabants   NOR Eirik Verås Larsen   AUS Ken Wallace
2012   NOR Eirik Verås Larsen   CAN Adam van Koeverden   GER Max Hoff
2016   ESP Marcus Walz   CZE Josef Dostál   RUS Roman Anosjkin
Medaillespiegel
Land      
  NOR 4 2 0
  SWE 4 1 1
  GDR 2 0 1
  HUN 1 3 2
  URS 1 2 0
  AUS 1 1 2
  DEN 1 1 1
  NZL 1 1 0
  USA 1 0 2
  GBR 1 0 1
  AUT 1 0 0
  ESP 1 0 0
  FRA 0 1 2
  CAN 0 1 1
  GER 0 1 1
  BUL 0 1 0
  CZE 0 1 0
  FIN 0 1 0
  ITA 0 1 0
  YUG 0 1 0
  ROU 0 0 3
  NED 0 0 1
  RUS 0 0 1

K2 200 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   RUS Alexander Djatsjenko
Joeri Postrigaj
  BLR Vadzim Machnejoe
Raman Pjatroesjenka
  GBR Liam Heath
Jon Schofield
2016   ESP Saúl Craviotto
Cristian Toro
  GBR Liam Heath
Jon Schofield
  LTU Aurimas Lankas
Edvinas Ramanauskas
Medaillespiegel
Land      
  ESP 1 0 0
  RUS 1 0 0
  GBR 0 1 1
  BLR 0 1 0
  LTU 0 0 1

K2 1000 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1936   AUT Alfons Dorfner
Adolf Kainz
  GER Fritz Bondroit
Ewald Tilker
  NED Wim van der Kroft
Nicolaas Tates
1948   SWE Hans Berglund
Lennart Klingström
  DEN Ejvind Hansen
Jakob Jensen
  FIN Thor Axelsson
Nils Björklöf
1952   FIN Yrjö Hietanen
Kurt Wires
  SWE Lars Glassér
Ingemar Hedberg
  AUT Max Raub
Herbert Wiedermann
1956   EUA Meinrad Miltenberger
Michel Scheuer
  URS Anatoli Demitkov
Michail Kaaleste
  AUT Max Raub
Herbert Wiedermann
1960   SWE Gert Fredriksson
Sven-Olov Sjödelius
  HUN György Mészáros
András Szente
  POL Stefan Kapłaniak
Wladysław Zieliński
1964   SWE Sven-Olov Sjödelius
Gunnar Utterberg
  NED Toon Geurts
Paul Hoekstra
  EUA Heinz Büker
Holger Zander
1968   URS Vladimir Morozov
Aleksandr Sjaparenko
  HUN Csaba Giczi
Isván Timár
  AUT Günther Pfaff
Gerhard Seibold
1972   URS Nikolai Gorbatsjov
Viktor Kratasjoek
  HUN József Deme
János Rátkai
  POL Rafał Piszcz
Władysław Szuszkiewicz
1976   URS Sergej Nagorny
Vladimir Romanovski
  GDR Joachim Mattern
Bernd Olbricht
  HUN Zoltán Bakó
István Szabó
1980   URS Vladimir Parfenovitsj
Sergej Tsjoechrai
  HUN István Joós
István Szabó
  ESP Herminio Menéndez
Luís Gregorio Ramos
1984   CAN Hugh Fisher
Alwyn Morris
  FRA Bernard Brégeon
Patrick Lefoulon
  AUS Barry Kelly
Grant Kenny
1988   USA Greg Barton
Norman Bellingham
  NZL Ian Ferguson
Paul MacDonald
  AUS Peter Foster
Kelvin Graham
1992   GER Kay Bluhm
Torsten Gutsche
  SWE Gunnar Olsson
Kalle Sundqvist
  POL Dariusz Białkowski
Grzegorz Kotowicz
1996   ITA Antonio Rossi
Daniele Scarpa
  GER Kay Bluhm
Torsten Gutsche
  BUL Andrian Doesjev
Milko Kazanov
2000   ITA Beniamino Bonomi
Antonio Rossi
  SWE Henrik Nilsson
Markus Oscarsson
  HUN Krisztián Bártfai
Krisztián Veréb
2004   SWE Henrik Nilsson
Markus Oscarsson
  ITA Beniamino Bonomi
Antonio Rossi
  NOR Nils Olav Fjeldheim
Eirik Verås Larsen
2008   GER Martin Hollstein
Andreas Ihle
  DEN Rene Holten Poulsen
Kim Wraae Knudsen
  ITA Andrea Facchin
Antonio Scaduto
2012   HUN Rudolf Dombi
Roland Kökény
  POR Fernando Pimenta
Emanuel Silva
  GER Martin Hollstein
Andreas Ihle
2016   GER Marcus Gross
Max Rendschmidt
  SRB Marko Tomićević
Milenko Zorić
  AUS Lachlan Tame
Ken Wallace
Medaillespiegel
Land      
  SWE 4 3 0
  URS 4 1 0
  GER 3 2 1
  ITA 2 1 1
  HUN 1 4 2
  AUT 1 0 3
  EUA 1 0 1
  FIN 1 0 1
  CAN 1 0 0
  USA 1 0 0
  DEN 0 2 0
  NED 0 1 1
  FRA 0 1 0
  GDR 0 1 0
  NZL 0 1 0
  POR 0 1 0
  SRB 0 1 0
  AUS 0 0 3
  POL 0 0 3
  BUL 0 0 1
  ESP 0 0 1
  NOR 0 0 1

K4 1000 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1964   URS Anatoli Grisjin
Vjatsjeslav Ionov
Vladimir Morozov
Nikolai Tsjoezjikov
  EUA Günter Perleberg
Bernhard Schulze
Friedhelm Wentzke
Holger Zander
  ROU Simoin Cuciuc
Atanase Sciotnic
Mihai Ţurcaş
Aurel Vernescu
1968   NOR Steinar Admundsen
Tore Berger
Jan Johansen
Egil Søby
  ROU Anton Calenic
Dimitrie Ivanov
Haralambie Ivanov
Mihai Ţurcaş
  HUN István Csizmadia
Csaba Giczi
Imre Szöllősi
Isván Timár
1972   URS Valeri Didenko
Joeri Filatov
Vladimir Morozov
Joeri Stetsenko
  ROU Atanase Sciotnic
Roman Vartolomeu
Aurel Vernescu
Mihai Zafiu
  NOR Steinar Admundsen
Tore Berger
Jan Johansen
Egil Søby
1976   URS Aleksandr Degtjarev
Joeri Filatov
Vladimir Morozov
Sergej Tsjoechrai
  ESP José María Esteban
José Ramón López
Herminio Menéndez
Luis Gregoria Ramos
  GDR Peter Bischof
Bernd Duvigneau
Rüdiger Helm
Jürgen Lehnert
1980   GDR Bernd Duvigneau
Rüdiger Helm
Harald Marg
Bernd Olbricht
  ROU Vasile Dîba
Nicuşor Eşanu
Ion Geantă
Mihai Zafiu
  BUL Borislav Borissov
Lazar Christov
Ivan Manev
Bojidar Milenkov
1984   NZL Grant Bramwell
Ian Ferguson
Paul MacDonald
Alan Thompson
  SWE Per-Inge Bengtsson
Tommy Karls
Lars-Erik Moberg
Thomas Ohlsson
  FRA François Barouh
Philippe Boccara
Pascal Boucherit
Didier Vavasseur
1988   HUN Attila Ábrahám
Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
Sándor Hódosi
  URS Viktor Denisov
Sergej Kirsanov
Aleksandr Motoezenko
Igor Nagajev
  GDR Hans-Jörg Bliesener
Kay Bluhm
Andreas Stähle
André Wohllebe
1992   GER Mario von Appen
Oliver Kegel
Thomas Reineck
André Wohllebe
  HUN Attila Ábrahám
Ferenc Csipes
László Fidel
Zsolt Gyulay
  AUS Ramon Andersson
Kelvin Graham
Ian Rowling
Steven Wood
1996   GER Detlef Hofmann
Thomas Reineck
Olaf Winter
Mark Zabel
  HUN Attila Adrovicz
Ferenc Csipes
Gábor Horváth
András Rajna
  RUS Oleg Goroby
Anatoli Tisjtsjenko
Georgi Tsyboelnikov
Sergej Verlin
2000   HUN Gábor Horváth
Zoltán Kammerer
Botond Storcz
Ákos Vereckei
  GER Björn Bach
Jan Schäfer
Stefan Ulm
Mark Zabel
  POL Dariusz Białkowski
Grzegorz Kotowicz
Adam Seroczyński
Marek Witkowski
2004   HUN Gábor Horváth
Zoltán Kammerer
Botond Storcz
Ákos Vereckei
  GER Björn Bach
Andreas Ihle
Stefan Ulm
Mark Zabel
  SVK Juraj Bača
Michal Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Erik Vlček
2008   BLR Aliaksei Abalmasau
Artus Litvinchuk
Vadzim Makhneu
Raman Piatrushenka
  SVK Michal Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Juraj Tarr
Erik Vlček
  GER Lutz Altepost
Norman Brockl
Torsten Eckbrett
Bjorn Goldschmidt
2012   AUS Jacob Clear
Dave Smith
Tate Smith
Murray Stewart
  HUN Zoltán Kammerer
Tamás Kulifai
Dániel Pauman
Dávid Tóth
  CZE Josef Dostál
Daniel Havel
Jan Štěrba
Lukáš Trefil
2016   GER Marcus Gross
Max Hoff
Tom Liebscher
Max Rendschmidt
  SVK Tibor Linka
Denis Myšák
Juraj Tarr
Erik Vlček
  CZE Josef Dostál
Daniel Havel
Jan Štěrba
Lukáš Trefil
Medaillespiegel
Land      
  HUN 3 3 1
  GER 3 2 1
  URS 3 1 0
  GDR 1 0 2
  AUS 1 0 1
  NOR 1 0 1
  BLR 1 0 0
  NZL 1 0 0
  ROU 0 3 1
  SVK 0 2 1
  ESP 0 1 0
  EUA 0 1 0
  SWE 0 1 0
  CZE 0 0 2
  BUL 0 0 1
  FRA 0 0 1
  POL 0 0 1
  RUS 0 0 1

VrouwenBewerken

K1 200 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
2012   NZL Lisa Carrington   UKR Inna Osipenko-Radomska   HUN Natasa Dusev-Janics
2016   NZL Lisa Carrington   POL Marta Walczykiewicz   AZE Inna Osipenko-Radomska
Medaillespiegel
Land      
  NZL 2 0 0
  POL 0 1 0
  UKR 0 1 0
  AZE 0 0 1
  HUN 0 0 1

K1 500 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1948   DEN Karen Hoff   NED Lida van der Anker-Doedens   AUT Fritzi Schwingl
1952   FIN Sylvi Saimo   AUT Gertrude Liebhart   URS Nina Savina
1956   URS Jelizaveta Dementjeva   EUA Therese Zenz   DEN Tove Søby
1960   URS Antonina Seredina   EUA Therese Zenz   POL Daniela Walkowiak
1964   URS Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek   ROU Hilde Lauer   USA Marcia Jones
1968   URS Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek   FRG Renate Breuer   ROU Viorica Dumitru
1972   URS Joelia Rjabtsjinskaja   NED Mieke Jaapies   HUN Anna Pfeffer
1976   GDR Carola Zirzow   URS Tatjana Korsjoenova   HUN Klára Rajnai
1980   GDR Birgit Fischer   BUL Vanja Gesjeva   URS Antonina Melnikova
1984   SWE Agneta Andersson   FRG Barbara Schüttpelz   NED Annemiek Derckx
1988   BUL Vanja Gesjeva   GDR Birgit Schmidt-Fischer   POL Izabela Dylewska
1992   GER Birgit Schmidt-Fischer   HUN Rita Köbán   POL Izabela Dylewska
1996   HUN Rita Köbán   CAN Caroline Brunet   ITA Josefa Idem
2000   ITA Josefa Idem-Guerrini   CAN Caroline Brunet   AUS Katrin Borchert
2004   HUN Natasa Janics   ITA Josefa Idem   CAN Caroline Brunet
2008   UKR Inna Osipenko-Radomska   ITA Josefa Idem   GER Katrin Wagner-Augustin
2012   HUN Danuta Kozák   UKR Inna Osipenko-Radomska   RSA Bridgette Hartley
2016   HUN Danuta Kozák   DEN Emma Jørgensen   NZL Lisa Carrington
Medaillespiegel
Land      
  URS 5 1 2
  HUN 4 1 2
  GDR 2 1 0
  ITA 1 2 1
  DEN 1 1 1
  BUL 1 1 0
  GER 1 0 1
  UKR 1 0 1
  FIN 1 0 0
  SWE 1 0 0
  CAN 0 2 1
  NED 0 2 1
  EUA 0 2 0
  FRG 0 2 0
  AUT 0 1 1
  ROU 0 1 1
  POL 0 0 3
  RSA 0 0 1
  AUS 0 0 1
  NZL 0 0 1
  USA 0 0 1

K2 500 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1960   URS Antonina Seredina
Maria Sjoebina
  EUA Ingrid Hartmann
Therese Zenz
  HUN Vilma Egresi
Klára Fried
1964   EUA Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
  USA Francine Fox
Gloriane Perrier
  ROU Hilde Lauer
Cornelia Sideri
1968   FRG Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
  HUN Anna Pfeffer
Katalin Rozsnyói
  URS Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek
Antonina Seredina
1972   URS Jekaterina Koerysjko
Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek
  GDR Petra Grabowski
Ilse Kaschube
  ROU Viorica Dumitru
Maria Nichiforov
1976   URS Nina Gopova
Galina Kreft
  HUN Anna Pfeffer
Klára Rajnai
  GDR Bärbel Köster
Carola Zirzow
1980   GDR Martina Bischof
Carsta Genäuß
  URS Galina Alexejeva
Nina Trofimova
  HUN Éva Rakusz
Mária Zakariás
1984   SWE Agneta Andersson
Anna Olsson
  CAN Alaxendra Barre
Susan Holloway
  FRG Josefa Idem
Barbara Schüttpelz
1988   GDR Anke Nothnagel
Birgit Schmidt-Fischer
  BUL Vanja Gesjeva
Diana Paliiska
  NED Annemarie Cox
Annemiek Derckx
1992   GER Ramona Portwich
Anke von Seck-Nothnagel
  SWE Agneta Andersson
Susanne Gunnarsson-Wiberg
  HUN Éva Dónusz
Rita Köbán
1996   SWE Agneta Andersson
Susanne Gunnarsson-Wiberg
  GER Birgit Fischer
Ramona Portwich
  AUS Katrin Borchert
Annemarie Cox-Wood
2000   GER Birgit Fischer
Katrin Wagner-Augustin
  HUN Katalin Kovács
Szilvia Szabó
  POL Aneta Pastuszka
Beatą Sokołowską-Kuleszą
2004   HUN Natasa Janics
Katalin Kovács
  GER Birgit Fischer
Carolin Leonhardt
  POL Aneta Pastuszka
Beatą Sokołowską-Kuleszą
2008   HUN Natasa Janics
Katalin Kovács
  POL Aneta Konieczna-Pastuszka
Beata Mikolajczyk
  FRA Marie Delattre
Anne-Laure Viard
2012   GER Tina Dietze
Franziska Weber
  HUN Natasa Dusev-Janics
Katalin Kovács
  POL Beata Mikołajczyk
Karolina Naja
2016   HUN Danuta Kozák
Gabriella Szabó
  GER Tina Dietze
Franziska Weber
  POL Beata Mikołajczyk
Karolina Naja
Medaillespiegel
Land      
  HUN 3 4 3
  GER 3 3 0
  URS 3 1 1
  GDR 2 1 1
  SWE 2 1 0
  EUA 1 1 0
  FRG 1 0 1
  POL 0 1 4
  BUL 0 1 0
  CAN 0 1 0
  USA 0 1 0
  ROU 0 0 2
  AUS 0 0 1
  FRA 0 0 1
  NED 0 0 1

K4 500 mBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1984   ROU Agafia Constantin
Nastasia Ionescu
Tecla Marinescu
Maria Ştefan
  SWE Agneta Andersson
Eva Karlsson
Anna Olsson
Susanne Wiberg
  CAN Alaxendra Barre
Lucie Guay
Susan Holloway
Barbara Olmsted
1988   GDR Anke Nothnagel
Ramona Portwich
Birgit Schmidt-Fischer
Heike Singer
  HUN Erika Géczi
Rita Köbán
Erika Mészáros
Éva Rakusz
  BUL Vanja Gesjeva
Borislava Ivanova
Diana Paliiska
Ognijana Petkova
1992   HUN Kinga Czigány
Éva Dónusz
Rita Köbán
Erika Mészáros
  GER Katrin Borchert
Ramona Portwich
Birgit Schmidt-Fischer
Anke von Seck-Nothnagel
  SWE Agneta Andersson
Maria Haglund
Anna Olsson
Susanne Rosenqvist
1996   GER Birgit Fischer
Manuela Mucke
Ramona Portwich
Anett Schuck
  SUI Daniela Baumer
Sabine Eichenberger
Ingrid Haralamow
Gabi Müller
  SWE Agneta Andersson
Ingela Ericsson
Anna Olsson
Susanne Rosenqvist
2000   GER Birgit Fischer
Manuela Mucke
Anett Schuck
Katrin Wagner-Augustin
  HUN Rita Köbán
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
  ROU Raluca Andreea Ioniţă
Mariana Limbău
Elena Radu
Sanda Toma
2004   GER Birgit Fischer
Carolin Leonhardt
Maike Nollen
Katrin Wagner-Augustin
  HUN Kinga Bóta
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
  UKR Hanna Balabanova
Inna Osypenko
Tetjana Semykina
Olena Tsjerevatova
2008   GER Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Conny Wassmuth
  HUN Katalin Kovács
Natasa Janićs
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
  AUS Hannah Davis
Lyndsie Fogarty
Chantal Meek
Lisa Oldenhof
2012   HUN Krisztina Fazekas
Katalin Kovács
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
  GER Tina Dietze
Carolin Leonhardt
Katrin Wagner-Augustin
Franziska Weber
  BLR Volha Khudzenka
Iryna Pamialova
Nadzeya Papok
Maryna Pautaran
2016   HUN Tamara Csipes
Krisztina Fazekas-Zur
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
  GER Tina Dietze
Sabrina Hering
Steffi Kriegerstein
Franziska Weber
  BLR Volha Khudzenka
Nadzeya Papok
Maryna Pautaran
Marharyta Tsishkevich
Medaillespiegel
Land      
  GER 4 3 0
  HUN 3 4 0
  ROU 1 0 1
  GDR 1 0 0
  SUI 0 1 2
  SWE 0 1 0
  BLR 0 0 2
  AUS 0 0 1
  BUL 0 0 1
  CAN 0 0 1
  UKR 0 0 1

Afgevoerde onderdelenBewerken

Deze onderdelen werden alleen door mannen beoefend.

C1 500 mBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1976   URS Aleksandr Rogov   CAN John Wood   YUG Matija Ljubek
1980   URS Sergej Postrechin   BUL Ljoebomir Ljoebenov   GDR Olaf Heukrodt
1984   CAN Larry Cain   DEN Henning Jakobsen   ROU Costică Olaru
1988   GDR Olaf Heukrodt   URS Michał Śliwiński   BUL Martin Marinov
1992   BUL Nikolai Boechalov   EUN Michał Śliwiński   GER Olaf Heukrodt
1996   CZE Martin Doktor   SVK Slavomír Kňazovický   HUN Imre Pulai
2000   HUN György Kolonics   RUS Maksim Opalev   GER Andreas Dittmer
2004   GER Andreas Dittmer   ESP David Cal   RUS Maksim Opalev
2008   RUS Maxim Opalev   ESP David Cal   UKR Joerij Tsjeban

C1 10.000 mBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1948   TCH František Čapek   USA Frank Havens   CAN Norman Lane
1952   USA Frank Havens   HUN Gábor Novák   TCH Alfréd Jindra
1956   ROU Leon Rotman   HUN János Parti   URS Gennadi Boecharin

C2 500 mBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1976   URS Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
  POL Andrzej Gronowicz
Jerzy Opara
  HUN Tamás Buday
Oszkár Frey
1980   HUN László Foltán
István Vaskúti
  ROU Petre Capusta
Ivan Patzaichin
  BUL Borislav Ananiev
Nikolai Ilkov
1984   YUG Matija Ljubek
Mirko Nišović
  ROU Ivan Patzaichin
Toma Simionov
  ESP Enrique Míguez
Narciso Suárez
1988   URS Nicolae Juravschi
Viktor Reneiski
  POL Marek Dopierała
Marek Łbik
  FRA Joël Bettin
Philippe Renaud
1992   EUN Dmitri Dovgalenok
Aleksandr Maseikov
  GER Ulrich Papke
Ingo Spelly
  BUL Martin Marinov
Blagovest Stojanov
1996   HUN Csaba Horváth
György Kolonics
  MDA Nicolae Juravschi
Viktor Reneiski
  ROU Gheorghe Andriev
Grigore Obreja
2000   HUN Ferenc Novák
Imre Pulai
  POL Paweł Baraszkiewicz
Daniel Jędraszko
  ROU Florin Popescu
Mitică Pricop
2004   CHN Meng Guanliang
Yang Wenjun
  CUB Ledys Frank Balceiro Pajón
Ibrahim Rojas Blanco
  RUS Aleksandr Kostoglod
Aleksandr Kovalev
2008   CHN Meng Guanliang
Yang Wenjun
  RUS Aleksandr Kostoglod
Sergey Ulegin
  GER Christian Gille
Thomasz Wylenzek

C2 10.000 mBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1936   TCH Václav Mottl
Zdeněk Škrlant
  CAN Harvey Charters
Frank Saker
  AUT Karl Proisl
Rupert Weinstabl
1948   USA Stephen Lysak
Stephan Macknowski
  TCH Václav Havel
Jiří Pecka
  FRA Georges Dransart
Georges Gandil
1952   FRA Jean Laudet
Georges Turlier
  CAN Donald Hawgood
Kenneth Lane
  GER Egon Drews
Wilfried Soltau
1956   URS Gratsian Botev
Pavel Charin
  FRA Georges Dransart
Marcel Renaud
  HUN Imre Farkas
József Hunics

K1 500 mBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1976   ROU Vasile Dîba   HUN Zoltán Sztanity   GDR Rüdiger Helm
1980   URS Vladimir Parfenovitsj   AUS John Sumegi   ROU Vasile Dîba
1984   NZL Ian Ferguson   SWE Lars-Erik Moberg   FRA Bernard Brégeon
1988   HUN Zsolt Gyulay   GDR Andreas Stähle   NZL Paul MacDonald
1992   FIN Mikko Kolehmainen   HUN Zsolt Gyulay   NOR Knut Holmann
1996   ITA Antonio Rossi   NOR Knut Holmann   POL Piotr Markiewicz
2000   NOR Knut Holmann   BUL Petar Merkov   ISR Michael Kolganov
2004   CAN Adam van Koeverden   AUS Nathan Baggaley   GBR Ian Wynne
2008   AUS Ken Wallace   CAN Adam van Koeverden   GBR Tim Brabants

K1 10.000 mBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1936   GER Ernst Krebs   AUT Fritz Landertinger   USA Ernest Riedel
1948   SWE Gert Fredriksson   FIN Kurt Wires   NOR Eivind Skabo
1952   FIN Thorvald Strömberg   SWE Gert Fredriksson   GER Michel Scheuer
1956   SWE Gert Fredriksson   HUN Ferenc Hatlaczky   EUA Michel Scheuer

K2 500 mBewerken

Editie   Goud   Zilver   Brons
1976   GDR Joachim Mattern
Bernd Olbricht
  URS Sergej Nagorny
Vladimir Romanovski
  ROU Policarp Malîhin
Larion Serghei
1980   URS Vladimir Parfenovitsj
Sergej Tsjoechrai
  ESP Guillermo Del Riego
Herminio Menéndez
  GDR Rüdiger Helm
Bernd Olbricht
1984   NZL Ian Ferguson
Paul MacDonald
  SWE Per-Inge Bengtsson
Lars-Erik Moberg
  CAN Hugh Fisher
Alwyn Morris
1988   NZL Ian Ferguson
Paul MacDonald
  URS Viktor Denisov
Igor Nagajev
  HUN Attila Ábrahám
Ferenc Csipes
1992   GER Kay Bluhm
Torsten Gutsche