Hoofdmenu openen

Australië op de Olympische Zomerspelen 2004

Australië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Met 482 sporters was het na de Verenigde Staten de grootste ploeg. Een recordaantal van 17 gouden medailles werd gewonnen. Dat was er één meer dan in 2000 toen de Spelen in eigen land werden gehouden.

Australië op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Australië
IOC-landcode AUS
NOC Australian Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Colin Beashel
Aantal deelnemers 482
Aantal disciplines 30
Medailles
Rang: 4
goud
17
zilver
16
brons
17
totaal
50
Australië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
*= met Nieuw-Zeeland als Australazië
Australië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
 
Michael Brennan
Dean Butler
Jamie Dwyer
Nathan Eglington
Troy Elder
Bevan George
Robert Hammond
Mark Hickman
Mark Knowles
Brent Livermore
Michael McCann
Stephen Mowlam
Grant Schubert
Matthew Wells
Hockey mannen
 
Drew Ginn
James Tomkins
Roeien twee-zonder (m)
 
Suzanne Balogh Schietsport trap (v)
 
Chantelle Newbery Schoonspringen 10 m toren (v)
 
Ryan Bayley Wielrennen sprint (m)
 
keirin (m)
 
Graeme Brown
Stuart O'Grady
ploegkoers (m)
 
Graeme Brown
Peter Dawson
Brett Lancaster
Brad McGee
Luke Roberts
Stephen Wooldridge
ploegenachtervolging (m)
 
Anna Meares tijdrit (v)
 
Sara Carrigan wegwedstrijd (v)
 
Ian Thorpe Zwemmen 200m vrije slag (m)
 
400m vrije slag (m)
 
Grant Hackett 1500m vrije slag (m)
 
Jodie Henry 100m vrije slag (v)
 
Petria Thomas 100m vlinderslag (v)
 
Jodie Henry
Lisbeth Lenton
Sarah Ryan
Alice Tait
Petria Thomas
4×100 m vrije slag (v)
 
Jodie Henry
Brooke Hanson
Leisel Jones
Giaan Rooney
Jessicah Schipper
Alice Tait
Petria Thomas
4×100 m wisselslag (v)
 
Patrick Dwyer
Clinton Hill
Mark Ormrod
John Steffensen
Atletiek 4×100 m (m)
 
Suzy Batkovic
Sandy Brondello
Trisha Fallon
Kristi Harrower
Lauren Jackson
Natalie Porter
Alicia Poto
Belinda Snell
Rachael Sporn
Laura Summerton
Penny Taylor
Allison Tranquilli
Basketbal vrouwen
 
Craig Anderson
Tom Brice
Adrian Burnside
Gavin Fingleson
Paul Gonzalez
Nick Kimpton
Brendan Kingman
Craig Lewis
Graeme Lloyd
David Nilsson
Trent Oeltjen
Wayne Ough
Chris Oxspring
Brett Roneberg
Ryan Rowland-Smith
John Stephens
Phil Stockman
Brett Tamburrino
Rich Thompson
Andrew Utting
Rodney Van Buizen
Ben Wigmore
Glenn Williams
Jeff Williams
Honkbal mannen
 
Nathan Baggaley Kanovaren K-1 500 m (m)
 
Nathan Baggaley
Clint Robinson
K-2 500 m (m)
 
Simon Burgess
Ben Cureton
Anthony Edwards
Glen Loftus
Roeien lichte vier-zonder
 
Mathew Helm Schoonspringen 10 m toren (m)
 
Sandra Allen
Marissa Carpadios
Fiona Crawford
Amanda Doman
Peta Edebone
Tanya Harding
Natalie Hodgskin
Simmone Morrow
Tracey Mosley
Stacey Porter
Melanie Roche
Natalie Titcume
Natalie Ward
Brooke Wilkins
Kerry Wyborn
Softbal vrouwen
 
Loretta Harrop Triatlon vrouwen
 
Bradley McGee Wielrennen individuele achtervolging (m)
 
Katie Mactier individuele achtervolging (v)
 
Grant Hackett Zwemmen 400 m vrije slag (m)
 
Grant Hackett
Michael Klim
Antony Matkovich
Todd Pearson
Nicholas Sprenger
Craig Stevens
Ian Thorpe
4×200 m vrije slag (m)
 
Brooke Hanson 100m schoolslag (v)
 
Leisel Jones 200m schoolslag (v)
 
Petria Thomas 200m vlinderslag (v)
 
Nathan Deakes Atletiek 20 km snelwandelen (m)
 
Jane Saville 20 km snelwandelen (v)
 
Tim Cuddihy Boogschieten mannen
 
Boden Hanson
Mike McKay
Stuart Reside
Geoff Stewart
James Stewart
Stephen Stewart
Stefan Szczurowski
Michael Toon
Stuart Welch
Roeien acht (m)
 
Amber Bradley
Dana Faletic
Kerry Hore
Rebecca Sattin
vier-zonder (v)
 
Adam Vella Schietsport trap (m)
 
Steven Barnett
Robert Newbery
Schoonspringen 3m plank synchroon (m)
 
Mathew Helm
Robert Newbery
10m toren synchroon (m)
 
Loudy Tourky 10m toren (v)
 
Irina Lasjko
Chantelle Newbery
3m plank synchroon (v)
 
Alicia Molik Tennis enkelspel (v)
 
Shane Kelly Wielrennen keirin (m)
 
Anna Meares sprint (v)
 
Michael Rogers tijdrit (m)
 
Ian Thorpe Zwemmen 100m vrije slag (m)
 
Lisbeth Lenton 50m vrije slag (v)
 
Leisel Jones 100m schoolslag (v)

Deelnemers en resultaten per onderdeelBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joshua Ross 100m (m)
20e
serie 7: 3de in 10,24 (PB)
kwartfinale 4: 5de in 10,22 (PB)
Adam Miller 200m (m)
46e
serie 5: 8ste in 21,31
Clinton Hill 400m (m)
18e
serie 8: 4de in 45,89
Casey Vincent
22e
serie 2: 4de in 46,09
Craig Mottram 5000m (m)
46e
serie 1: 4de in 13.21,88
finale: 8ste in 13.25,70
Peter Nowill 3000m steeplechase (m)
24e
serie 3: 7de in 8.29,14
Adam Basil
Paul Di Bella
Patrick Johnson
Joshua Ross
4x100m (m)
24e
serie 1: 3de in 38,49
finale: 6de in 38,56
John Steffensen
Mark Ormrod
Patrick Dwyer
Clinton Hill
4x100m (m)
 
serie 1: 4de in 3.03,06
finale: 2de in 3.00,60
Sisay Bezabeh marathon (m)
60e
2:25.26
Nicholas Harrison
45e
2:21.42
Lee Troop
28e
2:18.46
Luke Adams 20km snelwandelen (m)
16e
1:23.52
Nathan Deakes
 
1:20.02
Luke Adams 50km snelwandelen (m)
DSQ
gediskwaliceerd
Andrew Murphy hink-stap-springen (m)
14e
kwalificatie groep A: 8ste met 16,82m
Paul Burgess polsstokhoogspringen (m)
11e
kwalificatie groep B: 2de met 5,70m
finale: 11de met 5,55
Steven Hooker
28e
kwalificatie groep A: 15de met 5,30m
Dmitri Markov
22e
kwalificatie groep A: 12de met 5,50m
Justin Anlezark kogelstoten (m)
7e
kwalificatie groep A: 4de met 20,45m
finale: 7de in 20,31
Oliver Dziubak speerwerpen (m)
19e
kwalificatie groep B: 10de met 78,53m
William Hamlyn-Harris
21e
kwalificatie groep A: 10de met 77,43m
Stuart Rendell kogelslingeren (m)
26e
kwalificatie groep A: 11de met 72,61m
Lauren Hewitt 200m (v)
28e
serie 7: 4de in 22,87
kwartfinale 4: 8ste in 23,44
Tamsyn Lewis 800m (v)
26e
serie 3: 5de in 2.02,67
Sarah Jamieson 1500m (v)
30e
serie 3: 11de in 4.09,25
Benita Johnson 10000m (v)
24e
32.32,01
Haley McGregor
25e
33.35,27
Jana Pittman 400m horden (v)
30e
serie 2: 1ste in 54,83
halve finale 1: 2de in 54,05
finale: 5de in 53,92
Kerryn McCann marathon (v)
31e
2:41.41
Jane Saville 20km snelwandelen (v)
 
1:29.25
Natalie Saville
36e
1:36.54
Cheryl Webb
38e
1:37.40
Bronwyn Thompson verspringen (v)
31e
kwalificatie groep B: 2de met 6,80m
finale: 4de met 6,96m
Petrina Price hoogspringen (v)
34e
kwalificatie groep A: 17de met 1,80m
Kym Howe polsstokhoogspringen (v)
16e
kwalificatie groep B: 10de met 4,30m
Bronwyn Eagles kogelslingeren (v)
32e
kwalificatie groep A: 16de met 64,09m
Brooke Krueger
33e
kwalificatie groep A: 17de met 63,88m
Debbie Sosimenko
44e
kwalificatie groep B: 22ste met 57,79m
Kylie Wheeler zevenkamp (v)
18e
100m horden: 22ste in 13,88 (995 punten)
hoogspringen: 11de met 1,79m (966 punten)
kogelstoten: 16de met 13,18m (739 punten)
200m: 8ste in 24,35 (947 punten)
verspringen: 4de met 6,36m (962 punten)
speerwerpen: 27ste met 37,77m (625 punten)
800m: 17de in 2.17,65
totaal: 6090 punten

  BadmintonBewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stuart Brehaut enkelspel (m)
17e
1ste ronde: V van   KOR Hyun-Il: 3-15, 2-15
Ashley Brehaut
Travis Denney
dubbelspel (m)
17e
1ste ronde: V van   THA Panvisvas/Teerawiwatana: 3-15, 9-15
Lenny Permana enkelspel (v)
17e
1ste ronde: V van   GBR Morgan: 5-15, 3-15
Jane Crabtree
Kate Wilson-Smith
dubbelspel (v)
17e
1ste ronde: V van   DEN Harder/Schjoldager: 2-15, 3-15
Travis Denney
Kate Wilson-Smith
dubbelspel (g)
17e
1ste ronde: V van   GER Siegemund/Pitro: 5-15, 15-8, 4-15

  BasketbalBewerken

  Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
David Andersen
Andrew Bogut
Calvin Bruton
Martin Cattalini
Mitchell Gollan
Shane Heal
Brett Maher
Matthew Nielsen
John Rillie
Thomas Robinson
Paul Rogers
Tony Ronaldson
Glen Saville
Jason Smith
mannen
9e
groepsfase: 5de
V van   Griekenland: 54-76
W van   Angola: 83-59
V van   Verenigde Staten: 79-89
V van   Puerto Rico: 82-87
V van   Litouwen: 85-100
9-10de plek: W van   Nieuw-Zeeland: 98-80
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Litouwen 5 5 0 468 414 +54 10
2   Griekenland 5 3 2 389 343 +46 8
3   Puerto Rico 5 3 2 410 411 −1 8
4   Verenigde Staten 5 3 2 418 389 +29 8
5   Australië 5 1 4 383 411 −28 6
6   Angola 5 0 5 321 421 −100 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene   Griekenland 76-54   Australië
17 augustus Athene   Australië 83-59   Angola
19 augustus Athene   Verenigde Staten 89-79   Australië
21 augustus Athene   Australië 82-87   Puerto Rico
23 augustus Athene   Litouwen 100-85   Australië
9-10de plek
24 augustus Athene   Litouwen 80-98   Australië

VrouwenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Suzy Batkovic
Sandy Brondello
Trisha Fallon
Kristi Harrower
Lauren Jackson
Natalie Porter
Alicia Poto
Belinda Snell
Rachael Sporn
Laura Summerton
Penny Taylor
Allison Tranquilli
vrouwen
 
groepsfase: 1ste
W van   Nigeria: 85-73
W van   Rusland: 75-56
W van   Japan: 97-78
W van   Griekenland: 77-40
W van   Brazilië: 84-66
kwartfinale: W van   Nieuw-Zeeland: 94-55
halve finale: W van   Brazilië: 88-75
finale: V van   Verenigde Staten: 63-74
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Australië 5 5 0 418 313 +105 10
2   Rusland 5 4 1 389 333 +56 9
3   Brazilië 5 3 2 430 361 +69 8
4   Griekenland 5 2 3 353 392 −39 7
5   Japan 5 1 4 384 485 −101 6
6   Nigeria 5 0 5 335 422 −87 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene   Australië 85-73   Nigeria
16 augustus Athene   Rusland 56-75   Australië
18 augustus Athene   Japan 78-97   Australië
20 augustus Athene   Australië 77-40   Griekenland
22 augustus Athene   Brazilië 66-84   Australië
Kwartfinale
25 augustus Athene   Australië 94-55   Nieuw-Zeeland
Halve finale
27 augustus Athene   Australië 88-75   Brazilië
Finale
28 augustus Athene   Australië 63-74   Nieuw-Zeeland

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Wakefield -48kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   NAM Jermia: 20-29
Bradley Hore -51kg (m)
17e
1ste ronde: V van   USA Siler: 18-32
Joel Brunker -54kg (m)
17e
1ste ronde: V van   AZE Mammadov: puntenovermacht
Ryan Langham -57kg (m)
17e
1ste ronde: V van   ROU Simion: 15-40
Anthony Little -60kg (m)
9e
1ste ronde: W van   TUN Chobba: 27-8
2de ronde: V van   RUS Khrachev: puntenovermacht
Anoushirvan Nourian -64kg (m)
9e
1ste ronde: W van   SEY Julie: 51-22
2de ronde: V van   ITA di Rocco: 25-33
Gerard O'Mahony -69kg (m)
17e
1ste ronde: V van   UKR Polyakov: 27-54
Jamie Pittman -75kg (m)
17e
1ste ronde: V van   GER Wilaschek: 23-24
Adam Forsyth -91kg (m)
5e
1ste ronde: W van   CRO Đipalo: 32-22
kwartfinale: V van   EGY Elsayed: 12-27

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
David Barnes individueel (m)
36e
plaatsingsronde: 39ste met 641 punten
1ste ronde: V van   SWE Andersson: 137-141
Tim Cuddihy
 
plaatsingsronde: 12de met 663 punten
1ste ronde: W van   FRA Naglieri: 148-127
2de ronde: W van   GER Frankenberg: 164-163
3de ronde: W van   KOR Yong-ho: 166-165
kwartfinale: W van   KOR Kyung-mo: 112-111
halve finale: V van   JPN Yamamoto: 115-115 (9-10)
bronzen finale: W van   GBR Godfrey: 113-112
Simon Fairweather
50e
plaatsingsronde: 20ste met 658 punten
1ste ronde: V van   BLR Prylepau: 137-141
David Barnes
Tim Cuddihy
Simon Fairweather
team (m)
6e
plaatsingsronde: 7de met 1962 punten
1ste ronde: W van   India: 248-236
kwartfinale: V van   Chinees Taipei: 247-250
Deonne Bridger individueel (v)
41e
plaatsingsronde: 39ste met 620 punten
1ste ronde: V van   KAZ Beloslydtseva: 145-150
Jo-Ann Galbraith
62e
plaatsingsronde: 57ste met 596 punten
1ste ronde: V van   GRE Psarra: 116-138
Melissa Jennison
19e
plaatsingsronde: 29ste met 628 punten
1ste ronde: W van   USA Arnold: 132-121
2de ronde: V van   CHN Ying: 158-158 (8-9)
Deonne Bridger
Jo-Ann Galbraith
Melissa Jennison
team (v)
6e
plaatsingsronde: 15de met 1844 punten
1ste ronde: V van   China: 233-248

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sergo Chakhoyan -85kg (m)
DNF
trekken: 3de met 175 kg
stoten: geen geldige poging
Deborah Lovely -75kg (v)
13e
trekken: 14de met 92,5 kg
stoten: 13de met 115 kg
totaal: 207,5 kg

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ritmisch
Penelope Blackmore individueel (v)
23e
kwalificatie: 23ste met 73,050 punten
Trampoline
Lesley Daly trampoline (v)
13e
kwalificatie: 13de met 58,90 punten
Turnen
Philippe Rizzo paard voltige (m)
70e
kwalificatie: 70ste met 8,700 punten
brug (m)
12e
kwalificatie: 12de met 9,700 punten
rekstok (m)
66e
kwalificatie: 66ste met 8,950 punten
Allana Slater balk (v)
8e
kwalificatie: 7de met 9,587 punten
finale: 8ste met 8,750 punten
Stephanie Moorhouse meerkamp individueel (v)
70e
kwalificatie: 30ste met 36,224 punten
finale: 20ste met 35,723 punten
Monette Russo
25e
kwalificatie: 25ste met 36,436 punten
Allana Slater
10e
kwalificatie: 17de met 37,011 punten
finale: 10de met 37,099 punten
Stephanie Moorhouse
Melissa Munro
Karen Nguyen
Monette Russo
Lisa Skinner
Allana Slater
meerkamp team (v)
8e
kwalificatie: 8ste met 147,419 punten

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Brennan
Dean Butler
Jamie Dwyer
Nathan Eglington
Troy Elder
Bevan George
Robert Hammond
Mark Hickman
Mark Knowles
Brent Livermore
Michael McCann
Stephen Mowlam
Grant Schubert
Matthew Wells
mannen
 
groep B: 2de
W van   Nieuw-Zeeland: 4-1
G van   Argentinië: 2-2
W van   India: 4-3
W van   Zuid-Afrika
V van   Nederland: 1-2
halve finale: W van   Spanje: 6-3
finale: W van   Nederland: 2-1
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Nederland 5 5 0 0 16 9 +7 11
2   Australië 5 3 1 1 14 10 +4 8
3   Nieuw-Zeeland 5 3 0 2 13 11 +2 8
4   India 5 1 1 3 11 13 −2 5
5   Zuid-Afrika 5 1 0 4 9 15 −6 5
6   Argentinië 5 0 2 3 8 13 −5 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene   Australië 4-1   Nieuw-Zeeland
17 augustus Athene   Argentinië 2-2   Australië
19 augustus Athene   Australië 4-3   India
21 augustus Athene   Zuid-Afrika 2-3   Australië
23 augustus Athene   Australië 1-2   Nederland
Halve finale
25 augustus Athene   Spanje 3-6   Australië
Finale
27 augustus Athene   Nederland 1-2   Australië

VrouwenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Katie Allen
Carmel Bakurski
Toni Cronk
Louise Dobson
Suzanne Faulkner
Peta Gallagher
Emily Halliday
Nikki Hudson
Rachel Imison
Bianca Netzler
Katrina Powell
Angie Skirving
Karen Smith
Sarah Taylor
Julie Towers
Melanie Twitt
vrouwe
5e
groep B: 4de
V van   Duitsland: 1-2
W van   Zuid-Afrika: 3-0
G van   Zuid-Korea: 2-2
V van   Nederland: 0-1
5-8ste plek: W van   Japan: 3-1
f5-6de plek: W van   Nieuw-Zeeland: 3-0
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Nederland 4 4 0 0 14 5 +9 11
2   Duitsland 4 2 0 2 6 10 −4 8
3   Zuid-Korea 4 1 1 2 9 8 +1 8
4   Australië 4 1 1 2 6 5 +1 5
5   Zuid-Afrika 4 1 0 3 5 12 −7 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene   Australië 1-2   Duitsland
16 augustus Athene   Zuid-Afrika 0-3   Australië
20 augustus Athene   Zuid-Korea 2-2   Australië
22 augustus Athene   Australië 0-1   Nederland
5-8ste plek
24 augustus Athene   Japan 1-3   Australië
5-6de plek
27 augustus Athene   Nieuw-Zeeland 0-3   Australië

  HonkbalBewerken

  Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Craig Anderson
Tom Brice
Adrian Burnside
Gavin Fingleson
Paul Gonzalez
Nick Kimpton
Brendan Kingman
Craig Lewis
Graeme Lloyd
David Nilsson
Trent Oeltjen
Wayne Ough
Chris Oxspring
Brett Roneberg
Ryan Rowland-Smith
John Stephens
Phil Stockman
Brett Tamburrino
Rich Thompson
Andrew Utting
Rodney Van Buizen
Ben Wigmore
Glenn Williams
Jeff Williams
mannen
 
groepsfase: 4de
V van   Cuba: 1-4
V van   Chinees Taipei: 0-3
W van   Italië: 6-0
W van   Japan: 9-4
W van   Griekenland: 11-6
W van   Nederland: 22-2
V van   Canada: 0-11
halve finale: W van   Japan: 1-0
finale: V van   Cuba: 2-6
Groepsfase
# Land Wedstrijden
G W V
1   Japan 7 6 1
2   Cuba 7 6 1
3   Canada 7 5 2
4   Australië 7 4 3
5   Chinees Taipei 7 3 4
6   Nederland 7 2 5
7   Griekenland 7 1 6
8   Italië 7 1 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene   Australië 1-4   Cuba
16 augustus Athene   Chinees Taipei 2-0   Australië
17 augustus Athene   Australië 6-0   Italië
18 augustus Athene   Australië 9-4   Japan
20 augustus Athene   Griekenland 11-6   Australië
21 augustus Athene   Australië 22-2   Nederland
22 augustus Athene   Canada 0-11   Australië
Halve finale
24 augustus Athene   Australië 1-0   Japan
Finale
26 augustus Athene   Cuba 2-6   Australië

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Scott Fernandis -60kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   GBR Fallon: ippon
Heath Young -66kg (m)
13e
1ste ronde: W van   BOL José Paz: waza-ari
2de ronde: V van   CUB Arencibia: ippon
herkansing 1: V van   VEN Ortíz: ippon
Andrew Collett -73kg (m)
21e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   POL Wiłkomirski: ippon
Morgan Endicott-Davies -81kg (m)
9e
1ste ronde: V van   GRE Iliadis: ippon
herkansing 1: W van   ARG Sganga: ippon
herkansing 2: V van   KOR Young-woo: ippon
Daniel Kelly -90kg (m)
7e
1ste ronde: V van   GBR Gordon: ippon
herkansing 1: W van   DOM Gerladino: ippon
herkansing 2: W van   BRA Honorato: yuko
herkansing 3: V van   RUS Taov: waza-ari
Martin Kelly -100kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   BAR Kirk Jackman: ippon
3de ronde: V van   JPN Inoue: ippon
Semir Pepic +100kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   COL Camacho: ippon
3de ronde: W van   USA Boonzaayer: ippon
kwartfinale: V van   IRI Miran: waza-ari
herkansing 1: V van   TUR Tataroğlu: waza-ari
Sonya Chervonsky -48kg (v)
13e
1ste ronde: V van   FRA Jossinet: waza-ari
herkansing: V van   BLR Moskvina: ippon
Maria Pekli -57kg (v)
20e
1ste ronde: V van   SUI Göldi: ippon
Carly Dixon -63kg (v)
15e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   FRA Décosse: ippon
Catherine Arlove -70kg (v)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   CZE Pažoutová: ippon
kwartfinale: W van   PRK Ryon-mi: ippon
halve finale: V van   JPN Ueno: ippon
bronzen finale: V van   CHN Dongya: waza-ari
Jessica Malone +78kg (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   JPN Tsukada: ippon
herkansing 1: V van   UKR Prokofyeva: ippon

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slalom
Robin Bell C-1 (m)
4e
voorronde: 12de in 212,68
halve finale: 4de in 97,48
finale: 4de in 192,83
Mark Bellofiore
Lachlan Milne
C-2 (m)
12e
voorronde: 12de in 278,36
Warwick Draper K-1 (m)
9e
voorronde: 18de in 201,10
halve finale: 10de in 97,03
finale: 9de in 197,43
Louise Natoli K-1 (v)
7e
voorronde: 8ste in 227,21
halve finale: 9de in 113,24
finale: 7de in 227,44
Sprint
Martin Marinov C-1 500m (m)
10e
serie 1: 2de in 1.49,698
halve finale 2: 4de in 1.51,219
Nathan Baggaley K-1 500m (m)
 
serie 1: 2de in 1.37,997
halve finale 3: 2de in 1.39,031
finale: 2de in 1.38,467
K-1 1000m (m)
4e
serie 3: 2de in 3.29,414
halve finale 1: 1ste in 3.28,417
finale: 4de in 3.28,810
Nathan Baggaley
Clint Robinson
K-2 500m (m)
 
serie 2: 4de in 1.30,869
halve finale 2: 2de in 1.30,710
finale: 2de in 1.27,920
Daniel Collins
David Rhodes
K-2 1000m (m)
4e
serie 1: 3de in 3.11,272
finale: 4de in 3.19,956
Amanda Rankin K-1 500m (v)
14e
serie 2: 7de in 1.56,678
halve finale 1: 8ste in 1.56,198
Paula Harvey
Susan Tegg
K-2 500m (v)
18e
serie 2: 7de in 1.46,319
halve finale: 9de in 1.51,402
Kate Barclay
Chantal Meek
Lisa Oldenhof
Amanda Rankin
K-4 500m (v)
8e
serie 1: 4de in 1.35,078
halve finale: 1ste in 1.33,977
finale: 6de in 1.38,116

 Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alexander Parygin mannen
27e
schietsport: 28ste met 964 punten
schermen: 23ste met 748 punten
zwemmen: 28ste met 1192 punten
paardensport: 26ste met 1004 punten
atletiek: 17de met 996 punten
totaal: 4904 punten
Eszter Hortobagyi vrouwen
20e
schietsport: 18de met 964 punten
schermen: 29ste met 692 punten
zwemmen: 26ste met 1128 punten
paardensport: 5de met 1144 punten
atletiek: 11de met 1036 punten
totaal: 4964 punten

 PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Mary Hanna individueel
39e
Grand Prix Test: 39ste met 65,500%
Erica MacMillan
37e
Grand Prix Test: 37ste met 65,917%
Eventing
Olivia Bunn individueel
DNF
dressuur: 16de met 45,2 strafpunten
crosscountry: 18de met 1,2 strafpunten
springconcours: niet gefinisht
Phillip Dutton
13e
dressuur: 21ste met 46,8 strafpunten
crosscountry: 3de met 0 strafpunten
springconcours: 12de met 4 strafpunten
totaal: 62,8 strafpunten
Andrew Hoy
57e
dressuur: 11de met 43,6 strafpunten
crosscountry: 62ste met 75,8 strafpunten
springconcours: 57ste met 16 strafpunten
totaal: 135,4 strafpunten
Rebel Morrow
11e
dressuur: 7de met 40,6 strafpunten
crosscountry: 24ste met 1,6 strafpunten
springconcours: 25ste met 8 strafpunten
totaal: 60,2 strafpunten
Stuart Tinney
38e
dressuur: 27ste met 48,8 strafpunten
crosscountry: 6de met 0 strafpunten
springconcours: 65ste met 36 strafpunten
totaal: 84,8 strafpunten
Olivia Bunn
Phillip Dutton
Andrew Hoy
Rebel Morrow
Stuart Tinney
team
6e
dressuur: 5de met 129,4 strafpunten
crosscountry: 3de met 1,2 strafpunten
springconcours: 10de met 28 strafpunten
totaal: 185,8 strafpunten
Springconcours
Tim Amitrano individueel
DNF
kwalificatie:
1ste ronde: 75ste met 38 strafpunten
2de ronde: 69ste met 48 strafpunten
3de ronde: niet gestart

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Craig Jones skiff (m)
11e
serie 2: 2de in 7.19,71
herkansingen 5: 1ste in 7.06,13
halve finale 1: 4de in 7.05,94
finale B: 5de in 6.58,48
George Jelbart
Cameron Wurf
lichte dubbel-twee (m)
16e
serie 3: 4de in 6.28,94
herkansingen 4: 3de in 6.26,10
halve finale D: 1ste in 6.27,68
finale C: 4de in 6.51,32
Peter Hardcastle
Brendan Long
dubbel-twee (m)
11e
serie 1: 3de in 6.52,34
halve finale 1: 6de in 6.22,69
finale B: 5de in 6.22,57
Drew Ginn
James Tomkins
twee-zonder (m)
 
serie 1: 1ste in 6.55,04
halve finale 1: 1ste in 6.22,60
finale: 1ste in 6.30,67
Scott Brennan
Shaun Coulton
David Crawshay
Duncan Free
dubbel-vier (m)
7e
serie 1: 3de in 5.46,32
halve finale 1: 4de in 5.45,45
finale B: 1ste in 6.02,31
Simon Burgess
Ben Cureton
Anthony Edwards
Glen Loftus
lichte vier-zonder (m)
 
serie 3: 1ste in 5.50,24
halve finale 1: 2de in 5.55,22
finale: 2de in 5.57,43
David Dennis
Robert Jahrling
Tom Laurich
David McGowan
vier-zonder (m)
4e
serie 3: 1ste in 6.21,97
halve finale 1: 2de in 5.51,81
finale: 4de in 6.13,06
Bo Hanson
Michael McKay
Stuart Reside
Geoffrey Stewart
James Stewart
Stephen Stewart
Stefan Szczurowski
Stuart Welch
Michael Toon
acht (m)
 
serie 1: 1ste in 5.23,23
finale: 3de in 5.45,38
Amber Halliday
Sally Newmarch
lichte dubbel-twee (v)
4e
serie 3: 1ste in 6.49,90
halve finale 1: 1ste in 6.54,01
finale: 4de in 6.59,91
Donna Martin
Jane Robinson
dubbel-twee (v)
9e
serie 2: 4de in 7.41,20
herkansingen 1: 3de in 7.04,69
Amber Bradley
Kerry Hore
Dana Faletic
Rebecca Sattin
dubbel-vier (v)
 
serie 2: 3de in 6.23,46
herkansingen: 3de in 6.24,67
finale: 3de in 6.34,73
Kyeema Doyle
Katie Foulkes
Monique Heinke
Catriona Oliver
Sarah Outhwaite
Victoria Roberts
Sally Robbins
Julia Wilson
Jodi Winter
acht (v)
6z
serie 1: 4de in 6.02,77
herkansingen: 3de in 6.09,64
finale: 6de in 6.31,65

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Seamus Robinson degen (m)
26e
1ste ronde: V van   RUS Kolobkov: 5-15
Frank Bartolillo floret (m)
27e
1ste ronde: V van   CHN Hanxiong: 8-15
Evelyn Halls degen (v)
14e
1ste ronde: W van   GRE Magkandaki: 15-5
2de ronde: V van   FRA Nisima: 10-15

  SchietenBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Matthew Inabinet 10m luchtgeweer (m)
41e
kwalificatie: 41ste met 584 punten (96-98-97-99-98-96)
Timothy Lowndes
35e
kwalificatie: 35ste met 587 punten (97-99-96-100-97-98)
Timothy Lowndes 50m geweer 3 houdingen (m)
12e
kwalificatie: 12de met 1161 punten (398-374-389)
Timothy Lowndes 50m geweer liggend (m)
16e
kwalificatie: 16de met 592 punten (98-99-99-100-97-99)
Warren Potent
42e
kwalificatie: 42ste met 586 punten (97-94-97-100-98-100)
David Moore 50m pistool (m)
24e
kwalificatie: 24ste met 550 punten (86-95-86-92-96-95)
Daniel Repacholi
23e
kwalificatie: 23ste met 551 punten (97-91-93-93-87-90)
Bruce Quick 25m snelvuurpistool (m)
17e
kwalificatie: 17de met 571 punten (97-97-89-98-99-91)
David Moore 10m luchtpistool (m)
27e
kwalificatie: 27ste met 574 punten (95-95-98-95-96-95)
Daniel Repacholi
36e
kwalificatie: 36ste met 571 punten (94-95-95-96-97-94)
George Barton skeet (m)
29e
kwalificatie: 29ste met 118 punten (25-23-24-23-23)
Paul Rahman
15e
kwalificatie: 15de met 120 punten (25-23-24-24-24)
Michael Diamond trap (m)
8e
kwalificatie: 8ste met 119 punten (25-22-25-24-23)
Adam Vella
 
kwalificatie: 5de met 121 punten (24-25-23-25-24)
finale: 3de met 145 punten
Stephen Haberman dubbeltrap (m)
15e
kwalificatie: 15de met 129 punten (43-42-44)
Tom Turner
19e
kwalificatie: 19de met 126 punten (44-42-40)
Bryan Wilson lopend doel (m)
19e
kwalificatie: 19de met 544 punten (93-87-95-92-86-91)
Susan McCready 10m luchtgeweer (v)
27e
kwalificatie: 27ste met 391 punten (97-98-97-99)
Kim Frazer 50m geweer 3 houdingen (v)
32e
kwalificatie: 32ste met 567 punten (97-95-88-91-91-93)
Susan McCready
25e
kwalificatie: 25ste met 567 punten (95-99-95-92-93-93)
Lalita Yauhleuskaya 25m pistool (v)
10e
kwalificatie: 10de met 578 punten (94-95-97-96-98-98)
Annette Woodward
18e
kwalificatie: 18de met 576 punten (94-95-95-98-95-99)
Linda Ryan 10m luchtpistool (v)
28e
kwalificatie: 28ste met 376 punten (94-97-91-94)
Lalita Yauhleuskaya
21e
kwalificatie: 21ste met 379 punten (94-97-91-94)
George Barton skeet (v)
4e
kwalificatie: 4de met 69 punten (24-22-23)
finale: 4de met 92 punten
Suzanne Balogh trap (v)
 
kwalificatie: 1ste met 66 punten (23-23-20)
finale: 1ste met 88 punten
Suzanne Balogh dubbeltrap (v)
13e
kwalificatie: 13de met 97 punten (34-33-30)
Susan Trindall
7e
kwalificatie: 7de met 106 punten (35-33-38)

 SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Steven Barnett 3m plank (m)
12e
voorronde: 10de met 429,09 punten
halve finale: 10de met 657,69 punten
finale: 12de met 620,34 punten
Robert Newbery
16e
voorronde: 17de met 397,71 punten
halve finale: 16de met 614,67 punten
Mathew Helm 10m toren (m)
 
voorronde: 1ste met 513,06 punten
halve finale: 1ste met 722,40 punten
finale: 2de met 730,56 punten
Robert Newbery
8e
voorronde: 7de met 461,91 punten
halve finale: 5de met 655,89 punten
finale: 8ste met 640,65 punten
Steven Barnett
Robert Newbery
3m plank synchroon (m)
 
349,59 punten
Mathew Helm
Robert Newbery
10m toren synchroon (m)
 
366,84 punten
Irina Lasjko 3m plank (v)
7e
voorronde: 8ste met 303,66 punten
halve finale: 4de met 550,17 punten
finale: 7de met 551,97 punten
Loudy Tourky
6e
voorronde: 5de met 310,65 punten
halve finale: 6de met 538,44 punten
finale: 6de met 566,94 punten
Chantelle Newbery 10m toren (v)
 
voorronde: 6de met 346,95 punten
halve finale: 3de met 545,25 punten
finale: 1ste met 590,31 punten
Loudy Tourky
 
voorronde: 2de met 367,23 punten
halve finale: 1ste met 560,10 punten
finale: 3de met 561,55 punten
Irina Lasjko
Chantelle Newbery
3m plank synchroon (v)
 
309,30 punten
Lynda Folauhola
Loudy Tourky
10m toren synchroon (v)
4e
313,92 punten

  SoftbalBewerken

  Zie Softbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sandra Allen
Marissa Carpadios
Fiona Crawford
Amanda Doman
Peta Edebone
Tanya Harding
Natalie Hodgskin
Simmone Morrow
Tracey Mosley
Stacey Porter
Melanie Roche
Natalie Titcume
Natalie Ward
Brooke Wilkins
Kerry Wyborn
vrouwen
 
groepsfase: 2de
W van   Japan: 4-2
V van   Verenigde Staten: 0-10
W van   Chinees Taipei: 1-0
W van   Italië: 8-0
W van   China: 5-0
W van   Canada: 1-0
W van   Griekenland: 3-2
halve finale: V van   Verenigde Staten: 0-5
bronzen finale: W van   Japan: 3-0
finale: V van   Verenigde Staten: 1-5
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten
G W V
1   Verenigde Staten 7 7 0 41 0 +41 1000
2   Australië 7 6 1 22 14 +8 .857
3   Japan 7 4 3 17 8 +9 .571
4   China 7 3 4 15 20 −5 .429
5   Canada 7 3 4 6 14 −8 .429
6   Chinees Taipei 7 2 5 3 13 −10 .286
7   Griekenland 7 2 5 6 24 −18 .286
8   Italië 7 1 6 8 24 −16 .143
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene   Australië 4-2   Japan
15 augustus Athene   Australië 0-10   Verenigde Staten
16 augustus Athene   Chinees Taipei 0-1   Australië
17 augustus Athene   Australië 8-0   Italië
18 augustus Athene   Australië 5-0   China
19 augustus Athene   Australië 1-0   Canada
20 augustus Athene   Griekenland 2-3   Australië
Halve finale
22 augustus Athene   Verenigde Staten 5-0   Australië
Bronzen finale
22 augustus Athene   Australië 3-0   Japan
Finale
22 augustus Athene   Australië 1-5   Verenigde Staten

 SynchroonzwemmenBewerken

  Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Amanda Laird
Leonie Nichols
duet
24e
technisch: 24ste met 38,917 punten
vrij: 24ste met 38,834 punten
totaal: 77,751 punten

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Carlo Massimino -68kg (m)
9e
voorronde: W van   TUN Omrani: 7-2
kwartfinale: V van   GUA Sagastume: 4-5
Daniel Trenton -80kg (m)
9e
voorronde: W van   GBR Brown: 12-6
kwartfinale: V van   IRI Karami: 9-13
Caroline Bartasek -67kg (v)
11e
voorronde: V van   GUA Juárez: 0-7
Tina Morgan +67kg (v)
11e
voorronde: V van   BRA Falavigna: 2-7

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Trevor Brown enkelspel (m)
49e
1ste ronde: V van   JPN Matsushuta: 0-4 (4-11, 6-11, 9-11, 3-11)
William Henzell
33e
1ste ronde: W van   USA Nguyen: 4-1 (11-7, 6-11, 11-7, 11-4, 11-9)
2de ronde: V van   AUT Weixing: 0-4 (7-11, 3-11, 10-12, 6-11)
Russ Lavale
49e
1ste ronde: V van   BIH Milicevic: 2-4 (12-10, 9-11, 4-11, 11-9, 16-18, 11-13)
Trevor Brown
Russ Lavale
dubbelspel (m)
33e
1ste ronde: V van   CAN Huang/Kassam: 0-4 (9-11, 3-11, 6-11, 8-11)
William Henzell
David Zalcberg
17e
1ste ronde: W van   ITA Mondello/Yang: 4-1 (11-6, 8-11, 11-7, 11-7, 11-5)
2de ronde: V van   NED Heister/Keen: 1-4 (13-15, 10-12, 11-6, 12-14, 3-11)
Lay Jian Fang enkelspel (v)
33e
1ste ronde: W van   CRO Vaida: 4-0 (12-10, 11-5, 11-6, 13-11)
2de ronde: V van   GER Wosik: 2-4 (11-3, 6-11, 11-6, 7-11, 8-11, 10-12)
Miao Miao
33e
1ste ronde: W van   PER Espineira: 4-2 (8-11, 9-11, 11-5, 11-4, 11-6, 11-6)
2de ronde: V van   JPN Fukuhara: 3-4 (11-5, 11-7, 9-11, 6-11, 6-11, 11-9, 9-11)
Lay Jian Fang
Miao Miao
dubbelspel (v)
33e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   NZL C Li/K Li: 2-4 (10-12, 11-8, 11-6, 5-11, 2-11, 12-14)

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wayne Arthurs enkelspel (m)
17e
1ste ronde: W van   ROU Hănescu: 6-4, 7-6(4)
2de ronde: V van   FRA Grosjean: 6-7(2), 3-6
Mark Philippoussis
33e
1ste ronde: V van   BEL Rochus: 6-3, 0-6, 1-6
Wayne Arthurs
Todd Woodbridge
dubbelspel (m)
9e
1ste ronde: W van   CZE Berdych/Novák: 6-4, 6-3
2de ronde: V van   GER Kiefer/Schüttler: 6-7(3), 3-6
Alicia Molik enkelspel (v)
 
1ste ronde: W van   RUS Dementieva: 4-6, 6-0, 6-3
2de ronde: W van   SLO Srebotnik: 7-5, 6-4
3de ronde: W van   USA Raymond: 6-4, 6-4
kwartfinale: W van   JPN Sugiyama: 6-3, 6-4
halve finale: V van   FRA Mauresmo: 6-7(8), 3-6
bronzen finale: W van   RUS Myskina: 6-3, 6-4
Nicole Pratt
9e
1ste ronde: W van   SUI Casanova: 6-3, 7-5
2de ronde: W van   ITA Garbin: 1-6, 7-6(5), 6-2
3de ronde: V van   BEL Henin-Hardenne: 1-6, 0-6
Samantha Stosur
64e
1ste ronde: V van   USA Rubin: 2-6, 7-6(8), 0-6
Nicole Pratt
Samantha Stosur
dubbelspel (v)
17e
1ste ronde: v van   ITA Garbin/Vinci: 0-6, 1-6
Alicia Molik
Rennae Stubbs
5e
1ste ronde: W van   EST Ani/Kanepi: 6-4, 6-1
2de ronde: W van   COL Castaño/Zuluaga: 6-4, 6-2
kwartfinale: V van   CHN Ting/Tiantian: 3-6, 2-6

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Greg Bennett mannen
4e
1:51.41,58
Peter Robertson
24e
1:55.44,36
Simon Thompson
10e
1:52.47,18
Loretta Harrop vrouwen
 
2:04.50,17
Rina Hill
33e
2:11.58,86
Maxine Seear
DNF
niet gefinisht

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Aloisi
Alex Brosque
Tim Cahill
Shane Cansdell-Sheriff
Anthony Danze
Spase Dilevski
Ahmad Elrich
Eugene Galekovic
Ryan Griffiths
Brett Holman
Brad Jones
Adrian Madaschi
Jonathan McKain
Craig Moore
Jade North
David Tarka
Carl Valeri
Luke Wilkshire
mannen
7e
groep C: 2de
G van   Tunesië: 1-1
W van   Servië en Montenegro: 5-1
V van   Argentinië: 0-1
kwartfinale: V van   Irak: 0-1
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Argentinië 3 3 0 0 9 0 +9 9
2   Australië 3 1 1 1 6 3 +3 4
3   Tunesië 3 1 1 1 4 5 −1 4
4   Servië en Montenegro 3 0 0 3 3 14 −11 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
11 augustus Athene   Tunesië 1-1   Australië
14 augustus Athene   Servië en Montenegro 1-5   Australië
17 augustus Athene   Argentinië 1-0   Australië
Kwartfinale
21 augustus Athene   Irak 1-0   Australië

VrouwenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dianne Alagich
Melissa Barbieri
Rhian Davies
Lisa De Vanna
Gillian Foster
Heather Garriock
Tal Karp
Cassandra Kell
Selin Kuralay
Kylie Ledbrook
Joanne Peters
Karla Reuter
Cheryl Salisbury
Sally Shipard
Thea Slatyer
Danielle Small
Sacha Wainwright
Sarah Walsh
vrouwen
5e
groep C: 3de
V van   Brazilië: 0-1
W van   Griekenland: 1-0
G van   Verenigde Staten: 1-1
kwartfinale: V van   Zweden: 1-2
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Verenigde Staten 3 2 1 0 6 1 +5 7
2   Brazilië 3 2 0 1 8 2 +6 6
3   Australië 3 1 1 1 2 2 −1 4
4   Griekenland 3 0 0 3 0 11 −11 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
11 augustus Thessaloniki   Brazilië 1-0   Australië
14 augustus Iraklion   Griekenland 0-1   Australië
17 augustus Thessaloniki   Verenigde Staten 1-1   Australië
Kwartfinale
20 augustus Volos   Zweden 2-1   Australië

  VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

BeachBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrew Schacht
Joshua Slack
beach (m)
9e
groep A: 3de
V van   USA Holdren/Metzger: 1-2 (24-22, 22-24, 13-15)
V van   BRA Santos/Rego: 0-2 (17-21, 17-21)
W van   NOR Horrem/Maaseide: 2-0 (21-18, 21-17)
2de ronde: V van   GER Scheuerpflug/Dieckmann: 0-2 (19-21, 12-21)
Julien Prosser
Mark Williams
4e
groep E: 2de
W van   USA Blanton/Nygaard: 2-0 (21-14, 21-16)
V van   SUI Kobel/Heuscher: 1-2 (21-16, 20-22, 9-15)
W van   CAN Child/Heese: 2-1 (21-18, 15-21, 15-12)
2de ronde: W van   RSA Rorich/Pocock: 2-0 (21-14, 21-10)
kwartfinale: W van   GER Scheuerpflug/Dieckmann: 2-1 (16-21, 21-19, 15-10)
halve finale: V van   ESP Bosma/Herrera: 0-2 (18-21, 18-21)
bronzen finale: V van   SUI Kobel/Heuscher: 1-2 (21-19, 17-21, 13-15)
Summer Lochowicz
Kerri Pottharst
beach (v)
9e
groep F: 1ste
W van   CHN Jia/Fei: 2-0 (21-18, 21-18)
W van   GRE Karadassiou/Sfyri: 2-1 (21-15, 15-21, 16-14)
W van   MEX García/Gaxiola: 2-0 (26-24, 22-20)
2de ronde: V van   AUS Natalie Cook/Nicole Sanderson: 0-2 (16-21, 12-21)
Natalie Cook
Nicole Sanderson
4e
groep E: 2de
W van   BUL Yanchulova/Yanchulova: 2-0 (21-16, 21-12)
W van   CHN Lu/Wenhui: 2-1 (21-16, 17-21, 17-15)
V van   GER Rau/Pohl: 0-2 (10-21, 20-22)
2de ronde: W van   AUS Summer Lochowicz/Kerri Pottharst: 2-0 (21-16, 21-12)
kwartfinale: W van   ITA Gattelli/Perrotta: 2-1 (21-16, 14-21, 15-12)
halve finale: V van   BRA Bede/Behar: 0-2 (17-21, 16-21)
bronzen finale: V van   USA McPeak/Youngs: 1-2 (18-21, 21-15, 9-15)

IndoorBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Brett Alderman
David Beard
Luke Campbell
Zane Christensen
Andrew Earl
David Ferguson
Benjamin Hardy
Dan Howard
Travis Moran
Grant Sorensen
Hidde Van Beest
Matthew Young
zaal (m)
11e
groep B: 6de
V van   Brazilië: 1-3 (25-23, 19-25, 12-25, 21-25)
V van   Rusland: 0-3 (17-25, 24-26, 23-25)
V van   Italië: 0-3 (20-25, 18-25, 21-25)
V van   Verenigde Staten: 1-3 (19-25, 25-23, 13-25, 19-25)
V van   Nederland: 0-3 (22-25, 17-25, 16-25)
Groep B
# Land Wedstrijden Sets Setpunten Punten
G W V V T Saldo V T Saldo
1   Brazilië 5 4 1 13 7 +6 483 431 +52 9
2   Italië 5 3 2 13 7 +6 465 434 +31 8
3   Verenigde Staten 5 3 2 11 8 +3 437 423 +14 8
4   Rusland 5 3 2 11 9 +2 452 430 +22 8
5   Nederland 5 2 3 7 11 −4 391 419 −28 7
6   Australië 5 0 5 2 15 −13 331 422 −91 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene   Brazilië 3-1   Australië
17 augustus Athene   Australië 0-3   Rusland
19 augustus Athene   Italië 3-0   Australië
21 augustus Athene   Australië 1-3   Verenigde Staten
23 augustus Athene   Nederland 3-0   Australië

  WaterpoloBewerken

  Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pietro Figlioli
Trent Franklin
Tomet Jenkins
Sam McGregor
Craig Miller
Tim Neesham
Aleksandr Osadchuk
Dean Semmens
James Stanton
Rafael Sterk
Nathan Thomas
Thomas Whalan
Gavin Woods
mannen
9e
groep B: 5de
W van   Egypte: 14-3
V van   Italië: 4-8
V van   Spanje: 4-8
V van   Griekenland: 9-10
G van   Duitsland: 6-6
9-12de plek: W van   Kazachstan: 10-5
7-10de plek: V van   Verenigde Staten: 5-6
9-10de plek: W van   Kroatië: 8-7
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1   Griekenland 5 4 0 1 43 27 +16 8
2   Duitsland 5 3 1 1 40 28 +12 7
3   Spanje 5 3 0 2 35 31 +4 6
4   Italië 5 3 0 2 39 24 +15 6
5   Australië 5 1 1 3 37 35 +2 4
6   Egypte 5 0 0 5 18 67 −49 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene   Egypte 3-14   Australië
17 augustus Athene   Australië 4-8   Italië
19 augustus Athene   Spanje 8-4   Australië
21 augustus Athene   Griekenland 10-9   Australië
23 augustus Athene   Duitsland 6-6   Australië
9-12de plek
25 augustus Athene   Kazachstan 5-10   Australië
7-10de plek
27 augustus Athene   Verenigde Staten 6-5   Australië
9-10de plek
29 augustus Athene   Australië 8-7   Kroatië

VrouwenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Belinda Brooks
Jemma Brownlow
Naomi Castle
Nikita Cuffe
Joanne Fox
Kate Gynther
Kelly Heuchan
Emma Knox
Elise Norwood
Melissa Rippon
Rebecca Rippon
Bronwyn Smith
Jodie Stuhmcke
vrouwen
4e
groep B: 1ste
W van   Italië: 6-5
W van   Kazachstan: 9-4
G van   Griekenland: 7-7
halve finale: V van   Griekenland: 2-6
bronzen finale: V van   Verenigde Staten: 5-6
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1   Australië 3 2 0 1 43 27 +16 8
2   Italië 3 2 1 0 40 28 +12 7
3   Griekenland 3 1 1 1 35 31 +4 6
4   Kazachstan 3 0 0 3 39 24 +15 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
16 augustus Athene   Australië 9-4   Italië
18 augustus Athene   Australië 6-5   Kazachstan
20 augustus Athene   Australië 7-7   Griekenland
Halve finale
24 augustus Athene   Australië 2-6   Griekenland
7-10de plek
26 augustus Athene   Australië 5-6   Verenigde Staten

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Ryan Bayley keirin (m)
 
serie 1: 1ste
2de ronde: 1ste
finale: 1ste
Shane Kelly
 
serie 3: 1ste
2de ronde: 1ste
finale: 3de
Ryan Bayley sprint (m)
 
kwalificatie: 1ste in 10,177
1ste ronde: W van   GER Nimke: 10,510
2de ronde: W van   MAS Ng: 10,520
kwartfinale 1: W van   BAR Forde: 2-0
halve finale 1: W van   FRA Gané: 2-0
finale: W van   NED Bos: 2-1
Sean Eadie
12e
kwalificatie: 9de in 10,454
1ste ronde: W van   POL Kwiatkowki: 11,025
2de ronde: V van   FRA Bourgain
2de ronde herkansingen: 3de
9-12de plek: 4de
Graeme Brown
Brett Lancaster
Brad McGee
Luke Roberts
ploegenachtervolging (m)
 
kwalificatie: 1ste in 4.00,613
serie 4: W van   Litouwen: 3.56,510
finale: W van   Groot-Brittannië: 3.58,233
Ryan Bayley
Sean Eadie
Shane Kelly
teamsprint (m)
4e
serie 1: W van   Spanje: 44,320
bronzen finale: V van   Frankrijk: 44,404
Brad McGee individuele achtervolging (m)
 
kwalificatie: 3de in 4.17,510
serie 2: W van   GER Bartko: 4.17,978
finale: V van   GBR Wiggins: 4.20,436
Luke Roberts
5e
kwalificatie: 7de in 4.19,353
serie 2: V van   ESP Escobar: 4.20,3367
Shane Kelly tijdrit (m)
4e
1.01,224
Mark Renshaw puntenkoers (m)
6e
60 punten
Graeme Brown
Stuart O'Grady
ploegkoers (m)
 
22 punten
Anna Meares sprint (v)
 
kwalificatie: 1ste in 11,291
1ste ronde: W van   BUL Radanova: 11,927
kwartfinale 1: W van   GER Meinke: 2-0
halve finale 1: V van   CAN Muenzer: 1-2
bronzen finale: W van   RUS Grankovskaya: 2-0
Katherine Bates individuele achtervolging (m)
4e
kwalificatie: 4de in 3.31,236
serie 1: W van   RUS Chalyky: 3.34,743
bronzen finale: V van   NED Zijlaard-van Moorsel: 3.31,715
Katie Mactier
 
kwalificatie: 2de in 3.29,945
serie 2: W van   GBR Davies: 3.28,095
finale: V van   NZL Ulmer: 3.27,650
Anna Meares tijdrit (v)
 
33,952 (WR)
Katherine Bates puntenkoers (v)
8e
7 punten
Mountainbike
Joshua Fleming mannen
31e
2:29.54
Sid Taberlay
23e
2:26.16
Joshua Fleming vrouwen
10e
2:07.01
Weg
Michael Rogers tijdrit (m)
 
58.01,67
Baden Cooke wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Robbie McEwen
11e
5:41.56
Stuart O'Grady
32e
5:41.56
Michael Rogers
DNF
niet gefinisht
Matt White
DNF
niet gefinisht
Oenone Wood tijdrit (v)
6e
32.16,00
Sara Carrigan wegwedstrijd (v)
 
3:24.24
Oenone Wood
12e
3:25.42
Olivia Gollan
4e
3:25.03

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Ali Abdo -74kg (m)
20e
groep 5: 3de
V van   BLR Gaidarov: 0-10
V van   ITA Rinella: 0-11

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lars Kleppich mistral (m)
8e
84 punten: (9-12-10-4-13-2-8-6-6-31-14)
Anthony Nossiter finn (m)
6e
93 punten: (18-8-4-7-8-13-1-8-20-6-25)
Malcolm Page
Nathan Wilmot
470 (m)
12e
119 punten: (12-DSQ-3-3-19-3-4-18-3-26-OCS)
Colin Beashel
David Giles
star (m)
15e
98 punten: (9-7-OCS-5-4-13-11-16-14-6-13)
Jessica Crisp mistral (v)
6e
74 punten: (4-11-13-5-7-6-7-7-9-5-13)
Sarah Blanck europe (v)
4e
75 punten: (3-7-2-11-9-2-13-8-12-8-24)
Jennifer Armstrong
Belinda Stowell
470 (v)
14e
108 punten: (14-12-6-14-11-11-10-8-13-9-19)
Nicky Bethwaite
Karyn Gojnich
Kristin Kosmala
yngling (v)
13e
92 punten: (11-11-12-10-8-16-5-2-13-10-10)
Michael Blackburn laser
9e
112 punten: (18-2-10-19-5-6-2-20-13-17-32)
Gary Boyd
Chris Nicholson
49er
7e
105 punten: (13-6-15-1-17-18-10-1-7-3-1-17-2-1-OCS-11)
Darren Bundock
John Forbes
tornado
6e
61 punten: (9-7-12-11-1-2-3-4-12-1-14)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ashley Callus 50m vrije slag (m)
26e
serie 11: 8ste in 22,82
Brett Hawke
6e
serie 9: 4de in 22,42
halve finale 1: 2de in 22,07
finale: 6de in 22,18
Ashley Callus 100m vrije slag (m)
31e
serie 8: 8ste in 50,56
Ian Thorpe
 
serie 8: 1ste in 49,17
halve finale 1: 3de in 49,21
finale: 3de in 48,56
Grant Hackett 200m vrije slag (m)
5e
serie 7: 2de in 1.48,90
halve finale 2: 3de in 1.47,61
finale: 5de in 1.46,56
Ian Thorpe
 
serie 8: 1ste in 1.47,22
halve finale 2: 1ste in 1.46,65
finale: 1ste in 1.44,71 (OR)
Grant Hackett 400m vrije slag (m)
 
serie 6: 1ste in 3.46,55
finale: 2de in 3.43,36
Ian Thorpe
 
serie 5: 1ste in 3.46,36
finale: 1ste in 3.43,10
Grant Hackett 1500m vrije slag (m)
 
serie 5: 2de in 15.01,89
finale: 1ste in 14.43,40 (OR)
Craig Stevens
8e
serie 5: 4de in 15.09,54
finale: 8ste in 15.13,66
Josh Watson 100m rugslag (m)
17e
serie 5: 6de in 55,85
Matt Welsh
5e
serie 5: 3de in 55,35
halve finale 2: 3de in 54,69
finale: 5de in 54,52
Patrick Murphy 200m rugslag (m)
18e
serie 3: 5de in 2.01,26
Matt Welsh
5e
serie 3: 6de in 2.01,73
Jim Piper 100m schoolslag (m)
19e
serie 8: 7de in 1.02,16
Regan Harrison 200m schoolslag (m)
23e
serie 4: 7de in 2.15,86
Jim Piper
DSQ
serie 6: 4de in 2.13,79
halve finale 1: 4de in 2.12,22
finale: gediskwalificeerd
Geoff Huegill 100m vlinderslag (m)
8e
serie 7: 2de in 52,54
halve finale 2: 5de in 52,64
finale: 8ste in 52,56
Adam Pine
20e
serie 8: 8ste in 53,45
Travis Nederpelt 200m vlinderslag (m)
17e
serie 4: 5de in 1.58,93
Justin Norris
11e
serie 5: 3de in 1.58,05
halve finale 1: 5de in 1.57,96
Adam Lucas 200m wisselslag (m)
17e
serie 7: 7de in 2.02,12
Justin Norris
27e
serie 5: 7de in 2.03,87
Travis Nederpelt 400m wisselslag (m)
8e
serie 5: 3de in 4.16,77
finale: 8ste in 4.20,08
Justin Norris
11e
serie 5: 4de in 4.16,90
Ashley Callus
Michael Klim
Todd Pearson
Eamon Sullivan
Ian Thorpe
Jono van Hazel
4x100m vrije slag (m)
6e
serie 2: 2de in 3.17,64
finale: 6de in 3.15,77
Grant Hackett
Michael Klim
Antony Matkovich
Todd Pearson
Nicholas Sprenger
Craig Stevens
Ian Thorpe
4x200m vrije slag (m)
 
serie 2: 1ste in 7.14,85
finale: 2de in 7.07,46
Michael Klim
Adam Pine
Jim Piper
Matt Welsh
4x100m wisselslag (m)
9e
serie 1: 3de in 3.39,14
Michelle Engelsman 50m vrije slag (v)
26e
serie 8: 1ste in 25,28
halve finale 2: 4de in 25,13
finale: 6de in 25,06
Libby Lenton
 
serie 9: 2de in 25,31
halve finale 2: 2de in 24,90
finale: 3de in 24,91
Jodie Henry 100m vrije slag (v)
 
serie 6: 2de in 55,13
halve finale 2: 1ste in 53,52 (WR)
finale: 1ste in 53,84
Libby Lenton
9e
serie 7: 2de in 54,89
halve finale 1: 5de in 55,17
Elka Graham 200m vrije slag (v)
9e
serie 4: 2de in 2.00,13
halve finale 2: 6de in 1.59,44
Linda Mackenzie
19e
serie 6: 7de in 2.02,04
Elka Graham 400m vrije slag (v)
13e
serie 5: 5de in 4.11,67
Linda Mackenzie
7e
serie 7: 3de in 4.08,46
finale: 7de in 4.10,92
Linda Mackenzie 800m vrije slag (v)
10e
serie 3: 3de in 8.35,90
Sarah Paton
9e
serie 2: 4de in 8.35,81
Marieke Guehrer 100m rugslag (v)
20e
serie 5: 6de in 1.02,76
Giaan Rooney
9e
serie 5: 2de in 1.01,96
halve finale 1: 4de in 1.01,41 (AR)
Frances Adcock 200m rugslag (v)
16e
serie 5: 6de in 2.14,85
halve finale 2: 8ste in 2.15,69
Melissa Morgan
15e
serie 3: 4de in 2.14,06
halve finale 2: 7de in 2.13,34
Brooke Hanson 100m schoolslag (v)
 
serie 4: 1ste in 1.07,35
halve finale 2: 2de in 1.07,75
finale: 2de in 1.07,15
Leisel Jones
 
serie 6: 1ste in 1.07,69
halve finale 1: 1ste in 1.06,78 (OR)
finale: 3de in 1.07,16
Brooke Hanson 200m schoolslag (v)
8e
serie 4: 3de in 2.27,38
halve finale 1: 1ste in 2.26,43
finale: 8ste in 2.26,39
Leisel Jones
 
serie 4: 1ste in 2.26,02
halve finale 2: 3de in 2.26,71
finale: 1ste in 2.23,37 (OR)
Jessicah Schipper 100m vlinderslag (v)
4e
serie 5: 3de in 58,57
halve finale 2: 3de in 58,63
finale: 4de in 58,22
Petria Thomas
 
serie 5: 1ste in 57,47
halve finale 2: 2de in 57,93
finale: 1ste in 57,72
Felicity Galvez 200m vlinderslag (v)
5e
serie 4: 2de in 2.11,17
halve finale 2: 3de in 2.09,54
finale: 5de in 2.09,28
Petria Thomas
 
serie 3: 1ste in 2.10,87
halve finale 2: 2de in 2.09,24
finale: 2de in 2.06,36
Lara Carrol 200m wisselslag (v)
6e
serie 4: 4de in 2.16,17
halve finale 2: 3de in 2.13,80
finale: 6de in 2.13,74
Alice Mills
10e
serie 3: 3de in 2.15,62
halve finale 2: 6de in 2.14,95
Lara Carrol 400m wisselslag (v)
12e
serie 2: 5de in 4.46,32
Jennifer Reilly
19e
serie 3: 6de in 4.49,04
Jodie Henry
Libby Lenton
Alice Mills
Sarah Ryan
Petria Thomas
4x100m vrije slag (v)
 
serie 2: 1ste in 3.38,26 (AR)
finale: 1ste in 3.35,94 (WR)
Elka Graham
Linda Mackenzie
Alice Mills
Shayne Reese
Giaan Rooney
Petria Thomas
4x200m vrije slag (v)
4e
serie 2: 2de in 8.01,85
finale: 4de in 7.57,40 (AR)
Brooke Hanson
Jodie Henry
Leisel Jones
Alice Mills
Giaan Rooney
Jessicah Schipper
Petria Thomas
4x100m wisselslag (v)
 
serie 2: 1ste in 4.01,17
finale: 1ste in 3.57,32 (WR)