Hoofdmenu openen

Lijst van olympische medaillewinnaars roeien

Wikimedia-lijst
Rowing pictogram.svg

Roeien is een van de sporten die op de Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.

1rightarrow blue.svg Zie ook het artikel Roeien op de Olympische Zomerspelen.

Inhoud

MannenBewerken

SkiffBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1900   FRA Hermann Barrelet   FRA André Gaudin   GBR Saint George Ashe
1904   USA Frank Greer   USA James Juvenal   USA Constance Titus
1908   GBR Harry Blackstaffe   GBR Alexander McCullough   GER Bernhard von Gaza
  HUN Károly Levitzky
1912   GBR William Kinnear   BEL Polydore Veirman   CAN Everard Butler
  RUS Mart Kuusik
1920   USA John B. Kelly, Sr.   GBR Jack Beresford   NZL D. Clarence Hadfield d'Arcy
1924   GBR Jack Beresford   USA William Gilmore   SUI Josef Schneider
1928   AUS Henry Pearce   USA Kenneth Myers   GBR Theodore Collet
1932   AUS Henry Pearce   USA William Miller   URU Guillermo Douglas
1936   GER Gustav Schäfer   AUT Josef Hasenöhrl   USA Daniel Barrow
1948   AUS Mervyn Wood   URU Eduardo Risso   ITA Romolo Catasta
1952   URS Joeri Tjoekalov   AUS Mervyn Wood   POL Teodor Kocerka
1956   URS Vjatsjeslav Ivanov   AUS Stuart Mackenzie   USA John Kelly, Jr.
1960   URS Vjatsjeslav Ivanov   EUA Achim Hill   POL Teodor Kocerka
1964   URS Vjatsjeslav Ivanov   EUA Achim Hill   SUI Gottfried Kottmann
1968   NED Jan Wienese   FRG Jochen Meißner   ARG Alberto Demiddi
1972   URS Joeri Malisjev   ARG Alberto Demiddi   GDR Wolfgang Güldenpfennig
1976   FIN Pertti Karppinen   FRG Peter-Michael Kolbe   GDR Joachim Dreifke
1980   FIN Pertti Karppinen   URS Vassily Jakoesja   GDR Peter Kersten
1984   FIN Pertti Karppinen   FRG Peter-Michael Kolbe   CAN Robert Mills
1988   GDR Thomas Lange   FRG Peter-Michael Kolbe   NZL Eric Verdonk
1992   GER Thomas Lange   TCH Václav Chalupa   POL Kajetan Broniewski
1996   SUI Xeno Müller   CAN Derek Porter   GER Thomas Lange
2000   NZL Robert Waddell   SUI Xeno Müller   GER Marcel Hacker
2004   NOR Olaf Tufte   EST Jüri Jaanson   BUL Ivo Janakijev
2008   NOR Olaf Tufte   CZE Ondřej Synek   NZL Mahe Drysdale
2012   NZL Mahe Drysdale   CZE Ondřej Synek   GBR Alan Campbell
2016   NZL Mahe Drysdale   CRO Damir Martin   CZE Ondřej Synek
Medaillespiegel
Land      
  URS 5 1 0
  GBR 3 2 3
  AUS 3 2 0
  NZL 3 0 3
  FIN 3 0 0
  USA 2 4 3
  GER 2 0 3
  NOR 2 0 0
  SUI 1 1 2
  FRA 1 1 0
  GDR 1 0 2
  NED 1 0 0
  FRG 0 4 0
  CZE 0 2 1
  EUA 0 2 0
  CAN 0 1 2
  ARG 0 1 1
  URU 0 1 1
  AUT 0 1 0
  BEL 0 1 0
  CRO 0 1 0
  EST 0 1 0
  TCH 0 1 0
  POL 0 0 3
  BUL 0 0 1
  HUN 0 0 1
  ITA 0 0 1
  RUS 0 0 1

Lichte dubbel-tweeBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1996   SUI Markus Gier
Michael Gier
  NED Pepijn Aardewijn
Maarten van der Linden
  AUS Anthony Edwards
Bruce Hick
2000   POL Tomasz Kucharski
Robert Sycz
  ITA Elia Luini
Leonardo Pettinari
  FRA Thibaud Chapelle
Pascal Touron
2004   POL Tomasz Kucharski
Robert Sycz
  FRA Frédéric Dufour
Pascal Touron
  GRE Vasileios Polymeros
Nikolaos Skiathitis
2008   GBR Mark Hunter
Zac Purchase
  GRE Dimitrios Mougios
Vasileios Polymeros
  DEN Rasmus Quist
Mads Rasmussen
2012   DEN Rasmus Quist
Mads Rasmussen
  GBR Mark Hunter
Zac Purchase
  NZL Peter Taylor
Storm Uru
2016   FRA Jérémie Azou
Pierre Houin
  IRL Gary O'Donovan
Paul O'Donovan
  NOR Kristoffer Brun
Are Strandli
Medaillespiegel
Land      
  POL 2 0 0
  FRA 1 1 1
  GBR 1 1 0
  DEN 1 0 1
  SUI 1 0 0
  GRE 0 1 1
  IRL 0 1 0
  ITA 0 1 0
  NED 0 1 0
  AUS 0 0 1
  NOR 0 0 1
  NZL 0 0 1

Dubbel-tweeBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1904   USA John Mulcahy
William Varley
  USA John Hoben
Jamie McLoughlin
  USA Joseph Ravanack
John Wells
1920   USA Paul Costello
John B. Kelly, Sr.
  ITA Pietro Annoni
Erminio Dones
  FRA Gaston Giran
Alfred Plé
1924   USA Paul Costello
John B. Kelly, Sr.
  FRA Marc Detton
Jean-Pierre Stock
  SUI Rudolf Bosshard
Heinrich Thoma
1928   USA Paul Costello
Charles McIlvaine
  CAN Jack Guest
Joseph Wright
  AUT Viktor Flessl
Leo Losert
1932   USA Garrett Gilmore
Kenneth Myers
  GER Gerhard Boetzelen
Herbert Buhtz
  CAN Noël de Mille
Charles Pratt
1936   GBR Jack Beresford
Leslie Southwood
  GER Willy Kaidel
Joachim Pirsch
  POL Jersy Ustupski
Roger Verey
1948   GBR Richard Burnell
Bert Bushnell
  DEN Aage Larsen
Ebbe Parsner
  URU William Jones
Juan Rodríguez
1952   ARG Tranquilo Capozzo
Eduardo Guerrero
  URS Igor Jemtsjoek
Georgi Zjilin
  URU Juan Rodríguez
Miguel Seijas
1956   URS Aleksandr Berkoetov
Joeri Tjoekalov
  USA Bernard Costello
James Gardiner
  AUS Murray Riley
Mervyn Wood
1960   TCH Václav Kozák
Pavel Schmidt
  URS Aleksandr Berkoetov
Joeri Tjoekalov
  SUI Ernst Hürlimann
Rolf Larcher
1964   URS Boris Doebrovsky
Oleg Tjoerin
  USA Seymour Cromwell
James Storm
  TCH Vladimír Andrs
Pavel Hofmann
1968   URS Anatoli Sass
Aleksandr Timosjinin
  NED Leendert van Dis
Harry Droog
  USA William Maher
John Nunn
1972   URS Gennadi Korsjikov
Aleksandr Timosjinin
  NOR Frank Hansen
Svein Thøgersen
  GDR Joachim Böhmer
Hans-Ulrich Schmied
1976   NOR Alf Hansen
Frank Hansen
  GBR Chris Baillieu
Michael Hart
  GDR Jürgen Bertow
Hans-Ulrich Schmied
1980   GDR Joachim Dreifke
Klaus Kröppelien
  YUG Zoran Pančić
Milorad Stanulov
  TCH Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
1984   USA Paul Enquist
Bradley Lewis
  BEL Dirk Crois
Pierre-Marie Deloof
  YUG Zoran Pančić
Milorad Stanulov
1988   NED Ronald Florijn
Nico Rienks
  SUI Ueli Bodenmann
Beat Schwerzmann
  URS Vassili Jakoesja
Aleksandr Martsjenko
1992   AUS Peter Antonie
Stephen Hawkins
  AUT Arnold Jonke
Christoph Zerbst
  NED Nico Rienks
Henk-Jan Zwolle
1996   ITA Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
  NOR Steffen Skar Størseth
Kjetil Undset
  FRA Samuel Barathay
Frédéric Kowal
2000   SLO Iztok Čop
Luka Špik
  NOR Fredrik Bekken
Olaf Tufte
  ITA Giovanni Calabrese
Nicola Sartori
2004   FRA Adrien Hardy
Sébastien Vieilledent
  SLO Iztok Čop
Luka Špik
  ITA Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
2008   AUS Scott Brennan
David Crawshay
  EST Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
  GBR Stephen Rowbotham
Matthew Wells
2012   NZL Nathan Cohen
Joseph Sullivan
  ITA Romano Battisti
Alessio Sartori
  SLO Iztok Čop
Luka Špik
2016   CRO Martin Sinković
Valent Sinković
  LTU Mindaugas Griškonis
Saulius Ritter
  NOR Kjetil Borch
Olaf Tufte
Medaillespiegel
Land      
  USA 6 3 2
  URS 3 2 1
  GBR 2 1 1
  AUS 2 0 1
  NOR 1 3 1
  ITA 1 2 2
  FRA 1 1 2
  NED 1 1 1
  SLO 1 1 1
  GDR 1 0 2
  TCH 1 0 2
  ARG 1 0 0
  CRO 1 0 0
  NZL 1 0 0
  GER 0 2 0
  SUI 0 1 2
  AUT 0 1 1
  CAN 0 1 1
  YUG 0 1 1
  BEL 0 1 0
  DEN 0 1 0
  EST 0 1 0
  LTU 0 1 0
  URU 0 0 2
  POL 0 0 1

Twee-zonder-stuurmanBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1904   USA Robert Farnan
Joseph Ryan
  USA John Mulcahy
William Varley
  USA Joseph Buerger
John Joachim
1908   GBR Reginald Fenning
Gordon Thomson
  GBR George Fairbairn
Philip Verdon
  CAN Norwey Jackes
Frederick Toms
  GER Willy Düskow
Martin Stahnke
1924   NED Teun Beijnen
Willy Rösingh
  FRA Maurice Bouton
Georges Piot
niet uitgereikt
1928   GER Kurt Moeschter
Bruno Müller
  GBR Robert Nisbet
Terence O'Brien
  USA Paul McDowell
John Schmitt
1932   GBR Lewis Clive
Hugh Edwards
  NZL Frederick Houghton Thompson
Cyril Alec Stiles
  POL Henryk Budziński
Janusz Mikołajczak
1936   GER Willi Eichhorn
Hugo Strauß
  DEN Harry Larsen
Richard Olsen
  ARG Julio Curatella
Horacio Podestá
1948   GBR Ran Laurie
Jack Wilson
  SUI Hans Kalt
Josef Kalt
  ITA Bruno Boni
Felice Fanetti
1952   USA Charles Logg
Thomas Price
  BEL Robert Baetens
Michel Knuysen
  SUI Hans Kalt
Kurt Schmid
1956   USA James Fifer
Duvall Hecht
  URS Igor Boeldakov
Viktor Ivanov
  AUT Josef Kloimstein
Alfred Sageder
1960   URS Valentin Borejko
Oleg Golovanov
  AUT Josef Kloimstein
Alfred Sageder
  FIN Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
1964   CAN George Hungerford
Roger Jackson
  NED Steven Blaisse
Ernst Veenemans
  EUA Wolfgang Hottenrott
Michael Schwan
1968   GDR Heinz-Jürgen Bothe
Jörg Lucke
  USA Lawrence Hough
Philip Johnson
  DEN Peter Christiansen
Ib Ivan Larsen
1972   GDR Siegfried Brietzke
Wolfgang Mager
  SUI Alfred Bachmann
Heinrich Fischer
  NED Roel Luynenburg
Ruud Stokvis
1976   GDR Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  USA Calvin Coffey
Michael Staines
  FRG Peter van Roye
Thomas Strauß
1980   GDR Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  URS Joeri Pimenov
Nikolai Pimenov
  GBR Malcolm Carmichael
Charles Wiggin
1984   ROU Petru Iosub
Valer Toma
  ESP Fernando Climent Huerta
Luis María Lasúrtegui Berridi
  NOR Hans Magnus Grepperud
Sverre Løken
1988   GBR Andrew Holmes
Steve Redgrave
  ROU Dănuţ Dobre
Dragoş Neagu
  YUG Sadik Mujkič
Bojan Prešeren
1992   GBR Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  GER Colin von Ettinghausen
Peter Höltzenbein
  SLO Iztok Čop
Denis Žvegelj
1996   GBR Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  AUS Robert Scott
David Weightman
  FRA Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
2000   FRA Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
  USA Sebastian Bea
Ted Murphy
  AUS Matthew Long
James Tomkins
2004   AUS Drew Ginn
James Tomkins
  CRO Nikša Skelin
Siniša Skelin
  RSA Donovan Cech
Ramon di Clemente
2008   AUS Duncan Free
Drew Ginn
  CAN David Calder
Scott Frandsen
  NZL George Bridgewater
Nathan Twaddle
2012   NZL Hamish Bond
Eric Murray
  FRA Germain Chardin
Dorian Mortelette
  GBR George Nash
William Satch
2016   NZL Hamish Bond
Eric Murray
  RSA Lawrence Brittain
Shaun Keeling
  ITA Giovanni Abagnale
Marco Di Costanzo
Medaillespiegel
Land      
  GBR 6 2 2
  GDR 4 0 0
  USA 3 4 2
  AUS 2 1 1
  GER 2 1 1
  NZL 2 1 1
  FRA 1 2 1
  URS 1 2 0
  CAN 1 1 1
  NED 1 1 1
  ROU 1 1 0
  SUI 0 2 1
  AUT 0 1 1
  DEN 0 1 1
  RSA 0 1 1
  BEL 0 1 0
  CRO 0 1 0
  ESP 0 1 0
  ITA 0 0 2
  ARG 0 0 1
  EUA 0 0 1
  FIN 0 0 1
  FRG 0 0 1
  NOR 0 0 1
  POL 0 0 1
  SLO 0 0 1
  YUG 0 0 1

Dubbel-vierBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1976   GDR Karl-Heinz Bußert
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Michael Wolfgramm
  URS Vytautas Butkus
Jevgeni Doelejev
Joeri Jakimov
Aivars Lazdenieks
  TCH Jaroslav Hellebrand
Vladek Lacina
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
1980   GDR Carsten Bunk
Frank Dundr
Uwe Heppner
Martin Winter
  URS Jevgeni Barbakov
Nikolai Dovgan
Valeri Klesjnev
Joeri Sjapotsjka
  BUL Bogdan Dobrev
Mintsjo Nikolov
Ljoebomir Petrov
Ivo Roussev
1984   FRG Michael Dürsch
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
  AUS Gary Gullock
Anthony Lovrich
Timothy McLaren
Paul Reedy
  CAN Bruce Ford
Doug Hamilton
Mike Hughes
Phil Monckton
1988   ITA Agostino Abbagnale
Gianluca Farina
Piero Poli
Davide Tizzano
  NOR Lars Bjønness
Alf Hansen
Rolf Bernt Thorsen
Vetle Vinje
  GDR Steffen Bogs
Heiko Habermann
Jens Köppen
Steffen Zühlke
1992   GER Andreas Hajek
Michael Steinbach
Stephan Volkert
André Willms
  NOR Lars Bjønnes
Per Albert Saetersdal
Rolf Bernt Thorsen
Kjetil Undset
  ITA Alessandro Corona
Gianluca Farina
Rossano Galtarossa
Filippo Soffici
1996   GER Andreas Hajek
André Steiner
Stephan Volkert
André Willms
  USA Jason Gailes
Brian Jamieson
Eric Mueller
Tim Young
  AUS Duncan Free
Boden Hanson
Janusz Hooker
Ronald Snook
2000   ITA Agostino Abbagnale
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
Alessio Sartori
  NED Michiel Bartman
Dirk Lippits
Diederik Simon
Jochem Verberne
  GER Marco Geisler
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Willms
2004   RUS Sergej Fedorovstev
Igor Kravtsov
Nikolai Spinev
Aleksei Svirin
  CZE Jakub Hanák
David Jirka
Tomáš Karas
David Kopřiva
  UKR Sergej Biloesjtsjenko
Sergej Grin
Oleg Lykov
Leonid Sjaposjnikov
2008   POL Michał Jeliński
Marek Kolbowicz
Adam Korol
Konrad Wasielewski
  ITA Luca Agamennoni
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
Simone Venier
  FRA Julien Bahain
Cédric Berrest
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
2012   GER Tim Grohmann
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Philipp Wende
  CRO Damir Martin
David Šain
Martin Sinković
Valent Sinković
  AUS Karsten Forsterling
James McRae
Chris Morgan
Daniel Noonan
2016   GER Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Philipp Wende
  AUS Alexander Belonogoff
Karsten Forsterling
Cameron Girdlestone
James McRae
  EST Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
Allar Raja
Kaspar Taimsoo
Medaillespiegel
Land      
  GER 4 0 1
  ITA 2 1 1
  GDR 2 0 1
  FRG 1 0 0
  POL 1 0 0
  RUS 1 0 0
  AUS 0 2 2
  NOR 0 2 0
  URS 0 2 0
  CRO 0 1 0
  CZE 0 1 0
  NED 0 1 0
  USA 0 1 0
  BUL 0 0 1
  CAN 0 0 1
  EST 0 0 1
  FRA 0 0 1
  TCH 0 0 1
  UKR 0 0 1

Vier-zonder-stuurmanBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1904   USA George Dietz
August Erker
Albert Nasse
Arthur Stockhoff
  USA Charles Aman
Michael Begley
Martin Fromanack
Frederck Suerig
  USA Frank Dummerth
John Freitag
Louis Helm
Gustav Voerg
1908   GBR Robert Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
Robert Somers-Smith
  GBR Harold Barker
Reginald Fenning
Philip Filleul
Gordon Thomson
  GBR Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
  NED Johan Burk
Bernardus Croon
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
1924   GBR Charles Eley
James MacNabb
Robert Morrison
Terence Sanders
  CAN Archibald Black
Colin Finlayson
George Mackay
William Wood
  SUI Émile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
1928   GBR Richard Beesly
Edward Bevan
John Lander
Michael Warriner
  USA Ernest Bayer
George HealIs
Charles Karle
William Miller
  ITA Umberto Bonade
Pietro Freschi
Paolo Gennari
Cesare Rossi
1932   GBR John Badcock
Jack Beresford
Hugh Edwards
Rowland George
  GER Karl Aletter
Walter Flinsch
Ernst Gaber
Hans Maier
  ITA Francesco Cossu
Giliante D'Este
Antonio Garzoni Provenzani
Antonio Ghiardello
1936   GER Rudolf Eckstein
Martin Karl
Wilhelm Menne
Anton Rom
  GBR Alan Barrett
Thomas Bristow
Peter Jackson
John Duncan Sturrock
  SUI Hermann Betschart
Alex Homberger
Hans Homberger
Karl Schmid
1948   ITA Franco Faggi
Giovanni Invernizzi
Giuseppe Moioli
Elio Morille
  DEN Aksel Bonde Hansen
Helge Halkjær
Ib Storm Larsen
Helge Schrøder
  USA Gregory Gates
Stuart Griffing
Frederick John Kingsbury
Robert Perew
1952   YUG Duje Bonačić
Petar Šegvić
Mate Trojanović
Velimir Valenta
  FRA Pierre Blondiaux
Marc Bouissou
Roger Gautier
Jacques Guissart
  FIN Oiva Lommi
Veikko Lommi
Lauri Nevalainen
Kauko Wahlsten
1956   CAN Donald Arnold
Walter D'Hondt
Lorne Loomer
Archibald MacKinnon
  USA James McIntosh
Arthur McKinlay
John McKinlay
John Welchli
  FRA Yves Delacour
Guy Guillabert
René Guissart
Gaston Mercier
1960   USA Arthur Ayrault
Ted Nash
John Sayre
Richard Wailes
  ITA Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Giancarlo Crosta
Giuseppe Galante
  URS Igor Achremtsjik
Joeri Batsjoerov
Valentin Morkovkin
Anatoli Tarabrin
1964   DEN John Ørsted Hansen
Bjørn Hasløv
Kurt Helmudt
Erik Petersen
  GBR William Barry
John James
John Michael Russell
Hugh Arthur Wardell-Yerburgh
  USA Richard Lyon
Theodore Mittet
Ted Nash
Geoffrey Picard
1968   GDR Frank Forberger
Dieter Grahn
Frank Rühle
Dieter Schubert
  HUN József Csermely
Antal Melis
Zoltán Melis
György Sarlós
  ITA Abramo Albini
Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Pier Angelo Conti Manzini
1972   GDR Frank Forberger
Dieter Grahn
Frank Rühle
Dieter Schubert
  NZL Ross Collinge
Noel Mills
Dudley Storey
Dick Tonks
  FRG Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
1976   GDR Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Wolfgang Mager
Stefan Semmler
  NOR Rolf Andreassen
Arne Bergodd
Ole Nafstad
Finn Tveter
  URS Raul Arnemann
Valeri Dolinin
Anoesjavan Gasan-Dzjalalov
Nikolai Koeznetsov
1980   GDR Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Jürgen Thiele
  URS Valeri Dolinin
Vitali Jelissejev
Aleksej Kamkin
Aleksandr Koelagin
  GBR John Beattie
Martin Cross
Ian McNuff
David Townsend
1984   NZL Shane O'Brien
Les O'Connell
Conrad Robertson
Keith Trask
  USA David Clark
Alan Forney
Jonathan Smith
Philip Stekl
  DEN Erik Christiansen
Michael Jessen
Lars Nielsen
Per Rasmussen
1988   GDR Ralf Brudel
Olaf Förster
Thomas Greiner
Roland Schröder
  USA Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
Raoul Rodriguez
  FRG Guido Grabow
Volker Grabow
Norbert Keßlau
Jörg Puttlitz
1992   AUS Andrew Cooper
Nicholas Green
Michael McKay
James Tomkins
  USA Thomas Bohrer
William Burden
Patrick Manning
Jeffrey McLaughlin
  SLO Milan Janša
Jani Klemenčič
Sašo Mirjanič
Sadik Mujkič
1996   AUS Drew Ginn
Nicholas Green
Michael McKay
James Tomkins
  FRA Gilles Bosquet
Daniel Fauché
Olivier Moncelet
Bertrand Vecten
  GBR Tim Foster
Rupert Obholzer
Gregory Searle
Jonathan Searle
2000   GBR James Cracknell
Tim Foster
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  ITA Lorenzo Carboncini
Riccardo Dei Rossi
Walter Molea
Carlo Mornati
  AUS Ben Dodwell
Bo Hanson
Geoffrey Stewart
James Stewart
2004   GBR Edward Coode
James Cracknell
Matthew Pinsent
Steve Williams
  CAN Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
  ITA Luca Agamemnoni
Dario Dentale
Raffaello Leonardo
Lorenzo Porzio
2008   GBR Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
Steve Williams
  AUS Francis Hegerty
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Matt Ryan
  FRA Germain Chardin
Julien Desprès
Dorian Mortelette
Benjamin Rondeau
2012   GBR Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  AUS James Chapman
Joshua Dunkley-Smith
Drew Ginn
William Lockwood
  USA Charlie Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
2016   GBR Alex Gregory
Constantine Louloudis
George Nash
Mohamed Sbihi
  AUS Josh Booth
Joshua Dunkley-Smith
Alexander Hill
William Lockwood
  ITA Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone
Giuseppe Vicino
Medaillespiegel
Land      
  GBR 9 3 3
  GDR 5 0 0
  USA 2 6 4
  AUS 1 3 1
  ITA 1 2 5
  CAN 1 2 0
  DEN 1 1 1
  GER 1 1 0
  NZL 1 1 0
  YUG 1 0 0
  FRA 0 2 2
  URS 0 1 2
  HUN 0 1 0
  NOR 0 1 0
  FRG 0 0 2
  SUI 0 0 2
  FIN 0 0 1
  NED 0 0 1
  SLO 0 0 1

AchtBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1900   USA Louis Abell
Harry DeBaecke
William Carr
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
  BEL Prospère Bruggeman
Jules De Bisschop
Oscar De Cock
Oscar De Somville
Maurice Hemelsoet
Frank Odberg
Marcel Van Crombrugge
Alfred Van Landeghem
Maurice Verdonck
  NED François Brandt
Herman Brockmann
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
1904   USA Louis Abell
Charles Armstrong
Frederick Cresser
Joseph Dempsey
John Exley
James Flanagan
Michael Gleason
Harry Lott
Frank Schell
  CAN A.B. Bailey
Phil Boyd
Thomas Loudon
Donald MacKenzie
George Reiffenstein
William Rice
George Strange
William Wadsworth
Joseph Wright
niet uitgereikt
1908   GBR Henry Bucknall
Charles Burnell
Raymond Etherington-Smith
Albert Gladstone
Banner Johnstone
Frederick Kelly
Gilchrist Maclagan
Guy Nickalls
Ronald Sanderson
  BEL Oscar De Somville
Marcel Morimont
Georges Mijs
Rémy Orban
Rodolphe Poma
Oscar Taelman
Alfred Van Landeghem
Polydore Veirman
François Vergucht
  CAN Gordon Balfour
Becher Gale
Douglas Kertland
Walter Lewis
Charles Riddy
Irvine Robertson
Geoffrey Taylor
Julius Thomson
Joseph Wright
  GBR Richard Boyle
John Burn
Oswald Carver
Henry Goldsmith
Frank Jerwood
Harold Kitching
Eric Powell
Douglas Stuart
Edward Williams
1912   GBR Edgar Burgess
Philip Fleming
Arthur Garton
James Angus Gillan
Ewart Horsfall
Alister Kirby
Sidney Swann
Henry Wells
Leslie Wormald
  GBR Robert Bourne
Beaufort Burdekin
William Fison
Thomas Gillespie
Charles Littlejohn
William Parker
Frederick Pitman
John Walker
Arthur Wiggins
  GER Fritz Bartholomae
Willi Bartholomae
Max Bröske
Werner Dehn
Otto Liebing
Hans Matthiae
Rudolf Reichelt
Kurt Runge
Max Vetter
1920   USA Sherman Clark
Vincent Gallagher
Edwin Graves
Virgil Jacomini
Donald Johnston
William Jordan
Clyde King
Edward Moore
Alden Sanborn
  GBR John Campbell
Sebastian Earl
Ewart Horsfall
Walter James
Robin Johnstone
Richard Lucas
Guy Nickalls
Ralph Shove
Sidney Swann
  NOR Haakon Ellingsen
Thoralf Hagen
Karl Nag
Theodor Nag
Thore Michelsen
Arne Mortensen
Adolf Nilsen
Conrad Olsen
Tollef Tollefsen
1924   USA Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Benjamin Spock
Laurence Stoddard
Alfred Wilson
  CAN Arthur Bell
Ivor Campbell
Robert Hunter
William Langford
Harold Little
John Smith
Warren Snyder
Norman Taylor
William Wallace
  ITA Antonio Cattalinich
Francesco Cattalinich
Simeone Cattalinich
Giuseppe Crivelli
Latino Gallasso
Vittorio Gliubich
Pietro Ivanov
Bruno Sorich
Carlo Toniatti
1928   USA Donald Blessing
John Brinck
Hubert Caldwell
William Dally
Peter Donlon
Francis Frederick
Marvin Stalder
William Thompson
James Workman
  GBR John Badcock
Jack Beresford
Donald Gollan
James Hamilton
Gordon Killick
Harold Lane
Guy Oliver Nickalls
Arthur Sulley
Harold West
  CAN John Donnelly
Frank Fiddes
John Hand
Frederick Hedges
Athol Meech
Jack Murdock
Edgar Norris
Herbert Richardson
William Ross
1932   USA James Blair
Charles Chandler
David Dunlap
Norris Graham
Duncan Gregg
Winslow Hall
Burton Jastram
Edwin Salisbury
Harold Tower
  ITA Mario Balleri
Renato Barbieri
Dino Barsotti
Renato Bracci
Vittorio Cioni
Guglielmo Del Bimbo
Enrico Garzelli
Cesare Milani
Roberto Vestrini
  CAN Donald Boal
Earl Eastwood
Harry Fry
Joseph Harris
Cedric Liddell
George MacDonald
Stanley Stanyar
Albert Taylor
William Thoburn
1936   USA Gordon Adam
Charles Day
Donald Hume
George Hunt
James McMillin
Robert Moch
Herbert Morris
Joseph Rantz
John White
  ITA Dino Barsotti
Enzo Bartolini
Mario Checcacci
Guglielmo Del Bimbo
Enrico Garzelli
Oreste Grossi
Cesare Milani
Ottorino Quaglierini
Dante Secchi
  GER Hans-Joachim Hannemann
Heinz Kaufmann
Hans Kuschke
Werner Loeckle
Wilhelm Mahlow
Helmut Radach
Alfred Rieck
Herbert Schmidt
Gerd Völs
1948   USA George Ahlgren
David Brown
Lloyd Butler
James Hardy
Ralph Purchase
Justus Smith
John Stack
David Turner
Ian Turner
  GBR Christopher Barton
Ernest Paul Bircher
Jack Dearlove
Michael Lapage
Charles Brian Lloyd
Paul Massey
Alfred Mellows
David Meyrick
Guy Richardson
  NOR Hans Egil Hanssén
Harald Kråkenes
Torstein Kråkenes
Kristoffer Lepsøe
Cad Henrik Monssen
Sigurd Monssen
Leif Naess
Halfdan Gran Olsen
Thor Pedersen
1952   USA Robert Detweiler
James Dunbar
William Fields
Wayne Frye
Charles Manring
Richard Murphy
Henry Proctor
Frank Shakespeare
Edward Stevens
  URS Slava Amiragov
Igor Borisov
Jevgeni Brago
Leonid Gissen
Aleksej Komarov
Vladimir Krjoekov
Igor Poljakov
Vladimir Rodimoesjkin
Jevgeni Samsonov
  AUS David Anderson
Phillip Cayzer
Ernest Chapman
Thomas Chessel
Menryn Finlay
Nimrood Greenwood
Edward Pain
Robert Tinning
Geoffrey Williamson
1956   USA William Becklean
Donald Beer
Thomas Charlton
John Cooke
Caldwell Esselstyn
Charles Grimes
Robert Morey
Richard Wailes
David Wight
  CAN David Helliwell
Philip Kueber
Richard McClure
Douglas McDonald
William McKerlich
Carlton Ogawa
Donald Pretty
Lawrence West
Robert Wilson
  AUS Michael Aikman
Angus Benfield
David Boykett
Brian Doyle
James Howden
Walter Howell
Harold Hewitt
Garth Manton
Adrian Monger
1960   EUA Klaus Bittner
Karl-Heinrich von Groddeck
Karl-Heinz Hopp
Hans Lenk
Willi Padge
Manfred Rulffs
Frank Schepke
Kraft Schepke
Walter Schröder
  CAN Donald Arnold
Sohen Biln
Walter D'Hondt
Nelson Kuhn
John Lecky
Lorne Loomer
Archibald MacKinnon
William McKerlich
Glen Mervyn
  TCH Bohumil Janoušek
Jan Jindra
Miroslav Koníček
Jiří Lundák
Stanislav Lusk
Václav Pavkovič
Luděk Pojezný
Jan Švéda
Josef Věntus
1964   USA Joseph Amlong
Thomas Amlong
Harold Budd
Emory Clark
Stanley Cwiklinski
Hugh Foley
Bill Knecht
William Stowe
Róbert Zimonyi
  EUA Klaus Aeffke
Thomas Ahrens
Klaus Behrens
Klaus Bittner
Karl-Heinrich von Groddeck
Horst Meyer
Jürgen Plagemann
Jürgen Schröder
Hans-Jürgen Wallbrecht
  TCH Petr Čermák
Bohumil Janoušek
Miroslav Koníček
Jiří Lundák
Jan Mrvík
Richard Nový
Luděk Pojezný
Július Toček
Josef Věntus
1968   FRG Rüdiger Henning
Egbert Hirschfelder
Wolfgang Hottenrott
Horst Meyer
Niko Ott
Dirk Schreyer
Jörg Siebert
Gunther Tiersch
Lutz Ulbricht
  AUS Peter Dickson
David Douglas
Alfred Duval
Joseph Fazio
Alan Grover
Michael Morgan
Gary Pearce
John Ranch
Robert Shirlaw
  URS Antanas Bagdanavičius
Vytautas Briedis
Juozas Jagelavičius
Zigmas Joekna
Valentin Kravtsjoek
Joeri Lorentson
Aleksandr Martysjkin
Viktor Soeslin
Vladimir Sterlik
1972   NZL Trevor Coker
Simon Dickie
Athol Earl
John Hunter
Tony Hurt
Dick Joyce
Gary Robertson
Wybo Veldman
Lindsay Wilson
  USA Eugene Clapp
Franklin Hobbs
William Hobbs
Paul Hoffman
Cleve Livingston
Michael Livingston
Timothy Mickelson
Peter Raymond
Lawrence Terry
  GDR Hans-Joachim Borzym
Harold Dimke
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
Heinrich Mederow
Manfred Schmorde
Manfred Schneider
Hartmut Schreiber
Dietmar Schwarz
1976   GDR Bernd Baumgart
Karl-Heinz Danielowski
Gottfried Döhn
Ulrich Karnatz
Werner Klatt
Roland Kostulski
Hans-Joachim Lück
Karl-Heinz Prudöhl
Dieter Wendisch
  GBR James Clark
Timothy Crooks
Richard Lester
Hugh Matheson
David Maxwell
Leonard Robertson
Frederick Smallbone
Patrick Sweeney
John Yallop
  NZL Trevor Coker
Simon Dickie
Peter Dignan
Athol Earl
Tony Hurt
Alex McLean
Dave Rodger
Ivan Sutherland
Lindsay Wilson
1980   GDR Jens Doberschütz
Uwe Dühring
Jörg Friedrich
Bernd Höing
Ulrich Karnatz
Ulrich Kons
Hans-Peter Koppe
Bernd Krauß
Klaus-Dieter Ludwig
  GBR Henry Clay
Andrew Justice
Chris Mahoney
Duncan McDougall
Malcom McGowan
Colin Moynihan
John Pritchard
Richard Stanhope
Allan Whitwell
  URS Grigori Dmitrenko
Viktor Kokosjkin
Andrej Loegin
Igor Maistrenko
Aleksandr Mantsevitsj
Jonas Normantas
Jonas Pintskus
Andrej Tisjtsjenko
Aleksandr Tkatsjenko
1984   CAN Dean Crawford
Mark Evans
Michael Evans
Blair Horn
Grant Main
Brian McMahon
Kevin Neufeld
Paul Steele
Pat Turner
  USA Ead Borchert
Charles Clapp
Thomas Darling
Bruce Ibbetson
Robert Jaugstetter
Walter Lubsen
Christopher Penny
Andrew Sudduth
John Terwilliger
  AUS James Battersby
Ian Edmunds
Steve Evans
Clyde Hefer
Craig Muller
Sam Patten
Ion Popa
Gavin Thredgold
Timothy Willoughby
1988   FRG Thomas Domian
Armin Eichholz
Manfred Klein
Wolfgang Maennig
Matthias Mellinghaus
Thomas Möllenkamp
Bahne Rabe
Eckhardt Schultz
Ansgar Wessling
  URS Venjamin Boet
Viktor Didoek
Aleksandr Doemtsjev
Pavel Goerkovski
Nikolai Komarov
Aleksandr Loekjanov
Viktor Omeljanovitsj
Vassili Tichanov
Andrej Vassiljev
  USA Seth Bauer
Doug Burden
Jeff McLaughlin
Peter Nordell
Ted Patton
John Pescatore
John Rusher
John Smith
Mike Teti
1992   CAN Darren Barber
Andrew Crosby
Michael Forgeron
Robert Marland
Terrence Paul
Derek Porter
Michael Rascher
Bruce Robertson
John Wallace
  ROU Dănuţ Dobre
Marin Gheorghe
Claudiu Gabriel Marin
Vasile lonel Măstăcan
Vasile Dorel Năstase
Valentin Robu
Iulică Ruican
Viorel Talapan
Ioan Iulian Vizitiu
  GER Roland Baar
Armin Eichholz
Detlef Kirchhoff
Manfred Klein
Bahne Rabe
Frank Richter
Hans Sennewald
Thorsten Streppelhoff
Ansgar Wessling
1996   NED Michiel Bartman
Jeroen Duyster
Ronald Florijn
Koos Maasdijk
Nico Rienks
Diederik Simon
Niels van Steenis
Niels van der Zwan
Henk-Jan Zwolle
  GER Roland Baar
Wolfram Huhn
Detlef Kirchhoff
Mark Kleinschmidt
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Peter Thiede
Ulrich Viefers
Marc Weber
  RUS Nikolai Aksjonov
Andrey Gloechov
Aleksandr Loekjanov
Sergej Matvejev
Pavel Melnikov
Roman Montsjenko
Dmitri Rozinkevitsj
Anton Tsjermasjentsev
Vladimir Volodenkov
2000   GBR Louis Attrill
Simon Dennis
Rowley Douglas
Luka Grubor
Ben Hunt-Davis
Andrew Lindsay
Fred Scarlett
Steve Trapmore
Kieran West
  AUS Daniel Burke
Jaime Fernandez
Alastair Gordon
Brett Hayman
Robert Jährling
Mike McKay
Nicholas Porzig
Christian Ryan
Stuart Welch
  CRO Igor Boraska
Krešimir Čuljak
Igor Francetić
Tihomir Franković
Silvijo Petriško
Nikša Skelin
Siniša Skelin
Tomislav Smoljanović
Branimir Vujević
2004   USA Chris Ahrens
Wyatt Allen
Dan Beery
Pete Cipollone
Matt Deakin
Joseph Hansen
Beau Hoopman
Jason Read
Bryan Volpenhein
  NED Michiel Bartman
Geert-Jan Derksen
Gerritjan Eggenkamp
Jan-Willem Gabriëls
Daniël Mensch
Diederik Simon
Matthijs Vellenga
Gijs Vermeulen
Chun Wei Cheung
  AUS Boden Hanson
Mike McKay
Stuart Reside
Geoff Stewart
James Stewart
Steve Stewart
Stefan Szczurowski
Michael Toon
Stuart Welch
2008   CAN Andrew Byrnes
Kyle Hamilton
Malcolm Howard
Adam Kreek
Kevin Light
Brian Price
Ben Rutledge
Dominic Seiterle
Jake Wetzel
  GBR Richard Egington
Alistair Heathcote
Matt Langridge
Tom Lucy
Acer Nethercott
Alex Partridge
Colin Smith
Tom Stallard
Josh West
  USA Wyatt Allen
Micah Boyd
Steven Coppola
Beau Hoopman
Josh Inman
Marcus McElhenney
Matt Schinobrich
Bryan Volpenhein
Daniel Walsh
2012   GER Filip Adamski
Eric Johannesen
Andreas Kuffner
Florian Mennigen
Lukas Müller
Maximilian Reinelt
Martin Sauer
Richard Schmidt
Kristof Wilke
  CAN Gabriel Bergen
Jeremiah Brown
Andrew Byrnes
Will Crothers
Douglas Csima
Robert Gibson
Malcolm Howard
Conlin McCabe
Brian Price
  GBR Richard Egington
James Foad
Phelan Hill
Matt Langridge
Constantine Louloudis
Alex Partridge
Tom Ransley
Greg Searle
Mohamed Sbihi
2016   GBR Paul Bennett
Scott Durant
Matthew Gotrel
Phelan Hill
Matt Langridge
Tom Ransley
Pete Reed
William Satch
Andrew Triggs Hodge
  GER Felix Drahotta
Malte Jakschik
Eric Johannesen
Andreas Kuffner
Maximilian Munski
Hannes Ocik
Maximilian Reinelt
Martin Sauer
Richard Schmidt
  NED Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenbogaard
Mechiel Versluis
Peter Wiersum
Tone Wieten
Medaillespiegel
Land      
  USA 12 2 2
  GBR 04 7 2
  CAN 03 6 2
  GDR 02 0 1
  FRG 02 0 0
  GER 01 2 3
  NED 01 1 2
  EUA 01 1 0
  NZL 01 0 1
  AUS 00 2 4
  URS 00 2 2
  ITA 00 2 1
  BEL 00 2 0
  ROU 00 1 0
  TCH 00 0 2
  CRO 00 0 1
  NOR 00 0 1
  RUS 00 0 1

VrouwenBewerken

SkiffBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1976   GDR Christine Scheiblich   USA Joan Lind   URS Jelena Antonova
1980   ROU Sanda Toma   URS Antonina Machina   GDR Martina Schröter
1984   ROU Valeria Răcilă-Rosça   USA Charlotte Geer   BEL Ann Haesebrouck
1988   GDR Jutta Behrendt   USA Anne Marden   BUL Magdalena Georgieva
1992   ROU Elisabeta Lipă-Oleniuc   BEL Annelies Bredael   CAN Silken Laumann
1996   BLR Jekaterina Chodotovitsj   CAN Silken Laumann   DEN Trine Hansen
2000   BLR Jekaterina Karsten   BUL Roemjana Nejkova   GER Katrin Rutschow-Stomporowski
2004   GER Katrin Rutschow-Stomporowski   BLR Jekaterina Karsten   BUL Roemjana Nejkova
2008   BUL Roemjana Nejkova   USA Michelle Guerette   BLR Jekaterina Karsten
2012   CZE Miroslava Knapková   DEN Fie Udby Erichsen   AUS Kimberley Crow
2016   AUS Kimberley Brennan-Crow   USA Genevra Stone   CHN Duan Jingli
Medaillespiegel
Land      
  ROU 3 0 0
  BLR 2 1 1
  GDR 2 0 1
  BUL 1 1 2
  AUS 1 0 1
  GER 1 0 1
  CZE 1 0 0
  USA 0 5 0
  BEL 0 1 1
  CAN 0 1 1
  DEN 0 1 1
  URS 0 1 1
  CHN 0 0 1

Lichte dubbel-tweeBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1996   ROU Constanța Burcică
Camelia Macoviciuc
  USA Teresa Bell
Lindsay Burns
  AUS Rebecca Joyce
Virgina Lee
2000   ROU Angela Alupei
Constanța Burcică
  GER Claudia Blasberg
Valerie Viehoff
  USA Christine Collins
Sarah Garner
2004   ROU Angela Alupei
Constanța Burcică
  GER Claudia Blasberg
Daniela Reimer
  NED Marit van Eupen
Kirsten van der Kolk
2008   NED Marit van Eupen
Kirsten van der Kolk
  FIN Minna Nieminen
Sana Sten
  CAN Tracy Cameron
Melanie Kok
2012   GBR Katherine Copeland
Sophie Hosking
  CHN Dongxiang Xu
Huang Wenyi
  GRE Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
2016   NED Maaike Head
Ilse Paulis
  CAN Lindsay Jennerich
Patricia Obee
  CHN Huang Wenyi
Pan Feihong
Medaillespiegel
Land      
  ROU 3 0 0
  NED 2 0 1
  GBR 1 0 0
  GER 0 2 0
  CAN 0 1 1
  CHN 0 1 1
  USA 0 1 1
  FIN 0 1 0
  AUS 0 0 1
  GRE 0 0 1

Dubbel-tweeBewerken

Medaillewinnaars
Editie   Goud   Zilver   Brons
1976   BUL Zdravka Jordanova
Svetla Otsetova
  GDR Petra Boesler
Sabine Jahn
  URS Leonora Kaminskaitė
Genovaitė Ramoškienė
1980   URS Jelena Chloptseva
Larissa Popova
  GDR Cornelia Linse
Heidi Westphal
  ROU Olga Homeghi
Valeria Roşca
1984   ROU Elisabeta Oleniuc
Marioara Popescu
  NED Greet Hellemans
Nicolette Hellemans
  CAN Daniele Laumann
Silken Laumann
1988   GDR Birgit Peter
Martina Schröter
  ROU Veronica Cogeanu
Elisabeta Lipă-Oleniuc
  BUL Stefka Madina
Violeta Ninova
1992   GER Kathrin Boron
Kerstin Köppen
  ROU Veronica Cochelea-Cogeanu
Elisabeta Lipă-Oleniuc
  CHN Gu Xiaoli
Lu Huali
1996   CAN Kathleen Heddle
Marnie McBean
  CHN Cao Mianying
Zhang Xiuyun
  NED Irene Eijs
Eeke van Nes
2000   GER Kathrin Boron
Jana Thieme
  NED Pieta van Dishoeck
Eeke van Nes
  LTU Kristina Poplavskaja
Birutė Šakickienė
2004   NZL Caroline Evers-Swindell
Georgina Evers-Swindell
  GER Britta Oppelt
Peggy Waleska
  GBR Elise Laverick
Sarah Winckless
2008   NZL Caroline Evers-Swindell
Georgina Evers-Swindell