Groot-Brittannië op de Olympische Zomerspelen 2004

Groot-Brittannië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. In vergelijking tot de vorige editie haalde het twee gouden medailles minder. Het totale aantal medailles nam daarentegen met twee toe. Net als de vorige keer haalde het de tiende plaats in het medailleklassement.

Groot-Brittannië op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Verenigd Koninkrijk en afhankelijke gebieden
IOC-landcode GBR
NOC British Olympic Association
(en) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Kate Howey
Aantal deelnemers 271
Aantal disciplines 22
Medailles
Rang: 10
goud
9
zilver
9
brons
12
totaal
30
Groot-Brittannië op de Zomerspelen
Als Groot-Brittannië en Ierland:
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924
Als Groot-Brittannië en Noord-Ierland:
1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Groot-Brittannië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Darren Campbell
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
Jason Gardener
4x100m (m)  
Kelly Holmes 800m (v)
1500m (v)
Paardensport Leslie Law eventing individueel
Roeien Ed Coode
James Cracknell
Matthew Pinsent
Steve Williams
vier-zonder (m)
Wielrennen Chris Hoy tijdrit (m)
Bradley Wiggins individuele achtervolging (m)
Zeilen Ben Ainslie finn (m)
Shirley Robertson
Sarah Web
Sarah Ayton
yngling (v)
Badminton Nathan Robertson
Gail Emms
dubbelspel (g)  
Boksen Amir Khan -60kg (m)
Kanovaren Campbell Walsh K-1 slalom (m)
Paardensport Jeanette Brakewell
William Fox-Pitt
Pippa Funnell
Mary King
Leslie Law
eventing team
Roeien Cath Bishop
Katherine Grainger
twee-zonder (v)
Debbie Flood
Frankrijks Houghton
Alison Mowbray
Rebecca Romero
dubbel-vier (v)
Schoonspringen Leon Taylor
Peter Waterfield
10m toren synchroon (m)
Wielrennen Steve Cummings
Rob Hayles
Paul Manning
Bradley Wiggins
ploegenachtervolging (m)
Zeilen Joe Glanfield
Nick Rogers
470 (m)
Atletiek Kelly Sotherton zevenkamp (v)  
Boogschieten Alison Williamson individueel (v)
Kanovaren Ian Wynne K-1 500m (m)
Helen Reeves K-1 slalom (v)
Moderne vijfkamp Georgina Harland vrouwen
Paardensport Pippa Funnell eventing individueel
Roeien Elise Laverick
Sarah Winckless
dubbel-twee (v)
Wielrennen Rob Hayles
Bradley Wiggins
ploegkoers (m)
Zeilen Nick Dempsey mistral one design (m)
Chris Draper
Simon Hiscocks
49er klasse
Zwemmen David Davies 1500m vrije slag (m)
Stephen Parry 200m vlinderslag (m)

Deelnemers en uitslagen per onderdeelBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Darren Campbell 100m (m) 41e serie 1: 4de in 10,35
Jason Gardener 9e serie 7: 2de in 10,15
kwartfinale 3: 2de in 10,15
halve finale 2: 5de in 10,12
Mark Lewis-Francis 11e serie 2: 1ste in 10,13
kwartfinale 1: 2de in 10,12
halve finale 1: 5de in 10,28
Darren Campbell 200m (m) 15e serie 2: 4de in 20,72
kwartfinale 4: 4de in 20,59
halve finale 1: 8ste in 20,89
Chris Lambert DNF serie 3: niet gefinisht
Christian Malcolm 12e serie 5: 2de in 20,62
kwartfinale 3: 5de in 20,56
halve finale 2: 7de in 20,77
Timothy Benjamin 400m (m) 22e serie 8: 3de in 45,69
halve finale 3: 8ste in 46,28
Daniel Caines 30e serie 4: 4de in 46,15
Malachi Davis 35e serie 6: 5de in 46,28
Ricky Soos 800m (m) 16e serie 2: 2de in 1.45,70
halve finale 3: 6de in 1.46,74
Michael East 1500m (m) 6e serie 3: 1ste in 3.37,37
halve finale 1: 6de in 3.36,46
finale: 6de in 3.36,33
John Mayock 5000m (m) 17e serie 1: 10de in 13.26,81
Robert Newton 110m horden (m) 42e serie 4: 7de in 13,85
Andrew Turner 36e serie 5: 8ste in 13,75
Matthew Douglas 400m horden (m) 27e serie 5: 6de in 49,77
Christopher Rawlinson 24e serie 1: 3de in 48,94
halve finale 2: 8ste in 50,89
Justin Chaston 3000m steeplechase (m) 22e serie 3: 5de in 8.28,35
Jason Gardener
Darren Campbell
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
4x100m (m)   serie 2: 2de in 38,53
finale: 1ste in 38,07
Timothy Benjamin
Sean Baldock
Malachi Davis
Matthew Elias
4x400m (m) 5e serie 1: 1ste in 3.02,40
finale: 5de in 3.01,07
Jon Brown marathon (m) 4e 2:12.26
Matthew O'Dowd 50e 2:22.37
Dan Robinson 23e 2:17.53
Chris Tomlinson verspringen (m) 5e kwalificatie groep B: 2de met 8,23m
finale: 5de met 8,25m
Nathan Douglas hink-stap-springen (m) 13e kwalificatie groep B: 6de met 16,84m
Phillips Idowu DNF kwalificatie groep A: 2de met 17,33m
finale: geen geldige poging
Nick Buckfield] polsstokhoogspringen (m) 21e kwalificatie groep B: 11de met 5,60m
Emeka Udechuku discuswerpen (m) 25e kwalificatie groep A: 12de met 58,41m
Steve Backley speerwerpen (m) 4e kwalificatie groep A: 6de met 80,68m
finale: 4de met 84,13m
Nick Nieland 28e kwalificatie groep B: 14de met 72,79m
Dean Macey tienkamp (m) 4e 8414 punten
Abiodun Oyepitan 100m (v) 9e serie 8: 2de in 11,23
kwartfinale 1: 3de in 11,28
halve finale 1: 5de in 11,18
Joice Maduaka 200m (v) 23e serie 3: 4de in 23,15
kwartfinale 4: 5de in 23,30
Abiodun Oyepitan 8e serie 4: 2de in 22,50
kwartfinale 3: 2de in 22,79
halve finale 1: 2de in 22,56
finale: 8ste in 22,87
Donna Fraser 400m (v) 20e serie 3: 2de in 51,19
halve finale 2: 7de in 51,94
Lee McConnell 23e serie 1: 2de in 51,19
halve finale 3: 8ste in 52,63
Christine Ohurougu 10e serie 6: 3de in 50,50
halve finale 1: 4de in 51,00
Joanne Fenn 800m (v) 15e serie 4: 3de in 2.03,72
halve finale 3: 6de in 2.00,60
Kelly Holmes   serie 3: 1ste in 2.00,81
halve finale 1: 1ste in 1.57,98
finale: 1ste in 1.56,38
Kelly Holmes 1500m (v)   serie 2: 2de in 4.05,58
halve finale 2: 2de in 4.04,77
finale: 1ste in 3.57,90 (NR)
Joanne Pavey 35e serie 3: 13de in 4.12,50
Hayley Tullett 20e serie 1: 7de in 4.07,27
halve finale 1: 11de in 4.08,92
Joanne Pavey 5000m (v) 5e serie 2: 3de in 14.55,45
finale: 5de in 14.57,87
Kathy Butler 10000m (v) 12e 31.41,13
Paula Radcliffe DNF niet gefinisht
Sarah Claxton 100m horden (v) 22e serie 4: 6de in 13,14
Christine Ohuruogu
Catherine Murphy
Helen Karagounis
Lee McConnell
4x400m (v) 4e serie 1: 4de in 3.26,99
finale: 4de in 3.25,12
Tracey Morris marathon (v) 29e 2:41.00
Paula Radcliffe DNF niet gefinisht
Liz Yelling 25e 2:40.13
Jade Johnson verspringen (v) 6e kwalificatie groep A: 2de met 6,71m
finale: 6de met 6,80m
Shelley Newman discuswerpen (v) 33e kwalificatie groep B: 16de met 56,04m
Philippa Roles 18e kwalificatie groep A: 9de met 58,83m
Katherine Sayers speerwerpen (v) 20e kwalificatie groep B: 9de met 59,11m
Lorraine Shaw kogelslingeren (v) 30e kwalificatie groep B: 15de met 64,79m
Shirley Webb 41e kwalificatie groep A: 20ste met 61,60m
Denise Lewis zevenkamp (v) DNF niet gefinisht
Kelly Sotherton   6424 punten

  BadmintonBewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Richard Vaughan enkelspel (m) 9e 1ste ronde: W van   POR Vasconcelos: 15-5, 15-5
2de ronde: V van   KOR Shon: 9-15, 4-15
Anthony Clark
Nathan Robertson
dubbelspel (m) 9e 1ste ronde: W van   THA Ngernsrisuk/Prapakamol: 15-5, 15-9
2de ronde: V van   INA Hian/Limpele: 7-15, 12-15
Tracey Hallam enkelspel (v) 5e 1ste ronde: W van   GER Schenk: 11-7, 6-11, 11-9
2de ronde: W van   DEN Martin: 11-2, 5-11, 13-10
kwartfinale: V van   NED Audina: 0-11, 9-11
Kelly Morgan 9e 1ste ronde: W van   AUS Permana: 11-5, 11-3
2de ronde: V van   CHN Zhang: 6-11, 8-11
Gail Emms
Donna Kellogg
dubbelspel (v) 9e 1ste ronde: W van   HKG Koon/Li: 15-4, 15-4
2de ronde: V van   CHN Wei/Zhao: 15-13, 7-15, 5-15
Ella Tripp
Joanne Wright
9e 1ste ronde: W van   BUL Boteva/Nedelcheva: 17-15, 17-14
2de ronde: V van   NED Audina/Jonathans: 7-15, 7-15
Nathan Robertson
Gail Emms
dubbelspel (g)   1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   GER Pitro/Siegemund: 15-11, 15-4
kwartfinale: W van   CHN Chen/Zhao: 15-8, 17-15
halve finale: W van   DEN Olsen/Rasmussen: 15-6, 15-12
finale: V van   CHN Zhang/Gao: 1-15, 15-12, 12-15
Robert Blair
Natalie Munt
9e 1ste ronde: W van   JPN Otsuka/Yamamoto: 13-15, 15-7, 15-13
2de ronde: V van   INA Marissa/Widianto: 8-15, 12-15

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Amir Khan -57kg (m) 9e 1ste ronde: W van   GRE Kaperonis: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: W van   BUL Stilianov: 37-21
kwartfinale: W van   KOR Jong: scheidsrechterlijke beslissing
halve finale: W van   KAZ Yeleuov: 40-26
finale: V van   CUB Mesa: 22-30

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Larry Godfrey individueel (m) 17e plaatsingsronde: 31ste met 650 punten
1ste ronde: W van   TUR Orbay: 157-155
2de ronde: W van   SWE Petersson: 163-162
3de ronde: W' van   UKR Ruban: 167-162
kwartfinale: W van   TPE Chen: 110-108
halve finale: V van   ITA Galiazzo: 108-110
bronzen finale V van   AUS Cuddihy: 112-113
Naomi Folkard individueel (v) 17e plaatsingsronde: 17de met 638 punten
1ste ronde: W van   KAZ Pilipova: 139-128
2de ronde: W van   FIN Piuva: 156-151
3de ronde: V van   KOR Park: 159-171
Helen Palmer 54e plaatsingsronde: 61ste met 594 punten
1ste ronde: V van   CHN He: 130-141
Alison Williamson   plaatsingsronde: 21ste met 637 punten
1ste ronde: W van   USA Dykman: 147-121
2de ronde: W van   JPN Kitabatake: 154-150
3de ronde: W' van   CHN Zhang: 165-161
kwartfinale: W van   CHN He: 109-89
halve finale: V van   KOR Park: 100-110
bronzen finale W van   TPE Yuan: 105-104
Naomi Folkard
Helen Palmer
Alison Williamson
team (v) 12e plaatsingsronde: 12de met 1869 punten
1ste ronde: V van   India: 228-230


Vrouwenteam

  • — 12e plaats

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kamran Panjavi -62kg (m) DNF trekken: geen geldige poging
Michaela Breeze -58kg (v) 9e trekken: 10de met 92,5kg
trekken: 7de met 120kg
totaal: 212,5kg

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ritmisch
Hannah McKibbin individueel (v) 21e kwalificatie: 21ste met 82,300 punten
Trampoline
Gary Smith trampoline (m) 7e kwalificatie: 7de met 67,20 punten
finale: 7de met 40,00 punten
Kirsten Lawton trampoline (v) 12e kwalificatie: 12de met 60,20 punten
Turnen
Katy Lennon individuele meerkamp (v) 21e kwalificatie: 28ste met 36,237 punten
finale: 21ste met 35,374 punten
Beth Tweddle 19e kwalificatie: 19de met 39,612 punten
finale: 19de met 35,761 punten
Cherrelle Fennell
Vanessa Hobbs
Katy Lennon
Elizabeth Line
Beth Tweddle
Nicola Willis
individuele meerkamp (v) 11e kwalificatie: 11de met 145,797 punten

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Simon Mason
Jimi Lewis
Rob Moore
Craig Parnham
Niall Stott
Tom Bertram
Mark Pearn
Jimmy Wallis
Brett Garrard
Ben Hawes
Daniel Hall
Michael Johnson
Guy Fordham
Barry Middleton
Graham Dunlop
Graham Moodie
mannen 9e groep B: 5de
W van   Egypte: 3-1
V van   Zuid-Korea: 2-3
V van   Spanje: 1-5
V van   Duitsland: 1-4
V van   Pakistan: 2-8
9-12de plek:
V van   Argentinië: 4-1
9-10de plek:
W van   Zuid-Afrika: 1-1 (4-3)
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Spanje 5 3 2 0 14 3 +11 11
2   Duitsland 5 3 2 0 15 6 +9 11
3   Pakistan 5 3 0 2 19 8 +11 9
4   Zuid-Korea 5 2 1 1 17 8 +9 8
5   Groot-Brittannië 5 1 0 4 9 21 −12 3
6   Egypte 5 0 2 3 2 30 −28 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene   Groot-Brittannië 3-1   Egypte
17 augustus Athene   Zuid-Korea 3-2   Groot-Brittannië
19 augustus Athene   Groot-Brittannië 1-5   Spanje
21 augustus Athene   Duitsland 4-1   Groot-Brittannië
23 augustus Athene   Pakistan 8-2   Groot-Brittannië
9-12de plek
25 augustus Athene   Groot-Brittannië 4-1   Argentinië
9-10de plek
27 augustus Athene   Zuid-Afrika 1-1   Groot-Brittannië

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Craig Fallon -60kg (v) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   AUS Fernandis: ippon
3de ronde: V van   GRE Zintiridis: ippon
Winston Gordon -90kg (v) 5e 1ste ronde: W van   AUS Kelly: ippon
2de ronde: W van   DOM Geraldino: ippon
kwartfinale: W van   BRA Honorato: yuko
halve finale: V van   GEO Zviadauri: ippon
bronzen finale: V van   NED Huizinga: ippon
Georgina Singleton -52kg (v) 7e 1ste ronde: W van   BRA Hukuda: ippon
2de ronde: W van   VEN Velazquez: yuko
kwartfinale: V van   JPN Yokosawa: ippon
herkansingen: W van   PRK Ri: yuko
herkansingen 2: V van   BEL Heylen: yuko
Sophie Cox -57kg (v) 9e 1ste ronde: W van   FIJ Nasaudrodro: ippon
2de ronde: W van   GRE Boukouvala: koka
kwartfinale: V van   PRK Kye: ippon
herkansingen: V van   RUS Yukhareva: ippon
Sarah Clark -63kg (v) 13e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   AUT Heill: ippon
herkansingen: V van   USA Rousey: ippon
Kate Howey -70kg (v) 13e 1ste ronde: W van   TKM Salayeva: ippon
2de ronde: V van   CAN Roberge: yuko
Rachel Wilding -78kg (v) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   ESP Miguel: ippon
kwartfinale: V van   UKR Matrosova: ippon
herkansingen: V van   KOR Lee: koka
Karina Bryant +78kg (v) 9e 1ste ronde: V van   CUB Beltran: yuko
herkansingen: W van   CGO Bvegadzi: ippon
herkansingen 2: V van   VEN Blanco: waza-ari

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slalom
Stuart McIntosh C-1 (m) 8e voorronde: 5de in 202,74
halve finale: 7de in 100,08
finale: 8ste in 211,19
Stuart Bowman
Nick Smith
C-2 (m) 9e voorronde: 2de in 213,41
halve finale: 9de in 114,02
Campbell Walsh K-1 (m)   voorronde: 2de in 188,98
halve finale: 1ste in 93,68
finale: 2de in 190,17
Helen Reeves K-1 (v)   voorronde: 3de in 213,63
halve finale: 5de in 108,90
finale: 3de in 218,77
Sprint
Ian Wynne K-1 500m (m)   serie 2: 1ste in 1.37,341
halve finale 2: 1ste in 1.38,911
finale: 3de in 1.38,547
Tim Brabants K-1 1000m (m) 5e serie 2: 1ste in 3.24,412
finale: 5de in 3.30,552
Paul Darby-Dowman
Ian Wynne
K-2 1000m (m) 7e serie 2: 2de in 3.10,819
finale: 7de in 3.20,848
Lucy Hardy K-1 500m (v) 7e serie 2: 4de in 1.54,518
halve finale 2: 3de in 1.56,432
finale: 7de in 1.53,717

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kate Allenby vrouwen 8e 5236 punten
Georgina Harland   5444 punten

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Richard Davison individueel 22e Grand Prix: 21ste met 68,542%
Grand Prix Special: 22ste met 66,160%
Carl Hester 13e Grand Prix: 12de met 70,667%
Grand Prix Special: 9de met 72,440%
Grand Prix Freestyle: 14de met 71,575%
Emma Hindle 25e Grand Prix: 25ste met 67,500%
Nicola McGivern 34e Grand Prix: 34ste met 66,458%
Richard Davison
Carl Hester
Emma Hindle
Nicola McGivern
team 7e 68,903%
Eventing
Jeanette Brakewell individueel 18e 57,80 strafpunten
William Fox-Pitt DNF niet gefinisht
Pippa Funnell   46,60 strafpunten
Mary King 20e 74,00 strafpunten
Leslie Law   44,40 strafpunten
Jeanette Brakewell
William Fox-Pitt
Pippa Funnell
Mary King
Leslie Law
team   143 strafpunten
Springconcours
Nick Skelton individueel 11e kwalificatie: 4de met 6 strafpunten
finale: 11de met 13 strafpunten
Robert Smith 5e kwalificatie: 12de met 8 strafpunten
finale: 5de met 12 strafpunten

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ian Lawson skiff (m) 10e serie 4: 2de in 7.24,01
herkansingen: 1ste in 6.56,55
halve finale C: 3de in 6.57,95
finale B: 4de in 6.57,63
Matt Langridge
Matthew Wells
dubbel-twee (m) 7e serie 2: 2de in 6.48,13
halve finale 2: 4de in 6.13,71
finale B: 1ste in 6.14,40
Rick Dunn
Tomet Garbett
twee-zonder (m) 7e serie 1: 3de in 6.58,95
halve finale 1: 4de in 6.25,06
finale B: 1ste in 6.22,04
Alan Campbell
Simon Cottle
Peter Gardner
Peter Wells
dubbel-vier (m) 12e serie 3: 4de in 5.54,69
herkansingen: 3de in 5.48,65
halve finale 1: 6de in 5.48,52
finale B: 6de in 6.07,87
Nick English
Mike Hennessy
Mark Hunter
Tim Male
lichte vier-zonder (m) 13e serie 2: 4de in 6.05,57
herkansingen: 4de in 5.58,80
Ed Coode
James Cracknell
Matthew Pinsent
Steve Williams
vier-zonder (m)   serie 2: 1ste in 6.20,85
halve finale 2: 1ste in 5.50,44
finale: 1ste in 6.06,98
Robin Bourne-Taylor
Christian Cormack
Jonno Devlin
Dan Ouseley
Phil Simmons
Tom Stallard
Andrew Triggs Hodge
Josh West
Tom James
acht (m) 9e serie 2: 4de in 5.32,26
herkansingen: 3de in 5.34,37
finale B: 3de in 5.53,31
Helen Casey
Tracy Langlands
lichte dubbel-twee (v) 9e serie 3: 4de in 6.59,19
herkansingen: 2de in 6.59,63
halve finale 1: 5de in 6.59,23
finale B: 3de in 7.29,12
Elise Laverick
Sarah Winckless
dubbel-twee (v)   serie 1: 2de in 7.29,75

finale: 3de in 7.07,58
Cath Bishop
Katherine Grainger
twee-zonder (v)   serie 1: 2de in 7.34,66

finale: 2de in 7.08,66
Debbie Flood
Frances Houghton
Alison Mowbray
Rebecca Romero
dubbel-vier (v)   serie 1: 1ste in 6.15,60

finale: 2de in 6.31,26

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Richard Kruse floret (m) 22e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   CHN Wang: 15-11
3de ronde: W van   USA Kellner: 15-14
kwartfinale: V van   ITA Cassara: 8-15
Louise Bond-Williams sabel (v) 16e 1ste ronde: W van   GER König: 15-13
2de ronde: V van   RUS Nechayeva: 12-15

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Babb 50m geweer liggend (m) 7e kwalificatie: 6de met 595 punten (98-99-100-99-100-99)
finale: 7de met 696,8 punten
Richard Brickell skeet (m) 34e kwalificatie: 34ste met 115 punten (23-24-23-21-24)
Ian Peel trap (m) 19e kwalificatie: 19de met 116 punten (23-24-23-23-23)
Edward Ling 25e kwalificatie: 25ste met 112 punten (24-21-24-22-22)
Richard Faulds dubbeltrap (m) 13e kwalificatie: 13de met 130 punten (41-44-45)
Sarah Gibbins trap (v) 9e kwalificatie: 9de met 58 punten (21-17-20)

  SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tony Ally 3m plank (m) 15e voorronde: 16de met 401,52 punten
halve finale: 15de met 617,13 punten
Mark Shipman 18e voorronde: 18de met 396,90 punten
halve finale: 18de met 599,88 punten
Leon Taylor 10m toren (m) 6e voorronde: 11de met 433,38 punten
halve finale: 9de met 628,47 punten
finale: 6de met 663,12 punten
Peter Waterfield 5e voorronde: 4de met 474,03 punten
halve finale: 6de met 654,54 punten
finale: 5de met 669,24 punten
Tony Ally
Mark Shipman
3m plank synchroon (m) 5e 334,98 punten
Leon Taylor
Peter Waterfield
10m toren synchroon (m)   371,52 punten
Tracey Richardson 3m plank (v) 28e voorronde: 28ste met 209,34 punten
Jane Smith 15e voorronde: 14de met 282,90 punten
halve finale: 15de met 483,75 punten
Tandi Gerrard
Jane Smith
3m plank synchroon (v) 4e 302,25 punten

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Paul Green -58kg (m) 9e 1ste ronde: W van   INA Rahadhani: 6-5
kwartfinale: V van   VIE Huân: 2-4
Craig Brown -58kg (m) 11e 1ste ronde: V van   AUS Trenton: 6-12
Sarah Bainbridge -67kg (v) 11e 1ste ronde: V van   NED Sobers: 6-7
Sarah Stevenson +67kg (v) 11e 1ste ronde: V van   VEN Carmona: 8-8

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tim Henman enkelspel (m) 33e 1ste ronde: V van   CZE Novák: 3-6, 3-6

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tim Don mannen 18e 1:54.42,13
Marc Jenkins 45e 2:05.33,60
Andrew Johns 16e 1:54.17,87
Julie Dibens vrouwen 30e 2:11.46,01
Michelle Dillon 6e 2:06.00,77
Jodie Swallow 34e 2:15.06,78

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Ross Edgar sprint (m) 5e kwalificatie: 3de in 10,381
1ste ronde: W van   BAR Forde: 10,768
2de ronde: V van   POL Zielinski
herkansingen: 1ste in 10,906
kwartfinale: V van   NED Bos: 0-2
5-8ste plek: 1ste in 11,214
Rob Hayles individuele achtervolging (m) 4e kwalificatie: 4de in 4.17,930
halve finale: 3de in 4.19,559
finale: 4de in 4.22,291
Bradley Wiggins   kwalificatie: 1ste in 4.15,165
halve finale: 1ste in 4.17,215
finale: 1ste in 4.16,301
Chris Hoy tijdrit (m)   1.00,711 (OR)
Craig MacLean 7e 1.02,369
Ross Edgar keirin (m) 13e 1ste ronde: 5de
herkansingen: 4de
Jamie Staff 12e 1ste ronde: 3de
herkansingen: 1ste
2de ronde: 6de
7-12de plaats: 6de
Rob Hayles
Bradley Wiggins
ploegkoers (m)   12 punten
Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
teamsprint (m) 5e kwalificatie: 7de in 44,693
1ste ronde: V van   Duitsland: 44,075
Steve Cummings
Rob Hayles
Paul Manning
Bradley Wiggins
ploegenachtervolging (m)   kwalificatie: 2de in 4.03,895
halve finale: 2de in 3.59,866
finale: 2de in 4.01,760
Victoria Pendleton sprint (v) 9e kwalificatie: 10de in 11,646
1ste ronde: V van   RUS Abbasova
herkansingen: 3de
9-12de plek: 1ste in 12,699
Emma Davies individuele achtervolging (v) 8e kwalificatie: 7de in 3.35,609
halve finale: 8ste
Victoria Pendleton tijdrit (v) 6e 34,626
Emma Davies puntenkoers (v) 12e 4 punten
Mountainbike
Oli Beckingsale mannen 17e 2:23.15
Liam Killeen 5e 2:18.32
Weg
Stuart Dangerfield tijdrit (m) 28e 1:00.03,72
Stuart Dangerfield wegwedstrijd (m) DNF niet gefinisht
Roger Hammond 7e 5:41.56
Charles Wegelius DNF niet gefinisht
Julian Winn DNF niet gefinisht
Nicole Cooke tijdrit (v) 19e 33.45,22
Nicole Cooke wegwedstrijd (v) 5e 3:25.03
Rachel Heal 22e 3:25.42
Sara Symington DNF niet gefinisht

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Nate Ackerman -74kg (m) 19e groep 3: 3de
V van   ARM Gevorgyan: 0-11
V van   KAZ Laliyev: 0-11

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nick Dempsey mistral (m)   53 punten: (2-11-15-10-2-9-1-10-1-6-1)
Ben Ainslie finn (m)   38 punten: (9-DSQ-1-1-4-1-2-3-2-1-14)
Jonathan Glanfield
Nick Rogers
470 (m)   74 punten: (2-3-9-4-17-5-2-3-10-19-22)
Steve Mitchell
Iain Percy
star (m) 6e 73 punten: (8-3-12-9-6-3-16-5-7-17-4)
Natasha Sturges mistral (v) 9e 103 punten: (16-10-3-9-9-14-12-11-15-11-9)
Laura Baldwin europe (v) 23e 178 punten: (21-14-9-23-20-21-25-22-23-21-4)
Christina Bassadone
Katherine Hopson
470 (v) 7e 91 punten: (5-14-15-4-5-6-17-RAF-2-16-7)
Sarah Ayton
Shirley Robertson
Sarah Webb
yngling (v)   39 punten: (5-4-1-1-4-3-4-6-3-8-DNS)
Paul Goodison laser 4e 81 punten: (13-3-28-5-11-7-1-9-8-7-17)
Chris Draper
Simon Hiscocks
49er klasse   77 punten: (8-5-6-3-10-8-1-13-11-8-2-4-1-9-6-6)
Mark Bulkeley
Leigh McMillan
tornado klasse 13e 112 punten: (8-14-17-12-7-14-8-3-16-15-15)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Matthew Kidd 100m vrije slag (m) 23e serie 6: 6de in 49,97
Simon Burnett 200m vrije slag (m) 7e serie 9: 4de in 1.48,68
halve finale 1: 3de in 1.47,72
finale: 7de in 1.48,02
Adam Faulkner 400m vrije slag (m) 17e serie 5: 7de in 3.51,97
Graeme Smith 20e serie 6: 8ste in 3.52,41
David Davies 100m vrije slag (m)   serie 3: 1ste in 14.57,03
finale: 3de in 14.45,95 (NR)
Graeme Smith 6e serie 3: 3de in 15.07,45
finale: 6de in 15.09,71
Gregor Tait 100m rugslag (m) 12e serie 5: 5de in 55,77
halve finale 1: 5de in 55,31
James Goddard 200m rugslag (m) 4e serie 4: 1ste in 1.57,96
halve finale 1: 1ste in 1.57,25
finale: 4de in 1.57,76
Gregor Tait 7e serie 4: 2de in 1.59,35
halve finale 2: 3de in 1.58,75
finale: 7de in 1.59,28
James Gibson 100m schoolslag (m) 6e serie 7: 2de in 1.00,99
halve finale 2: 2de in 1.01,07
finale: 6de in 1.01,36
Darren Mew 7e serie 6: 2de in 1.00,89
halve finale 1: 2de in 1.00,83
finale: 7de in 1.01,66
Chris Cook 200m schoolslag (m) 15e serie 4: 5de in 2.14,68
halve finale 1: 8ste in 2.15,91
Ian Edmond DSQ serie 6: 3de in 2.13,08
halve finale 2: gediskwalificeerd
Todd Cooper 100m vlinderslag (m) 22e serie 6: 5de in 53,48
James Hickman 15e serie 7: 6de in 52,91
halve finale 1: 7de in 53,10
Stephen Parry 200m vlinderslag (m)   serie 3: 6de in 1.58,88
halve finale 1: 1ste in 1.55,57
finale: 3de in 1.55,52
Robin Francis 200m wisselslag (m) 15e serie 7: 5de in 2.01,57
halve finale 1: 8ste in 2.03,85
Adrian Turner 16e serie 6: 7de in 2.01,73
halve finale 2: 8ste in 2.02,86
Robin Francis 400m wisselslag (m) 12e serie 4: 5de in 4.18,34
Adrian Turner 23e serie 4: 6de in 4.23,53
Simon Burnett
David Carry
Ross Davenport
Gavin Meadows
David O'Brien
4x200m vrije slag (m) 4e serie 2: 2de in 7.17,41
finale: 4de in 7.12,60
James Gibson
James Hickman
Matthew Kidd
Gregor Tait
4x100m wisselslag (v) 8e serie 2: 3de in 3.36,94
finale: 8ste in 3.37,77
Alison Sheppard 50m vrije slag (v) 12e serie 9: 3de in 25,36
halve finale 1: 5de in 25,36
Melanie Marshall 200m vrije slag (v) 16e serie 5: 3de in 2.00,46
halve finale 1: 8ste in 2.01,06
Rebecca Cooke 400m vrije slag (v) 8e serie 4: 2de in 4.08,18
finale: 8ste in 4.11,35
Joanne Jackson 21e serie 3: 6de in 4.14,89
Rebecca Cooke 800m vrije slag (v) 6e serie 3: 1ste in 8.28,47
finale: 6de in 8.29,37
Sarah Price 100m rugslag (v) 16e serie 6: 4de in 1.04,17
halve finale 1: 8ste in 1.02,48
Katy Sexton 13e serie 6: 3de in 1.02,01
halve finale 1: 6de in 1.01,96
Karen Lee 200m rugslag (v) 20e serie 4: 7de in 2.16,10
Katy Sexton 7e serie 3: 3de in 2.13,25
halve finale 1: 4de in 2.12,62
finale: 7de in 2.12,11
Kirsty Balfour 200m schoolslag (v) 10e serie 4: 4de in 2.29,78
halve finale 2: 5de in 2.28,92
Georgina Lee 100m vlinderslag (v) 20e serie 4: 6de in 1.00,45
100m vlinderslag (v) 10e serie 2: 2de in 2.10,99
halve finale 1: 5de in 2.10,93
Lisa Chapman
Kathryn Evans
Melanie Marshall
Karen Pickering
Alison Sheppard
4x100m vrije slag (v) 6e serie 1: 2de in 3.41,96
finale: 6de in 3.40,82
Joanne Jackson
Georgina Lee
Caitlin McClatchey
Melanie Marshall
Karen Pickering
4x200m vrije slag (v) 5e serie 1: 1ste in 8.01,77
finale: 5de in 7.59,11
Kirsty Balfour
Kathryn Evans
Georgina Lee
Melanie Marshall
Sarah Price
Katy Sexton
4x100m wisselslag (v) DSQ serie 2: 2de in 4.05,63
finale: gediskwalificeerd