Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 1988

De Verenigde Staten namen deel aan de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel in Zuid-Korea.

Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 1988
Land Verenigde Staten
IOC-landcode USA
NOC United States Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel
Vlaggendrager Evelyn Ashford
Aantal deelnemers 527 (332 mannen en 195 vrouwen)
Aantal disciplines 27
Medailles
Rang: 3
goud
36
zilver
31
brons
27
totaal
94
Verenigde Staten op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Verenigde Staten op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

De Amerikaanse delegatie telde 527 atleten, waarvan 332 mannen en 195 vrouwen, die deelnamen aan 230 onderdelen in 27 sporten.

MedaillesBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Carl Lewis 100 m (m)
 
Joe DeLoach 200 m (m)
 
Steve Lewis 400 m (m)
 
Roger Kingdom 110 m horden (m)
 
Andre Phillips 400 m horden (m)
 
Danny Everett
Steve Lewis
Antonio McKay
Butch Reynolds
Kevin Robinzine
Andrew Valmon
4 x 400 m estafette
 
Carl Lewis Verspringen
 
Florence Griffith-Joyner 100 m (v)
 
200 m (v)
 
Evelyn Ashford
Alice Brown
Sheila Echols
Florence Griffith-Joyner
Dannette Young
4 x 100 m estafette (v)
 
Louis Ritter Hoogspringen (v)
 
Jackie Joyner-Kersee Verspringen (v)
 
Zevenkamp
 
Basketbal Cynthia Brown
Vicky Bullet
Cynthia Cooper
Anne Donovan
Teresa Edwards
Kamie Ethridge Jennifer Gillom
Bridgette Gordon
Andrea Lloyd
Katrina McClain
Suzie McCoonell
Teresa Weatherspoon
Vrouwen
 
Boksen Kennedy McKinney Bantamgewicht (tot 54 kg)
 
Andrew Maynard Halfzwaargewicht (tot 81 kg)
 
Ray Mercer Zwaargewicht (tot 91 kg)
 
Boogschieten Jay Barrs Individueel (m)
 
Kanovaren Greg Barton K1 1000 m (m)
 
Greg Barton
Norman Bellingham
K2 1000 m (m)
 
Schoonspringen Greg Louganis 3 m plank (m)
 
10 m torenspringen (m)
 
Tennis Ken Flach
Robert Seguso
Mannendubbelspel
 
Zina Garrison
Pam Shriver
Vrouwendubbelspel
 
Worstelen John Smith Vrije stijl vedergewicht (tot 62 kg)
 
Kenny Monday Vrije stijl weltergewicht (tot 74 kg)
 
Zeilen Lynne Jewell
Allison Jolly
470 klasse (v)
 
Zwemmen Matt Biondi 50 m vrije slag (m)
 
100 m vrije slag (m)
 
Matt Biondi
Troy Dalbey
Doug Gjertsen
Chris Jacobs
Tom Jager
Shaun Jordan
Brent Lang
4x100 m vrije slag (m)
 
Matt Biondi
Matt Cetlinski
Troy Dalbey
Doug Gjertsen
Dan Jorgensen
Craig Oppel
4x200 m vrije slag (m)
 
David Berkoff
Matt Biondi
Chris Jacobs
Tom Jager
Jay Mortenson
Richard Schroeder
4x100 m wisselslag (m)
 
Janet Evans 400 m vrije slag (v)
 
800 m vrije slag (v)
 
400 m wisselslag (v)
 
Atletiek Carl Lewis 200 m (m)
 
Butch Reynolds 400 m (m)
 
Hollis Conway Hoogspringen (m)
 
Mike Powell Verspringen (m)
 
Randy Barnes Kogelstoten (m)
 
Evelyn Ashford 100 m (v)
 
Valerie Brisco-Hooks
Diane Dixon
Florence Griffith-Joyner
Denean Howard
Sherri Howard
Lillie Leatherwood
4 x 400 m estafette (v)
 
Boksen Michael Carbajal Lichtvlieggewicht (tot 48kg)
 
Roy Jones Jr. Halfmiddengewicht (tot 71kg)
 
Riddick Bowe Superzwaargewicht (boven 91kg)
 
Boogschieten Jay Barrs
Richard McKinney
Darrell Pace
Team (m)
 
Judo Kevin Asano Superlichtgewicht (tot 60 kg)
 
Paardensport Gregory Best Springconcours individueel
 
Gregory Best
Joe Fargis
Lisa Jacquin
Anne Kursinski
Springconcours team
 
Roeien Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
Raoul Rodriguez
Vier-zonder-stuurman (m)
 
Anne Marden Skiff (v)
 
Schietsport Erich Buljung Luchtpistool 10 m
 
Schoonspringen Michele Mitchell 10 m torenspringen (v)
 
Synchroonzwemmen Tracie Ruiz Solo
 
Karen Josephson
Sarah Josephson
Duet
 
Tennis Tim Mayotte Mannenenkelspel
 
Waterpolo James Bergeson
Greg Boyer
Peter Campbell
Jeffrey Campbell
Jody Campbell
Christopher Duplanty
Michael Evans
Douglas Kimbell
Edward Klass
Alan Mouchawar
Kevin Robertson
Terry Schroeder
Craig Wilson
Mannen
 
Worstelen Bruce Baumgartner Vrije stijl superzwaargewicht (tot 130 kg)
 
Zeilen Hal Haenel
Mark Reynolds
Star klasse
 
William Baylis
Robert Billingham
John Kostecki
Soling klasse
 
Zwemmen Tom Jager 50 m vrije slag (m)
 
Chris Jacobs 100 m vrije slag (m)
 
David Berkoff 100 m rugslag (m)
 
Matt Biondi 100 m vlinderslag (m)
 
David Wharton 400 m wisselslag (m)
 
Beth Barr
Janel Jorgensen
Tracey McFarlane
Mary T. Meagher
Betsy Mitchell
Dara Torres
Mary Wayte
4 x 100 m wisselslag (v)
 
Atletiek Calvin Smith 100 m (m)
 
Danny Everett 400 m (m)
 
Tonie Campbell 110 m horden (m)
 
Edwin Moses 400 m horden (m)
 
Larry Myricks Verspringen (v)
 
Kim Gallagher 800 m (v)
 
Basketbal Willie Anderson
Stacey Augmon
Bimbo Coles
Jeffrey Grayer
Hersey Hawkins
Dan Majerle
Danny Manning
Herman Reid
Mitch Richmond
David Robinson
Charles D. Smith
Charles E. Smith
Mannen
 
Boksen Romallis Ellis Lichtgewicht (tot 60 kg)
 
Kenneth Gould Weltergewicht (tot 67 kg)
 
Boogschieten Debra Ochs
Denise Parker
Melanie Skillman
Team (v)
 
Gymnastiek Phoebe Mills Evenwichtsbalk (v)
 
Judo Michael Swain Lichtgewicht (tot 71 kg)
 
Roeien Seth Bauer (stuurman)
Doug Burden
Jeffrey McLaughlin
Peter Nordell
Ted Patton
John Pescatore
Jack Rusher
Jonathan Smith
Mike Teti
Acht (m)
 
Schoonspringen Wendy Williams 10 m torenspringen (v)
 
Kelly McCormick 3 m plank (v)
 
Tennis Brad Gilbert Mannenenkelspel
 
Zina Garrison Vrouwenenkelspel
 
Wielersport Connie Paraskevin-Young Baan sprint (v)
 
Worstelen Dennis Koslowski Grieks-Romeins zwaargewicht (tot 100 kg)
 
Nathaniel Carr Vrije stijl lichtgewicht (tot 68 kg)
 
William Scherr Vrije stijl zwaargewicht (tot 100 kg)
 
Zeilen Mike Gebhardt Division II (m)
 
Charles McKee
John Shadden
470 klasse (m)
 
Zwemmen Matt Biondi 200 m vrije slag (m)
 
Jill Sterkel 50 m vrije slag (v)
 
Mary T. Meagher 200 m vlinderslag (v)
 
Mitzi Kremer
Jill Sterkel
Dara Torres
Laura Walker
Mary Wayte
Paige Zemina
4x100 m vrije slag (v)
 

Resultaten per onderdeelBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Carl Lewis 100 m (m)
 
serie: 10,14 (1e tijd)
kwartfinale: 9,99 (1e tijd)
halve finale: 9,97 (1e tijd)
finale: 9,92 (1e tijd) WR
Dennis Mitchell 4e serie: 10,37 (1e tijd)
kwartfinale: 10,13 (2e tijd)
halve finale: 10,23 (3e tijd)
finale: 10,04 (4e tijd)
Calvin Smith
 
serie: 10,28 (1e tijd)
kwartfinale: 10,16 (1e tijd)
halve finale: 10,15 (2e tijd)
finale: 9,99 (3e tijd)
Joe DeLoach 200 m (m)
 
serie: 20,98 (1e tijd)
kwartfinale: 20,56 (1e tijd)
halve finale: 20,06 (1e tijd)
finale: 19,75 (1e tijd) OR
Carl Lewis
 
serie: 20,72 (2e tijd)
kwartfinale: 20,57 (1e tijd)
halve finale: 20,23 (1e tijd)
finale: 19,79 (2e tijd)
Roy Martin halve finale serie: 20,65 (1e tijd)
kwartfinale: 20,54 (2e tijd)
halve finale: 20,62 (6e tijd)
Danny Everett 400 m (m)
 
serie: 45,63 (1e tijd)
kwartfinale: 44,33 (1e tijd)
halve finale: 44,36 (2e tijd)
finale: 44,09 (3e tijd)
Steve Lewis
 
serie: 45,31 (1e tijd)
kwartfinale: 44,41 (1e tijd)
halve finale: 44,35 (1e tijd)
finale: 43,87 (1e tijd)
Butch Reynolds
 
serie: 46,28 (3e tijd)
kwartfinale: 44,46 (1e tijd)
halve finale: 44,33 (1e tijd)
finale: 43,93 (2e tijd)
Tracy Baskin 800 m (m) serie serie: 1:50,38 (4e tijd)
Mark Everett serie serie: 1:49,86 (1e tijd)
Johnny Gray 5e serie: 1:48,83 (1e tijd)
kwartfinale: 1:45,96 (1e tijd)
halve finale: 1:45,04 (4e tijd)
finale: 1:44,80 (5e tijd)
Jeff Atkinson 1500 m (m) 10e serie: 3:38,33 (2e tijd)
halve finale: 3:39,12 (10e tijd)
finale: 3:40,80 (10e tijd)
Mark Deady halve finale serie: 3:41,91 (2e tijd)
halve finale: 3:39,47 (8e tijd)
Steve Scott 5e serie: 3:41,57 (2e tijd)
halve finale: 3:38,20 (1e tijd)
finale: 3:36,99 (5e tijd)
Terry Brahm 5.000m (m) halve finale serie: 13:45,28 (13e tijd)
halve finale: 14:04,12 (15e tijd)
Sydney Maree 5e serie: 13:47,85 (2e tijd)
halve finale: 13:22,61 (2e tijd)
finale: 13:23,69 (5e tijd)
Doug Padilla halve finale serie: 13:58,45 (5e tijd)
halve finale: 13:37,11 (11e tijd)
Bruce Brickford 10.000m (m) 18e serie: 28:16,16 (7e tijd)
finale: 29:09,74 (18e tijd)
Steve Plasencia serie serie: DNF
Pat Porter serie serie: 28:45,04 (11e tijd)
Mark Conover marathon (m)
DNF
Ed Eyestone 29e 2:19:09
Pete Pfitzinger 14e 2:14:44
Arthur Blake 110 m horden (m) 8e serie: 13,66 (1e tijd)
kwartfinale: 13,65 (2e tijd)
halve finale: 13,52 (2e tijd)
finale: 13,96 (8e tijd)
Tonie Campbell
 
serie: 13,45 (1e tijd)
kwartfinale: 13,47 (1e tijd)
halve finale: 13,47 (2e tijd)
finale: 13,38 (3e tijd)
Roger Kingdom
 
serie: 13,40 (1e tijd)
kwartfinale: 13,17 (1e tijd) OR
halve finale: 13,37 (1e tijd)
finale: 12,98 (1e tijd) OR
Edwin Moses 400 m horden (m)
 
serie: 49,38 (1e tijd)
halve finale: 47,89 (1e tijd)
finale: 47,56 (3e tijd)
Andrew Phillips
 
serie: 49,34 (1e tijd)
halve finale: 48,19 (1e tijd)
finale: 47,19 (1e tijd) OR
Kevin Young 4e serie: 49,35 (1e tijd)
halve finale: 48,56 (2e tijd)
finale: 47,94 (4e tijd)
Brian Abshire 3000 m steeple chase (m) halve finale serie: 8:36,56 (4e tijd)
halve finale: 8:27,78 (9e tijd)
Brian Diemer halve finale serie: 8:38,40 (4e tijd)
halve finale: 8:23,89 (7e tijd)
Henry Marsh 6e serie: 8:33,89 (1e tijd)
halve finale: 8:18,94 (7e tijd)
finale: 8:14,39 (6e tijd)
Lee McNeill
Dennis Mitchell
Albert Robinson
Calvin Smith
4 x 100 m estafette (m) serie serie: DSQ
Danny Everett
Steve Lewis
Antonio McKay
Butch Reynolds
Kevin Robinzine
Andrew Valmon
4 x 400 m estafette (m)
 
serie: 3:02,16 (1e tijd)
halve finale: 3:02,84 (1e tijd)
finale: 2:56,16 (1e tijd) WR
Jim Heiring 20 km snelwandelen (m) 38e 1:27,30
Tim Lewis 44e 1:31:00
Gary Morgan 37e 1:27:26
Marco Evoniuk 50 km snelwandelen (m) 22e 3:56,55
Andrew Kaestner 34e 4:12:49
Carl Schueler 23e 3:57:44
Hollis Conway hoogspringen (m)
 
kwalificatie: 2,28 m (=5e)
finale: 2,36 m (2e)
Jim Howard 10e kwalificatie: 2,25 m (=13e)
finale: 2,31 m (10e)
Brian Stanton 11e kwalificatie: 2,25 m (=9e)
finale: 2,31 m (11e)
Earl Bell polsstokhoogspringen (m) 4e kwalificatie: 5,40 m (=4e)
finale: 5,70 m (4e)
Billy Olson 12e kwalificatie: 5,40 m (=9e)
finale: 5,50 m (12e)
Kory Tarpenning 10e kwalificatie: 5,40 m (=4e)
finale: 5,50 m (10e)
Carl Lewis verspringen (m)
 
kwalificatie: 8,06 m (3e)
finale: 8,72 m (1e)
Larry Myricks
 
kwalificatie: 8,19 m (2e)
finale: 8,27 m (3e)
Mike Powell
 
kwalificatie: 8,34 m (1e)
finale: 8,49 m (2e)
Willie Banks hink-stap-springen (m) 6e kwalificatie: 16,57 m (7e)
finale: 17,03 m (6e)
Robert Cannon kwalificatie kwalificatie: 15,69 m (29e)
Charles Simpkins 5e kwalificatie: 16,35 m (10e)
finale: 17,29 m (5e)
Randy Barnes kogelstoten (m)
 
kwalificatie: 20,83 m (3e)
finale: 22,39 m (2e)
Jim Doehring 11e kwalificatie: 19,73 m (11e)
finale: 19,89 (11e)
Gregg Tafralis 9e kwalificatie: 19,71 m (12e)
finale: 20,16 m (9e)
Mike Buncic discuswerpen (m) 10e kwalificatie: 63,16 m (6e)
finale: 62,46 m (10e)
Randy Heisler kwalificatie kwalificatie: 59,08 m (17e)
Mac Wilkins 5e kwalificatie: 62,48 m (7e)
finale: 65,90 m (5e)
Lance Deal kogelslingeren (m) kwalificatie kwalificatie: 73,66 (17e)
Kenneth Flax kwalificatie kwalificatie: 72,70 m (18e)
Jud Logan kwalificatie kwalificatie: 72,64 m (19e)
Brian Crouser speerwerpen (m) kwalificatie kwalificatie: 72,72 (29e)
Tom Petranoff kwalificatie kwalificatie: 77,48 m (18e)
Dave Stephens kwalificatie kwalificatie: 78,42 m (14e)
Tim Bright tienkamp (m) 7e 100 meter: 11,18
Verspringen: 7,05m
Kogelstoten: 14,12m
Hoogspringen: 2,06m
400 meter: 49,34
110m horden: 14,39
Discuswerpen: 41,68m
Polsstokhoogspringen: 5,70m
Speerwerpen: 61,60m
1.500 meter: 4:51,20
totaal 8216 punten
Dave Johnson 9e 100 meter: 11,15
Verspringen: 7,12m
Kogelstoten: 14,52m
Hoogspringen: 2,03m
400 meter: 49,15
110m horden: 14,66
Discuswerpen: 42,36m
Polsstokhoogspringen: 4,90m
Speerwerpen: 66,46m
1.500 meter: 4:29,62
totaal 8180 punten
Gary Kinder DNF 100 meter: 11,31
Verspringen: 7,00m
Kogelstoten: 14,89m
Hoogspringen: 1,97m
400 meter: 51,79
Evelyn Ashford 100 m (v)
 
serie: 11,10 (1e tijd)
kwartfinale: 10,88 (1e tijd)
halve finale: 10,99 (1e tijd)
finale: 10,83 (2e tijd)
Florence Griffith-Joyner
 
serie: 10,88 (1e tijd) OR
kwartfinale: 10,62 (1e tijd) OR
halve finale: 10,70 (1e tijd)
finale: 10,54 (1e tijd)
Gwen Torrence 5e serie: 11,22 (1e tijd)
kwartfinale: 10,99 (2e tijd)
halve finale: 11,02 (3e tijd)
finale: 10,97 (5e tijd)
Florence Griffith-Joyner 200 m (v)
 
serie: 22,51 (1e tijd)
kwartfinale: 21,76 (1e tijd) OR
halve finale: 21,56 (1e tijd) WR
finale: 21,34 (1e tijd) WR
Pamela Marshall kwalificatie serie: DNF
Gwen Torrence 6e serie: 22,87 (1e tijd)
kwartfinale: 22,25 (1e tijd)
halve finale: 22,53 (3e tijd)
finale: 22,17 (6e tijd)
Valerie Brisco-Hooks 400 m (v) 4e serie: 51,96 (1e tijd)
kwartfinale: 51,24 (2e tijd)
halve finale: 49,90 (3e tijd)
finale: 50,16 (4e tijd)
Diane Dixon 5e serie: 52,45 (1e tijd)
kwartfinale: 51,98 (2e tijd)
halve finale: 49,84 (3e tijd)
finale: 50,72 (5e tijd)
Denean Howard 6e serie: 52,26 (1e tijd)
kwartfinale: 51,02 (3e tijd)
halve finale: 49,87 (4e tijd)
finale: 51,12 (6e tijd)
Joetta Clark 800 m (v) halve finale serie: 2:00,83 (2e tijd)
halve finale: 2:03,32 (7e tijd)
Kim Gallagher
 
serie: 2:01,70 (1e tijd)
halve finale: 1:57,39 (2e tijd)
finale: 1:56,91 (3e tijd)
Delisa Walton-Floyd 5e serie: 2:02,37 (2e tijd)
halve finale: 1:58,82 (2e tijd)
finale: 1:57,80 (5e tijd)
Mary Decker 1.500 m (v) 8e serie: 4:03,61 (2e tijd)
finale: 4:02,49 (8e tijd)
Kim Gallagher 11e serie: 4:07,22 (4e tijd)
finale: 4:16,25 (11e tijd)
Regina Jacobs serie serie: 4:18,09 (11e tijd)
Mary Decker 3.000 m (v) 10e serie: 8:44,15 (4e tijd)
finale: 8:47,13 (10e tijd)
Vicki Huber 6e serie: 8:48,93 (5e tijd)
finale: 8:37,25 (6e tijd)
PattieSue Plumer 13e serie: 8:45,21 (7e tijd)
finale: 8:59,17 (13e tijd)
Lynn Jennings 10.000 m (v) 6e serie: 32:18,44 (8e tijd)
finale: 31:39,93 (6e tijd)
Francie Larrieu-Smith 5e serie: 31:52,02 (6e tijd)
finale: 31:35,52 (5e tijd)
Lynn Nelson 15e serie: 32:15,45 (6e tijd)
finale: 32:32,24 (15e tijd)
Nancy Ditz marathon (v) 17e 2:33:42
Margaret Groos 39e 2:40:59
Cathy O'Brien 40e 2:41:04
Gail Devers 110 m horden (v) halve finale serie: 13,18 (3e tijd)
kwartfinale: 13,22 (4e tijd)
halve finale: 13,51 (8e tijd)
Jacqueline Humphrey halve finale serie: 13,24 (4e tijd)
kwartfinale: 13,25 (6e tijd)
halve finale: 13,59 (7e tijd)
LaVonna Martin halve finale serie: 13,20 (3e tijd)
kwartfinale: 13,20 (5e tijd)
halve finale: 13,29 (7e tijd)
Leslie Maxie 400 m horden (v) serie serie: 57,68 (5e tijd)
Latanya Sheffield 8e serie: 55,61 (4e tijd)
halve finale: 54,36 (3e tijd)
finale: 55,32 (8e tijd)
Schowonda Williams halve finale serie: 55,98 (2e tijd)
halve finale: 56,71 (7e tijd)
Evelyn Ashford
Alice Brown
Sheila Echols
Florence Griffith-Joyner
Dannette Young
4 x 100 m estafette (v)
 
serie: 42,39 (1e tijd)
halve finale: 42,12 (1e tijd)
finale: 41,98 (1e tijd)
Valerie Brisco-Hooks
Diane Dixon
Florence Griffith-Joyner
Denean Howard
Sherri Howard
Llillie Leatherwood
4 x 400 m estafette (v)
 
serie: 3:25,86 (1e tijd)
finale: 3:15,51 (2e tijd)
Patricia King hoogspringen (v) kwalificatie kwalificatie: 1,84 m (19e)
Louise Ritter
 
kwalificatie: 1,92 m (=11e)
finale: 2,03 m (1e) OR
Coleen Sommer kwalificatie kwalificatie: 1,87 m (18e)
Sheila Echols verspringen (v) kwalificatie kwalificatie: 6,37 m (16e)
Jackie Joyner-Kersee
 
kwalificatie: 6,96 m (3e)
finale: 7,40 m (1e) OR
Patricia King kwalificatie kwalificatie: 6,50 m (13e)
Bonnie Dasse kogelstoten (v) 12e kwalificatie: 19,45 m (11e)
finale: 17,60 m (12e)
Ramona Pagel kwalificatie kwalificatie: 18,55 m (15e)
Connie Price kwalificatie kwalificatie: 17,09 m (18e)
Carol Cady discuswerpen (v) 11e kwalificatie: 62,72 m (10e)
finale: 63,42 m (11e)
Ramona Pagel kwalificatie kwalificatie: 57,50 m (15e)
Connie Price kwalificatie kwalificatie: 57,04 m (16e)
Wendy Brown zevenkamp (v) 18e 100m horden: 14,07
hoogspringen: 1,83m
verspringen: 6,13m
kogelstoten: 12,69m
200m: 24,83
speerwerpen: 44,34m
800m: 2:26,43
totaal 5972 punten
Cindy Greiner 8e 100m horden: 13,55
hoogspringen: 1,80m
verspringen: 6,47m
kogelstoten: 14,13m
200m: 24,48
speerwerpen: 38,00m
800m: 2:13,65
totaal 6297 punten
Kynda Sutfin
 
100m horden: 12,69
hoogspringen: 1,86m
verspringen: 7,27m OR
kogelstoten: 15,80m
200m: 22,56
speerwerpen: 45,66m
800m: 2.08,51
totaal 7291 punten WR

  BasketbalBewerken

  Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team Discipline Resultaat Prestatie
Willie Anderson
Stacey Augmon
Bimbo Coles
Jeffrey Grayer
Hersey Hawkins
Dan Majerle
Danny Manning
Herman Reid
Mitch Richmond
David Robinson
Charles D. Smith
Charles E. Smith
Mannen
 

groep B: 1ste
W van   Spanje: 97-53
W van   Canada: 76-70
W van   Brazilië: 102-87
W van   China: 108-57
W van   Egypte: 102-35
kwartfinale:
W van   Puerto Rico: 94-57
halve finale
V van   Sovjet-Unie: 76-82
troostfinale
W van   Australië: 78-49

Cynthia Brown
Vicky Bullet
Cynthia Cooper
Anne Donovan
Teresa Edwards
Kamie Ethridge Jennifer Gillom
Bridgette Gordon
Andrea Lloyd
Katrina McClain
Suzie McCoonell
Teresa Weatherspoon
Vrouwen
 

groep B: 1ste
W van   Tsjecho-Slowakije: 87-81
W van   Joegoslavië: 101-74
W van   China: 94-79
halve finale
W van   Sovjet-Unie: 102-88
finale
W van   Joegoslavië: 77-70

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Carbajal lichtvlieggewicht (tot 48 kg)
 

1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   KOR O: 3-2
3de ronde: W van   VIE Hiền: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: W van   CAN Olson: 5-0
halve finale: W van   HUN Isaszegi: 4-1
finale: V van   BUL Marinov: 0-5

Arthur Johnson vlieggewicht (tot 51 kg) =9e

1ste ronde: W van   ITA Mannai: 5-0 2de ronde: W van   NEP Singh: scheidsrechterlijke beslissing
3de ronde: V van   KOR Kim: 0-5

Kennedy McKinney bantamgewicht (tot 54 kg)
 

1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   GUA Pérez: scheidsrechterlijke beslissing
3de ronde: W van   IND Birajdar: walk-over
kwartfinale: W van   KEN Mwema: 5-0
halve finale: W van   THA Molsan: scheidsrechterlijke beslissing
finale: W van   BUL Khristov: 5-0

Kelcie Banks vedergewicht (tot 57 kg) =33e 1ste ronde: V van   NED Tuur: knock-out
Romallis Ellis lichtgewicht (tot 60 kg)
 

1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   KOR Lee: 5-0
3de ronde: W van   MLI Traoré: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: W van   BUL Chuprenski: 3-2
halve finale: V van   GDR Zülow: 0-5

Todd Foster halfweltergewicht (tot 63.5 kg) =5e

1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   MAR Rahilou: knock-out
3de ronde: W van   KOR Jeon: knock-out
kwartfinale: V van   AUS Cheney: 2-3

Kenneth Gould weltergewicht (tot 67 kg)
 

1ste ronde: W van   TAN Marwa: 4-1
2de ronde: W van   GHA Ankamah: 5-0
3de ronde: W van   ASA Masoe: 5-0
kwartfinale: W van   FIN Nyman: 5-0
halve finale: V van   FRA Laurent Boudouani: 1-4

Roy Jones Jr. halfmiddengewicht (tot 71 kg)
 

1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   MAW Makalamba: knock-out
3de ronde: W van   TCH Franke: 5-0
kwartfinale: W van   URS Zaytsev: 5-0
halve finale: W van   GBR Woodhall: 5-0
finale: V van   KOR Si-hun: 2-3

Andrew Maynard halfzwaargewicht (tot 81 kg)
 

1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   ASA Masoe: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: W van   HUN Erős: 5-0
halve finale: W van   POL Petrich: tegenstander teruggetrokken
finale: W van   URS Shanavazov: 5-0

Ray Mercer zwaargewicht (tot 91 kg)
 

1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   TCH Gavenčiak: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: W van   ITA Gaudiano: knock-out
halve finale: W van   NED Vanderlyde: scheidsrechterlijke beslissing
finale: W van   KOR Baik: knock-out

Riddick Bowe superzwaargewicht (boven 91 kg)
 

1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   AUT Botowamungu: knock-out
kwartfinale: W van   TCH Hrivňák: scheidsrechterlijke beslissing
halve finale: W van   URS Miroshnichenko: 5-0
finale: V van   CAN Lewis: scheidsrechterlijke beslissing

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jay Barrs individueel (m)
 
voorronde: 1294 punten (3e)
1/8 finale: 313 punten (13e)
kwartfinale: 326 punten (4e)
halve finale: 334 punten (2e)
finale: 338 punten (1e)
Richard McKinney 6e voorronde: 1288 punten (4e)
1/8 finale: 321 punten (6e)
kwartfinale: 327 punten (3e)
halve finale: 332 punten (3e)
finale: 332 punten (6e)
Darrell Pace 9e voorronde: 1257 punten (19e)
1/8 finale: 306 punten (18e)
kwartfinale: 329 punten (1e)
halve finale: 332 punten (9e)
Jay Barrs
Richard McKinney
Darrell Pace
team (m)
 
voorronde: 3839 punten (2e)
halve finale: 992 punten (1e)
finale: 972 punten (2e)
Debra Ochs individueel (v) 26e voorronde: 1227 (16e)
Denise Parker 21e voorronde: 1263 punten (11e)
1/8 finale: 298 punten (21e)
Melanie Skillman 10e voorronde: 1252 punten (6e)
1/8 finale: 307 punten (14e)
kwartfinale: 318 punten (9e)
halve finale: 311 punten (10e)
Debra Ochs
Denise Parker
Melanie Skillman
team (v)
 
voorronde: 3742 punten (4e)
halve finale: 988 punten (2e)
finale: 952 punten (3e)

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Jacques lichtgewicht (tot 67.5 kg) 13e Trekken: 125,0 Kg
Stoten: 157,5 Kg
Totaal: 282,5 Kg
Tony Urrutia middengewicht (tot 75 kg) 8e Trekken: 150,0 Kg
Stoten: 177,5 Kg
Totaal: 327,5 Kg
Derrick Crass lichtzwaargewicht (tot 82.5 kg) 11e Trekken: 140,0 Kg
Stoten: 175,0 Kg
Totaal: 315,0 Kg
Curt White 14e Trekken: 140,0 Kg
Stoten: 165,0 Kg
Totaal: 305,0 Kg
Brett Brian middenzwaargewicht (tot 90 kg) 14e Trekken: 140,0 Kg
Stoten: 180,0 Kg
Totaal: 320,0 Kg
Arn Kritsky 11e Trekken: 147,5 Kg
Stoten: 185,0 Kg
Totaal: 332,5 Kg
Jeff Michels zwaargewicht II (tot 110 kg) 13e Trekken: 167,5 Kg
Stoten: 192,5 Kg
Totaal: 360,0 Kg
Rich Schutz 11e Trekken: 160,0 Kg
Stoten: 200,0 Kg
Totaal: 360,0 Kg
John Bergman superzwaargewicht (boven 110 kg) 10e Trekken: 167,5 Kg
Stoten: 185,5 Kg
Totaal: 352,5 Kg
Mario Martinez 4e Trekken: 175,0 Kg
Stoten: 232,5 Kg
Totaal: 407,5 Kg

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Turnen
Kevin Davis
Scott Johnson
Charles Lakes
Dominick Minicucci Jr.
Lance Ringnald
Wes Suter
team (m) 11e vloer: 96,90
paard voltege: 96,00
ringen: 95,30
sprong: 95,45
brug: 97,10
rekstok: 96,10
totaal: 576,85 punten
Kevin Davis individuele meerkamp (m) 34e vloer: 19,250
paard voltege: 19,450
ringen: 19,200
sprong: 19,175
brug: 19,325
rekstok: 18,925
totaal: 115,325
Charles Lakes 19e vloer: 19,700
paard voltege: 19,650
ringen: 19,300
sprong: 19,350
brug: 19,675
rekstok: 19,600
totaal: 117,175
Lance Ringnald 35e vloer: 19,225
paard voltege: 19,650
ringen: 19,100
sprong: 19,300
brug: 19,250
rekstok: 19,050
totaal: 115,075
Kelly Garrison-Steves
Brandy Johnson
Miss Marlowe
Phoebe Mills
Chelle Stack
Hope Spivey
team (v) 4e sprong: 97,625
brug met ongelijke leggers: 97,350
balk: 97,550
vloer: 98,050
totaal 390,575 punten
Kelly Garrison-Steves individuele meerkamp (v) 16e sprong: 19,550
brug met ongelijke leggers: 19,475
balk: 19,462
vloer: 19,450
totaal 77,937 punten
Brandy Johnson 10e sprong: 19,650
brug met ongelijke leggers: 19,712
balk: 19,588
vloer: 19,575
totaal 78,525 punten
Phoebe Mills 15e sprong: 19,525
brug met ongelijke leggers: 19,687
balk: 19,150
vloer: 19,675
totaal 78,037 punten
Brandy Johnson sprong (v) 5e 9,825(Q) + 9,949(F) = 19,774
Phoebe Mills brug met ongelijke leggers (v) 8e 9,837(Q) + 9,950(F) = 19,787
Kelly Garrison-Steves sprong (v) 7e 9,787(Q) + 9,787(F) = 19,574
Phoebe Mills
 
9,875(Q) + 9,887(F) = 19,762
vloer (v) 6e 9,900(Q) + 9,762(F) = 19,662
Ritmische Sportgymnastiek
Michelle Berube individueel (v) =22e

kwalificatie

touw: 9,55
hoepel: 9,50
knotsen: 9,55
lint: 9,50
totaal: 38,10
Diane Simpson 26e

kwalificatie

touw: 9,45
hoepel: 9,45
knotsen: 9,50
lint: 9,40
totaal: 37,80

  HandbalBewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team Discipline Resultaat Prestatie
James Buehning
Scott Driggers
Craig Fitschen
Steven Goss
Bob Hillary
Boyd Janny
Bryant Johnson
William Kessler
Stephen Kirk
Peter Lash
Joseph McVein
Rod Oshita
Joe Story
Mike Sullivan
mannentoernooi 12e groep A: 6e
V van   IJsland 15-22
V van   Joegoslavië 23-31
V van   Sovjet-Unie 14-26
V van   Zweden 12-26
V van   Algerije 17-20

finale voor de 11e plaats: V van   Japan 21-24

Kathy Callaghan
Kim Clarke
Laura Coenen
Sandra DeLaRiva
Megan Gallagher
Amy Gamble
Sam Jones
Portia Lack
Karyn Palgut
Carol Peterka
Angie Raynor
Cindy Stinger
Penny Stone
Sherry Winn
vrouwentoernooi 7e groep A: 4e
V van   Joegoslavië 18-19
V van   Tsjecho-Slowakije 19-33
V van   Zuid-Korea 18-24

troostfinale: 3e

V van   China 22-31
W van   Ivoorkust 27-16

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team Discipline Resultaat Prestatie
Patty Shea
Yolanda Hightower
Mary Koboldt
Marcia Pankratz
Cheryl van Kuren
Diane Bracalente
Beth Beglin
Marcella Place
Sandra Vander-Heyden
Tracey Fuchs
Sheryl Johnson
Sandra Costigan
Christy Morgan
Barbara Marois
Megan Donnelly
Donna Lee
vrouwentoernooi 8e groep B: 4e
V van   Nederland 1-3
V van   Argentinië 1-2
G tegen   Groot-Brittannië 2-2

halve troostfinale: V van   Bondsrepubliek Duitsland 1-2
finale voor 7e plaats: V van   Argentinië 1-3

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kevin Asano superlichtgewicht (tot 60 kg)
 
ronde van 32: W van   TCH Šedivák 0001-0000
ronde van 16: W van   HKG Lee 1010-0000
kwartfinale: W van   TPE Sheu 1010-0000
halve finale: W van   JPN Hosokawa 0000-0000 J
finale: L van   KOR Kim Jae-yup 0000-0000 V
Joe Mmarchal halflichtgewicht (tot 65 kg) =14e ronde van 32: W van   TPE Wu
ronde van 16: V van   JPN Yamamoto 0000-1000
Mike Swain lichtgewicht (tot 71 kg)
 *
ronde van 32: W van   KEN Ombito 0200-0000
ronde van 16: W van   CAN Beauchamp 0000-0000 J
kwartfinale: V van   GDR Loll 0001-0010
herkansing halve finale: W van   FRG Stranz 0000-0000 J
troostfinale: V van   GBR Brown 0000-0001
Jason Morris halfmiddengewicht (tot 78 kg) =20e ronde van 64: W van   SUI Olivier Schaffter 0000-0000 W
ronde van 32: V van   URS Varaev 0000-0000 J
Rene Capo middengewicht (tot 86 kg) =19e ronde van 32: V van   NED Spijkers 0000-0020
Robert Berland halfzwaargewicht (tot 95 kg) =7e ronde van 16: V van   FRG Meiling 0000-0000 V
herkansing halve finale: V van Van de Walle 0000-1000
Steve Cohen zwaargewicht (vanaf 95 kg) =13e ronde van 32: W van   GUM Ricardo Blas 0101-0000
ronde van 16: V van   FIN Salonen 0000-0000 J

*Brown won oorspronkelijk de troostfinale, maar twee dagen later werd de medaille toch aan Swain toegekend nadat Brown positief getest was op verboden middelen

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jim Terrell C1 500 m (m) halve finale serie 2: te weinig deelnemers
halve finale 2: 2:00,13 (4e tijd)
Bruce Merritt C1 1000 m (m) halve finale serie 1: 4:17,73 (6e tijd)
herkansing 1 4:41,75 (3e tijd)
halve finale 1: 4:16,51 (4e tijd)
Rodney McLain
Bruce Merritt
C2 500 m (m) halve finale serie 3: 1:52,48 (6e tijd)
herkansing 1: 1:53,69 (3e tijd)
halve finale 2: 1:53,32 (5e tijd)
Gregory Steward
Ronald Urick
C2 1000 m (m) serie serie 1: 4:25,56 (6e tijd)
herkansing: 4:17,77 (4e tijd)
Mike Herbert K1 500m (m) 4e serie 1: 1:43,41 (4e tijd)
herkansing 1: te weinig deelnemers
halve finale 1: 1:43,40 (2e tijd)
finale: 1:46,73 (4e tijd)
Greg Barton K1 1000m (m)
 
serie 1: 3:42,26 (1e tijd)
halve finale 1: 3:40,96 (1e tijd)
finale: 3:55,27 (1e tijd)
Terry Kent
Terry White
K2 500m (m) 8e serie 3: 1:34,69 (3e tijd)
halve finale 2: 1:36,33 (3e tijd)
finale: 1:36,62 (8e tijd)
Greg Barton
Norman Bellingham
K2 1000m (m)
 
serie 2: 3:20,50 (2e tijd)
halve finale 3: 3:25,36 (1e tijd)
finale: 3:32,42 (1e tijd)
Curt Bader
Michael Harbold
Terry Kent
Terry White
K4 1000m (m) halve finale serie 2: 3:07,70 (2e tijd)
halve finale 1: 3:15,60 (5e tijd)
Traci Phillips K1 500m (v) 6e serie 2: 1:59,53 (4e tijd)
halve finale 2: 1:59,48 (3e tijd)
finale: 2:00,81 (6e tijd)
Shelia Conover
Cathy Marino-Geers
K2 500m (v) 7e serie 2: 1:50,54 (2e tijd)
halve finale 3: 1:54,16 (3e tijd)
finale: 1:50,33 (7e tijd)
Shelia Conover
Shirley Dery-Batlik
Cathy Marino-Geers
Traci Phillips
K4 500m (v) 9e serie 1: 1:41,77 (4e tijd)
halve finale: 1:43,17 (3e tijd)
finale: 1:47,94 (9e tijd)

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Gostigan individueel 60e paardensport: 0
schermen: 820
zwemmen: 1265
schietsport: 1044
hardlopen: 895
totaal: 4023 punten
Robert Nieman 18e paardensport: 944
schermen: 932
zwemmen: 1248
schietsport: 1000
hardlopen: 910
totaal: 5034 punten
Robert Stull 49e paardensport: 470
schermen: 983
zwemmen: 1240
schietsport: 868
hardlopen: 1027
totaal: 4588 punten
Michael Gostigan
Robert Nieman
Robert Stull
team 16e paardensport: 1414
schermen: 2735
zwemmen: 3752
schietsport: 2912
hardlopen: 2832
totaal: 13645 punten

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Paard Discipline Resultaat Prestatie
Belinda Baudin Christopher dressuur individueel 33e kwalificatie: 1248 punten (33e)
Robert Dover Federleicht 13e kwalificatie: 1327 punten (12e)
finale: 1320 punten (13e)
Lendon Gray Later On 43e kwalificatie: 1212 punten (15e)
Jessica Ransehousen Orpheus 17e kwalificatie: 1308 punten (15e)
finale: 1282 punten (17e)
Belinda Baudin
Robert Dover
Lendon Gray
Jessica Ransehousen
Christopher
Federleicht
Later On
Orpheus
dressuur team =6e 3883 punten
Bruce Davidson Dr. Peaches eventing individueel 18e dressuur: 50,40 penaltypunten
cross-country: 76,40 penaltypunten
springconcours: 15,00 penaltypunten
totaal: 141,80 penaltypunten
Phyllis Dawson Albany II 10e dressuur: 54,60 penaltypunten
cross-country: 40,00 penaltypunten
springconcours: 5,00 penaltypunten
totaal: 99,60 penaltypunten
Karen Lende O'Connor The Optimist DNF dressuur: 64,20 penaltypunten
cross-country: DNF
Ann Sutton Tarzan DNF dressuur: 57,20 penaltypunten
cross-country: DNF
Bruce Davidson
Phyllis Dawson
Karen Lende O'Connor
Ann Sutton
Dr. Peaches
Albany II
The Optimist
Tarzan
eventing team DNF dressuur: 162,20 penaltypunten
cross-country: DNF
Greg Best Gem Twist springconcours individueel
 

kwalificatie

1e ronde: 69,50 punten
2e ronde: 63,50 punten
totaal: 133,00 punten (=5e)

finale

1e ronde: 4,00 penaltypunten
2e ronde: 0,00 penaltypunten
totaal: 4,00 penaltypunten (=2e)

jump-off: 4,00 penaltypunten met een tijd van 45,70s (1e)

Joseph Fargis Mill Pearl =7e

kwalificatie

1e ronde: 69,50 punten
2e ronde: 63,50 punten
totaal: 133,00 punten (=5e)

finale

1e ronde: 4,00 penaltypunten
2e ronde: 8,00 penaltypunten
totaal: 12,00 penaltypunten (=7e)
Lisa Ann Jacquin For the Moment 56e

kwalificatie

1e ronde: 16,00 punten
2e ronde: 24,00 punten
totaal: 40,00 punten (=56e)
Anne Kursinski Starman =4e

kwalificatie

1e ronde: 69,50 punten
2e ronde: 52,00 punten
totaal: 121,50 punten (=11e)

finale

1e ronde: 4,00 penaltypunten
2e ronde: 4,00 penaltypunten
totaal: 8,00 penaltypunten (=4e)
Greg Best
Joseph Fargis
Lisa Ann Jacquin
Anne Kursinski
Gem Twist
Mill Pearl
For the Moment
Starman
springconcours team
 

1e ronde: 12,25 penaltypunten 2e ronde: 8.25 penaltypunten totaal: 20,50 penaltypunten (2e)

  RoeienBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrew Sudduth skiff (m) 6e serie 1: 7:05,61 (2e tijd)
herkansing 4: 7:05,52 (1e tijd)
halve finale 1: 6:69,70 (2e tijd)
finale: 7:11,45 (6e tijd)
Glenn Florio
Kevin Still
dubbel-twee (m) herkansing serie 1: 6:33,75 (6e tijd)
herkansing 1: 6:56,45 (5e tijd)
Kurt Bausback
Edward Ives
twee-zonder-stuurman (m) 9e serie 1: 6:40,16 (3e tijd)
herkansing 1: 7:04,99 (3e tijd)
halve finale 2: 6:50,47 (5e tijd)
troostfinale: 7:26,65 (3e tijd)
Robert Espeseth Jr.
Jon Fish
Daniel Lyons
twee-met-stuurman (m) 11e serie 2: 7:17,36 (3e tijd)
halve finale 2: 7:07,05 (6e tijd)
troostfinale: 7:24,18 (5e tijd)
Charlie Altekruse
John Frackleton
Greg Montesi
John Strotbeck
dubbel-vier (m) herkansing serie 1: 5:54,08 (5e tijd)
herkansing: 5:59,07 (4e tijd)
Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
Raoul Rodriguez
vier-zonder-stuurman (m)
 
serie 2: 6:03,67 (1e tijd)
halve finale 2: 6:07,71 (3e tijd)
finale: 6:05,53 (2e tijd)
Tom Darling
Chris Huntington
John Terwilliger
John Walters
Mark Zembsch S
vier-met-stuurman (m) 5e serie 2: 6:08,36 (1e tijd)
halve finale 2: 6:15,30 (2e tijd)
finale: 6:18,57 (5e tijd)
Seth Bauer S
Doug Burden
Jeffrey McLaughlin
Peter Nordell
Ted Patton
John Pescatore
Jack Rusher
Jonathan Smith
Mike Teti
acht (m)
 
serie 2: 5:39,26 (3e tijd)
herkansing 1: 5:35,63 (1e tijd)
finale: 5:48,26 (3e tijd)
Anne Marden skiff (v)
 
serie 1: 8:01,55
halve finale 1: 7:40,51
finale: 7:50,28 (2e tijd)
Monica Havelka
Cathy Thaxton-Tippett
dubbel-twee (v) 6e serie 1: 7:38,62 (4e tijd)
herkansing 2: 7:29,52 (2e tijd)
finale: 7:21,28 (6e tijd)
Mara Keggi
Barbara Kirch
twee-zonder-stuurvrouw (v) 6e serie 1: 8:16,85 (3e tijd)
herkansing 2: 8:05,55 (2e tijd)
finale: 7:56,27 (6e tijd)
Sherry Cassuto
Angie Herron
Jennie Marshall
Anne Martin
dubbel-vier (v) 9e serie 2:
herkansing 2: 6:39,10 (3e tijd)
troostfinale: 6:41,28 (3e tijd)
Elizabeth Bradley
Jennifer Corbet
Cynthia Exkert
Sarah Gengler
Kim Santiago
vier-met-stuurvrouw (v) 5e serie 2: 7:33,42 (4e tijd)
herkansing 2: 7:28,01 (2e tijd)
finale: 7:09,12 (5e tijd)
Betsy Beard S
Susan Broome
Christine Campbell
Peeg Mallery
Stephanie Maxwell-Pierson
Abby Peck
Anna Seaton
Alison Townley
Juliet Thompson
acht 6e serie 2: 6:24,55 (3e tijd)
herkansing: 6:10,82 (4e tijd)
finale: 6:26,66 (6e tijd)

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Lewison floret individueel (m) vierde herkansing eerste groep D: 3e
tweede groep G: 5e
derde groep B: 1e
eerste ronde: W van   POL Sypniewski 10-6
tweede ronde: L van   HUN Érsek 7-10
tweede herkansing: W van   JPN Emura 10-8
derde herkansing: W van   HUN Gátai 10-8
vierde herkansing: L van   URS Romankov
Dave Littell tweede groepsfase eerste groep G: 4e
tweede groep F: 6e
Mike Marx derde groepsfase eerste groep E: 3e
tweede groep B: 2e
derde groep A: 5e
Peter Lewison
Dave Littell
Mike Marx
Greg Massialas
George Nonomura
floret team (m) groepsfase groep C: 4e
Robert Marx degen individueel (m) eerste groepsfase eerste groep C: 5e
Rob Stull derde groepsfase eerste groep F: 4e
tweede groep I: 2e
derde groep E 6e
Stephen Trevor derde groepsfase eerste groep A: 3e
tweede groep L: 1e
derde groep A 5e
Robert Marx
Lee Shelley
Rob Stull
Stephen Trevor
degen team (m) groepsfase groep A: 2e
kwartfinale: V van   Hongarije 3-9
Mike Lofton sabel individueel (m) eerste groepsfase eerste groep B: 6e
Steve Mormando eerste herkansing eerste groep A: 3e
tweede groep F: 4e
derde groep B: 3e
eerste ronde: V van   URS Alsjan 1-10
eerste herkansing: V van   ITA Dalla Barba 7-10
Peter Westbrook derde groepsfase eerste groep D: 4e
tweede groep E: 4e
derde groep D 5e
Bob Cottingham
Paul Friedberg
Mike Lofton
Steve Mormando
Peter Westbrook
sabel team (m) groepsfase groep B 3e
Caitlin Bilodeaux floret individueel (v) tweede herkansing eerste groep C: 1e
tweede groep D: 1e
derde groep D: 2e
eerste ronde: V van   FRG Anja Fichtel 1-8
eerste herkansing: W van   POL Królikowska 8-6
tweede herkansing: V van   CHN Hongyun 5-8
Sharon Monplaisir tweede groepsfase eerste groep B: 3e
tweede groep C: 6e
Mary O'Neill tweede groepsfase eerste groep D: 4e
tweede groep A: 6e
Caitlin Bilodeaux
Elaine Cheris
Sharon Monplaisir
Mary O'Neill
Molly Sullivan
floret team (v) 6e groep A: 2e
kwartfinale: V van   Hongarije 5-9
halve troostfinale: W van   Zuid-Korea
finale voor 5e plaats: V van   China

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Glenn Dubis kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen (m) 5e kwalificatie: 1174 punten (4e)
finale: 99,5 punten (2e)
totaal: 1273,5 punten
Daniel Durben 13e kwalificatie: 1169 punten (13e)
Glenn Dubis kleinkalibergeweer 50 m liggend (m) 15e kwalificatie: 595 punten (15e)
Webster Wright 24e kwalificatie: 594 punten (24e)
Roderick Fitz-Randolph luchtgeweer 10 m (m) 17e kwalificatie: 587 punten (17e)
Robert Foth 4e kwalificatie: 591 punten (5e)
finale: 101,5 punten (3e)
totaal: 692,5 punten
Don Nygord vrij pistool 50 m (m) 11e kwalificatie: 559 punten (11e)
Darius Young 16e kwalificatie: 556 punten (16e)
Erich Buljung luchtpistool 10 m (m)
 
kwalificatie: 590 punten (1e) OR
finale: 97,9 punten (5e)
totaal: 687,9 punten OR
Don Nygord 28e kwalificatie: 574 punten (28e)
Rojelio Arredondo snelvuurpistool 25 m (m) 13e kwalificatie: 590 punten (13e)
John McNally 7e kwalificatie: 597 punten (2e)
finale: 93 punten (8e)
totaal: 960 punten
Todd Bensley lopend schijf 50 m (m) 11e kwalificatie: 581 punten (17e)
Scott Swinney 18e kwalificatie: 580 punten (18e)
Launi Meili kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen (v) 6e kwalificatie: 582 punten (8e)
finale: 94,5 punten (6e)
totaal: 676,5 punten
Wanda Jewell 13e kwalificatie: 579 punten (13e)
Launi Meili luchtgeweer 10 m (v) 6e kwalificatie: 395 punten OR (1e)
finale: 98,3 (8e)
totaal: 493,3
Deena Wigger 10e kwalificatie: 392 punten (10e)
Kimberly Dyer sportpistool 25 m (v) 16e kwalificatie: 377 punten (16e)
Ruby Fox 22e kwalificatie: 375 punten (22e)
Kimberly Dyer luchtpistool 10 m (v) 24e kwalificatie: 578 punten (24e)
Ruby Fox 26e kwalificatie: 577 punten (26e)
Brian Ballard trap (o) 12e kwalificatie: 144 punten (17e)
halve finale: 48 punten (3e)
totaal: 192 punten (12e)
Daniel Carlisle 9e kwalificatie: 147 punten (8e)
halve finale: 47 punten (12e)
totaal: 194 punten (9e)
George Haas III 12e kwalificatie: 143 punten (23e)
halve finale: 49 punten (1e)
totaal: 192 punten (12e)
Carolyn Koch 47e kwalificatie: 130 punten (47e)
Daniel Carlisle skeet (o) 4e kwalificatie: 149 punten (2e)
halve finale: 48 punten (17e)
totaal: 197 punten (3e)

finale: 23 punten (3e)

totaal: 220 punten
Terry Carlisle 49e kwalificatie: 139 punten (49e)
Matthew Dryke 24e kwalificatie: 147 punten
halve finale: 49 punten (23e)
totaal: 193 punten (24e)
Richard Smith 26e kwalificatie: 145 punten (26e)

  SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mark Bradshaw 3 m plank (m) 5e voorronde: 588,15 punten (7e)
finale: 642,99 punten (5e)
Greg Louganis
 
voorronde: 629,67 punten (3e)
finale 730,80 punten (1e)
Patrick Jeffrey 10 m plank (m) 12e voorronde: 553,89 punten (5e)
finale: 483,54 punten (12e)
Greg Louganis
 
voorronde: 617,67 punten (1e)
finale 638,61 punten (1e)
Wendy Lucero 3 m plank (m) 6e voorronde: 477,99 punten (4e)
finale: 498,81 punten (6e)
Kelly McCormick
 
voorronde: 473,73 punten (5e)
finale 533,19 punten (3e)
Michele Mitchell 10 m plank (m)
 
voorronde: 426,45 punten (2e)
finale: 436,95 punten (2e)
Wendy Williams
 
voorronde: 402,54 punten (4e)
finale 400,44 punten (3e)

  SynchroonzwemmenBewerken

  Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tracie Ruiz Solo
 
kwalificatie:
figuren: 98,633 punten
routine: 98,400 punten
totaal: 197,033 punten (2e)

finale:

routine: 99.000
totaal:197,633 (2e)
Karen Josephson
Sarah Josephson
Duet
 
kwalificatie:
figuren: 97,684 punten
routine: 98,600 punten
totaal: 196,284 (2e)

finale:

routine: 99.600 punten
totaal: 197,284 punten (2e)

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team Resultaat Prestatie
David Vanole
Steve Trittschuh
John Doyle
Kevin Crow
Mike Windischmann
Frank Klopas
Jim Gabarra
Rick Davis
Brent Goule
Peter Vermes
Eric Eichmann
Paul Krumpe
John Harkes
John Stollmeyer
Tab Ramos
Bruce Murray
Desmond Armstrong
Jeff Duback
Brian Bliss
Paul Caligiuri
coach: Lothar Osiander
groepsfase groep C: 4e
G tegen   Argentinië 1-1
G tegen   Zuid-Korea 0-0
V van de   Sovjet-Unie 2-4

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sean O'Neill enkelspel (m) groepsfase Groep A: 6e plaats
V van   BEL Saive (0-3)
W van   BRA Issamu (3-2)
W van   TUN Lofti (3-0)
V van   FRA Gatien (0-3)
V van   GBR Cooke (0-3)
V van   CHN Jiang (0-3)
V van   HUN Klampár (0-3)
Insook Bhushan enkelspel (v) groepsfase Groep C: 4e plaats
W van   AUS Bisiach (3-0)
V van   JPN Uchiyama (2-3)
V van   URS Popova (0-3)
W van   TUN Ben Aïssa (3-0)
V van   CHN Chen (0-3)
Diana Gee groepsfase Groep A: 5e plaats
V van   CHN Zhimin (0-3)
V van   URS Kovtun (0-3)
V van   CAN Domonkos (2-3)
W van   DOM Alejo (3-0)
V van   HUN Urbán (0-3)
Insook Bhushan
Diana Gee
dubbelspel (v) groepsfase Groep B: 6e plaats
V van   NED Kloppenburg/Bettine Vriesekoop (0-2)
V van   TCH Hrachová/Kasalova (1-2)
V van   CHN Chen/Jiao (1-2)
W van   MAS Cheng/Wan (2-0)
V van   FRG Nemes/Nolten (1-2)
V van   JPN Hoshino/Ishida (0-2)

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Brad Gilbert enkelspel (m)
 

Eerste ronde: W van   DEN Tauson (3-0)
Tweede ronde: W van   URS Cherkasov (3-1)
Derde ronde: W van   USA Seguso (3-0)
Kwartfinale: W van   ARG Jaite (3-1)
Halve finale: V van   USA Mayotte (0-3)

Tim Mayotte
 

Eerste ronde: W van   KOR Song (3-0)
Tweede ronde: W van   ITA Nargiso (3-1)
Derde ronde: W van   ISR Mansdorf (3-0)
Kwartfinale: W van   FRG Steeb (3-0)
Halve finale: W van   USA Gilbert (3-0)
Finale: V van   TCH Mečíř (1-3)

Robert Seguso =9e

Eerste ronde: W van   NGR Odizor (3-0)
Tweede ronde: W van   NZL Cahill (3-1)
Derde ronde: V van   USA Gilbert (0-3)

Ken Flach
Robert Seguso
dubbelspel (m)
 

Eerste ronde: W van   INA Suharyadi / Walain-Walalangi (3-0)
Tweede ronde: W van   HUN Köves / Markovits (3-0)
Kwartfinale: W van   DEN Christensen
Tauson (3-0)
Halve finale: W van   TCH Mečíř / Šrejber (3-0)
Finale: W van   Spanje Casal / Sánchez (3-2)

Chris Evert enkelspel (v) =9e Eerste ronde: Bye
Tweede ronde: W van   ITA Cecchini (2-0)
Derde ronde: V van   ITA Reggi (1-2)
Zina Garrison
 
Eerste ronde: bye
Tweede ronde: W van   MEX Hernández (2-0)
Derde ronde: W van   AUT Paulus (2-0)
Kwartfinale: W van   USA Shriver (2-0)
Halve finale: V van   FRG Graf (0-2)
Pam Shriver =5e Eerste ronde: bye
Tweede ronde: W van   CAN Hetherington (2-0)
Derde ronde: W van   BUL Katerina Maleeva (2-1)
Kwartfinale: V van   USA Garrison (0-2)
Zina Garrison
Pam Shriver
dubbelspel (v)
 
Eerste ronde: bye
Kwartfinale: W van   FRA Demongeot / Tauziat (2-0)
Halve finale: W van   AUS Smylie / Turnbull
Finale: W van   TCH Novotná / Suková (2-1)

  VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Craig Buck
Bob Ctvrtlik
Scott Fortune
Karch Kiraly
Ricci Luyties
Doug Partie
Jon Root
Eric Sato
Dave Saunders
Jeff Stork
Steve Timmons
Troy Tanner
Coach: Marv Dunphy
mannentoernooi
 
Groep B: 1e plaats
W van   Japan (3-0)
W van   Nederland (3-1)
W van   Argentinië (3-2)
W van   Frankrijk (3-0)
W van   Tunesië (3-0)

Halve finale: W van   Brazilië (3-0)
Finale: W van de   Sovjet-Unie (3-1)

Deitre Collins
Caren Kemner
Laurel Kessel
Liz Masakayan
Jayne McHugh
Melissa McLinden
Kim Oden
Prikeba Phipps
Angela Rock
Kimberly Ruddins
Liane Sato
Tammy Webb
Coach: Terry Liskevych
vrouwentoernooi 7e Groep B: 3e plaats
V van   China (0-3)
W van   Brazilië (3-2)
V van   Puerto Rico (2-3)

Halve finale voor 5e plaats: V van   DDR (1-3) Finale voor 7e plaats: W van   Zuid-Korea (3-2)

  WaterpoloBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Craig Wilson
Kevin Robertson
James Bergeson
Peter Campbell
Douglas Kimbell
Edward Klass
Alan Mouchawar
Jeffery Campbell
Greg Boyer
Terry Schroeder
Jody Campbell
Christopher Duplanty
Michael Evans
Coach: Bill Barnett
Mannentoernooi
 
Groep B: 1e plaats
W van   Joegoslavië (7-6)
V van   Spanje (7-9)
W van   China (14-7)
W van   Griekenland (18-9)
W van   Hongarije (10-9)

Halve finale: W van   Sovjet-Unie (8-7)
Finale: V van   Joegoslavië (7-9)

  WielrennenBewerken

  Zie Wielrennen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bobby Livingston baan tijdrit 1000 m (m) 14e 1:06,926
Ken Carpenter baan sprint (m) eerste ronde kwalificatie: 10:792
eerste ronde: 2e
eerste herkansing 4: 2e
David Brinton baan individuele achtervolging (m) ronde van 32 kwalificatie: 4:48,93 (14e tijd)
ronde van 32: V van   GBR Sturgess 4:47,27
Dave Lettieri
Michael McCarthy
Leonard Nitz
Carl Sundquist
baan ploegenachtervolging 4000 m (m) kwalificatie kwalificatie: 4:22:96 (9e tijd)
Frankie Andreu baan puntenkoers (m) 8e eerste ronde: 11 punten (11e)
finale: 21 punten (9e)
Scott McKinley weg individueel (m) 65e 4:32:56
Bob Mionske 4e 4:32:46
Craig Schommer 69e 4:32:56
Noman Alvis
Jim Copeland
Tony Palmer
Andy Paulin
weg ploegentijdrit (m) 10e 2:02:35,7
Connie Paraskevin-Young baan sprint (v)
 
kwalificatie: 11,845 (4e tijd)
eerste ronde 4: 1e
kwartfinale 4: 1e
halve finale 1: 2e
troostfinale: 1e
Bunki Bankaitis-Davis weg individueel (v) 14e 2:00:52
Inga Thompson 8e 2:00:52
Sally Zack 16e 2:00:52

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
Mark Fuller licht vlieggewicht (tot 48 kg) =9e Groep A: 5e plaats
W van   JPN Saito (3-1)
V van   NOR Rønningen (1-3)
V van   ITA Maenza (1-3)
Shawn Sheldon vlieggewicht (tot 52 kg) =15e Groep B: 8e plaats
V van   NOR Rønningen (1-3)
V van   CHN Richa (0-2)
Anthony Amado bantamgewicht (tot 57 kg) =9e Groep A: 5e plaats
V van   KOR Huh (0-3)
W van   MAR Boulalouche (4-0)
W van   NOR Sigde (3-1)
V van   GRE Holidis (0-4)
Isaac Anderson vedergewicht (tot 62 kg) 6e Groep A: 3e plaats
W van   POL Tracz (3-1)
W van   CHN Hu (3-0)
W van   MAR Loksairi (3-0)
V van   KOR Dae-Hyun (0-3)
V van   URS Madzhidov (1-3)

Finale voor 5e plaats: V van   FRG Behi (1-3)

Andrew Seras lichtgewicht (tot 68 kg) =9e Groep B: 5e plaats
W van   PER Ichillumpa (4-0)
W van   AUT Pittner (4-0)
V van   URS Julfalakyan (1-3)
V van   SWE Lagerborg (0-0)
David Butler weltergewicht (tot 74 kg) =11e Groep A: 6e plaats
V van   POL Tracz (1-3)
W van   YUG Podlesek (2-0)
W van   JPN Ito (3-1)
V van   KOR Kim (0-3)
John Morgan middengewicht (tot 82 kg) 7e Groep A: 4e plaats
W van   TCH Frinta (4-0)
W van   CMR N'To (4-0)
V van   BUL Stoykov (0-0)
V van   NOR Kleven (1-3)

Finale voor 7e plaats: W van   POL Daras (4-0)

Michial Foy halfzwaargewicht (tot 90 kg) =11e Groep B: 6e plaats
V van   GDR Koschnitzke (0-4)
W van   CAN Cox (4-0)
Bye
V van   FRG Steinbach (1-3)
Dennis Koslowski zwaargewicht (tot 100 kg)
 
Groep B: 2e plaats
W van   JPN Fukube (4-0)
W van   FIN Ahokas (4-0)
W van   CAN Marshall (3-0)
V van   URS Gedekhauri (1-3)
Bye
V van   POL Wroński (0-3)
W van   YUG Tertei (3-0)

Troostfinale: W van   BUL Georgiev (3-0)

Duane Koslowski superzwaargewicht (130 kg) 8e Groep A: 4e plaats
W van   AUT Neuemuller (3-1)
W van   LIB Bechara (4-0)
V van   HUN Klauz (0-3)
V van   URS Karelin (0-4)

Finale voor 7e plaats: V van   POL Wroclawski (0-4)

Vrije Stijl
Tim Vanni licht vlieggewicht (tot 48 kg) 4e Groep B: 2e plaats
W van   ESP Marcuño (4-0)
L van   JPN Kobayashi (0-4)
W van   SYR El-Messouti (3,5-0,5)
W van   IRI Zeinalnia (4-0)
W van   TUR Şükrüoğlu (3-1)
Bye

Troostfinale: V van   URS Karamchakov (1-3)

Ken Chertow vlieggewicht (tot 52 kg) =17e Groep A: 9e plaats
L van   FRA Marcuño (1-3)
W van   MEX Olvera (3-1)
L van   BUL Yordanov (0,5-3,5)
Barry Davis bantamgewicht (tot 57 kg) =13e Groep A: 7e plaats
W van   TCH Schwendtner (3-1)
L van   TUR Ak (1-3)
L van   HUN Nagy (0-4)
John Smith vedergewicht (tot 62 kg)
 
Groep A: 1e plaats
W van   HUN Orbán (3-1)
W van   BUL Shterev (3-1)
W van   POL Skubacz (3-1)
W van   FIN Letho (3-1)
W van   ITA Schillaci (4-0)
W van   MGL Enkhee (3-1)

Finale: W van   URS Sarkisyan (3-0)

Nate Carr lichtgewicht (tot 68 kg)
 
Groep B: 2e plaats
W van   HUN Podolszki (4-0)
W van   AFG Shir (4-0)
W van   FRG Leipold (3-1)
Bye
W van   AUS Brown (3-0)
W van   CAN McKay (3-0)
V van   KOR Park (1-3)
Bye

Troostfinale: W van   JPN Akaishi (3-1)

Kenny Monday weltergewicht (tot 74 kg)
 
Groep B: 1e plaats
W van   GBR Walker (3,5-0)
W van   MEX Jessel (4-0)
W van   HUN Nagy (3-1)
W van   YUG Sejdi (3-0)
W van   CAN Holmes (3-0)
W van   MGL Enkhbayar (3-0)
W van   FIN Rauhala (3-0)

Finale: W van   URS Varayev (3-1)

Mark Schultz middengewicht (tot 82 kg) 6e Groep B: 3e plaats
W van   BUL Nanev (3-0)
W van   FRG Trik (4-0)
W van   POL Radomski (3-1)
W van   NGR Kodei (4-0)
W van   GDR Gstöttner (4-0)
L van   URS Tambouvtsev (1-3)
L van   TUR Gençalp (0-3.5)

Finale voor 5e plaats: V van   MGL Sükhbat (0-4)

Jim Scherr halfzwaargewicht (tot 90 kg) 5e Groep A: 3e plaats
W van   CAN Cox (3-1)
W van   HUN Tóth (3-1)
W van   IND Verma (3-1)
W van   GBR English (4-0)
V van   JPN Ota (0-4)
Bye

Finale voor 5e plaats: W van   BUL Alabakov (3-1)

William Scherr zwaargewicht (tot 100 kg)
 
Groep B: 2e plaats
W van   POL Wala (4-0)
Bye
W van   TCH Strnisko (3-1)
W van   GBR Loban (3-1)
V van   ROU Puşcaşu (3-1)
W van   BUL Karaduchev (3-1)

Troostfinale: W van   GDR Neupert (4-0)

Bruce Baumgartner superzwaargewicht (tot 130 kg)
 
Groep A: 1e plaats
W van   EGY El-Hadad (4-0)
W van   GDR Schröder (3-1)
W van   MRI Ramsaran (4-0)
W van   POL Sandurski (4-0)

Finale: V van   URS Sandurski (1-3)

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mike Gebhardt Division II (m)
 
Race 1: 8,0
Race 2: 0,0
Race 3: 8,0
Race 4: 17,0
Race 5: 10,0
Race 6: 14,0
Race 7: 8,0
totaal: 48,0 punten
Brian Ledbetter Finn klasse (m) 10e Race 1: 22,0
Race 2: 18,0
Race 3: 14,0
Race 4: 16,0
Race 5: 25,0
Race 6: 13,0
Race 7: 8,0
totaal: 91,0 punten
Charles McKee
John Shadden
470 klasse (m)
 
Race 1: 10,0
Race 2: 3,0
Race 3: 3,0
Race 4: 17,0
Race 5: 10,0
Race 6: 18,0
Race 7: 8,0
totaal: 51,0 punten
Lynne Jewell
Allison Jolly
470 klasse (v)
 
Race 1: 5,7
Race 2: 0,0
Race 3: 0,0
Race 4: 3,0
Race 5: 28,0
Race 6: 3,0
Race 7: 15,0
totaal: 26,7 punten
Paul Foerster
Andrew Goldman
Flying Dutchman (o) 11e Race 1: 24,0
Race 2: 20,0
Race 3: 16,0
Race 4: 5,7
Race 5: 16,0
Race 6: 8,0
Race 7: 20,0
totaal: 85,7 punten
Hal Haenel
Mark Reynolds
Star klasse (o)
 
Race 1: 14,0
Race 2: 8,0
Race 3: 0,0
Race 4: 10,0
Race 5: 8,0
Race 6: 8,0
Race 7: 28,0
totaal: 48,0 punten
James Melvin
Patrick Muglia
Tornado klasse (o) 14e Race 1: 11,7
Race 2: 16,0
Race 3: 30,0
Race 4: 20,0
Race 5: 30,0
Race 6: 15,0
Race 7: 18,0
totaal: 110,7 punten
William Baylis
Robert Billingham
John Kostecki
Soling klasse (o)
 
Race 1: 3,0
Race 2: 0,0
Race 3: 8,0
Race 4: 0,0
Race 5: 3,0
Race 6: 10,0
Race 7: 0,0
totaal: 14,0 punten

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Matt Biondi 50 m vrije slag (m)
 
serie: 22,39 OR (1e tijd)
finale: 22,14 WR (1e tijd)
Tom Jager
 
serie: 22,61 (3e tijd)
finale: 22,36 (2e tijd)
Matt Biondi 100 m vrije slag (m)
 
serie: 49,04 OR (1e tijd)
finale: 48,63 OR (1e tijd)
Chris Jacobs
 
serie: 49,20 OR (2e tijd)
finale: 48,63 (2e tijd)
Matt Biondi 200 m vrije slag (m)
 
serie: 1:48,39 (2e tijd)
finale: 1:47,99 (3e tijd)
Troy Dalbey 7e serie: 1:48,96 (5e tijd)
finale: 1:48,86 (7e tijd)
Matt Cetlinski 400 m vrije slag (m) 4e serie: 3:50,82 (8e tijd)
finale: 3:48,09 (4e tijd)
Dan Jorgensen 14e serie: 3:52,64 (11e tijd)
troostfinale: 3:55,34 (6e tijd)
Matt Cetlinski 1500 m vrije slag (m) 4e serie: 15:07,41 (1e tijd)
finale: 15:14,76 (4e tijd)
Lars Jorgensen 23e serie: 15:39,51 (23e tijd)
David Berkoff 100 m rugslag (m)
 
serie: 54,51 WR (1e tijd)
finale: 55,18 (2e tijd)
Jay Mortenson 11e serie: 57,19 (13e tijd)
troostfinale: 57,06 (3e tijd)
Dan Veatch 200 m rugslag (m) 7e serie: 2:01,73 (5e tijd)
finale: 2:02,26 (7e tijd)
Steve Bigelow 10e serie: 2:03,64 (15e tijd)
troostfinale: 2:02,95 (2e tijd)
Richard Schroeder 100 m schoolslag (m) 6e serie: 1:03,05 (7e tijd)
finale: 1:02,55 (6e tijd)
Daniel Watters 15e serie: 1:04,04 (15e tijd)
troostfinale: 1:04,17 (7e tijd)
Mike Barrowman 200 m schoolslag (m) 4e serie: 2:15,85 (3e tijd)
finale: 2:15,45 (4e tijd)
Kirk Stackle 19e serie: 2:19,47 (19e tijd)
Matt Biondi 100 m vlinderslag (m)
 
serie: 53,46 (2e tijd)
finale: 53,01 (2e tijd)
Jay Mortenson 6e serie: 54,44 (8e tijd)
finale: 54,07 (6e tijd)
Mark Dean 200 m vlinderslag (m) 9e serie: 2:00,86 (10e tijd)
troostfinale: 2:00,26 (1e tijd)
Melvin Stewart 5e serie: 1:59,78 (6e tijd)
finale: 1:59,19 (5e tijd)
Bill Stapleton 200 m wisselslag (m) 16e serie: 2:05,32 (12e tijd)
troostfinale: 2:06,82 (8e tijd)
David Wharton 9e serie: 2:04,44 (9e tijd)
troostfinale: 2:03,05 (1e tijd)
Jeff Kostoff 400 m wisselslag (m) 9e serie: 4:24,10 (10e tijd)
troostfinale: 4:22,95 (9e tijd)
Melvin Stewart
 
serie: 4:20,84 (4e tijd)
finale: 4:17,36 (2e tijd)
Matt Biondi
Troy Dalbey
Doug Gjertsen
Chris Jacobs
Tom Jager
Shaun Jordan
Brent Lang
4x100 m vrije slag (m)
 
serie: 3:19,52 (1e tijd)
finale: 3:16,53 WR (1e tijd)
Matt Biondi
Matt Cetlinski
Troy Dalbey
Doug Gjertsen
Dan Jorgensen
Craig Oppel
4x200 m vrije slag (m)
 
serie: 7:18,76 (2e tijd)
finale: 7:12,51 WR (1e tijd)
David Berkoff
Matt Biondi
Chris Jacobs
Tom Jager
Jay Mortenson
Richard Schroeder
4x100 m wisselslag (m)
 
serie: 3:43,00 (1e tijd)
finale: 3:36,93 WR (1e tijd)
Leigh Ann Fetter 50 m vrije slag (v) 5e serie: 25,91 (4e tijd)
finale: 25,78 (5e tijd)
Jill Sterkel
 
serie: 26,02 (6e tijd)
finale: 25,71 (3e tijd)
Mitzi Kremer 100 m vrije slag (v) 12e serie: 56,83 (12e tijd)
troostfinale: 56,83 (4e tijd)
Dara Torres 7e serie: 56,37 (7e tijd)
finale: 56,83 (7e tijd)
Mitzi Kremer 200 m vrije slag (v) 6e serie: 2:01,45 (7e tijd)
finale: 2:00,23 (6e tijd)
Mary Wayte 4e serie: 1:59,50 (3e tijd)
finale: 1:59,04 (4e tijd)
Tami Bruce 400 m vrije slag (v) 4e serie: 4:10,73 (3e tijd)
finale: 4:08,16 (4e tijd)
Janet Evans
 
serie: 4:10,12 (1e tijd)
finale: 4:03,85 WR (1e tijd)
Tami Bruce 800 m vrije slag (v) 5e serie: 8:31,57 (5e tijd)
finale: 8:30,86 (5e tijd)
Janet Evans
 
serie: 8:28,13 (2e tijd)
finale: 8:20,20 OR (1e tijd)
Beth Barr 100 m rugslag (v) 5e serie: 1:02,63 (4e tijd)
finale: 1:02,78 (5e tijd)
Betsy Mitchell 4e serie: 1:02,85 (5e tijd)
finale: 1:02,71 (4e tijd)
Beth Barr 200 m rugslag (v) 4e serie: 2:13,91 (4e tijd)
finale: 2:12,39 (4e tijd)
Andrea Hayes 6e serie: 2:14,77 (5e tijd)
finale: 2:15,02 (6e tijd)
Susan Johnson 100 m schoolslag (v) 13e serie: 1:11,09 (12e tijd)
troostfinale: 1:11,08 (5e tijd)
Tracey McFarlane 6e serie: 1:10,59 (6e tijd)
finale: 1:09,60 (6e tijd)
Tracey McFarlane 200 m schoolslag (v) 14e serie: 2:23,11 (12e tijd)
troostfinale: 2:33,46 (6e tijd)
Susan Rapp 13e serie: 2:34,21 (15e tijd)
troostfinale: 2:32,90 (5e tijd)
Janel Jorgensen 100 m vlinderslag (v) 5e serie: 1:00,97 (6e tijd)
finale: 1:00,48 (5e tijd)
Mary T. Meagher 7e serie: 1:11,09 (8e tijd)
finale: 1:00,97 (7e tijd)
Mary T. Meagher 200 m vlinderslag (v)
 
serie: 2:12,35 (3e tijd)
finale: 2:10,80 (3e tijd)
Trina Radke 5e serie: 2:13,05 (7e tijd)
finale: 2:11,55 (5e tijd)
Whitney Hedgepeth 200 m wisselslag (v) 8e serie: 2:17,45 (8e tijd)
finale: 2:17,99 (8e tijd)
Mary Wayte DSQ serie: DSQ
Janet Evans 400 m wisselslag (v)
 
serie: 4:43,04 (3e tijd)
finale: 4:37,76 (1e tijd)
Erika Hansen 11e serie: 4:50,03 (11e tijd)
troostfinale: 4:51,93 (3e tijd)
Mitzi Kremer
Jill Sterkel
Dara Torres
Laura Walker
Mary Wayte
Paige Zemina
4x100 m vrije slag (v)
 
serie: 3:45,10 (3e tijd)
finale: 3:44,25 (3e tijd)
Beth Barr
Janel Jorgensen
Tracey McFarlane
Mary T. Meagher
Betsy Mitchell
Dara Torres
Mary Wayte
4x100 m wisselslag (v)
 
serie: 4,10:38 (2e tijd)
finale: 4:07,90 (2e tijd)