Hoofdmenu openen

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1960

De Sovjet-Unie nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. Het behield de eerste plaats in het medailleklassement. Voor het eerst won het meer dan 100 medailles.

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1960
Land Sovjet-Unie
IOC-landcode URS
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome
Vlaggendrager Joeri Vlasov
Aantal deelnemers 284 (50 vrouwen)[1]
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 1
goud
43
zilver
29
brons
31
totaal
103
Sovjet-Unie op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Sovjet-Unie op de Winterspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Andere gerelateerde deelnames
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedaillesBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Pjotr Bolotnikov 10000m (m)  
Vladimir Goloebnitsji 20km snelwandelen (m)  
Robert Sjavlakadze hoogspringen (m)  
Vasili Roedenkov kogelslingeren (m)  
Viktor Tsyboelenko speerwerpen (m)  
Ljoedmila Sjevtsova 800m (v)  
Irina Press 80m horden (v)  
Vera Krepkina verspringen (v)  
Tamara Press kogelstoten (v)  
Nina Romasjkova discuswerpen (v)  
Elvīra Ozoliŋa speerwerpen (v)  
Boksen Oleg Grigorjev bantamgewicht (m)  
Gewichtheffen Jevgeni Minajev vedergewicht (m)  
Viktor Boesjoejev lichtgewicht (m)  
Aleksandr Koerynov middengewicht (m)  
Arkadi Vorobjov halfzwaargewicht (m)  
Joeri Vlasov zwaargewicht (m)  
Kanovaren Leonid Geisjtor
Sergej Makarenko
C-2 1.000m (m)  
Antonina Seredina K-1 500m (v)  
Maria Sjoebina
Antonina Seredina
K-2 500m (v)  
Paardensport Sergej Filatov dressuur  
Roeien Vjatsjeslav Ivanov skiff (m)  
Valentin Borejko
Oleg Golovanov
twee-zonder (m)  
Schermen Viktor Zjdanovitsj floret (m)  
Viktor Zjdanovitsj
Mark Midler
Joeri Roedov
Joeri Sissikin
German Svesjnikov
floret team (m)  
Valentina Proedskova
Aleksandra Zabelina
Ljoedmila Sjisjova
Tatjana Petrenko
Galina Gorokhova
Valentina Rastvorova
floret team (v)  
Schietsport Aleksej Goesjtsjin 50m pistool (m)  
Viktor Sjamboerkin geweer 3 posities (m)  
Turnen Boris Sjachlin meerkamp (m)  
brug (m)  
paardvoltige (m)  
sprong (m)  
Albert Azarjan ringen (m)  
Larissa Latynina
Sofia Moeratova
Polina Astakhova
Margarita Nikolajeva
Lidia Ivanova
Tamara Ljoechina
landenwedstrijd (v)  
Larissa Latynina individuele meerkamp (v)  
vloer (v)  
Polina Astachova brug met ongelijke leggers (v)  
Margarita Nikolajeva sprong (v)  
Wielersport Viktor Kapitonov wegwedstrijd (m)  
Worstelen Oleg Karavajev Grieks-Romeins bantamgewicht (m)  
Avtandil Koridze Grieks-Romeins lichtgewicht (m)  
Ivan Bogdan superzwaargewicht (m)  
Zeilen Timir Pinegin
Fjodor Sjoetkov
Star klasse  
Atletiek Nikolaj Sokolov 3.000m steeplechase (m)  
Goesman Kossanov
Leonid Bartenev
Joeri Konovalov
Edvins Ozolin
4x100m estafette (m)  
Vladimir Gorjajev hink-stap-springen (m)  
Valeri Broemel hoogspringen (m)  
Tamara Press discuswerpen (v)  
Basketbal mannen  
Boksen Sergej Sivko vlieggewicht (m)  
Joeri Radonjak weltergewicht (m)  
Gewichtheffen Trofim Lomakin halfzwaargewicht (m)  
Kanovaren Aleksandr Silajev C-1 1.000m (m)  
Moderne vijfkamp Igor Novikov
Nikolai Tatarinov
Hanno Selg
landenwedstrijd (m)  
Roeien Aleksandr Berkoetov
Joeri Tjoekalov
dubbel-twee (m)  
Antanas Bagdonavičius
Zigmas Joekna
Igor Roedakov
twee-met (m)  
Schermen Joeri Sissikin floret (m)  
Valentina Rastvorova floret (v)  
Schietsport Makhmoed Oemarov 50m pistool (m)  
Marat Nijazov geweer 3 posities (m)  
Turnen Boris Sjachlin
Joeri Titov
Albert Azarjan
Vladimir Portnoi
Nikolai Miligoelo
Valeri Kerdemilidi
landenwedstrijd (m)  
Boris Sjachlin ringen (m)  
Joeri Titov vloer (m)  
Sofia Moeratova individueel meerkamp (v)  
sprong (v)  
Larissa Latynina balk  
brug met ongelijke liggers (v)  
Polina Astachova vloer (v)  
Waterpolo mannen  
Waterpolo Vladimir Sinjavski vrije stijl lichtgewicht (m)  
Georgi Sjirtladze vrije stijl middengewicht (m)  
Zeilen Aleksandr Tsjoetsjelov finn klasse  
Atletiek Semjon Rzjisjtsjin 3.000m steeplechase (m)  
Igor Ter-Ovanesjan verspringen (m)  
Vitold Krejer hink-stap-springen (m)  
Vassili Koesnezov tienkamp (m)  
Birutė Kaledienė speerwerpen (v)  
Boksen Boris Lagoetin halfmiddengewicht (m)  
Jevgeni Feofanov middengewicht (m)  
Roeien Igor Achremtsjik
Joeri Batsjoerov
Valentin Morkovkin
Anatoli Tarabrin
vier-zonder (m)  
Schermen Bruno Khabarov degen (m)  
Valentin Tsjernikov
Goeram Kostava
Arnold Tsjernoesjevitsj
Bruno Khabarov
Aleksandr Pavlovsky
degen team (m)  
Schietsport Aleksandr Zabelin 25m snelvuurpistool (m)  
Vassili Borissov geweer 3 posities (m)  
Sergej Kalinin trap (m)  
Schoonspringen Ninel Kroetova 10m platform (v)  
Turnen Joeri Titov individueel meerkamp (m)  
Boris Sjachlin rekstok (m)  
Vladimir Portnoi sprong (m)  
Polina Astakhova individueel meerkamp (v)  
Sofia Moeratova balk (v)  
Tamara Ljoechina vloer (v)  
brug ongelijke liggers (v)  
Larissa Latynina sprong (v)  
Wielersport Rotislav Vargasjkin 1km tijdrit (m)  
Vladimir Leonov
Boris Vassiljev
2000m tandem (m)  
Viktor Romanov
Arnold Belgardt
Leonid Koloembet
Stanislav Moskvin
ploegenachtervolging (m)  
Aleksej Petrov
Viktor Kapitonov
Jevgeni Klevtsov
Joeri Melikhov
ploegentijdrit (m)  
Worstelen Konstantin Vyroepajev Grieks-Romeins vedergewicht (m)  
Givi Kartozija Grieks-Romeins halfzwaargewicht (m)  
Vladimir Roebasjvili vrije stijl vedergewicht (m)  
Anatoli Alboel vrije stijl halfzwaargewicht (m)  
Savkoeds Dzarasov vrije stijl zwaargewicht (m)  

Resultaten en deelnemers per onderdeelBewerken

BoksenBewerken

Mannen vlieggewicht (– 51 kg)