Veldrijden in het seizoen 2009-2010

sportseizoen van een veldrijdencompetitie

Het veldritseizoen 2009-2010 begon op 13 september 2009 met de Grand Prix Emiagency in het Tsjechische Olomouc en eindigde op 21 februari 2010 met de Internationale Sluitingsprijs in Oostmalle, België.

Veldrijden in het seizoen 2009-2010
(Mannen elite)
Datum 13 september 2009 t/m
21 februari 2010
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van Tsjechië Zdeněk Štybar
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Sven Nys
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Lars Boom
Wereldbeker Vlag van Tsjechië Zdeněk Štybar
Superprestige Vlag van Tsjechië Zdeněk Štybar
GvA Trofee Vlag van België Sven Nys
Navigatie
<<< 2008-2009     2010-2011 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport
Veldrijden in het seizoen 2009-2010
(Vrouwen elite)
Datum 13 september 2009 t/m
21 februari 2010
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van Nederland Marianne Vos
Europeese kampioenstrui EK Vlag van Nederland Marianne Vos
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Sanne Cant
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Daphny van den Brand
Wereldbeker Vlag van Nederland Daphny van den Brand
GvA Trofee Vlag van Nederland Daphny van den Brand
Navigatie
<<< 2008-2009     2010-2011 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

UCI rankingBewerken

EindstandenBewerken

MannenBewerken

Individueel
Plaats Renner Punten
1   Zdeněk Štybar 3.260
2   Sven Nys 2.810
3   Niels Albert 2.740
4   Klaas Vantornout 2.286
5   Gerben de Knegt 1.725
6   Kevin Pauwels 1.625
7   Francis Mourey 1.566
8   Bart Aernouts 1.368
9   Christian Heule 1.238
10   Erwin Vervecken 1.230
11   Radomír Šimůnek 1.219
12   Martin Bína 1.094
13   Bart Wellens 982
14   Martin Zlámalík 981
15   Steve Chainel 981
16   Enrico Franzoi 975
17   Tom Meeusen 968
18   Jonathan Page 896
19   Sven Vanthourenhout 850
20   Dieter Vanthourenhout 834
Landen
Plaats Land Punten
1   België 7.836
2   Tsjechië 5.573
3   Frankrijk 3.072
4   Nederland 2.962
5   Zwitserland 2.096
6   Verenigde Staten 2.047
7   Italië 1.880
8   Polen 1.533
9   Slowakije 1.096
10   Duitsland 978
11   Spanje 600
12   Canada 554
13   Verenigd Koninkrijk 534
14   Denemarken 473
15   Luxemburg 455
16   Japan 341
17   Zweden 291
18   Oostenrijk 275
19   Hongarije 245
20   Roemenië 235
Landen U23
Plaats Land Punten
1   België 1.542
2   Polen 1.145
3   Slowakije 718
4   Nederland 578
5   Frankrijk 510
6   Italië 471
7   Zwitserland 371
8   Duitsland 334
9   Verenigde Staten 264
10   Tsjechië 256
11   Spanje 183
12   Hongarije 140
13   Kroatië 140
14   Japan 127
15   Denemarken 120
16   Canada 117
17   Verenigd Koninkrijk 115
18   Roemenië 95
19   Servië 95
20   Luxemburg 79

VrouwenBewerken

Individueel
Plaats Renster Punten
1   Marianne Vos 2.380
2   Daphny van den Brand 2.287
3   Hanka Kupfernagel 1.698
4   Sanne van Paassen 1.643
5   Katherine Compton 1.600
6   Christel Ferrier-Bruneau 1.342
7   Kateřina Nash 1.315
8   Caroline Mani 1.282
9   Sanne Cant 1.177
10   Helen Wyman 1.005
Landen
Plaats Land Punten

Ranking per het einde van het seizoen.

KalenderBewerken

De wereldbeker wordt weergegeven in vetgedrukte tekst, de belangrijkste regelmatigheidscriteriums in cursief gedrukte tekst. Voor de wedstrijdcategorieën, zie UCI-wedstrijdcategorieën.

SeptemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
13   Grand Prix Emiagency Olomouc, Olomouc C2   Martin Bína   Jana Kyptova
13   Steenbergcross, Erpe-Mere C2   Niels Albert
19   Cross Mnichovo Hradiště (TOI TOI Cup), Mnichovo Hradiště C2   Martin Bína
19   Nittany Lion Cross, Fogelsville C2   Davide Frattini   Laura Van Gilder
19   North American Cyclocross Trophy #1 - Star Crossed Cyclocross, Redmond C2   Christian Heule   Helen Wyman
20   Grote Prijs Neerpelt, Neerpelt C2   Niels Albert
20   Cross Budleigh Salterton (National Trophy), Budleigh Salterton C2   Paul Oldham
20   Charm City Cross, Baltimore C2   Davide Frattini   Laura Van Gilder
20   North American Cyclocross Trophy #2 - Rad Racing Gran Prix, Lakewood C2   Jonathan Page   Susan Butler
23   Cross Vegas, Las Vegas C1   Jamey Driscoll   Katherine Compton
26   USGP of Cyclocross #1 - Mad Cross 1, Sun Prairie C1   Jeremy Powers   Katherine Compton
26   Openingsveldrit van Harderwijk, Harderwijk C2   Bart Aernouts
26   Cross Stribro (TOI TOI Cup), Stříbro C2   Zdeněk Štybar
26   New England Championship Series #1 - Schoolhouse Cyclocross, Williston C2   Dan Timmerman   Natasha Elliott
27   USGP of Cyclocross #2 - Mad Cross 2, Sun Prairie C2   Erwin Vervecken   Katherine Compton
27   New England Championship Series #2 - Catamount Grand Prix, Williston C2   Dan Timmerman   Maureen Bruno Roy
28   Velka cena skupiny CEZ (TOI TOI Cup), Podbořany C2   Zdeněk Štybar

OktoberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
3   Gran Prix of Gloucester #1, Gloucester C2   Jonathan Page   Natasha Elliott
4   Gran Prix of Gloucester #2, Gloucester C2   Timothy Johnson   Natasha Elliott
4   Cross Treviso (Wereldbeker), Treviso CDM   Niels Albert
9   Darkhorse Cyclo-Stampede International Cyclocross, Covington C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
10   Java Johnny's Cross, Middletown C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
10   New England Championship Series #5 - Providence Cyclocross #1, Providence C2   Timothy Johnson   Katerina Nash
10   Citadelcross (GVA Trofee), Namur C2   Niels Albert   Daphny van den Brand
10   Cross Kolin (TOI TOI Cup), Kolín C2   Martin Bína
11   Cyclocross Ruddervoorde (Superprestige), Ruddervoorde C1   Sven Nys
11   Bio Wheels / United Dairy Farmers Harbin Park International, Cincinnati C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
11   Cyclo-cross International Podbrezová, Horná Mičiná C2   Milan Barényi
11   New England Championship Series #6 - Providence Cyclocross #2, Providence C2   Timothy Johnson   Katerina Nash
11   Cross Derby (National Trophy), Derby C2   Johannes Sickmüller
11   Cross Saint-Quentin (Coupe de France), Saint-Quentin C2   Francis Mourey   Christel Ferrier-Bruneau
11   Jim Horner Cyclocross Grand Prix, Edmonton C2   Geoff Kabush   Alison Sydor
15   Kermiscross, Ardooie C2   Niels Albert
17   North American Cyclocross Trophy #5 - Toronto International Cyclo-cross #1, Toronto C1   Timothy Johnson   Natasha Elliott
17   Granogue Cross, Wilmington C2   Ryan Trebon   Georgia Gould
17   VII Ciclocross de Medina de Pomar, Medina de Pomar C2   Javier Ruiz de Larrinaga
18   Internationales Radquer Steinmaur, Steinmaur C2   Tom Van den Bosch   Jasmin Achermann
18   Wissahickon Cross, Philadelphia C2   Ryan Trebon   Georgia Gould
18   VII Ciclocross de Villarcayo, Villarcayo C2   Stijn Huys
18   North American Cyclocross Trophy #6 - Toronto International Cyclo-cross #2, Toronto C2   Jeremy Powers   Natasha Elliott
18   Cyclocross Pilsen (Wereldbeker), Pilsen CDM   Niels Albert   Katherine Compton
20   Nacht van Woerden, Woerden C2   Sven Nys
24   USGP of Cyclocross #3 - Derby City Cup #1, Louisville C1   Ryan Trebon   Katerina Nash
24   New England Championship Series #7 - Downeast Cyclocross #1, New Gloucester C2   Dan Timmerman   Maureen Bruno Roy
25   Koppenbergcross (GVA Trofee), Oudenaarde C1   Sven Nys   Pavla Havlíková
25   New England Championship Series #8 - Downeast Cyclocross #2, New Gloucester C2   Dan Timmerman   Maureen Bruno Roy
25   USGP of Cyclocross #4 - Derby City Cup #2, Louisville C2   Timothy Johnson   Katerina Nash
25   Grand Prix de la Commune de Niederanven, Niederanven C2   Kamil Ausbuher
25   Cross Ipswich (National Trophy), Ipswich C2   Johannes Sickmüller
28   Cross Hlinsko (TOI TOI Cup), Hlinsko C2   Martin Zlámalík
31   Grand Prix Emiagency Loštice, Loštice C2   Kamil Ausbuher   Lucie Nokakova
31   Beacon Cross, Bridgeton C2   Nicholas Weighall   Mary McConneloug
31   North American Cyclocross Trophy #7 - Blue Sky Velo Cup, Longmont C2   Timothy Johnson   Katherine Compton

NovemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   North American Cyclocross Trophy #8 - Boulder Cup, Boulder C1   Timothy Johnson   Katherine Compton
1   Europees kampioenschap, Hoogstraten CC   Marianne Vos
1   Vlaamse Aardbeiencross (Superprestige), Hoogstraten C1   Niels Albert
1   Cyclo-cross international de Marle, Marle C2   Francis Mourey
1   Int. Cyclocross Hittnau, Hittnau C2   Christian Heule
1   HPCX, Jamesburg C2   Valentin Scherz   Maureen Bruno Roy
7   New England Championship Series #9 - The Cycle-Smart International #1, Northampton C2   Jeremy Powers   Mary McConneloug
8   New England Championship Series #10 - The Cycle-Smart International #2, Northampton C2   Jamey Driscoll   Mary McConneloug
8   Internationales Radquer Frenkendorf, Frenkendorf C2   Lukas Flückiger
8   Cyclocross Nommay (Wereldbeker), Nommay CDM   Niels Albert   Katherine Compton
11   Jaarmarktcross Niel, Niel C2   Sven Nys
14   USGP of Cyclocross #5 - Mercer Cup #1, West Windsor C1   Ryan Trebon   Katerina Nash
14   GP Région Wallonne, Dottignies C2   Niels Albert
15   Cyclocross Asper-Gavere (Superprestige), Gavere C1   Niels Albert   Katherine Compton
15   Cyclo-cross International Aigle, Aigle C2   Marcel Wildhaber
15   Johnson & Johnson Radquerfeldein Grand Prix Stadl-Paura, Stadl-Paura C2   Ondřej Bambula
15   USGP of Cyclocross #6 - Mercer Cup #2, West Windsor C1   Timothy Johnson   Katerina Nash
15   Cross Mallory Park (National Trophy), Kirkby Mallory C2   Nicolas Bazin
17   Cross Holé Vrchy (TOI TOI Cup), Holé Vrchy C2   Martin Bína
21   Cross Louny (TOI TOI Cup), Louny C2   Jaroslav Kulhavý
21   North Carolina Grand Prix #1, Hendersonville C2   Matt Shriver   Kristin Wentworth
21   North American Cyclocross Trophy #9 - Whitmore's Landscaping Super Cross Cup #1, Southampton C2   Timothy Johnson   Amy Dombroski
21   6. Internationale Döhlauer Crossrennen, Döhlau C2   Johannes Sickmüller   Helen Wyman
21   GP van Hasselt (GVA Trofee), Hasselt C2   Zdeněk Štybar
22   Bollekescross (Superprestige), Hamme-Zogge C1   Zdeněk Štybar
22   Karl-Wagner-Preis International, Strullendorf C2   Johannes Sickmüller   Hanka Kupfernagel
22   Cross Besancon (Coupe de France), Besançon C2   Francis Mourey   Caroline Mani
22   Internationales Radquerfeldein Uster, Uster C2   Christian Heule
22   Kansai Cyclo-cross Yasu Round, Yasu C2   Keiichi Tsujiura   Masami Morita
22   North American Cyclocross Trophy #10 - Whitmore's Landscaping Super Cross Cup #2, Southampton C1   Timothy Johnson   Amy Dombroski
22   North Carolina Grand Prix #2, Hendersonville C2   Davide Frattini   Deidre Winfield
27   Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock - Night Rock, Iowa City C2   Todd Wells   Meredith Miller
28   New England Championship Series #11 - Baystate Cyclocross #1, Sterling C2   Jeremy Powers   Mary McConneloug
28   Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock #1, Iowa City C2   Todd Wells   Meredith Miller
28   Duinencross (Wereldbeker), Koksijde CDM   Zdeněk Štybar   Marianne Vos
29   Cyclocross Gieten (Superprestige), Gieten C1   Sven Nys   Daphny van den Brand
29   Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock #2, Iowa City C2   Todd Wells   Meredith Miller
29   New England Championship Series #12 - Baystate Cyclocross #2, Sterling C2   Jeremy Powers   Mary McConneloug

DecemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
5   USGP of Cyclocross - Portland Cup #1, Portland C1   Todd Wells   Katerina Nash
5   NBX Grand Prix of Cross #1, Warwick C2   Dan Timmerman   Mary McConneloug
6   USGP of Cyclocross - Portland Cup #2, Portland C2   Jeremy Powers   Katerina Nash
6.   NBX Grand Prix of Cross #2, Warwick C2   Dan Timmerman   Mary McConneloug
6   Cyclocross Frankfurt am Main, Frankfurt am Main C2   Philipp Walsleben   Marianne Vos
6   Grand Prix Julien Cajot, Leudelange C2   Tom Van Den Bosch
6   Ziklokross Igorre (Wereldbeker), Igorre CDM   Zdeněk Štybar
8   Asteasu Ziklo-Krossa Saria, Asteasu C2   Sven Vanthourenhout
8   Cyclocross del Ponte, Oderzo C2   Gerben de Knegt   Helen Wyman
12   GP Rouwmoer (GVA Trofee), Essen C2   Niels Albert
12   Cross Unicov (TOI TOI Cup), Uničov C2   Jaroslav Kulhavý
13   Grand Prix Wetzikon, Wetzikon C1   Steve Chainel   Helen Wyman
13   Druivencross, Overijse C1   Niels Albert
13   5° Gran Premio San Martino, Verbania C2   Marco Aurelio Fontana   Eva Lechner
13   Cross Quelneuc (Coupe de France), Quelneuc C2   Francis Mourey   Christel Ferrier-Bruneau
13   Cross Bradford (National Trophy), Bradford C2   Jody Crawforth
18   Scheldecross, Antwerpen C1   Sven Nys   Daphny van den Brand
20   Ciclocross International Ciudad de Valencia, Valencia C2   José Antonio Hermida
20   Vlaamse Industrieprijs Bosduin (Wereldbeker), Kalmthout CDM   Sven Nys   Daphny van den Brand
23   Noordzeecross, Middelkerke C1   Sven Nys
26   Grand Prix DAF Grand Garage Engel, Differdange C2   Rob Peeters
26   Int. Radquer Dagmersellen, Dagmersellen C2   Francis Mourey   Jasmin Achermann
26   GP Eric De Vlaeminck (Wereldbeker), Heusden-Zolder CDM   Kevin Pauwels   Marianne Vos
27   Cyclocross Diegem (Superprestige), Diegem C1   Niels Albert
29   Azencross (GVA Trofee), Loenhout C1   Sven Nys   Daphny van den Brand
30   Silvestercyclocross, Bredene C2   Dieter Vanthourenhout
31   Grand Prix 5 Sterne Region, Beromünster C2   Lukas Flückiger   Jasmin Achermann

JanuariBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   GP Sven Nys (GVA Trofee), Baal C1   Sven Nys
1   GP Hotel Threeland, Pétange C2   Steve Chainel   Marianne Vos
2   Grote Prijs De Ster, Sint-Niklaas C2   Francis Mourey
3   Cyclocross Tervuren, Tervuren C1   Zdeněk Štybar   Daphny van den Brand
3   GP Groenendaal, Sint-Michielsgestel C1   Bart Aernouts   Marianne Vos
13   Centrumcross, Surhuisterveen C1   Gerben de Knegt   Marianne Vos
17   Cross Rutland (National Trophy), Rutland C2   Rob Peeters
17   Grand Prix Lille Métropole (Wereldbeker), Roubaix CDM   Zdeněk Štybar   Kateřina Nash
23   Kasteelcross, Zonnebeke C2   Sven Nys
24   Ispasterko Udala Sari Nagusia, Ispaster C2   Arnaud Labbe
24   Cyclo-cross du Mingant, Lanarvily C2   Rob Peeters
24   GP Adrie van der Poel (Wereldbeker), Hoogerheide CDM   Niels Albert   Marianne Vos
31   Wereldkampioenschap, Tábor CM   Zdeněk Štybar   Marianne Vos

FebruariBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
3   Parkcross, Maldegem C2   Niels Albert
6   Krawatencross (GVA Trofee), Lille C1   Sven Nys
7   Cyclocross Zonhoven (Superprestige), Zonhoven C2   Sven Nys
13   Grote Prijs Stad Eeklo, Eeklo C2   Bart Wellens
14   GP Fidea (Superprestige), Vorselaar C1   Zdeněk Štybar
21   Internationale Sluitingsprijs (GVA Trofee), Oostmalle C1   Bart Wellens   Marianne Vos

KampioenenBewerken

Land Datum Winnaar mannen Winnaar vrouwen
  Wereld (  Tábor) 31 januari 2010   Zdeněk Štybar   Marianne Vos
  Europa (  Hoogstraten) 1 november 2009   Marianne Vos
  België 9-10 januari 2010 Sven Nys Sanne Cant
  Canada 10 oktober 2009 Geoff Kabush Alison Sydor
  Denemarken 10 januari 2010 Joachim Parbo Nikoline Hansen
  Duitsland 9-10 januari 2010 Philipp Walsleben Hanka Kupfernagel
  Finland 4 oktober 2009 Kimmo Kananen Carina Ketonen
  Frankrijk 9-10 januari 2010 Francis Mourey Caroline Mani
  Groot-Brittannië 7 februari 2010 Ian Bibby Helen Wyman
  Hongarije 10 januari 2010 Szilárd Buruczki Barbara Benko
  Ierland 7 februari 2010 Joe McCall Francine Meehan
  Italië 10 januari 2010 Marco Fontana Eva Lechner
  Japan 13 december 2009 Keiichi Tsujiura Ayako Toyooka
  Kroatië 17 januari 2010 Pavao Roset Maja Marukić
  Luxemburg 10 januari 2010 Jempy Drucker Christine Majerus
  Nederland 9-10 januari 2010 Lars Boom Daphny van den Brand
  Oostenrijk 10 januari 2010 Peter Presslauer Elke Riedl
  Polen 10 januari 2010 Mariusz Gil Marzena Wasiuk
  Roemenië 25 oktober 2009 George Daniel Anghelache Zsuzsa Gyurka
  Slowakije 13 december 2009 Róbert Gavenda Zuzana Vojtášová
  Servië 23 januari 2010 Ivan Jovanović Jelena Erić
  Spanje 9-10 januari 2010 Javier Ruiz de Larrinaga Rocio Gamonal Ferrera
  Tsjechië 9 januari 2010 Zdeněk Štybar Kateřina Nash
  Verenigde Staten 12-13 december 2009 Timothy Johnson Katherine Compton
  Zweden 14 november 2009 Jens Westergren Kajsa Snihs
  Zwitserland 10 januari 2010 Lukas Flückiger Jasmin Achermann