Veldrijden in het seizoen 2008-2009

sportseizoen van een competitie

Het veldritseizoen 2008-2009 begon op 14 september 2008 met de Steenbergcross te Erpe-Mere en eindigde op 22 februari 2009 met de Internationale Sluitingsprijs in Oostmalle, België.

Veldrijden in het seizoen 2008-2009
(Mannen elite)
Datum 14 september 2008 t/m
22 februari 2009
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van België Niels Albert
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Sven Nys
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Lars Boom
Wereldbeker Vlag van België Sven Nys
Superprestige Vlag van België Sven Nys
GvA Trofee Vlag van België Sven Nys
Navigatie
<<< 2007-2008     2009-2010 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport
Veldrijden in het seizoen 2008-2009
(Vrouwen elite)
Datum 14 september 2008 t/m
22 februari 2009
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van Nederland Marianne Vos
Europeese kampioenstrui EK Vlag van Duitsland Hanka Kupfernagel
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Joyce Vanderbeken
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Daphny van den Brand
Wereldbeker Vlag van Duitsland Hanka Kupfernagel
GvA Trofee Vlag van Nederland Daphny van den Brand
Navigatie
<<< 2007-2008     2009-2010 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

UCI rankingBewerken

EindstandenBewerken

MannenBewerken

Individueel
Plaats Renner Punten
1   Sven Nys 3.150
2   Zdeněk Štybar 2.360
3   Bart Wellens 2.210
4   Niels Albert 2.160
5   Kevin Pauwels 1.952
6   Lars Boom 1.888
7   Thijs Al 1.596
8   Klaas Vantornout 1.582
9   Sven Vanthourenhout 1.509
10   Erwin Vervecken 1.454
11   Francis Mourey 1.274
12   Philipp Walsleben 1.259
13   Gerben de Knegt 1.132
14   Radomír Šimůnek 1.067
15   Bart Aernouts 1.048
16   Richard Groenendaal 967
17   Petr Dlask 913
18   Christian Heule 884
19   Simon Zahner 877
20   Enrico Franzoi 768
Landen
Plaats Land Punten
1   België 7.520
2   Nederland 4.616
3   Tsjechië 4.340
4   Frankrijk 2.578
5   Italië 2.078
6   Zwitserland 2.054
7   Duitsland 1.771
8   Verenigde Staten 1.551
9   Polen 724
10   Spanje 680
11   Slowakije 675
12   Verenigd Koninkrijk 605
13   Denemarken 460
14   Canada 451
15   Luxemburg 379
16   Japan 301
17   Oostenrijk 293
18   Zweden 272
19   Hongarije 236
20   Servië 230

VrouwenBewerken

Individueel
Plaats Renster Punten
1   Hanka Kupfernagel 2.840
2   Daphny van den Brand 2.242
3   Katherine Compton 1.905
4   Maryline Salvetat 1.650
5   Christel Ferrier-Bruneau 1.445
6   Sanne van Paassen 1.370
7   Pavla Havlíková 1.339
8   Helen Wyman 1.325
9   Marianne Vos 1.302
10   Sanne Cant 1.084
Landen
Plaats Land Punten

Ranking per het einde van het seizoen.

KalenderBewerken

De wereldbeker wordt weergegeven in vetgedrukte tekst, de belangrijkste regelmatigheidscriteriums in cursief gedrukte tekst. Voor de wedstrijdcategorieën, zie UCI-wedstrijdcategorieën.

SeptemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
14   Steenbergcross, Erpe-Mere C2   Niels Albert
20   FSA Star Crossed, Redmond C2   Jeremy Powers   Susan Butler
20   KTR Michigan Double Cross #1, Springfield C2   Jonathan Page   Natasha Elliott
20   Nittany Lion Cross, Fogelsville C2   Jamey Driscoll   Laura Van Gilder
21   Rad Racing Grand Prix, Lakewood C2   Timothy Johnson   Wendy Simms
21   Cross Abergavenny (National Trophy) , Abergavenny C2   Ian Field
21   Grote Prijs Neerpelt, Neerpelt C2   Sven Nys
21   Charm City Cross, Baltimore C2   Michael Gallagher
21   Grand Prix Olomouc, Olomouc C2   Martin Bína
21   KTR Michigan Double Cross #2, Springfield C2   Jonathan Page   Natasha Elliott
24   Cross Vegas, Las Vegas C1   Ryan Trebon   Katherine Compton
27   Mad Cross I, Sun Prairie C2   Jonathan Page   Natasha Elliott
27   Openingsveldrit Harderwijk, Harderwijk C2   Thijs Al
27   Cross Unicov (TOI TOI Cup) , Uničov C2   Martin Bína
27   Catamount Grand Prix, Williston C2   Jamey Driscoll   Amy Dombroski
28   Schoolhouse Cyclocross, East Montpelier C2   Jamey Driscoll   Amy Dombroski
28   Cross Hlinsko (TOI TOI Cup) , Hlinsko C2   Petr Dlask
28   Mad Cross II, Sun Prairie C2   Jonathan Page   Natasha Elliott

OktoberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
4   Cyclocross International Podbrezova, Podbrezová C2   Zdeněk Mlynář   Pavla Havlíková
4   Radquer Wädenswil, Wädenswil C2   Christian Heule   Helen Wyman
5   Badiquer Schmerikon, Schmerikon C1   Bart Aernouts   Helen Wyman
5   Cyclocross Zonhoven, Zonhoven C2   Niels Albert   Nicolle De Bie-Leijten
5   Cross Exeter (National Trophy) , Exeter C2   David Willemsens
5   Cross im Park, Berlijn C2   Philipp Walsleben
10   The Cyclo-Stampede, Burlington C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
11   GP Région Wallonne, Dottignies C2   Sven Nys
11   Cross Louny (TOI TOI Cup) , Louny C2   Martin Bína   Pavla Havlíková
11   Grand Prix of Gloucester #1, Gloucester C2   Ryan Trebon   Amy Dombroski
11   Java Johnny's Cross, Middletown C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
12   Bio Wheels/United Dairy Farmers UCI Harbin Park, Cincinnati C1   Jeremy Powers   Katherine Compton
12   Cyclocross Ruddervoorde (Superprestige), Ruddervoorde C1   Sven Nys
12   Grand Prix of Gloucester #2, Gloucester C2   Ryan Trebon   Amy Dombroski
12   Jim Horner Cyclocross Grand Prix, Edmonton C2   Geoff Kabush   Wendy Simms
12   Cross Montrevel (Coupe de France), Montrevel-en-Bresse C2   Francis Mourey   Maryline Salvetat
12   Cross Ceska Lipa (TOI TOI Cup) , Česká Lípa C2   Martin Bína   Pavla Havlíková
16   Kermiscross, Ardooie C2   Niels Albert
18   Granogue Cross, Wilmington C1   Ryan Trebon   Deidre Winfield
18   Kleicross, Lebbeke C2   Radomír Šimůnek   Veerle Ingels
18   VI Ciclocross de Medina de Pomar, Medina de Pomar C2   Constantino Zaballa
19   VI Ciclocross de Villarcayo, Villarcayo C2   Bart Verschueren
19   Wissahickon Cross, Philadelphia C2   Jeremy Powers   Laura Van Gilder
19   Vlaamse Industrieprijs Bosduin (Wereldbeker), Kalmthout CDM   Sven Nys   Daphny van den Brand
21   Nacht van Woerden, Woerden C2   Klaas Vantornout
25   USGP of Cyclocross #1 – Derby City Cup, Louisville C2   Ryan Trebon   Katerina Nash
26   Internationales Radquer Steinmaur, Steinmaur C2   Thomas Frischknecht   Katrin Leumann
26   USGP of Cyclocross #2 – Derby City Cup, Louisville C2   Timothy Johnson   Georgia Gould
26   Cross Ipswich (National Trophy) , Ipswich C2   Paul Oldham
26   Grand Prix de la Commune de Contern, Contern C2   Dieter Vanthourenhout   Patsy Larno
26   Cyclocross Tabor (Wereldbeker), Tabor CDM   Niels Albert   Hanka Kupfernagel
28   Velka cena skupiny CEZ, Podborany C2   Petr Dlask

NovemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Koppenbergcross (GVA Trofee), Oudenaarde C1   Sven Nys
1   The Cycle-Smart International #1, Northampton C2   Jamey Driscoll   Natasha Elliott
1   National American Trophy #5, Boulder C2   Todd Wells   Georgia Gould
1   Cyclocross International de Marle, Marle C2   Francis Mourey
1   Internationales Radcross Magstadt, Magstadt C2   Simon Zahner   Jasmin Egger
2   National American Trophy #6 – Boulder Cup, Boulder C1   Timothy Johnson
2   Internationale cyclocross Veghel-Eerde (Superprestige), Eerde C1   Niels Albert   Reza Hormes-Ravenstijn
2   The Cycle-Smart International #2, Northampton C2   Jamey Driscoll
2   Int. Radquer Hittnau, Hittnau C2   Francis Mourey   Katrin Leumann
2   Grand Prix Lostice, Loštice C2   David Kášek
2   Europees kampioenschap, Liévin CC   Hanka Kupfernagel
8   Centennial Park Cross #1, Etobicoke C1   Jeremy Powers   Natasha Elliott
8   Houtlandcross, Eernegem C2   Sven Nys
9   Centennial Park Cross #2, Etobicoke C1   Timothy Johnson   Natasha Elliott
9   HPCX, Jamesburg C1   Adam McGrath   Laura Van Gilder
9   Internationales Radquer Frenkendorf, Frenkendorf C2   Lukas Flückiger   Jasmin Egger
9   Dam Cross, Los Angeles C2   Christopher Jones   Rachel Lloyd
9   Veldrit Pijnacker (Wereldbeker), Pijnacker CDM   Lars Boom   Hanka Kupfernagel
11   Jaarmarktcross Niel (GVA Trofee), Niel C2   Lars Boom
15   USGP of Cyclocross #3 – Mercer Cup, West Windsor C1   Timothy Johnson   Georgia Gould
16   Cyclocross Asper-Gavere (Superprestige), Gavere C1   Sven Nys   Katherine Compton
16   USGP of Cyclocross #4 – Mercer Cup, West Windsor C1   Todd Wells   Georgia Gould
16   Cross Kirkby Mallory (National Trophy), Kirkby Mallory C2   Nicolas Bazin
17   Cross Hole Vrchy (TOI TOI Cup) , Holé Vrchy C2   Jaroslav Kulhavý
22   N. American Trophy #7 -
Whitmore's Landscaping Super Cross Cup #1, Southampton
C1   Ryan Trebon   Georgia Gould
22   North Carolina Grand Prix – Race #1, Hendersonville C2   Jeremiah Bishop   Melanie Swartz
22   GP van Hasselt (GVA Trofee), Hasselt C2   Bart Wellens
22   Cross Mnichovo Hradiste (TOI TOI Cup) , Mnichovo Hradiště C2   Martin Zlámalík
23   Bollekescross (Superprestige), Hamme C1   Sven Nys
23   N. American Trophy #8 -
Whitmore's Landscaping Super Cross Cup #2, Southampton
C1   Todd Wells   Georgia Gould
23   Trofeo Città di Lucca, Lucca C2   Marco Aurelio Fontana   Pavla Havlíková
23   Internationales Radquer Meilen, Meilen C2   Simon Zahner   Jasmin Egger
23   Cross LE Creuson (Coupe de France), Le Creusot C2   Francis Mourey   Christel Ferrier-Bruneau
23   Kansai Cyclocross Meeting Yasu Round, Yasu C2   Keiichi Tsujiura   Ayako Toyooka
23   North Carolina Grand Prix – Race #2, Hendersonville C2   Jeremiah Bishop   Melanie Swartz
23   Internationale Döhlauer Crossrennen, Döhlau C2   Johannes Sickmüller   Sabrina Schweizer
29   The Jingle Cross Rock #1, Iowa City C2   Troy Wells   Devon Gorry
29   Baystate Cyclocross, Sterling C2   Jamey Driscoll   Maureen Bruno Roy
29   Duinencross (Wereldbeker), Koksijde CDM   Erwin Vervecken   Katherine Compton
30   Cyclocross Gieten (Superprestige), Gieten C1   Klaas Vantornout   Sanne van Paassen
30   Grand Prix de la Commune de Niederanven, Niederanven C2   Steve Chainel
30   The Jingle Cross Rock #2, Iowa City C2   Todd Wells   Amanda Miller

DecemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
6   NBX Grand Prix of Cross #1, Warwick C2   Jamey Driscoll   Laura Van Gilder
6   USGP of Cyclocross #5 – Portland Cup, Portland C1   Timothy Johnson   Katerina Nash
7   NBX Grand Prix of Cross #2, Warwick C2   Jamey Driscoll   Laura Van Gilder
7   Grand Prix Julien Cajot, Leudelange C2   Davy Commeyne
7   Capital Cross Classic, Reston C2   Weston Schempf   Deidre Winfield
7   Grand Prix International Cyclocross Sion-Valais, Sion C2   Lukas Flückiger   Katrin Leumann
7   USGP of Cyclocross #6 – Portland Cup, Portland C2   Ryan Trebon   Katerina Nash
7   Frankfurter Rad-Cross, Frankfurt am Main C2   Philipp Walsleben   Hanka Kupfernagel
7   Ziklokross Igorre (Wereldbeker), Igorre CDM   Sven Nys
8   Premio Asteasu de Ciclocross, Asteasu C2   Bart Wellens
8   Cyclocross del Ponte, Oderzo C2   Marco Bianco   Sanne Cant
13   GP Rouwmoer (GVA Trofee), Essen C2   Sven Nys
13   Cyclocross Pilsen (TOI TOI Cup) , Pilsen C2   Martin Zlámalík
14   Gran Premio Città San Martina, Verbania C1   Marco Aurelio Fontana
14   Druivencross, Overijse C1   Kevin Pauwels
14   Ciclocross Ciudad de Valencia, Valencia C2   Isaac Suárez
14   Cross Whitwell (National Trophy), Whitwell C2   Paul Oldham
14   Cross Quelneuc (Coupe de France), Quelneuc C2   Francis Mourey   Christel Ferrier-Bruneau
19   Scheldecross, Antwerpen C2   Thijs Al   Hanka Kupfernagel
21   Cyclocross Nommay (Wereldbeker), Nommay CDM   Lars Boom   Katherine Compton
26   Internationales Radquer Dagmersellen, Dagmersellen C2   Francis Mourey   Jasmin Egger
26   Grand Prix DAF Grand Garage Engel, Differdange C2   Davy Coenen
26   GP Eric De Vlaeminck (Wereldbeker), Heusden-Zolder CDM   Thijs Al   Marianne Vos
27   Silvestercyclocross, Torhout C2   Klaas Vantornout
28   Cyclocross Diegem (Superprestige), Diegem C1   Zdenek Stybar
29   Noordzeecross, Middelkerke C1   Sven Nys
30   Azencross (GVA Trofee), Loenhout C1   Zdenek Stybar   Daphny van den Brand
31   Grand Prix 5 Sterne Region, Beromünster C2   Florian Vogel   Jasmin Egger

JanuariBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   GP Sven Nys (GVA Trofee), Baal C1   Sven Nys
1   GP Hotel Threeland, Pétange C2   Steve Chainel   Georgia Gould
2   Grote Prijs De Ster, Sint-Niklaas C2   Bart Wellens
4   Flüüger-Quer, Dübendorf C1   Simon Zahner   Jasmin Egger
4   GP Groenendaal, Sint-Michielsgestel C1   Eddy van IJzendoorn   Mirjam Melchers
4   Witloofveldrit, Tervuren C2   Niels Albert   Daphny van den Brand
14   Centrumcross, Surhuisterveen C1   Lars Boom   Saskia Elemans
18   Cross Derby (National Trophy), Derby C2   Jody Crawforth
18   Grand Prix Lille Métropole (Wereldbeker), Roubaix CDM   Erwin Vervecken   Katherine Compton
24   Kasteelcross, Zonnebeke C2   Jan Denuwelaere
25   Ispasterko Udala Sari Nagusia, Llodio C2   Isaac Suárez
25   Cyclocross International de Lanarvily, Lanarvily C2   Cyrille Bonnand   Johanna Bleuzen
25   Trofeo Mamma & Papà Guerciotti (Wereldbeker), Milaan CDM   Sven Nys   Daphny van den Brand

FebruariBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Wereldkampioenschappen, Hoogerheide CM   Niels Albert   Marianne Vos
4   Parkcross, Maldegem C2   Sven Nys
7   Krawatencross (GVA Trofee), Lille C1   Niels Albert   Daphny van den Brand
8   Vlaamse Aardbeiencross (Superprestige), Hoogstraten C1   Sven Nys
14   Cyclocross Heerlen, Heerlen C1   Thijs Al   Sanne van Paassen
14   Grote Prijs Stad Eeklo, Eeklo C2   Niels Albert
15   GP Fidea (Superprestige), Vorselaar C1   Sven Nys
22   Internationale Sluitingsprijs (GVA Trofee), Oostmalle C1   Sven Nys   Marianne Vos

KampioenenBewerken

Land Datum Winnaar mannen Winnaar vrouwen
  Wereld (  Hoogerheide) 31-01 februari 2009   Niels Albert   Marianne Vos
  Europa (  Liévin) 2 november 2008   Hanka Kupfernagel
  België 10-11 januari 2009 Sven Nys Joyce Vanderbeken
  Canada 11 oktober 2008 Geoff Kabush Wendy Simms
  Denemarken 11 januari 2009 Joachim Parbo Nikoline Hansen
  Duitsland 10-11 januari 2009 Philipp Walsleben Hanka Kupfernagel
  Finland Kimmo Kananen Anna Ronkainen
  Frankrijk 10-11 januari 2009 Francis Mourey Maryline Salvetat
  Groot-Brittannië 7 januari 2009 Jody Crawforth Helen Wyman
  Hongarije 11 januari 2009 Szilárd Buruczki Barbara Benko
  Ierland Robin Seymour Francine Meehan
  Italië 11 januari 2009 Enrico Franzoi Eva Lechner
  Japan 14 december 2008 Keiichi Tsujiura Ayako Toyooka
  Kroatië Emanuel Kišerlovski Viena Balen
  Luxemburg 11 januari 2009 Gusty Bausch Suzie Godart
  Nederland 10-11 januari 2009 Lars Boom Daphny van den Brand
  Oostenrijk 11 januari 2009 Peter Presslauer Elke Riedl
  Polen 11 januari 2009 Pawel Szczepaniak Kinga Mudyn
  Roemenië Lucian Logigan
  Servië Ivan Jovanović
  Slowakije 14 december 2008 Milan Barényi Zuzana Vojtášová
  Spanje 10-11 januari 2009 Javier Ruiz de Larrinaga Rocio Gamonal Ferrera
  Tsjechië 13 december 2008 Zdeněk Štybar Pavla Havlíková
  Verenigde Staten 14 december 2008 Ryan Trebon Katherine Compton
  Zweden 29 november 2008 Jens Westergren Kajsa Snihs
  Zwitserland 11 januari 2009 Christian Heule Jasmin Achermann