Hoofdmenu openen

Het Frans kampioenschap veldrijden wordt georganiseerd sinds 1902. Het werd enkel onderbroken omwille van de beide wereldoorlogen.

Franse kampioenschappen veldrijden
MaillotFra.PNG
Plaats Variërend
Geschiedenis
Eerste editie 1902
Aantal edities 111 (2019)
Eerste winnaar Fernand Debaeder (M)
Laurence Leboucher (V)
Meest recente winnaar Steve Chainel (M)
Caroline Mani (V)
Meeste zeges Francis Mourey 9x (M)
Laurence Leboucher, Maryline Salvetat en Caroline Mani 5x (V)
Veldrijden
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

MannenBewerken

EliteBewerken

Jaar       Plaats
1902 Fernand De Baeder Henri Vazieux Henri Roques
1903 Robert Seigneur Enrico Fouquier Louis Rigoust
1905 Pierre Frere Eugène Christophe Louis Rigoust
1906 Henri-Pierre Dupont Jean Devoissoux Chevret
1907 Octave Lapize Lucien Pages Fox
1908 Marcel Baumler Lucien Pages Gilbert Stoeffel
1909 Eugène Christophe Antoine d'Annunzio Maurice Laine
1910 Eugène Christophe Georges Tribouillard Massicot
1911 Eugène Christophe Georges Tribouillard Aldo Bettini Suresnes
1912 Eugène Christophe Julien Loisel Lucien Pages
1913 Eugène Christophe Gommaire Jobin Julien Loisel
1914 Eugène Christophe Francis Pélissier Georges Gatier
1920 Gaston Degy Eugène Christophe Honoré Barthélémy
1921 Eugène Christophe Charles Lacquehay Roger Lacolle
1922 Roger Lacolle Gaston Degy Eugène Christophe
1923 Roger Lacolle Eugène Christophe Marcel Vincent
1924 Fernand Lemay Gaston Degy Fernand Dubourg Melun
1925 Alexandre Piveteau Antoine Peyrard Clément Vottier Melun
1926 Charles Pélissier Roger Lacolle Alexandre Piveteau
1927 Charles Pélissier Paul Le Drogo Camille Foucaux Melun
1928 Charles Pélissier Camille Foucaux Auguste Segaud
1929 Camille Foucaux Auguste Segaud Marcel Mazeyrat
1930 Camille Foucaux Henri Deconninck Aubert Winsingues
1931 Camille Foucaux Henri Deconninck André Vanderdonckt
1932 Camille Foucaux Aubert Winsingues Marcel Duc
1933 André Vanderdonckt Théodore Ladron Auguste Segaud
1934 Charles Vaast Léon Maillard Robert Laforgue
1935 Robert Laforgue Georges Peuziat Jean Colotte Fontainebleau
1936 Paul Chocque François Guilhaire Robert Oubron
1937 Georges Peuziat Robert Oubron Charles Vaast Fontainebleau
1938 Paul Chocque Maurice Cacheux Ludovic Bulteau
1939 Robert Laforgue Charles Vaast Marcel Duc Fontainebleau
1941 Robert Oubron Georges Peuziat Kléber Piot Marnes-la-Coquette
1941 (a) Gino Proietti Jules Rougemont Marius Nanni Bron
1942 (b) Robert Oubron Albert Carapezzi Georges Peuziat Marnes-la-Coquette
1942 (a) Gino Proietti Jules Stellon Roger Pierredon Marseille
1943 Robert Oubron Robert Dorgebray Marcel Duc Toulouse
1944 Robert Oubron Kléber Piot Victor Cosson Fontainebleau
1945 Jean Robic Kléber Piot Roger Rondeaux Fontainebleau
1946 Robert Oubron Kléber Piot Georges Ramoulux Fontainebleau
1947 Roger Rondeaux Pierre Jodet Vincent Ceci Fontainebleau
1948 Roger Rondeaux Pierre Jodet Robert Oubron Charbonnières-les-Bains
1949 Roger Rondeaux Georges Ramoulux Robert Oubron Nancy
1950 Pierre Jodet Georges Meunier Kléber Piot Fontainebleau
1951 Roger Rondeaux André Dufraisse Georges Meunier Marsannay-la-Côte
1952 Roger Rondeaux Antonin Canavese André Dufraisse Limoges
1953 Roger Rondeaux Gilbert Bauvin Antonin Canavese Besançon
1954 Roger Rondeaux Pierre Jodet André Dufraisse La Baule
1955 André Dufraisse Gérard Durand Roger Rondeaux Calais
1956 André Dufraisse Georges Meunier Pierre Jodet Dreux
1957 Georges Meunier Pierre Jodet André Dufraisse Bourges
1958 André Dufraisse André Brûlé Georges Meunier Calais
1959 André Dufraisse André Brûlé Georges Meunier Saint-Fons
1960 Georges Meunier Robert Aubry Jean Gérardin Poitiers
1961 André Dufraisse Jean Gérardin André Gandolfo Vihiers
1962 André Dufraisse Maurice Gandolfo Bernard Vattier Lurbe-Saint-Christau
1963 André Dufraisse André Gandolfo Pierre Bernet Cesson
1964 Michel Pelchat Pierre Bernet Jean Gérardin Le Bec-Hellouin
1965 Pierre Bernet André Gandolfo Jules Leclercq Aiglemont
1966 Michel Pelchat Pierre Bernet Joseph Mahé Labatut
1967 Jean-Pierre Ducasse Pierre Bernet André Bayssière Épernay
1968 Jean-Pierre Ducasse Luc Evrard Michel Pelchat Josselin
1969 James Herbain Pierre Bernet Jean-Paul Weibel Sarrebourg
1970 Pierre Bernet Walter Ricci James Herbain Le Havre
1971 Jean-Michel Richeux Alex Gerardin Pierre Bernet Saint-Junien
1972 Jean-Michel Richeux Pierre Bernet André Wilhelm Saint-Leu-d'Esserent
1973 André Wilhelm Pierre Bernet Jean-Yves Plaisance Lanarvily
1974 André Wilhelm Alex Gerardin Pierre Bernet Kaysersberg
1975 Alex Gerardin Walter Ricci Gilbert Lahalle Saint-Simeux
1976 Cyrille Guimard Jean-Yves Plaisance Alex Gerardin Chazay-d'Azergues
1977 Alex Gerardin Robert Alban Jean-Yves Plaisance Lapugnoy
1978 Jean-Yves Plaisance Jean Chassang Pierre-Raymond Villemiane Pontchâteau
1979 André Wilhelm Pierre-Raymond Villemiane Jean Chassang Porchefontaine, Versailles
1980 Alex Gerardin Robert Alban Jacques Osmon Langres
1981 Jean Chassang Alex Gerardin André Wilhelm Cours-les-Barres
1982 Marc Madiot Alex Gérardin Pascal Poisson Miramas
1983 Martial Gayant Patrice Thévenard Marc Madiot Salies-de-Béarn
1984 Yvon Madiot Martial Gayant Marc Madiot Reyrieux
1985 Yvon Madiot Marc Madiot Martial Gayant La Chaussaire
1986 Martial Gayant Yvon Madiot Ronan Pensec Fourmies
1987 Yvon Madiot Christophe Lavainne Martial Gayant Camors
1988 Christophe Lavainne Martial Gayant Yvon Madiot Münster
1989 Dominique Arnould Martial Gayant Christophe Lavainne Tessé-la-Madeleine
1990 Christophe Lavainne Dominique Arnould Bruno Lebras Cap d'Agde
1991 Bruno Lebras David Pagnier Daniel Maquet Lunéville
1992 David Pagnier Dominique Arnould Emmanuel Magnien Saint-Herblain
1993 Dominique Arnould Emmanuel Magnien David Pagnier Montreuil
1994 Dominique Arnould Cyrille Bonnand David Pagnier Sablé-sur-Sarthe
1995 Jérôme Chiotti David Pagnier Emmanuel Magnien Cublize
1996 Emmanuel Magnien Jérôme Chiotti Patrice Halgand Lanarvily
1997 Christophe Mengin David Pagnier Dominique Arnould Harnes
1998 Christophe Mengin Dominique Arnould Emmanuel Magnien Nommay
1999 Christophe Morel Emmanuel Magnien Sébastien Loigerot Pontchâteau
2000 Christophe Morel Dominique Arnould Miguel Martinez Manosque
2001 David Pagnier Cyrille Bonnand Miguel Martinez Blaye
2002 Dominique Arnould David Derepas John Gadret Sarrebourg
2003 Dominique Arnould John Gadret Arnaud Labbe Nommay
2004 John Gadret Arnaud Labbe Christophe Morel Limoges
2005 Francis Mourey John Gadret Arnaud Labbe Liévin
2006 John Gadret Francis Mourey Arnaud Labbe Sedan
2007 Francis Mourey John Gadret Jérôme Chevallier Lanarvily
2008 Francis Mourey John Gadret Arnaud Labbe Pontchâteau
2009 Francis Mourey Steve Chainel Julien Belgy Pontchâteau
2010 Francis Mourey Steve Chainel Nicolas Bazin Liévin
2011 Francis Mourey John Gadret Arnold Jeannesson Lanarvily
2012 Aurélien Duval Steve Chainel Francis Mourey Quelneuc
2013 Francis Mourey Arnold Jeannesson John Gadret Nommay
2014 Francis Mourey Fabien Canal Nicolas Bazin Lignières
2015 Clément Lhotellerie Clément Venturini Francis Mourey Pontchâteau
2016 Francis Mourey Clément Venturini John Gadret Besançon
2017 Clément Venturini Arnold Jeannesson John Gadret Lanarvily
2018 Steve Chainel Francis Mourey Arnold Jeannesson Quelneuc
2019 Clément Venturini Fabien Canal Francis Mourey Besançon
2020 Flamanville
a = bevrijde zone
b = bezette zone

U23 (beloften)Bewerken

Jaar      
1996 Miguel Martinez Laurent Lefèvre Vincent Renaux
1997 Christophe Morel David Derepas Gaël Moreau
1998 Miguel Martinez David Derepas Guillaume Benoist
1999 Guillaume Benoist John Gadret Thomas Lecuyer
2000 David Derepas John Gadret Jean-Baptiste Béraud
2001 Francis Mourey Thomas Lecuyer Julien Absalon
2002 Francis Mourey David Boucher Jean-Baptiste Béraud
2003 Fabien Bourly Julien Belgy Sébastien Minard
2004 Stéphane Belot Julien Belgy Romain Fondard
2005 Romain Villa Steve Chainel Julien Belgy
2006 Clément Lhotellerie Florian Le Corre Jonathan Lopez
2007 Romain Villa Aurélien Duval Arnold Jeannesson
2008 Aurélien Duval Jonathan Lopez Clément Bourgoin
2009 Arnaud Jouffroy Matthieu Boulo Guillaume Perrot
2010 Matthieu Boulo Arnaud Jouffroy Jérémy Grimal
2011 Matthieu Boulo Camille Thominet Freddie Guilloux
2012 Julian Alaphilippe Kévin Bouvard Clément Venturini
2013 Julian Alaphilippe Clément Venturini Jimmy Turgis
2014 Clément Venturini David Menut Fabien Doubey
2015 Fabien Doubey Clément Russo Victor Koretzky
2016 Clément Russo Victor Koretzky Lucas Dubau
2017 Tony Périou Clément Russo Joshua Dubau
2018 Lucas Dubau Joshua Dubau Maxime Bonsergent

JuniorenBewerken

Jaar      
1981 Éric Guillot
1996 Gaël Moreau David Derepas Gregory Lapalud
1997 Nicolas Dieudonné Lionel Calvez John Gadret
1998 Romain Denhez Julien Bertaut Martin
1999 Jean-Baptiste Beraud Lahonta Da Silva
2000 Steve Chainel Pierre-Bernard Vaillant Guillaume Bost
2001 Julien Belgy Pierre-Bernard Vaillant Florent Collin
2002 Romain Villa Fabien Pedemanaud Adrien Delautre
2003 Clément Lhotellerie Nicolas Belot Jonathan Hivert
2004 Clément Lhotellerie Jonathan Lopez Tony Huet
2005 Jules Chabanon Guillaume Perrot Romain Lejeune
2006 Aurélien Duval Jules Chabanon Nicolas Morel
2007 Arnaud Jouffroy Thomas Girard Matthieu Boulo
2008 Arnaud Jouffroy Clément Koretzky Pierre Garson
2009 Alexandre Billon Anthony Maldonado Valentin Hadoux
2010 David Menut Émilien Viennet Julian Alaphilippe
2011 Fabien Doubey Quentin Jauregui Kévin Bouvard
2012 Quentin Jauregui Romain Seigle Victor Koretzky
2013 Clément Russo Léo Vincent Yan Gras
2014 Sébastien Havot Hugo Pigeon Florian Vidal
2015 Eddy Finé Émile Canal Alexis Bourmaud
2016 Maxime Gagnaire Simon Lepoittevin Dubost Matthieu Legrand
2017 Maxime Bonsergent Antoine Benoist Nicolas Guillemin
2018 Benjamin Rivet Théo Thomas Anthony Courriere

NieuwelingenBewerken

Jaar      
2016 Thibault Valognes Benjamin Rivet Clément Melaye
2017 Anthony Huby Alexandre Le Roux Axel Laurance
2018 Florian Richard Andrade Bastien Tronchon Rémi Lelandais

VrouwenBewerken

EliteBewerken

Jaar      
2000 Laurence Leboucher Sandra Temporelli Nadia Triquet-Claude
2001 Laurence Leboucher Maryline Salvetat Virginie Souchon
2002 Maryline Salvetat Laurence Leboucher Corinne Sempe
2003 Laurence Leboucher Maryline Salvetat Nadia Triquet-Claude
2004 Maryline Salvetat Laurence Leboucher Corinne Sempe
2005 Maryline Salvetat Laurence Leboucher Corinne Sempe
2006 Laurence Leboucher Maryline Salvetat Nadia Triquet-Claude
2007 Maryline Salvetat Laurence Leboucher Christel Ferrier-Bruneau
2008 Laurence Leboucher Maryline Salvetat Christel Ferrier-Bruneau
2009 Maryline Salvetat Christel Ferrier-Bruneau Caroline Mani
2010 Caroline Mani Christel Ferrier-Bruneau Pauline Ferrand-Prévot
2011 Caroline Mani Pauline Ferrand-Prévot Christel Ferrier-Bruneau
2012 Lucie Chainel-Lefèvre Pauline Ferrand-Prévot Caroline Mani
2013 Lucie Chainel-Lefèvre Pauline Ferrand-Prévot Christel Ferrier-Bruneau
2014 Pauline Ferrand-Prévot Lucie Chainel-Lefèvre Caroline Mani
2015 Pauline Ferrand-Prévot Caroline Mani Lucie Chainel-Lefèvre
2016 Caroline Mani Laure Bouteloup Marlène Morel Petitgirard
2017 Caroline Mani Juliette Labous Hélène Clauzel
2018 Pauline Ferrand-Prévot Caroline Mani Marlène Petit
2019 Caroline Mani Marlène Petit Marion Norbert-Riberolle

JuniorenBewerken

Jaar      
2012 Julie Boucher Anaïs Grimault Audrey Menut
2013 Laura Perry Émeline Gautier Audrey Menut
2014 Émeline Gautier Laura Perry Chloé Fortin
2015 Juliette Labous Hélène Clauzel Maëlle Grossetête
2016 Hélène Clauzel Juliette Labous Maëlle Grossetête
2017 Jade Wiel Maina Galand Evita Muzic
2018 Jade Wiel Pasquine Vandermouten Léa Curinier