Veldrijden in het seizoen 2014-2015

sportseizoen van een veldrijdencompetitie

Het veldritseizoen 2014-2015 begon op 30 augustus 2014 met de QianSen Trophy Cyclocross in Peking, China en eindigde op 22 februari 2015 met de Internationale Sluitingsprijs in Oostmalle, België.

Veldrijden in het seizoen 2014-2015
(Mannen elite)
Datum 30 augustus 2014 t/m
22 februari 2015
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Klaas Vantornout
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
Wereldbeker Vlag van België Kevin Pauwels
Superprestige Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
Bpost bank trofee Vlag van België Wout van Aert
Navigatie
<<< 2013-2014     2015-2016 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport
Veldrijden in het seizoen 2014-2015
(Vrouwen elite)
Datum 30 augustus 2014 t/m
22 februari 2015
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van Frankrijk Pauline Ferrand-Prévot
Europeese kampioenstrui EK Vlag van België Sanne Cant
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Sanne Cant
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Marianne Vos
Wereldbeker Vlag van België Sanne Cant
Bpost bank trofee Vlag van België Ellen Van Loy
Navigatie
<<< 2013-2014     2015-2016 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

UCI rankingBewerken

EindstandenBewerken

MannenBewerken

Individueel
Plaats Renner Punten
1   Kevin Pauwels 1.905
2   Wout van Aert 1.840
3   Lars van der Haar 1.640
4   Mathieu van der Poel 1.520
5   Tom Meeusen 1.254
6   Laurens Sweeck 1.234
7   Klaas Vantornout 1.121
8   Philipp Walsleben 1.091
9   Jeremy Powers 1.063
10   Michael Vanthourenhout 893
11   Sven Nys 840
12   Corné van Kessel 832
13   Francis Mourey 829
14   Gianni Vermeersch 814
15   David van der Poel 736
16   Sascha Weber 686
17   Julien Taramarcaz 676
18   Marcel Meisen 639
19   Clément Venturini 602
20   Michael Boroš 593
Landen
Plaats Land Punten
1   België 4.999
2   Nederland 3.992
3   Duitsland 2.416
4   Frankrijk 2.023
5   Verenigde Staten 1.841
6   Zwitserland 1.616
7   Tsjechië 1.415
8   Italië 1.065
9   Verenigd Koninkrijk 790
10   Spanje 750
11   Polen 619
12   Slowakije 484
13   Japan 446
14   Denemarken 399
15   Canada 392
16   Oostenrijk 284
17   Hongarije 265
18   Kroatië 265
19   Australië 260
  Portugal 260
Landen U23
Plaats Land Punten
1   België 3.967
2   Nederland 2.210
3   Frankrijk 1.142
4   Tsjechië 909
5   Verenigde Staten 808
6   Italië 547
7   Verenigd Koninkrijk 394
8   Spanje 301
9   Zwitserland 291
10   Japan 281
11   Duitsland 244
12   Denemarken 212
13   Canada 201
14   Oostenrijk 201
15   Polen 200
16   Hongarije 200
17   Kroatië 200
  Portugal 200
19   Australië 200
20   Slowakije 155
Individueel junioren
Plaats Renner Punten
1   Eli Iserbyt 270
2   Gage Hecht 164
3   Johan Jacobs 154
4   Max Gulickx 142
5   Simon Andreassen 125
6   Stefano Sala 114
7   Jappe Jaspers 108
8   Jakob Dorigoni 95
9   Jens Dekker 81
10   Gavin Haley 76
11   Roel van der Stegen 70
12   Eddy Finé 64
13   Thijs Wolsink 60
14   Giorgio Rossi 57
15   Kevin Geniets 50
16   Jarne Driesen 44
17   Spencer Petrov 42
18   Maik van der Heijden 41
19   Jokin Alberdi 40
20   Lance Haidet 38
Landen junioren
Plaats Land Punten
1   België 422
2   Nederland 293
3   Verenigde Staten 282
4   Italië 266
5   Zwitserland 189
6   Denemarken 166
7   Frankrijk 128
8   Luxemburg 95
9   Spanje 81
10   Canada 72
11   Zweden 71
12   Verenigd Koninkrijk 69
13   Duitsland 67
14   Oostenrijk 65
  Kroatië 65
  Hongarije 65
  Ierland 65
  Polen 65
  Portugal 65
20   Japan 65

VrouwenBewerken

Individueel
Plaats Renster Punten
1   Sanne Cant 2.040
2   Kateřina Nash 1.520
3   Ellen Van Loy 1.415
4   Helen Wyman 1.334
5   Katherine Compton 1.308
6   Nikki Harris 1.278
7   Sophie de Boer 1.182
8   Lucie Chainel-Lefèvre 1.160
9   Pauline Ferrand-Prévot 1.110
10   Marianne Vos 1.016
11   Caroline Mani 906
12   Eva Lechner 863
13   Sabrina Stultiens 833
14   Pavla Havlíková 727
15   Kaitlin Keough 721
16   Jolie Verschueren 694
17   Rachell Lloyd 628
18   Sanne van Paassen 616
19   Christine Majerus 576
20   Martina Mikulášková 573
Landen
Plaats Land Punten
1   België 4.149
2   Frankrijk 3.176
3   Nederland 3.031
4   Verenigd Koninkrijk 3.003
5   Tsjechië 2.820
6   Verenigde Staten 2.657
7   Italië 1.690
8   Zwitserland 812
9   Canada 807
10   Luxemburg 742
11   Duitsland 659
12   Spanje 639
13   Zweden 498
14   Oostenrijk 412
15   Japan 373
16   Australië 294
17   Denemarken 291
18   Slowakije 286
19   Polen 236
20   Portugal 208

Ranking per het einde van het seizoen.

KalenderBewerken

De wereldbeker wordt weergegeven in vetgedrukte tekst, de belangrijkste regelmatigheidscriteriums in cursief gedrukte tekst. Voor de wedstrijdcategorieën, zie UCI-wedstrijdcategorieën.

AugustusBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
30   QianSen Trophy Cyclocross - Yanqing Station, Peking C1   Thijs Al   Ellen Van Loy

SeptemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
6   Nittany Lion Cross #1, Breinigsville C2   Jacob Lasley   Gabriella Durrin
7   Nittany Lion Cross #2, Breinigsville C2   Stephen Hyde   Laura Van Gilder
10   Clif Bar CrossVegas, Las Vegas C1   Sven Nys   Meredith Miller
13   US Open of Cyclo-cross, Boulder C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
14   Supercross Baden (EKZ CrossTour), Baden C1   Francis Mourey   Eva Lechner
14   Boulder Cup, Boulder C1   Jeremy Powers   Katherine Compton
20   Trek CXC Cup #1, Waterloo C1   Jeremy Powers   Katherine Compton
20   Charm City Cross #1, Baltimore C2   Cameron Dodge   Helen Wyman
21   Steenbergcross, Erpe-Mere C2   Klaas Vantornout
21   Trek CXC Cup #2, Waterloo C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
21   Charm City Cross #2, Baltimore C2   Stephen Hyde   Helen Wyman
27   Cross Lostice (TOI TOI Cup), Lostice C2   Michael Boroš
27   Grote Prijs Neerpelt (Soudal Classics), Neerpelt C2   Sven Nys   Sanne Cant
27   Cross Gloucester (Verge NECXS #1) , Gloucester C2   Jeremy Powers   Helen Wyman
28   Radcross Illnau, Illnau-Effretikon C2   Tim Merlier   Marlène Petit
28   Cross Gloucester (Verge NECXS #2) Gloucester C2   Jeremy Powers   Caroline Mani

OktoberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
4   Cross Louny (TOI TOI Cup), Louny C2   Jakub Skála
4   CX Marikovská Dolina, Udica-Prostné C2   Martin Haring
4   Providence CX Festival #1, Providence C1   Jeremy Powers   Katherine Compton
5   CX Finance Centrum, Udica-Prostné C2   Matej Lasák
5   Cross Dielsdorf (EKZ CrossTour), Dielsdorf C1   Francis Mourey   Eva Lechner
5   Cyclocross Gieten (Superprestige), Gieten C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
5   Providence CX Festival #2, Providence C2   Stephen Hyde   Katherine Compton
11   Cross Uničov (TOI TOI Cup) , Uničov C2   Michael Boroš
11   Grote Prijs van Brabant C2   Lars van der Haar   Helen Wyman
11   Ellison Park CX Festival #1 , Rochester C1   Jeremy Powers   Caroline Mani
12   GP Mario De Clerc (Bpost bank trofee), Ronse C1   Sven Nys   Sophie de Boer
12   Cyclocross Shrewsbury (National Trophy), Shrewsbury C2   Ian Field
12   Cyclocross Besancon (Coupe de France), Besançon C2   Francis Mourey   Marlène Petit
12   Kronborg Cyclocross C2   Ole Quast   Ida Jansson
12   GP-5-Sterne-Region, Beromünster C2   Bryan Falaschi   Elena Valentini
12   Ellison Park CX Festival #2, Rochester C2   Daniel Summerhill   Caroline Mani
16   Kermiscross, Ardooie C2   Michael Vanthourenhout
18   HPCX #1, Jamesburg C2   Cameron Dodge   Laura Van Gilder
19   Cauberg Cyclocross (Wereldbeker), Valkenburg CDM   Lars van der Haar   Katherine Compton
19   HPCX #2, Jamesburg C2   Cameron Dodge   Cassandra Maximenko
21   Kiremko Nacht van Woerden C2   Thijs van Amerongen   Ellen Van Loy
25   Gateway Cross Cup #1, Saint-Louis C2   Jamey Driscoll   Erica Zaveta
25   Cyclocross Cup Rhein-Neckar, Mannheim C2   Tim Merlier
26   Cyclo-cross de Karrantza, Karrantza C2   Aitor Hernández
26   Internationales Radquer Steinmaur, Steinmaur C2   Francis Mourey
26   Cyclocross Southampton (National Trophy), Southampton C2   Ian Field   Adela Carter
26   Gateway Cross Cup #2, Saint-Louis C2   Brian Matter   Sunny Gilbert
26   Manitoba GP of Cyclocross, Winnipeg C2   Geoff Kabush   Catharine Pendrel
26   Cross Fiuggi (Giro d'Italia Ciclocross #1) Fiuggi C2   Gioele Bertolini   Alice Maria Arzuffi
26   Grand-Prix de la Commune de Contern, Contern C2   Thijs van Amerongen
31   Cincy3 Harbin Park, Fairfield C2   Daniel Summerhill   Kateřina Nash

NovemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Koppenbergcross (Bpost bank trofee), Oudenaarde C1   Wout van Aert   Sophie de Boer
1   Cincy3 Kings CX After Dark, Mason C1   Jeremy Powers   Kateřina Nash
1   Cross Hlinsko (TOI TOI Cup) , Hlinsko C2   Jakub Skála
1   Cyclo-cross international de Marle, Marle C2   Clément Venturini
1   Cross Northampton (Verge NECXS #3) , Northampton C2   Stephen Hyde   Gabriella Durrin
2   Cyclocross Zonhoven (Superprestige), Zonhoven C1   Kevin Pauwels   Sanne Cant
2   Cyclocross Hittnau (EKZ CrossTour), Hittnau C1   Clément Venturini   Sina Frei
8   Pan-Amerikaanse kampioenschappen veldrijden, Devou Park CC   Katherine Compton
2   Cross Northampton (Verge NECXS #4) , Northampton C2   Jerome Townsend   Cassandra Maximenko
2   Cincy3 Darkhorse, Covington C2   Jamey Driscoll
2   Cross Portoferraio (Giro d'Italia Ciclocross #2) , Portoferraio C2   Gioele Bertolini   Chiara Teocchi
8   Europese kampioenschappen veldrijden, Lorsch CC   Sanne Cant
8   GGEW City Cross Cup #1, Lorsch C1   Dieter Vanthourenhout
8   Derby City Cup #1 , Louisville C1   Daniel Summerhill   Kateřina Nash
8   Val d'Ille Intermarché Cyclo-cross Tour, La Mézière C2   Francis Mourey
9   Cyclocross Ruddervoorde (Superprestige), Ruddervoorde C1   Tom Meeusen   Sanne Cant
9   Cyclo-cross de Primel, Plougasnou C2   Enrico Franzoi   Lucie Chainel-Lefèvre
9   GGEW City Cross Cup #2, Lorsch C2   Sascha Weber
9   Derby City Cup #2 , Louisville C2   Daniel Summerhill   Kateřina Nash
11   Jaarmarktcross Niel (Soudal Classics), Niel C2   Sven Nys   Sanne Cant
11   Cyclocross de Quelneuc, Quelneuc C2   Francis Mourey   Lucie Chainel-Lefèvre
14   Jingle Cross #1, Iowa City C2   Ben Berden   Kateřina Nash
15   Jingle Cross #2, Iowa City C1   Jeremy Powers   Kateřina Nash
15   Cross Holé Vrchy (TOI TOI Cup) , Holé Vrchy C2   Vojtěch Nipl
16   Cyclocross Gavere (Superprestige), Gavere C1   Klaas Vantornout   Sanne Cant
16   Cross Sisteron (Coupe de France), Sisteron C2   Clément Venturini   Lucie Chainel-Lefèvre
16   Flückiger Cross Madiswil C2   Arnaud Grand
16   Cyclocross Durham (National Trophy), South Shields C2   Alex Paton
16   Jingle Cross #3, Iowa City C2   Jamey Driscoll   Courtenay McFadden
22   Duinencross (Wereldbeker), CDM   Wout van Aert   Sanne Cant
22   Supercross Cup #1, Stony Point C2   Cameron Dodge   Arley Kemmerer
22   CXLA Weekend #1, Los Angeles C2   Jamey Driscoll   Kateřina Nash
23   GP Région Wallonne (Superprestige), Francorchamps C2   Kevin Pauwels   Nikki Harris
23   Schlosscross, Rheinfelden C2   Marcel Wildhaber   Elena Valentini
23   Kansai Cyclocross, Takashima C2   Gioele Bertolini   Alice Maria Arzuffi
23   Supercross Cup #2, Stony Point C2   Kerry Werner   Arley Kemmerer
23   CXLA Weekend #2, Los Angeles C2   Jamey Driscoll   Kateřina Nash
29   Cross Milton Keynes (Wereldbeker), Milton Keynes CDM   Kevin Pauwels   Sanne Cant
29   Cross Sterling (Verge NECXS #5) , Sterling C2   Curtis White   Ellen Noble
29   Cyclo-cross International Podbrezova, Podbrezová C2   Vincent Baestaens
29   Shinshu Cyclocross #1, Nobeyama C2   Gioele Bertolini   Alice Maria Arzuffi
30   Flandriencross (Bpost bank trofee), Hamme-Zogge C1   Wout van Aert   Sanne Cant
30   Tage des Querfeldeinsports, Ternitz C2   Vincent Baestaens
30   Cross Milton Keynes (National Trophy), Milton Keynes C2   Marcel Wildhaber   Katherine Compton
30   Cross Sterling (Verge NECXS #5) , Sterling C2   Kerry Werner   Ellen Noble
30   Shinshu Cyclocross #2, Nobeyama C2   Gioele Bertolini   Alice Maria Arzuffi

DecemberBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
6   GP van Hasselt (Bpost bank trofee), Hasselt C1   Kevin Pauwels   Sanne Cant
6   Waves for Water Cyclo-cross Collaboration #1, Tacoma C1   Jamey Driscoll   Rachel Lloyd
6   Cyclocross Kolin (TOI TOI Cup) , Kolin C2   Jakub Skála
6   Cross Warwick (Verge NECXS #7) , Warwick C2   Curtis White   Crystal Anthony
7   Druivencross, Overijse C1   Tom Meeusen   Sanne Cant
7   Cyclocross International Sion-Valais, Sion C2   Clément Venturini
7   Waves for Water Cyclo-cross Collaboration #2, Tacoma C2   Ben Berden   Rachel Lloyd
7   Cross Warwick (Verge NECXS #8) , Warwick C2   Curtis White   Ellen Noble
7   Cross Rossano Veneto (Giro d'Italia Ciclocross #3), Rossano Veneto C2   Vincent Baestaens   Eva Lechner
8   Cyclocross del Ponte, Fae' Di Oderzo C2   Vincent Baestaens   Eva Lechner
13   Scheldecross (Soudal Classics), Antwerpen C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
13   Cyclocross Milovice (TOI TOI Cup) , Milovice C2   Michael Boroš
13   North Carolina GP #1, Hendersonville C2   Kerry Werner   Beth Ann Orton
14   Cyclocross Eschenbach (EKZ CrossTour), Eschenbach C1   Sascha Weber   Lucie Chainel-Lefèvre
14   Zilvermeercross, Mol C2   Wout van Aert   Sabrina Stultiens
14   Cyclocross Bradford (National Trophy), Bradford C2   Ian Field
14   Cyclocross Lanarvily (Coupe de France), Lanarvily C2   Francis Mourey   Pauline Ferrand-Prévot
14   North Carolina GP #2, Hendersonville C2   Kerry Werner   Beth Ann Orton
14   Cyclo-cross Ciudad de Valencia, Valencia C2   Aitor Hernández
14   Cross Padoue (Giro d'Italia Ciclocross #4), Padoue C2   Marco Fontana   Chiara Teocchi
17   Waaslandcross, Sint-Niklaas C2   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
20   GP Rouwmoer (Bpost bank trofee), Essen C1   Wout van Aert   Sophie de Boer
21   Citadelcross (Wereldbeker), Namen CDM   Kevin Pauwels   Kateřina Nash
26   GP Eric De Vlaeminck (Wereldbeker), Heusden-Zolder CDM   Lars van der Haar   Marianne Vos
26   Internationales Radquer Dagmersellen, Dagmersellen C2   Francis Mourey   Juliette Labous
26   Grand Prix GEBA, Differdange C2   Vincent Baestaens
27   Silvestercyclocross, Bredene C2   Wout van Aert
28   Cyclocross Diegem (Superprestige), Diegem C1   Mathieu van der Poel   Marianne Vos
30   Azencross (Bpost bank trofee), Loenhout C1   Wout van Aert   Kateřina Nash

JanuariBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   GP Sven Nys (Bpost bank trofee), Baal C1   Wout van Aert   Kateřina Nash
1   GP Hotel Threeland, Pétange C2   David van der Poel
2   Radquer Bussnang, Bussnang C1   David van der Poel   Sina Frei
2   Centrumcross, Surhuisterveen C2   Lars van der Haar   Marianne Vos
3   Cyclocross de la Solidarité, Lutterbach C2   Fabien Canal
3   Resolution 'Cross Cup #1, Dallas C2   Zach McDonald   Crystal Anthony
3   Kingsport Cyclo-cross Cup, Kingsport C2   Travis Livermon   Allison Arensman
4   Cyclocross Leuven (Soudal Classics), Leuven C1   Mathieu van der Poel   Sabrina Stultiens
4   Cross Derby (National Trophy), Derby C2   Grant Ferguson
4   Resolution 'Cross Cup #2, Dallas C2   Zach McDonald   Ellen Noble
6   Cross Rome (Giro d'Italia Ciclocross #5), Rome C1   Marco Fontana   Eva Lechner
12   Weversmisdagcross, Otegem C2   Kevin Pauwels   Sanne Cant
17   Kasteelcross, Zonnebeke C2   Wout van Aert
17   Gran Premio Mamma E Papa Guerciotti AM, Milan C2   Stan Godrie   Alice Maria Arzuffi
18   Cyclocross Nommay, Nommay C2   Francis Mourey   Lucie Chainel-Lefèvre
18   Grand Prix Möbel Alvisse, Leudelange C2   Joeri Adams
24   International Cyclo-cross Rucphen, Rucphen C2   Lars van der Haar   Nikki Harris
25   GP Adrie van der Poel (Wereldbeker), Hoogerheide CDM   Mathieu van der Poel   Eva Lechner

FebruariBewerken

Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Wereldkampioenschappen veldrijden, Tábor CM   Mathieu van der Poel   Pauline Ferrand-Prévot
4   Parkcross, Maldegem C2   Kevin Pauwels   Sanne Cant
7   Krawatencross (Bpost bank trofee), Lille C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
8   Vlaamse Aardbeiencross (Superprestige), Hoogstraten C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
14   Noordzeecross (Superprestige), Middelkerke C1   Kevin Pauwels   Sanne Cant
15   Grote Prijs Stad Eeklo, Eeklo C2   Wout van Aert   Sanne Cant
21   Cyclocross Heerlen, Heerlen C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
22   Internationale Sluitingsprijs, Oostmalle C1   Wout van Aert   Sanne Cant

KampioenenBewerken

Land Datum Winnaar mannen Winnaar vrouwen
  Wereld (  Tabor) 1 februari 2015   Mathieu van der Poel   Pauline Ferrand-Prévot
  Europa (  Lorsch) 8 november 2014   Sanne Cant
Pan-Amerikaans kampioen (  Covington) 2 november 2014   Katherine Compton
  Australië 2 augustus 2014 Chris Jongewaard Lisa Jacobs
  België 10-11 januari 2015 Klaas Vantornout Sanne Cant
  Canada 25 oktober 2014 Mike Garrigan Catharine Pendrel
  Denemarken 10-11 januari 2015 Benjamin Justesen Annika Langvad
  Duitsland 10-11 januari 2015 Marcel Meisen Jessica Lambracht
  Finland Olli Miettinen Suvi Lavonen
  Frankrijk 10-11 januari 2015 Clément Lhotellerie Pauline Ferrand-Prévot
  Groot-Brittannië 10-11 januari 2015 Ian Field Helen Wyman
  Hongarije 10-11 januari 2015 Gábor Fejes Barbara Benko
  Ierland 11 januari 2015 David Montgomery Francine Meehan
  Italië 10-11 januari 2015 Marco Fontana Eva Lechner
  Japan 14 december 2014 Yu Takenouchi Ayako Toyooka
  Kroatië Filip Turk Gloria Musa
  Luxemburg 10-11 januari 2015 Christian Helmig Christine Majerus
  Nederland 10-11 januari 2015 Mathieu van der Poel Marianne Vos
  Oostenrijk 11 januari 2015 Alexander Gehbauer Nadja Heigl
  Polen 10-11 januari 2015 Marek Konwa Olga Wasiuk
  Portugal 11 januari 2015 Mário Miranda Costa Isabel Caetano
  Slowakije 13 december 2014 Martin Haring Janka Keseg Števková
  Spanje 10-11 januari 2015 Aitor Hernández Rocío Gamonal
  Tsjechië 15 januari 2015 Adam Ťoupalík Kateřina Nash
  Verenigde Staten 12 januari 2015 Jeremy Powers Katherine Compton
  Zweden 15 november 2014 Fredrik Edin Ida Jansson
  Zwitserland 10-11 januari 2015 Julien Taramarcaz Sina Frei