Hoofdmenu openen

Veldrijden in het seizoen 2018-2019

sportseizoen van een wielersportcompetitie

Het veldritseizoen 2018-2019 begon op 5 augustus 2018 met de Chileense kampioenschappen veldrijden en eindigt op 24 februari 2019 met de Internationale Sluitingsprijs in Oostmalle, België.

Veldrijden in het seizoen 2018-2019
Datum 5 augustus 2018 t/m
24 februari 2019
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
Europeese kampioenstrui EK Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Toon Aerts
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
Wereldbeker Vlag van België Toon Aerts
Superprestige Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
DVV Trofee Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
Andere jaren
Vorige editie 2017-2018
Volgende editie 2019-2020
Portaal  Portaalicoon   Wielersport
Veldrijden in het seizoen 2018-2019
(Elite vrouwen)
Datum 5 augustus 2018 t/m
24 februari 2019
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van België Sanne Cant
Europeese kampioenstrui EK Vlag van Nederland Annemarie Worst
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Sanne Cant
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Lucinda Brand
Wereldbeker Vlag van Nederland Marianne Vos
Superprestige Vlag van België Sanne Cant
Sack Zelfbouw Trophy Vlag van België Sanne Cant
Andere jaren
Vorige editie 2017-2018
Volgende editie 2019-2020
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

UCI rankingBewerken

De UCI ranking wordt opgemaakt aan de hand van de resultaten van het afgelopen jaar. Bij elke nieuwe ranking worden de punten behaald sinds de vorige ranking erbij geteld en de punten die zijn behaald tot dezelfde datum het jaar ervoor eraf gehaald. Het aantal punten dat gewonnen kan worden bij elke wedstrijd is afhankelijk van de wedstrijdcategorie. De startvolgorde in alle wedstrijden is afhankelijk van deze ranking: hoe hoger op de ranking, hoe verder vooraan de renner mag starten.

De beste vijftig renners en rensters in de ranking zijn startgerechtigd in de wereldbeker. Alle landen die minder dan acht startgerechtigde renners hebben, mogen hun team aanvullen tot acht renners.

PuntenverdelingBewerken

Categorie Omschrijving 1e 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e
CM Wereldkampioenschap (Championnats du Monde) 400 360 320 280 240 200 190 180 170 160
CDM Wereldbeker (Coupe du Monde) 200 160 140 120 110 100 90 80 70 60
CC Continentaal kampioenschap (Championnats Continental) 100 60 40 30 25 20 17 15 12 10
CN Nationaal kampioenschap (Championnat National) 100 60 40 30 25 20 15 10 5 3
C1 Wedstrijdcategorie 1 80 60 40 30 25 20 17 15 12 10
C2 Wedstrijdcategorie 2 40 30 20 15 10 8 6 4 2 1

KalenderBewerken

De wereldbeker wordt weergegeven in vetgedrukte tekst, de belangrijkste regelmatigheidscriteriums in cursief gedrukte tekst. Voor de wedstrijdcategorieën, zie UCI-wedstrijdcategorieën.

AugustusBewerken

Datum Cross Categorie Winnaar mannen Winnaar vrouwen
25   Cyclo-cross National Series Round 8, Essendon Fields C2   Jens Dekker   Samantha Runnels
26   Cyclo-cross National Series Round 9, Essendon Fields C2   Jens Dekker   Samantha Runnels

SeptemberBewerken

Datum Cross Categorie Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Deschutes Brewery's GO Cross #1, Roanoke C2   Kerry Werner   Caroline Mani
2   QianSen Trophy Cyclocross, Aohan Station C1   Gosse van der Meer   Aida Nuño Palacio
2   Deschutes Brewery's GO Cross #2, Roanoke C2   Kerry Werner   Crystal Anthony
8   Rochester Cyclo-cross #1, Rochester C1   Stephen Hyde   Maghalie Rochette
9   Rochester Cyclo-cross #2, Rochester C2   Stephen Hyde   Maghalie Rochette
15   Nittany Lion Cross #1, Breinigsville C2   Kerry Werner   Erica Zaveta
16   Supercross Baden (EKZ CrossTour), Baden C1   David van der Poel   Elisabeth Brandau
16   Muur van Geeraardsbergen (Brico Cross), Geraardsbergen C2   Lars van der Haar   Eva Lechner
16   Nittany Lion Cross #2, Breinigsville C2   Matthieu Boulo   Erica Zaveta
19   RenoCross, Reno C1   Lance Haidet   Maghalie Rochette
21   Trek CXC Cup, Waterloo C2   Quinten Hermans   Evie Richards
23   Radcross Illnau, Illnau-Effretikon C2   David van der Poel   Laura Verdonschot
23   Waterloo (Wereldbeker), Waterloo CDM   Toon Aerts   Marianne Vos
28   Slaný (TOI TOI Cup), Slaný C1   Vincent Baestaens   Laura Verdonschot
28   Jingle Cross #1, Iowa City C2   Diether Sweeck   Helen Wyman
29   GP Poprad, Poprad C1   Marcel Meisen   Denise Betsema
29   Jingle Cross #2 (Wereldbeker), Iowa City CDM   Toon Aerts   Kaitlin Keough
30   Jingle Cross #3, Iowa City C1   Nicolas Cleppe   Kateřina Nash
30   KMC Cross Fest, Thompson C1   Lane Maher   Regina Legge

OktoberBewerken

Datum Cross Categorie Winnaar mannen Winnaar vrouwen
6   Cyclo-Cross International de la Solidarité de Lutterbach, Lutterbach C2   David van der Poel   Denise Betsema
6   Cyclocross Hlinsko (TOI TOI Cup), Hlinsko C2   Jan Nesvadba   Pavla Havlíková
6   Berencross (Brico Cross), Meulebeke C2   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
6   West Sacramento Cyclocross GP #1, Sacramento C2   Anthony Clark   Samantha Runnels
6   Charm City Cross #1, Baltimore C1   Kerry Werner   Ellen Noble
7   Kronborg Cyclocross, Helsingør C2   Benjamin Justesen   Ida Erngren
7   Cyclocross Rakova, Rakova C2   Emil Hekele   Nikola Bajgerová
7   Cyclocross Derby (National Trophy), Derby C2   Braam Merlier   Bethany Crumpton
7   Cyclocross Aigle (EKZ CrossTour), Aigle C1   Vincent Baestaens   Denise Betsema
7   Bioracer International Cyclo-cross, Belfast C2   David Conroy   Maria Larkin
7   GP Mario De Clercq (Brico Cross), Ronse C1   Mathieu van der Poel   Marianne Vos
7   West Sacramento Cyclocross GP #2, Sacramento C2   Cody Kaiser   Samantha Runnels
7   Charm City Cross #2, Baltimore C1   James Driscoll   Ellen Noble
8   Ibaraki Cyclo-cross Toride round, Nakauchi C1   Hijiri Oda   Miyoko Karami
13   Cyclocross Jičín (TOI TOI Cup), Jičín C2   Jan Nesvadba   Pavla Havlíková
13   Rapencross (Brico Cross), Lokeren C2   Daan Soete   Sanne Cant
13   US Open of Cyclocross #1, Boulder City C2   Gage Hecht   Clara Honsinger
13   GP of Gloucester #1, Gloucester C2   Curtis White   Ellen Noble
14   Cyclocross Razès (Coupe de France), Razès C2   Francis Mourey   Joyce Vanderbeken
14   Ciclocross International Xaxancx, Ponteverda C2   Felipe Orts   Lucia González Blanco
14   Cyclocross Gieten (Superprestige), Gieten C1   Mathieu van der Poel   Annemarie Worst
14   US Open of Cyclocross #2, Boulder City C2   Brannan Fix   Clara Honsinger
14   GP of Gloucester #2, Gloucester C2   Curtis White   Ellen Noble
18   Kermiscross, Ardooie C2   Wout van Aert   Loes Sels
20   Cyclocross International Podbrezová, Podbrezová C2   Braam Merlier   Magdalena Mišoňová
20   Niels Albert CX (Superprestige), Boom C2   Mathieu van der Poel   Kim Van de Steene
20   The Silver Goose #1, Midland C2   Gunnar Holmgren   Ruby West
20   DCCX #1, Washington DC C2   Kerry Werner   Sunny Gilbert
21   Stockholm Cyclo Cross, Stockholm C2   Tobias Johannessen   Ida Erngren
21   Tage des Querfeldeinsports (Day of Cyclocross), Ternitz C2   Braam Merlier   Kamila Janu
21   Trofeo Nuovi Investimenti, Cles C2   Matteo Vidoni   Sara Casasola
21   Cyclocross Bern (Wereldbeker), Bern CDM   Mathieu van der Poel   Marianne Vos
21   The Silver Goose #2, Midland C2   Gunnar Holmgren   Ruby West
21   DCCX #2, Washington DC C2   Kerry Werner   Sunny Gilbert
23   Nacht van Woerden, Woerden C2   Lars van der Haar   Marianne Vos
27   Ziklo Kross Laudio, Llodio C1   Felipe Orts   Aida Nuño Palacio
27   Cyclocross Slaný (TOI TOI Cup), Slaný C2   Jim Aernouts   Pavla Havlíková
27   Grote Prijs Neerpelt, Neerpelt C2   Laurens Sweeck   Denise Betsema
27   Cincinnati Cross @ Devou Park #1, Covington C1   Gage Hecht   Ellen Noble
27   HPCX #1, Jamesburg C2   Justin Lindine   Cassandra Maximenko
28   Sagae Round Tohoku CX Series, Sagae C2   Hikaru Kosaka   Eri Yonamine
28   Elorrioko Basqueland Ziklokrosa, Ellorio C1   Vincent Baestaens   Aida Nuño Palacio
28   Munich Super Cross, München C2   Marcel Meisen   Nadja Heigl
28   GP Trnava, Trnava C2   Tomáš Paprstka   Jana Czeczinkarová
28   Cyclo-cross de Jablines, Jablines C2   Francis Mourey   Marlène Petit
28   Radquer Steinmaur, Steinmaur C2   Sascha Weber   Rebecca Gariboldi
28   Grand-Prix de la Commune de Contern, Contern C2   Corné van Kessel   Loes Sels
28   Cyclocross Irvine (National Trophy), Irvine C1   Ian Field   Ffion James
28   Cyclocross Ruddervoorde (Superprestige), Ruddervoorde C1   Mathieu van der Poel   Marianne Vos
28   Cincinnati Cross @ Devou Park #2, Covington C1   Kerry Werner   Ellen Noble
28   HPCX #2, Jamesburg C2   Justin Lindine   Arley Kemmerer

NovemberBewerken

Datum Cross Categorie Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Koppenbergcross (DVV/IJsboerke), Oudenaarde C1   Toon Aerts   Kim Van de Steene
3   Ciclocross Manlleu, Manlleu C2   Vincent Baestaens   Aida Nuño Palacio
3   Really Rad Festival of Cyclocross #1, Falmouth C2   Justin Lindine   Crystal Anthony
3   Silver Goose Cyclocross Festival, Midland C2   Gage Hecht   Ellen Noble
4   GP Internacional ciutat de Vic, Vic C2   Felipe Orts   Aida Nuño Palacio
4   Really Rad Festival of Cyclocross #2, Falmouth C2   Scott Smith   Crystal Anthony
10   Starlight-cross, Hibino Mihama-ku Chiba-city C2   Anthony Clark   Samantha Runnels
10   Cyclocross Kolín (TOI TOI Cup), Kolín C2   Diether Sweeck   Jana Czeczinkarová
10   Jaarmarktcross Niel (DVV/IJsboerke), Niel C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
10   The Northampton International #1, Northampton C2   Curtis White   Ellen Noble
11   GP Kosice, Kosice C2   Nicolas Samparisi   Tatiana Jaseková
11   Cyclocross de Pierric, Pierric (Coupe de France), C2   Francis Mourey   Marlène Petit
11   XXIV Cyclo-cross de Karrantza, Karrantza C2   Ismael Esteban Agüero   Lucía González Blanco
11   Flückiger Cross Madiswil, Madiswil C2   Sascha Weber   Fransesca Baroni
11   Cyclocross Crawley (National Trophy), Crawley C2   Thomas Joseph   Anna Kay
11   Cyclocross Asper-Gavere (Superprestige), Gavere C1   Mathieu van der Poel   Alice Maria Arzuffi
11   The Northampton International #2, Northampton C2   Curtis White   Courtenay McFadden
11   PTBOCX - Lift Lock Cross, Peterborough C2   Gunnar Holmgren   Ruby West
17   Rapha Supercross #1, Minamimaki C2   Anthony Clark   Samantha Runnels
17   Cyclocross Tábor (Wereldbeker), Tábor CDM   Mathieu van der Poel   Lucinda Brand
17   Supercross #1, Suffern C2   Curtis White   Ruby West
17   Major Taylor 'Cross Cup #1, Indianapolis C2   Andrew Dillman   Sofia Gomez Villafañe
18   Rapha Supercross #2, Minamimaki C2   Kohei Maeda   Samantha Runnels
18   Gran Premi Les Franqueses, Les Franqueses C2   Jofre Cullell Estape   Olatz Odriozola Mugica
18   Cross Hittnau (EKZ CrossTour), Hittnau C1   David van der Poel   Denise Betsema
18   Flandriencross (DVV/IJsboerke), Hamme C1   Mathieu van der Poel   Annemarie Worst
18   Supercross #2, Suffern C2   Curtis White   Rebecca Fahringer
18   Major Taylor 'Cross Cup #2, Indianapolis C2   Eric Brunner   Sofia Gomez Villafañe
24   GP Topolcianky, Topolcianky C2   Seppe Rombouts   Jana Czeczinkarová
24   Cyclocross York (National Trophy), York C2   Gianni Siebens   Harriet Harnden
24   Ambiancecross, Wachtebeke C2   Mathieu van der Poel   Denise Betsema
25   KANSAI Cyclo Cross MAKINO Round, Takashima C2   Anthony Clark   Rina Matsumoto
25   International Cyclocross Selle SMP, Brugherio C2   Nicolas Samparisi   Nadja Heigl
25   Duinencross (Wereldbeker), Koksijde CDM   Mathieu van der Poel   Denise Betsema

DecemberBewerken

Datum Cross Categorie Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Abadiñoko udala saria, Abadiano C1   Felipe Orts   Helen Wyman
1   GP van Hasselt, Hasselt C2   Kevin Pauwels   Ellen Van Loy
1   NBX Gran Prix of Cross #1, Warwick C1   Stephen Hyde   Kaitlin Keough
1   Resolution Cross Cup - Race #1, Garland C2   Gage Hecht   Courtenay McFadden
2   Trofeo San Andres de Ciclo-cross, Ametzaga de Zuia C2   Felipe Orts   Helen Wyman
2   Radcross Grandprix, Bensheim C2   Marcel Meisen   Elisabeth Brandau
2   Zilvermeercross, Mol C2   Corné van Kessel   Sanne Cant
2   NBX Gran Prix of Cross #2, Warwick C1   Stephen Hyde   Kaitlin Keough
2   Resolution Cross Cup - Race #2, Garland C2   Gage Hecht   Katie Clouse
8   Ciclocross del Ponte, Treviso C2   Vincent Baestaens   Francesca Baroni
8   Cyclocross Jabkenice (TOI TOI Cup), Jabkenice C1   Tomáš Paprstka   Pavla Havlíková
8   Troyes Cyclocross International , Troyes C2   Lucas Dubau   Marlène Petit
8   Cyclocross Essen (Brico Cross), Essen C2   Laurens Sweeck   Maud Kaptheijns
8   Ruts N Guts #1, Broken Arrow C2   Gage Hecht   Katie Clouse
8   North Carolina Grand Prix - Race #1, Hendersonville C2   Kerry Werner   Lily Williams
9   Cyclocross Eschenbach (EKZ CrossTour), Eschenbach C2   Lars Forster   Denise Betsema
9   Gran Premio Luzinis, Gorizia C2   Gioele Bertolini   Francesca Baroni
9   Cyclocross Ipswich (National Trophy), Ipswich C2   Braam Merlier   Bethany Crumpton
9   Druivencross, Overijse C1   Toon Aerts   Lucinda Brand
9   Ruts N Guts #2, Broken Arrow C2   Gage Hecht   Samantha Runnels
9   North Carolina Grand Prix - Race #2, Hendersonville C2 afgelast afgelast
15   Utsunomiya cyclo cross series #1, Utsunomiya C2   Steve Chainel   Rina Matsumoto
15   Ciclo-cross Ciudad de Xativa, Xativa C2   Ismael Esteban   Aida Nuño Palacio
15   Cyclocross Mladá Boleslav (TOI TOI Cup), Mladá Boleslav C2   Diether Sweeck   Yara Kastelijn
15   Scheldecross (DVV/IJsboerke), Antwerpen C1   Mathieu van der Poel   Denise Betsema
16   Utsunomiya cyclo cross series #2, Utsunomiya C2   Steve Chainel   Rina Matsumoto
16   Cyclo-Cross Internacional Ciudad de Valencia, Valencia C2 afgelast afgelast
16   Int. Radquerfeldein GP Lambach, Stadl-Paura C2   Lander Loockx   Nadja Heigl
16   Gran Premio Città di Vittorio Veneto, Vittorio Veneto C2   Stafano Sala   Sara Casasola
16   Cyclocross Zonhoven (Superprestige), Zonhoven C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
22   Waaslandcross, Sint-Niklaas C2   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
23   Citadelcross (Wereldbeker), Namen CDM   Mathieu van der Poel   Lucinda Brand
26   Pfaffnau GP Luzern, Pfaffnau C2   Gioele Bertolini   Yara Kastelijn
26   GP Eric De Vlaeminck (Wereldbeker), Heusden-Zolder CDM   Mathieu van der Poel   Marianne Vos
28   Azencross (DVV/IJsboerke), Loenhout C1   Mathieu van der Poel   Lucinda Brand
29   Silvestercyclocross (Brico Cross), Bredene C2   Wout Van Aert   Lucinda Brand
30   Cross Flamanville (Coupe de France), Flamanville C1   Francis Mourey   Marlène Petit
30   Cyclocross Diegem (Superprestige), Diegem C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant

JanuariBewerken

Datum Cross Categorie Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   GP Hotel Threeland, Pétange C2   Marcel Meisen   Christine Majerus
1   GP Sven Nys (DVV/IJsboerke), Baal C1   Mathieu van der Poel   Jolanda Neff
2   Cyclocross Meilen (EKZ CrossTour), Meilen C2   Marcel Meisen   Jolanda Neff
5   Cyclocross Gullegem, Gullegem C2   Mathieu van der Poel   Loes Sels
6   Cyclocross Shrewsbury (National Trophy), Shrewsbury C2   Gosse van der Meer   Ffion James
6   Cyclo-cross de La Mézière, La Mézière C1   Wout van Aert   Christine Majerus
6   Brussels Universities Cyclocross (DVV/IJsboerke), Brussel C1   Mathieu van der Poel   Ceylin del Carmen Alvarado
12-13 Diverse nationale kampioenschappen NC Diverse Diverse
14   Weversmisdagcross, Otegem C2   Mathieu van der Poel   Denise Betsema
20   ZAO-sama Cup Tohoku CX Series, Zaō C2   Hikaru Kosaka   Miho Imai
20   Grand Prix Möbel Alvisse, Leudelange C2   Sascha Weber   Puck Pieterse
20   Cyclocross Pontchâteau (Wereldbeker), Pontchâteau CDM   Wout van Aert   Marianne Vos
26   Kasteelcross, Zonnebeke C2   Kevin Pauwels   Loes Sels
26   International Cyclocross Rucphen, Rucphen C2   Lars van der Haar   Inge van der Heijden
27   GP Adrie van der Poel (Wereldbeker), Hoogerheide CDM   Mathieu van der Poel   Lucinda Brand

FebruariBewerken

Datum Cross Categorie Winnaar mannen Winnaar vrouwen
2-3   Wereldkampioenschappen, Bogense CM   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
6   Parkcross (Brico Cross), Maldegem C2   Mathieu van der Poel   Denise Betsema
9   Krawatencross (DVV/IJsboerke), Lille C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
10   Vlaamse Aardbeiencross (Superprestige), Hoogstraten C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
16   Noordzeecross (Superprestige), Middelkerke C1   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
17   Vestingcross (Brico Cross), Hulst C2   Mathieu van der Poel   Denise Betsema
20   Cyclocross Masters, Waregem C2   Toon Aerts   Helen Wyman
23   Cyclocross Leuven, Leuven C2   Toon Aerts   Denise Betsema
24   Internationale Sluitingsprijs, Oostmalle C1   Kevin Pauwels   Denise Betsema

KampioenenBewerken

Land Datum Winnaar mannen Winnaar vrouwen
  Wereldkampioen (  Bogense) 2 en 3-02-2019   Mathieu van der Poel   Sanne Cant
  Europees Kampioen (  Rosmalen) 4-11-2018   Mathieu van der Poel   Annemarie Worst
Pan-Amerikaans Kampioen (  Midland) 3 en 4-11-2018   Curtis White   Maghalie Rochette
  Australië 12-08-2018 Chris Jongewaard April McDonough
  België 12 en 13-01-2019 Toon Aerts Sanne Cant
  Canada 10-11-2018 Michael van den Ham Maghalie Rochette
  Chili 05-08-2018 Rodrigo Pérez Francesca Perico
  Denemarken 13-01-2019 Sebastian Fini Carstensen Caroline Bohé
  Duitsland 13-01-2019 Marcel Meisen Elisabeth Brandau
  Estland 13-10-2018 Martin Loo Mari-Liis Mõttus
  Frankrijk 13-01-2019 Clément Venturini Caroline Mani
  Hongarije 13-01-2019 Balász Vas Kata Blanka Vas
  Ierland 13-01-2019 David Conroy Lara Gillespie
  IJsland 27-10-2018 Ingvar Ómarsson Agusta Edda Bjornsdottir
  Italië 13-01-2019 Gioele Bertolini Eva Lechner
  Japan 09-12-2018 Kohei Maeda Rina Matsumoto
  Kroatië 13-01-2019 Matija Meštrić Mia Radotić
  Litouwen 14-10-2018 Domas Manikas Ilma Lipnevičienė
  Luxemburg 13-01-2019 Vincent Dias dos Santos Christine Majerus
  Nederland 12 en 13-01-2019 Mathieu van der Poel Lucinda Brand
  Noorwegen 18-11-2018 Tobias Johannessen Ingrid Moe
  Oostenrijk 13-01-2019 Gregor Raggl Nadja Heigl
  Polen 13-01-2019 Marek Konwa Barbara Borowiecka
  Portugal 13-01-2019 Márcio Fernando Santos Barbosa Ana Mafalda Sá Santos
  Roemenië 22-12-2018 Eduard-Michael Grosu Eszter Bereczki
  Slowakije 02-12-2018 Ondrej Glajza Janka Števková
  Spanje 13-01-2019 Felipe Orts Aída Nuño
  Tsjechië 12-01-2019 Michael Boroš Pavla Havlíková
  Verenigd Koninkrijk 13-01-2019 Tom Pidcock Nikki Brammeier
  Verenigde Staten 16-12-2018 Stephen Hyde Katherine Compton
  Zweden 13-01-2019 David Eriksson Ida Erngren
  Zwitserland 13-01-2019 Timon Rüegg Jolanda Neff