Veldrijden in het seizoen 2011-2012

sportseizoen van een veldrijdencompetitie

Het veldritseizoen 2011-2012 begon op 10 september 2011 met de Nittany Lion Cross in het Amerikaanse Breinigsville en eindigde op 19 februari 2012 met de Internationale Sluitingsprijs in Oostmalle, België.

Veldrijden in het seizoen 2011-2012
(Mannen elite)
Datum 10 september 2011 t/m
19 februari 2012
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van België Niels Albert
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Sven Nys
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Lars Boom
Wereldbeker Vlag van België Kevin Pauwels
Superprestige Vlag van België Sven Nys
GvA Trofee Vlag van België Kevin Pauwels
Navigatie
<<< 2010-2011     2012-2013 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport
Veldrijden in het seizoen 2011-2012
(Vrouwen elite)
Datum 10 september 2011 t/m
19 februari 2012
Eindklassementen
Regenboogtrui WK Vlag van Nederland Marianne Vos
Europeese kampioenstrui EK Vlag van Nederland Daphny van den Brand
Belgische kampioenstrui BK Vlag van België Sanne Cant
Nederlandse kampioenstrui NK Vlag van Nederland Marianne Vos
Wereldbeker Vlag van Nederland Daphny van den Brand
GvA Trofee Vlag van Nederland Daphny van den Brand
Navigatie
<<< 2010-2011     2012-2013 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

UCI ranking

bewerken

Eindstanden

bewerken
Individueel
Plaats Renner Punten
1   Kevin Pauwels 2.333
2   Sven Nys 2.180
3   Zdeněk Štybar 1.950
4   Niels Albert 1.617
5   Tom Meeusen 1.505
6   Klaas Vantornout 1.393
7   Lars van der Haar 1.321
8   Francis Mourey 1.231
9   Bart Aernouts 1.224
10   Rob Peeters 1.002
11   Radomír Šimůnek 961
12   Jeremy Powers 943
13   Bart Wellens 829
14   Steve Chainel 826
15   Ryan Trebon 760
16   Enrico Franzoi 678
17   Simon Zahner 674
18   Thijs van Amerongen 626
19   Mariusz Gil 626
20   Timothy Johnson 602
Landen
Plaats Land Punten
1   België 6.130
2   Tsjechië 3.270
3   Frankrijk 2.610
4   Nederland 2.511
5   Verenigde Staten 2.305
6   Zwitserland 1.776
7   Italië 1.486
8   Duitsland 1.408
9   Polen 937
10   Spanje 888
11   Verenigd Koninkrijk 815
12   Canada 583
13   Japan 422
14   Slowakije 419
15   Zweden 341
16   Denemarken 309
17   Luxemburg 244
18   Oostenrijk 223
19   Servië 200
20   Kroatië 200
Landen U23
Plaats Land Punten
1   Nederland 1.982
2   België 1.006
3   Frankrijk 696
4   Verenigde Staten 557
5   Italië 516
6   Tsjechië 422
7   Zwitserland 387
8   Polen 330
9   Duitsland 276
10   Canada 272
11   Denemarken 259
12   Verenigd Koninkrijk 233
13   Spanje 214
14   Kroatië 155
15   Servië 105
16   Oostenrijk 80
17   Zweden 70
18   Luxemburg 55
19   Ierland 45
20   Finland 35

Vrouwen

bewerken
Individueel
Plaats Renster Punten
1   Daphny van den Brand 2.140
2   Marianne Vos 2.100
3   Katherine Compton 1.740
4   Helen Wyman 1.422
5   Lucie Chainel-Lefèvre 1.392
6   Sanne van Paassen 1.350
7   Sanne Cant 1.333
8   Kateřina Nash 1.290
9   Nikki Harris 1.124
10   Pavla Havlíková 950
Landen
Plaats Land Punten
1   Nederland 5.590
2   Verenigde Staten 3.051
3   Verenigd Koninkrijk 3.043
4   Frankrijk 2.654
5   Tsjechië 2.634
6   België 2.274
7   Duitsland 1.174
8   Zwitserland 1.093
9   Italië 720
10   Denemarken 714
11   Luxemburg 504
12   Japan 496
13   Zweden 449
14   Canada 399
15   Polen 341
16   Spanje 301
17   Servië 203
18   Kroatië 200
19   Hongarije 200
20   Finland 200

Ranking per het einde van het seizoen.

Kalender

bewerken

De wereldbeker wordt weergegeven in vetgedrukte tekst, de belangrijkste regelmatigheidscriteriums in cursief gedrukte tekst. Voor de wedstrijdcategorieën, zie UCI-wedstrijdcategorieën.

September

bewerken
Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
10   Nittany Lion Cross, Breinigsville C2   Jeremy Powers   Helen Wyman
14   Cross After Dark Series #1 - CrossVegas, Las Vegas C1   Lars van der Haar   Kateřina Nash
17   Cross After Dark Series #2 - StarCrossed, Redmond C2   Bart Wellens   Kateřina Nash
17   Charm City Cross #1, Baltimore C2   Ian Field   Helen Wyman
18   Rapha Focus GP, Issaquah C2   Bart Wellens   Kateřina Nash
18   Steenbergcross, Erpe-Mere C2   Kevin Pauwels
18   Charm City Cross 2, Baltimore C2   Tom Van den Bosch   Helen Wyman
18   New England Championship Series #1 - Catamount Grand Prix, Williston C2   Nicolas Bazin   Amy Dombroski
21   Cross After Dark Series #3 - Gateway Cross Cup, Saint-Louis C2   Jeremy Powers   Teal Stetson-Lee
24   USGP of Cyclocross #1 - Planet Bike Cup 1#, Sun Prairie C1   Ryan Trebon   Kateřina Nash
24   Grote Prijs Neerpelt, Neerpelt C2   Sven Nys   Sanne van Paassen
24   New England Championship Series #2 - The Nor Easter Cyclo-cross, Burlington C2   Ian Field   Helen Wyman
24   Cross Stribro (TOI TOI Cup), Stříbro C2   Zdeněk Štybar
24   Openingsveldrit van Harderwijk, Harderwijk C2   Lars van der Haar
25   USGP of Cyclocross #2 - Planet Bike Cup #2, Sun Prairie C2   Bart Wellens   Kateřina Nash
25   Supercross Baden, Baden C2   Zdeněk Štybar   Hanka Kupfernagel
25   Rohrbach's Ellison Park Cyclocross, Rochester C2   Nicolas Bazin   Helen Wyman
28   Cross Hradiste (TOI TOI Cup), Mnichovo Hradiště C2   Martin Zlámalík

Oktober

bewerken
Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   New England Championship Series #3 - Gran Prix of Gloucester 1, Gloucester C1   Christian Heule   Helen Wyman
1   Cyclo-cross International Podbrezová, Podbrezová C2   Róbert Gavenda
2   Vlaamse Industrieprijs Bosduin, Kalmthout C1   Niels Albert   Sanne van Paassen
2   Trofeo Rigoni di Asiago, Asagio C2   Cristian Cominelli
2   New England Championship Series #4 - Gran Prix of Gloucester #2, Gloucester C2   Jeremy Powers   Helen Wyman
8   New England Championship Series #5 - Providence Cyclo-cross #1, Providence C1   Justin Lindine   Laura Van Gilder
8   USGP of Cyclocross #3 - New Belgium Cup #1, Fort Collins C1   Ryan Trebon   Kateřina Nash
8   Cross Lostice (TOI TOI Cup), Loštice C2   Petr Dlask
9   Cyclocross Ruddervoorde (Superprestige), Ruddervoorde C1   Niels Albert   Helen Wyman
9   Cross South Shields (National Trophy), South Shields C2   Thijs Al
9   New England Championship Series #6 - Providence Cyclo-cross #2, Providence C2   Justin Lindine   Mary McConneloug
9   USGP of Cyclocross #4 - New Belgium Cup #2, Fort Collins C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
9   Memorial Jonathan Tabotta, Buja C2   Enrico Franzoi
13   Kermiscross, Ardooie C2   Zdeněk Štybar
15   Granogue Cross #1, Wilmington C2   Justin Lindine   Laura Van Gilder
15   Cross After Dark Series #4 - Spooky Cross, Irvine C2   Ryan Trebon   Caroline Mani
15   IX Cyclo-cross de Villarcayo, Villarcayo C2   Vincent Baestaens
16   Granogue Cross #2, Wilmington C2   Justin Lindine   Laura Van Gilder
16   Spooky Cross, Irvine C2   Ryan Trebon   Caroline Mani
16   Cyclocross Pilsen (Wereldbeker), Pilsen CDM   Sven Nys   Katherine Compton
22   VIII Cyclo-cross de Medina de Pomar, Medina de Pomar C2   Diether Sweeck
23   New England Championship Series #7 - Downeast Cyclo-cross, New Gloucester C2   Justin Lindine   Andrea Smith
23   Internationales Radquer Uster, Uster C2   Lukas Flückiger
23   GP de la Commune de Contern, Contern C2   Joeri Adams
23   Cyclocross Tabor (Wereldbeker), Tabor CDM   Kevin Pauwels   Kateřina Nash
25   Nacht van Woerden, Woerden C2   Bart Aernouts   Daphny van den Brand
28   Cross Hlinsko (TOI TOI Cup), Hlinsko C2   Christoph Pfingsten
29   Beacon Cross, Bridgeton C2   Craig Richey   Nicole Thiemann
29   Colorado Cross Classic, Boulder C2   Ryan Trebon   Katherine Compton
30   Victory Circle Graphix Boulder Cup, Boulder C1   Ben Berden   Katherine Compton
30   Cyclocross Zonhoven (Superprestige), Zonhoven C1   Niels Albert   Sanne van Paassen
30   Internationales Radquer Steinmaur, Steinmaur C2   Marcel Wildhaber   Sabrina Schweizer
30   XIX Cyclo-cross de Karrantza, Karrantza C2   Egoitz Murgoitio
30   HPCX, Jamesburg C2   Lukas Winterberg   Nicole Thiemann
30   Cross Leicester (National Trophy), Leicester C2   Jelle Brackman
30   Valdidentro Night & Day Giro d'Italia Ciclocross, Isolaccia C2   Enrico Franzoi
30   Cross Lignières-en-Berry (Coupe de France), Lignières-en-Berry C2   Francis Mourey   Lucie Chainel-Lefèvre

November

bewerken
Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Koppenbergcross (GVA Trofee), Oudenaarde C1   Kevin Pauwels   Sanne van Paassen
1   Trofeo Ayuntamiento de Muskiz, Muskiz C2   Egoitz Murgoitio
1   Cyclo-cross international de Marle, Marle C2   Francis Mourey
4   Darkhorse Cyclo-Stampede International Cyclo-cross, Covington C2   Jeremy Powers   Katherine Compton
5   New England Championship Series #8 - The Cycle-Smart International #1, Northampton C2   Luke Keough   Kateřina Nash
5   GP Région Wallonne, Dottignies C2   Niels Albert
5   Java Johnny's - Lionhearts International Cyclo-cross, Middletown C2   Ryan Trebon   Katherine Compton
6   Harbin Park International, Cincinnati C1   Jeremy Powers   Katherine Compton
6   Int. Radquer Hittnau, Hittnau C2   Marcel Wildhaber
6   GP Mario De Clercq (GVA Trofee), Ronse C2   Kevin Pauwels
6   Int. Radquerfeldein Lambach/Stadl-Paura, Stadl-Paura C2   Ondřej Bambula
6   New England Championship Series #9 - The Cycle-Smart International #2, Northampton C2   Luke Keough   Kateřina Nash
6   Europees kampioenschap, Lucca CC   Daphny van den Brand
11   Cyclocross Nommay, Nommay C1   Francis Mourey   Lucie Chainel-Lefèvre
11   Jaarmarktcross, Niel C2   Sven Nys
12   USGP of Cyclocross #5 - Derby City Cup #1, Louisville C1   Jeremy Powers   Katherine Compton
12   Cross Louny (TOI TOI Cup), Louny C2   Christoph Pfingsten
13   Bollekescross (Superprestige), Hamme C1   Zdeněk Štybar   Daphny van den Brand
13   USGP of Cyclocross #6 - Derby City Cup #2, Louisville C2   Jeremy Powers
13   Internationales Radquer Frenkendorf, Frenkendorf C2   Francis Mourey   Hanka Kupfernagel
13   Cross Southampton (National Trophy), Southampton C2   Floris De Tier
17   Cross Hole Vrchy (TOI TOI Cup), Holé Vrchy C2   Christoph Pfingsten
19   GP van Hasselt (GVA Trofee), Hasselt C2   Kevin Pauwels
19   North Carolina Grand Prix #1, Hendersonville C2   Ben Berden   Chloe Forsman
20   Cyclocross Asper-Gavere (Superprestige), Gavere C1   Kevin Pauwels
20   Cross Rodez (Coupe de France), Rodez C2   Francis Mourey   Pauline Ferrand-Prévot
20   Kansai Cyclo-cross Yasu Round, Yasu City C2   Keiichi Tsujiura   Sakiko Miyauchi
20   North Carolina Grand Pri #2, Hendersonville C2   Ben Berden   Chloe Forsman
25   Jingle Cross Rock #1, Iowa City C2   Jamey Driscoll   Meredith Miller
26   Jingle Cross Rock #2, Iowa City C2   Todd Wells   Teal Stetson-Lee
26   Duinencross (Wereldbeker), Koksijde CDM   Sven Nys   Daphny van den Brand
27   Jingle Cross Rock #3, Iowa City C1   Timothy Johnson   Meredith Miller
27   Cyclocross Gieten (Superprestige), Gieten C1   Sven Nys   Marianne Vos
27   New England Championship Series #10 - Baystate Cyclo-cross, Sterling C2   Dylan McNicholas   Laura van Gilder
27   Cross Derby (National Trophy), Derby C2   Jelle Brackman
27   Kansai Cyclo-cross Nobeyama Kogen Round, Minamimaki C2   Yu Takenouchi   Ayako Toyooka

December

bewerken
Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
3   Cyclocross LA #1, Los Angeles C2   Timothy Johnson   Meredith Miller
3   New England Championship Series #11 - NBX GP #1, Warwick C2   Luke Keough   Andrea Smith
4   37. Frankfurter Rad-Cross, Frankfurt am Main C2   Christoph Pfingsten   Marianne Vos
4   Cyclocross LA #2, Los Angeles C2   Ben Berden   Meredith Miller
4   New England Championship Series #12 - NBX GP #2, Warwick C2   Christian Heule   Andrea Smith
4   Grand Prix Julien Cajot, Leudelange C2   Petr Dlask
4   XVIII Bryksy Cross, Gościęcin C2   Marek Konwa
4   Ziklokross Igorre (Wereldbeker), Igorre CDM   Kevin Pauwels
6   Asteasuko XIII Ziklo-Krossa, Asteasu C2   Egoitz Murgoitio
8   Cyclocross del Ponte, Faè di Oderzo C2   Enrico Franzoi   Jasmin Achermann
10   USGP of Cyclocross #7 - Deschutes Brewery Cup #1, Bend C1   Jeremy Powers   Kateřina Nash
10   Scheldecross, Antwerpen C1   Sven Nys   Katherine Compton
10   Kingsport Cyclo-cross Cup, Kingsport C2   Travis Livermon   Marne Smiley
10   Cross Kolin (TOI TOI Cup), Kolín C2   David Kasek
11   Druivencross, Overijse C1   Sven Nys   Katherine Compton
11   USGP of Cyclocross #8 - Deschutes Brewery Cup #2, Bend C2   Jeremy Powers   Kateřina Nash
11   Cross Besançon (Coupe de France), Besançon C2   Francis Mourey   Lucie Chainel-Lefèvre
11   Cross Bradford (National Trophy), Bradford C2   Paul Oldham
17   GP Rouwmoer (GVA Trofee), Essen C1   Bart Wellens   Marianne Vos
18   Cyclo-cross International Ciudad de Valencia, Valencia C2   José Antonio Hermida
18   Citadelcross (Wereldbeker), Namur CDM   Sven Nys   Marianne Vos
20   Centrumcross, Surhuisterveen C2   Gerben de Knegt   Marianne Vos
23   Cyclocross Diegem (Superprestige), Diegem C1   Niels Albert   Marianne Vos
26   Grand-Prix DAF Grand Garage Engel, Differdange C2   Dave De Cleyn
26   Internationales Radquer Dagmersellen, Dagmersellen C2   Francis Mourey   Katrin Leumann
26   GP Eric De Vlaeminck (Wereldbeker), Heusden-Zolder CDM   Kevin Pauwels   Marianne Vos
28   Azencross (GVA Trofee), Loenhout C1   Niels Albert   Marianne Vos
29   Silvestercyclocross, Bredene C2   Jan Denuwelaere
30   Cyclocross Leuven, Louvain C1   Sven Nys   Marianne Vos
30   Memorial Romano Scotti, Rome C2   Marco Aurelio Fontana   Vania Rossi
31   Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution #1, Bloomingdale C2   Ryan Trebon   Sally Annis

Januari

bewerken
Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   GP Sven Nys (GVA Trofee), Baal C1   Sven Nys   Daphny van den Brand
1   Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution #2, Bloomingdale C2   Ryan Trebon   Susan Butler
1   GP Hotel Threeland, Pétange C2   John Gadret   Marianne Vos
2   Cyclo Cross Bussnang, Bussnang C2   Christian Heule
9   Weversmisdagcross, Otegem C2   Kevin Pauwels
14   34° Gran Premio Mamma E Papa Guerciotti AM, Segrate C2   Elia Silvestri   Vania Rossi
15   Cross Shrewsbury (National Trophy), Shrewsbury C2   Liam Killeen
15   Cross Liévin (Wereldbeker), Liévin CDM   Zdeněk Štybar   Marianne Vos
21   Kasteelcross, Zonnebeke C2   Rob Peeters
21   Internationale Cyclo-Cross Rucphen, Rucphen C2   Bart Aernouts   Marianne Vos
22   Cyclo-cross du Mingant, Lanarvily C2   Arnold Jeannesson
22   Ispasterko Udala Sari Nagusia, Ispaster C2   Egoitz Murgoitio
22   GP Adrie van der Poel (Wereldbeker), Hoogerheide CDM   Kevin Pauwels   Marianne Vos
29   Wereldkampioenschappen, Koksijde CM   Niels Albert   Marianne Vos

Februari

bewerken
Datum Cross Cat. Winnaar mannen Winnaar vrouwen
1   Parkcross, Maldegem C2   Sven Vanthourenhout
4   Krawatencross (GVA Trofee), Lille C1   Tom Meeusen   Marianne Vos
5   Vlaamse Aardbeiencross (Superprestige), Hoogstraten C1   Tom Meeusen   Daphny van den Brand
11   Noordzeecross (Superprestige), Middelkerke C1   Zdeněk Štybar   Daphny van den Brand
12   GP Heuts, Heerlen C1   Kevin Pauwels   Daphny van den Brand
12   G.P. Stad Eeklo, Eeklo C2   Sven Nys
18   Cauberg Cyclocross, Valkenburg C1   Sven Nys   Marianne Vos
19   Internationale Sluitingsprijs (GVA Trofee), Oostmalle C1   Niels Albert   Daphny van den Brand

Kampioenen

bewerken
Land Datum Winnaar mannen Winnaar vrouwen
  Wereld (  Koksijde) 29 januari 2012   Niels Albert   Marianne Vos
  Europa (  Lucca) 6 november 2011   Daphny van den Brand
  België 7-8 januari 2012 Sven Nys Sanne Cant
  Canada 5 november 2011 Chris Sheppard Emily Batty
  Denemarken 8 januari 2012 Kenneth Hansen Nikoline Hansen
  Duitsland 7-8 januari 2012 Christoph Pfingsten Hanka Kupfernagel
  Finland 2 oktober 2011 Sami Tiainen Maija Rossi
  Frankrijk 7-8 januari 2012 Aurélien Duval Lucie Chainel-Lefèvre
  Groot-Brittannië 7-8 januari 2012 Ian Field Helen Wyman
  Hongarije 17 december 2011 Szilárd Buruczki Eszter Dósa
  Ierland 7 januari 2012 Robin Seymour Ciara McManus
  Italië 7-8 januari 2012 Marco Fontana Eva Lechner
  Japan 11 december 2012 Yu Takenouchi Ayako Toyooka
  Kroatië 8 januari 2012 Jasmin Becirovic Mia Radotić
  Luxemburg 7-8 januari 2012 Gusty Bausch Christine Majerus
  Nederland 7-8 januari 2012 Lars Boom Marianne Vos
  Oostenrijk 8 januari 2012 Daniel Geismayr Jacqueline Hahn
  Polen 8 januari 2012 Mariusz Gil Olga Wasiuk
  Servië 28 januari 2012 Bojan Djurdjic Jovana Crnogorac
  Slowakije 11 december 2011 Róbert Gavenda Janka Števková
  Spanje 6-8 januari 2012 Isaac Suárez Fernández Rocio Martin Rodriguez
  Tsjechië 8 januari 2012 Zdeněk Štybar Martina Mikulaskova
  Verenigde Staten 6-8 januari 2012 Jeremy Powers Katherine Compton
  Zweden 13 november 2012 Magnus Darvell Åsa Maria Erlandsson
  Zwitserland 7-8 januari 2012 Julien Taramarcaz Jasmin Achermann