Archiefoverzicht

 Nieuwe archiefpagina

Editing news 2020 #1 – Discussion toolsBewerken

8 apr 2020 21:05 (CEST)

Beoordelingsnominatie AnderhalvemetersamenlevingBewerken

Een Wikipedia-gebruiker heeft één of meer artikelen die u hebt gestart of waar u aan hebt gewerkt genomineerd voor beoordeling. Dit betekent dat deze gebruiker het artikel op dit moment niet geschikt acht voor Wikipedia.

Het gaat om Anderhalvemetersamenleving dat is genomineerd door The Banner.

De reden hiervoor staat op Wikipedia:Te beoordelen pagina's/Toegevoegd 20200411#Anderhalvemetersamenleving en dat is ook de plek waar u kunt reageren op de nominatie. Wellicht hebt u er iets aan om de conventies door te lezen; daar kunt u zien hoe een artikel eruit hoort te zien. Zie ook Help:Waarom staat mijn artikel op de beoordelingslijst. Mocht het artikel na 2 weken als niet voldoende worden beoordeeld, dan zal het worden verwijderd.

N.B. dit is een automatisch bericht geplaatst door een bot. Ik heb niets met de nominatie te maken en kan er niets aan doen. Als u vragen hebt, kunt u die het beste stellen aan de gebruiker die het artikel genomineerd heeft. --Nlwikibots (overleg) 12 apr 2020 00:56 (CEST)

This Month in Education: April 2020Bewerken

This Month in Education

Volume 9 • Issue 4 • April 2020


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issue

Oral HistoryBewerken

Een beetje vanwege jouw en Marrakechs opmerkingen bij de stemming. Een beter gesprek over hoe oral history te gebruiken lijkt mij zinvol. Edoch, wat met interviews die opgenomen zijn en "gepubliceerd" (i.e. op een openbare avond aan het publiek gepresenteerd) zijn? Mijns inziens heb je het dan over een gewone bron. The Banner Overleg 20 mei 2020 18:35 (CEST)

De wereldwijde discussie over 'oral history' gaat met name over landen en taalgebieden met weinig tot geen geschreven bronnen. Een opname is een bron, dat is zeker. In de Movement strategy is het een aanbeveling die een diversiteit aan standpunten oproept. Voor Nederland/België en de Nederlandstalige Wikipedia zou je kunnen kijken naar wat heemschutverenigingen doen, die (oude) arbeiders en handwerkslieden interviewen over hun (voorbije) ambacht. Ze verzamelen daarmee ook lokaal verhaal niet anders niet zo vaak gehoord worden, en die nu ook ontbreken in Wikipedia. Ad Huikeshoven (overleg) 20 mei 2020 19:05 (CEST)
Hier (= County Clare) is een onderzoeksinstituut voor folklore er flink mee bezig. Tal van ouderen zijn inmiddels geïnterviewd. Leuk om te horen over de "recente" geschiedenis (1945-heden). Inderdaad levert dat details op die eigenlijk nergens terug te vinden zijn, zoals de weeffabriek die een kwartier na het arriveren van de trein startte omdat dan een flink deel van het personeel letterlijk binnen liep. Ik zal de discussie met belangstelling volgen. The Banner Overleg 20 mei 2020 19:20 (CEST)

NowBewerken

Ad, I'm wrong! They got the update out on the de-railed train, which just got through. Whatamidoing (WMF) (overleg) 26 mei 2020 19:25 (CEST)

If you get this message, then https://nl.wikipedia.org/wiki/Overleg_gebruiker:Ad_Huikeshoven?dtvisual=1 works now! Whatamidoing (WMF) (overleg) 26 mei 2020 19:26 (CEST)
Whatamidoing (WMF) indeed, it does. Ad Huikeshoven (overleg) 26 mei 2020 21:09 (CEST)

This Month in Education: May 2020Bewerken

This Month in Education

Volume 9 • Issue 5 • May 2020


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

Editing news 2020 #2Bewerken

17 jun 2020 22:29 (CEST)

This Month in Education: June 2020Bewerken

This Month in Education

Volume 9 • Issue 6 • June 2020


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

Editing news 2020 #3Bewerken

9 jul 2020 14:48 (CEST)

ArchiverenBewerken

Goedenavond Ad,

Ik heb de oude WP:Discussietools-pagina en de bijbehorende overlegpagina zojuist als archiefpagina's achter Overleg Wikipedia:Overleghulpmiddelen gehangen, zie Overleg Wikipedia:Overleghulpmiddelen/Archief. Ik ben sowieso geen supporter van archiveren d.m.v. verwijzingen naar de bewerkingsgeschiedenis van een pagina zoals met een permalink naar een oude versie, maar zeker voor projectpagina's als deze is het absoluut niet handig. (Buiten de gebruikersoverlegnaamruimte heb ik de methode denk ik nooit toegepast zien worden; daar heeft het soms nog als voordeel dat 'lelijke' discussies wat minder zichtbaar zijn voor de gemiddelde passant.) Ik was op zoek naar zowel je eerste meldingen van de shift-verspring-bug als de discussie over het ontbreken van de mogelijkheid om een (eigen) edit summary in te geven; de combinatie van de gebruikte archiveermethode en het feit dat de archieflinks verspreid vermeld stonden, maakte het lastig om alle oude feedback terug te vinden. Deze overwegingen wilde ik je even meegeven.

Met vriendelijke groeten — Mar(c). [O] 17 jul 2020 20:20 (CEST)

@Mar(c): Dat is een variant, dat kan ook. Wat jij zocht landde in phabricator tickets:
Op Overleg Wikipedia:Overleghulpmiddelen#Next vraagt @Whatamidoing (WMF) of de Nederlandstalige Wikipediagemeenschap al klaar is om met de reageerfunctie de stap van opt-in naar opt-out te maken. Wat denk jij? Ad Huikeshoven (overleg) 17 jul 2020 23:21 (CEST)
Ik ken de tickets, ik ben er ook actief in.   Ook in jouw phab:T254549 trouwens, die ik vandaag aan die van ppelberg heb gekoppeld.
Ik zag de vraag van Whatamidoing inderdaad; naar mijn mening is de tool nog niet klaar voor opt-out. Het nog ontbrekende samenvatting-invoerveld, en het geruisloos bijwerken van de hele pagina bij het opslaan van een reactie (waarbij tussentijdse reacties/wijzigingen van anderen te ongemerkt 'ingevoegd' worden), zijn de eerste twee dingen waar ik aan denk die w.m.b. eerst opgelost zouden moeten worden. Ik hoop morgen tijd te hebben om aldaar een uitgebreidere reactie te geven.
Trouwens, een ping werkt alleen als je die tegelijk met je ondertekening opslaat, en volgens mw:Help:Notifications/Mention#Mentions on a talk page alleen als je buiten je toegevoegde reactie niets verandert. Als je in je voorkeuren "Succesvolle vermeldingen" en "Mislukte vermeldingen" aanvinkt kun je na een bewerking bij je Meldingen zien of de ping gelukt (of mislukt) is: "Uw vermelding van Mar(c) is verzonden." (of "Uw vermelding van Nietbestaandegebruiker werd niet verzonden, omdat de gebruiker niet gevonden werd."). Bij het achteraf invoegen van een ping wordt het mention-systeem niet aangezwengeld, dus komt er helemaal geen melding. Een nieuw bericht eronder toevoegen, bijvoorbeeld simpelweg {{ping|Mar(c)}} ~~~~ (dat je vervolgens weer kan weghalen), zou altijd moeten werken.
Met vriendelijke groeten — Mar(c). [O] 18 jul 2020 01:35 (CEST)
Goedenavond Ad,
Ik heb er uiteindelijk wat meer tijd voor genomen, zie aldaar voor de uitgebreide reactie.
Met vriendelijke groeten — Mar(c).[overleg] 22 jul 2020 23:11 (CEST)

CategorieBewerken

Zou je de Categorie:Lua-based templates van jouw Sjabloon:Citeer interview alsnog in een categorieboom in kunnen passen? De rode categorielink blijft terugkomen op [[1]]. Ik weet niets over dat soort zaken en laat het graag aan jou over. Alvast dank. VanBuren (overleg) 24 jul 2020 17:14 (CEST)

Nog eenBewerken

Zie onderaan het artikel Coraline Ada Ehmke. Met deze edit [2] is er een categorie:CS1 Engels-language sources (en) gecreëerd. Graag een oplossing hiervoor. VanBuren (overleg) 24 jul 2020 21:42 (CEST)

This Month in Education: July 2020Bewerken

This Month in Education

Volume 9 • Issue 7 • July 2020


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

This Month in Education: August 2020Bewerken

This Month in Education

Volume 9 • Issue 8 • August 2020


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

Editing news 2020 #4Bewerken

31 aug 2020 17:11 (CEST)

This Month in Education: September 2020Bewerken

This Month in Education

Volume 9 • Issue 9 • September 2020


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

This Month in Education: October 2020Bewerken

This Month in Education

Volume 9 • Issue 10 • October 2020


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

This Month in Education: November 2020Bewerken

This Month in Education

Volume 9 • Issue 11 • November 2020


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

Editing news 2021 #1Bewerken

21 jan 2021 19:38 (CET)

This Month in Education: January 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 1 • January 2021


ContentsHeadlinesSubscribe
In This Issuse

This Month in Education: January 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 1 • January 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

Wikipedia:Universele gedragscodeBewerken

In de opzet van de Wikipedia:Universele gedragscode heb ik een en ander aan relativering aangebracht, want het leek alsof dit een reeds geldende richtlijn was. Mocht ik hier wat gemist hebben, dan hoor ik dit graag. Mvg, -- Mdd (overleg) 26 jan 2021 11:26 (CET)

Het klopt dat de tekst nog niet definitief is. Het was een kopie van de originele vertaling op meta. Wil je de vertaling aanpassen, pas die dan aan op meta. Wil je een wijziging in de concept richtlijn, doe dan een verzoek op de overlegpagina op meta. Het is niet handig wanneer de tekst hier afwijkt van de originele tekst op meta. Ad Huikeshoven (overleg) 26 jan 2021 11:38 (CET)
Bedankt Ad, ik heb dit even laten bezinken, en heb gezien dat jij die vertaling hebt geupdate. Wat ik hier op de Wikipedia NL graag wens te zien is, dat die gedifferentieerde opzet op Meta met vijf tabbladen hier ook wordt gespiegeld. Hiermee kan er hier meer plek komen voor de strategische discussie hieromtrent, naast alle operationele discussie in de Kroeg.
Wat mij betreft komt er nog een zesde tabblad met beeldvorming op de Wikipedia organisatie. Dat kan beginnen met een consolidatie van die functiebeschrijving, die je in mei 2020 hier bent aangevangen. Dit kan dan resulteren in een geconsolideerde functiebeschrijving versie 2020.
Binnen afzienbare tijd zal een eerste versie van de Universal Code of Conduct geconsolideerd worden, en die zal met de tijd wellicht ook nieuwe versies krijgen. Zoiets kan ook met de Wikipedia organisatiebeschrijving gebeuren. Op termijn kan deze organisatiebeschrijving ook verbeterd worden met inzet van meerdere methoden en technieken.
Wat ik op het moment op Meta mis hier is een fatsoenlijk overzicht van waar we vandaan komen en waar we naar toe willen zonder al die toeters en bellen. Dat verhaal kan hier onder een extra tabblad "historie en tijdlijn" ook uitgelegd worden: wat gebeurt hier lokaal en wat globaal.
Wat er zodoende uitgebouwd kan worden is een lokaal platform voor wat meer strategisch denken en werken, het luchtkastelen bouwen zogezegd. Op Commons heb ik ook al recentelijk een balletje opgeworpen, zie hier, omtrent verbetering van de medezeggenschap in de vorm van een medezeggenschapsraad of een overlegplatform. Gelijksoortig overleg als wat afgelopen jaar heeft plaats gevonden kan hier worden vervolgd en al dan niet geconcretiseerd.
Omtrent dit alles kunnen we klein beginnen met een eerst de voorziening hier wat uit te breiden, zoals in het eerste punt aangegeven en waarvoor ik afgelopen week reeds een eerste aanzet heb gemaakt. -- Mdd (overleg) 30 jan 2021 21:39 (CET)
De Wikimedia Foundation begint binnenkort een discussie die zeker een half jaar zal duren over handhaving. Die organisatiebeschrijving waarnaar jij verwijst kan behulpzaam zijn in de discussie over wie waar wie op aanspreekt, wil aanspreken, kan aanspreken, zal aanspreken, en in hoeverre mensen hier accepteren om door anderen aangesproken te gaan worden op hun gedrag. Het bestuur van de Wikimedia Foundation zou een besluit hebben genomen over vaststelling van de gedragscode met enkele amendementen, maar dat besluit heb ik nog niet gezien. Ik heb ook nog geen idee welke rol de WMF verwachten van lokale projecten in de komende discussie. Ad Huikeshoven (overleg) 30 jan 2021 21:50 (CET)
Het lijkt me in dit kader een goede zaak dat de Nederlandse Wikipedia gemeenschap hier de ruimte krijgt om te anticiperen, en dat kan om te beginnen door de voorzieningen hier wat uit te breiden. Ik kan de gedifferentieerde opzet op Meta met vijf tabbladen hier wel verder spiegelen, als je daar geen bezwaar tegen hebt. -- Mdd (overleg) 31 jan 2021 00:45 (CET)
Voel je vrij en ga je gang Ad Huikeshoven (overleg) 31 jan 2021 11:40 (CET)

WereldraadBewerken

Beste Ad,

Je hebt in de naamruimte Wikipedia een discussie geopend waar ik graag aan mee zou willen doen ware het niet dat
ik daar niet mag bewerken van de ArbCom op straffe van 1 of 2 weken blokkade :( Wat nu?
 Klaas `Z4␟` V: 6 feb 2021 23:05 (CET)
Mag jij wel bewerken op Overleg Wikipedia:Afgevaardigde Nederlandstalige Wikipedia? The Banner Overleg 6 feb 2021 22:59 (CET)
Niet dat ik weet. Klaas `Z4␟` V:  6 feb 2021 23:05 (CET)
En mag je wel meta bewerken? Ad Huikeshoven (overleg) 6 feb 2021 23:01 (CET)
Geen enkel probleem; daar hebben Nederlandse mods en hun handlangers bij de commissies gelukkig niets over te vertellen. Klaas `Z4␟` V:  6 feb 2021 23:05 (CET)
Op meta zijn er ook overlegpagina's, dan kun je daar je vragen en opmerkingen kwijt. Ad Huikeshoven (overleg) 6 feb 2021 23:12 (CET)
Ben je het eens met het onhebbelijk gedrag van mods en arbcom tegen mij, zoals eerder vanavond nog een terugdraaiing door iemand uit eerstgenoemde groep? Klaas `Z4␟` V:  6 feb 2021 23:36 (CET)

This Month in Education: February 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 2 • February 2021


ContentsHeadlinesSubscribe
In This Issuse

Growth team newsletter #17Bewerken

3 mrt 2021 17:03 (CET)

This Month in Education: March 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 3 • March 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

Open NederlandBewerken

Beste Ad Huikeshoven, ik kom het artikel Open Nederland van jouw hand tegen in de lijst van nieuwe artikelen. In opzet lijkt het een doorverwijspagina te moeten zijn, echter zijn beide onderwerpen nu op Wikipedia niet te vinden en is een doorverwijspagina daarmee onnodig. In deze vorm lijkt het me niet te handhaven, maar wellicht begrijp ik niet helemaal wat je van plan bent. Vandaar dit berichtje. Groeten StuivertjeWisselen (overleg) 7 apr 2021 22:26 (CEST)

Een doorverwijspagina. Er is grote verwarring tussen de vereniging en de stichting. De stichting is in het nieuws vanwege testenvoortoegang.nl - het weer opengaan van instellingen voor publiek na zelftest. De vereniging is voor makers en dergelijke van opent content zoals Wikipedia met een Creative Commons licentie. Ad Huikeshoven (overleg) 7 apr 2021 22:33 (CEST)
Ik weet eerlijk gezegd niet niet of er grote verwarring kan bestaan tussen twee onderwerpen die allebei op Wikipedia nu geen lemma hebben. Is het niet logischer voor beide onderwerpen eerst een artikel te schrijven? Met de huidige pagina kan een gemiddelde bezoeker namelijk niets. Overigens, voor het juist aanmaken van een doorverwijspagina (inclusief opmaak), zie ook Help:Doorverwijspagina. Groeten StuivertjeWisselen (overleg) 7 apr 2021 23:19 (CEST)
Ik heb de opmaak gecorrigeerd maar ik overweg sterk de pagina voor verwijdering te nomineren. Stichting en vereniging hebben geen artikel en het lijkt sterk op promotie voor de website. The Banner Overleg 8 apr 2021 09:46 (CEST)
Geen verrassing denk ik, maar ik deel je overweging. Alleen als Ad Huikeshoven op korte termijn van zins is om voor zowel Vereniging Open Nederland als Stichting Open Nederland een E-waardig artikel te schrijven zou ik best even willen wachten met nomineren. StuivertjeWisselen (overleg) 8 apr 2021 11:34 (CEST)
Ik ben soepeler: 1 blauwe link volstaat. The Banner Overleg 11 apr 2021 00:26 (CEST)

Vereniging Open NederlandBewerken

Hallo Ad Huikeshoven, ik zag dat je een artikel hebt geschreven over Vereniging Open Nederland. Dit artikel is naar mijn mening nu (nog) niet geschikt voor Wikipedia. Het is daarom op de beoordelingslijst geplaatst en daar is ook de mogelijkheid op de geuite bezwaren te reageren. De komende twee weken kan iedereen daar zijn of haar mening geven. Bovendien kan iedereen het artikel in die periode nog verbeteren. Daarna beslist een van de moderatoren op grond van de argumenten op de beoordelingslijst en de richtlijnen of het artikel op Wikipedia kan blijven staan. Meer achtergrondinformatie is te vinden op Waarom staat mijn artikel op de beoordelingslijst, Conventies waaraan artikelen na verloop van tijd (zouden) moeten voldoen, Relevantie van het onderwerp voor Wikipedia.Fred (overleg) 11 apr 2021 20:46 (CEST)

This Month in Education: April 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 4 • April 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issuse

Growth Newsletter #18Bewerken

17 mei 2021 17:23 (CEST)

This Month in Education: May 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 5 • May 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issue

Growth team features at Dutch WikipediaBewerken

Hello Ad!

You are one of the subscribers of the Growth team newsletter. Thank you for your interest in this matter!

As we explained in previous issues, we are deploying the Growth features to more wikis, and Dutch Wikipedia is on our list.

Today, I left a message at De kroeg, regarding the upcoming deployment of the Growth features at Dutch Wikipedia.

Let me know if you have questions regarding this announcement, or about Growth features.

All the best, Trizek (WMF) (overleg) 9 jun 2021 20:56 (CEST)

Merci Benoît, I had seen the message. I hope to generate interest in the tool. Research has shown it does relieve the burden for veterans to onboard newcomers, doesn't it? Ad Huikeshoven (overleg) 9 jun 2021 22:17 (CEST)

Dankjewel, Ad. Your help is much appreciated! :)
Research has not directly proven that the tools relieve the burden of experienced users, bu we can say it does, since the quality of edits improves. So it means less edits to fix, and also newcomers being more aware of key concepts, such as venerability or neutrality.
If your community in interested in mentoring, experienced users may have more work replying to questions, but it also means that you have an higher chance to have newcomers being more involved, because they would have been more guided.
Trizek (WMF) (overleg) 11 jun 2021 15:52 (CEST)

eerste bijdrageBewerken

Als Wikipedia op 19 juni 2001 is begonnen volgens zeggen door Amarant hoe komt het dan dat haar/zijn eerste bijdrage was op 5 oktober 2002 om ongeveer kwart voor tie 's avonds is geweest? Woonde Amarant toen in België gezien het feit dat de eerste bewerking vanuit Leuven is gedaan? Ik mag van de ArbCom niet in kroeg noch in andere lemmata binnen de naamruimte die Wikipedia heet bewerken, vandaar de vraag hier aaan jou, omdat je goed ingevoerd bent in de bestuurswereld van de Nederlandstalige Wikipedia. Collegiale groeten, Klaas `Z4␟` V:  12 jun 2021 15:15 (CEST)

In den beginne was er een ander CMS voor men op MediaWiki overging. Bij de conversie zijn de timestamps en revisies van de eerste artikelen verloren gegaan. Ad Huikeshoven (overleg) 12 jun 2021 15:30 (CEST)

Wikipedia:Growth Team features ‎Bewerken

Beste, ik heb er even een "wiu"-sjabloon aan toegevoegd omdat ik denk dat we hier best op nlwiki een Nederlandstalige titel aan geven. Mvg,  DirkVE overleg 23 jun 2021 12:34 (CEST)

Voel je vrij en ga je gang, zou ik zeggen. Ik heb features nu in functies vertaald, en de pagina hernoemd. Ad Huikeshoven (overleg) 23 jun 2021 12:37 (CEST)

This Month in Education: June 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 6 • June 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issue

Editing news 2021 #2Bewerken

24 jun 2021 16:12 (CEST)

Verwachtingen van WMF en projectredacteuren v.v.Bewerken

Beste Ad,

Heb ik in deze titel een beetje omschreven wat je bedoelt met wederzijdse verwachtingen te expliciteren?

Aan de discussie over je verhaal in de kroeg mag ik me niet mengen, maar ik ben het hardvochtig eens met collega Woudloper dat het strategisch(?) plannetje van WMF vol zit met vaag politiek(?) gebazel. Kun je e.e.a. verduidelijken in gewone mensentaal alsjeblieft met wat minder jeukwoordenKlaas `Z4␟` V:  2 jul 2021 11:21 (CEST)

Vraag van Dajasj (21 jul 2021 10:58)Bewerken

Test --Dajasj (overleg) 21 jul 2021 10:58 (CEST)

(sorry voor de spam, ik wilde even kijken hoe het werkte!) Dajasj (overleg) 21 jul 2021 10:59 (CEST)

Vraag van Wackotaku over Yannick Ferrera Carrasco (28 jul 2021 06:09)Bewerken

Hallo, wat geknoeid op die NL wiki pagina van Yannick Ferrera Carrasco. Hij heeft zijn naam aangepast in 2015 en wou daarom ook de url naam aanpassen: https://nieuws7.be/news/het-allermooiste-geschenk-dat-rode-duivel-speler-yannick-carrasco-zijn-moeder-gaf-heb-hem-dat-nooit-gevraagd/ --Wackotaku (overleg) 28 jul 2021 06:09 (CEST)

  Uitgevoerd Ciell need me? ping me! 28 jul 2021 06:44 (CEST)

This Month in Education: July 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 7 • July 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issue

This Month in Education: August 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 8 • August 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issue

Vraag van Bart Peeraer (1 sep 2021 23:37)Bewerken

Dag Ad

Ik heb me aangemeld om een nieuwe pagina te kunnen maken over een nieuw kaartspel, waar binnenkort het eerste Belgisch kampioenschap van zal gespeeld worden. Mijn pagina staat nu nog op mij kladblok : Gebruiker:Bart Peeraer/Kladblok Hoe kan ik een Inhoud importeren op de pagina? Is het eerste werk goed, of moet ik bepaalde onderdelen wijzigen? Om de pagina af te werken wil ik de familie van de uitdenker van het kaartspel nog contacteren om wat meer informatie op te vragen. Kan ik mijn pagina zo laten staan, tot ik aangevuld heb en dan pas publiceren?

Alvast bedankt

Bart Peeraer --Bart Peeraer (overleg) 1 sep 2021 23:37 (CEST)

@Bart Peeraer: @Bart Peeraer Beste Bart, Gebruiker:Bart Peeraer/Kladblok is een link naar je kladblok. Dat is een rode link, dus daar staat nog niks in. Klik op de link, en begin te typen. Onder het invoervak vind je een blauwe knop opslaan. Nadat je daarop hebt geklikt is je tekst bewaard en voor iedereen zichtbaar. Vraag gerust door als het nog niet duidelijk is. Ad Huikeshoven (overleg) 2 sep 2021 10:26 (CEST)
@Bart Peeraer: om mogelijke teleurstelling te voorkomen, informatie op Wikipedia moet te controleren zijn in gepubliceerde bronnen (WP:VER). Eigen contact met een betrokkene staat daarmee op gespannen voet.
Een kladblok kan inderdaad blijven staan tot later (de knop heet "Pagina publiceren", maar dat betekent in dit geval niet dat je het als artikel publiceert). Mvg, Encycloon (overleg) 2 sep 2021 09:53 (CEST)

Vraag van Bart Peeraer over Overleg gebruiker:Bart Peeraer (2 sep 2021 22:46)Bewerken

Dag Ad Ik heb je opmerkingen bekeken en getracht daarmee rekening te houden. De pagina is nu gepubliceerd in mijn kladblok https://nl.wikipedia.org/wiki/Gebruiker:Bart_Peeraer/Kladblok. Graag zou ik de volgende dagen nog wat foto's toevoegen van de speelkaarten, alvorens het artikel openbaar te posten. Heb je nog opmerkingen of aanbevelingen?

Alvast bedankt

Bart Peeraer --Bart Peeraer (overleg) 2 sep 2021 22:46 (CEST)

Beste Bart. Je artikel ziet er qua opmaak goed uit. Zoals Gebruiker:Encycloon hierboven al aangeeft, dient het artikel gebaseerd te zijn op betrouwbare bronnen, zie daarvoor WP:VER en WP:GOO. Oftewel, er zijn wat referenties nodig uit bijvoorbeeld kranten of tijdschriften. Ad Huikeshoven (overleg) 3 sep 2021 09:24 (CEST)

Vraag van Benoostrum (16 sep 2021 12:23)Bewerken

Hallo Ad, Ik probeer een foto te uploaden bij een artikel over George Belzer, maar deze wordt niet geaccepteerd. Er staat dat deze handeling is geidentificeerd als schadelijk. met code: Cross-wiki upload filter. Er is echter niets schadelijks aan mijn foto --Benoostrum (overleg) 16 sep 2021 12:23 (CEST)

@Benoostrum, ik denk dat het wel lukt als je deze Upload Wizard gebruikt. Mvg, Encycloon (overleg) 16 sep 2021 14:30 (CEST)

TBP-nominatieBewerken

Beste Ad Huikeshoven. Ik heb het door jou aangemaakte lemma Maryana Iskander genomineerd ter verwijdering omdat de door jou geplaatste bronnen niet door jou zijn geraadpleegd en schrijft dat je dat ook niet alsnog van plan bent te gaan doen. Daarmee ga je in tegen het op Wikipedia verplichte ANNA-principe. Er is veertien dagen gelegenheid om te reageren op de nominatie. Dat kan hier. mvg. HT (overleg) 23 sep 2021 20:55 (CEST)

This Month in Education: September 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 9 • September 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issue

Vraag van JA Langel (28 sep 2021 22:31)Bewerken

Hallo medewerker. Momenteel sta ik onder bewind maar al mijn schulden zijn afgelost nu wil ik de rechtbank vragen om de bewind voering te stoppen.. Ik weet daar zelf niet mee om te gaan,,, ik heb al gezocht om een eMail te kunnen sturen,,, maar ik kan niets vinden om dus het bewind te kunnen stoppen via een eMail adres,,, ik zie niets bij de rechtbank van Rotterdam

MVG Jan Langel --JA Langel (overleg) 28 sep 2021 22:31 (CEST)

Beste JA Langel,
Heeft u iets aan de informatie op deze webpagina? Ik ben verder geen deskundige, maar u lijkt dit per brief te moeten verzenden. Mvg, Encycloon (overleg) 28 sep 2021 22:53 (CEST)

VertalingenBewerken

Beste Ad, de afgelopen dagen is er wat de doen geweest rond je vertaling van het Engelstalige artikel over Maryana Iskander. Je had de bronnen niet geraadpleegd, maar ze wel overgenomen. Daarmee schond je de basisregel bij bronvermelding die zegt dat je bronnen alleen dient te vermelden als je ze zelf werkelijk hebt geraadpleegd. Dqfn13, HT en ondergetekende hebben hierop kritiek geuit in de kroeg en op TBP en je opgeroepen om hier iets mee te doen. In plaats van de kritiek ter harte te nemen, besloot je je te focussen op vormfouten in de kritiek en op het feit dat je nergens toe verplicht bent.

Naar aanleiding van de diverse discussies heb ik steekproefsgewijs gekeken naar je andere vertalingen. Het lijkt erop dat je de bronnen voor Platina Jubileum van Elizabeth II, World café, Coraline Ada Ehmke en Anand Giridharadas ook niet hebt geraadpleegd, maar wel overgenomen. Klopt dat? hiro the club is open 2 okt 2021 22:32 (CEST)

Vraag van Ruimtepedia (3 okt 2021 12:14)Bewerken

hoeken ik een pagina aanmaken? --Ruimtepedia (overleg) 3 okt 2021 12:14 (CEST)

Er komt heel wat bij kijken om een nieuwe pagina aan te maken. Op je startpagina zie je suggesties voor eenvoudige bewerkingen waar je mee kunt beginnen, en oefenen in het bewerken van Wikipedia. Daarna kun je via gemiddelde naar moeilijke bewerkingen. Dan ontdek je vanzelf hoe je een nieuwe pagina kunt aanmaken. Ad Huikeshoven (overleg) 4 okt 2021 09:25 (CEST)

Vraag van Caspervanhaaren (4 okt 2021 16:46)Bewerken

hoe maak je een nieuwe pagina aan? --Caspervanhaaren (overleg) 4 okt 2021 16:46 (CEST)

Er komt heel wat bij kijken om een nieuwe pagina aan te maken. Op je startpagina zie je suggesties voor eenvoudige bewerkingen waar je mee kunt beginnen, en oefenen in het bewerken van Wikipedia. Daarna kun je via gemiddelde naar moeilijke bewerkingen. Dan ontdek je vanzelf hoe je een nieuwe pagina kunt aanmaken. Ad Huikeshoven (overleg) 4 okt 2021 17:43 (CEST)

Vraag van Oklims (5 okt 2021 15:59)Bewerken

hallo, ik heb per ongeluk een pagina online gezet, hoe kan ik hem verwijderen? --Oklims (overleg) 5 okt 2021 15:59 (CEST)

De betreffende pagina is inmiddels al door een moderator verwijderd. Een eventuele volgende keer zou je dit kunnen aanvragen op WP:NUWEG. Mvg, Encycloon (overleg) 5 okt 2021 19:11 (CEST)

An important translation is comingBewerken

Hello! I'm writing to you to let you know that we in the Product department are working on an important announcement. This is about Apple's iCloud Private Relay and blocking good-faith editors. The Dutch community may be one of the most severely impacted. Here you will learn more details.

I'll reach out to you again when the announcement is ready to be translated. I would be most grateful if you considered the translation and promotion of this as a priority for the next week. Thank you! SGrabarczuk (WMF) (overleg) 8 okt 2021 02:35 (CEST)

I have no understanding of Apple products beyond the fact the are overpriced. I can translate a message. How come the Dutch community might be severely impacted? @SGrabarczuk (WMF) @SGrabarczuk (WMF): Ad Huikeshoven (overleg) 9 okt 2021 19:42 (CEST)
I think you will find some of the answers you seek in the document. It's ready for translation now:
  1. The document
  2. The announcement I'll send to the village pumps
I'd like to send the announcement this week. Please tell me if you need anything. Thank you! SGrabarczuk (WMF) (overleg) 11 okt 2021 21:36 (CEST)
I translated 2. The new Apple product matches the WMF initiative to obfuscate IP adresses, isn't it? Ad Huikeshoven (overleg) 12 okt 2021 11:17 (CEST)
Hello! Thank you for your edits! I will send the announcement on Monday, October 18th. You may want to check it again because there are two minor changes. Thank you again. Regarding the IP Masking, it is related, but also completely separate. Since I don't work on the IP Masking, I'm not sure to what degree these projects match each other. SGrabarczuk (WMF) (overleg) 15 okt 2021 14:59 (CEST)

Vraag van Ellen Hitipeuw (18 okt 2021 17:19)Bewerken

Goedendag mentor Ad Huikeshoven, Er is een pagina over Molukkers in Nederland met onderdelen als b.v. Schrijvers. Daar wil ik enkele namen aan toevoegen, maar kan dit tot nu toe alleen in een notitie doen. Dank voor uw hulp --Ellen Hitipeuw (overleg) 18 okt 2021 17:19 (CEST)

Hoi @Ellen Hitipeuw, fijn dat je wilt bijdragen aan Wikipedia. Volg deze link om te bewerken: [8]. De lijst van schrijvers staan in een tabel. Dubbelklik in een tabelcel achter een van de namen en druk op Enter. Dan kun je een nieuwe naam invoeren. Vergeet niet je wijziging op te slaan. Veel succes. Het is niet de eenvoudigste bewerking waar je mee begint. Om te ontdekken hoe bewerken werkt kun je het best een paar bewerkingssuggesties op je startpagina uitproberen. Ad Huikeshoven (overleg) 19 okt 2021 11:46 (CEST)

This Month in Education: October 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 10 • October 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issue

Growth Newsletter #19Bewerken

26 okt 2021 20:36 (CEST)

Campaigns Product Update #2Bewerken

Hello Campaigns Product Newsletter subscribers! We are excited to share our updates:

  • Request for Feedback: We have shared our project principles, wireframes for the desktop version, and open questions for you about the team’s event registration project. See the latest status updates here.
Wireframes are design tools that imagine the future interface of the software. We haven’t built anything yet. We need your feedback on these designs so that we can make better product decisions. You can give feedback on the talk page regarding the design and features of the wireframes. We would love to hear your comments to help us establish the next necessary steps for the project.
Please share with us your feedback!
  • Presentations: The Campaign Product team participated in WikiArabia 2021 and WikiConference North America 2021 to give a brief introduction on how the team works. Senior Program Strategist Alex Stinson gave an overview about campaigns and how we can scale the organizing experience within the Movement. Senior Product Manager Ilana Fried gave an introduction about the Product Team and the project wireframes of the first campaign software solution: the on-wiki registration tool. View the recorded presentation here.
  • Team update: We have hired our first team engineer, JCarvalho and our campaign organizing fellow, IBrazal. Newsletter updates will be done by IBrazal and she will be coordinating with you! We hope to have the rest of the engineering team onboard soon! For those of who missed the last Campaign Office Hour, you may watch the recording to know more about the Campaign Product Team.

What is next?

Testers Needed! We will be partnering with YUX, a design research agency, to learn how our team can improve the experience of Wikimedia campaign organizers and participants in Africa. For this reason, we are looking for community members who are willing to be part of the rapid testing sessions. Preferably, we want organizers and editors who have worked in an African context. If you would like to participate in testing, please email Sjabloon:Email.
Upcoming Conferences. Wiki Indaba 2021. This year, the conference will be held virtually on November 5-7, 2021 with the theme "Rethink + Reset : Visions of the future". Read more about the conference here or register to join the event. We will be presenting the registration features on Sunday November 7.
We will also be attending Wikimedia CEE Online Meeting 2021, which will be held virtually again this year on November 5-7, 2021. We will be presenting the registration tool on November 6 as part of our communication and sharing process.
Translation Support. We are also beginning to translate the updates on Registration. If you think your language community would benefit from updates, please translate here.


Invite other organizers to subscribe to this newsletter for updates!


The Campaign Product Team

MediaWiki message delivery (overleg) 28 okt 2021 18:26 (CEST)

Vraag van Marius van Paassen (31 okt 2021 13:29)Bewerken

Dag Ad Huikeshoven, Goededag, Ik ben Marius van Paassen en de zoon van Chris van Paassen. Ik zou graag twee dingen toevoegen aan het lemma over mijn vader: een foto en de namen van zijn drie kinderen: Dorothee van Paassen Adriaan van Paassen Marius van Paassen De laatste ben ik en er is ook een lemma op wikipedia aan mij gewijd. Ik heb geen ervaring met Wikipedia en weet niet hoe ik dit moet doen. Ik zou graag ook wat gegevens over mijn opleiding en ouders toevoegen aan het lemma over mijzelf en een foto. met vriendelijke groet --Marius van Paassen (overleg) 31 okt 2021 13:29 (CET)

Beste @Marius van Paassen, ik zie inderdaad de artikelen Chris van Paassen en Marius van Paassen. Artikelen op Wikipedia schrijven we vanuit een neutraal standpunt. Het is daarom ongebruikelijk om bij te dragen aan een artikel over jezelf, of een artikel waar jezelf bij betrokken bent. Je kunt wel suggesties doen op de overlegpagina bij een artikel, klik daarvoor op het tabblad "Overleg" op de knop "Onderwerp toevoegen". Foto's kun je uploaden op http://commons.wikimedia.org/ Foto's moet je vrijgeven onder een Creative Commons - Naamsvermelding - Gelijkdelen licentie, wat veelal vereist dat jezelf de maker/auteur van de foto bent. Een foto van je vader toevoegen aan het artikel over je vader zal niet gauw als bezwaarlijk worden aangemerkt. Ad Huikeshoven (overleg) 31 okt 2021 14:20 (CET)
Dank! Marius van Paassen (overleg) 31 okt 2021 18:30 (CET)

Vraag van Scheepshond2 (4 nov 2021 13:15)Bewerken

Hallo. Ik wil het artikel over Jan de Hartog (NL schrijver) bewerken, maar ik krijg in plaats daarvan een oeverloze rij van allerlei onderwerpen en mogelijke wijzigingen. Toegang tot het artikel krijg ik niet. Wat moet ik doen? --Scheepshond2 (overleg) 4 nov 2021 13:15 (CET)

Beste @Scheepshond2 bedoel je Jan de Hartog? Klik dan op https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jan_de_Hartog&veaction=edit dan kom je in het bewerkscherm. Je kunt dan je cursor plaatsen op de plek die je wilt bewerken. Vergeet niet op te slaan wanneer je klaar bent. Ad Huikeshoven (overleg) 4 nov 2021 13:46 (CET)

Vraag van Tasal07 (9 nov 2021 10:28)Bewerken

is het mogelijk om voor school een wikipedia pagina aan te maken? het gaat om een medicijn die wij voor onze studie zelf moeten bedenken. het medicijn zelf bestaat niet, maar de informatie er achter klopt wel. --Tasal07 (overleg) 9 nov 2021 10:28 (CET)

Dat klinkt als eigen onderzoek, en daar is Wikipedia niet voor. Ad Huikeshoven (overleg) 9 nov 2021 17:08 (CET)

Vraag van Asatrodin (11 nov 2021 00:19)Bewerken

Hallo,

Kan artikel 'Bart Uytterhaegen' geplaatst worden? De pagina heeft duidelijk geen doel tot promotie en is een aanvulling voor de vrije wikipedia bibliotheek.

Mvg --Asatrodin (overleg) 11 nov 2021 00:19 (CET)

Goede vraag. Ik zie dat er op je overlegpagina al een levendige discussie is over het artikel Bart Uytterhaegen. Deaar heb ik weinig aan toe te voegen. Ad Huikeshoven (overleg) 11 nov 2021 14:46 (CET)

Vraag van Niekcs (21 nov 2021 00:07)Bewerken

Hoe kan ik ervoor zorgen dat mijn foto definitief van mijn wikipedia pagina (Niek Sebens) verwijderd wordt? Ik heb het zelf geprobeerd, maar volgens mij komt hij steeds terug. --Niekcs (overleg) 21 nov 2021 00:07 (CET)

This Month in Education: November 2021Bewerken

This Month in Education

Volume 10 • Issue 11 • November 2021


ContentsHeadlinesSubscribe


In This Issue

Vraag van Petercornilly over Hoeke (België) (24 nov 2021 14:43)Bewerken

Kan ik een afbeelding toevoegen aan een galerij? --Petercornilly (overleg) 24 nov 2021 14:43 (CET)

Ja Ad Huikeshoven (overleg) 25 nov 2021 08:57 (CET)
Zie Help:Fotogalerij, Ad Huikeshoven (overleg) 25 nov 2021 08:58 (CET)

Vraag van Yolande Beekman-Unternährer over Wikipedia:De kroeg/Archief 20110324 (26 nov 2021 09:04)Bewerken

Goedemorgen,

Als zoon van de echtgenoot van Yolande Beekman-Unternährer heb ik een account aangemaakt om enige correcties te kunnen aanbrengen. Nu heb ik als gebruikersnaam Yoloande gekozen en dat was geen goede keuze. Kan ik de gebruikersnaam nog wijzigen? Graag hoor ik van u.

Met vriendelijke groet,

Philip Beekman --Yolande Beekman-Unternährer (overleg) 26 nov 2021 09:04 (CET)

@Yolande Beekman-Unternährer: dat kan via dit formulier. (Kan tot enkele dagen duren voordat het wordt uitgevoerd.) Met vriendelijke groet, Encycloon (overleg) 26 nov 2021 09:13 (CET)

NieuwkomersBewerken

Hallo Ad, Met veel plezier lees en beantwoord ik de berichten van nieuwkomers. Het is op zich interessant te zien waarmee ze allemaal komen. In veel berichten kan ik niet eens een vraag herkennen, dus die negeer ik dan maar.

Helaas heb ik wegens mijn werk en persoonlijke omstandigheden erg weinig tijd voor Wikipedia. Het komt erop neer dat ik alleen nog in het weekend tijd heb even te kijken. Normaal gesproken had ik een wiki-break aangekondigd, maar ik ben bang dat niemand dan de berichten beantwoordt. Kan ik misschien tijdelijk op non-actief gezet worden? Vr. groet, Woudloper overleg 6 dec 2021 17:53 (CET)

Sorry dat ik me ermee bemoei, maar zag dit toevallig. Je kunt je vermoedelijk afmelden door jezelf weg te halen uit de Wikipedia:Growth_Team_functies/Mentorlijst. Ik heb ook de overlegpagina's van meeste mentoren op mijn volglijst, dus kan anders ook wel een oogje in het zeil houden bij jou :) En sterkte met werk en persoonlijke omstandigheden gewenst! Dajasj (overleg) 6 dec 2021 18:10 (CET)
Wat @Dajasj zegt. Sterkte, Ad Huikeshoven (overleg) 6 dec 2021 21:39 (CET)

Vraag van Joost Vorst (9 dec 2021 15:12)Bewerken

Beste Ad,

Ik ben op mijn kladblok begonnen met een lemma over de Erfgoedlijnen. Ik heb tot nu toe alleen nog maar een definitie en een toelichting per lijn kunnen schrijven. Wat vind je ervan en hoe kan ik het concept op het kladblok definitief maken?

Met vriendelijke groet,

Joost Vorst. --Joost Vorst (overleg) 9 dec 2021 15:12 (CET)

@Joost Vorst: ik zie dat je de pagina inmiddels al gepubliceerd hebt als Erfgoedlijnen. Ik zou willen suggereren om eerst rustig aan de kladversie te werken (het heeft namelijk nog wel verbetering nodig) en pas later die stap te maken.
Wat ik momenteel bijvoorbeeld mis is de reikwijdte en context: wordt dit concept wereldwijd toegepast, in Nederland of slechts in een specifieke provincie? Sinds wanneer, vanuit welke initiator(en)? Ook is bronvermelding altijd zeer welkom. :Mvg, Encycloon (overleg) 9 dec 2021 15:48 (CET)
Prima. Ga ik eerst in de kladversie verder. Iets over de context. De Erfgoedlijnen zijn in 2012 ontwikkeld in de provincie Zuid-Holland om erfgoed niet alleen te bewaren, maar ook beleefbaar te maken en recreatief te benutten. Inmiddels krijgen ze navolging elders, bijvoorbeeld in de provincie Zeeland. De Erfgoedlijnen zijn in het cultuur-, subsidie- en r.o.-beleid van Zuid-Holland verankert. De provincie heeft vanaf 2012 jaarlijks 3,5 miljoen Euro in de erfgoedlijnen geïnvesteerd en de jaarlijkse cofinanciering is een veelvoud daarvan. De erfgoedlijnen worden door honderden partijen (eigenaren, ondernemers, gemeenten, stichtingen en verenigingen) in netwerken gerealiseerd. Elk lijn heeft daarvoor zijn eigen Erfgoedtafel, die voor iedereen openstaat, o.l.v. een onafhankelijk voorzitter. Inmiddels promoot ook de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed het cocept en de werkwijze in het kader van het EU-verdrag van Faro, waarin maatschappelijke participatie centraal staat. Bronnen bij de erfgoedlijnen zijn o.m. de Beleidsvisie en Uitvoeringsprogramma 'Erfenis, erfgoed en erfgoud' van de provincie Zuid-Holland, die kunnen worden gedownload. Joost Vorst (overleg) 9 dec 2021 16:07 (CET)
Dag Joost Vorst, misschien ter verduidelijking: ik stelde die vragen vooral om aan te geven dat dit in het artikel zou mogen komen. Stel dat je het artikel als Vlaamse lezer bekijkt (de Nederlandstalige Wikipedia is niet alleen voor Nederlanders), dan wordt die met de huidige introductie "De erfgoedlijn is van oorsprong (2012) gedefinieerd" nog niet geholpen om de context te kunnen plaatsen. Encycloon (overleg) 9 dec 2021 18:21 (CET)
Excuses Ad dat ik te snel ben gegaan. Ik wilde alvast een piketpaaltje slaan. Je hebt gelijk, het moet in zijn context geplaatst worden, zodat het ook voor mensen van buiten ook goed te volgen is. En ik zal vanuit het kladblok verder gaan. Kun jij de gepubliceerde tekst weer even weghalen? Dank alvast en groet, Joost. Joost Vorst (overleg) 9 dec 2021 18:43 (CET)
(Ik ben Ad niet, maar een geïnteresseerde meelezer die zo vrij is je (hopelijk) verder te helpen.) De gepubliceerde tekst heb ik weggehaald. Mvg, Encycloon (overleg) 9 dec 2021 19:25 (CET)

Vraag van Peter Malomgre (10 dec 2021 00:22)Bewerken

Beste Ad Toen ik vandaag een Wikipedia-artikel opende vanop school, merkte ik dit bericht op: https://nl.wikipedia.org/wiki/Overleg_gebruiker:144.178.225.134 Alle uitgaand internetverkeer op onze school krijgt hetzelfde IP-adres. We kunnen daardoor niet achterhalen wat er juist gebeurd is, maar ik vermoed dat sommige van onze leerlingen verantwoordelijk zijn voor de opgesomde feiten. Mijn verontschuldigingen daarvoor, we hebben alle begrip voor de maatregelen die jullie namen. Na overleg met onze ICT-coördinator ben ik tot de conclusie gekomen dat het nuttig zou zijn dat alle pogingen om Wikipedia-artikelen aan te passen door anonieme gebruikers vanop ons IP-adres geblokkeerd zouden worden. Kunnen wij dat zelf instellen of moet dat door jullie geregeld worden? Alvast bedankt voor je antwoord! Peter Malomgré, leraar Sint-Lievenscollege, Kasteelpleinstraat 31, 2000 Antwerpen, België --Peter Malomgre (overleg) 10 dec 2021 00:22 (CET)

Beste Peter Malomgre,
Een IP-adres blokkeren kan alleen door moderatoren gebeuren. Het handigste is als je hierover even mailcontact zou opnemen via info-nl wikimedia.org.
Met vriendelijke groet, Encycloon (overleg) 10 dec 2021 09:56 (CET) (meelezer op de overlegpagina van Ad)

Vraag van Gerard van Veenendaal (15 dec 2021 14:18)Bewerken

Ik wil graag een hedendaagse Russische kunstenaar (schilder) toevoegen.

Hoe ga ik te werk? --Gerard van Veenendaal (overleg) 15 dec 2021 14:18 (CET)

Vraag van Joost Vorst over Gebruiker:Joost Vorst/Kladblok (15 dec 2021 21:01)Bewerken

Hoe kan ik mijn laatste bewerking opslaan? --Joost Vorst (overleg) 15 dec 2021 21:01 (CET)

@Joost Vorst: via de knop "Wijzigingen publiceren". Misschien is het wat verwarrend omdat je bij publiceren aan een officieel artikel denkt, maar dat is hier dus niet het geval - je 'publiceert' de wijziging in je kladblok. Helpt dit? Mvg, Encycloon (overleg) 15 dec 2021 21:08 (CET)
Dat helpt enorm. Dank daarvoor. Joost Vorst (overleg) 15 dec 2021 21:13 (CET)

Vraag van SimonJorrit (17 dec 2021 16:32)Bewerken

Hoi Ad,

Ik woon naast de Zuivelfabriek (de Toekomst) Rinsumageast en ik zag daar feitelijke onjuistheden en een hiaat vanaf 1976 tot nu. Kan ik die gewoon aanpassen??

https://nl.wikipedia.org/wiki/De_Toekomst_(zuivelfabriek) --SimonJorrit (overleg) 17 dec 2021 16:32 (CET)

@SimonJorrit: jazeker, die pagina kun je gerust aanpassen en aanvullen. Wel graag op basis van gepubliceerde bronnen, dus niet 'uit eigen ervaring'. Zie eventueel de Snelcursus voor verdere informatie. Mvg, Encycloon (overleg) 17 dec 2021 17:18 (CET)

Vraag van Allwoode (24 dec 2021 17:27)Bewerken

Hallo Ad, hier Tom Tulen, AMersfoort. Ik wil graag een biografie plaatsen van Henk de Graaf, voormalig soloklarinettist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Hij heeft het zelf geschreven maar digi is helemaal niets voor hem en vroeg hij hulp. Aangezien ik ook nog geen artikel heb geplaatst, graag de in gebruiksname volgorde voor mij? Met zeer veel dank, gr Tom. --Allwoode (overleg) 24 dec 2021 17:27 (CET)

Dag Tom, omdat Ad niet zo regelmatig online is zal ik je al even op weg helpen.
Het lijkt me handig als je de biografie eerst publiceert op Gebruiker:Allwoode/Kladblok (rode link aanklikken -> tekst invoegen -> publiceren). De ervaring leert dat bij artikelen die door de betrokkene zelf geschreven zijn, er vaak problemen zijn op gebied van verifieerbaarheid en neutraliteit. Dat kan dan eerst rustig bekeken worden voordat het 'officieel' als pagina wordt aangemaakt.
Voor algemene informatie kun je ook terecht bij de snelcursus. Mvg, Encycloon (overleg) 24 dec 2021 18:44 (CET)

Vraag van KarinopWikiVrijdag (1 jan 2022 18:35)Bewerken

Wat leuk, een mentor! Ik heb een nogal drastische vraag. Deze pagina kan verwijderd worden, het is een ongelukje. Mijn pagina is KarinWikiVrijdag (ook al kan ik die niet meer vinden, maar dat is een andere vraag). Geen haast met antwoorden! Dit is een hobby. --KarinopWikiVrijdag (overleg) 1 jan 2022 18:35 (CET)

@KarinopWikiVrijdag: heette die pagina zo? Want er heeft nooit een artikel met de naam KarinWikiVrijdag bestaan. Mvg, Encycloon (overleg) 4 jan 2022 22:48 (CET)

Vraag van Bouwte Praat (4 jan 2022 19:03)Bewerken

Hallo hoe kan ik een eigen pagina aanmaken ? --Bouwte Praat (overleg) 4 jan 2022 19:03 (CET)

@Bouwte Praat: mijn tip is om de snelcursus door te nemen, daar staat dit ook uitgelegd. Encycloon (overleg) 5 jan 2022 15:42 (CET)

Vraag van SecretarisSSO (5 jan 2022 15:40)Bewerken

Hallo AD,

Waar maak ik een nieuwe pagina aan. Ik wil de wereld kennis laten maken met de stoommachine die in Oisterwijk staat.

Bas --SecretarisSSO (overleg) 5 jan 2022 15:40 (CET)

@SecretarisSSO: mijn tip is om de snelcursus door te nemen, daar staat dit ook uitgelegd. Mvg, Encycloon (overleg) 5 jan 2022 15:43 (CET)
Als aanvulling, neem ook even WP:Belangenverstrengeling door. Dajasj (overleg) 5 jan 2022 15:44 (CET)

Vraag van Sonicmaster21 over Bob Winter (5 jan 2022 18:04)Bewerken

Kan iemand nog een foto toevoegen evt. --Sonicmaster21 (overleg) 5 jan 2022 18:04 (CET)

Vraag van Sjors077 (5 jan 2022 19:59)Bewerken

hoe maak ik een pagina aan? --Sjors077 (overleg) 5 jan 2022 19:59 (CET)

@Sjors077:, informatie over het aanmaken van een pagina kan je op deze pagina vinden; Wikipedia:Snelcursus/Nieuw artikel. ✔ Rots61 Overleg 5 jan 2022 20:04 (CET)

Vraag van KarinopWikiVrijdag (9 jan 2022 16:32)Bewerken

Sorry, ik heb geen idee hoe dit werkt. Maar kort en goed: kan je KarinopWikiVrijdag svp verwijderen? Ik heb die per ongeluk aangemaakt. Maar mijn naam moet zijn KarinWikiVrijdag. Die bestaat ook - hoop ik. Dank! --KarinopWikiVrijdag (overleg) 9 jan 2022 16:32 (CET)

@KarinopWikiVrijdag: er bestaat een account Gebruiker:KarinWikiVrijdag en een account Gebruiker:KarinopWikiVrijdag. Een account kan niet weer verwijderd worden, alleen geblokkeerd of hernoemd naar een andere naam.
Als je wél een concrete webpagina bedoelt, weet ik niet wat je bedoelt. Mvg, Encycloon (overleg) 9 jan 2022 16:46 (CET)

Vraag van SyllieH (9 jan 2022 17:07)Bewerken

Hallo,

Ik probeer een artikel te bewerken waarin de geboortedatum en sterfdatum verkeerd zijn. Ik zie dat ik dat kan aanpassen, maar hoe doe ik dat met de kleine cijfertje die er bij staan? De referentie die er nu bij staan zijn links naar krantenartikelen en ik heb mijn informatie vanuit de archieven van de burgelijke stand via de pagina wiewaswie.nl.

En ik zie dat ik het dan ook in het kader moet aanpassen?

Met vriendelijke groet, Sylvia --SyllieH (overleg) 9 jan 2022 17:07 (CET)

Hallo Sylvia, mogelijk heb je iets aan Help:Referenties en voetnoten? Als je laat weten om welk artikel het gaat, zal ik ook nog wel even meekijken of alles goed aangepast is. Mvg, Encycloon (overleg) 9 jan 2022 17:13 (CET)
Het gaat om het artikel over Adriaan Slob. Ik heb het geboortejaar aangepast van 1874 naar 1876 en de overlijdensdatum aangepast van maart 1945 naar 28-01-1945. SyllieH (overleg) 9 jan 2022 17:15 (CET)
@SyllieH: Oké. In dit krantenartikel staat ook 1876 als geboortejaar, maar dat was dan vermoedelijk verkeerd overgenomen. De andere referentie heb ik met deze bewerking vervangen door de overlijdensakte (ik neem aan dat je die als bron gebruikte). Encycloon (overleg) 9 jan 2022 19:10 (CET)
Geboortedatum via geboorteakte en overlijdensdatum via overlijdensakte. Bedankt! Ik zal nou eerst op mijn gemak alle instructie gaan lezen voordat ik weer besluit te gaan bemoeien. Hahaha SyllieH (overleg) 9 jan 2022 19:15 (CET)

Vraag van SylviaLeonie (10 jan 2022 12:06)Bewerken

Hallo and a happy and healthy 2022 ! Learning Spanish and one of the tips was to read articles in Spanish. How can I read articles in Etalage in Spanish and others in English. I do not have a computer ony iphone and ipad. Thanks! Sylvia --SylviaLeonie (overleg) 10 jan 2022 12:06 (CET)

Oeps sorry Ad, Heb mijn vraag in het engels gestuurd. Ik gebruik zowel Nederlands als het Engels door elkaar. Mijn vraag was hoe kan ik Etalage berichten in het Spaans lezen om deze taal te oefenen. Daarnaast wil ik andere artikelen in het Nederlands of Engels lezen. Groetjes, Sylvia --SylviaLeonie (overleg) 10 jan 2022 12:09 (CET)

@SylviaLeonie: zie en:wp:featured article en es:Wikipedia:Artículos destacados. Rwzi (overleg) 10 jan 2022 12:10 (CET)

Vraag van Grient de Baas (13 jan 2022 19:42)Bewerken

Heyy, Waarom is mijn pagina over Hugo verwijderd? Ik vroeg het al, maar heb geen enkel respons ontvangen --Grient de Baas (overleg) 13 jan 2022 19:42 (CET)

@Grient de Baas: de tekst was niet erg duidelijk en professioneel. Voorbeeld: Die meneer bedacht om de cocktails in het groot te verkopen; zo zijn de flessen Hugo in de winkel ontstaan. Encycloon (overleg) 16 jan 2022 20:22 (CET)

Hoe kan ik de tekst professioneler formuleren? Want het is best wel een bekende drank, dus wel de moeite waard om er een pagina van aan te maken, toch? Grient de Baas (overleg) 16 jan 2022 20:27 (CET)

Misschien kun je eerst op Gebruiker:Grient de Baas/Kladblok een tekst schrijven om mee te kijken? Encycloon (overleg) 16 jan 2022 20:36 (CET)

Vraag van Appiekwant (16 jan 2022 20:19)Bewerken

Hallo, --Appiekwant (overleg) 16 jan 2022 20:19 (CET)

Vraag van Henkjanbijmolt (18 jan 2022 02:43)Bewerken

dat Ad, het lijkt mij leuk meer over bekende en succesvolle ondernemers te schrijven, hier https://nl.wikipedia.org/wiki/Categorie:Nederlands_ondernemer staan nog niet zo veel ondernemers. Hopelijk kan je mij op weg helpen. groetjes Henk Jan --Henkjanbijmolt (overleg) 18 jan 2022 02:43 (CET)

This Month in Education: January 2022Bewerken

Vraag van Stasia Rutgers CIV (27 jan 2022 13:17)Bewerken

Hallo, ik heb een tijdje geleden de inleiding van de Wikipedia pagina Civiele Techniek aangepast, maar er is een groot deel van de tekst verwijdert. Ik zou graag willen weten waarom dit is verwijdert. Ligt dit bijvoorbeeld aan het taalgebruik? of is de informatie niet correct? Ik studeer zelf de opleiding civiele techniek en mij is gevraagd om de pagina wat actueler te maken --Stasia Rutgers CIV (overleg) 27 jan 2022 13:17 (CET)

@Ennomien, misschien kun jij deze vraag op je nemen? ;) Dajasj (overleg) 27 jan 2022 13:21 (CET)
Yes, ik kijk er zo even naar. Hij staat op m'n volglijst dus kom er vanzelf wel aan toe. Als ik het er weer niet mee eens ga zijn, zal ik even wat meer in detail treden. Groet, Ennomien (overleg) 27 jan 2022 14:09 (CET)
@Stasia Rutgers CIV De bewerkingen van vandaag zien er prima uit, ik heb alleen wat kleinigheden in onder andere de opmaak aangepast. De vorige keer heb ik vooral de stukken over klimaatverandering en SDG's weggehaald, ik vond het geen logische plek voor dat soort informatie geschreven op die manier. Ik heb er verder ook niet veel verstand van en daarom leek het mij destijds beter dat maar weg te halen. Met vriendelijke groet, Ennomien (overleg) 27 jan 2022 16:33 (CET)
Ah oke duidelijk! Ik studeer zelf Civiele Techniek en mij is gevraagd om namens de opleiding de Wikipedia pagina van Civiele Techniek wat actueler te maken, omdat de opleiding vrij onbekend is. Ik zal dus de komende tijd nog wat dingetjes aanpassen en toevoegen aan de pagina. Graag hoor ik als er iets niet goed is, want het is voor mij de eerste keer dat ik een Wikipedia pagina aanpas. Met vriendelijke groet, Stasia Rutgers (student Civiele Techniek Saxion) Stasia Rutgers CIV (overleg) 27 jan 2022 21:13 (CET)
@Stasia Rutgers CIV is goed! Goed dat je de pagina wilt updaten, ik zal een oogje in het zeil houden. Ennomien (overleg) 27 jan 2022 21:19 (CET)

HugoBewerken

Ad, Encycloon heeft nog steeds niet geantwoord op mijn vraag over de 'Hugowijn'. Ik vind het belangrijk dat er een artikel erover komt, maar als ik het formuleer, dan wordt de tekst als minder professioneel beschouwd. Grient de Baas (overleg) 23 feb 2022 21:21 (CET)

This Month in Education: February 2022Bewerken

Growth Newsletter #20Bewerken

16 mrt 2022 18:12 (CET)

Campaigns Product Update #3Bewerken

Hello Campaigns Product Newsletter subscribers!

We are excited to share our updates:

  • Proposal to create new namespaces: We have proposed to create two namespaces, which are “Event” and “Event talk.” This way, we can easily create an Event Center that pulls data from event pages. This Event Center may include tools to create event pages with registration support, a calendar of events, and event statistics, among other features. More importantly, the Event Center will highlight organizing as an essential part of the Wikimedia movement. Please give us feedback on Phabricator or Meta about our proposal to create two new namespaces.
  • Engineering updates: We are excited that we have finished hiring for our engineering team! Three engineers and an engineering manager have joined our team since our last update. In the last few months, they have conducted technical planning and launched the building phase of the project. They are now building the registration tool. You can see the updated team on meta.
  • Design updates: We conducted usability tests with a small group of testers for early feedback on the desktop wireframes. After collecting this feedback, we have developed a new version for desktop wireframes, which will be ready to share in the next few weeks. These desktop wireframes display the user flow of two experiences: one for organizers who want to add registration to their event pages, and another for participants who want to register for an event. Additionally, the design team is also currently working on the first version of mobile wireframes, which will be shared during the next office hour.
1. View the latest desktop wireframes in Figma for Campaign Organizer Prototype and Participant Registration Prototype.
2. Leave us some feedback on the desktop wireframes. Note that we haven’t posted the newest version of the desktop wireframes on the project page yet, but we will soon (and you can feel free to add feedback on any version you have seen).
  • Ambassador updates: Three product ambassadors for the Arabic, French and Swahili communities have now joined our team! They will help us collect feedback from Wikimedia communities about the project and understand the needs of organizers, through gathering first-hand information. These ambassadors are immersed as actual members of these communities, so they will also help us identify the needs of the organizers in our pilot communities. The ambassadors are: M. Bachounda for Arabic communities, Georges Fodouop for French communities, and Antoni Mtavangu for Swahili communities.

What is next?

Next Office Hour: We will be holding an office hour on March 31, 2022 at 15:00 UTC, which will be conducted via Zoom. We invite everyone to attend, and we really hope to see you! The focus will be on the Registration Tool. The team will also be providing community updates on the usability test findings and design highlights for the wireframes. We will also share our current Project timeline and answer any questions you may have. Join us and share your thoughts on these developments!
In a few months, we are expecting to have the early testable version of the tool. By then, the team will be doing the first round of general testing and gathering feedback. We are looking forward to adding more features on the tool such as communication support, potentially by the end of this year. If you know other organizers that might be interested in following these developments, please recommend that they subscribe to the newsletter. We want to receive as much feedback as we can.

Thank you!


The Campaign Product Team

MediaWiki message delivery (overleg) 22 mrt 2022 18:26 (CET)

This Month in Education: March 2022Bewerken

Campaign Product Team Office Hour - March 31, 2022Bewerken

Hello Campaign Product Newsletter subscribers!

The Campaign Product Team will be hosting the next office hour to share exciting updates on the Registration Tool and new proposed namespaces for events. We will also be sharing community updates on the usability tests and design highlights of the latest mobile and desktop wireframes.

Join us and share your thoughts on these developments!

Date: March 31, 2022
Time: 15:00 UTC
Zoom Link: https://wikimedia.zoom.us/j/82046580320

You may also watch Campaigns Office Hour: Introducing the Campaigns Product Team to learn more about the Team and the previous wireframes.

Feel free to send a message to ibrazal-ctr@wikimedia.org if you want to receive an email reminder for this meeting.

Thank you.


The Campaign Product Team


MediaWiki message delivery (overleg) 30 mrt 2022 19:37 (CEST)

This Month in Education: April 2022Bewerken

Bewerkingsnieuws 2022 #3Bewerken

Dit bericht in een andere taal lezenAbonneer je op de meertalige nieuwsbrief

 
Nieuwe redacteuren hebben meer succes met dit nieuwe instrument.

De Niewe onderwerp gereedschap helpt niewe redacteuren ==Secties== te maken op discussie pagina’s Nieuwe redacteuren hebben meer succes met dit nieuwe instrument. Lees hier het verslag. Binnenkort zal het redactieteam dit aanbieden aan alle redacteuren van de 20 Wikipedia's die aan de test hebben meegedaan. U zult in staat zijn om het uit te zetten op Special:Preferences#mw-prefsection-editing-discussion.

Whatamidoing (WMF) 2 mei 2022 20:43 (CEST)

Vraag van Petrov77 (31 mei 2022 12:31)Bewerken

Hoi Ad,

Mijn bijdrage op deze pagina https://en.m.wikipedia.org/wiki/Skateboarding_dog# werd 2x teruggedraaid. Blijkbaar moet ik volgens ...Jamie de visual editor gebruiken om een bronvermelding te maken maar op een mobiel apparaat is dat niet handig. Tot hiertoe gebruikte ik steeds een handmatige invoeging van de bron. Is dat verkeerd? De site van Guinness World Records is toch accuraat? Hij werd al gebruikt in referentie (4). Ik heb enkel de nieuwe versie in de plaats gezet. Hij plaatst de oude referentie terug terwijl hij ziet dat ik dezelfde referentie geupdated heb. Is dat omdat ik de sjabloon niet gebruikt heb?

Groet,

Petrov --Petrov77 (overleg) 31 mei 2022 12:31 (CEST)

This Month in Education: May 2022Bewerken

This Month in Education: May 2022Bewerken

This Month in Education: June 2022Bewerken

Growth team newsletter #21Bewerken

5 jul 2022 15:03 (CEST)

Event Registration Tool: Demo and Invitation to TestBewerken

Hello Subscribers!

The Campaigns Product  Team from the Wikimedia Foundation will be hosting two office hours to  demo the new Event Registration Tool, and train organizers how to  use it. In these office hours, you will learn how to:

  • Create an event page in the new event namespace (as an event organizer)
  • Enable registration on your event page (as an event organizer)
  • Collect data on who registered for your event (as an event organizer)
  • Register for an event on the event page (as an event participant)

You can attend one office hour or both, depending on your availability on the following dates:

  • Session 1: Thursday, July 21, 2022 at 5:00 PM UTC
  • Session 2: Saturday, July 23, 2022 at 12:00 PM UTC

These events will be multilingual, with live interpretations in Arabic, English, French, Italian, and Portuguese, and Swahili. Note that Portuguese will be available on the 21st, but not the 23rd. We strongly encourage you to join and share your feedback on the tool. Your feedback will help us improve the tool so that Wikimedians can have a better event experience. To register, please reply to this email or sign-up to our page, by adding your signature.

Thank you!

~~~~ IBrazal (WMF) (overleg) 18 jul 2022 08:46 (CEST)

Campaign Product Team Office Hour - July 21, 2022Bewerken

Hello Campaign Product Newsletter subscribers!


The Campaign Product Team will be having an office hour today, July 21, 2022 at 17:00 UTC via Zoom to demo the first release of the Event Registration Tool.

You may join the office hour using this meeting link.

We look forward to your participation.

Thank you.


Best,

The Campaign Product Team

MediaWiki message delivery (overleg) 21 jul 2022 16:46 (CEST)

This Month in Education: July 2022Bewerken

Editing news 2022 #2Bewerken

Read this in another languageSubscription list for this multilingual newsletter

 
The [abonneren] button shortens response times.

The new [abonneren] button notifies people when someone replies to their comments. It helps newcomers get answers to their questions. People reply sooner. You can read the report. The Editing team is turning this tool on for everyone. You will be able to turn it off in your preferences.

Whatamidoing (WMF) 30 aug 2022 01:35 (CEST)

This Month in Education: August 2022Bewerken

Campaigns Product Update #4Bewerken

Hello Campaigns Product Newsletter subscribers!

We are excited to share our updates:

  • Event Registration v0
We have successfully launched Event Registration tool V0 on beta cluster and collected feedback from the first batch of testers. This tool is part of a more comprehensive organizing solution, the Event Center, which hopes to support movement organizers. Through this registration solution, organizers can collect useful data on campaign participants and their needs while respecting participant privacy.
Testing update. In our first round of feedback collection, testers were composed of different types of organizers around the movement with a language focus on Arabic, French, English, and Swahili communities. Most of the testers successfully created their test event registrations and signed up for a test event registration created by other organizers. Simple, easy to use, and aids in managing event participants were the common feedback we received from first-time users. In contrast, access and proper localization of the tool were the points for improvement identified. We are working on V1, which will include communication support and integration with the Programs and Event Dashboard. This will be released on Meta-Wiki soon. We hope to address accessibility during this launch and improve localization problems once the tool has been deployed in local wikiprojects.
The tool is still available for testing on the beta cluster. Feel free to leave feedback on our project talk page or this form.
  • Organizer Lab
    Looking for a way to learn how to effectively organize around sustainability? Join the beta version of the Organizer Lab on WikiLearn to understand how to effectively organize a global campaign around sustainability and climate change! Applications are open from September 22 - October 19, 2022. The Organizer Lab will be a 9-week online learning experience from the end of October until mid December that prepares participants to obtain knowledge about the topics that they wish to create, a call to action for strategic knowledge gaps, as well as more generalized Wikimedia organizing and campaign/event design skills.
Read more about the program!


What's Next:

  • Organizer User Rights. We are reaching out to a pool of administrators from Arabic, French and Swahili communities to collect feedback on what is the best way to define organizer user rights, what privileges to give to community organizers, and what are the limitations of these privileges. Feel free to reach out to our product ambassadors or send an email to ibrazal-ctr@wikimedia.org if you are interested to be part of these conversations.



Community Feedback:

"Participants have been always asking the organizers are asked by participants whether they are registered, now participants will just look directly if they are registered, Thank you for creating the system"
- French Organizer

“I think that the platform will facilitate the process of promoting events and searching for participants”
- Arabic Organizer



Thank you!


The Campaigns Product Team

MediaWiki message delivery (overleg) 21 sep 2022 08:30 (CEST)

Growth team newsletter #22Bewerken

21 sep 2022 19:19 (CEST)

This Month in Education: September 2022Bewerken

Growth team newsletter #23Bewerken

29 nov 2022 21:58 (CET)

Campaigns Product Team Office Hour - December 2022Bewerken

Hello Campaigns Product Newsletter subscribers!

The Wikimedia Foundation Campaigns Team invites you to join our upcoming office hours. In each session, we will introduce V1 of Event Registration Tool, so you can begin using it for real events on Meta-wiki.

In V1, the following new features will be includedː

  • Support for the organizer to specify an event timezone
  • Automatic confirmation emails after participants have registered
  • Private registration: the option for participants to register and only display their registered username to organizers of the event and we will teach you how you can use it yourself.


Office Hour Sessions:

  • 1st Session: December 5, 2022 @ 18:00 UTC via Zoom
  • 2nd Session: December 10, 2022 @ 12:00 UTC via Zoom
Join us and share your thoughts on these developments!


These office hours will be multilingual, with live interpretations in Arabic, English, French, and Swahili. Email us @ ibrazal-ctr@wikimedia.org or sign-up here if you want to receive a reminder for this meeting.

Thank you.

The Campaigns Product Team