Hoofdmenu openen

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1968

De Sovjet-Unie nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad. Net als bij de vorige editie eindigde het op de tweede plaats in het medailleklassement, achter de Verenigde Staten.

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1968
Land Sovjet-Unie
IOC-landcode URS
Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad
Vlaggendrager Leonid Zjabotinski
Aantal deelnemers 313 (67 vrouwen)[1]
Aantal disciplines 16
Medailles
Rang: 2
goud
29
zilver
32
brons
30
totaal
91
Sovjet-Unie op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Sovjet-Unie op de Winterspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Andere gerelateerde deelnames
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedaillesBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Vladimir Goloebnitsji 20 km snelwandelen (m)  
Viktor Sanjejev hink-stap-springen (m)  
Jānis Lūsis speerwerpen (m)  
Boksen Valerian Sokolov bantamgewicht (m)  
Boris Lagoetin halfmiddengewicht (m)  
Danas Pozniakas halfzwaargewicht (m)  
Gewichtheffen Viktor Koerentsov middengewicht (m)  
Boris Selitski lichtzwaargewicht (m)  
Leonid Zjabotinski zwaargewicht (m)  
Kanovaren Aleksandr Sjaparenko
Vladimir Morozov
K-2 1.000m (m)  
Ljoedmila Pinajeva K-1 500m (v)  
Paardensport Ivan Kizimov dressuur individueel  
Roeien Anatoli Sass
Aleksandr Timosjinin
dubbel-twee (m)  
Schermen Mark Rakita
Vladimir Naslimov
Edoeard Vinokoerov
Viktor Sidjak
Oemiar Mavlisjanov
sabel team (m)  
Jelena Novikova floret individueel (v)  
Aleksandra Zabelina
Jelena Novikova
Galina Gorokhova
Tatjana Samoesenko
Svetlana Tsjirkova
floret team (v)  
Schietsport Grigori Kosysj 50m pistool (m)  
Jevgeni Petrov skeet (m)  
Turnen Mikhail Voronin sprong (m)  
rekstok (m)  
Zinaida Voronina
Natalja Koetsjinskaja
Larissa Petrik
Olga Karasjova
Ljoedmila Toerisjtsjeva
Ljoebov Boerda
landenwedstrijd (v)  
Natalja Koetsjinskaja balk (v)  
Larisa Petrik vloer (v)  
Volleybal mannen  
vrouwen  
Worstelen Roman Rurua Grieks-Romeins vedergewicht (m)  
Boris Goerevitsj Vrije stijl middengewicht (m)  
Aleksandr Medved Vrije stijl zwaargewicht (m)  
Zeilen Valentin Mankin Finn (m)  
Atletiek Romuald Klim kogelslingeren (m)  
Antonina Okorokova hoogspringen (v)  
Boksen Aleksej Kisseljov middengewicht (m)  
Jonas Čepulis zwaargewicht (m)  
Gewichtheffen Dito Sjanidze vedergewicht (m)  
Vladimir Beljajev lichtzwaargewicht (m)  
Jaan Talts middenzwaargewicht (m)  
Kanovaren Aleksandr Sjaparenko K-1 1.000m (m)  
Moderne vijfkamp Pavel Lednjev
Boris Onisjtsjenko
Stasis Sjaparnis
Landenwedstrijd (m)  
Paardensport Ivan Kizimov
Ivan Kalita
Jelena Petoesjkova
dressuur landenwedstrijd  
Schermen Grigori Kriss degen (m)  
Akeksej Nikantsjikov
Grigori Kriss
Viktor Modsalevski
Josif Vitebski
Joeri Smoljakov
degen team (m)  
Viktor Poetjatin
Joeri Sjarov
German Svesjnikov
Joeri Sissikin
Vasili Stankovitsj
floret team (m)  
Mark Rakita sabel (m)  
Schietsport Valentin Kornev Vrij geweer 300 meter, drie houdingen  
Schoonspringen Tamara Fedosova 3m plank (v)  
Natalja Koeznetsova 10m platform (v)  
Turnen Mikhail Voronin
Sergej Diomidov
Viktor Klimenko
Valeri Karasjov
Viktor Lisitsky
Valeri Iljinykh
landenwedstrijd (m)  
Mikhail Voronin individuele meerkamp (m)  
brug (m)  
ringen (m)  
Zinaida Voronina individuele meerkamp (v)  
Waterpolo mannen  
Worstelen Vladimir Bakoelin Grieks-Romeins vlieggewicht (m)  
Valentin Olenik Grieks-Romeins middengewicht (m)  
Nikolai Jakovenko Grieks-Romeins halfzwaargewicht (m)  
Anatoli Rosjtsjin Grieks-Romeins zwaargewicht (m)  
Sjota Lomidze Vrije stijl halfzwaargewicht (m)  
Zwemmen Vladimir Kosinski 100m schoolslag (m)  
200m schoolslag (m)  
Semjon Belits-Geiman
Viktor Mazanov
Georgi Koelikov
Leonid Iljitsjov
4x100m vrije slag (m)  
Galina Prozoemensjtsjikova 100m schoolslag (v)  
Atletiek Nikolai Smaga 20 km snelwandelen (m)  
Valentin Gavrilov hoogspringen (m)  
Eduard Gusjtsjin kogelstoten (m)  
Natalja Petsjonkina 400m (v)  
Ljoedmila Zjarkova
Galina Boekharina
Vera Popkova
Ljoedmila Ignatjeva
4x100m estafette (v)  
Valentina Kozyr hoogspringen (v)  
Tatjana Talysjeva verspringen (v)  
Nadezjda Tsjizjova kogelstoten (v)  
Basketbal mannen  
Boksen Vladimir Moesalimov weltergewicht (m)  
Kanovaren Vitali Galkov C-1 1.000m (m)  
Naum Prokoepets
Michail Zamotin
C-2 1.000m (m)  
Ljoedmila Pinajeva
Antonina Seredina
K-2 500m (v)  
Moderne vijfkamp Pavel Lednjev individueel (m)  
Roeien Zigmas Joekna
Antanas Bagdanavičius
Vladimir Sterlik
Juozas Jagelavičius
Aleksandr Martysjkin
Vytautas Briedis
Valentin Kravtsjoek
Viktor Soeslin
Joeri Lorentson (stuurman)
acht (m)  

Resultaten en deelnemers per onderdeelBewerken

  BasketbalBewerken

  Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannentoernooiBewerken

  • Spelers

VolleybalBewerken

MannentoernooiBewerken

  • Groepsfase
  • Verloor van Verenigde Staten (2-3)
  • Versloeg Brazilië (3-2)
  • Versloeg Bulgarije (3-0)
  • Versloeg Polen (3-0)
  • Versloeg Oost-Duitsland (3-2)
  • Versloeg Japan (3-1)
  • Versloeg Mexico (3-1)
  • Versloeg België (3-0)
  • Versloeg Tsjecho-Slowakije (3-0) →   Goud
  • Spelers

VrouwentoernooiBewerken

  • Groepsfase
  • Versloeg Tsjecho-Slowakije (3-1)
  • Versloeg Polen (3-0)
  • Versloeg Zuid-Korea (3-0)
  • Versloeg Peru (3-0)
  • Versloeg Verenigde Staten (3-1)
  • Versloeg Mexico (3-0)
  • Versloeg Japan (3-0) →   Goud
  • Spelers

  WaterpoloBewerken

  Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannentoernooiBewerken

  • Voorronde (Groep A)
  • Versloeg Cuba (11:4)
  • Versloeg West-Duitsland (6:3)
  • Versloeg Spanje (5:0)
  • Verloor van Hongarije (5:6)
  • Versloeg Verenigde Staten (8:3)
  • Versloeg Brazilië (8:2)
  • Halve finale
  • Versloeg Italië (8:5)
  • Finale
  • Verloor van Joegoslavië (11:13) →   Zilver
  • Spelers