Polen op de Olympische Zomerspelen 1980

Mee bezig Mee bezig
Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt.
Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen.


Polen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Sovjet-Unie. De olympische ploeg, bestaande uit 232 mannen en 74 vrouwen, won in totaal 32 medailles en eindigde daardoor op de tiende plaats in het medailleklassement.

Polen op de Olympische Spelen
Polen op de Olympische Zomerspelen 1980
Land Polen
IOC-landcode POL
NOC Polish Olympic Committee
(pl) externe link
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou
Vlaggendrager Czesław Kwieciński
Aantal deelnemers 306 (74 vrouwen)
Aantal disciplines 21
Medailles
Rang: 10
goud
3
zilver
14
brons
15
totaal
32
Polen op de Zomerspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024
Polen op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Medailleoverzicht bewerken

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Bronisław Malinowski 3000m steeplechase (m)
 
Władysław Kozakiewicz polsstokhoogspringen (m)
Paardensport Jan Kowalczyk springconcours individueel
Atletiek Leszek Dunecki
Zenon Licznerski
Marian Woronin
Krzysztof Zwoliński
4x100m (m)
 
Jacek Wszoła hoogspringen (m)
Tadeusz Ślusarski polsstokhoogspringen (m)
Urszula Kielan hoogspringen (v)
Boksen Paweł Skrzecz -81kg (m)
Paardensport Janusz Bobik
Wiesław Hartman
Jan Kowalczyk
Marian Kozicki
springconcours team
Roeien Małgorzata Dłużewska
Czesława Kościańska
twee-zonder (v)
Schermen Piotr Jablkowski
Andrzej Lis
Mariusz Strzalka
Leszek Swornowski
degen team (m)
Wielersport Czesław Lang wegwedstrijd (m)
Worstelen Władysław Stecyk -52kg vrije stijl (m)
Józef Lipień -57kg Grieks-Romeins (m)
Andrzej Supron -68kg Grieks-Romeins (m)
Jan Dołgowicz -82kg Grieks-Romeins (m)
Roman Bierła -100kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek Lucyna Langer 100m horden (v)
 
Boksen Krzysztof Kosedowski -57kg (m)
Kazimierz Adach -60kg (m)
Kazimierz Szczerba -67kg (m)
Jerzy Rybicki -75kg (m)
Gewichtheffen Tadeusz Dembończyk -56kg (m)
Marek Seweryn -67,5kg (m)
Tadeusz Rutkowski +110kg (m)
Judo Janusz Pawłowski -65kg (m)
Roeien Ryszard Kubiak
Grzegorz Nowak
Ryszard Stadniuk
Grzegorz Stellak
Adam Tomasiak
vier-met (m)
Schermen Lech Koziejowski
Adam Robak
Marian Sypniewski
Bogusław Zych
floret team (m)
Barbara Wysoczańska floret (v)
Worstelen Aleksander Cichoń -90kg vrije stijl (m)
Adam Sandurski +100kg vrije stijl (m)
Zwemmen Agnieszka Czopek 400m wisselslag (v)

Deelnemers en resultaten bewerken

  Atletiek bewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lech Dunecki 100m (m)
19e
serie 3: 2de in 10,42
kwartfinale 2: 5de in 10,40
Marian Woronin
7e
serie 9: 2de in 10,35
kwartfinale 3: 2de in 10,27
halve finale 2: 4de in 10,43
finale: 7de in 10,46
Krzysztof Zwoliński
24e
serie 7: 3de in 10,60
kwartfinale 4: 7de in 10,54
Lech Dunecki 200m (m)
6e
serie 5: 2de in 21,30
kwartfinale 4: 3de in 20,87
halve finale 2: 3de in 20,82
finale: 6de in 20,86
Zenon Licznerski
23e
serie 9: 4de in 21,36
kwartfinale 3: 5de in 21,22
Marian Woronin
7e
serie 4: 1ste in 21,63
kwartfinale 1: 2de in 20,97
halve finale 1: 3de in 20,75
finale: 7de in 20,81
Jerzy Pietrzyk 400m (m)
33e
serie 7: 5de in 47,18
Andrzej Stępień
17e
serie :4 3de in 47,99
kwartfinale 2: 5de in 46,31
Mirosław Żerkowski 1500m (m)
18e
serie 4: 5de in 3.39,2
halve finale 2: 9de in 3.48,2
Jan Pusty 110m horden (m)
5e
serie 1: 2de in 13,84
halve finale 2: 4de in 13,81
finale: 5de in 13,68
Ryszard Szparak 400m horden (m)
9e
serie 1: 4de in 50,45
halve finale 2: 6de in 50,41
Bronisław Malinowski 3000m steeplechase (m)
 
serie 2: 1ste in 8.29,80
halve finale 2: 1ste in 8.21,15
finale: 1ste in 8.09,70
Bogusław Mamiński
7e
serie 1: 3de in 8.23,92
halve finale 1: 3de in 8.18,78
finale: 7de in 8.19,43
Krzysztof Wesołowski
16e
serie 3: 4de in 8.35,58
halve finale 1: 9de in 8.33,02
Leszek Dunecki
Zenon Licznerski
Marian Woronin
Krzysztof Zwoliński
4x100m (m)
 
serie 2: 2de in 38,83
finale: 2de in 38,33
Jan Pawłowicz
Jerzy Pietrzyk
Adam Starostka
Andrzej Stępień
4x400m (m)
10e
serie 1: 4de in 3.05,8
Ryszard Marczak marathon (m)
DNF
niet gefinisht
Zbigniew Pierzynka
26e
2:20.03
Andrzej Sajkowski
DNF
niet gefinisht
Bohdan Bułakowski 20km snelwandelen (m)
7e
1:28.36,3
50km snelwandelen (m)
DNS
niet gestart
Stanisław Rola
7e
4:07.07
Stanisław Jaskułka verspringen (m)
5e
kwalificatie groep A: 3de met 8,07m
finale: 5de met 8,13m
Andrzej Klimaszewski
14e
kwalificatie groep A: 11de met 7,76m
Zdzisław Hoffmann hink-stap-springen (m)
16e
kwalificatie groep B: 8ste met 15,35m
Janusz Trzepizur hoogspringen (m)
12e
kwalificatie groep A: 11de met 2,21m
finale: 12de met 2,18m
Jacek Wszoła
 
kwalificatie groep A: 8ste met 2,21m
finale: 2de met 2,31m
Mariusz Klimczyk polsstokhoogspringen (m)
5e
kwalificatie groep B: 1ste met 5,40m
finale: 6de met 5,55m
Władysław Kozakiewicz
 
kwalificatie groep A: 4de met 5,40m
finale: 1ste met 5,78m (WR)
Tadeusz Ślusarski
 
kwalificatie groep A: 1ste met 5,40m
finale: 2de met 5,65m
Dariusz Adamus speerwerpen (m)
15e
kwalificatie: 15de met 76,82m
Ireneusz Golda kogelslingeren (m)
8e
kwalificatie: 9de met 70,88m
finale: 8ste met 73,74m
Dariusz Ludwig tienkamp (m)
6e
100m: 13de in 11,35
verspringen: 5de met 7,51m
kogelstoten: 17de met 13,32m
hoogspringen: 2de met 2,08m
400m: 15de in 50,55
110m horden: 15de in 15,38
discuswerpen: 6de met 45,82m
polsstokhoogspringen: 4de met 4,80m
speerwerpen: 7de met 58,38m
1500m: 5de in 4.29,7
totaal: 7978 punten
Janusz Szczerkowski
10e
100m: 7de in 11,22
verspringen: 6de met 7,38m
kogelstoten: 13de met 14,06m
hoogspringen: 11de met 2,00m
400m: 10de in 49,64
110m horden: 3de in 14,57
discuswerpen: 8ste met 44,74m
polsstokhoogspringen: 1ste met 4,90m
speerwerpen: 16de met 45,22m
1500m: 13de in 4.44,9
totaal: 7822 punten
Elżbieta Stachurska 100m (v)
DSQ
serie 1: gediskwalificeerd
200m (v)
17e
serie 4: 4de in 23,58
kwartfinale 3: 7de in 23,11
Małgorzata Dunecka 400m (v)
12e
serie 5: 4de in 51,84
halve finale 1: 7de in 51,93
Grażyna Oliszewska
14e
serie 4: 3de in 52,62
halve finale 2: 7de in 52,36
Irena Szewińska-Kirszenstein
16e
serie 3: 3de in 52,57
halve finale 2: 8ste in 53,13
Anna Bukis 800m (v)
12e
serie 3: 4de in 1.58,9
halve finale 2: 7de in 2.00,3
Jolanta Januchta
6e
serie 2: 2de in 1.59,7
halve finale 2: 3de in 1.58,9
finale: 6de in 1.58,3
Elżbieta Skowrońska-Katolik
15e
serie 4: 4de in 2.01,2
halve finale 1: 7de in 2.01,1
Anna Bukis 1500m (v)
12e
serie 2: 5de in 4.06,0
Zofia Bielczyk 100m horden (v)
8e
serie 3: 3de in 13,21
halve finale 1: 4de in 13,09
finale: 8ste in 13,08
Lucyna Langer
 
serie 1: 2de in 12,75
halve finale 1: 2de in 12,91
finale: 3de in 12,65
Grażyna Rabsztyn
5e
serie 2: 1ste in 12,72
halve finale 2: 1ste in 12,64
finale: 5de in 12,74
Lucyna Langer
Elżbieta Stachurska
Zofia Bielczyk
Grażyna Rabsztyn
4x100m (v)
7e
44,49
Grażyna Oliszewska
Jolanta Januchta
Elżbieta Skowrońska-Katolik
Małgorzata Dunecka
4x400m (v)
6e
serie 2: 2de in 3.29,7
finale: 6de in 3.27,9
Barbara Baran-Wojnar verspringen (v)
11e
kwalificatie groep B: 7de met 6,44m
finale: 11de met 6,33m
Anna Włodarczyk
4e
kwalificatie groep B: 3de met 6,58m
finale: 4de met 6,95m
Danuta Bułkowska hoogspringen (v)
14e
kwalificatie groep B: 4de met 1,85m
Urszula Kielan
 
kwalificatie groep A: 1ste met 1,88m
finale: 2de met 1,94m
Elżbieta Krawczuk
13e
kwalificatie groep A: 10de met 1,85m
Bernadeta Blechacz speerwerpen (v)
9e
kwalificatie groep A: 6de met 59,90m
finale: 9de met 61,46m
Małgorzata Guzowska vijfkamp (v)
12e
100m horden: 15de in 14,16
kogelstoten: 7de met 13,63m
hoogspringen: 4de met 1,80m
verspringen: 6de met 6,21m
800m: 16de in 2.29,3
totaal: 4326 punten

  Basketbal bewerken

  Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dariusz Zelig
Justyn Węglorz
Wojciech Rosiński
Ryszard Prostak
Mieczysław Młynarski
Zdzisław Myrda
Ireneusz Mulak
Marcin Michalski
Eugeniusz Kijewski
Krzysztof Fikiel
Leszek Doliński
Jerzy Bińkowski
mannen
7e
groep B: 3de
V van   Spanje: 81-104
V van   Joegoslavië: 91-129
W van   Senegal: 84-64

7-12de plek: 1ste
W van   India: 113-67
W van   Australië: 101-74
W van   Tsjecho-Slowakije: 88-84
V van   Zweden: 67-70
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1   Joegoslavië 3 3 0 328 249 +79 6
2   Spanje 3 2 1 289 241 +48 5
3   Polen 3 1 2 256 297 -41 4
4   Senegal 3 0 3 196 282 -86 3
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Moskou   Polen 81-104   Spanje
22 juli Moskou   Joegoslavië 129-91   Polen
23 juli Moskou   Senegal 64-84   Polen
7-12de plek
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Polen 5 4 1 453 359 +94 9
2   Australië 5 4 1 417 381 +35 9
3   Tsjecho-Slowakije 5 3 2 474 377 +97 8
4   Zweden 5 3 2 375 341 +34 8
5   Senegal 5 1 4 345 396 -51 6
6   India 5 0 5 329 539 -210 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
25 juli Moskou   Polen 113-67   India
26 juli Moskou   Australië 74-101   Polen
27 juli Moskou   Tsjecho-Slowakije 84-88   Polen
28 juli Moskou   Zweden 70-67   Polen

  Boksen bewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Henryk Pielesiak -48kg (m)
17e
1ste ronde: V van   PRK Li: 2-3
Henryk Średnicki -51kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   ZAM Mwango: 5-0
kwartfinale: V van   URS Miroshnichenko: 0-5
Ryszard Czerwiński -54kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   BEN Abissi: knock-out
3de ronde: V van   ROU Cipere: 0-5
Krzysztof Kosedowski -57kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   PRK Gu: 5-0
3de ronde: W van   YUG Marovic: 4-1
kwartfinale: W van   BRA dal Rovere: 5-0
halve finale: V van   CUB Horta: walk-over
Kazimierz Adach -60kg (m)
 
1ste ronde: W van   LAO Songkhamphou: knock-out
2de ronde: W van   TAN Golaya: 5-0
kwartfinale: W van   ROU Livadaru: knock-out
halve finale: V van   CUB Herrera: 0-5
Bogdan Gajda -63,5kg (m)
17e
1ste ronde: V van   SWE Odhiambo: 1-4
Kazimierz Szczerba -67kg (m)
 
1ste ronde: W van   TCH Pavlov: knock-out
2de ronde: W van   ETH Sahilu: 5-0
kwartfinale: W van   ROU Budusan: knock-out
halve finale: V van   UGA Mugabi: 2-3
Zygmunt Gosiewski -71kg (m)
17e
1ste ronde: V van   CUB Martínez: 0-5
Jerzy Rybicki -75kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   FIN Uusivirta: knock-out
kwartfinale: W van   UGA Odhiambo: 5-0
halve finale: V van   URS Savchenko: scheidsrechterlijke beslissing
Paweł Skrzecz -81kg (m)
 
1ste ronde: W van   ALG Bouchiche: walk-over
kwartfinale: W van   ROU Donici: 4-1
halve finale: W van   CUB Rojas: 3-2
finale: V van   YUG Kacar: 1-4
Grzegorz Skrzecz +81kg (m)
5e
1ste ronde: W van   TAN Isangura: knock-out
kwartfinale: V van   CUB Stevenson: knock-out

  Boogschieten bewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Krzysztof Włosik individueel (m)
10e
1ste ronde: 19de met 1178 punten
2de ronde: 4de met 1232 punten
totaal: 2410 punten
Maria Szeliga individueel (v)
7e
1ste ronde: 6de met 1190 punten
2de ronde: 8ste met 1175 punten
totaal: 2365 punten
Jadwiga Szosler-Wilejto
11e
1ste ronde: 11de met 1165 punten
2de ronde: 12de met 1163 punten
totaal: 2328 punten

  Gewichtheffen bewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

  Handbal bewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mieczysław Wojczak
Daniel Waszkiewicz
Zbigniew Tłuczyński
Henryk Rozmiarek
Marek Panas
Grzegorz Kosma
Jerzy Klempel
Alfred Kałuziński
Andrzej Kącki
Ryszard Jedliński
Zbigniew Gawlik
Jerzy Garpiel
Piotr Czaczka
Janusz Brzozowski
mannen
7e
groep A: 4de
G van   Hongarije: 20-20
W van   Cuba: 34-19
W van   Denemarken: 26-12
V van   DDR: 21-22
V van   Spanje: 22-24
7-8ste plek:
W van   Zwitserland: 23-22
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   GDR 5 4 0 1 108 92 +16 9
2   Hongarije 5 3 2 0 96 88 +8 8
3   Spanje 5 2 1 2 102 106 -4 5
4   Polen 5 2 1 2 123 97 +24 5
5   Denemarken 5 1 0 4 96 104 -8 2
6   Cuba 5 0 1 4 103 141 -38 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Moskou   Polen 20-20   Hongarije
22 juli Moskou   Polen 34-19   Cuba
24 juli Moskou   Denemarken 12-26   Polen
26 juli Moskou   DDR 22-21   Polen
28 juli Moskou   Polen 22-24   Spanje
7-8ste plek
30 juli Moskou   Polen 23-22   Zwitserland

  Hockey bewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen bewerken

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jerzy Wybieralski
Leszek Tórz
Włodzimierz Stanisławski
Jan Sitek
Zbigniew Rachwalski
Andrzej Myśliwiec
Andrzej Mikina
Jan Mielniczak
Mariusz Kubiak
Zygfryd Józefiak
Henryk Horwat
Leszek Hensler
Krzysztof Głodowski
Adam Dolatowski
Krystian Bąk
Leszek Andrzejczak
mannen
4e
groepsfase: 4de
W van   Cuba: 7-1
G van   India: 2-2
V van   Sovjet-Unie: 1-5
V van   Spanje: 0-6
W van   Tanzania: 9-1
bronzen finale:
V van   Sovjet-Unie: 1-2
Groepsfase
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Spanje 5 4 1 0 33 3 +30 9
2   India 5 3 2 0 39 6 +33 8
3   Sovjet-Unie 5 3 0 2 30 11 +19 6
4   Polen 5 2 1 2 19 15 +4 5
5   Cuba 5 1 0 4 7 42 -35 2
6   Tanzania 5 0 0 5 3 54 -51 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Moskou   Polen 7-1   Cuba
21 juli Moskou   Polen 2-2   India
23 juli Moskou   Sovjet-Unie 5-1   Polen
24 juli Moskou   Polen 0-6   Spanje
26 juli Moskou   Tanzania 1-9   Polen
Bronzen finale
26 juli Moskou   Sovjet-Unie 2-1   Polen

Vrouwen bewerken

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Michalina Plekaniec
Bogumiła Pajor
Lucyna Siejka
Jolanta Sekulak
Wiesława Ryłko
Danuta Stanisławska
Lucyna Matuszna
Jadwiga Kołdras
Małgorzata Lipska
Lidia Zgajewska
Małgorzata Gajewska
Dorota Załęczna
Jolanta Błędowska
Dorota Bielska
Halina Kołdras
Maria Kornek
vrouwen
6e
groepsfase: 6de
V van   Zimbabwe: 0-4
V van   India: 0-4
V van   Oostenrijk: 0-3
V van   Sovjet-Unie: 0-6
V van   Tsjecho-Slowakije: 0-1
Finale
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Zimbabwe 5 3 2 0 13 4 +9 8
2   Tsjecho-Slowakije 5 3 1 1 10 5 +5 7
3   Sovjet-Unie 5 3 0 2 11 5 +6 6
4   India 5 2 1 2 9 6 +3 5
5   Australië 5 2 0 3 6 11 -5 4
6   Polen 5 0 0 5 0 18 -18 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
25 juli Moskou   Polen 0-4   Zimbabwe
27 juli Moskou   India 4-0   Polen
28 juli Moskou   Oostenrijk 3-0   Polen
30 juli Moskou   Sovjet-Unie 6-0   Polen
31 juli Moskou   Polen 0-1   Tsjecho-Slowakije

  Judo bewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marian Donat -60kg (m)
19e
1ste ronde: V van   POR Vitor De Mendonça: waza-ari
Janusz Pawłowski -65kg (m)
 
1ste ronde: W van   URS Gelencser: waza-ari
2de ronde: W van   MEX Padilla: yuko
kwartfinale: W van   SEN Sambou: ippon
halve finale: V van   MGL Damdin: yuko
bronzen finale: W van   FRA Delvingt: ippon
Edward Alkśnin -71kg (m)
5e
1ste ronde: W van   URS Guerra: ippon
2de ronde: W van   ISL Gudbjornsson : ippon
kwartfinale: V van   GBR Adams: ippon
herkansingen: W van   AUS Picken: yuko
bronzen finale: V van   GDR Lehmann: koka
Jarosław Brawata -78kg (m)
17e
1ste ronde: V van   ALG Adda: ippon
Krzysztof Kurczyna -86kg (m)
13e
1ste ronde: W van   AUS Carew: yuko
2de ronde: V van   URS Jackevičs: koka
Dariusz Nowakowski -95kg (m)
9e
1ste ronde: V van   URS Khubuluri: yuko
herkansingen: V van   ROU Radu: ippon
Wojciech Reszko +95kg (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   FRA Parisi: yuko
herkansingen: V van   TCH Kocman: koka
open klasse (m)
15e
1ste ronde: V van   HUN Ozsvár: koka

  Kanovaren bewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marek Łbik C-1 500m (m)
5e
serie 2: 3de in 1.55,60
finale: 5de in 1.55,90
C-1 1000m (m)
10e
serie 2: 5de in 4.13,34
halve finale: 4de in 4.20,87
Jerzy Dunajski
Marek Wisła
C-2 500m (m)
4e
serie 2: 1ste in 1.45,67
finale: 4de in 1.45,10
Marek Dopierała
Jan Pinczura
C-2 500m (m)
6e
serie 2: 6de in 3.58,77
halve finale: 3de in 3.55,99
finale: 6de in 3.53,01
Grzegorz Śledziewski K-1 500m (m)
11e
serie 2: 3de in 1.47,17
halve finale 3: 4de in 1.47,31
Waldemar Merk K-1 1000m (m)
13e
serie 3: 4de in 3.48,82
herkansingen: 3de in 3.52,27
halve finale 1: 5de in 3.58,35
Waldemar Merk
Zdzisław Szubski
K-2 500m (m)
7e
serie 2: 3de in 1.36,98
halve finale 3: 3de in 1.37,45
finale: 7de in 1.37,20
Andrzej Klimaszewski
Krzysztof Lepianka
K-2 1000m (m)
16e
serie 1: 5de in 3.31,80
herkansingen: 4de in 3.33,31
Grzegorz Kołtan
Ryszard Oborski
Grzegorz Śledziewski
Daniel Wełna
K-4 1000m (m)
4e
serie 2: 2de in 3.09,925
finale: 4de in 3.16,33
Ewa Kamińska-Eichler K-1 500m (v)
11e
serie 2: 1ste in 1.59,75
finale: 5de in 2.01,23
Ewa Kamińska-Eichler
Ewa Wojtaszek
K-2 500m (v)
11e
serie 2: 3de in 1.52,14
finale: 7de in 1.51,31

  Moderne vijfkamp bewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marek Bajan individueel (m)
18e
paardensport: 3de in 1.56,6
schermen: 13de met 23 overwinningen
schietsport: 33ste met 189 punten
zwemmen: 6de in 3.23,983
atletiek: 24ste in 13.52,8
totaal: 5147 punten
Jan Olesiński
11e
paardensport: 19de in 2.00,2
schermen: 17de met 22 overwinningen
schietsport: 20ste met 193 punten
zwemmen: 17de in 3.34,197
atletiek: 3de in 13.00,7
totaal: 5219 punten
Janusz Pyciak-Peciak
6e
paardensport: 12de in 1.54,3
schermen: 13de met 23 overwinningen
schietsport: 20ste met 193 punten
zwemmen: 14de in 3.32,992
atletiek: 5de in 13.07,8
totaal: 5268 punten
Marek Bajan
Jan Olesiński
Janusz Pyciak-Peciak
team (m)
4e
paardensport: 1ste met 3208 punten
schermen: 5de met 2506 punten
schietsport: 8ste met 2846 punten
zwemmen: 3de met 3576 punten
atletiek: 2de met 3498 punten
totaal: 15634 punten

  Paardensport bewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Elżbieta Morciniec individueel
13e
Grand Prix: 13de met 954 punten
Wanda Wąsowska
14e
Grand Prix: 14de met 930 punten
Józef Zagor
10e
Grand Prix: 11de met 1061 punten
Grand Prix Special: 10de met 804 punten
Elżbieta Morciniec
Wanda Wąsowska
Józef Zagor
team
4e
2945 punten
Eventing
Jacek Daniluk individueel
DNF
dressuur: 2de met 49,20 strafpunten
cross-country: gediskwalificeerd
Stanisław Jasiński
DNF
dressuur: 10de met 55,80 strafpunten
cross-country: gediskwalificeerd
Mirosław Szłapka
6e
dressuur: 3de met 52,40 strafpunten
cross-country: 6de met 184,40 strafpunten
springconcours: 5de met 5 strafpunten
totaal: 241,80 strafpunten
Jacek Wierzchowiecki
13e
dressuur: 1ste met 43 strafpunten
cross-country: 15de met 368,80 strafpunten
springconcours: 1ste met 0 strafpunten
totaal: 411,80 strafpunten
Mirosław Szłapka
Jacek Wierzchowiecki
Jacek Daniluk
Stanisław Jasiński
team
DNF
dressuur: 1ste met 144,60 strafpunten
cross-country: niet gefinisht
Eventing
Wiesław Hartman individueel
6e
1ste ronde: 1ste met 4 strafpunten
2de ronde: 8ste met 12 strafpunten
totaal: 16 strafpunten
Jan Kowalczyk
 
1ste ronde: 1ste met 4 strafpunten
2de ronde: 1ste met 4 strafpunten
totaal: 8 strafpunten
Marian Kozicki
8e
1ste ronde: 7de met 12 strafpunten
2de ronde: 10de met 12,50 strafpunten
totaal: 24,5 strafpunten
Janusz Bobik
Wiesław Hartman
Jan Kowalczyk
Marian Kozicki
team
 
1ste ronde: 2de met 32 strafpunten
2de ronde: 3de met 24 strafpunten
totaal: 56 strafpunten

  Roeien bewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wiesław Kujda
Piotr Tobolski
dubbel-twee (m)
6e
serie 2: 2de in 7.01,79
herkansingen: 2de in 6.47,38
finale: 6de in 6.39,66
Zbigniew Andruszkiewicz
Ryszard Burak
Andrzej Skowroński
Stanisław Wierzbicki
dubbel-vier (m)
7e
serie 1: 6de in 6.27,24
herkansingen: 5de in 6.16,69
finale B: 1ste in 5.58,63
Mirosław Jarzembowski
Marek Niedziałkowski
Henryk Trzciński
Mariusz Trzciński
vier-zonder (m)
8e
serie 1: 5de in 6.55,28
herkansingen: 4de in 6.30,26
finale B: 2de in 6.22,31
Ryszard Kubiak
Grzegorz Nowak
Ryszard Stadniuk
Grzegorz Stellak
Adam Tomasiak
vier-met (m)
 
serie 1: 2de in 6.47,61
herkansingen: 1ste in 6.32,28
finale: 3de in 6.22,52
Władysław Beszterda
Paweł Borkowski
Mirosław Kowalewski
Ryszard Kubiak
Wiesław Kujda
Grzegorz Nowak
Ryszard Stadniuk
Ryszard Stadniuk
Adam Tomasiak
acht (m)
DNF
serie 1: 3de in 6.00,43
herkansingen: 3de in 6.47,35
finale B: niet gestart
Beata Dziadura skiff (v)
6e
serie 3: 2de in 4.02,11
halve finale 1: 3de in 3.49,06
finale: 6de in 3.51,45
Hanna Jarkiewicz
Janina Klucznik
dubbel-twee (v)
5e
serie 2: 1ste in 3.34,11
finale: 5de in 3.27,25
Małgorzata Dłużewska
Czesława Kościańska-Szczepińska
twee-zonder (v)
 
serie 2: 1ste in 3.56,08
finale: 2de in 3.30,95
Mariola Abrahamczyk
Maria Dzieźa
Aleksandra Kaczyńska
Maria Kobylińska
Bogusława Kozłowska-Tomasiak
dubbel-vier (v)
5e
serie 1: 3de in 3.27,95
herkansingen: 4de in 3.22,75
finale: 5de in 3.20,95
Krystyna Ambros
Beata Kamuda
Wiesława Kiełsznia
Ewa Lewandowska
Jolanta Modlińska
Urszula Niebrzydowska
Wanda Piątkowska
Grażyna Różańska
Teresa Soroka
acht (v)
6e
serie 1: 3de in 3.25,15
herkansingen: 4de in 3.24,04

  Schermen bewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Piotr Jabłkowski degen (m)
22e
1ste ronde groep 1: 1ste
V van   FRA Riboud: 3-5
W van   BEL Ganeff: 5-0
W van   ESP Pérez: 5-1
W van   FIN Planting: 5-4

2de ronde groep 2: 6de
V van   SWE Edling: 4-5
V van   URS Lukomsky: 3-5
V van   FRA Boisse: 3-5
V van   ROU Popa: 5-5
V van   CUB Favier: 3-5
Andrzej Lis
13e
1ste ronde groep 5: 1ste
W van   HUN Pető: 5-3
W van   GBR Paul: 5-4
W van   FIN Hulkkonen: 5-2
W van   CUB Betancourt: 5-4

2de ronde groep 3: 4de
V van   FRA Riboud: 3-5
W van   SWE Harmenberg: 5-4
V van   HUN Pető: 4-5
V van   AUS Benko: 4-5
W van   TCH Kubišta: 5-2
3de ronde:
V van   URS Abushakmetov
herkansingen:
V van   FRA Boisse
Leszek Swornowski
25e
1ste ronde groep 7: 4de
W van   FRA Picot: 5-4
V van   ROU Pongratz: 1-5
G van   GBR Llewellyn: 5-5
W van   KUW AL-Thuwani: 5-2
W van   LIB Haddad: 5-1
Piotr Jablkowski
Andrzej Lis
Mariusz Strzalka
Leszek Swornowski
degen team (m)
 
1ste ronde groep 2: 2de
V van   Sovjet-Unie: 5-7
W van   Cuba: 12-4
kwartfinale:
W van   Zweden: 8-6
halve finale:
W van   Roemenië: 8-4
finale:
V van   Frankrijk: 4-8
Lech Koziejowski floret (m)
5e
1ste ronde groep 6: 2de
V van   GDR Haertter: 4-5
W van   GBR Harper: 5-1
W van   CUB Betancourt: 5-2

2de ronde groep 2: 2de
W van   URS Romankov: 5-3
V van   FRA Pietruszka: 2-5
W van   GBR Harper: 5-4
W van   BEL Ganeff: 5-1
W van   HUN Demény: 5-3

3de ronde:
W van   GDR Behrens

4de ronde:
V van   URS Romankov

herkansingen:
W van   GDR Kotzmann

herkansingen 2:
W van   FRA Pietruszka

finale: 5de
V van   URS Smyrnov: 2-5
V van   FRA Jolyot: 4-5
V van   URS Romankov: 2-5
V van   URS Ruziyev: 2-5
W van   ROU Kuki: 5-1
Adam Robak
9e
1ste ronde groep 1: 1ste
V van   URS Smyrnov: 5-4
W van   HUN Szelei: 5-3
W van   ALG Hamou: 5-3
W van   LIB Haddad: 5-3

2de ronde groep 4: 1ste
W van   URS Ruziyev: 5-3
W van   FRA Jolyot: 5-1
V van   GDR Haertter: 1-5
W van   ITA Cervi: 5-1
W van   ESP Roca: 5-2

3de ronde:
V van   URS Ruziyev

herkansingen:
W van   GDR Haertter

herkansingen 2:
V van   HUN Szelei
Bogusław Zych
13e
1ste ronde groep 5: 2de
V van   ROU Kuki: 2-5
W van   GDR Behrens: 5-2
W van   CUB Favier: 5-4
W van   KUW Al-Ahmed: 5-2

2de ronde groep 3: 4de
V van   URS Smyrnov: 3-5
V van   HUN Szelei: 2-5
V van   GDR Kotzmann: 4-5
W van   CUB González: 5-4
W van   FRA Flament: 5-2

3de ronde:
V van   URS Smyrnov

herkansingen:
V van   FRA Pietruszka
Lech Koziejowski
Adam Robak
Marian Sypniewski
Bogusław Zych
floret team (m)
 
1ste ronde groep 3: 1ste
W van   DDR: 9-5
W van   Koeweit: 15-1
kwartfinale:
W van   Hongarije: 9-7
halve finale:
V van   Sovjet-Unie: 7-9
bronzen finale:
W van   DDR: 9-5
Jacek Bierkowski sabel (m)
13e
1ste ronde groep 6: 1ste
W van   ITA Meglio: 5-4
W van   HUN Gerevich: 5-2
W van   ROU Mustață: 5-2
W van   KUW Al-Khawajah: 5-2

2de ronde groep 2: 1ste
W van   BUL Etropolski: 5-2
W van   HUN Gerevich: 5-3
V van   ROU Pop: 4-5
W van   POL Jabłonowski: 5-2
W van   GDR Ulbrich: 5-2

3de ronde:
V van   POL Kostrzewa

herkansingen:
V van   ITA Meglio
Leszek Jabłonowski
17e
1ste ronde groep 1: 4de
V van   HUN Gedővári: 3-5
V van   BUL Etropolski: 3-5
V van   CUB Laverdecia: 4-5
W van   ESP Paraíso: 5-4

2de ronde groep 2: 5de
V van   BUL Etropolski: 2-5
V van   HUN Gerevich: 2-5
W van   ROU Pop: 5-2
V van   POL Bierkowski: 2-5
W van   GDR Ulbrich: 5-3
Andrzej Kostrzewa
9e
1ste ronde groep 4: 4de
V van   BUL Etropolski: 0-5
W van   ROU Pop: 5-2
V van   URS Krovopuskov: 0-5
W van   KUW Al-Ahmed: 5-0

2de ronde groep 3: 4de
V van   URS Krovopuskov: 3-5
V van   HUN Gedővári: 4-5
V van   ROU Marin: 2-5
W van   ITA Montano: 5-4
W van   GBR Slade: 5-1

3de ronde:
W van   POL Bierkowski

4de ronde:
V van   BUL Etropolski

herkansingen:
V van   ITA Maffei
Tadeusz Piguła
Leszek Jabłonowski
Jacek Bierkowski
Andrzej Kostrzewa
Marian Sypniewski
sabel team (m)
4e
1ste ronde groep 2: 1ste
W van   DDR: 9-7
W van Sjabloon:BUos: 9-7
kwartfinale:
W van   Roemenië: 9-7
halve finale:
V van   Italië: 5-10
bronzen finale:
V van   Hongarije: 6-9
Jolanta Królikowska floret (m)
30e
1ste ronde groep 4: 6de
V van   ITA Vaccaroni: 4-5
V van   TCH Lokšová-Ráczová: 4-5
V van   GDR Hertrampf: 5-2
V van   HUN Schwarczenberger-Tordasi: 1-5
W van   AUS Smith: 5-2
Delfina Skąpska
7e
1ste ronde groep 3: 2de
V van   FRA Latrille-Gaudin: 2-5
W van   URS Gilyazova: 5-3
W van   CUB Font: 5-4
W van   ITA Batazzi: 5-3

2de ronde groep 2: 1ste
V van   URS Gilyazova: 2-5
W van   GDR Niklaus: 5-1
W van   FRA Brouquier: 5-2
W van   CUB Font: 5-2
W van   ROU Moldovan-Zsak: 5-3

3de ronde:
V van   TCH Lokšová-Ráczová

herkansingen:
W van   FRA Brouquier

herkansingen 2:
W van   HUN Schwarczenberger-Tordasi

herkansingen 3:
V van   FRA Trinquet-Hachin
Barbara Wysoczańska
 
1ste ronde groep 2: 2de
V van   URS Novikova-Belova: 2-5
W van   ROU Ardeleanu : 5-4
W van   CUB Alfonso: 5-3
V van   BEL Borghs: 4-5

2de ronde groep 3: 1ste
W van   URS Novikova-Belova: 5-0
W van   FRA Latrille-Gaudin: 5-2
W van   GDR Janke: 5-0
W van   CUB Rodríguez: 5-3
W van   AUS Ferguson: 5-1

3de ronde:
W van   URS Sidorova

4de ronde:
W van   FRA Trinquet-Hachin

finale: 3de
W van   FRA Trinquet-Hachin: 5-1
V van   HUN Maros: 2-5
V van   ROU Stahl-Iencic: 2-5
W van   FRA Latrille-Gaudin: 5-3
W van   ITA Vaccaroni: 5-4
Delfina Skąpska
Agnieszka Dubrawska
Jolanta Królikowska
Barbara Wysoczańska
Kamilla Składanowska
floret team (v)
4e
1ste ronde groep 3: 1ste
V van   Hongarije: 6-10
W van   Groot-Brittannië: 12-4
kwartfinale:
W van   Cuba: 9-7
halve finale:
V van   Sovjet-Unie: 3-9
bronzen finale:
V van   Hongarije: 7-9

  Schietsport bewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eugeniusz Pędzisz 50m geweer 3 houdingen
8e
1156 punten: (397-391-368)
Romuald Siemionow
11e
1153 punten: (395-388-370)
Piotr Kosmatko 50m geweer liggend
10e
596 punten: (99-99-100-100-98-99)
Krzysztof Stefaniak
4e
598 punten: (99-100-100-99-100-100)
Erwin Matelski 50m pistool
13e
557 punten: (92-95-90-92-93-95)
Sławomir Romanowski
10e
558 punten: (89-96-82-92-95-94)

  Schoonspringen bewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Roman Godziński 3m plank (m)
19e
voorronde: 19de met 462,48 punten
Ewa Kucińska 10m toren (v)
13e
voorronde: 13de met 308,88 punten

  Turnen bewerken

  Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Krzysztof Potaczek brug (m)
52e
kwalificatie: 52ste met 18,45 punten
Andrzej Szajna
58e
kwalificatie: 58ste met 18,10 punten
Waldemar Woźniak
47e
kwalificatie: 47ste met 18,55 punten
Krzysztof Potaczek paard voltige (m)
37e
kwalificatie: 37ste met 18,55 punten
Andrzej Szajna
29e
kwalificatie: 29ste met 18,90 punten
Waldemar Woźniak
47e
kwalificatie: 47ste met 18,20 punten
Krzysztof Potaczek rekstok (m)
59e
kwalificatie: 59ste met 17,85 punten
Andrzej Szajna
26e
kwalificatie: 26ste met 18,70 punten
Waldemar Woźniak
39e
kwalificatie: 39ste met 18,45 punten
Krzysztof Potaczek ringen (m)
65e
kwalificatie: 65ste met 16,80 punten
Andrzej Szajna
27e
kwalificatie: 27ste met 18,90 punten
Waldemar Woźniak
47e
kwalificatie: 47ste met 18,30 punten
Krzysztof Potaczek sprong (m)
54e
kwalificatie: 54ste met 18,70 punten
Andrzej Szajna
35e
kwalificatie: 35ste met 19,20 punten
Waldemar Woźniak
30e
kwalificatie: 30ste met 19,25 punten
Krzysztof Potaczek vloer (m)
63e
kwalificatie: 63ste met 17,70 punten
Andrzej Szajna
21e
kwalificatie: 21ste met 19,05 punten
Waldemar Woźniak
55e
kwalificatie: 55ste met 18,10 punten
Krzysztof Potaczek individuele meerkamp (m)
63e
kwalificatie: 63ste met 108,05 punten
Andrzej Szajna
17e
kwalificatie: 30ste met 112,85 punten
finale: 17de met 114,225 punten
Waldemar Woźniak
29e
kwalificatie: 47ste met 110,85 punten
finale: 29ste met 111,575 punten
Agata Jaroszek-Karczmarek balk (v)
53e
kwalificatie: 53ste met 17,75 punten
Anita Jokiel
38e
kwalificatie: 38ste met 18,45 punten
Małgorzata Majza
38e
kwalificatie: 38ste met 18,45 punten
Łucja Matraszek-Chydzińska
27e
kwalificatie: 27ste met 18,95 punten
Katarzyna Snopko
55e
kwalificatie: 55ste met 17,65 punten
Wiesława Żelaskowska
33e
kwalificatie: 33ste met 18,75 punten
Agata Jaroszek-Karczmarek brug (v)
40e
kwalificatie: 40ste met 18,60 punten
Anita Jokiel
36e
kwalificatie: 36ste met 18,75 punten
Małgorzata Majza
35e
kwalificatie: 35ste met 18,90 punten
Łucja Matraszek-Chydzińska
27e
kwalificatie: 27ste met 19,15 punten
Katarzyna Snopko
43e
kwalificatie: 43ste met 18,35 punten
Wiesława Żelaskowska
48e
kwalificatie: 48ste met 18,10 punten
Agata Jaroszek-Karczmarek sprong (v)
35e
kwalificatie: 35ste met 18,90 punten
Anita Jokiel
38e
kwalificatie: 38ste met 18,80 punten
Małgorzata Majza
41e
kwalificatie: 41ste met 18,70 punten
Łucja Matraszek-Chydzińska
31e
kwalificatie: 31ste met 19,05 punten
Katarzyna Snopko
41e
kwalificatie: 41ste met 18,70 punten
Wiesława Żelaskowska
43e
kwalificatie: 43ste met 18,50 punten
Agata Jaroszek-Karczmarek vloer (v)
43e
kwalificatie: 43ste met 18,40 punten
Anita Jokiel
32e
kwalificatie: 32ste met 18,95 punten
Małgorzata Majza
30e
kwalificatie: 30ste met 19,15 punten
Łucja Matraszek-Chydzińska
31e
kwalificatie: 31ste met 19,00 punten
Katarzyna Snopko
38e
kwalificatie: 38ste met 18,75 punten
Wiesława Żelaskowska
32e
kwalificatie: 32ste met 18,95 punten
Agata Jaroszek-Karczmarek individuele meerkamp (v)
42e
kwalificatie: 42ste met 73,65 punten
Anita Jokiel
18e
kwalificatie: 38ste met 74,95 punten
finale: 18de met 74,825 punten
Małgorzata Majza
20e
kwalificatie: 37ste met 75,20 punten
finale: 20ste met 74,500 punten
Łucja Matraszek-Chydzińska
36e
kwalificatie: 32ste met 76,15 punten
finale: 36ste met 46,475 punten
Katarzyna Snopko
44e
kwalificatie: 44ste met 73,45 punten
Wiesława Żelaskowska
41e
kwalificatie: 41ste met 74,30 punten
Łucja Matraszek-Chydzińska
Małgorzata Majza
Anita Jokiel
Wiesława Żelaskowska
Agata Jaroszek
Katarzyna Snopko
meerkamp team (v)
7e
vloer: 7de met 94,80 punten
sprong: 7de met 94,35 punten
brug: 7de met 93,95 punten
balk: 7de met 93,05 punten
totaal: 376,15 punten

  Volleybal bewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannentoernooi bewerken

  Wielersport bewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Benedykt Kocot sprint (m)
11e
1ste ronde serie 6: W van   BRA Fischer: walk-over
2de ronde serie 7: V van   AUS Tucker
herkansingen: V van   NED Veldt
Andrzej Michalak tijdrit (m)
11e
1.07,891
Zbigniew Woźnicki individuele achtervolging (m)
12e
kwalificatie: 12de in 4.53,53
Marek Kulesza
Andrzej Michalak
Janusz Sałach
Zbigniew Woźnicki
ploegenachtervolging (m)
9e
kwalificatie: 9de in 4.28,38
Weg
Jan Jankiewicz wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Czesław Lang
 
4:51.26
Krzysztof Sujka
22e
4:57.38
Tadeusz Wojtas
5e
4:56.12
Stefan Ciekański
Jan Jankiewicz
Czesław Lang
Witold Plutecki
ploegentijdrit (m)
4e
2:04.13,8

  Worstelen bewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

  Zeilen bewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ryszard Skarbiński finn
7e
71,1 punten: (7-17-8-6-6-9-3)
Tomasz Stocki
Leon Wróbel
470
5e
53,0 punten: (1-9-7-4-1-11-12)
Andrzej Iwiński
Ludwik Raczyński
flying dutchman
11e
96,0 punten: (11-DSQ-7-10-9-11-12)
Bogdan Kramer
Jarogniew Krüger
tornado klasse
9e
89,0 punten: (9-9-9-9-10-8-9)
Tomasz Holc
Zbigniew Malicki
star klasse
12e
89,7 punten: (11-10-10-9-DNF-DNF-3)
Jan Bartosik
Zdzisław Kotla
Jerzy Wujecki
soling klasse
9e
76,7 punten: (8-6-4-8-9-9-8)

  Zwemmen bewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.