Hoofdmenu openen

Derde klasse 1948-49 (voetbal België)

voetbal België

Het seizoen 1948/49 was de twintigste editie van de Belgische Derde Klasse. De officiële naam destijds was Promotion (Bevordering of Promotie). RAEC Mons, AS Oostende KM, AS Herstalienne en R. Union Hutoise FC werden kampioen en promoveerden naar Eerste afdeling.

Promotion (Bevordering) 1948-49
Vlag van België
Algemeen
Continent Vlag van Europa Europa
Confederatie UEFA
Land Vlag van België België
Bond KBVB
Promotie naar Eerste Afdeling
Degradatie naar Regionale Afdelingen
Bekercompetitie Beker van België
Competitieniveau Niveau 3
Geschiedenis
Opgericht 1926
Recordkampioen Oude God Sport (2)
Racing FC Montegnée (2)
R. Union Hutoise FC (2)
R. Vilvorde FC (2)
RAS Renaisienne (2)
R. Charleroi SC (2)
R. Excelsior FC Hasselt (2)
AS Oostende KM (2)
R. Fléron FC (2)
K. Tongerse SV Cercle (2)
R. Courtrai Sport (2)
RCS Hallois (2)
Stade Waremmien FC (2)
Cappellen FC KM (2)
SK Roeselare (2)
US du Centre (2)
Titelhouder RUS Tournaisienne
RCS Verviétois
US du Centre
Sint-Truidense VV
Seizoen 1948-49
Editie 20e
Aantal clubs 64 (4 reeksen van 16)
Kampioen A: RAEC Mons
B: AS Oostende KM
C: AS Herstalienne
D: R. Union Hutoise FC
Promotie idem als Kampioen
Degradatie 12 clubs
Seizoensstatistieken
Wedstrijden gespeeld 4 keer 240 op 240
Meeste goals Waterschei SV Thor: 99
Minste goals FC Klim-Op Begijnendijk en
CS Saint-Louis Athus: 35
Minste tegengoals AS Oostende KM: 21
Meeste tegengoals CS Saint-Louis Athus: 129
Actueel
Actuele editie Derde klasse seizoen 2015/16
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

Gedegradeerde teamsBewerken

Volgende vier teams waren gedegradeerd uit de Eerste Afdeling 1947-48 voor de start van het seizoen:

Gepromoveerde teamsBewerken

Volgende twaalf teams waren gepromoveerd uit de regionale afdelingen voor de start van het seizoen:
Zeven clubs maakten hun debuut in de nationale reeksen.

Vijf clubs promoveerden na 1 seizoen terug naar 3e nationale:

Deelnemende teamsBewerken

Volgende 64 ploegen speelden in het seizoen 1948-49 in Bevordering. Ze werden onderverdeeld in 4 reeksen van 16 clubs. Bij elke ploeg wordt het stamnummer aangegeven. De nummers komen overeen met de plaats in de eindrangschikking.

Reeks ABewerken

Stam-
nummer
Club Plaats
44 RAEC Mons Bergen 1
93 RAA Louviéroise La Louvière 2
38 RAS Renaisienne Ronse 3
451 RCS de Schaerbeek Schaarbeek 4
81 SV Oudenaarde Oudenaarde 5
1274 FC La Rhodienne Sint-Genesius-Rode 6
49 R. Vilvorde FC Vilvoorde 7
167 SC Boussu-Bois Boussu 8
75 RCS Brainois Eigenbrakel 9
278 Ass. Marchiennoise des Sports Charleroi 10
42 R. Ixelles SC Elsene 11
87 R. Union Halloise Halle 12
55 R. Crossing FC Ganshoren Ganshoren 13
4290 UBS Auvelais Sambreville 14
137 SC Wasmes[4] Colfontaine 15
268 CS Florennois[5] Florennes 16
Reeks A: Geografische verspreiding clubs

Reeks BBewerken

Stam-
nummer
Club Plaats
53 AS Oostende KM Oostende 1
11 RRC de Gand Gent 2
508 Stade Mouscronnois Moeskroen 3
935 FC Izegem Izegem 4
161 Stade Kortrijk Kortrijk 5
57 KAV Dendermonde Dendermonde 6
56 KSC Menen Menen 7
239 Excelsior AC Sint-Niklaas Sint-Niklaas 8
4451 SV Waregem Waregem 9
1615 RC Harelbeke Harelbeke 10
43 Cappellen FC KM Kapellen 11
432 FCA Meulestede Gent 12
64 K. Tubantia FC Borgerhout 13
4297 SV Temse Temse 14
84 KRC Borgerhout Borgerhout 15
282 RAFC Lokeren Lokeren 16
Reeks B: Geografische verspreiding clubs

Reeks CBewerken

Stam-
nummer
Club Plaats
82 AS Herstalienne Herstal 1
553 Waterschei SV Thor Genk 2
1065 FC Nijlen[6] Nijlen 3
1986 FC Lommelse SK Lommel 4
617 Ans FC[7] Ans 5
2030 Everbeur Sport Averbode, Scherpenheuvel-Zichem 6
223 Daring Leuven Leuven 7
441 Aarschot Sport Aarschot 8
852 Mol Sport Mol 9
232 Bilzerse VV Bilzen 10
369 RCS Visétois Wezet 11
71 Patria FC Tongres Tongeren 12
915 FC Verbroedering Arendonk[1] Arendonk 13
844 Wezel Sport Mol 14
208 Milmort FC[8] Herstal 15
3550 FC Klim-Op Begijnendijk[2] Begijnendijk 16
Reeks C: Geografische verspreiding clubs

Reeks DBewerken

Stam-
nummer
Club Plaats
76 R. Union Hutoise FC Hoei 1
85 Willebroeksche SV Willebroek 2
285 Hoboken SK Hoboken 3
2645 VC Vlug en Vrij Terhagen[9] Rumst 4
77 Racing FC Montegnée Saint-Nicolas 5
415 Nielse SV[10] Niel 6
377 VV Edegem Sport[11] Edegem 7
32 Herve FC Herve 8
125 Bouchoutse VV Boechout 9
33 R. Fléron FC Fléron 10
254 FC Jeunesse Sportive Athusienne[12] Athus 11
215 FC Hannutois Hannuit 12
68 Oude God Sport Mortsel 13
155 FC Wilrijk Wilrijk 14
378 Queue-Du-Bois FC[13] Beyne-Heusay 15
701 CS Saint-Louis Athus[3] Athus 16
Reeks D: Geografische verspreiding clubs

EindstandenBewerken

Bevordering ABewerken

P W G V + - DS Ptn
K 1 RAEC Mons 30 21 8 1 69 25 44 50
  2 RAA Louviéroise 30 19 7 4 61 31 30 45
  3 RAS Renaisienne 30 15 7 8 68 39 29 37
  4 RCS de Schaerbeek 30 15 7 8 55 40 15 37
  5 SV Oudenaarde 30 15 5 10 56 42 14 35
  6 FC La Rhodienne 30 12 7 11 48 49 −1 31
  7 R. Vilvorde FC 30 13 5 12 61 48 13 31
  8 SC Boussu-Bois 30 10 10 10 36 42 −6 30
  9 RCS Brainois 30 10 9 11 53 53 0 29
  10 Ass. Marchiennoise des Sports 30 12 5 13 54 73 −19 29
  11 R. Ixelles SC 30 9 7 14 47 58 −11 25
  12 R. Union Halloise 30 9 7 14 48 65 −17 25
  13 R. Crossing FC Ganshoren 30 8 6 16 54 68 −14 22
D 14 UBS Auvelais 30 6 9 15 53 76 −23 21
D 15 SC Wasmes 30 6 5 19 44 72 −28 17
D 16 CS Florennois 30 5 6 19 36 62 −26 16

P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, D: degradatie

Bevordering BBewerken

P W G V + - DS Ptn
K 1 AS Oostende KM 30 24 4 2 83 21 62 52
  2 RRC de Gand 30 15 7 8 78 49 29 37
  3 Stade Mouscronnois 30 13 7 10 66 62 4 33
  4 FC Izegem 30 10 12 8 51 47 4 32
  5 Stade Kortrijk 30 10 11 9 60 52 8 31
  6 KAV Dendermonde 30 14 3 13 53 42 11 31
  7 KSC Menen 30 10 10 10 36 38 −2 30
  8 Excelsior AC Sint-Niklaas 30 11 8 11 57 58 −1 30
  9 SV Waregem 30 12 6 12 68 60 8 30
  10 RC Harelbeke 30 12 6 12 47 50 −3 30
  11 Cappellen FC KM 30 13 3 14 57 55 2 29
  12 FCA Meulestede 30 10 8 12 54 59 −5 28
  13 K. Tubantia FC 30 10 8 12 56 68 −12 28
D 14 SV Temse 30 10 4 16 44 69 −25 24
D 15 KRC Borgerhout 30 10 1 19 40 69 −29 21
D 16 RAFC Lokeren 30 4 6 20 43 94 −51 14

P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, D: degradatie

Bevordering CBewerken

P W G V + - DS Ptn
K 1 AS Herstalienne 30 23 1 6 97 41 56 47
  2 Waterschei SV Thor 30 18 5 7 99 57 42 41
  3 FC Nijlen 30 19 3 8 90 54 36 41
  4 FC Lommelse SK 30 13 9 8 68 48 20 35
  5 Ans FC 30 14 7 9 68 54 14 35
  6 Everbeur Sport 30 14 4 12 57 55 2 32
  7 Daring Leuven 30 13 5 12 56 61 −5 31
  8 Aarschot Sport 30 13 4 13 52 55 −3 30
  9 Mol Sport 30 14 2 14 50 62 −12 30
  10 Bilzerse VV 30 11 6 13 53 67 −14 28
  11 RCS Visétois 30 11 5 14 39 63 −24 27
  12 Patria FC Tongres 30 9 7 14 68 79 −11 25
  13 FC Verbroedering Arendonk 30 10 5 15 62 56 6 25
D 14 Wezel Sport 30 12 1 17 62 71 −9 25
D 15 Milmort FC 30 5 6 19 41 80 −39 16
D 16 FC Klim-Op Begijnendijk 30 4 4 22 35 94 −59 12

P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, D: degradatie

Bevordering DBewerken

P W G V + - DS Ptn
K 1 R. Union Hutoise FC 30 19 7 4 56 27 29 45
  2 Willebroeksche SV 30 16 9 5 74 35 39 41
  3 Hoboken SK 30 14 7 9 60 36 24 35
  4 VC Vlug en Vrij Terhagen 30 14 7 9 64 47 17 35
  5 Racing FC Montegnée 30 13 7 10 62 66 −4 33
  6 Nielse SV 30 14 5 11 59 42 17 33
  7 VV Edegem Sport 30 14 4 12 56 58 −2 32
  8 Herve FC 30 12 7 11 54 49 5 31
  9 Bouchoutse VV 30 14 3 13 52 51 1 31
  10 R. Fléron FC 30 10 10 10 57 39 18 30
  11 FC Jeunesse Sportive Athusienne 30 12 5 13 46 51 −5 29
  12 FC Hannutois 30 9 10 11 48 42 6 28
  13 Oude God Sport 30 12 4 14 71 65 6 28
D 14 FC Wilrijk 30 7 11 12 40 54 −14 25
D 15 Queue-Du-Bois FC 30 5 5 20 43 86 −43 15
D 16 CS Saint-Louis Athus 30 4 1 25 35 129 −94 9

P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, D: degradatie

Promoverende teamsBewerken

De vier kampioen promoveerden naar Eerste Afdeling 1949-50 op het eind van het seizoen:

  • RAEC Mons (kampioen reeks A) promoveerde na 20 seizoenen terug naar 2e nationale.
  • AS Oostende KM (kampioen reeks B) promoveerde na 2 seizoenen terug naar 2e nationale.
  • AS Herstalienne (kampioen reeks C) promoveerde na 10 seizoenen terug naar 2e nationale.
  • R. Union Hutoise FC (kampioen reeks D) promoveerde na 2 seizoenen terug naar 2e nationale.

Degraderende teamsBewerken

De laatste 3 ploegen van elke reeks degradeerden naar de regionale afdelingen.

stamnummer Club Klassement S3
84 KRC Borgerhout 15e reeks B 6
137 SC Wasmes 15e reeks A 6
155 FC Wilrijk 14e reeks D 4
208 Milmort FC 15e reeks C 4
268 CS Florennois 16e reeks A 4
282 RAFC Lokeren 16e reeks B 8 (waarvan 2 in 2e nationale)
378 Queue-Du-Bois FC 15e reeks D 2
701 CS Saint-Louis Athus 16e reeks D 1
844 Wezel Sport 14e reeks C 8 (waarvan 1 in 2e nationale)
3550 FC Klim-Op Begijnendijk 16e reeks C 1
4290 UBS Auvelais 14e reeks A 1
4297 SV Temse 14e reeks B 1

S3: Onafgebroken aantal seizoenen in 3e nationale op moment van degradatie

Bronnen en voetnotenBewerken