Waalse verkiezingen 2019

Op zondag 26 mei 2019 worden er in Wallonië verkiezingen voor het Waals Parlement gehouden. Deze worden sinds 1999 altijd gelijktijdig met de Europese parlementsverkiezingen gehouden.

Waalse verkiezingen 2019
Waalse verkiezingen 2019
Datum 26 mei 2019
Land Vlag van België België
Te verdelen zetels 75
Vorige regering Regering-Borsus
Opvolging verkiezingen
2014     2024
Portaal  Portaalicoon   Politiek
België

VoorafBewerken

Na de verkiezingen van 2014 vormden PS en cdH de Regering-Magnette onder leiding van PS’er Paul Magnette. In 2017 vormden cdH en MR een nieuwe regering, de Regering-Borsus, onder leiding van MR-politicus Willy Borsus.

KandidatenBewerken

LijsttrekkersBewerken

Overzicht lijsttrekkers Waalse verkiezingen 26 mei 2019
Partij Kieskring Luik Kieskring Verviers Kieskring Hoei-Borgworm Kieskring Charleroi-Thuin Kieskring Doornik-Aat-Moeskroen Kieskring Bergen Kieskring Zinnik-La Louvière Arrondissement Aarlen-Marche-Bastenaken-Neufchâteau-Virton Kieskring Namen Kieskring Dinant-Philippeville Kieskring Nijvel
cdH Alda Greoli Marie-Martine Schyns Damien Wathelet Julien Matagne Mathilde Vandorpe Carlo Di Antonio François Desquesnes René Collin Benoît Dispa Christophe Bastin André Antoine
DéFI Camille Périlleux Dany Beaupain Grégory Vidal Jean-Noël Gillard Emmanuel Cornette Nicolas Dubois Emma Itoua Jasmine Arendt Monique Felix Patrick Pynnaert Pascal Goergen
Ecolo Veronica Cremasco Anne Kelleter Rodrigue Demeuse Christophe Clersy Bénédicte Linard Emmanuel Disabato Valentine Place Jean-Philippe Florent Stéphane Hazée France Masai Hélène Ryckmans
  MR Philippe Dodrimont Pierre-Yves Jeholet Caroline Cassart-Mailleux Nicolas Tzanetatos Jean-Luc Crucke Jacqueline Galant Olivier Destrebecq Willy Borsus Sabine Laruelle François Bellot Valérie De Bue
PP Vanessa Cibour Bruno Berrendorf Adrien Bajoux Thibaut De Coster Anne-Dorothy de Jamblinne de Meux Ruddy Waselynck Laurent Huriaux Jean-François Thiry Fabrice Nemery Abel Gouverneur Nicolas Vermeulen
PS Jean-Claude Marcourt André Frédéric Christophe Collignon Paul Furlan Rudy Demotte Joëlle Kapompolé Laurent Devin Philippe Courard Jean-Charles Luperto Pierre-Yves Dermagne Dimitri Legasse
PTB Alice Bernard Samuel Nemes Maxime Tondeur Germain Mugemangango Jori Dupont John Beugnies Antoine Hermant Alain Nicolas Anouk Vandevoorde Didier Lotin André Van Deuren
Listes Destexhe André-Pierre Puget Jean-Pierre Larose Jonathan Maerckaert Benoît Legros Jean-Marie Delfosse Elisabeth Befumo Steve Flament Bertrand de Craecker Laurence Genot Denis Wauthier Nour de San

KandidatenlijstenBewerken

Hieronder staan de kandidatenlijsten van de partijen. De verkozenen staan vetgedrukt.

Kieskring NijvelBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Hélène Ryckmans André Antoine Valérie De Bue Nicolas Vermeulen Pascal Goergen André Van Deuren Nour de San Dimitri Legasse
2 Laurent Heyvaert Dorothée Tomasetig Jean-Paul Wahl Barbara Pirlet Josiane Leyre Lorena Martinez Cifuentes Stanislas de Lantsheere Laurence Smets
3 Sophie Agapitos Jean-Albert Nyssens Sybille de Coster-Bauchau Marc Devel Renaud Deveen Jean-Pierre Rinschbergh Ria Breyne Raehda Kabir
4 Charles Traoré Anne-Françoise Désirant Olivier Maroy Carine Binard Véronique Vandegoor Michaëla Malpoix Didier Noirhomme Saskia Ghenne
5 Aurélie Marechal Mathieu Wautier Chantal Versmissen-Sollie Dominique Panneels Kevin Charlier Michel Duval Stéphanie Van Lier Julien Gasiaux
6 Clément Rey Christine Huenens Julien Breuer Gisèle Tordoir Catherine Payen Josefina Inarejo Flores Yves Aché Asma Boudouh
7 Anne Dorselaer Vincent Garnie Stéphanie Bury-Hauchart Didier Dupas Mourad Abdelali Marc van Campen Nadine Mainil Samuel Bernard
8 Philippe Evrard Evelyne Stinglhamber-Vanpée Jordan Godfriaux Béatrice De Smet Marlène D'Hondt Colette Nicolay Alain Decastiau Sophie Peeterbroeck
Opvolgers
1 Cindy Duquesne Aurore Heuse Nicolas Janssen Stéphane Juseret Jean-Michel Duchenne Edwin Penninckx Simon Lefebvre Louison Renault
2 Thierry Meunier Sébastien De Jonge Lyseline Louvigny Corinne Pletinckx Marilyne Leherte Patricia Van Walle Véronique Mouchenier Sophie Marcoux
3 Julie Drossaert Marie-Céline Chenoy Nicolas Van der Maren Jean Schoufs Christian Ferdinand Romain Stéphany Alain Hubrecht Roger Henuset
4 Werner Saussez Benjamin Goes Marie-Laure Maes Monika Genten Françoise Rossignol Séverine De Baets Isabelle Grauwels Tiffany Fevery
5 Sese Kabanyegeye Mariame Hichaux Cédric Gillis Jean Massün André Gyre Serge Skrzypek Eric van der Stichelen-Rogier Robin Perpète
6 Olivier Collet Etienne Struyf Patricia Lebon Dominique Bataire Sophie Dupont Claire Chaudoir Mireille De Maersschalck Rose-Marie Temperville
7 Hélène Morciaux Nicole Huygens-Jennebauve Tanguy Stuckens Cedric Grandmont Tanguy van den Branden de Reeth Germain Coopmans Michel Fransquin Julien Dubois
8 Basil Gomes Benoît Jacob Françoise Pigeolet Christine Laforêt Sonia Bossier Gloria Gomez Matos Patricia Gellaerts Yéléna Matuziak

Kieskring BergenBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Manu Disabato Carlo Di Antonio Jacqueline Galant Ruddy Waselynck Nicolas Dubois John Beugnies Elisabeth Befumo Joëlle Kapompole
2 Larissa Fontana Manon Mogenet Richard Miller Christelle Albert Audrey Vandewoude Maria Boutachidis Christian Carlens Jean-Pierre Lepine
3 Guy Nita Fabrice Despretz Véronique Damée Gaetano Cardella Didier Golinveau Fabian André Nathalie Demory Florence Monier
4 Aliénor Lefebvre Lina Santolini Patrick Poli Patricia Donfut Gaetana Basile Thérèse Michels Julien Berkous Alexandre Todisco
5 Julien Sablon Cindy Beriot Muriel Cochez Luc Lowie Frédéric Hondekijn Stéphane Levis Aurélie Rettori Norma Di Leone
Opvolgers
1 Vincent Crépin Pascal Baurain Florent Dufrane Bertrand Ducrot Lise Lefebvre Michel D'Hont François Hutin Joris Durignieux
2 Livia Iwaszko Opaline Meunier Noémie Paillot Dominique Henry Deny Lecocq Céline De Bruyn Carine Delhaye Manuella Senecaut
3 Raphael Sarnelli Yves André François Roosens Moran Damien Patricia Urbain Lucien Ferrarini Ludovicq Corthouts Julien Donfut
4 Brigitte Van Den Abeele-du Trieu Laura Slovinec Fabienne Hannotte Jacqueline Urbain Marc Gillard Sandrine Leleux Ester Porcu Céline Honorez
5 Clotilde Vallée Lionel Pistone Olivier Mathieu Marie Bertieaux Pascal Gobeaux Andreas Grigorean Roger Abrassart Stéphane Bernard

Kieskring Zinnik-La LouvièreBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Valentine Place François Desquesnes Olivier Destrebecq Laurent Huriaux Emma Itoua Antoine Hermant Stève Flament Laurent Devin
2 Marc Kievits Martine Paternostre-Liénard Bénédicte Thibaut Madison Desmarez Frédéric Rochefort Livia Lumia Linda Vandendaele Sophie Pécriaux
3 Aurore Ponciau Benoit Deghorain Damien Sauvage Yves Glineur Rachel Malungu Alain Clement Cyril Baleine Michele Di Mattia
4 José-Manuel Montero Redondo Célestine Djicoune Marie-Christine Duhoux Laurie Rigaux Gianmarco Persico Nathalie Pietquin Isabelle Carton Angélique Maucq
5 Nancy Castillo Yves Guevar Marc Verslype Valentin Huriaux Nicolas Dujardin Raimondo Abis Steeve Guille Philippe Dumortier
Opvolgers
1 Lavdim Quashi Sébastien Deschamps Frédéric Maghe Pascal Wanekem Luc Gaudier Cédric Lecocq Nadine Parmentier Gerard Waterlot
2 Christelle Dambremé Dominique Janssens Véronique Sgallari Angélique Lacaissaigne Véronique Diricq Saskia Deceuninck Florent Hendrickx Elisa Facco
3 Eddy Parmentier Loris Resinelli Hubert Chapelain Robert Dehu Giovanni Sortino Giovanni Dell'Aera Béatrice Bran Youcef Boughrif
4 Mara Pavone Muriel Deppe Florence Gary Marie-Christine Hautman Audrey Rombouts Isabelle Derauw Antony Bondonga Ibeke Julie Marcq
5 Thomas Dawance Aurore Tourneur Charlotte Fontignie Carine Art Guy Cantraine Marcel Couteau Sabine Piet Nebih Alev

Kieskring Doornik-Aat-MoeskroenBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Bénédicte Linard Mathilde Vandorpe Jean-Luc Crucke Anne-Dorothy de Jamblinne de Meux Emmanuel Cornette Jori Dupont Jean-Marie Delfosse Rudy Demotte
2 Simon Varrasse Philippe Duvivier Alice Leeuwerck Jan Vanderkimpen Marylène Brunelle Caroline Sénépart Béatrice Jorion Fatima Ahallouch
3 Esther Ingabire Uwibambe Ophélie Cuvelier Vincent Palermo Marie-Anne Diedens Stéphane Mercier Sandro Amalfi Vincenzo L'Erario Serge Hustache
4 Nicolas Vanmeenen Jean Vandenberghe Laurence Feron Jean Panier Laetitia De Mil Viviane Delannoy Céline Starquit Clarisse Cantillon
5 Tatiana Stellian Chadia Bouayachi Benoit Mat Micheline Collyns Renaud Garnier José Daumerie Francis Despotte Pascal De Handschutter
6 Emmanuel Ottevaere Jean-Jacques Pieters Annelyse Deville Jean-François Demartin Anne Gheysens Bernadette Legrand Christiane D'Hondt Marie Piraux
7 Constance Vander Maren Ann Cloet-Faingnaert Stéphane Delfosse Sonia Decruyenaere François Schietse Thibault Morel Marcel Anseau Dominique Rochette
Opvolgers
1 Laurent Agache Nicolas Dumont Véronique Durenne Guy Hoeck Gery Baele Jean-Pierre Nys Nicola L'Erario Dorothée De Rodder
2 Chloé Deltour Christine Leroy Hervé Cornillie Kathy Pevenage Gwendolyn Dehantschutter Dominique Martin Véronique Lecocq Luc Van der Stichelen
3 Laurent Courtois Alexandre Boitte Muriel Delcroix Benoit Labrique Christian Mahieu Michel Mommerency Luc Gorrez Laetitia Liénard
4 Eglantine Gossuin Adeline Capart Bastien Marlot Anaïs Godfriaux Anne Duhain Marie François Melissa Jacquart Christophe Deville
5 François Otten Oger Brassart Catherine Rasmont Jean Evens Nathan Willems Louis Nedved Tse-hsine Tchen Kheltoum Marir
6 Adrienne Roman Christelle Loiselet Philippe Bracaval Aline Vandensteen Rolande Sadin Alice Delannoy Danielle Anseau David Werquin
7 Philippe Mouton Jean Delestrain Violaine Herbaux Francis Villet Bernard Robette Christian Gandibleux Maria Sturiale Quentin Huart

Kieskring Charleroi-ThuinBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Christophe Clersy Julien Matagne Nicolas Tzanetatos Thibaut Decoster Jean-Noël Gillard Germain Mugemangango Benoît Legros Paul Furlan
2 Vinciane Ruelle Caroline Desalle Rachel Sobry Christine Van Den Bergh Ingrid Colicis Amandine Pavet Raymonde Schaeck Latifa Gahouchi
3 Vincent Debruyne Johan Pétré Adrien Dolimont Stève Maloteau Maklouf Galoul Christian Viroux Patrick Thoron Mourad Sahli
4 Marine Biset Véronique Couture Aurore Goossens Nancy Ronsse Kathy De Stercke Julie Vincke Carine Gahide Virginie Gonzalez Moyano
5 Luc Parmentier Nejmi Serdar Philippe Knaepen Jonathan Salvé Philippe De Neef Vincent De Witte Yvan Martin Serdar Kilic
6 Alexandra Dehez Simone De Gendt Aurélie Nkasa Liloko Maryline Van Hellemont Maria Mignone Maïte Teixeira de Pinho Marguerite Waterlot Virginie Geeraerts
7 Basile Desgain Eric Thiry Tanguy Dardenne Jérémy Busine Sébastien Renquin David Dupire Georges Cambron Olivier Henry
8 Chantal Doffiny Carine Haubruge Véronique Thomas Isabelle Hoquet Antonietta Cascitelli Aurélie Otte Nicole Boon Isabelle Greco
9 Jean-Marc Monin Tanguy Luambua Franck Goffaux Sébastien Philippe Philippe Vanhadenhoven Emile Vassart Michel Vangertruy Philippe Blanchart
10 Zaïna Ihirrou Barbara Osselaer Marie Knoops Raymonde Legroux Isabelle Noël Jamila Ammi Zoigsa Papadopoulos Laurence Meire
Opvolgers
1 Sandra Gily Jean-Marc Poullain Yves Binon Dave Podolski Christel Micelli Jean Callebaut Christine Manand Maxime Hardy
2 Sebastien Brousse Pauline Piérart Florence Cauchie Deborah Remy Bruno Renard Katrin Davidts Camille Nuytens Sophie Mengoni
3 Aurélie Hauben Steven Royez Emmanuel Wart Dany Kindt Amandine Fosty Dorian Burnotte Jossianne Michaux Alpaslan Beklevic
4 Renaud Glinne Lydie Beugnier Dominique Nicolas Patricia Payen Bruno Vanhemelryck Christiane Drumel Gérard Maton Véronique Riez
5 Carine Bouwens Bruno Patte Philippe Lannoo Joseph Bisschop Ludivine Schmelzer Renaud Calvo Gil Susi Piria Gaëtan Bangisa
6 Benoît Van de Perre Pauline Prös Tatiana Gabrielli Sabrina Vanhemelen Dimitri Marit Nora Hebbache Alex Navaux Amandine Sautier
7 Hélène Charles Thibaud Lecut Emmanuel Wiard Frédéric Parée Melissa De Neef Eric Hufkens Charlotte Defrène Karim Chaïbaï
8 Maxime Michel Sylviane Mongiello Gülten Albaktemur Lolly Derycke Denis Dupont Rosaria Cazzetta Marcel Dethier Cornella Iacona
9 Patricia Vanespen Albert Frère Michel Siciliano Jean Vanstichel Anita Vermeire Jean-Marie Renaux Sylvie Bocace Marcellin Marchal
10 Paul Timmermans Véronique Salvi Ludivine Taquin Nicoline Job Nathan Mariotti Géraldine Salmon Doriano Brivitello Babette Jandrain

Kieskring Aarlen-Marche-Bastenaken-Neufchâteau-VirtonBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Jean-Philippe Florent René Collin Willy Borsus Jean-François Thiry Jasmine Arendt Alain Nicolas Bertrand de Craecker Philippe Courard
2 Coralie Paul Anne-Catherine Goffinet Anne Laffut Isabelle Wattiaux Jean-Claude Cremer Magali Hausser Julie Decker Véronique Biordi-Taddei
3 François Rion Yves Degeye Michel Jacquet Philippe Loneux Jocelyne Franssen Michel Bovy Wouter Liekens Timothé Denis
4 Brigitte Pétré Catherine Mathelin Stéphanie De Wachter Murielle Lambrechts Thibault De Ridder Irina Tamby Lindsay Brichard Françoise Caprasse
5 Adrien Hotton Loïc Pierrard Yves Besseling Marc Dupont Marie Brasseur Bernard Bissen Mathieu Delforge Lucas Schamno
6 Annie Goffin Véronique Léonard-Dutroux Carole Janssens Martine Legrand Jean-Marc Lambert Catherine Cowé Sarah Heymans Séverine Pierret-Burton
Opvolgers
1 Nicole Graas Coralie Bonnet Yves Evrard Thierry Preumont Sébastien Pecheur Zoran Bozjakovic Mireille Sokoloff Malika Sonnet
2 André Chanteux Michel Mullens Laura Debatty Viviane Ravet Carine Pinson Elise Noël Gilbert Delporte Franck Istace
3 Lieve Van Buggenhout Véronique Balthazard Eric Lejeune André Lallemand Jacques Dujardin Stéphane Dessoy Véronique Grandjean Martine Simon
4 Corentin Genotte Léon Collin Edwige Frisch Leila Belhadi Véronique Dominicus-Van Den Bussche Aurélie Kimmes Christophe Spoiden Philippe Lefebvre
5 Claudia Massot Isabelle Michel Henri Thiry Philippe Vilain Philippe Gatelier Ghislain Tas Monique Misonne Nathalie Heyard-Ughi
6 Hugues Pierrard François Kinard Caroline Lecomte Olga Voytovych Véronique Willems Marie-Josée Margan Cédric Sacre Francis Steifer

Kieskring LuikBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Veronica Cremasco Alda Greoli Philippe Dodrimont Vanessa Cibaur Camille Périlleux Alice Bernard André-Pierre Puget Jean-Claude Marcourt
2 Olivier Bierin Jean-Denis Lejeune Diana Nikolic Patrick Gonay Léon Beuken Julien Liradelfo Renée Kamps Christie Morreale
3 Daphné Wislez Christine Mottart Fabian Culot Chantal Deltour Catherine Dubois Laure Lekane Salvatore Scarciotta Mauro Lenzini
4 Mehdi Bouacida Vincent Moyse Séverine Philippens-Thiry Luc de Swart Serge Thibautgeorges Manu Nihon Adeline Joskin Sandrine Roberty
5 Assia Moukkas Sylvia De Jonghe Laurent Radermecker Aurélie Schoumaker Fatima Bourouaha Liliane Picchietti Steve Counet Ernur Colak
6 Philippe Renard Paul Ernoux Clara Todaro François Engelen François Louis-Vlassis Pascal Biesmans Muriel Monis Isabelle Cappa
7 Sybille Mertens Anne Ghaye Fuat Agirbas Stéphanie Firquet Julie Schleifer Fernande Servais José Paulussen Thierry Witsel
8 Johan Tirtiaux Julien Etienne Stéphanie Monfort Jean-Michel Mayeresse Olivier Schlaks Daniel Limbioul Audrey Soumagne Sarah El Hasnaoui
9 Aline De Barros Fiona Krins Alain Collienne Sandrine Dupont Adeline Zurstrassen Giulia Pirard Joseph Rigô Waziri Ilou Barma
10 Jean-François Verjans Christian Javaux Linda Gettino Daniel Trips Adrien Dillen Frédérick Belli Veronique Detiège Marie-Virginie Brimbois
11 Isabelle Bonazza Khadija Tentaoui Elaraqi Patrick Philippe Françoise Humblet Anne-Catherine Lacrosse Céline Fassotte Pierre Dessers Sébastien Doutreloup
12 José Daras Jean-Christophe Henon Marie-Jeanne Lola Angelo Castagna Tarek Boudaoud Donavan Willems Marie Piette Isabelle Humblet
13 Philippe Henry Carine Clotuche Paul Kaba Marie Maréchal André Sauvage David Ambrosio Sébastien Neyens Francis Gomez
Opvolgers
1 Claudy Mercenier Benjamin Bodson Thomas Cialone Sébastien Renard Thomas Dechaineux Annick Gérard Paul Deralleux Laurent Léonard
2 Cécile Petit Vinciane Pirmolin Anne Thans-Debruge Dominique Roucourt Zeinab Dia David Reina Karoline Sohet Zoé Istaz-Slangen
3 Mehdi Bouzalgha Serge Ernst Audrun Brouns Angela Giannico Serge Peret Aurélie Stock Nathan Costalunga Fabien Bertrand
4 Elodie Carnevali Julie Colemans Pascale Otoul Anicée Verhagen Rosine Ingabire Hervé Noel Rose Helman Caroline Heylen
5 Maurizio Passanisi Philippe Lamalle Adrien Croisier Patrice Eggen Michel Cordonnier Aurélie Daenen Daniel Chot Pierre Etienne
6 Caroline Cuesta Cordon Annick Grandjean Sandra Belhocine France Snyders Marina Wick Michel Fissette Regina Ramanzotti Marina Libertiaux
7 Fabian Doyen Kabirou Oumarou Amadou Yves Trillet Franco Todaro Fabrice Langen Jacqueline De Smedt Jean-François Floymon Christopher Sortino
8 Nathalie François Martine Lejeune Sophie Michotte Gabrielle Hengels Claire Lorent Merlin Leonard Dominique Demarche Catherine Schlitz
9 David Beckers Abdelali Mernissi Thierry Wesley Delaval Philippe Meunier Valentin Derouwaux Eva Meeùs David Lecocq Vincent Demonty
10 Camille Godfraind Jessica Gallo Sylvie Kouame Emmanuelle Brivitello Awa Ba Lucien Laeners Clémence Cohen Yamina Meziani
11 Christophe Verbeeren Fabrice Merola Fabrice Drèze Alain Ramackers Romain Stassart Barbara Tuna Frédéric Renard Thibaud Smolders
12 Anne Dister Laure Malherbe Anne-Catherine Flagothier Christine Maclot Jacqueline Britte François Ferrara Kimberley De Clercq Edith Bertholet
13 Quentin le Bussy Michel de Lamotte Virginie Defrang-Firket Paolo Piccinelli Charles-Philippe-Emmanuel Beaujean Laura Leon Fanjul Pascal Dinsart Déborah Geradon

Kieskring Hoei-BorgwormBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Rodrique Demeuse Damien Wathelet Caroline Cassart-Mailleux Adrien Bajoux Grégory Vidal Maxime Tondeur Jonathan Maerckaert Christophe Collignon
2 Géraldine Blavier Françoise Kunsch-Lardinoit Manu Douette Mélanie Scandereberg Myriam Renard Patricia Noben Anne Vandenheede Stéphanie Kiproski
3 Luc Viatour Xavier Lisein Morgane Siplet Arthur Barbiaux Patrick Thomas Marc Denonville Stéphane Malemprée Vincent Burton
4 Isabelle Denys Séverine Bovy-Simon Raphaël Dubois Monique Leroux Sara Fossion Céline Mendels-Flandre Tuong-Vi Dang Virginie Di Notte
Opvolgers
1 Cecile Bertrand Benoît Cartilier Thomas Roland Claude Paygnard Daniel Laurent Sophie Gaspard Yve Debens Eric Lomba
2 Johan Volont Marie Pauly-Fabry Nathalie Klée Aurélie Bassichet Valérie Didion Gregory Piron Céline Menchior Christelle Guise
3 Julie Faniel Jean-François Wanten Philippe Mordant Dorian Haquet Christophe Rorive Jessica Paquot Kevin Plainevaux Frédéric Léonard
4 Jean-Michel Javaux Marie-Claire Binet Caroline Laruelle-Van Kerrebroeck Véronique Letroye Mirianne Malherbe Ruben Garcia Otero Diana Janski Christine Lenaerts

Kieskring VerviersBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Anne Kelleter Marie-Martine Schyns Pierre-Yves Jeholet Bruno Berrendorf Daniel Beaupain Samuel Nemes Jean-Pierre Larose André Frédéric
2 Hajib El Hajjaji Simon Dethier Christine Mauel Irène Dederichs Nadine Degée Magali Hausser Roxana Gutierrez Rodriguez Sonja Cloot
3 Doris Quadflied Maria Capocci Fabien Legros Marc Gerombeau Sébastien Dessoy Michel Bovy Philippe Klein Ersel Kaynak
4 Fabrice Léonard Jonathan Deckers Michelle Habets Geneviève Jacobs Jeanne Bollen Irina Tamby Amanda Gaspard Julie Beckers
5 Martine Endron Anne Lignoul Bertrand Thomas Laurent Lorquet Dimitri Cordonnier Bernard Bissen Bernard Delatte Konda Lukoki
6 Dorian Kempeneers Marcel Henn Nathalie Levêque Brigitte Roudelet Denise Sotrez Catherine Cowé Julie Pressia Melanie Blesgen
Opvolgers
1 Matthieu Daele Robert Nelles Charles Gardier Eric Van Renterghem Bruno Nicolay László Schoonbrodt Steve Landrain Véronique Bonni
2 Nezha Darraji Valentine Bourgeois Stéphanie Cortisse Vanessa Berrendorf Claire Joye Alexia Magis Rita Galasse Didier Nyssen
3 Jordan Pirson Jean-François Denis Jean-Luc Nix Jacques Huet Bruno Poswick André Robert Kevin Hustings Natacha Mossoux
4 Céline Demonceau Sandra Houben-Meessen Tina Freches Claire Ubbiali Marija Matula Nathalie Schoonbrodt Marianne Vanhengel Baptiste Grignard
5 Michel Neumann Léon Stassen Michel Fransolet Nicolas Lejeune Geoffrey Bisiaux Henri Bartholoméus Arnaud Palmaers Sylvia Belly
6 Dorothea Schwall-Peters Astrid Bastin Donatienne Solheid Véronique Bobon Nathalie Piret Madisson Finck Jennifer Painblanc Bernard Mercenier

Kieskring NamenBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 Stéphane Hazée Benoît Dispa Sabine Laruelle Fabrice Nemery Monique Félix Anouk Vandevoorde Laurence Genot Jean-Charles Luperto
2 Valérie Delporte Charlotte Bazelaire Gilles Mouyard Alberte Brassinne Claude Vermeir Karl Boulanger Benjamin Dubucq Gwenaëlle Grovonius
3 Thibaut Jacquet Christophe Gilon Coraline Absil Guy Vandurme Severine Finet Sylvie Dachet Diba Lobognon Vincent Sampaoli
4 Laetitia Fain Laurie Spineux Simon Lacroix Kiara Gonzalez Gonzalez Frederic Delcommène Cédric Libert Patrick Cambien Nermin Kumanova
5 Arnaud Deflorenne Pierre Collard-Bovy Caroline Allard William Quartier Amandine Hester Muriel Simonart Régine Birger Pierre Seron
6 Béatrice Minne Christelle Plomteux Bernard Guillitte Sarah Midadi Callogero Mendola Jean-François Lenoir David Ferber Sylvie Michel
7 Christine Halut Yves Delforge Anne Romainville Yves Sautois Amaury Alexandre Axelle Thirifays Eliane Baurin Paul Wattecamps
Opvolgers
1 Bénédicte Rochet Isabelle Moinnet-Joiret Laurent Henquet Béatrice Cambier Philippe Kerbusch Valery Mathieu Stéphane Wathelet Fabian Martin
2 Jean-Luc Revelard Philippe Mattart Isabelle Magnée Alban Smeets Gisèle Generet Véronique Léonard Jacqueline Delaby Laura Bioul
3 Laure Van Mello Dorothée Klein Arnaud Maquille Bernadette Cornet Sébastien Strazzer Etienne Hilson Christian Mupoyi Jean-Louis Close
4 Bernard Dubuisson Philippe Vautard Sarah Geens Stéphane Gustin Pamela Najwer Amina Saidi Béatrice Colard Betty Hainaut
5 Rachelle Vafidis Bernadette Mineur-Crémers Luc Delire Liliane Legrand Bernard Dacier Alain Delsaux Nicolas Conotte Jordy Carlier
6 Philippe Defeyt Dany Weverbergh Stéphanie Thoron Alain Robert Agnès Kabarere Julie Dielis Luciane Bacq Isabelle Doneux-Paindaveine
7 Romane Marchal Geneviève Lazaron Luc Gennart Monique Boulard Daniel Arteman Éric Victor Gillard Albert Ramaekers Hélène Pauss

Kieskring Dinant-PhilippevilleBewerken

Plaats Ecolo cdH MR PP DéFI PTB Listes Destexhe PS
Effectieven
1 France Masai Christophe Bastin François Bellot Abel Gouverneur Patrick Pynnaert Didier Lottin Denis Wauthier Pierre-Yves Dermagne
2 Raphaël Frédérick Anne-Caroline Burnet Françoise Mathieux Katayoun Afzalian Alison Dumortier Nancy Demol Adeline De Vestele Christine Poulin
3 Lina Porrovecchio Marc Lejeune Richard Fournaux Christophe Quettier Axel Bereau Bruno Denis Robert Jacquet Claude Bultot
4 Martin Fanuel Christine Bador Valérie Lecomte Maryse Matz Emilie Sizaire Laurence Kwanten Jacqueline Toussaint Annick Duchesne
Opvolgers
1 Claudy Lottin Stéphane Lasseaux Frédérick Botin Eddy Hudsyn Malika Fivet Jean-François Michel Francis Michel Eddy Fontaine
2 Cheila Olix Camille Castaigne Laetitia Brogniez Ann Franquet Vincent Mathieu Florence Dechamps Audrey Jadot Audrey Bernard
3 Antoine Mariage Claudy Noiret Philippe Bultot Marcel Moortgat Magaly Deblaere André Delpierre Philippe Westhovens Jérôme Anceau
4 Delphine Claes Laurence Daffe Mélanie Havenne Jeanine Petit Christophe Dubois Marguerite Camby Estelle Kabwagira Viviane Delizée

UitslagenBewerken

Zetelverdeling Waals Parlement 2019
10
12
23
10
20
10 12 23 10 20 
De 75 zetels zijn als volgt verdeeld:

WalloniëBewerken

Dit is de uitslag voor geheel Wallonië.

Partij 2019 2014 verschil
stemmen perc. zetels perc. zetels zetels
PS 532.422 26,17 23 30,9 30 -7
MR 435.878 21,42 20 26,7 25 -5
Ecolo 294.631 14,48 12 8,6 4 +8
PTB 278.343 13,68 10 5,8 2 +8
CdH 223.775 11,00 10 15,2 13 -3
DéFI 84.219 4,14 0 2,5 0 -
PP 74.622 3,67 0 4,9 1 -1
Listes Destexhe 30.878 1,52 0 - - -
Overige 80.045 3,94 0 5,5 0 -
Totaal Geldig 2.034.813 100,0 75 75
Blanco & Ongeldig 185.630 8,36
Totaal Stemmen 2.220.443 100%
Ingeschreven Kiezers 2.563.033 100%

Uitslagen per provincieBewerken

Hoewel de verkiezingen plaatsgrijpen op het niveau van de kieskring, vindt de apparentering plaats op het niveau van de provincie. Bovendien bestaan de provincies Waals-Brabant en Luxemburg uit slechts één kieskring (namelijk Nijvel en Aarlen-Marche-Bastenaken-Neufchâteau-Virton).

HenegouwenBewerken

Dit is de uitslag voor de provincie Henegouwen.

Henegouwen
Partij 2019 2014 verschil
stemmen perc. zetels perc. zetels zetels
PS 239.616 33,23 11 38,2 15 -4
MR 122.336 16,97 5 22,2 8 -3
PTB 115.073 15,96 5 5,8 0 +5
Ecolo 83.938 11,64 3 6,7 0 +3
CdH 63.296 8,78 3 12,8 5 -2
PP 27.361 3,79 0 4,8 0 -
DéFI 26.907 3,73 0 2,3 0 -
Listes Destexhe 8.900 1,23 0 - - -
Overige 33.628 4,66 0 7,25 0 -
Totaal Geldig 721.055 100,0 27 28 -1
Blanco & Ongeldig 75.523 9,48
Totaal Stemmen 796.578 100%
Ingeschreven Kiezers 923.330 100%

Verkozenen:

Kieskring Bergen (5)

Kieskring Charleroi-Thuin (10)

Kieskring Doornik-Aat-Moeskroen (7)

Kieskring Zinnik-La Louvière (5)

LuikBewerken

Dit is de uitslag voor de provincie Luik.

Luik
Partij 2019 2014 verschil
stemmen perc. zetels perc. zetels zetels
PS 154.893 25,47 7 30,1 8 -1
MR 124.103 20,41 6 25,7 7 -1
Ecolo 93.921 15,45 4 9,3 2 +2
PTB 93.293 15,34 4 8,3 2 +2
CdH 56.816 9,34 2 13,2 3 -1
PP 26.047 4,28 0 5,5 1 -1
DéFI 23.144 3,81 0 2,2 0 -
Listes Destexhe 9.955 1,64 0 - - -
Overige 25.197 4,26 0 5,8 0 -
Totaal Geldig 608.089 100,0 23 23 -
Blanco & Ongeldig 54.168 8,18
Totaal Stemmen 662.257 100%
Ingeschreven Kiezers 777.418 100%


Verkozenen:

Kieskring Hoei-Borgworm (4)

Kieskring Luik (13)

Kieskring Verviers (6)

LuxemburgBewerken

Dit is de uitslag voor de provincie Luxemburg.

Luxemburg
Partij 2019 2014 verschil
stemmen perc. zetels perc. zetels zetels
MR 41.705 25,27 2 28,2 2 =
CdH 37.151 22,51 2 30,0 2 =
PS 32.317 19,58 1 23,2 1 =
Ecolo 24.323 14,74 1 8,5 0 +1
PTB 14.933 9,05 0 1,7 0 -
PP 5.044 3,06 0 4,7 0 -
DéFI 4.786 2,90 0 2,0 0 -
Listes Destexhe 1.549 0,94 0 - - -
Overige 3.240 1,96 0 1,6 0 -
Totaal Geldig 165.048 100,0 6 5 +1
Blanco & Ongeldig 17.142 9,41
Totaal Stemmen 182.190 100%
Ingeschreven Kiezers 204.189 100%

Kieskring Aarlen-Marche-Bastenaken-Neufchâteau-Virton (6)

NamenBewerken

Dit is de uitslag voor de provincie Namen.

Namen
Partij 2019 2014 verschil
stemmen perc. zetels perc. zetels zetels
PS 69.793 23,21 3 27,9 4 -1
MR 66.050 21,97 3 27,3 4 -1
CdH 46.296 15,40 2 19,5 2 =
Ecolo 45.039 14,98 2 9,6 1 +1
PTB 36.970 12,30 1 5,0 0 +1
DéFI 14.186 4,72 0 2,5 0 -
PP 9.623 3,20 0 4,4 0 -
Listes Destexhe 4.443 1,48 0 - - -
Overige 8.285 2,76 0 4,0 0 -
Totaal Geldig 300.685 100,0 11 11 -
Blanco & Ongeldig 24.397 6,98
Totaal Stemmen 325.082 100%
Ingeschreven Kiezers 371.584 100%

Kieskring Dinant-Philippeville (4)

Kieskring Namen (7)

Waals-BrabantBewerken

Dit is de uitslag voor de provincie Waals-Brabant.

Waals-Brabant
Partij 2019 2014 verschil
stemmen perc. zetels perc. zetels zetels
MR 81.684 34,04 4 41,5 4 =
Ecolo 47.410 19,76 2 11,7 1 +1
PS 35.803 14,92 1 19,5 2 -1
CdH 20.216 8,43 1 12,0 1 =
PTB 18.074 7,53 0 2,8 0 -
DéFI 15.196 6,33 0 4,7 0 -
PP 6.547 2,73 0 4,1 0 -
Listes Destexhe 6.031 2,51 0 - - -
Overige 8.975 3,74 0 3,7 0 -
Totaal Geldig 239.936 100,0 8 8
Blanco & Ongeldig 14.400 5,66
Totaal Stemmen 254.336 100%
Ingeschreven Kiezers 286.522 100%

Kieskring Nijvel (8)

BronBewerken