Hoofdmenu openen

Saarland op de Olympische Zomerspelen 1952

Saarland nam als land dat sinds 1949 onder bestuur stond van Frankrijk, deel aan de Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki, Finland. Het zou de eerste en tegelijk ook laatste Olympische deelname blijken te zijn. In 1957 sloot het land zich aan bij Duitsland. In 1956 had het ook aan de Spelen kunnen deelnemen, maar toen werd een verenigd Duits team afgevaardigd dat sporters uit zowel Saarland, West-Duitsland en Oost-Duitsland omvatte.

Saarland op de Olympische Zomerspelen 1952
Land Saarland
IOC-landcode SAA
Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki
Vlaggendrager Toni Breder
Aantal deelnemers 36 (5 vrouwen)
Aantal disciplines 9
Medailles goud
0
zilver
0
brons
0
totaal
0
Saarland op de Zomerspelen
1952
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Duitsland Duitsland (1896-1936, 1992-)
Vlag van Duits eenheidsteam Duits eenheidsteam (1956-1964)
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland Bondsrepubliek Duitsland (1968-1988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Het voetbalelftal had zich ingeschreven voor het voetbaltoernooi, maar trok zich voor de wedstrijd in de voorronde tegen Oostenrijk terug.

De in Saarland geboren Therese Zenz[1] (geboren op 15 oktober 1932 in Merzig), eindigde bij het kanovaren op de negende plaats. In 1956 en 1960, dan uitkomend voor het Duits Eenheidsteam, zou ze drie zilveren medailles winnen. In 1964 zou ze de coach zijn van de goudenmedaillewinnaars Roswitha Esser en Annemarie Zimmermann.

Inhoud

Resultaten en deelnemers per onderdeelBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Toni Breder verspringen (m)
19e
kwalificatie groep A: 8ste met 6,88m
Willi Burgard hink-stap-springen (m)
29e
kwalificatie groep A: 15de met 13,86m
Hilde Antes 80m horden (v)
25e
serie 2: 4de in 12,0
Hilde Antes
Inge Eckel
Ursel Finger
Inge Glashörster
4x100m (v)
13e
serie 1: 5de in 49,0
Ursel Finger verspringen (v)
25e
kwalificatie groep A: 11de met 5,27m

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Helmut Hofmann -51kg (m)
17e
1ste ronde: V van   KOR Han: knock-out
Kurt Schirra -57kg (m)
9e
1ste ronde: W van   VEN Aranguren: 2-1
2de ronde: V van   HUN Erdei: 0-3
Willi Rammo -71kg (m)
17e
1ste ronde: V van   AUT Hamberger: 0-3

  TurnenBewerken

  Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Norbert Dietrich vloer (m)
173e
13,85 punten
Rolf Lauer
144e
15,90 punten
Walter Müller
164e
14,80 punten
Heinz Ostheimer
126e
16,35 punten
Arthur Schmitt
154e
15,25 punten
Fred Wiedersporn
137e
16,15 punten
Norbert Dietrich sprong (m)
176e
13,90 punten
Rolf Lauer
161e
16,20 punten
Walter Müller
128e
17,35 punten
Heinz Ostheimer
110e
17,65 punten
Arthur Schmitt
173e
14,50 punten
Fred Wiedersporn
128e
17,40 punten
Norbert Dietrich brug (m)
147e
15,85 punten
Rolf Lauer
157e
15,40 punten
Walter Müller
140e
16,20 punten
Heinz Ostheimer
167e
14,60 punten
Arthur Schmitt
106e
17,55 punten
Fred Wiedersporn
176e
12,90 punten
Norbert Dietrich rekstok (m)
133e
15,95 punten
Rolf Lauer
143e
15,25 punten
Walter Müller
106e
16,80 punten
Heinz Ostheimer
177e
9,80 punten
Arthur Schmitt
87e
17,30 punten
Fred Wiedersporn
143e
15,25 punten
Norbert Dietrich ringen (m)
94e
17,45 punten
Rolf Lauer
165e
14,6 punten
Walter Müller
151e
15,45 punten
Heinz Ostheimer
114e
16,80 punten
Arthur Schmitt
87e
17,65 punten
Fred Wiedersporn
176e
12,75 punten
Norbert Dietrich paard voltige (m)
156e
13,15 punten
Rolf Lauer
137e
14,30 punten
Walter Müller
150e
13,60 punten
Heinz Ostheimer
109e
15,95 punten
Arthur Schmitt
94e
16,55 punten
Fred Wiedersporn
121e
15,35 punten
Norbert Dietrich meerkamp individueel (m)
155e
90,15 punten
Rolf Lauer
150e
91,70 punten
Walter Müller
143e
94,20 punten
Heinz Ostheimer
153e
91,15 punten
Arthur Schmitt
119e
98,80 punten
Fred Wiedersporn
156e
89,80 punten
Norbert Dietrich
Rolf Lauer
Walter Müller
Heinz Ostheimer
Arthur Schmitt
Fred Wiedersporn
meerkamp team (m)
155e
481,80 punten

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Heinrich Heß
Kurt Zimmer
K-2 1000m (m)
13e
serie 2: 4de in 4.01,4
K-2 10000m (m)
12e
48.05,6
Therese Zenz K-1 500m (v)
13e
serie 3: 3de in 2.26,9
finale: 9de in 2.27,9

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Günther Schütt skiff (m)
7e
serie 2: 3de in 7.58,4
herkansingen: 1ste in 7.38,4
herkansingen 2: 2de in 7.42,9
Klaus Hahn
Herbert Kesel
twee-zonder (m)
7e
serie 2: 3de in 7.58,4
herkansingen: 1ste in 7.38,4
herkansingen 2: 2de in 7.42,9
Werner Biel
Hans Krause-Wichmann
Achim Krause-Wichmann
Hanns Peters
vier-zonder (m)
8e

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Karl Bach floret (m)
41e
Günther Knödler
54e
Ernst Rau
49e
Karl Bach
Günther Knödler
Ernst Rau
floret team (m)
11e
groep 1: 3de
Karl Bach sabel (m)
49e
Günther Knödler
56e
Ernst Rau
44e
Karl Bach
Walter Brödel
Günther Knödler
Ernst Rau
Willi Rößler
sabel team (m)
11e
groep 1: 3de

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ludwig Gräf 50m geweer 3 houdingen (m)
38e
1089 punten
Hans Eschenbrenner 50m geweer liggend (m)
52e
384 punten
Ludwig Gräf
40e
381 punten

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
Werner Zimmer -52kg (m)
14e
1ste ronde: V van   GER Weber
2de ronde: V van   FIN Honkala
Norbert Kohler -57kg (m)
10e
1ste ronde: W van   GUA Johnston
2de ronde: V van   GER schmitz
3de ronde: V van   SWE Persson: 0-3
Erich Schmidt -67kg (m)
10e
1ste ronde: V van   EGY Hussain: 0-3
2de ronde: W van   GRE Petmezas: 3-0
3de ronde: W van   BEL Cools: 3-0

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georg Mascetti 400m vrije slag (m)
50e
serie 1: 7de in 5.31,2