Hoofdmenu openen

Zweden op de Olympische Zomerspelen 2016

Zweden nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 152 sporters die in 22 olympische sportdisciplines uitkwamen. Vlaggendrager bij de opening was Therese Alshammar; wielrenster Emma Johansson droeg de Zweedse vlag bij de sluitingsceremonie.

Zweden op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Zweden
IOC-landcode SWE
NOC Sveriges Olympiska Kommitté
(sv) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Therese Alshammar (opening)
Emma Johansson (sluiting)
Aantal deelnemers 152
Aantal disciplines 22
Medailles
Rang: 29
goud
2
zilver
6
brons
3
totaal
11
Zweden op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Zweden op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

De Zweedse ploeg, de grootste sinds Atlanta 1996, won voor de 27ste keer op rij ten minste één medaille op de Olympische Zomerspelen. In totaal wonnen de Zweden elf medailles, waarvan twee goud, zes zilver en drie brons. Acht van de elf medailles werden gewonnen door vrouwen, die ook een meerderheid vormden in de olympische ploeg. Zwemster Sarah Sjöström won goud op de 100 meter vlinderslag, met een nieuw wereldrecord. Ze was de eerste Zweedse zwemster die olympisch goud won.[1] Ook mountainbikester Jenny Rissveds won een gouden medaille. Zij won de vrouwenwedstrijd in het mountainbiken.[2] Een van de overige negen medailles werd gewonnen door het Zweeds vrouwenvoetbalelftal. Zij verloren op 19 augustus de finale van het toernooi van Duitsland (1–2).

MedailleoverzichtBewerken

DeelnemersBewerken

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Perseus Karlström 20 km snelwandelen (m) DNF
Michel Tornéus verspringen (m) 26e kwalificaties: 7,65 m (26e)
Melker Svärd Jacobsson polsstokhoogspringen (m) DNS
Daniel Ståhl discuswerpen (m) 14e kwalificaties: 62,26 m (14e)
Axel Härstedt 10e kwalificaties: 63,58 m (7e)
finale: 62,12 m (10e)
Kim Amb speerwerpen (m) 17e kwalificaties: 80,49 m (17e)
Lovisa Lindh 800 m (v) halve finale series: 2:00.04 (2e)
halve finale: 1:59.41 (4e)
Meraf Bahta 5000 m (v) 6e series: 4:06.82 (5e)
halve finale: 4:06.41 (5e)
finale: 4:12.59 (6e)
Sarah Lahti 10.000 m (v) 12e 31:28.43 (12e, NR)
Susanna Kallur 100m horden (v) series series: 13.04 (5e)
Charlotta Fougberg 3000 m steeplechase (v) series series: 9:31.16 (8e)
Khaddi Sagnia verspringen (v) 27e kwalificaties: 6,25 m (27e)
Erika Kinsey hoogspringen (v) 29e kwalificaties: 1,85 m (29e)
Sofie Skoog 7e kwalificaties: 1,94 m (7e)
finale: 1,93 m (7e)
Angelica Bengtsson polsstokhoogspringen (v) 14e kwalificaties: 4,55 m (14e)
Michaela Meijer 17e kwalificaties: 4,45 m (17e)

  BadmintonBewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Henri Hurskainen enkelspel (m) groepsfase groepsfase
won van   Lino Muñoz (21–12, 21–11)
verloor van   Srikanth Kidambi (6–21, 18–21)

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anna Laurell Nash –75 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Savannah Marshall (0–3)

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Christine Bjerandaal individueel (v) tweede ronde plaatsingsronde: 611 punten (47e)
eerste ronde
won van   Ana Rendón (6–2)
tweede ronde
verloor van   Kang Un-ju (2–6)

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Angelica Roos –58 kg (v) 12e trekken: 84 kg (13e)
stoten: 110 kg (11e)
totaal: 194 kg (12e)

  GolfBewerken

  Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
David Lingmerth mannen 11e totaal: 278 punten (par −6, 11e)
Henrik Stenson   totaal: 270 punten (par −14, 2e)
Pernilla Lindberg Vrouwen 31e totaal: 286 punten (par +2, 31e)
Anna Nordqvist 11e totaal: 278 punten (par –6, 11e)

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Emma Larsson meerkamp individueel (v) 35e kwalificaties
sprong: 14,066
brug ongelijk: 12,766
balk: 14,000
vloer: 13,500
totaal: 54,332 punten (35e)

  HandbalBewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mattias Andersson
Mikael Appelgren
Fredrik Petersen
Jerry Tollbring
Mattias Zachrisson
Andreas Nilsson
Jesper Nielsen
Jonathan Stenbäcken
Philip Stenmalm
Lukas Nilsson
Jim Gottfridsson
Kim Andersson
Johan Jakobsson
Tobias Karlsson
mannen groepsfase zesde
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW W V G V T Saldo
1   Duitsland 5 4 1 0 153 141 +12 8
2   Slovenië 5 4 1 0 137 126 +11 8
3   Brazilië 5 2 2 1 141 150 –9 5
4   Polen 5 2 3 0 139 140 –1 4
5   Egypte 5 1 1 3 129 143 –14 3
6   Zweden 5 1 4 0 132 131 +1 2
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro   Zweden 29–32   Duitsland
9 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro   Egypte 26–25   Zweden
11 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro   Slovenië 29–24   Zweden
13 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro   Zweden 24–25   Polen
15 augustus 16:40 21:40 Rio de Janeiro   Zweden 30–19   Brazilië

VrouwenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Filippa Idéhn
Johanna Bundsen
Louise Sand
Nathalie Hagman
Michaela Ek
Linn Blohm
Frida Tegstedt
Jenny Alm
Jamina Roberts
Linnea Torstenson
Isabelle Gulldén
Hanna Blomstrand
Carin Strömberg
Sabina Jacobsen
Angelica Wallén
vrouwen kwartfinale zie hieronder
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Rusland 5 5 0 0 165 147 +18 10
2   Frankrijk 5 4 0 1 118 93 +25 8
3   Zweden 5 2 1 2 150 141 +9 5
4   Nederland 5 1 2 2 135 135 0 4
5   Zuid-Korea 5 1 1 3 130 136 −6 3
6   Argentinië 5 0 0 5 101 147 −46 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 21:50 01:50 Rio de Janeiro   Zweden 31−21   Argentinië
8 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro   Zuid-Korea 28−31   Zweden
10 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro   Rusland 36−34   Zweden
12 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro   Zweden 2929   Nederland
14 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro   Zweden 25−27   Frankrijk
Kwartfinale 16 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro   Zweden 20−33   Noorwegen

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robin Pacek –81 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Travis Stevens: yuko
Marcus Nyman –90 kg (m) bronzen finale tweede ronde
won van   Sherali Juraev: ippon
derde ronde
won van   Celtus Dossou Yovo: ippon
kwartfinale
verloor van   Cheng Xunzhao: ippon
herkansing
won van   Alexandre Iddir: ippon
bronzen finale
verloor van   Gwak Dong-han: ippon
Martin Pacek –100 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Cho Gu-ham: shido
Mia Hermansson –63 kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Edwige Gwend: ippon

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Isak Öhrström K-1 (m) 15e series: 91.43 (13e)
halve finale: 156.77 (15e)
Petter Menning K-1 200 m (m) 10e series: 35.264 (5e)
halve finale: 34.995 (6e)
B-finale: 37.104 (2e)
Linnea Stensils K-1 200 m (v) 7e series: 40.828 (2e)
halve finale: 41.245 (2e)
finale: 41.293 (7e)
Karin Johansson
Sofia Paldanius
K-2 500 m 9e series: 1:46.456 (7e)
halve finale: 1:44.090 (4e)
B-finale: 1:47.207 (1e)

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

DressuurBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Patrik Kittel individueel 16e Grand Prix: 74,586 punten (22e)
Grand Prix Special: 73,866 punten (18e)
Grand Prix Freestyle: 76,018 punten (16e)
Mads Hendeliotwitz Grand Prix Special Grand Prix: 71,771 punten (29e)
Grand Prix Special: 71,681 punten (29e)
Juliette Ramel Grand Prix Special Grand Prix: 74,943 punten (19e)
Grand Prix Special: 72,045 punten (28e)
Tinne Vilhelmson-Silfvén 8e Grand Prix: 76,414 punten (11e)
Grand Prix Special: 77,199 punten (7e)
Grand Prix Freestyle: 81,535 punten (8e)
Mads Hendeliowitz
Patrik Kittel
Juliette Ramel
Tinne Vilhelmson-Silfvén
team 5e Grand Prix: 75,319 punten (5e)
Grand Prix Special: 74,370 punten (5e)
totaal: 74,845 punten (5e)

EventingBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Linda Algotsson individueel 45e dressuur: 50,90 strafpunten (47e)
crosscountry: 109,60 strafpunten (48e)
springconcours 1: 4 strafpunten (45e)
totaal: 164,50 strafpunten (45e)
Sara Algotsson Ostholt 36e dressuur: 45,30 strafpunten (19e)
crosscountry: 61,20 strafpunten (37e)
springconcours 1: 6 strafpunten (36e)
totaal: 112,60 strafpunten (36e)
Frida Andersén DNF dressuur: 47,90 strafpunten (36e)
crosscountry: 9,20 strafpunten (12e)
springconcours 1: DNF
Ludwig Svennerstål 27e dressuur: 51 strafpunten (48e)
crosscountry: 28,40 strafpunten (26e)
springconcours 1: 8 strafpunten (27e)
totaal: 87,40 strafpunten (27e)
Linda Algotsson
Sara Algotsson Ostholt
Frida Andersén
Ludwig Svennerstål
team 11e dressuur: 144,20 strafpunten (10e)
crosscountry: 98,90 strafpunten (7e)
springconcours 1: 121,40 strafpunten (11e)
totaal: 364,50 strafpunten (11e)

SpringconcoursBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Malin Baryard-Johnsson individueel tweede ronde kwalificaties
kwalificatieronde 1: 8 strafpunten (53e)
kwalificatieronde 2: 4 strafpunten (46e)
Rolf-Göran Bengtsson eerste ronde kwalificaties
kwalificatieronde 1: 16 strafpunten (64e)
Peder Fredricson   kwalificaties
kwalificatieronde 1: 0 strafpunten (1e)
kwalificatieronde 2: 0 strafpunten (1e)
kwalificatieronde 3: 1 strafpunt (2e)
finale
finaleronde A: 0 strafpunten (1e)
finaleronde B: 0 strafpunten (2e)
Henrik von Eckermann 24e kwalificaties
kwalificatieronde 1: 0 strafpunten (1e)
kwalificatieronde 2: 4 strafpunten (15e)
kwalificatieronde 3: 8 strafpunten (31e)
finale
finaleronde A: 4 strafpunten (16e)
finaleronde B: 12 strafpunten (24e)
totaal: 16 strafpunten (24e)
Malin Baryard-Johnsson
Rolf-Göran Bengtsson
Peder Fredricson
Henrik von Eckermann
team 7e kwalificaties
kwalificatieronde 1: 8 strafpunten (8e)
kwalificatieronde 2: 8 strafpunten (7e)
kwalificatieronde 3: 10 strafpunten (7e)
totaal: 18 strafpunten (7e)

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anna Malvina Svennung skiff (v) 15e series: 8:48.46 (5e)
herkansing: 7:46.35 (1e)
kwartfinale: 7:38.07 (4e)
halve finale C/D: 8:00.41 (2e)
C-finale: 7:32.54 (3e)

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Håkan Dahlby dubbeltrap 18e kwalificaties: 121 punten (18e)
Stefan Nilsson skeet (m) 5e kwalificaties: 121 punten (3e)
halve finale: 14 punten (5e)
Marcus Svensson   kwalificaties: 123 punten (1e, OR)
halve finale: 16 punten (1e)
finale: 15 punten (2e)

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nikita Glasnović –57 kg (v) bronzen finale eerste ronde
won van   Caroline Marton (4−0)
kwartfinale
won van   Suvi Mikkonen (7−4)
halve finale
verloor van   Jade Jones (4−9)
bronzen finale
verloor van   Kimia Alizadeh (1−5)
Elin Johansson –67 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Nigora Tursunkulova (2−2SD)

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pär Gerell enkelspel (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Hugo Calderano (1−4)
Kristian Karlsson derde ronde tweede ronde
won van   Wang Jianan (4−1)
derde ronde
verloor van   Vladimir Samsonov (2−4)
Pär Gerell
Kristian Karlsson
Mattias Karlsson
team (m) kwartfinale eerste ronde
wonnen van de   Verenigde Staten (3−0)
kwartfinale
verloren van   Zuid-Korea (1−3)
Matilda Ekholm enkelspel (v) derde ronde tweede ronde
won van   Jennifer Wu (4−2)
derde ronde
verloor van   Jeon Ji-hee (1−4)
Li Fen derde ronde tweede ronde
won van   Barbora Balážová (4–3)
derde ronde
verloor van   Li Xiaoxia (0–4)

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Johanna Larsson enkelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Alizé Cornet (1–6, 6–2, 3–6)

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lisa Nordén vrouwen 16e zwemmen: 19:17
wielrennen: 1:01:18
hardlopen: 37:55
totaal: 2:00:03 (16e)

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tim Erlandsson
Andreas Linde
Pa Konate
Jacob Une Larsson
Adam Lundqvist
Alexander Milošević
Joakim Nilsson
Jonathan Stenbäcken
Philip Stenmalm
Lukas Nilsson
Noah Sonko Sundberg
Sebastian Starke Hedlund
Astrit Ajdarević A
Alexander Fransson
Abdul Khalili
Robin Quaison
Ken Sema
Muamer Tanković
Simon Tibbling
Mikael Ishak
Jordan Larsson
Valmir Berisha
mannen groepsfase vierde
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Nigeria 3 2 0 1 6 6 0 6
2   Colombia 3 1 2 0 6 4 +2 5
3   Japan 3 1 1 1 7 7 0 4
4   Zweden 3 0 1 2 2 4 –2 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
4 augustus 19:00 00:00 Manaus   Zweden 22   Colombia
7 augustus 19:00 00:00 Manaus   Zweden 0–1   Nigeria
10 augustus 19:00 00:00 Salvador   Japan 1–0   Zweden

VrouwenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hilda Carlén
Hedvig Lindahl
Jonna Andersson
Emma Berglund
Magdalena Ericsson
Nilla Fischer
Jessica Samuelsson
Linda Sembrant
Lisa Dahlkvist
Elin Rubensson
Olivia Schough
Caroline Seger
Kosovare Asllani
Stina Blackstenius
Sofia Jakobsson
Fridolina Rolfö
Lotta Schelin
Emilia Appelqvist
Pauline Hammarlund
vrouwen
Groep E
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Brazilië 3 2 1 0 8 1 +7 7
2   China 3 1 1 1 2 3 –1 4
3   Zweden 3 1 1 1 2 5 –3 4
4   Zuid-Afrika 3 0 1 2 0 3 –3 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
3 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro   Zweden 1–0   Zuid-Afrika
6 augustus 22:00 03:00 Rio de Janeiro   Brazilië 5–1   Zweden
9 augustus 22:00 03:00 Brasilia   China 00   Zweden
Kwartfinale 12 augustus 13:00 18:00 Brasilia   Verenigde Staten 11
(3–4 n.s.)
  Zweden
Halve finale 16 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro   Brazilië 00
(3–4 n.s.)
  Zweden
Finale 19 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro   Zweden 1–2   Duitsland

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MountainbikeBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jenny Rissveds vrouwen   1:30:16 (1e)

WegBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Emilia Fahlin wegwedstrijd (v) 27e 3:58:03 (27e)
Emma Johansson VS   3:51:27 (2e)
Sara Mustonen DNF

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrije stijlBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sofia Mattsson –53 kg (v)   eerste ronde
won van   Odunayo Adekuoroye (5−0)
kwartfinale
won van   Katarzyna Krawczyk (3−1)
halve finale
verloor van   Helen Maroulis (0−5)
bronzen finale
won van   Zhong Xuechun (5−0)
Johanna Mattsson –58 kg (v) voorronde voorronde
verloor van   Sakshi Malik (1−3)
Henna Johansson –63 kg (v) kwartfinale eerste ronde
won van   Adéla Hanzlíčková (4−0)
kwartfinale
verloor van   Marjia Mamasjoek (1−3)
herkansing
verloor van   Jekaterina Larionova (0−5)
Jenny Fransson –69 kg (v)   eerste ronde
won van   Signe Marie Store (3−0)
kwartfinale
won van   Aline Focken (3−1)
halve finale
verloor van   Sara Dosho (1−3)
bronzen finale
won van   Dorothy Yeats (3−1)

Grieks-RomeinsBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zakarias Berg –85 kg (m) voorronde voorronde
verloor van   Habibollah Akhlaghi (0−4)
Fredrik Schön –98 kg (m) bronzen finale voorronde
won van   Tsimafej Dzejnitsjenka (3−1)
eerste ronde
won van   Balázs Kiss (3−1)
kwartfinale
won van   Elis Guri (4−0)
halve finale
verloor van   Yasmany Lugo (0−3)
bronzen finale
verloor van   Ghasem Rezaei (1−3)
Johan Eurén –130 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van   Ivan Popov (5−0)
kwartfinale
verloor van   Mijaín López (0−3)
herkansing
verloor van   Heiki Nabi (0−3)

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jesper Stålheim Laser (m) 16e totaal: 137 punten (16e)
Max Salminen Finn (m) 6e totaal: 90 punten (6e)
Fredrik Bergström
Anton Dahlberg
470 (m) 6e totaal: 106 punten (6e)
Josefin Olsson Laser Radial (v) 6e totaal: 90 punten (6e)
Lisa Ericson
Hanna Klinga
49erFX (v) 11e totaal: 103 punten (11e)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Erik Persson 100 m schoolslag (m) 32e series: 1:01.20 (32e)
200 m schoolslag (m) 11e series: 2:10.15 (12e, NR)
halve finale: 2:10.12 (11e, NR)
Simon Sjödin 200 m vlinderslag (m) 12e series: 1:56.46 (13e, NR)
halve finale: 1:56.71 (12e)
200 m wisselslag (m) 16e series: 1:59.41 (10e)
halve finale: 2:00.81 (16e)
Therese Alshammar VO 50 m vrije slag (v) 15e series: 24.73 (12e)
halve finale: 24.72 (15e)
Sarah Sjöström 13e series: 24.66 (10e)
halve finale: 24.69 (13e)
Michelle Coleman 100 m vrije slag (v) DNS
Sarah Sjöström   series: 53.37 (3e)
halve finale: 53.16 (4e)
finale: 52.99 (3e)
Michelle Coleman 200 m vrije slag (v) 7e series: 1:56.54 (7e)
halve finale: 1:56.05 (5e)
finale: 1:56.27 (7e)
Sarah Sjöström   series: 1:56.11 (3e)
halve finale: 1:54.65 (1e)
finale: 1:54.08 (2e, NR)
Sophie Hansson 100 m schoolslag (v) 26e series: 1:08.67 (26e)
Jennie Johansson 9e series: 1:06.84 (10e)
halve finale: 1:07.06 (9e)
Sophie Hansson 200 m schoolslag (v) 26e series: 2:30.59 (26e)
Sarah Sjöström 100 m vlinderslag (v)   series: 56.26 (1e)
halve finale: 55.84 (1e, OR)
finale: 55.48 (1e, WR)
Louise Hansson 31e series: 59.73 (31e)
Stina Gardell 200 m wisselslag (v) 29e series: 2:15.66 (29e)
Louise Hansson 29e series: 2:15.66 (29e)
Michelle Coleman
Louise Hansson
Ida Marko Varga
Sarah Sjöström
4×100 m vrije slag (v) 5e series: 3:36.42 (6e)
finale: 3:35.90 (5e)
Michelle Coleman
Louise Hansson
Ida Marko Varga
Sarah Sjöström
4×200 m vrije slag (v) 5e series: 7:53.43 (8e)
finale: 7:50.26 (5e)
Jennie Johansson
Ida Lindborg
Sarah Sjöström
4×100 m wisselslag (v) 9e series: 3:59.45 (9e)