Hoofdmenu openen

Tsjechië op de Olympische Zomerspelen 2016

Tsjechië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Het land had een selectie bestaande uit meer dan honderd sporters, actief in twintig olympische sportdisciplines. Judoka Lukáš Krpálek droeg de Tsjechische vlag bij de openingsceremonie; hij won het enige goud van Tsjechië in 2016, door in de gewichtsklasse tot 100 kilogram de Azerbeidzjaan Gasimov te verslaan.[1] Josef Dostál, drager van de nationale vlag bij de sluitingsceremonie, was winnaar van een van de overige tien olympische medailles van de Tsjechische ploeg: bij de K-1 1000 meter sprint won hij het zilver.[2] Dostál was ook succesvol met de K-4 op de 1000 meter, waarbij Tsjechië het brons won.

Tsjechië op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Tsjechië
IOC-landcode CZE
NOC Czech Olympic Committee
(cs) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Lukáš Krpálek (opening)
Josef Dostál (sluiting)
Aantal deelnemers 105
Aantal disciplines 20
Medailles
Rang: 43
goud
1
zilver
2
brons
7
totaal
10
Tsjechië op de Zomerspelen
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Tsjechië op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Bohemen Bohemen (19001912)
Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije (19201992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Deelnemers en resultatenBewerken

(m) = mannen, (v) = vrouwen

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pavel Maslák 400 m (m) halve finale series: 45.54 (5e)
halve finale: 45.06 (3e)
Jakub Holuša 1500 m (m) halve finale series: 3:38.31 (1e)
halve finale: 3:40.83 (9e)
Petr Svoboda 110 m horden halve finale series: 13.65 (6e)
halve finale: 13.67 (8e)
Lukáš Gdula 50 km snelwandelen DSQ
Radek Juška verspringen (m) 13e kwalificaties: 7,84 m (13e)
Jaroslav Bába hoogspringen (m) 14e kwalificaties: 2,26 m (12e)
finale: 2,20 m (14e)
Michal Balner polsstokhoogspringen (m) 7e kwalificaties: 5,60 m (10e)
finale: 5,50 m (7e)
Jan Kudlička 4e kwalificaties: 5,70 m (7e)
finale: 5,75 m (4e)
Petr Frydrych speerwerpen (m) 12e kwalificaties: 83,60 m (5e)
finale: 79,12 m (12e)
Jakub Vadlejch 8e kwalificaties: 83,27 m (7e)
finale: 82,42 m (8e)
Vítězslav Veselý 7e kwalificaties: 82,85 m (10e)
finale: 82,51 m (7e)
Tomáš Staněk kogelstoten (m) 20e kwalificaties: 19,76 m (20e)
Adam Helcelet tienkamp 12e 100 m: 11.06 (847 punten)
verspringen: 7,35 m (898 punten)
kogelstoten: 15,11 m (796 punten)
hoogspringen: 2,04 m (840 punten)
400 m: 49.51 (837 punten)
110 m horden: 14.37 (927 punten)
discuswerpen: 44.13 (749 punten)
polsstokhoogspringen: 4,70 m (819 punten)
speerwerpen: 68,20 m (862 punten)
1500 m: 4:34.41 (716 punten)
totaal: 8291 punten (12e)
Jiří Sýkora 25e 100 m: 11.15 (827 punten)
verspringen: 7,00 m (814 punten)
kogelstoten: 13,45 m (695 punten)
hoogspringen: 1,98 m (785 punten)
400 m: 49,88 m (820 punten)
110 m horden: 15.02 (847 punten)
discuswerpen: 44,49 m (756 punten)
polsstokhoogspringen: NM (0 punten)
speerwerpen: 56,99 m (693 punten)
1500 m: DNF (0 punten)
totaal: 6237 punten (25e)
Zuzana Hejnová 400 m horden (v) 4e series: 55.54 (2e)
halve finale: 54.55 (1e)
finale: 53.92 (4e)
Denisa Rosolová halve finale series: 56.36 (4e)
halve finale: 57.39 (8e)
Anežka Drahotová 20 km snelwandelen (v) 10e 1:30:43 (10e)
Eva Vrabcová-Nývltová marathon (v) 26e 2:33:51 (26e)
Michaela Hrubá hoogspringen (v) 18e kwalificaties: 1,92 m (18e)
Romana Maláčová polsstokhoogspringen (v) 24e kwalificaties: 4,30 m (24e)
Jiřina Svobodová 19e kwalificaties: 4,45 m (19e)
Barbora Špotáková speerwerpen (v)   kwalificaties: 64,65 m (2e)
finale: 64,80 m (3e)
Kateřina Šafránková kogelslingeren (v) 17e kwalificaties: 68,33 m (17e)
Kateřina Cachová zevenkamp 24e 100 m horden: 13.19 (1096 punten)
hoogspringen: 1,77 m (941 punten)
kogelstoten: 12,38 m (686 punten)
200 m: 24.32 (950 punten)
verspringen: 5,91 m (822 punten)
speerwerpen: 37,77 m (625 punten)
800 m: 2:18.95 (838 punten)
totaal: 5958 punten (24e)
Eliška Klučinová 22e 100 m horden: 14.07 (968 punten)
hoogspringen: 1,80 m (978 punten)
kogelstoten: 14,41 m (821 punten)
200 m: 25.37 (853 punten)
verspringen: 6,08 m (874 punten)
speerwerpen: 46,73 m (797 punten)
800 m: 2:22.81 (786 punten)
totaal: 6077 punten (22e)

  BadmintonBewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Petr Koukal enkelspel (m) groepsfase groepsfase
verloor van   Rajiv Ouseph (14–21, 18–21)
verloor van   Sho Sasaki (10–21, 21–16, 12–21)
Kristína Gavnholt enkelspel (v) groepsfase groepsfase
verloor van   Akane Yamaguchi (22–20, 12–21, 15–21)
verloor van   Tee Jing Yi (20–22, 15–21)

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jiří Orság +105 kg (m) 8e trekken: 185 kg (14e)
stoten: 240 kg (6e)
totaal: 425 kg (8e)

  GolfBewerken

  Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Klára Spilková vrouwen 48e totaal: 295 punten (par +11)

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
David Jessen meerkamp individueel (m) 47e kwalificaties
vloer: 12,233 punten
paard voltige: 12,166 punten
ringen: 13,336 punten
sprong: 14,500 punten
brug: 13,100 punten
rekstok: 14,316 punten
totaal: 79,681 punten (47e)

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pavel Petřikov –60 kg (m) derde ronde tweede ronde
won van   Gavin Mogopa: ippon
derde ronde
verloor van   Naohisa Takato: ippon
Jaromír Ježek –73 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Magdiel Estrada: waza-ari
Lukáš Krpálek VO –100 kg (m)   tweede ronde
won van   Jorge Fonseca: waza-ari
derde ronde
won van   Maxim Rakov: shido
kwartfinale
won van   Ryunosuke Haga: shido
halve finale
won van   Cyrille Maret: ippon
finale
won van   Elmar Gasimov: ippon

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vítězslav Gebas C-1 (m) 4e series: 102.78 (14e)
halve finale: 98.77 (5e)
finale: 97.57 (4e)
Jonáš Kašpar
Marek Šindler
C-2 (m) 8e series: 103.43 (4e)
halve finale: 108.09 (2e)
finale: 108.35 (8e)
Jiří Prskavec K-1 (m)   series: 88.71 (7e)
halve finale: 90.62 (2e)
finale: 88.99 (3e)
Josef Dostál VS K-1 1000 m (m)   series: 3:35.342 (1e)
halve finale: 3:36.384 (4e)
finale: 3:32.145 (2e)
Martin Fuksa C-1 200 m (m) 5e series: 4:01.492 (2e)
halve finale: 4:01.793 (1e)
finale: 4:03.322 (5e)
C-1 1000 m (m) 9e series: 40.311 (3e)
halve finale: 40.311 (4e)
B-finale: 39.760 (9e)
Filip Šváb K-1 200 m (m) series series: 35.567 (7e)
Filip Dvořák
Jaroslav Radoň
C-2 1000 m (m) 7e series: 3:36.818 (4e)
halve finale: 3:42.166 (2e)
finale: 3:49.352 (7e)
Daniel Havel
Jan Štěrba
K-2 1000 m (m) 12e series: 3:53.907 (6e)
halve finale: 3:21.569 (4e)
finale: 3:25.966 (12e)
Josef Dostál
Daniel Havel
Jan Štěrba
Lukáš Trefil
K-4 1000 m (m)   series: 2:52.027 (1e)
finale: 3:05.176 (3e)
Kateřina Kudějová K-1 (v) 10e series: 102.06 (5e)
halve finale: 103.78 (4e)
finale: 108.76 (10e)

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jan Kuf mannen 36e zwemmen: 2:05.84 (26e, 323 punten)
schermen: 19 W, 16 V (15e, 215 punten)
paardrijden: EL (33e, 0 punten)
gecombineerd: 12:15.62 (34e, 565 punten)
totaal: 1103 punten (36e)
David Svoboda 9e zwemmen: 2:05.59 (23e, 324 punten)
schermen: 21 W, 14 V (7e, 226 punten)
paardrijden: 18 strafpunten (19e, 282 punten)
gecombineerd: 11:20.92 (10e, 620 punten)
totaal: 1452 punten (9e)
Barbora Kodedová vrouwen 26e zwemmen: 2:24.70 (34e, 266 punten)
schermen: 20 W, 15 V (10e, 220 punten)
paardrijden: 51 strafpunten (28e, 249 punten)
gecombineerd: 13:25.36 (29e, 495 punten)
totaal: 1230 punten (26e)

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ondřej Synek skiff (m)   series: 7:21.90 (1e)
kwartfinale: 6:50.51 (2e)
halve finale: 6:58.56 (1e)
finale: 6:44.10 (3e)
Lukaš Helešic
Jakub Podrazil
twee-zonder (m) 7e series: 6:42.71 (3e)
halve finale: 6:32.85 (6e)
finale: 7:00.04 (7e)
Jiří Kopáč
Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Miroslav Vraštil Jr.
lichte vier-zonder (m) 12e series: 6:39.95 (5e)
herkansing: 6:04.30 (3e)
halve finale: 6:33.43 (6e)
B-finale: 6:43.52 (12e)
Miroslava Knapková skiff (v) 7e series: 8:28.90 (2e)
kwartfinale: 7:37.04 (2e)
halve finale: 7:47.53 (4e)
B-finale: 7:22.86 (7e)
Lenka Antošová
Kristýna Fleissnerová
dubbel-twee (v) 10e series: 7:35.85 (4e)
herkansing: 7:03.68 (3e)
halve finale: 7:03.79 (6e)
B-finale: 7:43.77 (10e)

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jiří Beran degen (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Athos Schwantes (6–8)
Alexander Choupenitch floret (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Alaaeldin Abouelkassem (8–15)

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Filip Nepejchal 10 m luchtgeweer (m) 35e kwalificaties: 619,9 punten (35e)
50 m drie houdingen (m) 21e kwalificaties: 1169 punten (21e)
50 m liggend 33e kwalificaties: 620,5 punten (33e)
David Kostelecký trap (m) 4e kwalificaties: 118 punten (5e)
halve finale: 13 punten (3e)
finale: 9 punten (4e)
Adéla Bruns 10 m luchtgeweer (v) 32e kwalificatie: 411,8 punten (32e)
50 m drie houdingen (v) 7e kwalificaties: 582 punten (8e)
finale: 404,3 punten (7e)
Nikola Mazurová 10 m luchtgeweer (v) 18e kwalificatie: 414,4 punten (18e)
50 m drie houdingen (v) 25e kwalificaties: 575 punten (25e)
Libuše Jahodová skeet (v) 20e kwalificaties: 58 punten (20e)

  SynchroonzwemmenBewerken

  Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Soňa Bernardová
Alžběta Dufková
duet 18e kwalificaties
technische routine: 80,0640 punten (18e)
vrije routine: 80,5333 punten (18e)
totaal: 160,5973 punten (18e)

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lubomír Jančařík enkelspel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Zokhid Kenjaev (2–4)
Dimitrij Prokopcov eerste ronde eerste ronde
verloor van   Segun Toriola (2–4)
Hana Matelová enkelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Zhang Mo (3–4)
Iveta Vacenovská tweede ronde eerste ronde
won van   Lady Ruano (4–0)
tweede ronde
verloor van   Tetjana Bilenko (0–4)

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lukáš Rosol enkelspel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Benoît Paire (6–3, 3–6, 4–6)
Lukáš Rosol
Radek Štěpánek
dubbelspel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   FerrerBautista Agut (1–6, 4–6)
Petra Kvitová enkelspel (v)   eerste ronde
won van   Tímea Babos (6–1, 6–2)
tweede ronde
won van   Caroline Wozniacki (6–2, 6–4)
derde ronde
won van   Jekaterina Makarova (4–6, 6–4, 6–4)
kwartfinale
won van   Elina Svitolina (6–2, 6–0)
halve finale
verloor van   Mónica Puig (4–6, 6–1, 3–6)
bronzen finale
won van   Madison Keys (7–5, 2–6, 6–2)
Lucie Šafářová tweede ronde eerste ronde
won van   Karin Knapp (4–6, 6–1, 6–1)
tweede ronde
verloor van   Kirsten Flipkens (2–6, ret.)
Barbora Strýcová tweede ronde eerste ronde
won van   Yanina Wickmayer (7–66, 6–1)
tweede ronde
verloor van   Sara Errani (2–6, 2–6)
Andrea Hlaváčková
Lucie Hradecká
dubbelspel (v) halve finale eerste ronde
wonnen van   SvitolinaSavtsjoek (7–61, 1–6, 6–4)
tweede ronde
wonnen van   PengZhang (6–4, 6–4)
kwartfinale
wonnen van   KasatkinaKoeznetsova (6–4, 4–6, 7–5)
halve finale
verloren van   BacsinszkyHingis (7–5, 63–7, 2–6)
bronzen finale
verloor van   ŠafářováStrýcová (5–7, 1–6)
Barbora Strýcová
Lucie Šafářová
  eerste ronde
wonnen van   S WilliamsV Williams (6–3, 6–4)
tweede ronde
wonnen van   BouchardDabrowski (64–7, 6–2, 6–4)
kwartfinale
wonnen van   ErraniRoberta Vinci (4–6, 6–4, 6–4)
halve finale
verloren van   MakarovaVesnina (67–7, 4–6)
bronzen finale
wonnen van   HlaváčkováHradecká (7–5, 6–1)
Lucie Hradecká
Radek Štěpánek
dubbelspel (g)   eerste ronde
wonnen van   MuguruzaNadal (w/o)
kwartfinale
wonnen van   BeguTecău (6–4, 7–5)
halve finale
verloren van   Mattek-SandsSock (4–6, 63–7)
bronzen finale
wonnen van   MirzaBopanna (6–1, 7–5)

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vendula Frintová vrouwen 27e zwemmen: 19:21
wielrennen: 1:04:27
hardlopen: 36:29
totaal: 2:01:49 (27e)

  VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Barbora Hermannová
Markéta Sluková
beach (v) groepsfase groepsfase
verloren van   BednarczukSeixas (21–19, 17–21, 11–15)
verloren van   BaquerizoFernández (15–21, 19–21)
wonnen van   GallayKlug (13–21, 21–19, 15–8)
herkansing
verloren van   BirlovaOekolova (19–21, 21–12, 10–15)

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jan Bárta weg (m) DNF
tijdrit (m) 15 1:15:56.91 (15e)
Petr Vakoč weg (m) 58e 6:30:05 (58e)
Leopold König weg (m) DNF
tijdrit (m) 11e 1:15:23.64 (11e)
Zdeněk Štybar weg (m) DNF
Pavel Kelemen sprint (m) eerste ronde kwalificatieronde: 9.969 (14e)
eerste ronde
verloor van   Grégory Baugé (+0.050)
herkansing
verloor van   Patrick Constable (+0.378)
keirin (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Damian Zieliński (+0.214, 6e)
herkansing
verloor van   Azizulhasni Awang (+0.180, 4e)
Ondřej Cink mountainbike (m) 14e 1:38:18 (14e)
Jaroslav Kulhavý   1:34:18 (2e)
Jan Škarnitzl 22e 1:41:11 (22e)
Kateřina Nash mountainbike (v) 5e 1:32:25 (5e)

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Adéla Hanzlíčková –63 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Henna Johansson (0–4)

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Karel Lavický RS:X (m) 31e totaal: 324 punten (31e)
Viktor Teplý Laser (m) 28e totaal: 222 punten (28e)
Veronika Fenclová Laser Radial (v) 12e totaal: 113 punten (12e)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jan Micka 400 m vrije slag (m) 29e series: 3:49.97 (29e)
1500 m vrije slag (m) 12e series: 14:58.69 (12e)
Pavel Janeček 400 m wisselslag (m) 24e series: 4:22.09 (24e)
Barbora Seemanová 200 m vrije slag (v) 31e series: 2:00.26 (31e)
Simona Baumrtová 100 m rugslag (m) 17e series: 1:01.08 (17e)
200 m rugslag (m) 23e series: 2:13.26 (23e)
200 m wisselslag (v) 36e series: 2:17.21 (36e)
Martina Moravčíková 100 m schoolslag (v) 26e series: 1:08.50 (26e)
200 m schoolslag (v) 18e series: 2:27.51 (18e)
Lucie Svěcená 100 m vlinderslag (v) 27e series: 59.45 (27e)
Barbora Závadová 200 m wisselslag (v) 21e series: 2:14.45 (21e)
400 m wisselslag (v) 14e series: 4:38.53 (14e)
Simona Baumrtová
Martina Moravčíková
Barbora Seemanová
Lucie Svěcená
4x100 m wisselslag (v) DSQ series: DSQ
Jana Pechanová 10 km open water (v) 19e 1:59:07.7 (19e)