Hoofdmenu openen

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 – 50 kilometer snelwandelen mannen

sportevenement op de Olympische Spelen

Het 50 km snelwandelen voor mannen op de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro vond plaats op vrijdag 19 augustus 2016. De wedstrijd werd gewonnen door regerend wereldkampioen Matej Tóth uit Slowakije.

Gehouden in Vlag van Verenigd Koninkrijk Londen
Jaar 2016
Data 19 augustus
Sport Atletiek
Accommodatie(s) Olympisch stadion
Deelnemers 63 atleten uit 35 landen
Medailles
Goud  Matej Tóth  Vlag van Slowakije Slowakije
Zilver  Jared Tallent  Vlag van Australië Australië
Brons  Hirooki Arai  Vlag van Japan Japan
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 2016
Pictogram atletiek
Loopnummers
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
400 m mannen vrouwen
800 m mannen vrouwen
1500 m mannen vrouwen
5000 m mannen vrouwen
10000 m mannen vrouwen
100 m horden vrouwen
110 m horden mannen
400 m horden mannen vrouwen
3000 m steeplechase mannen vrouwen
4×100 m estafette mannen vrouwen
4×400 m estafette mannen vrouwen
Weg
Marathon mannen vrouwen
20 km snelwandelen mannen vrouwen
50 km snelwandelen mannen
Technische nummers
Verspringen mannen vrouwen
Hink-stap-springen mannen vrouwen
Hoogspringen mannen vrouwen
Polsstokhoogspringen mannen vrouwen
Kogelstoten mannen vrouwen
Discuswerpen mannen vrouwen
Speerwerpen mannen vrouwen
Kogelslingeren mannen vrouwen
Meerkamp
Zevenkamp vrouwen
Tienkamp mannen

RecordsBewerken

Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het olympisch record.

Wereldrecord   Yohann Diniz 3:32.33   Zürich 15 augustus 2014
Olympisch record   Jared Tallent 3:36.53   Londen 11 augustus 2012

UitslagBewerken

De volgende afkortingen worden gebruikt:

  • NR Nationaal record
  • PB Persoonlijke besttijd
  • SB Beste seizoensprestatie
  • DSQ Gediskwalificeerd
  • DNF Niet gefinisht
  • ~ Waarschuwing voor verlies bodemcontact
  • > Waarschuwing voor gebogen knie
Rang Atleet Land Tijd Opmerkingen
  Matej Tóth   SVK 3:40.58
  Jared Tallent   AUS 3:41.16 SB
  Hirooki Arai   JPN 3:41.24 SB
4 Evan Dunfee   CAN 3:41.38 NR
5 Yu Wei   CHN 3:43.00
6 Robert Heffernan   IRL 3:43.55
7 Håvard Haukenes   NOR 3:46.33 PB
8 Yohann Diniz   FRA 3:46.43 SB
9 Caio Bonfim   BRA 3:47.02 NR
10 Chris Erickson   AUS 3:48.40 PB
11 Wang Zhendong   CHN 3:48.50
12 Quentin Rew   NZL 3:49.32
13 Horacio Nava   MEX 3:50.53 ~
14 Takayuki Tanii   JPN 3:51.00 ~
15 Adrian Blocki   POL 3:51.31
16 Omar Zepeda   MEX 3:51.35 ~
17 Jorge Armando Ruiz   COL 3:51.42 > PB
18 Serhiy Budza   UKR 3:53.22 SB
19 Brendan Boyce   IRL 3:53.59
20 Jesús Ángel García   ESP 3:54.29
21 Marco de Luca   ITA 3:54.40
22 Rafal Augustyn   POL 3:55.01 >
23 Jarkko Kinnunen   FIN 3:55.43
24 Rafal Fedaczynski   POL 3:55.51
25 José Leyver Ojeda   MEX 3:56.07
26 Dušan Majdán   SVK 3:58.25 >> SB
27 Koichiro Morioka   JPN 3:58.59
28 Alexandros Papamichail   GRE 3:59.21
29 Jonathan Rieckmann   BRA 4:01.52 ~
30 Ronald Quispe   BOL 4:02.00 NR
31 Narcis Stefan Mihaila   ROU 4:02.46 PB
32 Pedro Isidro   POR 4:03.42 ~
33 Tadas Suskevicius   LTU 4:04.10
34 Rolando Saquipay   ECU 4:07.29
35 Sandeep Kumar   IND 4:07.55 ~
36 Miguel Carvalho   POR 4:08.16
37 Arnis Rumbenieks   LAT 4:08.28
38 Marc Mundell   RSA 4:11.03
39 Ivan Banzeruk   UKR 4:11.51
40 Brendon Reading   AUS 4:13.02
41 Mario Alfonso Bran   GUA 4:15.14 >
42 Vladimir Savanovic   SRB 4:15.53
43 John Nunn   USA 4:16.12
44 Bence Venyercsan   HUN 4:19.15
45 Claudio Villanueva   ECU 4:19.33
46 Nenad Filipovic   SRB 4:25.41
47 Han Yucheng   CHN 4:32.35 >>
48 Pavel Chihuan   PER 4:32.37 >
49 Predrag Filipovic   SRB 4:39.48 >
Kim Hyun-sub   KOR DNF
Ivan Trotski   BLR DNF >
Ihor Hlavan   UKR DNF
Miguel Ángel López   ESP DNF
Carl Dohmann   GER DNF
Hagen Pohle   GER DNF >
Matteo Giupponi   ITA DNF
Mathieu Bilodeau   CAN DNF
Artur Mastianica   LTU DNF
José Leonardo Montaña   COL DNF >~
Alex Wright   IRL DNF
Jose Ignacio Diaz   ESP DNF >>
Marius Cocioran   ROU DNF
Sándor Rácz   HUN DNF
Luis Henry Campos   PER DNF >>
Mário dos Santos   BRA DNF
Veli-Matti Partanen   FIN DNF
Yerenman Salazar   VEN DNF
Joao Vieira   POR DNF
Edward Araya   CHI DSQ >>~
Teodorico Caporaso   ITA DSQ ~ ~ ~
Andres Chocho   ECU DSQ ~ ~ ~
Lukas Gdula   CZE DSQ >>>
Dominic King   GBR DSQ >>>
Luis Lopez   ESA DSQ >~~
Aleksi Ojala   FIN DSQ >>>
Park Chil-sung   KOR DSQ ~ ~ ~
Jaime Quiyuch   GUA DSQ >~>
James Rendon   COL DSQ ~ ~ ~
Miklos Srp   HUN DSQ >~>
Martin Tistan   SVK DSQ >>>