Hoofdmenu openen

Kirgizië op de Olympische Zomerspelen 2016

Kirgizië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. 19 atleten behoorden tot de selectie, actief in zes verschillende sporten. Bokser Erkin Adylbek Uulu droeg de Kirgizische vlag tijdens de openingsceremonie; worstelaar Tynybekova deed dat bij de sluitingsceremonie.

Kirgizië op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Kirgizië
IOC-landcode KGZ
NOC National Olympic Committee of the Republic of Kyrgyzstan
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Erkin Adylbek Uulu (opening)
Aisuluu Tynybekova (sluiting)
Aantal deelnemers 19
Aantal disciplines 6
Medailles goud
0
zilver
0
brons
0
totaal
0
Kirgizië op de Zomerspelen
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Kirgizië op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van de Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Gewichtheffer Izzat Artykov won een bronzen medaille bij de klasse tot 69 kilogram, maar werd de medaille ontnomen nadat hij werd betrapt op het gebruik van verboden middelen.[1]

Deelnemers en resultatenBewerken

(m) = mannen, (v) = vrouwen

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ilya Tiapkin marathon (m)
86e
2:23.19 (86e)
Darya Maslova 10.000 m (v)
19e
31.36,90 (19e)
Iuliia Andreeva marathon (v)
59e
2:40.34 (59e)
Mariya Korobitskaya
94e
2:47.53 (94e)
Viktoriia Poliudina
62e
2:41.37 (62e)

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Erkin Adylbek Uulu VO –81 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Juan Carlos Carrillo (0–3)

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Izzat Artykov –69 kg (m) DSQ
Zhanyl Okoeva –48 kg (v)
10e
trekken: 72 kg (11e)
stoten: 97 kg (8e)
totaal: 169 kg (10e)

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Otar Bestaev –60 kg (m) derde ronde tweede ronde
won van   Ahmed Abelrahman: ippon
derde ronde
verloor van   Orchan Safarov: ippon
Iurii Krakovetskii +100 kg (m) kwartfinale tweede ronde
won van   Andre Breitbarth: ippon
derde ronde
won van   Iakiv Chammo: ippon
kwartfinale
verloor van   Abdoello Tangriev: ippon
herkansing
verloor van   Alex García Mendoza: ippon

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Magomed Musaev –97 kg vrije stijl (m) kwartfinale eerste ronde
won van   Choederboelga Dordzjchand (9–0)
kwartfinale
verloor van   Valerii Andriitsev (2–5)
Aiaal Lazarev –125 kg vrije stijl (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Robert Baran (1–5)
Arsen Eraliev –59 kg Grieks-Romeins (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Ismael Borrero (3–6)
herkansing
won van   Wang Lumin (4–2)
bronzen finale
verloor van   Elmoerat Tasmoeradov (8–13)
Ruslan Tsarev –66 kg Grieks-Romeins (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Tarek Benaissa (0–6)
Janarbek Kenzjeev –85 kg Grieks-Romeins (m) voorronde voorronde
verloor van   Denis Kudla (0–2)
Murat Ramonov –130 kg Grieks-Romeins (m) voorronde voorronde
verloor van   Sergej Semenov (4–8)
Aisuluu Tynybekova VS –58 kg vrije stijl (v) halve finale eerste ronde
won van   Joice Silva (11–8)
kwartfinale
won van   Petra Olli (14–7)
halve finale
verloor van   Valeria Koblova (1–4)
bronzen finale
verloor van   Sakshi Malik (5–8)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Denis Petrashov 200 m schoolslag (m)
38e
series: 2.16,57 (38e)
Dariya Talanova 100 m schoolslag (v)
34e
series: 1.10,94 (34e)

Externe linkBewerken