Sri Lanka op de Olympische Zomerspelen 2016
Sri Lanka was een van de deelnemende landen aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit negen atleten, actief in zes verschillende disciplines. Marathonloper Anuradha Cooray droeg de Sri Lankaanse vlag tijdens de openings- en sluitingsceremonie. Tijdens de spelen wisten de Sri Lankaanse atleten geen medailles te behalen.
Sri Lanka op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Sri Lanka | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | SRI (t/m 1972 als CEY) | |||||||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of Sri Lanka | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Sri Lanka op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1948* · 1952* · 1956* · 1960* · 1964* · 1968* · 1972* · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 *Als Ceylon | ||||||||||||||||||||||
|
Deelnemers en resultaten bewerken
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Het overzicht van de deelnemers en resultaat per sport volgt.
Atletiek bewerken
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anuradha Cooray V | marathon (m) | 2:17:06 (34e) | |
Sumeda Ranasinghe | speerwerpen (m) | kwalificaties: 71,93 m (36e) | |
Niluka Geethani Rajasekara | marathon (v) | 3:11:05 (129e) |
Badminton bewerken
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Niluka Karunaratne | enkelspel (m) | groepsfase | groepsfase verloor van Chen Long (7–21, 10–21) won van Adrian Dziółko (21–19, 24–22) |
Gewichtheffen bewerken
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sudesh Peiris | –62 kg (m) | trekken: 120 kg (DNF) |
Judo bewerken
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Chamara Dharmawardhana | –73 kg (m) | derde ronde | tweede ronde won van Benjamin Waterhouse: ippon derde ronde verloor van Lasja Sjavdatoeasjvili: ippon |
Schietsport bewerken
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mangala Samarakoon | 10 m luchtgeweer (m) | kwalificaties: 589,6 punten (50e) | |
50 m liggend | kwalificaties: 601,8 punten (47e) |
Zwemmen bewerken
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Matthew Abeysinghe | 100 m vrije slag (m) | series: 50.96 (50e) | |
Kimiko Raheem | 100 m rugslag (v) | series: 1:04.21 (28e) |