Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 – Klasse boven 78 kilogram vrouwen

sportevenement op de Olympische Spelen

Het judotoernooi in de klasse boven 78 kilogram voor vrouwen op de Olympische Zomerspelen 2016 vond plaats op vrijdag 12 augustus 2016. Regerend olympisch kampioene was Idalys Ortíz uit Cuba. Namens Nederland nam Tessie Savelkouls deel aan deze klasse.

Klasse boven 78 kg vrouwen
Gehouden in Vlag van Brazilië Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 12 augustus
Sport Judo
Accommodatie(s) Arena Carioca
Deelnemers 17 atleten uit 17 landen
Medailles
Goud  Émilie Andéol  Vlag van Frankrijk Frankrijk
Zilver  Idalys Ortíz  Vlag van Cuba Cuba
Brons  Kanae Yamabe  Vlag van Japan Japan
Brons  Yu Song  Vlag van China China
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Judo op de
Olympische Zomerspelen 2016
MannenVrouwen
–60 kg–48 kg
–66 kg–52 kg
–73 kg–57 kg
–81 kg–63 kg
–90 kg–70 kg
–100 kg–78 kg
+100 kg+78 kg

ToernooischemaBewerken

Laatste 4Bewerken

  Halve finale Finale
             
 
   Yu Song 000  
   Émilie Andéol 100    
       Émilie Andéol 100
       Idalys Ortíz 000
   Idalys Ortíz 001
   Kanae Yamabe 000  

HerkansingenBewerken

  Herkansing Bronzen medaille
   Kayra Sayit 100  
   Nihal Chikhrouhou 000        Kayra Sayit 000
            Kanae Yamabe 010
      
  Herkansing Bronzen medaille
   Kim Min-jung 102  
   Tessie Savelkouls 000        Kim Min-jung 000
            Yu Song 100
      

Groep ABewerken

  Eerste ronde Tweede ronde Kwartfinale
                     
      
     Yu Song 100  
       Sonia Asselah 000  
    
        
       Yu Song 111
     Kayra Sayit 000
        
      
   Kayra Sayit 102
       Melissa Mojica 000  
    

Groep BBewerken

  Eerste ronde Tweede ronde Kwartfinale
                     
      
     Émilie Andéol 000  
       Vanessa Zambotti 000  
    
        
       Émilie Andéol 000
     Nihal Chikhrouhou 000
        
      
   Nihal Chikhrouhou 000
       Larisa Cerić 000  
    

Groep CBewerken

  Eerste ronde Tweede ronde Kwartfinale
                     
      
     Idalys Ortíz 100  
       Ksenia Tsjibisova 000  
   Ksenia Tsjibisova 101
     Jasmin Külbs 000  
       Idalys Ortíz 101
     Kim Min-jung 000
        
      
   Kim Min-jung 001
       Maria Suelen Altheman 000  
    

Groep DBewerken

  Eerste ronde Tweede ronde Kwartfinale
                     
      
     Kanae Yamabe 100  
       Santa Pakenytė 000  
    
        
       Kanae Yamabe 101
     Tessie Savelkouls 000
        
      
   Svitlana Jaromka 000
       Tessie Savelkouls 101