Hoofdmenu openen

Slovenië op de Olympische Zomerspelen 2016

Slovenië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Zestig deelnemers in twaalf verschillende sporten behoorden tot de selectie. Zeiler Vasilij Žbogar droeg tijdens de openingsceremonie de nationale slag; mountainbiker Tanja Žakelj deed dat bij de sluitingsceremonie.

Slovenië op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Slovenië
IOC-landcode SLO
NOC Olympic Committee of Slovenia Association of Sports Federations
(sl) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Vasilij Žbogar (opening)
Tanja Žakelj (sluiting)
Aantal deelnemers 60
Aantal disciplines 12
Medailles
Rang: 45
goud
1
zilver
2
brons
1
totaal
4
Slovenië op de Zomerspelen
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Slovenië op de Winterspelen
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Joegoslavië (1992-2003) Joegoslavië (19201988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Slovenië won in 2016 vier medailles (éénmaal goud, tweemaal zilver en éénmaal brons), een vergelijkbaar resultaat met de drie voorgaande Zomerspelen.[1] Regerend wereldkampioene Tina Trstenjak won het olympisch goud in de judoklasse tot 63 kilogram.[2]

MedailleoverzichtBewerken

DeelnemersBewerken

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Luka Janežič 400 m (m) halve finale series: 45.33 (2e)
halve finale: 45.07 (4e, NR)
Žan Rudolf 800 m (m) series series: 1:46.93 (5e)
Anton Kosmač marathon (m)
117e
2:29:48 (117e)
Robert Renner polsstokhoogspringen (m)
22e
kwalificaties: 5,45 m (22e)
Maja Mihalinec 200 m (v) series series: 23.38 (6e)
Sabina Veit series series: 23.75 (7e)
Daneja Grandovec marathon (m) DNF
Maruša Černjul hoogspringen (m)
21e
kwalificaties: 1,92 m (21e)
Martina Ratej speerwerpen (m)
18e
kwalificaties: 59,76 m (18e)
Tina Šutej polsstokhoogspringen (v)
11e
kwalificaties: 4,55 m (8e)
finale: 4,50 m (11e)

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Teja Belak sprong (v)
19e
kwalificaties: 13,650 punten (19e)

  HandbalBewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Matevž Skok
Blaž Blagotinšek
Nik Henigman
Vid Kavtičnik
Blaž Janc
Jure Dolenec
Gorazd Škof
Darko Cingesar
Vid Poteko
David Miklavčič
Matej Gaber
Uroš Zorman
Marko Bezjak
Simon Razgor
Miha Zarabec
Dean Bombač
Urban Lesjak
mannen kwartfinale zie onder
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW W V G V T Saldo
1   Duitsland 5 4 1 0 153 141 +12 8
2   Slovenië 5 4 1 0 137 126 +11 8
3   Brazilië 5 2 2 1 141 150 –9 5
4   Polen 5 2 3 0 139 140 –1 4
5   Egypte 5 1 1 3 129 143 –14 3
6   Zweden 5 1 4 0 132 131 +1 2
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 21:50 02:50 Rio de Janeiro   Slovenië 27–26   Egypte
9 augustus 16:40 21:40 Rio de Janeiro   Brazilië 28–31   Slovenië
11 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro   Slovenië 29–24   Zweden
13 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro   Slovenië 25–28   Duitsland
15 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro   Polen 20–25   Slovenië
Kwartfinale 17 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro   Denemarken 37–30   Slovenië

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Adrian Gomboč –66 kg (m) halve finale eerste ronde
won van   Vazja Marvelasjvili: ippon
tweede ronde
won van   Mathews Punza: ippon
kwartfinale
won van   Antoine Bouchard: ippon
halve finale
verloor van   Fabio Basile: shido
bronzen finale
verloor van   Rishod Sobirov: ippon
Rok Drakšič –73 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Sagi Muki: ippon
Mihael Žgank –90 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van   Aleksandar Kukolj: ippon
Tina Trstenjak –63 kg (v)
 
tweede ronde
won van   Edwige Gwend: shido
kwartfinale
won van   Yang Junxia: ippon
halve finale
won van   Mariana Silva: ippon
finale
won van   Clarisse Agbegnenou: ippon
Anamari Velenšek –78 kg (v)
 
tweede ronde
won van   Viktorija Turks: yuko
kwartfinale
won van   Yalennis Castillo: ippon
halve finale
verloor van   Kayla Harrison: ippon
bronzen finale
won van   Luise Malzahn: ippon

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Benjamin Savšek C-1 (m)
6e
series: 94.36 (4e)
halve finale: 98.70 (4e)
finale: 99.36 (6e)
Luka Božič
Sašo Taljat
C-2 (m)
7e
series: 105.21 (6e)
halve finale: 111.14 (7e)
finale: 107.73 (7e)
Peter Kauzer K-1 (m)
 
series: 91.11 (12e)
halve finale: 91.01 (4e)
finale: 88.70 (2e)
Urša Kragelj K-1 (v)
9e
series: 102.79 (7e)
halve finale: 108.37 (9e)
finale: 108.68 (9e)
Špela Ponomarenko K-1 200 m (v)
4e
series: 40.38 (2e)
halve finale: 40.79 (3e)
finale: 40.76 (4e)
K-1 500 m (v)
10e
series: 1:55.93 (5e)
halve finale: 1:58.09 (3e)
B-finale: 1:57.54 (2e)

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Boštjan Maček trap (m)
22e
kwalificaties: 113 punten (22e)
Živa Dvoršak 10 m luchtgeweer (v)
17e
kwalificaties: 414,7 punten (17e)
50 m drie houdingen (v)
30e
kwalificaties: 572 punten (30e)

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bojan Tokič enkelspel (m) vierde ronde eerste ronde
won van   Noshad Alamian (4–1)
tweede ronde
won van   Wang Zengyi (4–2)
derde ronde
won van   Tiago Apolónia (4–1)
vierde ronde
verloor van   Dimitrij Ovtcharov (1–4)

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Polona Hercog enkelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van   Mónica Puig (3–6, 2–6)

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mateja Šimic vrouwen
31e
zwemmen: 19:37
wielrennen: 1:03:59
hardlopen: 37:08
totaal: 2:02:28 (31e)

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Matej Mohorič weg (m) DNF
Jan Polanc
52e
6:30:05 (52e)
Simon Špilak
57e
6:30:05 (57e)
Primož Roglič weg (m)
26e
6:19:43 (26e)
tijdrit (m)
10e
1:14:55 (10e)
Polona Batagelj weg (v)
32e
3:58:03 (32e)
Tanja Žakelj VS mountainbike (v)
13e
1:35:17 (13e)

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vasilij Žbogar Finn (m)
 
totaal: 68 punten (2e)
Veronika Macarol
Tina Mrak
470 (v)
6e
totaal: 67 punten (6e)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Martin Bau 1500 m vrije slag (m)
36e
series: 15:29.95 (36e)
Damir Dugonjič 100 m schoolslag (m)
21e
series: 1:00.41 (21e)
Anže Tavčar 100 m vrije slag (m)
36e
series: 49.38 (36e)
200 m vrije slag (m)
39e
series: 1:49.96 (39e)
Robert Žbogar 200 m vlinderslag (m)
22e
series: 1:57.05 (22e)
Anja Klinar 400 m vrije slag (v)
18e
series: 4:09.07 (18e)
800 m vrije slag (v) DNS
200 m vlinderslag (v)
15e
series: 2:08.43 (14e)
halve finale: 2:09.44 (15e)
Tjaša Oder 800 m vrije slag (v)
13e
series: 8:33.14 (13e)
Špela Perše 10 km open water (v)
16e
1:58:59 (16e)
Tjaša Vozel 100 m schoolslag (v)
35e
series: 1:11.15 (35e)
Anja Klinar
Tjaša Oder
Tjaša Pintar
Janja Šegel
4x200 m vrije slag (v)
15e
series: 8:02.22 (15e)

Externe linksBewerken