Kazachstan op de Olympische Zomerspelen 2004

Wikimedia-lijst

Kazachstan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Het was de derde deelname. Tijdens de vorige twee edities werd drie keer goud en vier keer zilver gewonnen. Ten opzichte daarvan werden nu drie gouden medailles ingeleverd.

Kazachstan op de Olympische Spelen
Kazachstan op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Kazachstan
IOC-landcode KAZ
NOC National Olympic Committee of the Republic of Kazakhstan
(kk) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Askhat Zhitkeyev


Medailles
Rang: 40
goud
1
zilver
4
brons
3
totaal
8
Kazachstan op de Zomerspelen
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Kazachstan op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Boksen Bachtijar Artajev -69kg (m)
 
Gennadi Golovkin -75kg (m)
 
Gewichtheffen Sergej Filimonov -77kg (m)
Worstelen Georgi Tsoertsoemija -120kg Grieks-Romeins (m)
Gennadi Lalijev -74kg vrije stijl (m)
Atletiek Dmitriy Karpov tienkamp (m)
 
Boksen Serik Jeleujov -60kg (m)
Worstelen Mchitar Manoekjan -66kg Grieks-Romeins (m)

Deelnemers en resultaten per onderdeelBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gennadiy Chernovol 100m (m)
37e
serie 9: 3de in 10,43
kwartfinale 2: 7de in 10,42
Mihail Kolganov 800m (m)
39e
serie 4: 6de in 1.47,36
Yevgeniy Meleshenko 400m horden (m)
20e
serie 1: 5de in 49,43
halve finale 3: 8ste in 49,48
Valeriy Borisov 20km snelwandelen (m)
27e
1:27.39
Sergey Korepanov 50km snelwandelen (m)
20e
3:59.33
Rustam Kuvatov
37e
4:13.40
Roman Valiyev hink-stap-springen (m)
DNF
kwalificatie groep A: geen geldige poging
Grigori Jegorov polsstokhoogspringen (m)
DNF
kwalificatie groep A: geen geldige poging
Dmitriy Karpov tienkamp (m)
 
8725 punten
Viktoriya Koviyreva 100m (v)
41e
serie 8: 5de in 11,62
Svetlana Bodritskaya 400m (v)
34e
serie 4: 6de in 53,35
Tatyana Roslanova 800m (v)
35e
serie 3: 6de in 2.06,39
Natalya Torshina Alimzhanova 400m horden (v)
12e
serie 2: 3de in 55,22
halve finale 1: 5de in 55,08
Yelena Kuznetsova 20km snelwandelen (v)
50e
1:49.08
Svetlana Tolstaya
28e
1:34.43
Yelena Kashcheyeva verspringen (v)
11e
kwalificatie groep A: 7de met 6,57m
finale: 11de met 6,53m
Tatyana Bocharova hink-stap-springen (v)
25e
kwalificatie groep A: 15de met 13,81m
Marina Aitova hoogspringen (v)
31e
kwalificatie groep A: 15de met 1,85m
Iolanta Ulyeva kogelstoten (v)
35e
kwalificatie groep A: 18de met 14,88m
Svetlana Kazanina zevenkamp (v)
DNF
niet gefinisht
Irina Naumenko
22e
6000 punten

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mirzhan Rakhimzhanov -51kg (m)
9e
1ste ronde: W van   PUR Serrano: 42-23
2de ronde: V van   RUS Balakshin: 20-29
Galib Jafarov -57kg (m)
5e
1ste ronde: W van   UGA Mayanja: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: W van   UZB Khidirov: 40-22
kwartfinale: V van   RUS Tichtchenko: 26-36
Serik Yeleuov -60kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   DOM Diaz: 20-16
kwartfinale: W van   ITA Valentino: 29-23
halve finale: V van   GBR Khan: 40-26
Nurzhan Karimzhanov -64kg (m)
5e
1ste ronde: W van   MEX Ramirez: 48-31
2de ronde: W van   MAR Nafil: 33-13
kwartfinale: V van   BUL Georgiev: 18-20
Bakhtiyar Artayev -69kg (m)
 
1ste ronde: W van   CMR Tankeu: walk-over
2de ronde: W van   TKM Bashirov: 33-23
kwartfinale: W van   UKR Polyakov: scheidsrechterlijke beslissing
halve finale: W van   RUS Saitov: 20-18
finale: W van   CUB Armenteros: 36-26
Gennadiy Golovkin -75kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   PAK Ali: 31-10
kwartfinale: W van   EGY Yasser: 31-20
halve finale: W van   USA Dirrell: 23-18
finale: V van   RUS Gaydarbekov: 18-28
Shumenov Beibut -81kg (m)
9e
1ste ronde: W van   POL Kuziemski: 34-22
2de ronde: V van   TUR Tarhan: 19-27
Mukhtarkhan Dildabekov +91kg (m)
9e
1ste ronde: W van   GER Köber: 28-18
kwartfinale: V van   RUS Povetkin: 15-31

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stanislav Zabrodskiy individueel (m)
18e
plaatsingsronde: 29ste met 651 punten
1ste ronde: W van   NED Custers: 145-141
2de ronde: V van   KOR Park: 164-164 (19-20)
Viktoriya Beloslydtseva individueel (v)
23e
plaatsingsronde: 26ste met 629 punten
1ste ronde: W van   AUS Bridger: 150-145
2de ronde: V van   POL Mospinek: 155-163
Olga Pilipova
57e
plaatsingsronde: 48ste met 616 punten
1ste ronde: V van   GBR Folkard: 128-139

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sergey Filimonov -77kg (m)
 
trekken: 1ste met 172,5kg
stoten: 2de met 200kg
totaal: 372,5kg
Bakhyt Akhmetov -94kg (m)
7e
trekken: 4de met 180kg
stoten: 8ste met 210kg
totaal: 390kg
Tatyana Khromova -75kg (v)
6e
trekken: 5de met 117,5kg
stoten: 8ste met 135kg
totaal: 252,5kg

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ritmisch
Aliya Yussupova individueel (v)
4e
kwalificatie: 5de met 101,50 punten
finale: 4de met 103,975 punten
Turnen
Yernar Yerimbetov brug (m)
8e
kwalificatie: 8ste met 9,725 punten
finale: 8ste met 9,737 punten
individuele meerkamp (m)
14e
kwalificatie: 5de met 57,424 punten
finale: 14de met 56,398 punten

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bazarbek Donbay -60kg (m)
13e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   ALG Rebahi: ippon
3de ronde: V van   GEO Khergiani: yuko
herkansingen: V van   ESP Uematsu: waza-ari
Muratbek Kipshakbayev -66kg (m)
9e
1ste ronde: W van   DOM Jacinto: waza-ari
2de ronde: W van   SCG Mijalković: koka
kwartfinale: V van   BUL Georgiev: waza-ari
herkansingen: V van   GEO Margoshvili: yuko
Sagdat Sadykov -73kg (m)
33e
1ste ronde: V van   USA Pedro: ippon
Askhat Zhitkeyev -100kg (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   BLR Makarau: ippon
herkansingen: W van   FIN Peltola: waza-ari
herkansingen 2: W van   GEO Jikurauli: ippon
herkansingen 3: V van   AZE Miraliyev: yuko
Yeldos Ikhsangaliyev +100kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   IRQ Lazame: ippon
3de ronde: V van   NED van der Geest: ippon
Tatyana Shishkina -48kg (v)
9e
1ste ronde: W van   COL Orozco: yuko
2de ronde: V van   ROU Dumitru: ippon
herkansingen: V van   POL Żemła-Krajewska: ippon
Sholpan Kaliyeva -52kg (v)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   BEL Heylen: ippon
Varvara Massyagina -78kg (v)
21e
1ste ronde: V van   USA Kubes: ippon

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kaissar Nurmaganbetov C-1 500m (m)
14e
serie 2: 6de in 1.55,636
halve finale 1: 5de in 1.53,333
C-1 1000m (m)
12e
serie 3: 5de in 4.00,486
halve finale 2: 5de in 3.57,804
Natalya Sergeyeva K-1 500m (v)
DSQ
serie 1: gediskwalificeerd
Natalya Sergeyeva
Ellina Uzhakhova
K-2 500m (v)
12e
serie 1: 8ste in 1.46,710
halve finale: 6de in 1.46,214

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lada Jiyenbalanova vrouwen
14e
5076 punten
Lyudmila Shumilova
30e
4640 punten

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vladimir Issachenko 50m pistool (m)
6e
kwalificatie: 7de met 561 punten (96-92-93-92-95-93)
finale: 6de met 654,5 punten
10m luchtpistool (m)
23e
kwalificatie: 23ste met 576 punten (93-98-98-96-97-94)
Andrey Gurov 10m bewegend doel (m)
16e
kwalificatie: 16de met 56 punten (283-279)
Olga Dovgun 10m luchtgeweer (v)
12e
kwalificatie: 12de met 395 punten (100-98-100-97)
50m geweer 3 houdingen (v)
4e
kwalificatie: 1ste met 588 punten (200-193-195)
finale: 4de met 684,9 punten
Galina Belyayeva 25m pistool (v)
13e
kwalificatie: 13de met 577 punten (292-285)
10m luchtpistool (v)
33e
kwalificatie: 33ste met 373 punten (96-91-93-93)

  SynchroonzwemmenBewerken

  Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aliya Karimova
Arna Toktagan
duet
18e
kwalificatie: 18de met 84,917 punten

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Adilkhan Sagindykov +80kg (m)
5e
voorronde: V van   KOR Moon: 2-7
herkansingen: W van   ESP García: 5-5
herkansingen 2: V van   JOR Aqil: 2-2

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dmitriy Gaag mannen
25e
1:56.28,97
Daniil Sapunov
17e
1:54.33,15
Ekaterina Shatnaya vrouwen
41e
2:19.26,75

  WaterpoloBewerken

  Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MannenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniyar Abulgazin
Sergey Drozdov
Alexandr Elke
Alexandr Gaidukov
Sergey Gorovoy
Alexandr Polukhin
Artemiy Sevostyanov
Alexandr Shidlovskiy
Alexandr Shvedov
Yuriy Smolovyy
Igor Zagoruiko
Ivan Zaitsev
Yevgeniy Zhilyayev
mannen
11e
groep A: 6de
V van   Rusland: 2-5
V van   Verenigde Staten: 6-9
V van   Servië en Montenegro: 5-9
V van   Hongarije: 4-14
V van   Kroatië: 4-5
9-12de plek:
V van   Australië: 5-10
11-12de plek:
W van   Egypte: 15-7
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1   Hongarije 5 5 0 0 44 27 +17 10
2   Servië en Montenegro 5 4 0 1 37 26 +11 8
3   Rusland 5 3 0 2 32 28 +4 6
4   Verenigde Staten 5 2 0 3 32 37 -5 4
5   Kroatië 5 1 0 4 35 41 -6 2
6   Kazachstan 5 0 0 5 21 42 −21 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene   Rusland 5-2   Kazachstan
17 augustus Athene   Kazachstan 6-9   Verenigde Staten
19 augustus Athene   Servië en Montenegro 9-5   Kazachstan
21 augustus Athene   Kazachstan 4-14   Hongarije
23 augustus Athene   Kroatië 5-4   Kazachstan
9-12de plek
25 augustus Athene   Kazachstan 5-10   Australië
9-11de plek
27 augustus Athene   Kazachstan 15-7   Egypte

VrouwenBewerken

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yekaterina Gariyeva
Marina Gritsenko
Tatyana Gubina
Natalya Ignatyeva
Assel Jakayeva
Svetlana Khapsalis
Alyona Klimenko
Svetlana Koroleva
Natalya Krassilnikova
Larissa Mikhailova
Galina Rytova
Irina Tolkunova
Anna Zubkova
vrouwen
8e
groep B: 4de
V van   Griekenland: 6-8
V van   Australië: 4-9
V van   Kazachstan: 6-8
7-8ste plek:
V van   Canada: 4-10
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1   Australië 3 2 0 1 43 27 +16 8
2   Italië 3 2 1 0 40 28 +12 7
3   Griekenland 3 1 1 1 35 31 +4 6
4   Kazachstan 3 0 0 3 39 24 +15 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
16 augustus Athene   Griekenland 8-6   Kazachstan
18 augustus Athene   Australië 9-4   Kazachstan
20 augustus Athene   Italië 8-6   Kazachstan
7-8ste plek
22 augustus Athene   Kazachstan 4-10   Canada

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Yuriy Yuda individuele achtervolging (m)
14e
kwalificatie: 14de in 4.29,676
Alexey Kolessov puntenkoers (m)
15e
22 punten
Ilya Chernyshov
Yuriy Yuda
ploegkoers (m)
12e
2 punten
Weg
Andrej Kasjetsjkin tijdrit (m)
DNF
niet gefinisht
Aleksandr Vinokoerov
6e
58.58,14
Maksim Iglinski wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Andrej Kasjetsjkin
70e
5:50.35
Andrey Mizourov
73e
5:51.28
Aleksandr Vinokoerov
35e
5:41.56
Sergey Yakovlev
53e
5:48.48

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Baurzhan Orazgaliyev -55kg (m)
9e
groep 5: 3de
V van   UKR Zakharuk: 1-3
V van   BLR Kantoyeu: 1-4
Leonid Spiridonov -66kg (m)
4e
groep 2: 1ste
W van   BUL Barzakov: 5-4
W van   CAN MacDonald: 10-7
kwartfinale:
W van   JPN Ikematsu: 3-2
halve finale:
V van   UKR Tedeyev: 2-4
bronzen finale:
V van   RUS Murtazaliev: 1-2
Gennadiy Laliyev -74kg (m)
 
groep 3: 1ste
W van   ARM Gevorgyan: 5-0
W van   GBR Ackerman: 11-0
kwartfinale:
W van   USA Williams: 3-2
halve finale:
W van   CUB Fundora: 5-4
finale:
V van   RUS Saitiev: 0-7
Magomed Kurugliyev -84kg (m)
18e
groep 2: 3de
V van   BLR Borchanka: 2-3
V van   USA Sanderson: 2-4
Islam Bairamukov -96kg (m)
10e
groep 3: 2de
V van   AZE Aghayev: 2-7
W van   NAM Jacobs: 7-1
Marid Mutalimov -120kg (m)
4e
groep 5: 1ste
W van   USA McCoy: 3-1
W van   ITA Miano-Petta: 3-0
W van   KGZ Mildzihov: 3-1
kwartfinale:
vrij
halve finale:
V van   IRI Rezaei: 1-4
bronzen finale:
V van   TUR Polatçı: 1-3
Grieks-Romeins
Nurbakyt Tengizbayev -55kg (m)
17e
groep 5: 3de
V van   KOR Im: 4-4
V van   ROU Sandu: 0-6
Nurlan Koizhaiganov -60kg (m)
6e
groep 5: 1ste
W van   GEO Chachua: 7-6
W van   ITA Fucile: 7-0
kwartfinale:
V van   RUS Shevtsov: 1-3
5-6de plek:
V van   JPN Sasamoto: 0-4
Mkhitar Manukyan -66kg (m)
 
groep 6: 1ste
W van   USA Wood: 4-1
W van   GRE Arkoudeas: 3-1
W van   GER Zamanduridis: 3-1
kwartfinale:
vrij
halve finale:
V van   TUR Eroğlu: 3-5
bronzen finale:
W van   SWE Samuelsson: 8-1
Danil Khalimov -74kg (m)
5e
groep 4: 1ste
W van   ISR Manasherov: 8-0
W van   ESP Recuero: 3-1
kwartfinale:
V van   SUI Bucher: 0-3
5-6de plek:
W van   CUB Azcuy: walk-over
Asset Mambetov -96kg (m)
21e
groep 7: 4de
V van   GRE Koutsioumpas: 0-3
V van   EGY Gaber: 0-5
V van   POL Sitnik: 0-3
Georgiy Tsurtsumia -120kg (m)
 
groep 5: 1ste
W van   GRE Koutsioumpas: 3-1
W van   SWE Bengtsson: 5-0
V van   GEO Giorgafze: 1-3
kwartfinale:
vrij
halve finale:
W van   USA Gardner: 4-1
finale:
V van   RUS Baroev: 2-4

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Oleg Shteynikov 50m vrije slag (m)
55e
serie 5: 7de in 23,88
Vyacheslav Titarenko 100m vrije slag (m)
51e
serie 3: 6de in 52,09
Vitaliy Khan 200m vrije slag (m)
55e
serie 2: 7de in 1.56,11
Stanislav Osinsky 100m rugslag (m)
41e
serie 1: 5de in 59,92
Vladislav Polyakov 100m schoolslag (m)
5e
serie 6: 3de in 1.01,16
halve finale 2: 5de in 1.01,36
finale: 5de in 1.01,34
200m schoolslag (m)
5e
serie 5: 1ste in 2.12,96
halve finale 1: 3de in 2.12,19
finale: 5de in 2.11,76
Rustam Khudiyev 100m vlinderslag (m)
41e
serie 3: 2de in 55,03
Yevgeniy Ryzhkov 200m wisselslag (m)
DSQ
serie 1: gediskwalificeerd
Yelena Skalinskaya 50m vrije slag (v)
39e
serie 6: 5de in 27,04
100m vrije slag (v)
41e
serie 2: 2de in 58,56
Yuliya Rissik 200m vrije slag (v)
41e
serie 1: 3de in 2.09,93
Anastassiya Prilepa 100m rugslag (v)
38e
serie 2: 6de in 1.07,55
Marina Mulyayeva 200m wisselslag (v)
28e
serie 1: 5de in 2.24,25