Hoofdmenu openen

Chinees Taipei op de Olympische Zomerspelen 2004

Chinees Taipei nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. De taekwondoka Chen Shih Hsin gaat de geschiedenis is als de eerste Taiwanees die een olympische gouden medaille won. Haar landgenoot Chu Mu-Yen won twintig minuten later de tweede gouden medaille voor zijn land.

Chinees Taipei op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Chinees Taipei
IOC-landcode TPE (t/m 1976 als ROC)
NOC Chinese Taipei Olympic Committee
(zh) (en) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Chen Chih-Yuan
Aantal deelnemers 89 (50 mannen, 39 vrouwen)
Aantal disciplines 14
Medailles
Rang: 31
goud
2
zilver
2
brons
1
totaal
5
Chinees Taipei op de Zomerspelen
1932* · 1936* · 1948* · 1952 · 1956** · 1960** · 1964** · 1968** · 1972** · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Chinees Taipei op de Winterspelen
1972** · 1976** · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
*als Republiek China, ** als Taiwan.
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Taekwondo Chu Mu-Yen tot 58 kg (m)
 
Chen Shih-Hsin tot 49 kg (v)
 
Boogschieten Chen Szu Yuan
Liu Ming-huang
Wang Cheng-pang
mannen team
 
Taekwondo Huang Chih Hsiung tot 68 kg (m)
 
Boogschieten Chen Li Ju
Wu Hui Ju
Yuan Shu Chi
vrouwen team
 

Deelnemers en resultaten per onderdeelBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wu Wen Chien marathon (m)
56e
2:23.54
Hsu Yu-Fang marathon (v)
57e
2:55.58

  BadmintonBewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chien Yu-hsiu enkelspel (m)
17e
1ste ronde: V van   DEN Gade: 6-15, 1-15
Cheng Shao-Chieh enkelspel (v)
5e
1ste ronde: W van   HKG Ling: 11-9, 11-8
2de ronde: W van   KOR Jun: 3-11, 11-6, 11-4
kwartfinale: V van   CHN Gong: 3-11, 3-11
Cheng Wen-Hsing
Chien Yu Chin
dubbelspel (v)
9e
1ste ronde: W van   CAN Nichol/Reid: 15-0, 15-10
2de ronde: V van   CHN Zhao/Wei: 15-13, 7-15, 5-15
Tsai Chia-Hsin
Cheng Wen-Hsing
dubbelspel (g)
9e
1ste ronde: W van   RSA Dednam/Uys: 15-3, 15-9
2de ronde: V van   CHN Zhang/Gao: 5-15, 2-15

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chen Szu Yuan individueel (m)
7e
plaatsingsronde: 10de met 663 punten
1ste ronde: W van   LUX Henckels: 136-132
2de ronde: W van   BUL Hristov: 170-159
3de ronde: W van   RUS Tsyrempilov: 169-161
kwartfinale: V van   GBR Godfrey: 108-110
Liu Ming-huang
26e
plaatsingsronde: 11de met 663 punten
1ste ronde: W van   NZL Uprichard: 148-145
2de ronde: V van   USA Wunderle: 160-164
Wang Cheng-pang
17e
plaatsingsronde: 18de met 659 punten
1ste ronde: W van   USA Magera: 159-144
2de ronde: V van   UKR Roeban: 167-167 (8-9)
Chen Szu Yuan
Liu Ming-huang
Wang Cheng-pang
team (m)
 
plaatsingsronde: 2de met 1985 punten
1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van   Australië: 250-247
halve finale W van   Verenigde Staten: 250-247
finale: V van   Zuid-Korea: 245-251
Chen Li Ju individueel (v)
50e
plaatsingsronde: 45ste met 617 punten
1ste ronde: V van   IND Sharma: 133-142
Wu Hui Ju
6e
plaatsingsronde: 10de met 649 punten
1ste ronde: W van   TJK Nabieva: 156-142
2de ronde: W van   GER Hitzler: 156-156 (9-8)
3de ronde: W van   POL Mospinek: 160-151
kwartfinale: V van   KOR Lee: 103-104
Yuan Shu Chi
6e
plaatsingsronde: 6de met 658 punten
1ste ronde: W van   UKR Pelekha: 162-158
2de ronde: W van   POL Sobieraj: 158-149
3de ronde: W van   IND Kumari: 166-148
kwartfinale: W van   KOR Yun: 107-105
halve finale: V van   KOR Lee: 98-104
bronzen finale: V van   GBR Williamson: 104-105
Chen Li Ju
Wu Hui Ju
Yuan Shu Chi
team (v)
 
plaatsingsronde: 3de met 1924 punten
1ste ronde: W van   Japan: 240-226
kwartfinale: W van   Duitsland: 233-230
halve finale V van   China: 226-230
bronzen finale: W van   Frankrijk: 242-228

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wang Shin Yuan -56kg (m)
DNF
trekken: geen geldige poging
Yang Chin Yi
DNF
trekken: geen geldige poging
Yang Sheng Hsiung -62kg (m)
9e
trekken: 12de met 120kg
stoten: 4de met 160kg
totaal: 280kg
Kuo Cheng Wei -69kg (m)
9e
trekken: 13de met 132,5kg
stoten: 8ste met 165kg
totaal: 297,5kg
Chen Han Tung -48kg (v)
6e
trekken: 8ste met 80kg
stoten: 8ste met 102,5kg
totaal: 182,5kg
Chen Wei Ling
11e
trekken: 12de met 75kg
stoten: 10de met 95kg
totaal: 170kg
Huang Shih Chun -75kg (v)
DNF
trekken: geen geldige poging

  HonkbalBewerken

  Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chang Chih-Chia]
Chen Wei-Yin
Tsao Chin-Hui
Huang Chun-Chung
Keng Po-Hsuan
Lin En-Yu
Lin Ying-Chieh
Pan Wei-lun
Tu Chang-Wei
Wang Chien-Ming
Yang Chien-Fu
Kao Chih-kang
Yeh Chun-Chang
Chang Tai-Shan
Chen Yung-Chi
Cheng Chang-Ming
Cheng Chao-Hang
Hsieh Chia-Shian
Huang Chung-Yi
Tsai Feng-An
Chen Chin-Feng
Chen Chih-Yuan
Lin Wei-Chu
Peng Cheng-Min
mannen
5e
groepsfase: 5de
V van   Canada: 0-7
W van   Australië: 3-0
W van   Griekenland: 7-1
V van   Cuba: 2-10
V van   Italië: 4-5
V van   Japan: 3-4
W van   Nederland: 5-1
Groepsfase
# Land Wedstrijden
G W V
1   Japan 7 6 1
2   Cuba 7 6 1
3   Canada 7 5 2
4   Australië 7 4 3
5   Chinees Taipei 7 3 4
6   Nederland 7 2 5
7   Griekenland 7 1 6
8   Italië 7 1 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene   Chinees Taipei 0-7   Canada
16 augustus Athene   Chinees Taipei 3-0   Australië
17 augustus Athene   Griekenland 1-7   Chinees Taipei
18 augustus Athene   Cuba 10-2   Chinees Taipei
20 augustus Athene   Italië 5-4   Chinees Taipei
21 augustus Athene   Chinees Taipei 3-4   Japan
22 augustus Athene   Chinees Taipei 5-1   Nederland

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Shu Yun Liu -70kg (m)
14e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   BEL Jacques: ippon
Hsiao Hung Lee +78kg (m)
19e
1ste ronde: V van   MGL Dolgormaa: yuko

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wang Ming Hui skiff (m)
25e
serie 1: 3de in 7.28,16
herkansingen: 3de in 7.09,99
halve finale D/E: 4de in 7.14,79
finale E: 1ste in 7.07,84
Chiang Chien-ju skiff (v)
17e
serie 4: 6de in 8.15,86
herkansingen: 3de in 7.48,36
halve finale C/D: 2de in 8.05,71
finale C: 5de in 7.49,13

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chang Yi Ning 50m pistool (m)
30e
kwalificatie: 30ste met 548 punten (91-90-91-92-91-93)
10m luchtpistool (m)
40e
kwalificatie: 40ste met 569 punten (97-91-97-95-96-93)
Lin Yi Chun dubbeltrap (v)
30e
kwalificatie: 7de met 106 punten (36-33-37)

  SoftbalBewerken

  Zie Softbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lai Sheng Jung
Lin Po Jen
Lin Su Hua
Wu Chia Yen
Tung Yun Chi
Yang Hui Chun
Chang Li Chiu
Pan Tzu Hui
Wang Hsiao-Ping
Wang Ya Fen
Yen Show Tzu
Chen Feng Yin
Chen Miao Yi
Huan Hui Wen
Li Chiu Ching
vrouwen
6e
groepsfase: 6de
V van   Canada: 0-2
V van   Japan: 0-6
V van   Australië: 0-1
W van   Griekenland: 2-0
W van   Italië: 1-0
V van   China: 0-1
V van   Verenigde Staten: 0-3
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten
G W V
1   Verenigde Staten 7 7 0 41 0 +41 1000
2   Australië 7 6 1 22 14 +8 .857
3   Japan 7 4 3 17 8 +9 .571
4   China 7 3 4 15 20 -5 .429
5   Canada 7 3 4 6 14 -8 .429
6   Chinees Taipei 7 2 5 3 13 -10 .286
7   Griekenland 7 2 5 6 24 -18 .286
8   Italië 7 1 6 8 24 -16 .143
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene   Chinees Taipei 0-2   Canada
15 augustus Athene   Chinees Taipei 0-6   Japan
16 augustus Athene   Chinees Taipei 0-1   Australië
17 augustus Athene   Chinees Taipei 2-0   Griekenland
18 augustus Athene   Italië 0-1   Chinees Taipei
19 augustus Athene   Chinees Taipei 0-1   China
20 augustus Athene   Chinees Taipei 0-3   Australië

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chu Mu Yen -58kg (m)
 
voorronde: W van   LIB Salem: 15-1
kwartfinale: W van   ESP Ramos: 9-1
halve finale: W van   EGY Bayoumi: 5-4
finale: W van   MEX Salazar: 5-1
Huang Chih Hsiung -68kg (m)
 
voorronde: W van   EGY Hussein: 8-1
kwartfinale: W van   AUT Cliskan: 10-8
halve finale: W van   GUA Sagastume: 7-5
finale: V van   IRI Bonehkohal: 3-4
Chen Shih Hsin -49kg (v)
 
voorronde: W van   NEP Baidya: 4-0
kwartfinale: W van   COL Romeo: 1-0
halve finale: W van   CAN Gonda: 3-2
finale: W van   CUB Diaz: 5-4
Chen Shih Hsin -58kg (v)
5e
voorronde: W van   EGY Essawy: 8-0
kwartfinale: V van   THA Sukkhongdumnoen: 1-2

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lu Yen-Hsun enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van   FIN Nieminen: 3-6, 3-6

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chiang Peng-lung enkelspel (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van   ROU Crişan: 4-1 (11-9, 11-5, 12-10, 2-11, 11-8)
4de ronde: V van   KOR Ryu: 3-4 (6-11, 6-11, 11-7, 11-8, 3-11, 11-6, 4-11)
Chuang Chih-yuan
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van   SWE Karlsson: 4-2 (16-18, 11-6, 8-11, 11-7, 11-3, 11-8)
4de ronde: W van   KOR Oh: 4-2 (12-10, 12-10, 6-11, 12-10, 9-11, 11-5)
kwartfinale: V van   CHN Wang: 2-4 (11-5, 10-12, 11-9, 4-11, 6-11, 7-11)
Chiang Peng-lung
Chuang Chih-yuan
dubbelspel (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   USA Hazinkski/Lupulesku: 4-1 (14-12, 8-11, 13-11, 16-14, 11-9)
3de ronde: V van   POL Blaszczyk/Ktzeszewski: 2-4 (11-7, 10-12, 11-8, 7-11, 7-11, 11-5)
Huang I-Hua enkelspel (v)
33e
1ste ronde: W van   ALG Boucetta: 4-0 (11-8, 11-3, 11-4, 11-8)
2de ronde: V van   ITA Ton-Monfardini: 2-4 (2-11, 11-9, 9-11, 11-9, 11-13, 7-11)
Chiang Peng-lung
Chuang Chih-yuan
dubbelspel (v))
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   TUN Kahia/Guenni: 4-0 (11-4, 11-4, 11-6, 11-4)
3de ronde: W van   BLR Logatzkaya/Pavlovitsj: 4-3 (10-12, 10-12, 11-7, 7-11, 14-12, 11-9, 11-7)
4de ronde: V van   CHN Guo/Niu: 0-4 (9-11, 4-11, 6-11, 2-11)

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Lin Chih Hsun tijdrit (m)
16e
1.06,240

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wang Shao An 50m vrije slag (m)
48e
serie 6: 7de in 23,54
Wang Wei Wen 100m vrije slag (m)
54e
serie 3: 7de in 52,58
Chen Te-tung 200m vrije slag (m)
47e
serie 3: 6de in 1.54,14
400m vrije slag (m)
40e
serie 1: 2de in 4.03,71
Chen Cho Yi 100m schoolslag (m)
35e
serie 3: 2de in 1.03,94
Wang Wei Win 200m schoolslag (m)
42e
serie 1: 3de in 2.20,65
Yeh Tzu-Cheng 200m vlinderslag (m)
36e
serie 2: 8ste in 2.06,41
Wu Nien-Pin 200m wisselslag (m)
44e
serie 2: 6de in 2.08,72
Lin Yu-An 400m wisselslag (m)
35e
serie 1: 3de in 4.41,76
Nieh Pin Chieh 50m vrije slag (v)
41e
serie 5: 4de in 24,09
Sung Yi Chieh 100m vrije slag (v)
44e
serie 2: 5de in 59,18
Yang Chin-Kuei 200m vrije slag (v)
36e
serie 1: 2de in 2.05,65
Fu Hsiao Han 100m rugslag (v)
37e
serie 2: 5de in 1.06,62
Lin Man Hsu 200m rugslag (v)
24e
serie 2: 4de in 2.17,68
Cheng Wan Jung 100m vlinderslag (v)
34e
serie 1: 2de in 1.02,94
200m vlinderslag (v)
25e
serie 1: 2de in 2.16,25
Chen Te-tung 200m wisselslag (v)
20e
serie 2: 7de in 2.18,86
400m wisselslag (v)
20e
serie 4: 8ste in 4.52,22