Hoofdmenu openen

Groot-Brittannië op de Olympische Winterspelen 1964

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1964, die in Innsbruck (Oostenrijk) werden gehouden, nam Groot-Brittannië voor de negende keer deel.

Groot-Brittannië op de Olympische Winterspelen 1964
Land Verenigd Koninkrijk en afhankelijke gebieden
IOC-landcode GBR
NOC British Olympic Association
(en) externe link
Olympische Winterspelen 1964 in Innsbruck
Aantal deelnemers 36
Aantal disciplines 7
Medailles
Rang: 11
goud
1
zilver
0
brons
0
totaal
1
Groot-Brittannië op de Zomerspelen
Als Groot-Brittannië en Ierland:
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924
Als Groot-Brittannië en Noord-Ierland:
1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Groot-Brittannië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Een week voor de start van de Spelen kwam tijdens een training op de olympische rodelbaan de Engelsman Kazimierz Skyszpeski om het leven.[1]

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Bobsleeën Anthony Nash
Robin Dixon
2-mansbob (m)
 

Deelnemers en resultatenBewerken

AlpineskiënBewerken

  Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Piers de Westenholz reuzenslalom (m) 59e 2.17,10 (+30,39)
slalom (m) dnq niet geplaatst voor finalewedstrijd
Charles de Westenholz afdaling (m) 50e 2.36,12 (+17,96)
reuzenslalom (m) dnf opgave
slalom (m) dnq niet geplaatst voor finalewedstrijd
Charles Palmer-Tomkinson afdaling (m) 56e 2.39,97 (+21,81)
reuzenslalom (m) dq diskwalificatie
John Rigby afdaling (m) 44e 2.34,32 (+16,16)
reuzenslalom (m) 42e 2.07,92 (+21,21)
slalom (m) dnq niet geplaatst voor finalewedstrijd
Jonathan Taylor afdaling (m) dnf opgave
slalom (m) dnq niet geplaatst voor finalewedstrijd
Anna Asheshov afdaling (v) 38e 2.05,41 (+10,02)
Wendy Farrington reuzenslalom (v) dq diskwalificatie
Divina Galica afdaling (v) 30e 2.04,10 (+8,71)
reuzenslalom (v) 23e 2.00,79 (+8,55)
slalom (v) dq-2 diskwalificatie run 2
Jane Gissing reuzenslalom (v) 24e 2.01,66 (+9,42)
slalom (v) 17e 1.44,18 (+14,32)
49,70+54,48
Gina Hathorn afdaling (v) 16e 2.02,20 (+6,81)
reuzenslalom (v) 27e 2.02,61 (+10,37)
slalom (v) dq-1 diskwalificatie run 1
Tania Heald afdaling (v) 35e 2.04,82 (+9,43)
slalom (v) 21e 1.48,43 (+18,57)
52,03+56,40

BiatlonBewerken

  Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Dent 20 km (m) 29e 1:36.27,2 (+16.00,4)
pen.: 3 (0-1-1-1)
Alan Notley 37e 1:46.10,3 (+25.43,5)
pen.: 5 (2-2-0-1)
John Moore 40e 1:47.49,4 (+27.22,6)
pen.: 10 (4-1-3-2)
Roderick Tuck 43e 1:51.55,5 (+31.28,7)
pen.: 9 (3-3-1-2)

BobsleeënBewerken

  Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anthony Nash
Robin Dixon
2-mansbob (m)
Groot-Brittannië I
  4.21,90
(1.05,53 / 1.05,10 / 1.05,39 / 1.05,88)
Bill McCowen
Andrew Hedges
2-mansbob (m)
Groot-Brittannië II
16e 4.30,67 (+8,77)
(1.07,47 / 1.07,73 / 1.06,52 / 1.08,95)
Anthony Nash
Guy Renwick
David Lewis
Robin Dixon
4-mansbob (m)
Groot-Brittannië I
12e 4.19,40 (+4,94)
(1.04,56 / 1.05,07 / 1.04,64 / 1.05,13)
Bill McCowen
Robin Widdows
Robin Seel
Andrew Hedges
4-mansbob (m)
Groot-Brittannië II
13e 4.19,43 (+4,97)
(1.04,49 / 1.04,68 / 1.05,53 / 1.04,73)

KunstrijdenBewerken

  Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hywel Evans mannen 18e pc. 159,0; 1640,1 punten
Malcolm Cannon 20e pc. 187,0; 1587,5 punten
Sally-Anne Stapleford vrouwen 11e pc. 108,0; 1757,9 punten
Carol-Ann Warner 16e pc. 162,0; 1692,9 punten
Diana Clifton-Peach 18e pc. 152,0; 1711,7 punten

LanglaufenBewerken

  Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Frederick Andrew 15 km (m) 69e 1:06.51,4 (+15.57,3)
John Moore 56e 1:00.16,6 (+9.22,5)
Andrew Morgan 62e 1:02.20,9 (+11.26,8)
David Rees 66e 1:03.06,8 (+12.12,7)
Roderick Tuck 30 km (m) 55e 1:47.52,6 (+17.01,9)
John Moore
John Dent
David Rees
Roderick Tuck
4x10 km
estafette (m)
14e 2:42.55,8 (+24.21,2)
(39.46,0 / 41.26,5 / 41.50,7 / 39.52,6)

RodelenBewerken

  Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Keith Schellenberg mannen 25e 3.54,76 (+27,99)
(58,69 / 59,06 / 58,14 / 58,87)
Gordon Porteus dq diskwalificatie

SchaatsenBewerken

  Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tony Bullen 1500 m (m) 45e 2.23,7 (+13,4)
5000 m (m) 22e 8.12,4 (+34,0)
10000 m (m) 28e 17.19,8 (+1.29,7)
Thomas Dawson 500 m (m) 44e 45,2 (+5,1)
1500 m (m) 49e 2.26,4 (+16,1)
Terry Malkin 500 m (m) 27e 42,6 (+2,5)
1500 m (m) 11e 2.13,3 (+3,0)
5000 m (m) 16e 7.59,4 (+21,0)
10000 m (m) 8e 16.35,2 (+45,1)