Hoofdmenu openen

Groot-Brittannië op de Olympische Winterspelen 1980

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1980, die in Lake Placid (Verenigde Staten) werden gehouden, nam Groot-Brittannië voor de dertiende keer deel.

Groot-Brittannië op de Olympische Winterspelen 1980
Land Verenigd Koninkrijk en afhankelijke gebieden
IOC-landcode GBR
NOC British Olympic Association
(en) externe link
Olympische Winterspelen 1980 in Lake Placid
Vlaggendrager Jeremy Palmer-Tomkinson
Aantal deelnemers 48
Aantal disciplines 7
Medailles
Rang: 11
goud
1
zilver
0
brons
0
totaal
1
Groot-Brittannië op de Zomerspelen
Als Groot-Brittannië en Ierland:
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924
Als Groot-Brittannië en Noord-Ierland:
1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Groot-Brittannië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Kunstrijden Robin Cousins mannen
 

Deelnemers en resultatenBewerken

AlpineskiënBewerken

  Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Konrad Bartelski afdaling (m) 12e 1.48,53 (+3,03)
reuzenslalom (m) 39e 2.57,70 (+16,96)
1.27,71+1.29,99
slalom (m) dnf-1 opgave run 1
Ross Blyth afdaling (m) 28e 1.51,12 (+5,62)
reuzenslalom (m) 43e 3.00,10 (+19,36)
1.29,21+1.30,89
slalom (m) 28e 2.03,56 (+19,30)
1.04,14+59,42
David Cargill afdaling (m) 29e 1.52,02 (+6,52)
Roddy Langmuir reuzenslalom (m) dnf-1 opgave run 1
slalom (m) dnf-1 opgave run 1
Alan Stewart afdaling (m) 30e 1.53,41 (+7,91)
reuzenslalom (m) 33e 2.52,95 (+12,21)
1.25,53+1.27,42
slalom (m) dnf-1 opgave run 1
Kirstin Cairns slalom (v) dnf-1 opgave run 1
Moira Cargill afdaling (v) 24e 1.42,82 (+5,30)
Valentina Iliffe afdaling (v) 25e 1.43,28 (+5,76)
reuzenslalom (v) 31e 3.02,76 (+21,10)
1.23,33+1.39,43
slalom (v) 16e 1.38,56 (+13,47)
48,88+49,68
Anne Robb reuzenslalom (v) 27e 2.56,08 (+14,42)
1.20,79+1.35,29
slalom (v) dnf-1 opgave run 1

BiatlonBewerken

  Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Graeme Ferguson 20 km (m) 33e 1:19.53,98 (+11.37,67)
pen.: 7 (1 / 1 / 0 / 5)
Paul Gibbins 10 km (m) 42e 38.44,24 (+6.33,55)
pen.: 5 (2 / 3)
Keith Oliver 10 km (m) 20e 35.45,89 (+3.35,20)
pen.: 2 (1 / 1)
20 km (m) 16e 1:14.02,30 (+5.45,99)
pen.: 2 (0 / 2 / 0 / 0)
Jim Wood 10 km (m) 40e 38.30,09 (+6.19,40)
pen.: 4 (3 / 1)
20 km (m) 25e 1:15.45,37 (+7.29,06)
pen.: 3 (0 / 0 / 2 / 1)
Graeme Ferguson
Keith Oliver
Jim Wood
Paul Gibbins
4x7,5 km
estafette (m)
12e 1:42.10,59 (+8.07,32)
pen.: 2-14 (0-2 / 0-5 / 2-4 / 0-3)
(24.43,63 / 25.39,61 / 26.47,14 / 25.00,21)

BobsleeënBewerken

  Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jonathan Woodall
John Howell
2-mansbob (m)
Groot-Brittannië I
10e 4.15,92 (+6,56)
(1.04,12 / 1.04,12 / 1.03,65 / 1.04,03)
Roger Potter
Michael Pugh
2-mansbob (m)
Groot-Brittannië II
17e 4.18,57 (+9,21)
(1.04,93 / 1.04,77 / 1.04,40 / 1.04,47)
Jonathan Woodall
Tony Wallington
Corrie Brown
John Howell
4-mansbob (m)
Groot-Brittannië I
9e 4.04,92 (+5,00)
(1.01,44 / 1.01,42 / 1.00,98 / 1.01,08)
Jackie Price
Malcolm Lloyd
Andrew Ogilvy-Wedderburn
Nicholas Phipps
4-mansbob (m)
Groot-Brittannië II
15e 4.07,69 (+7,77)
(1.01,79 / 1.01,90 / 1.02,11 / 1.01,89)

KunstrijdenBewerken

  Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robin Cousins mannen   pc. 13,0; 189,5 punten
Christopher Howarth 15e pc. 134,0; 145,7 punten
Karena Richardson vrouwen 12e pc. 109,0; 168,9 punten
Susy Garland
Robert Daw
paarrijden 10e pc. 91,0; 124,4 punten
Jayne Torvill
Christopher Dean
ijsdansen 5e pc. 42,0; 197,1 punten
Karen Barber
Nicky Slater
12e pc. 104,0; 176,9 punten

LanglaufenBewerken

  Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Charles MacIvor 15 km (m) 49e 48.37,57 (+6.39,94)
Michael Goode 52e 49.47,20 (+7.49,57)
Philip Jacklin 57e 52.14,17 (+10.16,54)

RodelenBewerken

  Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jeremy Palmer-Tomkinson mannen 15e 3.02,264 (+7,468)
(45,191 / 46,947 / 45,060 / 45,066)
Neil Townshend 16e 3.02,399 (+7,603)
(46,726 / 45,358 / 45,037 / 45,278)
Derek Prentice 22e 3.04,522 (+9,726)
(45,502 / 45,880 / 46,425 / 46,715)
Joanna Weaver vrouwen 23e 2.45,281 (+8,744)
(40,881 / 41,201 / 41,167 / 42,032)
Avril Walker dnf-4 opgave run 4
(39,695 / 40,948 / 1.13,062 / opgave)
Derek Prentice
Christopher Dyason
dubbel 14e 1.22,567 (+3,236)
(40,705 / 41,862)
Jeremy Palmer-Tomkinson
John Denby
19e 1.30,899 (+11,568)
(42,406 / 48,493)

SchaatsenBewerken

  Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John French 5000 m (m) 27e 7.59,62 (+57,33)
10000 m (m) 24e 16.17,56 (+1.49,43)
Alan Luke 1500 m (m) 34e 2.17,79 (+22,35)
5000 m (m) 26e 7.52,65 (+50,36)
Archie Marshall 500 m (m) dq diskwalificatie
1000 m (m) 40e 2.00,93 (+45,75)
Geoff Sandys 1500 m (m) 33e 2.15,06 (+19,62)
5000 m (m) 28e 8.01,09 (+58,80)
Kim Ferran 500 m (v) 30e 47,25 (+5,47)
1000 m (v) 35e 1.34,19 (+10,09)
1500 m (v) dq diskwalificatie
Mandy Horsepool 1000 m (v) 37e 1.36,31 (+12,21)
1500 m (v) 28e 2.23,05 (+12,10)
3000 m (v) 26e 5.08,78 (+36,65)