Hoofdmenu openen

Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004

sportevenement op de Olympische Spelen

Gewichtheffen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene. De wedstrijden werden gehouden in de Nikaia Olympische Gewichtheffenhal.

Inhoud

Gewichtheffen per disciplineBewerken

In het gewichtheffen worden de deelnemers ingedeeld in verschillende klassen op basis van hun gewicht. In de Heren 69 kg komen bijvoorbeeld alle mannen uit die tussen zwaarder dan 62 kg maar lichter dan 69 kg zijn.

HerenBewerken

56 kgBewerken

Gehouden op 15 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Halil Mutlu   TUR 135.0 160.0 295.0
  Wu Meijin   CHN 130.0 157.5 287.5
  Sedat Artuç   TUR 125.0 155.0 280.0
4 Vitali Dzerbianiou   BLR 127.5 152.5 280.0
5 Oscar Albeiro Figueroa   COL 125.0 155.0 280.0
6 Adrian Ioan Jigău   ROU 120.0 155.0 275.0
7 László Tancsics   HUN 122.5 150.0 272.5
8 Jadi Setiadi   INA 117.5 145.0 262.5
9 Nelson Castro   COL 117.5 145.0 262.5
10 Mohammed Ali   IRQ 120.0 135.0 255.0
11 Ahmed Saad   EGY 102.5 130.0 232.5
Mohd Faizal Baharom   MAS 110.0 DNF
Nafaa Benami   ALG 105.0 DNF
Masaharu Yamada   JPN DNF
Yang Chin-Yi   TPE DNF
Wang Shin-Yuan   TPE DNF
Eric Bonnel   FRA DNF

62 kgBewerken

Gehouden op 16 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Shi Zhiyong   CHN (OR) 152.5 172.5 325.0
  Le Maosheng   CHN 140.0 172.5 312.5
  Israel Jose Rubio   VEN 132.5 162.5 295.0
4 Armen Ghazaryan   ARM 135.0 160.0 295.0
5 Gustar Junianto   INA 132.5 160.0 292.5
6 Samson N'Dicka   FRA 127.5 160.0 287.5
7 Umurbek Bazarbayev   TKM 130.0 157.5 287.5
8 Sunarto Sunarto   INA 125.0 160.0 285.0
9 Yang Sheng-Hsiung   TPE 120.0 160.0 280.0
10 Manuel Minginfel   FSM 120.0 152.5 272.5
11 Toshio Imamura   JPN 120.0 150.0 270.0
12 Asif Malikov   AZE 115.0 150.0 265.0
13 Gert Trasha   ALB 115.0 140.0 255.0
14 Ioan Florin Veliciu   ROU 110.0 135.0 245.0
15 Yacine Zouaki   MAR 95.0 130.0 225.0
Im Yong Su   PRK 140.0 DNF
Sevdalin Angelov   BUL 137.5 DNF
Kamran Panjavi   GBR DNF
Diego Fernando Salazar   COL DNF
X Leonidas Sampanis   GRE 145.0 167.5 DQ doping

69 kgBewerken

Gehouden op 18 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Zhang Guozheng   CHN 160.0 187.5 347.5
  Lee Bae-young   KOR 152.5 190.0 342.5
  Nikolai Pesjalov   CRO 150.0 187.5 337.5
4 Turan Mirzayev   AZE 147.5 185.0 332.5
5 Vencelas Dabaya Tientcheu   CMR 145.0 182.5 327.5
6 Siarhei Laurenau   BLR 147.5 170.0 317.5
7 Romuald Ernault   FRA 142.5 165.0 307.5
8 Yukio Peter   NRU 135.0 167.5 302.5
9 Stanel Stoica   ROU 142.5 160.0 302.5
10 Kuo Cheng-Wei   TPE 132.5 165.0 297.5
11 Julio Idrovo   ECU 140.0 155.0 295.0
12 Abdul Mohsen Al Bagir   KSA 127.5 160.0 287.5
Seyed Mahdi Panzvan   IRI 147.5 DNF
Suriya Dattuyawat   THA 137.5 DNF
Miroslav Janicek   SVK 125.0 DNF
Jafar Al Bagir   KSA DNF
Youssef Sbai   TUN DNF

77 kgBewerken

Gehouden op 19 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Taner Sağır   TUR (OR) 172.5 202.5 (OR) 375.0
  Sergej Filimonov   KAZ 172.5 200.0 372.5
  Reyhan Arabacioglu   TUR 165.0 195.0 360.0
4 Viktor Mitrou   GRE 160.0 200.0 360.0
5 Mohammad Hossein Barkhah   IRI 160.0 197.5 357.5
6 Attila Feri   HUN 155.0 200.0 355.0
7 Ivan Stoitsov   BUL 155.0 200.0 355.0
8 Nader Sufyan Abbas   QAT 160.0 195.0 355.0
9 Kim Kwang-hoon   KOR 155.0 195.0 350.0
10 Sebastian Ioan   ROU 155.0 190.0 345.0
11 Octavio Mejias   VEN 155.0 187.5 342.5
12 Theoharis Trasha   ALB 160.0 182.5 342.5
13 Ingo Steinhöfel   GER 150.0 185.0 335.0
14 Rudolf Lukac   SVK 147.5 187.5 335.0
15 Mohamed Eshtiwi   LBA 155.0 180.0 335.0
16 Mohamed El Tantawy   EGY 145.0 182.5 327.5
17 Carlos Hernan Andica   COL 142.5 180.0 322.5
18 Chad Vaughn   USA 145.0 175.0 320.0
19 René Hoch   GER 142.5 170.0 312.5
20 Uati Maposua   SAM 125.0 155.0 280.0
Gevorg Aleksanyan   ARM 162.5 DNF
Krzysztof Szramiak   POL 160.0 DNF
Zhan Xugang   CHN DNF
Vasile Claudiu Heghedus   ROU DNF
Oleg Perepetchenov   RUS 170.0 195.0 365.0 DSQ[1]

85 kgBewerken

Gehouden op 21 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Giorgi Asanidze   GEO 177.5 205.0 382.5
  Andrei Rybakou   BLR 180.0 200.0 380.0
  Pyrros Dimas   GRE 175.0 202.5 377.5
4 Georgios Markoulas   GRE 167.5 205.0 372.5
5 Yuan Aijun   CHN 167.5 205.0 372.5
6 Aliaksandr Anishchanka   BLR 170.0 200.0 370.0
7 Tigran Martirosyan   ARM 167.5 200.0 367.5
8 Song Jong-shik   KOR 160.0 200.0 360.0
9 Hector Fabio Ballesteros   COL 157.5 197.5 355.0
10 Oscar Chaplin III   USA 160.0 190.0 350.0
11 Ulanbek Moldodosov   KGZ 150.0 192.5 342.5
12 Richard Scheer   SEY 140.0 165.0 305.0
13 Meamea Thomas   KIR 130.0 162.5 292.5
14 Julian McWatt   GUY 125.0 147.5 272.5
Sergo Tsjakhojan   AUS 175.0 DNF
David Matam   FRA 167.5 DNF
Valeriu Calancea   ROU 160.0 DNF
Hamza Abughalia   LBA 147.5 DNF
Zaur Takhushev   RUS DNF
Izzet Ince   TUR DNF
Chaehoi Fatihou   COM DNF

94 kgBewerken

Gehouden op 23 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Milen Dobrev   BUL 187.5 220.0 407.5
  Khadjimourad Akkaev   RUS 185.0 220.0 405.0
  Eduard Tjukin   RUS 182.5 215.0 397.5
4 Shahin Nasirinia   IRI 172.5 220.0 392.5
5 Julio Luna Fermín   VEN 170.0 220.0 390.0
6 Hakan Yilmaz   TUR 175.0 215.0 390.0
7 Bakhyt Akhmetov   KAZ 180.0 210.0 390.0
8 Anatoli Moesjyk   UKR 175.0 212.5 387.5
9 Santiago Martinez   ESP 175.0 207.5 382.5
10 Evgheni Bratan   MDA 175.0 205.0 380.0
11 Nikolaos Kourtidis   GRE 167.5 210.0 377.5
12 Yoandry Hernandez Coba   CUB 167.5 207.5 375.0
13 Tadeusz Drzazga   POL 170.0 200.0 370.0
14 Arsen Kasabiev   GEO 155.0 207.5 362.5
15 Alibay Samadov   AZE 165.0 195.0 360.0
16 Asghar Ebrahimi   IRI 165.0 190.0 355.0
17 Dario Lecman   ARG 155.0 185.0 340.0
18 Furkat Saidov   UZB 145.0 175.0 320.0
19 Isnardo Faro   ARU 140.0 167.5 307.5
Akakios Kakhiashvilis   GRE 180.0 DNF
Nikolay Kolev   BUL 177.5 DNF
Ramzi Al Mahrous   KSA 150.0 DNF
Nizami Pashayev   AZE DNF
Najim Al Radwan   KSA DNF
Vadim Vacarciuc   MDA DNF

105 kgBewerken

Gehouden op 24 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Dmitry Berestov   RUS (OR) 195.0 230.0 425.0
  Igor Razoronov   UKR 190.0 230.0 420.0
  Gleb Pisarevskiy   RUS 190.0 225.0 415.0
4 Alexandru Bratan   MDA 192.5 222.5 415.0
5 Ramunas Vysniauskas   LTU 187.5 222.5 410.0
6 Alan Naniyev   AZE 190.0 220.0 410.0
7 Matthias Steiner   AUT 182.5 222.5 405.0
8 Alexander Urinov   UZB 185.0 215.0 400.0
9 Mikhail Audzeyeu   BLR 185.0 215.0 400.0
10 Mykola Hordiystjoek   UKR 185.0 210.0 395.0
11 Andre Rohde   GER 177.5 217.5 395.0
12 Michel Batista   CUB 182.5 212.5 395.0
13 Tomas Matykiewicz   CZE 177.5 215.0 392.5
14 Sam Pera   COK 135.0 170.0 305.0
15 Eleei Ilalio   ASA 125.0 170.0 295.0
Said Saif Asaad   QAT 192.5 DNF
Mohsen Biranvand   IRI DNF
Robert Dołęga   POL DNF
Akos Sandor   CAN DNF
Martin Tesovic   SVK DNF
X Zoltan Kovacs   HUN DQ doping
Ferenc Gyurkovics   HUN 195.0 225.0 DQ doping

+105 kgBewerken

Gehouden op 25 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Hossein Reza Zadeh   IRI 210.0 (WR) A:263.5; N:262.5 472.5
  Viktors Ščerbatihs   LAT 205.0 250.0 455.0
  Velichko Cholakov   BUL 207.5 240.0 447.5
4 Hennadi Krasilnikov   UKR 200.0 240.0 440.0
5 Oleksi Kolokoltsev   UKR 195.0 242.5 437.5
6 Paweł Najdek   POL 190.0 240.0 430.0
7 Shane Hamman   USA 192.5 237.5 430.0
8 An Yong-kwon   KOR 202.5 225.0 427.5
9 Igor Khalilov   UZB 187.5 232.5 420.0
10 Grzegorz Kleszcz   POL 190.0 225.0 415.0
11 Mohamed Masoud   EGY 185.0 220.0 405.0
12 Takanobu Iwazaki   JPN 170.0 215.0 385.0
13 Joel Bran   GUA 160.0 210.0 370.0
14 Itte Detenamo   NRU 155.0 192.5 347.5
Stian Grimseth   NOR 185.0 DNF
Ronny Weller   GER 195.0 DNF
Ashot Danielyan   ARM DNF

DamesBewerken

48 kgBewerken

Gehouden op 14 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Nurcan Taylan   TUR (WR) 97.5 112.5 (WR) 210.0
  Li Zhuo   CHN 92.5 112.5 205.0
  Aree Wiratthaworn   THA 85.0 (OR) 115.0 200.0
4 Namecrakpam Kunjarani   IND 82.5 107.5 190.0
5 Izabela Dragneva   BUL 82.5 105.0 187.5
6 Chen Han-Tung   TPE 80.0 102.5 182.5
7 Blessed Udoh   NGR 75.0 105.0 180.0
8 Choe Un Sim   PRK 82.5 95.0 177.5
9 Hiromi Miyake   JPN 77.5 97.5 175.0
10 Tara Cunningham   USA 77.5 95.0 172.5
11 Chen Wei-Ling   TPE 75.0 95.0 170.0
12 Gema Peris   ESP 77.5 90.0 167.5
13 Enga Mohamed   EGY 75.0 90.0 165.0
Rosmainar Rosmainar   INA DNF
X Aye Khine Nan   MYA 82.5 107.5 DQ doping

53 kgBewerken

Gehouden op 15 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Udomporn Polsak   THA 97.5 125.0 222.5
  Raema Lisa Rumbewas   INA 95.0 115.0 210.0
  Mabel Mosquera   COL 87.5 110.0 197.5
4 Marioara Munteanu   ROU 85.0 105.0 190.0
5 Nastassia Novikava   BLR 87.5 102.5 190.0
6 Dika Toua   PNG 75.0 102.5 177.5
7 Virginie Lachaume   FRA 75.0 100.0 175.0
X Thingbaijam Sanamacha Chanu   IND 82.5 107.5 DQ doping

58 kgBewerken

Gehouden op 16 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Chen Yanqing   CHN (OR) 107.5 130.0 (OR) 237.5
  Ri Song Hui   PRK 102.5 130.0 232.5
  Wandee Kameaim   THA 102.5 127.5 230.0
4 Aylin Dasdelen   TUR 100.0 125.0 225.0
5 Aleksandra Klejnowska   POL 97.5 122.5 220.0
6 Pak Hyon Suk   PRK 95.0 122.5 217.5
7 Alexandra Escobar   ECU 95.0 120.0 215.0
8 Patmawati Patmawati   INA 95.0 117.5 212.5
Michaela Breeze   GBR 92.5 120.0 212.5
Franca Gbodo   NGR 95.0 117.5 212.5
Maryse Turcotte   CAN 90.0 120.0 210.0
Zlatina Atanasova   BUL 90.0 115.0 205.0
Charikleia Kastritsi   GRE 90.0 110.0 200.0
Bayarmaa Namkhaidorj   MGL 87.5 107.5 195.0

63 kgBewerken

Gehouden op 18 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Natalija Skakoen   UKR 107.5 (OR) 135.0 242.5
  Hanna Batsiushka   BLR (WR) 115.0 127.5 242.5
  Tatsiana Stukalava   BLR 100.0 122.5 222.5
4 Hayet Sassi   TUN 95.0 120.0 215.0
5 Kim Soo-kyung   KOR 92.5 122.5 215.0
6 Thi Thiet Nguyen   VIE 95.0 110.0 205.0
7 Leila Francoise Lassouani   ALG 85.0 115.0 200.0
Anastasia Tsakiri   GRE 97.5 DNF
Karnam Malleswari   IND DNF

69 kgBewerken

Gehouden op 19 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Liu Chunhong   CHN (WR) 122.5 (WR) 152.5 (WR) 275.0
  Eszter Krutzler   HUN 117.5 145.0 262.5
  Zarema Kasaeva   RUS 117.5 145.0 262.5
4 Slaveyka Ruzhinska   BUL 115.0 135.0 250.0
5 Vanda Maslovska   UKR 110.0 135.0 245.0
6 Milena Trendafilova   BUL 105.0 132.5 237.5
7 Madeleine Yamechi   CMR 105.0 130.0 235.0
8 Ubaldina Valoyes   COL 105.0 127.5 232.5
9 Irene Ajambo   UGA 60.0 90.0 150.0
Kang Mi-Suk   TPE 100.0 DNF
Sibel Simsek   TUR DNF

75 kgBewerken

Gehouden op 20 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Pawina Thongsuk   THA 122.5 (OR) 150.0 (=WR) 272.5
  Natalia Zabolotnaia   RUS (WR) 125.0 147.5 (WR) 272.5
  Valentina Popova   RUS 120.0 145.0 265.0
4 Gyongyi Likerecz   HUN 115.0 142.5 257.5
5 Christina Ioannidi   GRE 112.5 142.5 255.0
6 Tatyana Khromova   KAZ 117.5 135.0 252.5
7 Kim Soon-Hee   KOR 112.5 137.5 250.0
8 Tulia Angela Medina   COL 112.5 132.5 245.0
9 Nora Koppel   ARG 100.0 137.5 237.5
10 Wanda Rijo   DOM 110.0 127.5 237.5
11 Eva Dimas   ESA 105.0 125.0 230.0
12 Damaris Gabriela Aguirre   MEX 100.0 122.5 222.5
13 Deborah Lovely   AUS 92.5 115.0 207.5
14 Marie Jesika Dalou   MRI 57.5 72.5 130.0
Nahla Mohamed   EGY 120.0 DNF
Huang Shih-Chun   TPE DNF

+75 kgBewerken

Gehouden op 21 augustus 2004

rang naam land trekken (kg) stoten (kg) totaal (kg)
  Tang Gonghong   CHN 122.5 (WR) 182.5 (WR) 305.0
  Jang Mi-ran   KOR 130.0 172.5 302.5
  Agata Wróbel   POL 130.0 160.0 290.0
4 Viktoria Varga   HUN 127.5 155.0 282.5
5 Victori Sjaimardanova   UKR 130.0 150.0 280.0
6 Cheryl Haworth   USA 125.0 155.0 280.0
7 Olha Korobka   UKR 125.0 155.0 280.0
8 Vasiliki Kasapi   GRE 125.0 152.5 277.5
9 Carmenza Delgado   COL 120.0 150.0 270.0
10 Manuela Rejas   PER 95.0 125.0 220.0
11 Reanna Maricha Solomon   NRU 95.0 125.0 220.0
12 Ivy Shaw   FIJ 85.0 100.0 185.0

MedaillespiegelBewerken

rang land   goud   zilver   brons totaal
1   China 5 3 0 8
2   Turkije 3 0 2 5
3   Thailand 2 0 2 4
4   Rusland 1 2 4 7
5   Oekraïne 1 1 0 2
6   Bulgarije 1 0 1 2
7   Georgië 1 0 0 1
  Iran 1 0 0 1
9   Wit-Rusland 0 2 1 3
10   Zuid-Korea 0 2 0 2
11   Hongarije 0 1 0 1
  Indonesië 0 1 0 1
  Kazachstan 0 1 0 1
  Letland 0 1 0 1
  Noord-Korea 0 1 0 1
16   Colombia 0 0 1 1
  Griekenland 0 0 1 1
  Kroatië 0 0 1 1
  Polen 0 0 1 1
  Venezuela 0 0 1 1
totaal 15 15 15 45
  1. (en) "Day 2 of IOC Executive Board meeting in St. Petersburg", IOC, 30 mei 2013