Brazilië op de Olympische Zomerspelen 2020

Brazilië is een van de deelnemende landen aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan. Het is de drieëntwintigste deelname van Braziliaanse atleten aan de Zomerspelen: sinds 1920 nam Brazilië deel aan alle Spelen, met uitzondering van de Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam.

Brazilië op de Olympische Zomerspelen 2020
Land Brazilië
IOC-landcode BRA
NOC Comitê Olímpico Brasileiro
(pt) externe link
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio
Medailles goud
zilver
brons
totaal
0
Brazilië op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Brazilië op de Winterspelen
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

De eerste kwalificatieplaatsen werden bemachtigd door het Australisch vrouwenvoetbalelftal, dat in april 2018 het Zuid-Amerikaans kampioenschap voetbal won.[1] Bij de wereldkampioenschappen zeilen in augustus 2018 dwong Braziliaanse zeilers olympische quotaplaatsen af in drie verschillende klassen.

AtletenBewerken

Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.

sport vrouwen mannen totaal
 Atletiek 2 10 12
  Boogschieten 1 1
  Handbal 0 14 14
  Kanovaren 2 2
  Moderne vijfkamp 1 1
  Paardensport 9
  Rugby 12 12
  Taekwondo 1 2 3
  Tafeltennis 1 1
  Tennis 1 1
  Voetbal 18 18
  Volleybal 12 12 24
  Worstelen 2 1 3
  Zeilen 5 5 10
  Zwemmen 1 1
totaal

SportenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Loopnummers
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
  100 m
  200 m n.v.t.
  110 m horden n.v.t.
  n.v.t.
  400 m horden n.v.t.
  n.v.t.
  20 km snelwandelen n.v.t.
  marathon n.v.t.
  n.v.t.
 
 
 
 
4x100 m n.v.t.
Technische nummers
atleet onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
  hink-stap-springen
 
  kogelstoten
  polsstokhoogspringen
 
Vrouwen
Loopnummers
atlete onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
  200 m n.v.t.
  20 km snelwandelen n.v.t.
Technische nummers
atlete onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
  discuswerpen
Gemengd
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
 
 
 
 
4x400 m n.v.t.

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel plaatsingsronde eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
score rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
  individueel

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

TurnenBewerken

Mannen
atleet onderdeel kwalificatie finale
toestel totaal positie toestel totaal positie
vloer voltige ringen sprong brug rekstok vloer voltige ringen sprong brug rekstok
  team n.v.t.
 
 
 
Totaal

  HandbalBewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Slalom
atleet onderdeel series halve finale finale
run 1 rang run 2 rang beste run rang tijd rang tijd rang
K-1 slalom
Sprint
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
  C-1 1000 m
 
 
C-2 1000 m
Vrouwen
Slalom
atlete onderdeel series halve finale finale
run 1 rang run 2 rang beste run rang tijd rang tijd rang
Ana Sátila C-1 slalom
K-1 slalom

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
atlete onderdeel schermen
(degen)
zwemmen
(200 m vrije slag)
paardrijden
(springen)
combinatie: schieten/lopen
(10 m luchtpistool)/(3200 m)
totaal punten rang
RR BR rang punten tijd rang punten strafpunten rang punten tijd rang punten
Maria Ieda Guimarães moderne vijfkamp

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

DressuurBewerken

ruiter paard onderdeel Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle totaal
score rang score rang technisch artistiek uitslag rang
nog niet bekend   individueel n.v.t.
nog niet bekend  
nog niet bekend  
 
 
 
zie hierboven team n.v.t.

EventingBewerken

ruiter paard onderdeel dressuur cross-country springen totaal
kwalificatie finale
strafpunten rang strafpunten totaal rang strafpunten totaal rang strafpunten totaal rang strafpunten rang
    individueel
   
   
 
 
 
zie hierboven team n.v.t.

SpringenBewerken

ruiter paard onderdeel kwalificatie finale totaal
strafpunten rang strafpunten rang strafpunten rang
nog niet bekend   individueel
nog niet bekend  
nog niet bekend  
 
 
 
zie hierboven team

  RugbyBewerken

  Zie Rugby op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
vrouwen

  SurfenBewerken

  Zie Surfen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Italo Ferreira surfen
Gabriel Medina
Vrouwen
atlete onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Silvana Lima surfen
Tatiana Weston-Webb

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
atlete onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Milena Titoneli -67 kg
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Edival Pontes -68 kg
Ícaro Miguel Soares -80 kg

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel voorronde eerste ronde tweede ronde derde ronde vierde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Hugo Calderano enkelspel

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
João Menezes enkelspel

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen

Het Braziliaans vrouwenvoetbalelftal dwong olympische kwalificatie af door haar winst op het Zuid-Amerikaans kampioenschap voetbal, dat plaatsvond in Chili in april 2018.[1] Het was de zesde opeenvolgende kwalificatie voor de Spelen, waarbij de laatste kwalificatie automatisch plaatsvond, daar Brazilië gastland was van de Olympische Zomerspelen 2016. In het toernooi van 2016 verloren de Brazilianen in de halve finale van Zweden, gevolgd door een nederlaag tegen Canada in de bronzen finale.[2] Het Braziliaans elftal was het tweede elftal dat zich plaatste voor het vrouwenvoetbaltoernooi, na gastland Japan, en het eerste elftal dat zich reeds in 2018 kwalificeerde. Het tweede elftal was Nieuw-Zeeland, dat in december 2018 het Oceanisch kampioenschap won.

team onderdeel groepsfase kwartfinale halve finale finale / BM
opponent
uitslag
opponent
uitslag
opponent
uitslag
rang opponent
uitslag
opponent
uitslag
opponent
uitslag
rang
Braziliaans vrouwenelftal vrouwen
Selectie
Nr. Naam Wed. Dlpnt. Club
selectie (achttien speelsters in totaal) nog niet bekend

  VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

ZaalvolleybalBewerken

Mannen
Atleten Discipline Resultaat Prestatie
zaal
Vrouwen
Atleten Discipline Resultaat Prestatie
zaal

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Grieks-Romeins
atleet onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Eduard Soghomonyan −130 kg
Vrouwen
Vrije stijl
atlete onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Laís Nunes −62 kg
Aline Ferreira −76 kg

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Braziliaanse zeilers kwalificeerden zich voor de Olympische Zomerspelen 2020 in verschillende klassen tijdens de wereldkampioenschappen zeilen, die in augustus 2018 plaatsvonden in Aarhus, Denemarken. Op dit toernooi dwongen zeilers quotaplaatsen voor de Spelen af in de klassen Laser, 49er FX en Nacra 17.[3][4]

Mannen
atleet onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
João Pedro Souto Laser
Jorge Zarif Finn n.v.t.
Marco Grael
Gabriel Borges
49er
Vrouwen
atlete onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Fernanda Oliveira
Ana Barbachan
470 n.v.t.
Martine Grael
Kahena Kunze
49erFX
Gemengd
atleten onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Samuel Albrecht
Gabriela Nicolino de Sá
Nacra 17

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
50 m vrije slag
100 m vrije slag
100 m vrije slag
200 m vrije slag
200 m vrije slag
800 m vrije slag
1500 m vrije slag
100 m rugslag
100 m schoolslag
100 m schoolslag
100 m vlinderslag
200 m vlinderslag
200 m wisselslag
4 x 100 m vrije slag
4 x 200 m vrije slag
4 x 100 m wisselslag
Vrouwen
atlete onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
1500 m vrije slag n.v.t.
Ana Marcela Cunha 10 km open water n.v.t.