Brazilië op de Olympische Zomerspelen 2020

Brazilië was een van de deelnemende landen aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan. Het was de drieëntwintigste deelname van Braziliaanse atleten aan de Zomerspelen: sinds 1920 nam Brazilië deel aan alle Spelen, met uitzondering van de Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam.

Brazilië op de Olympische Spelen
Brazilië op de Olympische Zomerspelen 2020
Land Brazilië
IOC-landcode BRA
NOC Comitê Olímpico Brasileiro
(pt) externe link
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio
Vlaggendrager Ketleyn Quadros en Bruno Rezende (opening)
Rebeca Andrade (sluiting)
Aantal deelnemers 312
Aantal disciplines 28
Medailles
Rang: 12
goud
7
zilver
6
brons
8
totaal
21
Brazilië op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Brazilië op de Winterspelen
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

De eerste kwalificatieplaatsen werden bemachtigd door het vrouwenvoetbalelftal, dat in april 2018 het Zuid-Amerikaans kampioenschap voetbal won.[1] Bij de wereldkampioenschappen zeilen in augustus 2018 dwong Braziliaanse zeilers olympische quotaplaatsen af in drie verschillende klassen.

MedailleoverzichtBewerken

Medaille Naam Sport Onderdeel Datum
  Goud Ítalo Ferreira Surfen mannen 27 juli
  Goud Rebeca Andrade Turnen sprong (v) 1 augustus
  Goud Martine Grael
Kahena Kunze
Zeilen 49'er FX (v) 3 augustus
  Goud Ana Marcela Cunha Zwemmen 10km open water (v) 4 augustus
  Goud Isaquias Queiroz Kanovaren C-1 1000m (m) 7 augustus
  Goud Hebert Conceição Boksen middelgewicht (m) 7 augustus
  Goud
voetbalteam mannen
Aderbar Santos
Dani Alves
Nino
Diego Carlos
Guilherme Arana
Douglas Luiz
Bruno Guimarães
Claudinho
Antony Matheus dos Santos
Matheus Cunha
Richarlison
Brenno
Bruno Fuchs
Ricardo Graça
Abner
Gabriel Menino
Matheus Henrique
Reinier Jesus
Malcom Filipe Silva de Oliveira
Paulinho
Gabriel Martinelli
Lucão
Voetbal mannen 7 augustus
  Zilver Kelvin Hoefler Skateboarden street (m) 25 juli
  Zilver Rayssa Leal Skateboarden street (v) 26 juli
  Zilver Rebecca Andrade Turnen meerkamp (v) 29 juli
  Zilver Pedro Barros Skateboarden park (m) 5 augustus
  Zilver Beatriz Ferreira Boksen lichtgewicht (v) 8 augustus
  Zilver
volleybalteam vrouwen
Carol Gattaz
Rosamaria Montibeller
Macris Carneiro
Roberta Ratzke
Gabriela Guimarães
Natália Pereira
Ana Carolina da Silva
Fernanda Garay
Ana Cristina de Souza
Camila Brait
Ana Beatriz Corrêa
Tandara Caixeta
Volleybal vrouwen 8 augustus
  Brons Daniel Cargnin Judo -66 kg (m) 25 juli
  Brons Fernando Scheffer Zwemmen 200m vrije slag (m) 25 juli
  Brons Mayra Aguiar Judo -78 kg (v) 29 juli
  Brons Laura Pigossi
Luisa Stefani
Tennis dubbelspel (v) 31 juli
  Brons Bruno Fratus Zwemmen 50m vrije slag (m) 1 augustus
  Brons Alison dos Santos Atletiek 400m horden (m) 3 augustus
  Brons Abner Teixeira Boksen zwaargewicht (m) 3 augustus
  Brons Thiago Braz Atletiek polsstokhoogspringen (m) 3 augustus

AtletenBewerken

sport mannen vrouwen totaal
 Atletiek 33 20 53
  Badminton 1 1 2
  Boksen 4 3 7
  Boogschieten 1 1 2
  Gewichtheffen 0 2 2
  Gymnastiek 5 7 12
  Handbal 14 14 28
  Judo 7 6 13
  Kanovaren 4 1 5
  Moderne vijfkamp 0 1 1
  Paardensport 7 0 7
  Roeien 1 0 1
  Rugby 0 12 12
  Schermen 1 1 2
  Schietsport 1 0 1
  Schoonspringen 2 2 4
  Skateboarden 6 6 12
  Surfen 2 2 4
  Taekwondo 2 1 3
  Tafeltennis 3 3 6
  Tennis 4 2 6
  Triatlon 1 2 3
  Voetbal 18 18 36
  Volleybal 16 16 32
  Wielersport 3 2 5
  Worstelen 1 2 3
  Zeilen 7 6 13
  Zwemmen 16 11 27
totaal 160 142 302

SportenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Loopnummers
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Paulo André de Oliveira 100 m bye 10,17 3 Q 10,31 8 niet geplaatst
Rodrigo do Nascimento bye 10,24 6 niet geplaatst
Felipe Bardi dos Santos bye 10,26 5 niet geplaatst
Aldemir da Silva Junior 200 m 20,84 6 n.v.t. niet geplaatst
Jorge Vides 20,94 4 n.v.t. niet geplaatst
Lucas Vilar 21,31 6 n.v.t. niet geplaatst
Lucas Carvalho 400m 46,12 7 n.v.t. niet geplaatst
Thiago André 800m 1.47,25 8 n.v.t. niet geplaatst
1500m 3.47,71 13 n.v.t. niet geplaatst
Gabriel Constantino 110 m horden 13,55 5 q n.v.t. 13,89 8 niet geplaatst
Eduardo de Deus 13,78 8 n.v.t. niet geplaatst
Rafael Henrique Pereira 13,46 3 Q n.v.t. 13,62 6 niet geplaatst
Alison dos Santos 400 m horden 48,42 2 Q n.v.t. 47,31 ZAR 1 Q 46,72 ZAR  
Márcio Teles 49,70 6 n.v.t. niet geplaatst
Altobeli da Silva 3000 m steeplechase 8.29,17 9 n.v.t. niet geplaatst
Caio Bonfim 20 km snelwandelen n.v.t. 1.23.21 13
Matheus Corrêa n.v.t. 1.31.47 46
Lucas Mazzo n.v.t. DNF
Daniel Chaves da Silva marathon n.v.t. DNF
Daniel Ferreira do Nascimento n.v.t. DNF
Paulo Roberto Paula n.v.t. 2.26.08 69
Paulo André de Oliveira
Felipe Bardi dos Santos
Rodrigo do Nascimento
Derick Silva
Jorge Vides
4x100 m 38,34 4 n.v.t. niet geplaatst
Technische nummers
atleet onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
Samory Fraga verspringen 7,88 16 niet geplaatst
Alexsandro Melo 6,95 29 niet geplaatst
hink-stap-springen 15,65 26 niet geplaatst
Mateus de Sá 16,49 20 niet geplaatst
Almir Cunha dos Santos 16,27 23 niet geplaatst
Fernando Ferreira hoogspringen 2,21 21 niet geplaatst
Thiago Moura 2,21 21 niet geplaatst
Darlan Romani kogelstoten 21,31 4 Q 21,88 4
Thiago Braz polsstokhoogspringen 5,75 8 Q 5,87  
Augusto Dutra de Oliveira 5,65 16 niet geplaatst
Meerkamp
atleet onderdeel 100 m vs ks hs 400 m 110 h dw ph sw 1500 m totaal rang
Felipe dos Santos tienkamp res. 10,58 s 7,38 14,13 2,02 49,31 14,58 39,91 4,60 54,56 4.52,40 7880 18
pnt. 956 905 736 822 847 901 663 790 656 604
Vrouwen
Loopnummers
atlete onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Rosângela Santos 100 m bye 11,33 5 niet geplaatst
Vitória Cristina Rosa bye DNS niet geplaatst
200 m 23,59 7 n.v.t. niet geplaatst
Ana Carolina Azevedo 23,20 5 n.v.t. niet geplaatst
Tiffani Marinho 400 m 52,11 5 n.v.t. niet geplaatst
Ketiley Batista 100 m horden 13,40 7 n.v.t. niet geplaatst
Chayenne da Silva 400 m horden 57,55 8 n.v.t. niet geplaatst
Tatiane Raquel da Silva 3000 m steeplechase 9.36,43 NR 7 n.v.t. niet geplaatst
Simone Ferraz 10.00,92 14 n.v.t. niet geplaatst
Érica de Sena 20 km snelwandelen n.v.t. 1.31.39 11
Ana Carolina Azevedo
Bruna Farias
Ana Cláudia Lemos
Lorraine Martins*
Vitória Cristina Rosa
Rosângela Santos
4x100 m 43,15 5 n.v.t. niet geplaatst
Technische nummers
atlete onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
Izabela da Silva discuswerpen 61,52 12 Q 60,39 11
Andressa de Morais 58,90 20 niet geplaatst
Fernanda Martins 57,90 24 niet geplaatst
Núbia Soares hink-stap-springen 14,07 17 niet geplaatst
Geisa Arcanjo kogelstoten 16,46 29 niet geplaatst
Laila Ferrer e Silva speerwerpen 59,47 18 niet geplaatst
Jucilene de Lima 60,14 15 niet geplaatst
Eliane Martins verspringen 6,43 18 niet geplaatst
Gemengd
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Pedro Burmann
João Henrique Cabral*
Anderson Henriques
Tábata de Carvalho
Geisa Coutinho*
Tiffani Marinho
4x400 m 3.15,89 7 n.v.t. niet geplaatst

  BadmintonBewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel groepsfase eliminatie kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Ygor Coelho enkelspel   Paul
W (21-5, 21–16)
  Tsuneyama
V (14-21, 8-21)
n.v.t. 2 niet geplaatst
Vrouwen
atleet onderdeel groepsfase eliminatie kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Fabiana Silva enkelspel   Ulitina
V (14-21, 20-22)
  Zhang
V (9-21, 10-21)
n.v.t. 3 niet geplaatst

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde kwartfinale halve finale finale
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Wanderson de Oliveira lichtgewicht Salamana
W 5 - 0
  Asanau
W 3 - 2
  Cruz
V 1 - 4
niet geplaatst 5
Hebert Conceição middelgewicht bye   Tuohetaerbieke
W 3 - 2
  Amankul
W 3 - 2
Baksi
W 4 - 1
  Khuzhniak
W KO
 
Keno Machado halfzwaargewicht bye   Chen D
W 5 - 0
  Whittaker
V 2 - 3
niet geplaatst 5
Abner Teixeira zwaargewicht bye   Clarke
W 4 - 1
  Ishaish
W 4 - 1
  La Cruz
V 1 - 4
niet geplaatst  
Vrouwen
atlete onderdeel eerste ronde tweede ronde kwartfinale halve finale finale
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Graziele Jesus vlieggewicht bye   Namiki
V 0 - 5
niet geplaatst 9
Jucielen Romeu vedergewicht bye   Artingstall
V 0 - 5
niet geplaatst 9
Beatriz Ferreira lichtgewicht bye   Wu S-y
W 5 - 0
  Kodirova
W 5 - 0
  Potkonen
W 5 - 0
  Harrington
V 0 - 5
 

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel plaatsingsronde eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
score rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Marcus D'Almeida individueel 651 40   Huston
W 7 - 1
  van den Berg
W 7 - 1
  Nespoli
V 0 - 6
niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel plaatsingsronde eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
score rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Ane Marcelle dos Santos individueel 636 33   Vázquez
W 6 - 4
  An S
V 1 - 7
niet geplaatst
Gemengd
atleet onderdeel plaatsingsronde eerste ronde kwartfinale halve finale finale
score rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Marcus D'Almeida
Ane Marcelle dos Santos
team 1287 20 niet geplaatst

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
atlete onderdeel trekken stoten totaal rang
score rang score rang
Nathasha Rosa -49 kg 78 9 95 8 173 9
Jaqueline Ferreira -87 kg 100 11 115 12 215 12

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

TurnenBewerken

Mannen
atleet onderdeel kwalificatie finale
toestel totaal positie toestel totaal positie
vloer voltige ringen sprong brug rekstok vloer voltige ringen sprong brug rekstok
Francisco Barretto Júnior team 13,000 13,200 13,200 13,466 14,000 13,833 80,699 42 niet geplaatst
Arthur Mariano 12,800 - - 13,500 - 14,133 n.v.t.
Diogo Soares 14,200 12,800 13,133 14,066 13,900 13,233 81,332 36 Q
Caio Souza 13,966 13,400 14,333 14,600 Q 14,533 13,466 84,298 18 Q
Totaal 41,166 39,400 40,666 42,166 42,433 41,432 247,263 9
atleet onderdeel kwalificatie finale
toestel totaal positie toestel totaal positie
vloer voltige ringen sprong brug rekstok vloer voltige ringen sprong brug rekstok
Diogo Soares team zie team-resultaten 14,133 12,833 13,233 13,833 13,700 13,466 81,198 20
Caio Souza zie team-resultaten 12,933 12,133 14,500 14,200 14,500 13,266 81,532 17
sprong n.v.t. 14,700 n.v.t. 7 Q n.v.t. 13,683 n.v.t. 8
Arthur Zanetti ringen n.v.t. 14,900 n.v.t. 5 Q n.v.t. 14,133 n.v.t. 8
Vrouwen
atlete onderdeel kwalificatie finale
toestel totaal positie toestel totaal positie
sprong brug balk vloer sprong brug balk vloer
Rebeca Andrade meerkamp 15,400 14,200 13,733 14,066 57,399 2 Q 15,300 14,666 13,666 13,666 57,298  
sprong 15,100 n.v.t. 3 Q 15,083 n.v.t.  
vloer n.v.t. 14,066 n.v.t. 4 Q n.v.t. 14,033 n.v.t. 5
Flávia Saraiva n.v.t. 12,066 n.v.t. 69 niet geplaatst
balk n.v.t. 13,966 n.v.t. 9 Q n.v.t. 13,133 n.v.t. 7

RitmischBewerken

atlete onderdeel kwalificatie finale
5 linten 3 knotsen, 2 hoepels totaal rang 5 linten 3 knotsen, 2 hoepels totaal rang
Maria Eduarda Arakaki
Beatriz Linhares
Déborah Medrado
Nicole Pircio
Geovanna Santos
team 35,450 37,800 73,250 12 niet geplaatst

  HandbalBewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Henrique Teixeira
João Silva
Guilherme Torriani
José Toledo
Rogério Moraes Ferreira
Thiagus Petrus
Rangel da Rosa
Felipe Borges
Fábio Chiuffa
Vinícius Teixeira
Leonardo Dutra
Thiago Ponciano
Haniel Langaro
Leonardo Terçariol
Rudolph Hackbarth
Gustavo Rodrigues
mannen groepsfase zie onder
Groep
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Frankrijk 5 4 0 1 162 148 +14 8
2   Spanje 5 4 0 1 155 142 +13 8
3   Duitsland 5 3 0 2 146 131 +15 6
4   Noorwegen 5 3 0 2 136 132 +4 6
5   Brazilië 5 1 0 4 128 145 -17 2
6   Argentinië 5 0 0 5 125 154 -29 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Land Score Land
groepsfase
24 juli 2021 09:00 02:00   Noorwegen 27 - 24   Brazilië
26 juli 2021 09:00 02:00   Brazilië 29 - 34   Frankrijk
28 juli 2021 19:30 12:30   Brazilië 25 - 32   Spanje
30 juli 2021 09:00 02:00   Argentinië 23 - 25   Brazilië
1 augustus 2021 19:30 12:30   Duitsland 29 - 25   Brazilië
kwartfinale niet geplaatst
halve finale niet geplaatst
finale niet geplaatst
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bruna de Paula
Alexandra do Nascimento
Tamires Morena Lima
Ana Paula Belo
Bárbara Arenhart
Eduarda Amorim
Larissa Araújo
Adriana Cardoso
Samara Vieira
Giulia Guarieiro
Gabriela Bitolo
Patrícia Matieli
Dayane Rocha
Renata Arruda
Lívia Ventura
vrouwen groepsfase zie onder
Groep
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Zweden 5 3 1 1 152 133 +19 7
2   Russische ploeg 5 3 1 1 148 149 -1 7
3   Frankrijk 5 2 1 2 139 135 +4 5
4   Hongarije 5 2 0 3 142 149 -7 4
5   Spanje 5 2 0 3 135 142 -7 4
6   Brazilië 5 1 1 3 133 141 -8 3
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Land Score Land
groepsfase
25 juli 2021 11:00 04:00   Russische ploeg 24 - 24   Brazilië
27 juli 2021 11:00 04:00   Brazilië 33 - 27   Hongarije
29 juli 2021 11:00 04:00   Spanje 27 - 23   Brazilië
31 juli 2021 16:15 09:15   Brazilië 31 - 34   Zweden
2 augustus 2021 11:00 04:00   Frankrijk 29 - 22   Brazilië
kwartfinale niet geplaatst
halve finale niet geplaatst
finale niet geplaatst

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Eric Takabatake −60 kg n.v.t.   Sithisane
W 10-00
  Kim W-j
V 00-10
niet geplaatst
Daniel Cargnin −66 kg n.v.t.   Abdelmawgoud
W 10-00
  Vieru
W 01-00
  Lombardo
W 01-00
  Abe
V 00-10
bye   Shmailov
W 01-00
 
Eduardo Barbosa −73 kg   Chaine
V 00-10
niet geplaatst
Eduardo Yudy Santos −81 kg bye   Muki
V 00-10
niet geplaatst
Rafael Macedo −90 kg   Bozbayev
V 00-10
niet geplaatst
Rafael Buzacarini −100 kg n.v.t.   Nikiforov
V 00-01
niet geplaatst
Rafael Silva +100 kg n.v.t. bye   Kokauri
W 10-00
  Tushishvili
V 00-10
niet geplaatst   Riner
V 00-11
niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel eerste ronde tweede ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Gabriela Chibana −48 kg   Boniface
W 10-00
  Krasniqi
V 00-10
niet geplaatst
Larissa Pimenta −52 kg   Perenc
W 01-00
  Abe
V 00-10
niet geplaatst
Ketleyn Quadros −63 kg   David
W 10-00
  Gankhaich
W 10-00
  Beauchemin-Pinard
V 00-10
bye   Franssen
V 00-10
niet geplaatst
Maria Portela −70 kg Shaheen
W 10-00
Taimazova
V 00-10
niet geplaatst
Mayra Aguiar −78 kg bye   Lanir
W 10-00
  Wagner
V 00-01
bye Babintseva
W 10-00
  Yoon H-j
W 10-00
 
Maria Suelen Altheman +78 kg bye   Velenšek
W 10-00
  Dicko
V 00-11
bye   Xu S
V
niet geplaatst
Gemengd
atleet onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Mayra Aguiar
Eduardo Barbosa
Rafael Buzacarini
Daniel Cargnin
Rafael Macedo
Larissa Pimenta
Maria Portela
Rafael Silva
Eduardo Yudy Santos
gemengd team bye   Nederland
V 2 - 4
niet geplaatst   Israël
V 2 – 4
niet geplaatst

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

SlalomBewerken

Mannen
atleet onderdeel series halve finale finale
run 1 rang run 2 rang beste run rang tijd rang tijd rang
Pepe Gonçalves K-1 slalom 98,13 4 92,91 2 92,91 10 Q 104,33 19 niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel series halve finale finale
run 1 rang run 2 rang beste run rang tijd rang tijd rang
Ana Sátila C-1 slalom 120,56 4 109,90 2 109,90 4 Q 114,27 3 Q 164,71 10
K-1 slalom 108,22 5 106,82 7 106,82 7 Q 114,62 13 niet geplaatst

SprintBewerken

Mannen
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Jacky Godmann C-1 1000 m 4.24,732 4 KF 4.18,208 6 niet geplaatst
Isaquias Queiroz 3.59,894 1 HF bye 4.05,579 1 FA 4.04,408  
Jacky Godmann
Isaquias Queiroz
C-2 1000 m 3.48,378 3 KF 3.48,611 1 HF 3.27,167 4 FA 3.27,603 4
Vagner Souta K-1 1000 m 3.57,178 KF 5.52,402 3 niet geplaatst

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
atlete onderdeel schermen
(degen)
zwemmen
(200 m vrije slag)
paardrijden
(springen)
combinatie: schieten/lopen
(10 m luchtpistool)/(3200 m)
totaal punten rang
RR BR rang punten tijd rang punten strafpunten rang punten tijd rang punten
Maria Ieda Guimarães moderne vijfkamp 184 0 30 184 2.32,16 6 246 EL 31 0 DNF 36 0 430 36

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

DressuurBewerken

ruiter paard onderdeel Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle totaal
score rang score rang technisch artistiek uitslag rang
João Victor Oliva Escorial individueel 70,419 26 n.v.t. niet geplaatst

EventingBewerken

ruiter paard onderdeel dressuur cross-country springen totaal
kwalificatie finale
strafpunten rang strafpunten totaal rang strafpunten totaal rang strafpunten totaal rang strafpunten rang
Rafael Losano Fuiloda individueel 36,00 43 opgave niet geplaatst
Carlos Paro Goliath 36,10 44 22,80 58,90 33 4,00 62,90 32 niet geplaatst 62,90 32
Marcelo Tosi Glenfly 31,50 21 8,80 40,30 24 opgave niet geplaatst
Rafael Losano
Carlos Paro
Marcelo Tosi
Márcio Appel *

zie hierboven

Iberon Jmen
team 103,60 11 231,60 335,20 13 108,40 + 20,00 463,60 12 n.v.t. 463,60 12

* Gewisseld voor het springen: 20 strafpunten

SpringenBewerken

ruiter paard onderdeel kwalificatie finale
strafpunten rang strafpunten tijd rang
Yuri Mansur Alfons individueel 0,00 1 Q 8,00 87,27 20
Marlon Zanotelli Edgar 4,00 31 niet geplaatst
Yuri Mansur
Rodrigo Pessoa
Pedro Veniss
Marlon Zanotelli
Alfons
Carlito's Way
Quabri de l'Isle
Edgar
team 25,00 8 Q 29,00 244,01 6

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel series herkansingen kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Lucas Verthein skiff 7.05,00 3 KF bye 7.14,26 2 HA/B 7.02,87 3 FB 6.52,09 12

Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing

  RugbyBewerken

  Zie Rugby op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Luiza Campos
Isadora Cerullo
Thalia Costa
Thalita Costa
Marina Fioravanti
Aline Furtado
Raquel Kochhann
Mariana Nicolau
Haline Scatrut
Bianca Silva
Leila Cássia Silva
Rafaela Zanellato
vrouwen 11 Groepsfase Poule B
Verloren van   Canada 0 - 33
Verloren van   Frankrijk 5 - 40
Verloren van   Fiji 5 - 41

Plaatsing 9 tot 12
Verloren van   Canada 0 - 45

Wedstrijd om plaats 11
Gewonnen van   Japan 21 - 12

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Guilherme Toldo floret bye   Saito
V 10 - 15
niet geplaatst
Vrouwen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Nathalie Moellhausen degen bye   Fiamingo
V 9 - 10
niet geplaatst

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel kwalificatie finale
punten rang punten rang
Felipe Almeida Wu 10 m luchtpistool 556 32 niet geplaatst

  SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel series halve finale finale
punten rang punten rang punten rang
Kawan Pereira 10 m toren 371,65 17 410,30 12 Q 393,85 10
Isaac Souza 339,30 20 niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel series halve finale finale
punten rang punten rang punten rang
Luana Lira 3 m plank 244,35 21 niet geplaatst
Ingrid Oliveira 10 m toren 261,20 24 niet geplaatst

  SkateboardenBewerken

  Zie Skateboarden op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atlete onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
Pedro Barros park 77,14 4 Q 86,14  
Luiz Francisco 84,31 1 Q 83,14 4
Pedro Quintas 79,02 3 Q 38,47 8
Felipe Gustavo street 24,75 14 niet geplaatst
Kelvin Hoefler 34,69 4 Q 36,15  
Giovanni Vianna 28,15 12 niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
Yndiara Asp park 43,23 7 Q 37,34 8
Isadora Pacheco 37,08 10 niet geplaatst
Dora Varella 41,59 8 Q 40,42 7
Letícia Bufoni street 10,91 9 niet geplaatst
Rayssa Leal 14,91 3 Q 14,64  
Pamela Rosa 10,06 10 niet geplaatst

  SurfenBewerken

  Zie Surfen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
punten rang punten rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Italo Ferreira surfen 13,67 1 Q bye   Stairmand
W 14,54 - 9,567
  Ohhara
W 16,30 - 11,90
  Wright
W 13,17 - 12,47
  Igarashi
W 15,14 - 6,60
 
Gabriel Medina 12,23 1 Q bye   Wilson
W 14,33 - 13,00
  Bourez
W 15,33 - 13,66
  Igarashi
V 16,76 - 17,00
  Wright
V 11,77 - 11,97
4
Vrouwen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
punten rang punten rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Silvana Lima surfen 12,13 2 Q bye   Bonvalot
W 12,17 - 7,50
  Moore
V 8,30 - 14,26
niet geplaatst
Tatiana Weston-Webb 11,33 1 Q bye   Tsuzuki
V 9,00 - 10,33
niet geplaatst

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Edival Pontes -68 kg   Reçber
V 18 - 25
niet geplaatst
Ícaro Miguel Soares -80 kg   Alessio
V 3 - 22
niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Milena Titoneli -67 kg   Al-Sadeq
W 9 - 9
  Jeliç
V 9 - 30
niet geplaatst   Lee
W 26 - 5
  Gbagbi
V 8 - 12
5

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel voorronde eerste ronde tweede ronde derde ronde vierde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Hugo Calderano enkelspel bye   Tokić
W 4 - 1
  Jang W-j
W 4 - 3
  Ovtcharov
V 2 - 4
niet geplaatst
Gustavo Tsuboi bye   Ionescu
W 4 - 1
  Aruna
W 4 - 2
  Lin Y-j
V 2 - 4
niet geplaatst
Hugo Calderano
Vitor Ishiy
Gustavo Tsuboi
team n.v.t.   Servië
W 3 - 2
  Zuid-Korea
V 0 - 3
niet geplaatst


Vrouwen
atleet onderdeel voorronde eerste ronde tweede ronde derde ronde vierde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Bruna Takahashi enkelspel bye   Yuan
V 0 - 4
niet geplaatst
Jéssica Yamada bye   Moret
V 2 - 4
niet geplaatst
Caroline Kumahara
Bruna Takahashi
Jéssica Yamada
team n.v.t.   Hongkong
V 1 - 3
niet geplaatst

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
João Menezes enkelspel   Čilić
V 7-6(7-5), 5-7, 6-7(7-9)
niet geplaatst
Thiago Monteiro   Struff
V 3-6, 4-6
niet geplaatst
Marcelo Demoliner
Marcelo Melo
dubbelspel n.v.t.   Mektić - Pavić
V 6-7(6-8), 4-6
niet geplaatst
Vrouwen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Laura Pigossi
Luisa Stefani
dubbelspel n.v.t.   Dabrowski - Fichman
W 7-6(7-3), 6-4
  Plíšková - Vondroušová
W 2-6, 6-4, [13-11]
  Mattek-Sands - Pegula
W 1-6, 6-3, [10-6]
  Bencic - Golubic
V 5-7, 3-6
Kudermetova - Vesnina
W 4-6, 6-4, [11-9]
 
Gemengd
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Luisa Stefani
Marcelo Melo
dubbelspel n.v.t.   Stojanović - Djokovic
V 3-6, 4-6
niet geplaatst

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Atleet Evenement Zwemmen(1.5 km) Rang 1 Fietsen (40 km) Rang 2 Lopen(10 km) Totaal Tijd Ranking
Manoel Messias Mannen 18.37 57.40 30.43 1.48.11 28
Luisa Baptista Vrouwen 20.12 1.06.04 38.00 2.05.32 32
Vittória Lopes 18.26 1.03.56 39.21 2.03.09 28

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Atleten Discipline Resultaat Prestatie
Aderbar Santos
Gabriel Menino
Diego Carlos
Ricardo Graça
Douglas Luiz
Guilherme Arana
Paulo Henrique Sampaio Filho
Bruno Guimarães
Matheus Cunha
Richarlison
Antony
Brenno Oliveira Fraga Costa
Dani Alves
Bruno Fuchs
Nino
Abner Vinícius
Malcom Filipe Silva de Oliveira
Matheus Henrique
Reinier Jesus
Cláudio Luiz Rodrigues Parisi Leonel
Gabriel Martinelli
Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
mannen   zie onder
Groep
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Brazilië 3 2 1 0 7 3 +4 7
2   Ivoorkust 3 1 2 0 3 2 +1 5
3   Duitsland 3 1 1 1 6 7 -1 4
4   Saoedi-Arabië 3 0 0 3 4 8 -4 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Land Score Land
groepsfase
22 juli 2021 20:30 13:30   Brazilië 4 - 2   Duitsland
25 juli 2021 17:30 10:30   Brazilië 0 - 0   Ivoorkust
28 juli 2021 17:00 10:00   Saoedi-Arabië 1 - 3   Brazilië
kwartfinale 31 juli 2021 19:00 14:00   Brazilië 1 - 0   Egypte
halve finale 3 augustus 2021 19:00 14:00   Mexico 0 - 0
1 - 4
  Brazilië
finale 7 augustus 2021 20:30 13:30   Brazilië 2 - 1   Spanje


Vrouwen

Het Braziliaans vrouwenelftal dwong olympische kwalificatie af door haar winst op het Zuid-Amerikaans kampioenschap voetbal, dat plaatsvond in Chili in april 2018.[1] Het was de zesde opeenvolgende kwalificatie voor de Spelen, waarbij de laatste kwalificatie automatisch plaatsvond, daar Brazilië gastland was van de Olympische Zomerspelen 2016. In het toernooi van 2016 verloren de Brazilianen in de halve finale van Zweden, gevolgd door een nederlaag tegen Canada in de bronzen finale.[2] Het Braziliaans elftal was het tweede elftal dat zich plaatste voor het vrouwenvoetbaltoernooi, na gastland Japan, en het eerste elftal dat zich reeds in 2018 kwalificeerde. Het tweede elftal was Nieuw-Zeeland, dat in december 2018 het Oceanisch kampioenschap won.

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bárbara Micheline do Monte Barbosa
Poliana Barbosa Medeiros
Érika Cristiano dos Santos
Rafaelle Souza
Julia Bianchi
Tamires Cássia Dias de Britto
Duda Francelino
Miraildes Maciel Mota
Débora Cristiane de Oliveira
Marta Vieira da Silva
Angelina Alonso Costantino
Ludmila da Silva
Bruna Benites
Jucinara Thaís Soares Paz
Geyse da Silva Ferreira
Bia Zaneratto
Andressa Cavalari Machry
Letícia Izidoro
Letícia Santos
Giovana Queiroz
Andressa Alves
Aline Villares Reis
vrouwen kwartfinale zie onder
Groep
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW W G V V T Saldo
1   Nederland 3 2 1 0 21 8 +13 7
2   Brazilië 3 2 1 0 9 3 +6 7
3   Zambia 3 0 1 2 7 15 -8 1
4   China 3 0 1 2 6 17 -11 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Land Uitslag Land
groepsfase 21 juli 2021 17:00 10:00   China 0 - 5   Brazilië
24 juli 2021 20:00 13:00   Nederland 3 – 3   Brazilië
27 juli 2021 20:30 13:30   Brazilië 1 - 0   Zambia
kwartfinale 30 juli 2021 17:00 10:00   China 0 - 0

penalties: 4 - 3

  Brazilië
halve finale niet geplaatst
finale niet geplaatst

  VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

BeachvolleybalBewerken

Mannen
atleten onderdeel eerste ronde herkansingen achtste finale kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
stand tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Alison Cerutti
Álvaro Morais Filho
mannen   AzaadCapogrosso
W 21-16, 21-17
  DalhausserNick Lucena
V 22-24, 21-19, 13-15
  BrouwerMeeuwsen
W 21-14, 24-22
1 Q bye   Gaxiola - Rubio
W 21-14, 21-13
  Pļaviņš - Točs
V 16-21, 19-21
niet geplaatst
Evandro Oliveira
Bruno Oscar Schmidt
  E Grimalt - M Grimalt
W 21-15, 16-21, 15-21
  Abicha - El Graoui
W 21-14, 21-16
  Bryl - Fijałek
W 19-21, 21-14, 17-15
1 Q bye   Pļaviņš - Točs
V 19-21, 18-21
niet geplaatst
Vrouwen
atleten onderdeel eerste ronde herkansingen achtste finale kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
stand tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Ágatha Bednarczuk
Eduarda Santos Lisboa
vrouwen   GallayPereyra
W 21-19, 21-11
  Wang FXia X
V 21-14, 21-16
  BransleyWilkerson
W 21-18, 21-18
2 Q bye   Kozuch - Ludwig
V 19-21, 21-19, 14-16
niet geplaatst
Rebecca Cavalcanti
Ana Patrícia Ramos
  Khadambi - Makokha
W 21-15, 21-9
  Graudiņa - Kravčenoka
V 15-21, 21-12, 12-15
  Claes - Sponcil
V 21-17, 19-21, 11-15
3 Q bye   Wang FXia X
W 21-14, 23-21
  Heidrich - Vergé-Depré
V 19-21, 12-15
niet geplaatst

ZaalvolleybalBewerken

Mannen
Atleten Discipline Resultaat Prestatie
Bruno Rezende
Maurício Borges Silva
Fernando Kreling
Wallace de Souza
Yoandy Leal
Isac Santos
Maurício Souza
Douglas Souza
Lucas Saatkamp
Thales Hoss
Ricardo Lucarelli
Alan Souza
zaal 4 zie onder
# Ploeg Punten Wedstrijden Sets
G W V W V Ratio
1   Russische ploeg 12 5 4 1 13 5 +8
2   Brazilië 10 5 4 1 12 8 +4
3   Argentinië 8 5 3 2 12 10 +2
4   Frankrijk 8 5 2 3 10 10 0
5   Verenigde Staten 6 5 2 3 8 10 -2
6   Tunesië 1 5 0 5 3 15 -12
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Land Score Land
Groepsfase
24 juli 2021 12:02 05:02   Brazilië 3 - 0   Tunesië
26 juli 2021 22:25 15:25   Brazilië 3 - 2   Argentinië
28 juli 2021 22:16 15:16   Brazilië 0 - 3   Russische ploeg
30 juli 2021 11:05 04:05   Brazilië 3 - 1   Verenigde Staten
1 augustus 2021 11:05 04:05   Brazilië 3 - 2   Frankrijk
Kwartfinale 3 augustus 2021 13:00 06:00   Japan 0 - 3   Brazilië
Halve finale 5 augustus 2021 13:00 06:00   Brazilië 1 - 3   Russische ploeg
Bronzen finale 7 augustus 13:30 06:30   Argentinië 3 - 2   Brazilië
Vrouwen
Atleten Discipline Resultaat Prestatie
Carol Gattaz
Rosamaria Montibeller
Macris Carneiro
Roberta Ratzke
Gabriela Guimarães
Tandara Caixeta
Natália Pereira
Ana Carolina da Silva
Fernanda Garay
Ana Cristina de Souza
Camila Brait
Ana Beatriz Corrêa
zaal   zie onder
# Ploeg Punten Wedstrijden Sets
G W V W V Ratio
1   Brazilië 14 5 5 0 15 3 +12
2   Servië 12 5 4 1 13 3 +10
3   Zuid-Korea 7 5 3 2 9 10 -1
4   Dominicaanse Republiek 8 5 2 3 10 10 0
5   Japan 4 5 1 4 6 12 -6
6   Kenia 0 5 0 5 0 15 -15
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Land Score Land
Groepsfase
25 juli 2021 21:45 14:45   Brazilië 3 - 0   Zuid-Korea
27 juli 2021 19:40 12:40   Brazilië 3 - 2   Dominicaanse Republiek
29 juli 2021 19:40 12:40   Japan 0 - 3   Brazilië
31 juli 2021 16:25 09:25   Servië 1 - 3   Brazilië
2 augustus 2021 21:45 14:45   Brazilië 3 - 0   Kenia
Kwartfinale 4 augustus 2021 21:30 14:30   Brazilië 3 - 1   Russische ploeg
Halve finale 6 augustus 2021 21:00 14:00   Brazilië 3 - 0   Zuid-Korea
Finale 8 augustus 2021 13:30 06:30   Brazilië 0 - 3   Verenigde Staten

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

BMXBewerken

Mannen
Race
atleet onderdeel kwartfinale halve finale finale
punten rang punten rang uitslag rang
Renato Rezende race 10 3 Q 20 7 niet geplaatst
Vrouwen
Race
atlete onderdeel kwartfinale halve finale finale
punten rang punten rang uitslag rang
Priscilla Stevaux race 18 6 niet geplaatst

MountainbikenBewerken

Mannen
atleet onderdeel tijd rang
Henrique Avancini mountainbike 1:28:09

+2:55

13
Luiz Henrique Cocuzzi 1:32:21

+7:07

27
Vrouwen
atlete onderdeel tijd rang
Jaqueline Mourao mountainbike -2 Ronden 35

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Grieks-Romeins
atleet onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Eduard Soghomonyan −130 kg   Popp
V 0 - 3
niet geplaatst 13
Vrouwen
Vrije stijl
atlete onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Laís Nunes −62 kg   Yusein
V 1 - 3
niet geplaatst 14
Aline Ferreira −76 kg   Ader
V 0 - 3
niet geplaatst 14

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Braziliaanse zeilers kwalificeerden zich voor de Olympische Zomerspelen 2020 in verschillende klassen tijdens de wereldkampioenschappen zeilen, die in augustus 2018 plaatsvonden in Aarhus, Denemarken. Op dit toernooi dwongen zeilers quotaplaatsen voor de Spelen af in de klassen Laser, 49er FX en Nacra 17.[3][4]

Mannen
atleet onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Robert Scheidt Laser 11 10 4 3 17 5 8 12 24 16 n.v.t. 9 104 8
Jorge Zarif Finn 7 15 15 9 5 11 14 13 6 16 n.v.t. niet geplaatst 95 14
Bruno Bethlem
Henrique Haddad
470 16 3 17 2 18 19 12 17 16 15 n.v.t. niet geplaatst 118 16
Marco Grael
Gabriel Borges
49er 8 16 12 9 DSQ DSQ UFD 8 6 19 11 18 niet geplaatst 147 16
Vrouwen
atlete onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Patricia Freitas RS:X 13 14 4 11 12 10 9 7 19 10 15 12 8 133 10
Fernanda Oliveira
Ana Barbachan
470 15 5 1 10 13 4 10 10 8 1 n.v.t. 20 82 9
Martine Grael
Kahena Kunze
49erFX 15 5 1 10 7 6 1 6 10 12 2 10 6 76  
Gemengd
atleten onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Samuel Albrecht
Gabriela Nicolino de Sá
Nacra 17 10 14 9 9 10 10 2 7 6 18 10 10 20 117 10

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Bruno Fratus 50 m vrije slag 21,67 4 Q 21,60 3 Q 21,57  
Gabriel Santos 100 m vrije slag 49,33 32 niet geplaatst
Pedro Spajari 48,74 25 niet geplaatst
Murilo Sartori 200 m vrije slag 1.47,11 24 niet geplaatst
Fernando Scheffer 1.45,05 ZAR 2 Q 1.45,71 8 Q 1.44,66 ZAR  
Guilherme Costa 400 m vrije slag 3.45,99 11 n.v.t. niet geplaatst
800 m vrije slag 7.46,09 ZAR 5 Q n.v.t. 7.53,31 8
1500 m vrije slag 15.01,18 13 n.v.t. niet geplaatst
Guilherme Basseto 100 m rugslag 53,84 20 niet geplaatst
Guilherme Guido 53,65 11 Q 53,80 15 niet geplaatst
Felipe Lima 100 m schoolslag 59,17 8 Q 59,80 12 niet geplaatst
Caio Pumputis 1.00,76 34 niet geplaatst
200 m wisselslag 1.58,36 19 niet geplaatst
Vinicius Lanza 1.58,92 25 niet geplaatst
100 m vlinderslag 52,08 26 niet geplaatst
Matheus Gonche 53,02 43 niet geplaatst
Leonardo de Deus 200 m vlinderslag 1.54,83 3 Q 1.54,97 2 Q 1.55,19 6
Marcelo Chierighini
Breno Correia
Gabriel Santos
Pedro Spajari
4 x 100 m vrije slag 3.12,59 5 Q n.v.t. 3.13,41 8
Breno Correia
Luiz Altamir Melo
Murilo Sartori
Fernando Scheffer
4 x 200 m vrije slag 7.07,73 8 Q n.v.t. 7.08,22 8
Marcelo Chierighini
Guilherme Guido
Vinicius Lanza
Felipe Lima
4 x 100 m wisselslag DSQ n.v.t. niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Etiene Medeiros 50 m vrije slag 25,45 29 niet geplaatst
Larissa Oliveira 100 m vrije slag 55,53 30 niet geplaatst
Viviane Jungblut 800 m vrije slag; 8.38,88 24 n.v.t. niet geplaatst
1500 m vrije slag 16.21,29 20 n.v.t. niet geplaatst
Beatriz Dizotti 16.29,37 24 n.v.t. niet geplaatst
Ana Marcela Cunha 10 km open water n.v.t. 1.59.30,8  
Stephanie Balduccini
Etiene Medeiros
Larissa Oliveira
Ana Carolina Vieira
4 x 100 m vrije slag 3.39,12 12 n.v.t. niet geplaatst
Nathália Almeida
Larissa Oliveira
Gabrielle Roncatto
Aline Rodrigues
4 x 200 m vrije slag 7.59,10 n.v.t. niet geplaatst
Gemengd
atlete onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Stephanie Balduccini
Guilherme Basseto
Giovanna Diamante
Felipe Lima
4 x 100 m wisselslag 3.46,74 14 n.v.t. niet geplaatst