Moldavië op de Olympische Zomerspelen 2020

Moldavië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.

Moldavië op de Olympische Spelen
Moldavië op de Olympische Zomerspelen 2020
Land Moldavië
IOC-landcode MDA
NOC Comité National Olympique de la République de Moldova
(mo) (en) externe link
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio
Vlaggendrager Dan Olaru en Alexandra Mîrca (opening)
Andrian Mardare (sluiting)
Aantal deelnemers 20
Aantal disciplines 8
Medailles
Rang: 86
goud
0
zilver
0
brons
1
totaal
1
Moldavië op de Zomerspelen
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Moldavië op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van de Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Medaille Naam Sport Onderdeel Datum
  Brons Serghei Tarnovschi Kanovaren C-1 1000m (m) 7 augustus

AtletenBewerken

Hieronder volgt een overzicht van de atleten die deelnamen aan de Olympische Zomerspelen 2020.

sport mannen vrouwen totaal
  Atletiek 2 4 6
  Boogschieten 1 1 2
  Gewichtheffen 1 1 2
  Judo 2 0 2
  Kanovaren 1 2 3
  Schietsport 0 1 1
  Worstelen 1 1 2
  Zwemmen 1 1 2
totaal 9 11 20

SportenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Technische nummers
atleet onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
Serghei Marghiev kogelslingeren 75,94 10 q 75,24 12
Andrian Mardare speerwerpen 82,70 10 q 83,30 7
Vrouwen
Loopnummers
atlete onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Lilia Fisicovici marathon n.v.t. 2.39.59 54
Technische nummers
atlete onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
Alexandra Emilianov discuswerpen 54,57 30 niet geplaatst
Zalina Petrivskaya kogelslingeren 69,29 11 niet geplaatst
Dimitriana Surdu kogelstoten 16,55 28 niet geplaatst

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atlete onderdeel plaatsingsronde eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
score rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Dan Olaru individueel 648 49   Duenas
V 0 - 6
niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel plaatsingsronde eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
score rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Alexandra Mîrca individueel 627 51   Yang X
V 0 - 6
niet geplaatst
Gemengd
atlete onderdeel plaatsingsronde eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
score rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Dan Olaru
Alexandra Mîrca
team 1275 22 n.v.t. niet geplaatst

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atlete onderdeel trekken stoten totaal rang
score rang score rang
Marin Robu -73 kg 155 3 175 10 330 8
Vrouwen
atlete onderdeel trekken stoten totaal rang
score rang score rang
Elena Cîlcic -87 kg 105 8 135 7 240 8

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Denis Vieru −66 kg n.v.t.   Nurillaev
W 102-002
  Cargnin
V 001–011
niet geplaatst
Victor Sterpu −73 kg bye   Estrade
W 100-001
  Butbull
V 000-100
niet geplaatst

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

SprintBewerken

Mannen
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Serghei Tarnovschi C-1 1000 m 4.02,794 1 HF bye 4.06,635 2 FA 4.06,069  
Vrouwen
atlete onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Daniela Cociu C-1 200 m 48,338 3 KF 48,594 6 niet geplaatst
Maria Olărașu 50,607 7 KF 49,002 7 niet geplaatst
Daniela Cociu
Maria Olărașu
C-2 500 m 2.06,070 4 KF 2.03,434 2 HF 2.05,910 4 FA 2.01,750 7

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
atlete onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
Anna Dulce 10 m luchtpistool 557 48 niet geplaatst

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Grieks-RomeinsBewerken

Mannen
atleet onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Victor Ciobanu −60 kg   Kamal
W 4 - 0
  Sharshenbekov
W 4 - 0
  Orta
V 0 - 4
bye Emelin
V 1 - 4
5

Vrije stijlBewerken

Vrouwen
atlete onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Anastasia Nichita −57 kg   Adekuorye
W 5 - 0
  Nikolova
V 1 - 3
niet geplaatst 7

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atlete onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Alexei Sancov 200 m vrije slag 1.47,46 26 niet geplaatst
200 m vlinderslag 1.57,55 26 niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Tatiana Salcuțan 100 m rugslag 1.01,59 28 niet geplaatst
200 m rugslag 2.09,98 11 Q 2.10,09 11 niet geplaatst