Noorwegen op de Olympische Zomerspelen 2020

Noorwegen is een van de deelnemende landen aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.

Noorwegen op de Olympische Zomerspelen 2020
Land Noorwegen
IOC-landcode NOR
NOC Norges Idrettsforbund og Olympiske og Paralympiske Komité
(no) externe link
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio
Vlaggendrager Anne Vilde Tuxden
Tomoe Zenimoto Hvas
Aantal deelnemers 93
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 20
goud
4
zilver
2
brons
2
totaal
8
Noorwegen op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Noorwegen op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

AtletenBewerken

Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.

sport vrouwen mannen totaal
  Atletiek 2 7 9
  Gymnastiek 1 1 2
  Paardensport nog onbekend 1
  Roeien 7 7
  Schietsport 2 3 5
  Zeilen 3 3 6
  Zwemmen 1 1
totaal 6 22 28

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Atletiek Karsten Warholm 400 meter horden (m)  
Jakob Ingebrigtsen 1500 meter (m)  
Triatlon Kristian Blummenfelt mannen  
Volleybal Anders Mol
Christian Sørum
beachvolleybal (m)  
Atletiek Eivind Henriksen kogelslingeren mannen  
Roeien Kjetil Borch skiff mannen  
Handbal vrouwen  
Zeilen Hermann Tomasgaard Laser mannen  

SportenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Loopnummers
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Filip Ingebrigtsen 1500 m 3.38,02 10 n.v.t. niet geplaatst
Jakob Ingebrigtsen 3.36,49 4 Q n.v.t.
Narve Gilje Nordås 5000 m 13.41,82 12 n.v.t. niet geplaatst
Karsten Warholm 400 m horden 48,65 1 Q n.v.t. 47,30 1 Q 45,94 WR  
Håvard Haukenes 50 km snelwandelen n.v.t. dnf
Sondre Nordstad Moen marathon n.v.t. 2:17.59 40
Technische nummers
atleet onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
Ola Stunes Isene discuswerpen 63,26 3 Q 61,18 12
Sondre Guttormsen polsstokhoogspringen 5,50 11 niet geplaatst
Eivind Henriksen kogelslingeren 78,79 NR 3 Q 81,58 NR  
Vrouwen
Loopnummers
atlete onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Hedda Hynne 800 m 2.00,76 3 Q n.v.t. 2.02,38 7 niet geplaatst
Karoline Bjerkeli Grøvdal 5000 m 14.56,82 5 Q n.v.t. 15.09,37 14
10000 m n.v.t. dnf
Amalie Iuel 400 m horden 55,65 6 q n.v.t. 57,61 8 niet geplaatst
Line Kloster 56,45 7 n.v.t. niet geplaatst
Technische nummers
atlete onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
Lene Retzius polsstokhoogspringen 4,25 =14 niet geplaatst

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

TurnenBewerken

Mannen
atleet onderdeel kwalificatie finale
toestel totaal positie toestel totaal positie
vloer voltige ringen sprong brug rekstok vloer voltige ringen sprong brug rekstok
Sofus Heggemsnes meerkamp 13.066 13.233 13.133 12.933 niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel kwalificatie finale
toestel totaal positie toestel totaal positie
sprong brug balk vloer sprong brug balk vloer
Julie Erichsen meerkamp

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

DressuurBewerken

ruiter paard onderdeel Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle totaal
score rang score rang technisch artistiek uitslag rang
    individueel n.v.t.

SpringenBewerken

ruiter paard onderdeel kwalificatie finale totaal
strafpunten rang strafpunten rang strafpunten rang
Geir Gulliksen Quatro individueel 1 26

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel series herkansingen kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Kjetil Borch skiff 6.54,46 1 KF bye 7.10,97 1 HA/B 6:42.92 1 FA 6.41,66  
Kristoffer Brun
Are Strandli
lichte dubbel-twee 6.25,74 1 HA/B bye n.v.t. 12.16,25 6 FB DNS 12
Martin Helseth
Oscar Stabe Helvig
Erik André Solbakken
Olaf Tufte
dubbel-vier 5.49,02 4 H 6.02,85 4 FB n.v.t. 5.47,34 9

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
  50 m geweer 3 houdingen
 
  skeet
Vrouwen
atlete onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
  50 m geweer 3 houdingen
 

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Richard Ordemann -80 kg   Al-Sharabaty
V 4–5
niet geplaatst   Mahboubi
W 25–10
  Eissa
V 4–12
5

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

BaanwielrennenBewerken

Vrouwen
Omnium
atlete onderdeel scratchrace temporace afvalrace puntenrace totaal punten rang
rang punten rang punten rang punten rang punten
Anita Yvonne Stenberg omnium 4 34 4 34 8 26 3 97 5

BMXBewerken

Mannen
Race
atleet onderdeel kwartfinale halve finale finale
punten rang punten rang uitslag rang
Tore Navrestad race 9 3 Q 18 6 niet geplaatst

MountainbikenBewerken

Mannen
atleet onderdeel tijd rang
Erik Haegstad mountainbike 1:31:14

+6:00

24

WegwielrennenBewerken

Mannen
atleet onderdeel tijd rang
Tobias Foss wegwedstrijd 6:16:53 61
tijdrit 59:51,68 23
Markus Hoelgaard wegwedstrijd 6:15:38 34
Tobias Johannessen 6:25:12 82
Andreas Leknessund 6:25:12 83

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Sebastian Wang-Hansen RS:X
Hermann Tomasgaard Laser n.v.t.
Anders Pedersen Finn n.v.t.
Vrouwen
atlete onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Line Flem Høst Laser Radial n.v.t.
Ragna Agerup
Maia Agerup
49erFX
Gemengd
atleet onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
 
 
Nacra 17

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Henrik Christiansen 400 m vrije slag 3.48,88 21 niet geplaatst
800 m vrije slag 7.48,37 9 niet geplaatst
1500 m vrije slag 15.11,14 21 niet geplaatst
Tomoe Zenimoto Hvas 100 m vlinderslag 52,22 27 niet geplaatst
200 m vlinderslag 1.56,30 19 niet geplaatst
200 m wisselslag 1.57,64 12 Q 2.00,12 16 niet geplaatst
Andre Grindheim 100 m schoolslag 1.00,86 35 niet geplaatst

Vrouwen

atleet onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Ingeborg Løyning 100 m rugslag 1.00,7 18 niet geplaatst
200 m rugslag 2.11,68 17 niet geplaatst