Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 – Marathon mannen

De Marathon voor mannen op de Olympische Zomerspelen 2020 vond plaats op zondag 8 augustus 2021 in Sapporo.

Marathon mannen
Gehouden in Vlag van Japan Sapporo
Jaar 2021
Data 8 augustus 2021
Sport Atletiek
Deelnemers 110 atleten
Medailles
Goud  Eliud Kipchoge  Vlag van Kenia Kenia
Zilver  Abdi Nageeye  Vlag van Nederland Nederland
Brons  Bashir Abdi  Vlag van België België
Vorige: 2016     Volgende: 2024
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 2020
Loopnummers
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
5000 mmannenvrouwen
10000 mmannenvrouwen
100 m hordenvrouwen
110 m hordenmannen
400 m hordenmannenvrouwen
3000 m steeplechasemannenvrouwen
4×100 m estafettemannenvrouwen
4×400 m estafettemannengemengdvrouwen
Weg
Marathonmannenvrouwen
20 km snelwandelenmannenvrouwen
50 km snelwandelenmannen
Technische nummers
Verspringenmannenvrouwen
Hink-stap-springenmannenvrouwen
Hoogspringenmannenvrouwen
Polsstokhoogspringenmannenvrouwen
Kogelstotenmannenvrouwen
Discuswerpenmannenvrouwen
Speerwerpenmannenvrouwen
Kogelslingerenmannenvrouwen
Meerkamp
Zevenkampvrouwen
Tienkampmannen

De marathon en het snelwandelen waren initieel voorzien te starten in de tuinen van het Japans keizerlijk paleis, de Kokyo, maar na de kritiek volgend op de wereldkampioenschappen atletiek 2019 in Doha omtrent de klimatologische omstandigheden waarin de marathon afgewerkt diende te worden, besliste het Japans Olympisch Comité en het IOC de marathon en het snelwandelen te verplaatsen van Tokio naar het veel koelere noordelijke eiland Hokkaido met start en aankomst in het Odori Park in Sapporo, gekend van de marathon van Hokkaido.

RecordsBewerken

Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het olympisch record.

Wereldrecord   Eliud Kipchoge 2.01,39   Berlijn 16 september 2018
Olympisch record   Samuel Wanjiru 2.06,32   Peking 24 augustus 2008

ResultatenBewerken

Rang Naam Land Tijd Achterstand Bijz.
  Eliud Kipchoge   KEN 2:08:38
  Abdi Nageeye   NED 2:09:58 +1:20 SB
  Bashir Abdi   BEL 2:10:00 +1:22 SB
4 Lawrence Cherono   KEN 2:10:02 +1:24 SB
5 Ayad Lamdassem   ESP 2:10:16 +1:38 SB
6 Suguru Osako   JPN 2:10:41 +2:03 SB
7 Alphonce Simbu   TAN 2:11:35 +2:57 SB
8 Galen Rupp   USA 2:11:41 +3:03 SB
9 Othmane El Goumri   MAR 2:11:58 +3:20
10 Koen Naert   BEL 2:12:13 +3:35 SB
11 Mohamed Reda El Aaraby   MAR 2:12:22 +3:44
12 Nicolas Navarro   FRA 2:12:50 +4:12 SB
13 Marhu Teferi   ISR 2:13:02 +4:24
14 Goitom Kifle   ERI 2:13:22 +4:44
15 Jeison Suárez   COL 2:13:29 +4:51
16 Tachlowini Gabriyesos   EOR 2:14:02 +5:24
17 Morhad Amdouni   FRA 2:14:33 +5:55 SB
18 Hamza Sahli   MAR 2:14:48 +6:10 SB
19 Yang Shaohui   CHN 2:14:58 +6:20
20 Eyob Faniel   ITA 2:15:11 +6:33 SB
21 Daniel Mateo   ESP 2:15:21 +6:43 SB
22 Yohanes Ghebregergis   ERI 2:15:34 +6:56
23 Abdi Hakin Ulad   DEN 2:15:50 +7:12 SB
24 Liam Adams   AUS 2:15:51 +7:13 SB
25 El-Hassan El-Abbassi   BRN 2:15:56 +7:18 SB
26 Richard Ringer   GER 2:16:08 +7:30
27 Tiidrek Nurme   EST 2:16:16 +7:38 SB
28 Girmaw Amare   ISR 2:16:17 +7:39
29 Jake Riley   USA 2:16:26 +7:48 SB
30 Amanal Petros   GER 2:16:33 +7:55 SB
31 Eulalio Muñoz   ARG 2:16:35 +7:57 SB
32 Peng Jianhua   CHN 2:16:39 +8:01
33 Javier Guerra   ESP 2:16:42 +8:04 SB
34 Elroy Gelant   RSA 2:16:43 +8:05
35 Oqbe Kibrom Ruesom   ERI 2:16:57 +8:19 SB
36 Zane Robertson   NZL 2:17:04 +8:26 SB
37 Haimro Alame   ISR 2:17:17 +8:39
38 Adam Nowicki   POL 2:17:19 +8:41
39 Olivier Irabaruta   BDI 2:17:44 +9:06 SB
40 Sondre Nordstad Moen   NOR 2:17:59 +9:21 SB
41 Abdi Abdirahman   USA 2:18:27 +9:49 SB
42 Tomas Hilifa Rainhold   NAM 2:18:28 +9:50
43 Derlis Ayala   PAR 2:18:34 +9:56 SB
44 Fred Musobo   UGA 2:18:39 +10:01
45 Hassan Chahdi   FRA 2:18:40 +10:02 SB
46 Ben Preisner   CAN 2:19:27 +10:49 SB
47 Yassine El Fathaoui   ITA 2:19:44 +11:06 SB
48 Trevor Hofbauer   CAN 2:19:57 +11:19 SB
49 Shim Jung-sub   KOR 2:20:36 +11:58
50 Hendrik Pfeiffer   GER 2:20:43 +12:05 SB
51 Felix Chemonges   UGA 2:20:53 +12:15
52 Yavuz Ağralı   TUR 2:21:00 +12:22
53 Joaquín Arbe   ARG 2:21:15 +12:37 SB
54 Chris Thompson   GBR 2:21:29 +12:51
55 Tseveenravdangiin Byambajav   MGL 2:21:32 +12:54 SB
56 José Luis Santana   MEX 2:21:32 +12:54 SB
57 Dong Guojian   CHN 2:21:35 +12:57
58 Kevin Seaward   IRL 2:21:45 +13:07 SB
59 Dieter Kersten   BEL 2:22:06 +13:28
60 Cristhian Pacheco   PER 2:22:12 +13:34 SB
61 Peter Herzog   AUT 2:22:15 +13:37 SB
62 Shogo Nakamura   JPN 2:22:23 +13:45 SB
63 Sjabloon:Arkadiusz Gardzielewski   POL 2:22:50 +14:12
64 Malcolm Hicks   NZL 2:23:12 +14:34 SB
65 Juan Pacheco   MEX 2:23:41 +15:03 SB
66 Brett Robinso   AUS 2:24:04 +15:26 SB
67 Sjabloon:Khoarahlane Seutloali   LES 2:25:03 +16:25 SB
68 Roman Fosti   EST 2:25:37 +16:59
69 Paulo Roberto Paula   BRA 2:26:08 +17:30 SB
70 Thijs Nijhuis   DEN 2:26:59 +18:21 SB
71 Paul Pollock   IRL 2:27:48 +19:10 SB
72 Cameron Levins   CAN 2:28:43 +20:05
73 Yuma Hattori   JPN 2:30:08 +21:30 SB
74 Jesús Arturo Esparza   MEX 2:31:51 +23:13 SB
75 Jorge Castelblanco   PAN 2:33:22 +24:44 SB
76 Iván Zarco   HON 2:44:36 +35:58 SB
Amos Kipruto   KEN 40 km DNF
Bart van Nunen   NED 40 km DNF
Stephen Mokoka   RSA 35 km DNF
Lelisa Desisa   ETH 35 km DNF
John Hakizimana   RWA 35 km DNF
Khalid Choukoud   NED 35 km DNF
Marcin Chabowski   POL 35 km DNF
Ben Connor   GBR 35 km DNF
Desmond Mokgobu   RSA 35 km DNF
Bat-Ochiryn Ser-Od   MGL 35 km DNF
Daniel Ferreira do Nascimento   BRA 30 km DNF
Tadesse Abraham   SUI 30 km DNF
Yassine Rachik   ITA 30 km DNF
Callum Hawkins   GBR 30 km DNF
Bohdan-Ivan Horodyskyy   UKR 30 km DNF
Polat Kemboi Arıkan   TUR 30 km DNF
Iván Darío González   COL 30 km DNF
Sisay Lemma   ETH 25 km DNF
Shumi Dechasa   BRN 25 km DNF
Mykola Nyzhnyk   UKR Half DNF
Lemawork Ketema   AUT 20 km DNF
Stephen Scullion   IRL 20 km DNF
Oh Joo-han   KOR 15 km DNF
Alemu Bekele   BRN 15 km DNF
Stephen Kiprotich   UGA 15 km DNF
Gabriel Geay   TAN 15 km DNF
Daniel Chaves da Silva   BRA 15 km DNF
Oleksandr Sitkovskyy   UKR 15 km DNF
Shura Kitata   ETH 10 km DNF
Jack Rayner   AUS 10 km DNF