Hoofdmenu openen

UCI Europe Tour 2005

sportseizoen van een wegwielrennencompetitie

Dit is een overzichtspagina met de winnaars van de belangrijkste UCI Europe Tour wedstrijden in 2005. Het was de eerste editie van de continentale competitie.

EindstandBewerken

Uitslagen belangrijkste wedstrijdenBewerken

Hieronder staat een overzicht met de uitslagen van de wedstrijden in de categorieën 1.HC, 1.1, 2.HC en 2.1.

FebruariBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
1   GP La Marseillaise 1.1   Nicki Sørensen
2-6   Ster van Bessèges 2.1   Freddy Bichot
6   Trofeo Palma de Mallorca 1.1   Óscar Freire
6   Grote Prijs van de Etruskische Kust 1.1   Alessandro Petacchi
7   Trofeo Alcúdia 1.1   Óscar Freire
8   Trofeo Soller 1.1   Alejandro Valverde
9   Trofeo Manacor 1.1   Alejandro Valverde
9-13   Ronde van de Middellandse Zee 2.1   Jens Voigt
10   Trofeo Calvia 1.1   Antonio Colom
10-13   GP Costa Azul 2.1   Rubén Plaza
13-17   Ruta del Sol 2.1   Francisco Cabello
15   Trofeo Laigueglia 1.1   Kim Kirchen
16-20   Ronde van de Algarve 2.1   Hugo Sabido
19   Ronde van de Haut-Var 1.1   Philippe Gilbert
19   Trofeo Luis Puig 1.1   Alessandro Petacchi
20   Classic Haribo 1.1   Gorik Gardeyn
22-26   Ronde van Valencia 2.1   Alessandro Petacchi
26   GP Chiasso 1.1   Kim Kirchen
26   Omloop Het Volk 1.HC   Nick Nuyens
27   Clásica de Almería 1.1   José Iván Gutiérrez
27   Kuurne-Brussel-Kuurne 1.1   George Hincapie
27   GP di Lugano 1.1   Rik Verbrugghe

MaartBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
2-6   Ronde van Murcia 2.1   Koldo Gil
5   Milaan-Turijn 1.HC   Fabio Sacchi
7   Giro della Provincia di Lucca 1.1   Mario Cipollini
16   Nokere-Koerse 1.1   Steven de Jongh
20   GP Cholet 1.1   Pierrick Fédrigo
20   GP Rudy Dhaenens 1.1   Koen Barbé
20   Stausee-Rundfahrt 1.1   Danilo Napolitano
21-25   Catalaanse Week 2.HC   Alberto Contador
22-26   Internationale Wielerweek 2.1   Franco Pellizotti
23   Dwars door Vlaanderen 1.1   Niko Eeckhout
26   E3 Prijs Vlaanderen 1.HC   Tom Boonen
26-27   Internationaal Wegcriterium 2.HC   Bobby Julich
27   Brabantse Pijl 1.1   Óscar Freire
28   Ronde van Keulen 1.1   David Kopp
28   Ronde van Reggio Calabria 1.1   Guillermo Rubén Bongiorno
29   Parijs-Camembert 1.1   Laurent Brochard
29-31   Driedaagse van De Panne 2.HC   Stijn Devolder

AprilBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
1   Route Adélie de Vitré 1.1   Daniele Contrini
2   Hel van het Mergelland 1.1   Nico Sijmens
2   Grote Prijs Miguel Indurain 1.1   Javier Pascual Rodríguez
3   GP Rennes 1.1   Ludovic Turpin
5-8   Ronde van de Sarthe 2.1   Sylvain Chavanel
7   GP Pino Cerami 1.1   Kai Reus
9   Ronde van Drenthe 1.1   Marcel Sieberg
10   Klasika Primavera 1.1   David Etxebarria
13   Grote Scheldeprijs 1.HC   Thorwald Veneberg
13-17   Ronde van Aragon 2.1   Rubén Plaza
14   GP Denain 1.1   Jimmy Casper
15   Dutch Food Valley Classic 1.HC   Paul van Schalen
16   Ronde van de Finistère 1.1   Simon Gerrans
17   Tro Bro Léon 1.1   Tristan Valentin
17   Giro d'Oro 1.1   Luca Mazzanti
19-22   Ronde van Trentino 2.1   Julio Pérez Cuapio
20-24   Ronde van Nedersaksen 2.1   Stefan Schumacher
21-24   Ronde van La Rioja 2.1   Javier Pascual Rodríguez
24   Ronde van de Apennijnen 1.1   Gilberto Simoni
24   Ronde van Noord-Holland 1.1   Paul van Schalen
24   Ronde van Bern 1.1   René Weissinger
27-30   Omloop van Lotharingen 2.1   Andris Naudužs
27-1   Ronde van Castilië en León 2.1   Carlos García
30   GP Herning 1.1   Michael Blaudzun
30   GP Industria & Artigianato-Larciano 1.1   Luca Mazzanti

MeiBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
1   Rund um den Henninger-Turm 1.HC   Erik Zabel
1   Colliers Classic 1.1   Jacob Moe Rasmussen
1   Klimmerstrofee 1.1   Philippe Gilbert
1   Ronde van Toscane 1.1   Daniele Bennati
2-5   Uniqa Classic 2.1   Bram de Groot
4-8   Vierdaagse van Duinkerke 2.HC   Pierrick Fédrigo
7-8   Clásica Alcobendas 2.1   Pavel Tonkov
11-15   Ronde van Rijnland-Palts 2.1   Michael Rich
13-15   Ronde van Picardië 2.1   Janek Tombak
16   GP de Villers-Cotterêts 1.1   Bradley McGee
22   Ronde van de Vendée 1.1   Jonas Ljungblad
25-29   Ronde van België 2.1   Tom Boonen
25-29   Ronde van Beieren 2.HC   Michael Rich
25-29   Ronde van Alentejo 2.1   Xavier Tondó
27   GP SEB Tartu 1.1   Tomas Vaitkus
28   GP van Tallinn-Tartu 1.1   Janek Tombak
29   Gran Premio de Llodio 1.1   David Herrero

JuniBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
1-5   Euskal Bizikleta 2.HC   Eladio Jiménez
2-5   Ronde van Luxemburg 2.HC   László Bodrogi
4   GP van het Zwarte Woud 1.1   Fabian Wegmann
5   GP Kanton Aargau 1.HC   Alexandre Moos
9-12   Ronde van Slovenië 2.1   Przemysław Niemiec
10-12   GP CTT Correios de Portugal 2.1   Aleksej Markov
15   Subida al Naranco 1.1   Rinaldo Nocentini
15-18   Ster Elektrotoer 2.1   Stefan Schumacher
16-19   Route du Sud 2.1   Sandy Casar
17-21   Ronde van Asturië 2.1   Adolfo García Quesada
22   Halle-Ingooigem 1.1   Bert Roesems
22   Profronde van Friesland 1.1   Stefan van Dijk
29-3   Koers van de Olympische Solidariteit 2.1   Piotr Wadecki

JuliBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
3   Ronde van de Doubs 1.1   Philip Deignan
3   Trofeo Matteotti 1.1   Ruggero Marzoli
4-10   Ronde van Oostenrijk 2.1   Juan Miguel Mercado
6-10   Trofeo Joaquim Agostinho 2.1   Gerardo Fernández
20-24   Ronde van Saksen 2.1   Mathew Hayman
22-24   Brixia Tour 2.1   Emanuele Sella
25   Prueba Villafranca de Ordizia 1.1   Carlos García Quesada
25-29   Ronde van Wallonië 2.HC   Luca Celli
26-30   Ronde van Masovia 2.1   Piotr Zaradny
30   LuK Challenge Chrono 1.1   Jens Voigt /   Bobby Julich
31   Circuito de Getxo 1.1   David Fernández
31   Polynormande 1.1   Philippe Gilbert

AugustusBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
2-4   Parijs-Corrèze 2.1   Frédéric Finot
4   GP Città di Camaiore 1.1   Maksim Iglinski
5-15   Ronde van Portugal 2.HC   Vladimir Jefimkin
6   Ronde van Lazio 1.HC   Filippo Pozzato
7   Ronde van Bochum 1.1   Lubor Tesař
7-10   Ronde van de Ain 2.1   Carl Naibo
7-11   Ronde van Burgos 2.1   Juan Carlos Domínguez
9   GP Fred Mengoni 1.1   Luca Mazzanti
10   Trofeo Città di Castelfidardo 1.1   Murilo Fischer
10-14   Rothaus Regio-Tour 2.1   Nico Sijmens
13   Rund um die Hainleite 1.1   Bert Grabsch
14   Memoriał Henryka Łasaka 1.1   Marek Maciejewski
14   Subida a Urkiola 1.1   Joaquim Rodríguez
16   Ronde van de Drie Valleien 1.HC   Stefano Garzelli
16-19   Ronde van de Limousin 2.1   Sébastien Joly
17   Coppa Agostoni 1.1   Paolo Valoti
18   Coppa Bernocchi 1.1   Danilo Napolitano
20   Tour de Rijke 1.1   Stefan van Dijk
20   Ronde van Veneto 1.HC   Eddy Mazzoleni
21   Clásica a los Puertos de Guadarrama 1.1   Xabier Zandio
21   Châteauroux Classic de l'Indre 1.1   Jimmy Casper
23   GP Stad Zottegem 1.1   Thomas Dekker
23-26   Ronde van Poitou-Charentes 2.1   Sylvain Chavanel
24   Druivenkoers Overijse 1.1   Leonardo Duque
24   GP Nobili Rubinetterie 1.1   Damiano Cunego
25   GP Carnaghese 1.1   Simon Gerrans
30   Schaal Sels 1.1   Marcin Sapa
30-4   Ronde van Groot-Brittannië 2.1   Nick Nuyens
31-4   Ronde van Hessen 2.1   Cezary Zamana

SeptemberBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
1   Trofeo Melinda 1.1   Damiano Cunego
1-10   Ronde van de Toekomst 2.1   Lars Bak
3   Coppa Placci 1.HC   Paolo Valoti
4   GP Jef Scherens 1.1   Joost Posthuma
4   Ronde van Romagna 1.1   Danilo Napolitano
7   Memorial Rik Van Steenbergen 1.1   Jean-Patrick Nazon
10  /  Parijs-Brussel 1.1   Robbie McEwen
11   Ronde van Neurenberg 1.1   Ronny Scholz
11   GP Fourmies 1.HC   Robbie McEwen
14   GP van Wallonië 1.1   Nick Nuyens
16   Kampioenschap van Vlaanderen 1.1   Sergej Lagoetin
17   GP van Modena 1.1   Guillermo Rubén Bongiorno
18   GP Industria & Commercio di Prato 1.1   Murilo Fischer
18   GP van Isbergues 1.1   Niko Eeckhout
24   Ronde van Midden-Zeeland 1.1   Bram de Groot
27   Omloop van de Vlaamse Scheldeboorden 1.1   Niko Eeckhout
29-2  /  Circuit Franco-Belge 2.1   Marco Zanotti

OktoberBewerken

Datum Wedstrijd Categorie Winnaar Etappewinnaars
1   Memorial Cimurri 1.1   Murilo Fischer
6   Coppa Sabatini 2.1   Alessandro Bertolini
6   Parijs-Bourges 1.1   Lars Bak
8   Ronde van Emilia 1.HC   Gilberto Simoni
9   GP Beghelli 1.1   Murilo Fischer
11   Nationale Sluitingsprijs 1.1   Gert Steegmans
13   Ronde van Piëmont 1.HC   Murilo Fischer