Hoofdmenu openen

Lijst van wereldkampioenen sprint

Wikimedia-lijst

Het wereldkampioenschap wielrennen op de baan vindt jaarlijks plaats sinds 1893. Het eerste kampioenschap werd gehouden in Chicago. De sprint is het enige onderdeel dat vanaf het begin op het WK werd verreden. In 1992 zijn de titels voor amateurs en professionals samengevoegd; sindsdien bestaat alleen de open klasse. De Nederlandse en Belgische sprinters zijn vet gedrukt.

Inhoud

AmateursBewerken

Jaar   Goud   Zilver   Brons
1893   Arthur A. Zimmermann - USA   John Johnson - USA   John-Patrick Bliss - USA
1894   August Lehr - DUI   Jaap Eden - NED   William Broadbridge - AUS
1895   Jaap Eden - NED   Christian Ingemann - DEN   Jean Schaaf - DUI
1896   Harry Reynolds - IER   Edwin Schraeder - DEN   Charles Guillaumet - FRA
1897   Edwin Schraeder - DEN   W.P. Fawcett - GBR   Harry Reynolds - IER
1898   Paul Albert - DUI   Ludwig Opel - DUI   Thomas Summersgill - GBR
1899   Thomas Summersgill - GBR   E. Peebody - USA   J. Caldow - CAN
1900   Didier Nauts - BEL   J.H. Lake - USA   Ferdinand Vasserot - FRA
1901   Emile Maitrot - FRA   Léon Veljtruba - BOH   Heinrich Struth - DUI
1902   Charles Piard - FRA   Léon Delaborde - FRA   Orla Nord - DEN
1903   Arthur L. Reed - GBR   Jimmy S. Benyon - GBR   Carl Hellemann - DEN
1904   Marcus Hurley - USA   Arthur L. Reed - GBR   Jimmy S. Benyon - GBR
1905   Jimmy S. Benyon - GBR   H.D. Buck - GBR   Eugène Debognies - FRA
1906   Francesco Verri - ITA   Emile Delage - FRA   D. Rondelli - FRA
1907   Jean Devoissoux - FRA   Alexandre Auffray - FRA   Camille Avrillon - FRA
1908   Victor L. Johnson - GBR   Benjamin Jones - GBR   Emile Demangel - FRA
1909   William Bailey - GBR   Karl Neumer - DUI   Maurice Schilles - FRA
1910   William Bailey - GBR   Karl Neumer - DUI   Paul Texier - FRA
1911   William Bailey - GBR   Angelo Feroci - ITA   Guido Gasparinetti - ITA
1912   Donald Mcdougall - USA   Harry Kaiser - USA   James Diver - USA
1913   William Bailey - GBR   Harry F. Ryan - GBR   Christel Rode - DUI
1920   Maurice Peeters - NED   Thomas Johnson - GBR   Gerald Halpin - AUS
1921   Brask Andersen - DEN   Erik Kjeldsen - DEN   Johan Normann - DEN
1922   Thomas Johnson - GBR   Maurice Peeters - NED   W.A. Ormston - GBR
1923   Lucien Michard - FRA   Antoine Mazairac - NED   Gerard Bosch Van Drakestein - NED
1924   Lucien Michard - FRA   Lucien Faucheux - FRA   H.E. Fuller - GBR
1925   Jaap Meijer - NED   Antoine Mazairac - NED   Bernard Leene - NED
1926   Avanti Martinetti - ITA   Léon Galvaing - FRA   Antoine Mazairac - NED
1927   Mathias Engel - DUI   Willy Falck-Hansen - DEN   Peter Steffes - DUI
1928   Willy Falck-Hansen - DEN   Roger Beaufrand - FRA   Jack Standen - AUS
1929   Antoine Mazairac - NED   Sydney Cozens - GBR   Willy Gervin - DEN
1930   Louis Gérardin - FRA   Sydney Cozens - GBR   Bruno Pelizzari - ITA
1931   Helger Harder - DEN   Willy Gervin - DEN   Anker Meyer-Andersen - DEN
1932   Albert Richter - DUI   Nino Mozzo - ITA   Franz Dusika - OOS
1933   Jacques van Egmond - NED   Roland Ulrich - FRA   Anker Meyer-Andersen - DEN
1934   Benedetto Pola - ITA   Arie van Vliet - NED   Christian Lente - FRA
1935   Toni Merkens - DUI   Arie van Vliet - NED   Jef van de Vijver - NED
1936   Arie van Vliet - NED   Pierre Georget - FRA   Henri Collard - BEL
1937   Jef van de Vijver - NED   Pierre Georget - FRA   Hendrik Ooms - NED
1938   Jef van de Vijver - NED   Bruno Loatti - ITA   Jan Derksen - NED
1939   Jan Derksen - NED   Italio Astolfi - ITA   Gerhard Purann - DUI
1946   Oskar Plattner - ZWI   Axel Schandorf - DEN   Cor Bijster - NED
1947   Reginald Harris - GBR   Cor Bijster - NED   Henri Sensever - FRA
1948   Mario Ghella - ITA   Axel Schandorf - DEN   Reginald Harris - GBR
1949   Sydney Patterson - AUS   Jacques Bellenger - FRA   John Held - USA
1950   Maurice Verdeun - FRA   Pierre Even - FRA   Jan Hijzelendoorn - NED
1951   Enzo Sacchi - ITA   Russell Mockridge - AUS   Marino Morettini - ITA
1952   Enzo Sacchi - ITA   Marino Morettini - ITA   Cyril Peacock - GBR
1953   Marino Morettini - ITA   Cesare Pinarello - ITA   Werner Potzernheim - DUI
1954   Cyril Peacock - GBR   John Tressider - AUS   Georges Gaignard - FRA
1955   Giuseppe Ogna - ITA   Jorge Batiz - ARG   John Tressider - AUS
1956   Michel Rousseau - FRA   Jorge Batiz - ARG   Guglielmo Pesenti - ITA
1957   Michel Rousseau - FRA   Guglielmo Pesenti - ITA   Valentino Gasparella - ITA
1958   Valentino Gasparella - ITA   Sante Gaiardoni - ITA   Richard Ploog - AUS
1959   Valentino Gasparella - ITA   Sante Gaiardoni - ITA   André Gruchet - FRA
1960   Sante Gaiardoni - ITA   Leo Sterckx - BEL   David Handley - GBR
1961   Sergio Bianchetto - ITA   Giuseppe Beghetto - ITA   Ron Baensch - AUS
1962   Sergio Bianchetto - ITA   Giuseppe Beghetto - ITA   Pierre Trentin - FRA
1963   Patrick Sercu - BEL   Sergio Bianchetto - ITA   Pierre Trentin - FRA
1964   Pierre Trentin - FRA   Daniel Morelon - FRA   Sergio Bianchetto - ITA
1965   Omar Phakadze - SU   Giordano Turrini - ITA   Daniel Morelon - FRA
1966   Daniel Morelon - FRA   Pierre Trentin - FRA   Omar Phakadze - SU
1967   Daniel Morelon - FRA   Pierre Trentin - FRA   Luigi Borghetti - ITA
1968   Luigi Borghetti - ITA   Niels Fredborg - DEN   Robert Van Lancker - BEL
1969   Daniel Morelon - FRA   Omar Phakadze - SU   Peder Pedersen - DEN
1970   Daniel Morelon - FRA   Peder Pedersen - DEN   Gérard Quintyn - FRA
1971   Daniel Morelon - FRA   Sergeï Kravtsov - SU   Ivan Kucirek - TSJ
1972 Niet verreden (Olympische Spelen)
1973   Daniel Morelon - FRA   Anatoly Lablunowski - SU   Giorgi Rossi - ITA
1974   Anton Tkac - TSJ   Sergeï Kravtsov - SU   Giorgi Rossi - ITA
1975   Daniel Morelon - FRA   Giorgi Rossi - ITA   Emmanuel Raasch - DDR
1976 Niet verreden (Olympische Spelen)
1977   Hans Jürgen Geschke - DDR   Emmanuel Raasch - DDR   Lutz Hesslich - DDR
1978   Anton Tkac - TSJ   Emmanuel Raasch - DDR   Christian Dresscher - DDR
1979   Lutz Hesslich - DDR   Emmanuel Raasch - DDR   Christian Dresscher - DDR
1980 Niet verreden (Olympische Spelen)
1981   Sergeï Kopylov - SU   Lutz Hesslich - DDR   Detlef Uibel - DDR
1982   Sergeï Kopylov - SU   Lutz Hesslich - DDR   Emzar Gulachvili - SU
1983   Lutz Hesslich - DDR   Sergeï Kopylov - SU   Michael Hübner - DDR
1984 Niet verreden (Olympische Spelen)
1985   Lutz Hesslich - DDR   Michael Hübner - DDR   Ralf-Gudo Kuschy - DDR
1986   Michael Hübner - DDR   Lutz Hesslich - DDR   Ralf-Gudo Kuschy - DDR
1987   Lutz Hesslich - DDR   Bill Huck - DDR   Michael Hübner - DDR
1988 Niet verreden (Olympische Spelen)
1989   Bill Huck - DDR   Michael Huebner - DDR   Nikolaï Kovch - SU
1990   Bill Huck - DUI   Curtis Harnett - CAN   Jens Fiedler - DUI
1991   Jens Fiedler - DUI   Bill Huck - DUI   Gary Neiwand - AUS

Professionals, vanaf 1992 OpenBewerken

Jaar   Goud   Zilver   Brons
1895   Robert Protin - BEL   George A. Banker - USA   Emile Huet - BEL
1896   Paul Bourrillon - FRA   Charles F. Barden - GBR   Edmond Jacquelin - FRA
1897   Willy Arend - DUI   Charles F. Barden - GBR   Paul Nossam - FRA
1898   George A. Banker - USA   Franz Verheyen - DUI   Edmond Jacquelin - FRA
1899   Marshall Walter Taylor - USA   Tom Butler - USA   Gaston Courbe d'Outrelon - FRA
1900   Edmond Jacquelin - FRA   Harie Meijers - NED   Willy Arend - DUI
1901   Thorvald Ellegaard - DEN   Edmond Jacquelin - FRA   Guus Schilling - NED
1902   Thorvald Ellegaard - DEN   Harie Meijers - NED   Pietro Bixio - ITA
1903   Thorvald Ellegaard - DEN   Willy Arend - DUI   Harie Meijers - NED
1904   Iver Lawson - USA   Thorvald Ellegaard - DEN   Henri Mayer - DUI
1905   Gabriel Poulain - FRA   Thorvald Ellegaard - DEN   Henri Mayer - DUI
1906   Thorvald Ellegaard - DEN   Gabriel Poulain - FRA   Emile Friol - FRA
1907   Emile Friol - FRA   Henri Mayer - DUI   Walter Rütt - DUI
1908   Thorvald Ellegaard - DEN   Gabriel Poulain - FRA   Charles-Louis Vanden Born - BEL
1909   Victor Dupré - FRA   Gabriel Poulain - FRA   Walter Rütt - DUI
1910   Emile Friol - FRA   Thorvald Ellegaard - DEN   Walter Rütt - DUI
1911   Thorvald Ellegaard - DEN   Léon Hourlier - FRA   Julien Pouchois - FRA
1912   Frank Kramer - USA   Alfred Grenda - AUS   André Perchicot - FRA
1913   Walter Rütt - DUI   Thorvald Ellegaard - DEN   André Perchicot - FRA
1920   Robert Spears - AUS   Ernest Kauffmann - ZWI   William Bailey - GBR
1921   Piet Moeskops - NED   Robert Spears - AUS   Pierre Sergent - FRA
1922   Piet Moeskops - NED   Robert Spears - AUS   Aloïs De Graeve - BEL
1923   Piet Moeskops - NED   Gabriel Poulain - FRA   Ernest Kauffmann - ZWI
1924   Piet Moeskops - NED   Ernest Kauffmann - ZWI   Maurice Schilles - FRA
1925   Ernest Kauffmann - ZWI   Maurice Schilles - FRA   Lucien Michard - FRA
1926   Piet Moeskops - NED   César Moretti - ITA   Lucien Michard - FRA
1927   Lucien Michard - FRA   Ernest Kauffmann - ZWI   Lucien Faucheux - FRA
1928   Lucien Michard - FRA   Lucien Faucheux - FRA   Ernest Kauffmann - ZWI
1929   Lucien Michard - FRA   Piet Moeskops - NED   Ernest Kauffmann - ZWI
1930   Lucien Michard - FRA   Piet Moeskops - NED   Orlando Piani - ITA
1931   Willy Falck-Hansen - DEN   Lucien Michard - FRA   Jef Scherens - BEL
1932   Jef Scherens - BEL   Lucien Michard - FRA   Mathias Engel - DUI
1933   Jef Scherens - BEL   Lucien Michard - FRA   Albert Richter - DUI
1934   Jef Scherens - BEL   Albert Richter - DUI   Louis Gérardin - FRA
1935   Jef Scherens - BEL   Albert Richter - DUI   Louis Gérardin - FRA
1936   Jef Scherens - BEL   Louis Gérardin - FRA   Albert Richter - DUI
1937   Jef Scherens - BEL   Arie van Vliet - NED   Albert Richter - DUI
1938   Arie van Vliet - NED   Jef Scherens - BEL   Albert Richter - DUI
1939 [1]   Albert Richter - DUI
1946   Jan Derksen - NED   Georges Senfftleben - FRA   Arie van Vliet - NED
1947   Jef Scherens - BEL   Louis Gérardin - FRA   Georges Senfftleben - FRA
1948   Arie van Vliet - NED   Louis Gérardin - FRA   Georges Senfftleben - FRA
1949   Reginald Harris - GBR   Jan Derksen - NED   Arie van Vliet - NED
1950   Reginald Harris - GBR   Arie van Vliet - NED   Jan Derksen - NED
1951   Reginald Harris - GBR   Jacques Bellenger - FRA   Sydney Patterson - AUS
1952   Oscar Plattner - ZWI   Georges Senfftleben - FRA   Jan Derksen - NED
1953   Arie van Vliet - NED   Enzo Sacchi - ITA   Reginald Harris - GBR
1954   Reginald Harris - GBR   Arie van Vliet - NED   Enzo Sacchi - ITA
1955   Antonio Maspes - ITA   Oscar Plattner - ZWI   Arie van Vliet - NED
1956   Antonio Maspes - ITA   Reginald Harris - GBR   Oscar Plattner - ZWI
1957   Jan Derksen - NED   Arie van Vliet - NED   Roger Gaignard - FRA
1958   Michel Rousseau - FRA   Enzo Sacchi - ITA   Antonio Maspes - ITA
1959   Antonio Maspes - ITA   Michel Rousseau - FRA   Jan Derksen - NED
1960   Antonio Maspes - ITA   Oscar Plattner - ZWI   Jos de Bakker - BEL
1961   Antonio Maspes - ITA   Michel Rousseau - FRA   Jos de Bakker - BEL
1962   Antonio Maspes - ITA   Sante Gaiardoni - ITA   Oscar Plattner - ZWI
1963   Sante Gaiardoni - ITA   Antonio Maspes - ITA   Jos de Bakker - BEL
1964   Antonio Maspes - ITA   Ron Baensch - AUS   Jos de Bakker - BEL
1965   Giuseppe Beghetto - ITA   Patrick Sercu - BEL   Ron Baensch - AUS
1966   Giuseppe Beghetto - ITA   Ron Baensch - AUS   Sante Gaiardoni - ITA
1967   Patrick Sercu - BEL   Giuseppe Beghetto - ITA   Angelo Damiano - ITA
1968   Giuseppe Beghetto - ITA   Patrick Sercu - BEL   Giovanni Pettenella - ITA
1969   Patrick Sercu - BEL   Robert Van Lancker - BEL   Sante Gaiardoni - ITA
1970   Gordon Johnson - AUS   Sante Gaiardoni - ITA   Leijn Loevesijn - NED
1971   Leijn Loevesijn - NED   Robert Van Lancker - BEL   Giordano Turrini - ITA
1972   Robert Van Lancker - BEL   Gordon Johnson - AUS   Giordano Turrini - ITA
1973   Robert Van Lancker - BEL   Giordano Turrini - ITA   Ezio Cardi - ITA
1974   Peder Pedersen - DEN   John Nicholson - AUS   Robert Van Lancker - BEL
1975   John Nicholson - AUS   Peder Pedersen - DEN   Ryoji Abe - JAP
1976   John Nicholson - AUS   Giordano Turrini - ITA   Yoshua Sugata - JAP
1977   Koichi Nakano - JAP   Yoshua Sugata - JAP   John Nicholson - AUS
1978   Koichi Nakano - JAP   Dieter Berkmann - DUI   Yoshua Sugata - JAP
1979   Koichi Nakano - JAP   Dieter Berkmann - DUI   Michel Vaarten - BEL
1980   Koichi Nakano - JAP   Masahito Ozaki - JAP   Daniel Morelon - FRA
1981   Koichi Nakano - JAP   Gordon Singleton - CAN   Keni Takahashi - JAP
1982   Koichi Nakano - JAP   Gordon Singleton - CAN   Yavé Cahard - FRA
1983   Koichi Nakano - JAP   Yavé Cahard - FRA   Ottavio Dazzan - ITA
1984   Koichi Nakano - JAP   Ottavio Dazzan - ITA   Yavé Cahard - FRA
1985   Koichi Nakano - JAP   Yoshiyuchi Matsueda - JAP   Ottavio Dazzan - ITA
1986   Koichi Nakano - JAP   Hideyuki Matsui - JAP   Nobuyuki Tawara - JAP
1987   Nobuyuki Tawara - JAP   Hideyuki Matsui - JAP   Claudio Golinelli - ITA
1988   Stephen Pate - AUS [2]   Nobuyuki Tawara - JAP
1989   Claudio Golinelli - ITA   Yuichiro Kamiyama - JAP   Hideyuki Matsui - JAP
1990   Michael Hübner - DUI   Claudio Golinelli - ITA   Stephen Pate - AUS
1991 [3]   Fabrice Colas - FRA [4]
1992   Michael Hübner - DUI   Frédéric Magné - FRA   Eric Schoefs - BEL
1993   Gary Neiwand - AUS   Michael Hübner - DUI   Eyk Pokorny - DUI
1994   Marty Nothstein - USA   Darryn Hill - AUS   Michael Hübner - DUI
1995   Darryn Hill - AUS   Curtis Harnett - CAN   Frédéric Magné - FRA
1996   Florian Rousseau - FRA   Marty Nothstein - USA   Darryn Hill - AUS
1997   Florian Rousseau - FRA   Jens Fiedler - DUI   Darryn Hill - AUS
1998   Florian Rousseau - FRA   Jens Fiedler - DUI   Laurent Gané - FRA
1999   Laurent Gané - FRA   Jens Fiedler - DUI   Florian Rousseau - FRA
2000   Jan Van Eijden - DUI   Laurent Gané - FRA   Jens Fiedler - DUI
2001   Arnaud Tournant - FRA   Laurent Gané - FRA   Florian Rousseau - FRA
2002   Sean Eadie - AUS   Jobie Dajka - AUS   Florian Rousseau - FRA
2003   Laurent Gané - FRA   Jobie Dajka - AUS   René Wolff - DUI
2004   Theo Bos - NED   Laurent Gané - FRA   Ryan Bayley - AUS
2005   René Wolff - DUI   Mickaël Bourgain - FRA   Jobie Dajka - AUS
2006   Theo Bos - NED   Craig MacLean - GBR   Stefan Nimke - DUI
2007   Theo Bos - NED   Grégory Baugé - FRA   Mickaël Bourgain - FRA
2008   Chris Hoy - GBR   Kévin Sireau - FRA   Grégory Baugé - FRA
2009   Grégory Baugé - FRA   Azizulhasni Awang - MAS   Kévin Sireau - FRA
2010   Grégory Baugé - FRA   Shane Perkins - AUS   Kévin Sireau - FRA
2011   Jason Kenny - GBR[5]   Chris Hoy - GBR   Mickaël Bourgain - FRA
2012   Grégory Baugé - FRA   Jason Kenny - GBR   Chris Hoy - GBR
2013   Stefan Bötticher - DUI   Denis Dmitrjev - RUS   François Pervis - FRA
2014   François Pervis - FRA   Stefan Bötticher - DUI   Denis Dmitrjev - RUS
2015   Grégory Baugé - FRA   Denis Dmitrjev - RUS   Quentin Lafargue - FRA
2016   Jason Kenny - GBR   Matthew Glaetzer - AUS   Denis Dmitrjev - RUS
2017   Denis Dmitrjev - RUS   Harrie Lavreysen - NED   Ethan Mitchell - NZL
2018   Matthew Glaetzer - AUS   Jack Carlin - GBR   Sebastien Vigier - FRA
2019   Harrie Lavreysen - NED   Jeffrey Hoogland - NED   Mateusz Rudyk - POL
  1. Finale (Van Vliet-Scherens) niet verreden wegens uitbreken WO II.
  2. Claudio Golinelli - ITA gediskwalificeerd.
  3. Carey Hall - AUS gediskwalificeerd vanwege dopinggebruik.
  4. Stephen Pate - AUS gediskwalificeerd vanwege dopinggebruik.
  5. Grégory Baugé - FRA gediskwalificeerd vanwege missen dopingtests.

VrouwenBewerken

Jaar   Goud   Zilver   Brons
1958   Galina Ermolaeva - SU   Valentina Maximova - SU   Jean Dunn - GBR
1959   Galina Ermolaeva - SU   Valentina Maximova - SU   Jean Dunn - GBR
1960   Galina Ermolaeva - SU   Valentina Maximova - SU   Jean Dunn - GBR
1961   Galina Ermolaeva - SU   Valentina Maximova - SU   Jean Dunn - GBR
1962   Valentina Savina - SU   Irena Kiritchenko - SU   Jean Dunn - GBR
1963   Galina Ermolaeva - SU   Irena Kiritchenko - SU   Valentina Savina - SU
1964   Irena Kiritchenko - SU   Galina Ermolaeva - SU   Gisèle Caille - FRA
1965   Valentina Savina - SU   Galina Ermolaeva - SU   Karin Stüwe - DDR
1966   Irena Kiritchenko - SU   Valentina Savina - SU   Heidi Blobner - DDR
1967   Valentina Savina - SU   Irena Kiritchenko - SU   Galina Ermolaeva - SU
1968   Alla Baguiniantz - SU   Irena Kiritchenko - SU   Galina Ermolaeva - SU
1969   Galina Tsareva - SU   Galina Ermolaeva - SU   Irena Kiritchenko - SU
1970   Galina Tsareva - SU   Galina Ermolaeva - SU   Valentina Savina - SU
1971   Galina Tsareva - SU   Galina Ermolaeva - SU   Iva Zajikova - TSJ
1972   Galina Ermolaeva - SU   Minnie Brinkhof - NED   Sheila Young - USA
1973   Sheila Young - USA   Iva Zajikova - TSJ   Galina Ermolaeva - SU
1974   Tamara Piltsikova - SU   Sue Novara - USA   Galina Tsareva - SU
1975   Sue Novara - USA   Iva Zajikova - TSJ   Galina Ermolaeva - SU
1976   Sheila Young - USA   Sue Novara - USA   Iva Zajikova - TSJ
1977   Galina Tsareva - SU   Sue Novara - USA   Iva Zajikova - TSJ
1978   Galina Tsareva - SU   Sue Novara - USA   Iva Zajikova - TSJ
1979   Galina Tsareva - SU   Truus van der Plaat - NED   Sue Novara - USA
1980   Sue Novara - USA   Galina Tsareva - SU   Claudia Lommatzsch - GER
1981   Sheila Young - USA   Claudine Vierstraete - BEL   Claudia Lommatzsch - GER
1982   Connie Paraskevin - USA   Shiela Young - USA   Claudia Lommatzsch - GER
1983   Connie Paraskevin - USA   Claudia Lommatzsch - GER   Isabelle Nicoloso - FRA
1984   Connie Paraskevin - USA   Erika Salumäe - SU   Syuine Zhou - CHN
1985   Isabelle Nicoloso - FRA   Connie Paraskevin - USA   Krushelnitskaja - SU
1986   Christa Rothenburger-Luding - DDR   Erika Salumäe - SU   Connie Paraskevin - USA
1987   Erika Salumäe - SU   Christa Rothenburger-Luding - DDR   Connie Paraskevin - USA
1988 Niet verreden (Olympische Spelen)
1989   Erika Salumäe - SU   Galina Enioukhina - SU   Isabelle Gautheron - FRA
1990   Connie Paraskevin-Young - USA   Renée Duprel - USA   Rita Razmaite - SU
1991   Ingrid Haringa - NED   Annette Neumann - GER   Connie Paraskevin - USA
1992 Niet verreden (Olympische Spelen)
1993   Tanya Dubnicoff - CAN   Ingrid Haringa - NED   Nathalie Even - FRA
1994   Galina Enioukhina - RUS   Félicia Ballanger - FRA   Oksana Grishina - RUS
1995   Félicia Ballanger - FRA   Olga Slyusareva - RUS   Erika Salumäe - EST
1996   Félicia Ballanger - FRA   Annette Neumann - GER   Magali Humbert-Faure - FRA
1997   Félicia Ballanger - FRA   Michelle Ferris - AUS   Oksana Grichina - RUS
1998   Félicia Ballanger - FRA   Michelle Ferris - AUS   Tanya Dubnicoff - CAN
1999   Félicia Ballanger - FRA   Michelle Ferris - AUS   Tanya Dubnicoff - CAN
2000   Natalia Markovnichenko - BLR   Lori-Ann Muenzer - CAN   Katrin Meinke - GER
2001   Svetlana Grankovskaia - RUS   Tammy Thomas - USA   Lori-Ann Muenzer - CAN
2002   Natallia Tsylinskaya - BLR   Kerrie Meares - AUS   Katrin Meinke - GER
2003   Svetlana Grankovskaia - RUS   Natallia Tsylinskaya - BLR   Nancy Contreras Reyes - MEX
2004   Svetlana Grankovskaia - RUS   Anna Meares - AUS   Lori-Ann Muenzer - CAN
2005   Victoria Pendleton - GBR   Tamilla Abassova - RUS   Anna Meares - AUS
2006   Natallia Tsylinskaia - BLR   Victoria Pendleton - GBR   Shuang Guo - CHN
2007   Victoria Pendleton - GBR   Shuang Guo - CHN   Anna Meares - AUS
2008   Victoria Pendleton - GBR   Simona Krupeckaitė - LTU   Jenny Reed - USA
2009   Victoria Pendleton - GBR   Willy Kanis - NED   Simona Krupeckaitė - LTU
2010   Victoria Pendleton - GBR   Shuang Guo - CHN   Simona Krupeckaitė - LTU
2011   Anna Meares - AUS   Simona Krupeckaitė - LTU   Victoria Pendleton - GBR
2012   Victoria Pendleton - GBR   Simona Krupeckaitė - LTU   Anna Meares - AUS
2013   Rebecca James - GBR   Kristina Vogel - DUI   Lee Wai Sze - HKG
2014   Kristina Vogel - DUI   Zhong Tianshi - CHN   Lin Junhong - CHN
2015   Kristina Vogel - DUI   Elis Ligtlee - NED   Zhong Tianshi - CHN
2016   Zhong Tianshi - CHN   Lin Junhong - CHN   Kristina Vogel - DUI
2017   Kristina Vogel - DUI   Stephanie Morton - AUS   Lee Wai Sze - HKG
2018   Kristina Vogel - DUI   Stephanie Morton - AUS   Pauline Grabosch - DUI
2019   Lee Wai Sze - HKG   Stephanie Morton - AUS   Mathilde Gros - FRA

Ploegen (mannen)Bewerken

Jaar   Goud   Zilver   Brons
1995 Duitsland ( Jan Van Eijden, Michaël Hübner , Jens Fiedler ) Frankrijk ( Benoît Vetu, Florian Rousseau , Hervé Thuet ) Verenigde Staten ( Marty Nothstein , Erin Hartwell , William Clay )
1996 Australië ( Darryn Hill , Shane Kelly , Gary Neiwand ) Duitsland ( Michaël Hübner , Jens Fiedler , Sören Lausberg ) Frankrijk (Laurent Gané ,Florian Rousseau ,Hervé Thuet )
1997 Frankrijk ( Vincent Le Quellec , Florian Rousseau , Arnaud Tournant ) Duitsland ( Sören Lausberg , Eyk Pokorny , Jan Van Eijden ) Australië ( Danny Day , Shane Kelly , Sean Eadie )
1998 Frankrijk ( Vincent Le Quellec , Florian Rousseau , Arnaud Tournant ) Australië ( DAY Danny , Shane Kelly , Graham Sharman ) Duitsland ( Sören Lausberg , Stefan Nimke , Eyk Pokorny )
1999 Frankrijk ( Laurent Gané , Florian Rousseau , Arnaud Tournant ) Verenigd Koninkrijk ( Chris Hoy , Craig McLean , Jason Queally ) Duitsland ( Sören Lausberg , Stefan Nimke , Eyk Pokorny )
2000 Frankrijk ( Laurent Gané , Florian Rousseau , Arnaud Tournant ) Verenigd Koninkrijk ( Chris Hoy , Craig McLean , Jason Queally ) Spanje ( José Antonio Villanueva , José Antonio Escuredo , Salvador Melia )
2001 Frankrijk ( Laurent Gané , Florian Rousseau , Arnaud Tournant ) Australië ( Jobie Dajka , Rya Bayley , Sean Eadie ) Verenigd Koninkrijk ( Chris Hoy , Craig McLean , Jason Queally )
2002 Verenigd Koninkrijk ( Jamie Staff , Chris Hoy , Craig McLean ) Australië ( Jobie Dajka , Rya Bayley , Sean Eadie ) Duitsland ( Jens Fiedler , Sören Lausberg , Carsten Bergemann )
2003 Duitsland ( Carsten Bergemann , René Wolff ,Jens Fiedler ) Frankrijk ( Laurent Gané , Mickaël Bourgain ,Arnaud Tournant ) Verenigd Koninkrijk ( Craig McLean ,Chris Hoy , Jamie Staff )
2004 Frankrijk ( Mickaël Bourgain , Laurent Gané , Arnaud Tournant ) Spanje ( José Antonio Escuredo , Salvador Melia , José Antonio Villanueva ) Verenigd Koninkrijk ( Craig McLean , Chris Hoy , Jamie Staff )
2005 Verenigd Koninkrijk ( Chris Hoy, Jason Queally , Jamie Staff ) Nederland ( Theo Bos, Teun Mulder , Tim Veldt ) Duitsland ( Matthias John , René Wolff , Stefan Nimke )
2006 Frankrijk ( Grégory Baugé, Mickaël Bourgain, Arnaud Tournant ) Verenigd Koninkrijk ( Chris Hoy, Jason Queally, Jamie Staff ) Australië ( Ryan Bayley, Shane Kelly, Shane Perkins )
2007 Frankrijk ( Grégory Baugé, Mickaël Bourgain, Arnaud Tournant ) Verenigd Koninkrijk ( Ross Edgar, Chris Hoy, Craig Maclean ) Duitsland ( Robert Forstemann, Maximillian Levy, Stefan Nimke )
2008 Frankrijk ( Grégory Baugé, Kévin Sireau, Arnaud Tournant ) Verenigd Koninkrijk ( Ross Edgar, Chris Hoy, Jamie Staff ) Nederland ( Teun Mulder, Theo Bos, Tim Veldt )
2009 Frankrijk ( Grégory Baugé, Kévin Sireau, Mickaël Bourgain ) Verenigd Koninkrijk ( Matthew Crampton, Jason Kenny , Jamie Staff ) Duitsland ( René Enders, Robert Forstemann, Stefan Nimke )
2010 Duitsland ( Robert Forstemann, Maximilian Levy, Stefan Nimke ) Frankrijk ( Grégory Baugé, Kévin Sireau, Michaël d'Almeida ) Verenigd Koninkrijk ( Ross Edgar, Chris Hoy, Jason Kenny )
2011 Duitsland ( René Enders, Maximilian Levy, Stefan Nimke ) Verenigd Koninkrijk ( Matthew Crampton, Chris Hoy, Jason Kenny ) Australië ( Daniel Ellis, Matthew Glaetzer, Jason Niblett )
2012 Australië ( Shane Perkins, Matthew Glaetzer, Scott Sunderland ) Frankrijk ( Grégory Baugé, Kévin Sireau, Michaël d'Almeida ) Nieuw-Zeeland ( Edward Dawkins, Ethan Mitchell, Sam Webster )
2013 Duitsland ( René Enders, Stefan Bötticher, Maximilian Levy ) Nieuw-Zeeland ( Ethan Mitchell, Sam Webster, Edward Dawkins ) Frankrijk ( Julien Palma, François Pervis, Michaël D'Almeida )
2014 Nieuw-Zeeland ( Ethan Mitchell, Sam Webster, Edward Dawkins ) Duitsland ( René Enders, Robert Förstemann, Maximilian Levy ) Frankrijk ( Grégory Baugé, Kévin Sireau, Michaël D'Almeida )
2015 Frankrijk ( Grégory Baugé, Michaël D'Almeida, Kévin Sireau ) Nieuw-Zeeland ( Edward Dawkins, Ethan Mitchell, Sam Webster ) Duitsland ( Joachim Eilers, René Enders, Robert Förstemann )
2016 Nieuw-Zeeland ( Ethan Mitchell, Sam Webster, Edward Dawkins ) Nederland ( Nils van 't Hoenderdaal, Jeffrey Hoogland, Matthijs Büchli, Hugo Haak ) Frankrijk ( Grégory Baugé, Kévin Sireau, Michaël D'Almeida )
2017 Nieuw-Zeeland ( Ethan Mitchell, Sam Webster, Edward Dawkins ) Nederland ( Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen, Matthijs Büchli ) Italië ( Simone Consonni, Liam Bertazzo, Filippo Ganna, Francesco Lamon )
2018 Nederland ( Nils van 't Hoenderdaal, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Matthijs Büchli ) Verenigd Koninkrijk ( Jack Carlin, Ryan Owens, Jason Kenny, Philip Hindes, Joseph Truman ) Frankrijk ( François Pervis, Sébastien Vigier, Quentin Lafargue, Michael D'Almeida )
2019 Nederland ( Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Matthijs Büchli ) Frankrijk ( Grégory Baugé, Quentin Lafargue, Sébastien Vigier, Michaël D'Almeida ) Rusland ( Denis Dmitrjev, Alexander Sharapov, Pavel Yakushevskiy )

Ploegen (vrouwen)Bewerken

Jaar   Goud   Zilver   Brons
2007 Verenigd Koninkrijk ( Victoria Pendleton, Shanaze Reade ) Nederland ( Yvonne Hijgenaar, Willy Kanis ) Australië ( Kristine Bayley, Anna Meares )
2008 Verenigd Koninkrijk ( Victoria Pendleton, Shanaze Reade ) China ( Jinjie Gong, Lulu Zheng ) Duitsland ( Dana Glöss, Miriam Welte )
2009 Australië ( Kaarle McCullough, Anna Meares ) Verenigd Koninkrijk ( Victoria Pendleton, Shanaze Reade ) Litouwen ( Gintare Gaivenyte, Simona Krupeckaite )
2010 Australië ( Kaarle McCullough, Anna Meares ) China ( Jinjie Gong, Lin Junhong ) Litouwen ( Gintare Gaivenyte, Simona Krupeckaite )
2011 Australië ( Kaarle McCullough, Anna Meares ) Verenigd Koninkrijk ( Jessica Varnish, Victoria Pendleton ) China ( Guo Shuang, Jinjie Gong )
2012 Duitsland ( Kristina Vogel, Miriam Welte ) Australië ( Kaarle McCullough, Anna Meares ) China ( Guo Shuang, Jinjie Gong )
2013 Duitsland ( Kristina Vogel, Miriam Welte ) China ( Guo Shuang, Gong Jinjie ) Verenigd Koninkrijk ( Victoria Williamson, Rebecca James )
2014 Duitsland ( Kristina Vogel, Miriam Welte ) China ( Lin Junhong, Zhong Tianshi ) Verenigd Koninkrijk ( Rebecca James, Jessica Varnish )
2015 China ( Gong Jinjie, Zhong Tianshi ) Rusland ( Darja Sjmeleva, Anastasia Vojnova ) Australië ( Kaarle McCulloch, Anna Meares )
2016 Rusland ( Darja Sjmeleva, Anastasia Vojnova ) China ( Gong Jinjie, Zhong Tianshi ) Duitsland ( Miriam Welte, Kristina Vogel )
2017 Rusland ( Darja Sjmeleva, Anastasia Vojnova ) Australië ( Kaarle McCulloch, Stephanie Morton ) Duitsland ( Miriam Welte, Kristina Vogel )
2018 Duitsland ( Miriam Welte, Kristina Vogel, Pauline Grabosch ) Nederland ( Kyra Lamberink, Shanne Braspennincx, Laurine van Riessen, Hetty van de Wouw ) Rusland ( Darja Sjmeleva, Anastasia Vojnova )
2019 Australië ( Kaarle McCulloch, Stephanie Morton ) Rusland ( Darja Sjmeleva, Anastasia Vojnova ) Duitsland ( Miriam Welte, Emma Hinze )

MedaillespiegelBewerken

Bijgewerkt t/m het WK van 2012. Alleen de individuele titels zijn meegeteld.

Individueel (mannen)Bewerken

  Goud   Zilver   Brons *
1 Koichi Nakano   JPN 10 0 0 P
2 Daniel Morelon   FRA 7 1 2 AP
3/4 Antonio Maspes   ITA 7 1 1 P
3/4 Jef Scherens   BEL 7 1 1 P
5 Lucien Michard   FRA 6 3 2 AP
6 Thorvald Ellegaard   DEN 5 4 0 P
7 Piet Moeskops   NED 5 2 0 P
8 Reginald Harris   GBR 5 1 2 AP
9 Arie van Vliet   NED 4 6 3 AP
10 Lutz Hesslich   GDR 4 3 1 A

* A = een of meer medailles bij amateurs; P = een of meer medailles bij profs/open

Individueel (vrouwen)Bewerken

  Goud   Zilver   Brons
1 Galina Ermolaeva   URS 6 5 4
2 Galina Tsareva   URS 6 1 1
3 Félicia Ballanger   FRA 5 1 0
4 Connie Paraskevin   USA 4 1 3
5 Valentina Savina   URS 3 1 2
6 Sheila Young   USA 3 1 1
7 Svetlana Grankovskaya   RUS 3 0 0
8 Irena Kiritchenko   URS 2 4 1
9 Sue Novara   USA 2 4 1
10 Erika Salumäe   URS
  EST
2 2 1

Landenklassement (mannen)Bewerken

  Goud   Zilver   Brons
1   FRA 33 41 44
2   ITA 26 25 23
3   NED 23 16 15
4   GBR 16 15 8
5   GER ** 14 14 23
6   BEL 14 6 10
7   DEN 12 14 7
8   JPN 11 6 7
9   AUS 9 12 16
10   USA 8 7 3

** excl. DDR

Zie ook: Sprinten