Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2009

De Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2009 werden georganiseerd van 25 tot en met 29 maart 2009 in de BGŻ Arena in Pruszków, Polen. Er waren medailles te behalen op negentien onderdelen, het omnium voor vrouwen is toegevoegd aan de achttien onderdelen die op het programma stonden in 2008.

Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2009
Gehouden in Pruszków, Polen
Jaar 2009
Data 25 t/m 29 maart
Sport Baanwielrennen
Organisator UCI
Evenementen 19
Navigatie
2008     2010
Portaal  Portaalicoon   Sport

ProgrammaBewerken

Datum Disciplines
Woensdag 25 maart Individuele achtervolging mannen
Puntenkoers mannen
Teamsprint mannen
500 meter tijdrit vrouwen
Donderdag 26 maart Individuele achtervolging mannen
Ploegenachtervolging vrouwen
Teamsprint vrouwen
Keirin mannen
Scratch mannen
Vrijdag 27 maart Ploegenachtervolging mannen
1 kilometer tijdrit mannen
Scratch vrouwen
Zaterdag 28 maart Koppelkoers (madison) mannen
Omnium vrouwen
Sprint vrouwen
Zondag 29 maart Omnium mannen
Sprint mannen
Puntenkoers vrouwen
Keirin vrouwen

DeelnemersBewerken

MannenBewerken

Voor de wedstrijden bij de mannen schreven zich renners uit 33 landen in.[1]

VrouwenBewerken

Bij de vrouwen schreven zich deelnemers uit 25 landen in.[2]

ResultatenBewerken

SprintBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Grégory Baugé   FRA 10,281
-
10,281
  Azizulhasni Awang   MAS -
10,499
-
  Kévin Sireau   FRA 10,443
10,316
4 Shane Perkins   AUS
5 Jason Kenny   GBR
6 Matthew Crampton   GBR
7 Mickaël Bourgain   FRA
8 Ross Edgar   GBR
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Victoria Pendleton   GBR 11,897
- 11,714
  Willy Kanis   NED -
11,665
-
  Simona Krupeckaite   LTU 11,277
11,524
4 Olga Panarina   BLR
5 Guo Shuang   CHN
6 Ljoebov Sjoelika   UKR
7 Yvonne Hijgenaar   NED
8 Kaarle McCulloch   AUS

TeamsprintBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Grégory Baugé
Mickaël Bourgain
Kévin Sireau
  FRA 43,510
  Matthew Crampton
Jason Kenny
Jamie Staff
  GBR 43,869
  René Enders
Robert Forstemann
Stefan Nimke
  GER 43,912
4 Daniel Ellis
Shane Perkins
Scott Sunderland
  AUS 43,986
5 Maciej Bielecki
Kamil Kuczynski
Lukasz Kwiatkowski
  POL
6 Azizulhasni Awang
Josiah Ng Onn Lam
Mohd Rizal Tisin
  MAS
7 Teun Mulder
Yondi Schmidt
Tim Veldt
  NED
8 Kazuya Narita
Yudai Nitta
Kazunari Watanabe
  JPN
9 Li Wen Hao
Zhang Lei
Zhang Zixiang
  CHN
10 Sergej Borisov
Sergej Koetsjerov
Valentin Savitskiy
  RUS
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Kaarle McCullough
Anna Meares
  AUS 33,149
  Victoria Pendleton
Shanaze Reade
  GBR 33,380
  Gintare Gaivenyte
Simona Krupeckaite
  LTU 33,495
4 Sandie Clair
Clara Sanchez
  FRA 33,638
5 Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
  NED 33,791
6 Kristina Vogel
Miriam Welte
  GER 33,922
7 Gong Jinjie
Zheng Lulu
  CHN 34,475
8 Svetlana Grankovskaya
Olga Streltsova
  RUS 34,733
9 Renata Dabrowska
Aleksandra Drejgier
  POL 35,095
10 Lee Wai See
Meng Zhao Juan
  HKG 36,418

Individuele achtervolgingBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Taylor Phinney   USA 4.17,631
  Jack Bobridge   AUS 4.20,091
  Dominique Cornu   BEL 4.22,347
4 Volodymyr Djoedja   UKR 4.28,297
5 Jesse Sergent   NZL 4.21,253
6 Sergi Escobar Roure   ESP 4.23,619
7 Aleksej Markov   RUS 4.24,085
8 Patrick Gretsch   GER 4.24,564
9 Robert Bartko   GER 4.26,277
10 Vitalyi Sjtsjedov   UKR 4.26,508
...
13 Levi Heimans   NED 4.28,638
14 Ingmar De Poortere   BEL 4.30,089
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Alison Shanks   NZL 3.29,807
  Wendy Houvenaghel   GBR 3.32,174
  Vilija Sereikaite   LTU 3.33,583
4 Joanna Rowsell   GBR 3.35,209
5 Josephine Tomic   AUS 3.37,780
6 Ellen van Dijk   NED 3.38,373
7 Tara Whitten   CAN 3.38,962
8 Svitlana Galyuk   UKR 3.40,413
9 Leire Olaberria   ESP 3.41,176
10 Verena Joos   GER 3.42,611

PloegenachtervolgingBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Michael Faerk Christensen
Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Alex Rasmussen
  DEN 3.58,246
  Jack Bobridge
Rohan Dennis
Leigh Howard
Cameron Meyer
  AUS 3.58,863
  Westley Gough
Peter Latham
Marc Ryan
Jesse Sergent
  NZL 4.00,248
4 Jonathan Bellis
Steven Burke
Ed Clancy
Peter Kennaugh
  GBR 4.01,838
5 Sergi Escobar
David Muntañer
Antonio Tauler
Eloy Teruel
  ESP 4.04,485
6 Robert Bengsch
Henning Bommel
Patrick Gretsch
Roger Kluge
  GER 4.07,262
7 Levi Heimans
Geert-Jan Jonkman
Arno van der Zwet
Sipke Zijlstra
  NED 4.08,667
8 Volodymyr Djoedja
Ljoebomyr Polatayko
Mykhaylo Radionov
Vitaliy Sjtsjedov
  UKR 4.08,736
9 Dominique Cornu
Ingmar De Poortere
Stijn Steels
Maarten Vlasselaer
  BEL 4.08,825
10 Juan Esteban Arango Carvajal
Arles Antonio Castro Laverde
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Carlos Alberto Uran Arroyabe
  COL 4.10,111
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Elizabeth Armitstead
Wendy Houvenaghel
Joanna Rowell
  GBR 3.22,720
  Lauren Ellis
Jamie Nielsen
Alison Shanks
  NZL 3.23,993
  Ashlee Ankudinoff
Sarah Kent
Josephine Tomic
  AUS 3.24,972
4 Vera Koedooder
Amy Pieters
Ellen van Dijk
  NED 3.29,379
5 Svetlana Pauliukaite
Vilija Sereikaite
Ausrine Trebaite
  LTU 3.30,966
6 Chen Yue
Sun Feiyan
Wang Cui
  CHN 3.31,753
7 Charlotte Becker
Christina Becker
Verena Joos
  GER 3.31,770
8 Jelena Tsjalykh
Victoria Kondel
Olga Sljoesareva
  RUS 3.32,272
9 Jessie Daams
Jolien D'Hoore
Kelly Druyts
  BEL 3.33,010
10 Andrea Botero Coy
Maria Luisa Calle
Lorena Maria Vargas
  COL 3.34,460

TijdritBewerken


1 kilometerBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Stefan Nimke   GER 1.00,666
  Taylor Phinney   USA 1.01,611
  Mohd Rizal Tisin   MAS 1.01,658
4 Michaël D'Almeida   FRA 1.02,034
5 Scott Sunderland   AUS 1.02,144
6 Teun Mulder   NED 1.02,209
7 David Daniell   GBR 1.02,316
8 Kamil Kuczynski   POL 1.02,356
9 Quentin Lafargue   FRA 1.02n669
10 Edward Dawkins   NZL 1.02,685
...
12 Tim Veldt   NED 1.02,886
...
17 Yondi Schmidt   NED 1.03,480


500 meterBewerken

Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Simona Krupeckaite   LTU 33,296 (WR)
  Anna Meares   AUS 33,796
  Victoria Pendleton   GBR 34,102
4 Sandie Clair   FRA 34,114
5 Willy Kanis   NED 34,258
6 Kaarle McCulloch   AUS 34,276
7 Lisandra Guerra Rodriguez   CUB 34,358
8 Olga Panarina   BLR 34,557
9 Miriam Welte   GER 34,824
10 Yvonne Hijgenaar   NED 35,054

PuntenkoersBewerken

Mannen
# Naam Land Punten
  Cameron Meyer   AUS 24
  Daniel Kreutzfeldt   DEN 22
  Chris Newton   GBR 21
4 Eloy Teruel   ESP 17
5 Vasil Kiryjenka   BLR 15
6 Colby Pearce   USA 14
7 Roger Kluge   GER 13
8 Wong Kam-Po   HKG 8
9 Zachary Bell   CAN 6
10 Milan Kadlec   CZE 6
...
12 Kenny De Ketele   BEL 5
...
19 Pim Ligthart   NED -20
Vrouwen
# Naam Land Punten
  Giorgia Bronzini   ITA 18
  Yumari González   CUB 15
  Elizabeth Armitstead   GBR 13
4 Wang Cui   CHN 12
5 Belinda Goss   AUS 10
6 Svetlana Pauliukaite   LTU 9
7 Leire Olaberria Dorronsoro   ESP 8
8 Jamila Machacova   CZE 7
9 Wong Wan Yiu   HKG 6
10 Elke Gebhardt   GER 3
...
15 Ellen van Dijk   NED 0
...
17 Jolien D'Hoore   BEL 0

KeirinBewerken

Mannen
# Naam Land Detail
  Maximilian Levy   GER
  François Pervis   FRA
  Teun Mulder   NED
4 Ross Edgar   GBR
5 Matthew Crampton   GBR
6 Sergej Borisov   RUS
...
17 Yondi Schmidt   NED
Vrouwen
# Naam Land Detail
  Guo Schuang   CHN
  Clara Sanchez   FRA
  Willy Kanis   NED
4 Elisa Frisoni   ITA
5 Anna Meares   AUS
6 Sandie Clair   FRA
...
13 Yvonne Hijgenaar   NED

ScratchBewerken

mannen
# Naam Land
  Morgan Kneisky   FRA
  Angel Dario Colla   ARG
  Andreas Müller   AUT
4 Travis Meyer   AUS
5 Kazuhiro Mori   JPN
6 Ivan Kovalev   RUS
7 Mark Cavendish   GBR
8 Hayden Godfrey   NZL
9 Aliaksandr Lisouski   BLR
10 Carlos Alberto Uran Arroyabe   COL
Vrouwen
# Naam Land
  Yumari Gonzalez Valdivieso   CUB
  Elizabeth Armitstead   GBR
  Belinda Goss   AUS
4 Giogria Bronzini   ITA
5 Pascale Jeuland   FRA
6 Ellen van Dijk   NED
7 Kelly Druyts   BEL
8 Andrea Wolfer   SUI
9 Sun Feiyan   CHN
10 Jarmila Machacova   CZE

OmniumBewerken

Mannen
# Naam Land Punten
  Leigh Howard   AUS 19
  Zachary Bell   CAN 21
  Tim Veldt   NED 24
4 Volodymyr Djoedja   UKR 26
5 Robert Bartko   GER 26
6 Taylor Phinney   USA 32
7 Hayden Godfrey   NZL 40
8 Albert Torres Barcelo   ESP 46
9 Artoer Jersjov   RUS 47
10 Jan Dostal   CZE 54
Vrouwen
# Naam Land Punten
  Josephine Tomic   AUS 26
  Tara Whitten   CAN 27
  Yvonne Hijgenaar   NED 27
4 Elisa Frisoni   ITA 28
5 Lesya Kalitovska   UKR 29
6 Vilija Sereikaite   LTU 34
7 Dalila Rodriguez Hernandez   CUB 39
8 Renata Dabrowska   POL 40
9 Lada Kozlikova   CZE 44
10 Anna Blyth   GBR 44

PloegkoersBewerken

Mannen
# Naam Land Punten
  Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
  DEN 22
  Leigh Howard
Cameron Meyer
  AUS 2
  Martin Blaha
Jiří Hochmann
  CZE 0
4 Kenny De Ketele
Tim Mertens
  BEL 17 (-1)
5 Roger Kluge
Olaf Pollack
  GER 15 (-1)

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Australië 4 4 2 10
2   Frankrijk 3 2 1 6
3   Verenigd Koninkrijk 2 4 3 9
4   Denemarken 2 1 0 3
5   Duitsland 2 0 1 3
6   Nieuw-Zeeland 1 1 1 3
7   Cuba 1 1 0 2
  Verenigde Staten 1 1 0 2
9   Litouwen 1 0 3 4
10   China 1 0 0 1
  Italië 1 0 0 1
12   Canada 0 2 0 2
13   Nederland 0 1 4 5
14   Maleisië 0 1 1 2
15   Argentinië 0 1 0 1
16   Oostenrijk 0 0 1 1
  België 0 0 1 1
  Tsjechië 0 0 1 1
Totaal 19 19 19 57

Zie ookBewerken