Hoofdmenu openen

Lijst van wereldkampioenen stayeren

Het stayeren stond al op het programma bij het eerste wereldkampioenschap baanwielrennen in 1893. In 1993 werden de klassen amateurs en professionals samengevoegd tot één open klasse. Na het kampioenschap van 1994 besloot de UCI dit oude onderdeel te schrappen.

Wereldkampioenschap stayeren voor amateursBewerken

Jaar   Goud   Zilver   Brons
1893 Lawrence Meintjes (  Kaapkolonie) Charles Albrecht (  Duitse Rijk) B. Ulbricht (  Verenigde Staten)
1894 Wilhelm Henie (  Noorwegen) Jack Green (  Verenigd Koninkrijk) Jan Van Oolen (  België)
1895 Mathieu Cordang (  Nederland) Cees Witteveen (  Nederland) Wilhelm Henie (  Noorwegen)
1896 Ferdinand Ponscarme (  Frankrijk) Michael Djakoff (  Rusland) Andreas Hansen (  Denemarken)
1897 Edward Gould (  Verenigd Koninkrijk) Emile Ouzon (  Frankrijk) Rasmond Tjoerby (  Denemarken)
1898 Albert-John Cherry (  Verenigd Koninkrijk) Gustav Graben (  Duitse Rijk) Anton Huneck (  Oostenrijk)
1899 John Nelson (  Verenigde Staten) Robert Goodson (  Australië) William Riddle (  Canada)
1900 Louis Bastien (  Frankrijk) Wilhelm Henie (  Noorwegen) Roger Hildebrand (  Frankrijk)
1901 Heinrich Sievers (  Duitse Rijk) Bruno Salzmann (  Duitse Rijk) Alfred Görnemann (  Duitse Rijk)
1902 Alfred Görnemann (  Duitse Rijk) Fritz Keller (  Duitse Rijk) Johan Dielhe (  Nederland)
1903 Edmond Audemars (  Zwitserland) Vittorio Carlevaro (  Italië) Reinhold Herzog (  Duitse Rijk)
1904 Léon Meredith (  Verenigd Koninkrijk) W.J. Pett (  Verenigd Koninkrijk) George A. Olley (  Verenigd Koninkrijk)
1905 Léon Meredith (  Verenigd Koninkrijk) Willy Mest (  Duitse Rijk) Auguste Carremans (  België)
1906 Maurice Bardonneau (  Frankrijk) Victor Tubbax (  België) Emile Eigeldinger (  Frankrijk)
1907 Léon Meredith (  Verenigd Koninkrijk) Victor Tubbax (  België) Maurice Brocco (  Frankrijk)
1908 Léon Meredith (  Verenigd Koninkrijk) Gustav Janke (  Denemarken) Léon Vanderstuyft (  België)
1909 Léon Meredith (  Verenigd Koninkrijk) Maurice Cuzin (  Frankrijk) Georges Patou (  België)
1910 Henri Hens (  België) Louis Delbor (  Frankrijk) Sydney F. Bailey (  Verenigd Koninkrijk)
1911 Léon Meredith (  Verenigd Koninkrijk) Bertus Mulckhijze (  Nederland) Pietro Lori (  Italië)
1913 Léon Meredith (  Verenigd Koninkrijk) Alex Beyer (  Duitse Rijk) Cor Blekemolen (  Nederland)
1914 Cor Blekemolen (  Nederland) Jacques Van Ginkel (  België) Walter Stelzer (  Duitse Rijk)
1958 Lothar Meister (  DDR) Heinz Wahl (  DDR) Arie van Houwelingen (  Nederland)
1959 Arie van Houwelingen (  Nederland) Bernard Deconinck (  Frankrijk) Lothar Meister (  DDR)
1960 Georg Stoltze (  DDR) Siegfried Wustrow (  DDR) Henk Buis (  Nederland)
1961 Leendert van der Meulen (  Nederland) Siegfried Wustrow (  DDR) Georg Stoltze (  DDR)
1962 Romain Deloof (  België) Hans Lauppi (  Zwitserland) Christian Giscos (  Frankrijk)
1963 Romain Deloof (  België) Karl-Heinz Matthes (  DDR) Ueli Luginbhül (  Zwitserland)
1964 Jaap Oudkerk (  Nederland) Jean Walschaerts (  België)
Daniel Salmon (  Zwitserland)
1965 Gabriel Mas (  Spanje) Etienne Van Der Vieren (  België) Alain Maréchal (  Frankrijk)
1966 Piet de Wit (  Nederland) Bert Romyn (  Nederland) Christian Giscos (  Frankrijk)
1967 Piet de Wit (  Nederland) Michail Markov (  Sovjet-Unie) Dries Helsloot (  Nederland)
1968 Giuseppe Grassi (  Italië) Cees Stam (  Nederland) Benny Herger (  Zwitserland)
1969 Bert Boom (  Nederland) Cees Stam (  Nederland) Jörg Peter (  Zwitserland)
1970 Cees Stam (  Nederland) Horst Gnas (  West-Duitsland) Antonio CeDDR (  Spanje)
1971 Horst Gnas (  West-Duitsland) Rainer Podlesch (  West-Duitsland) Gaby Minneboo (  Nederland)
1972 Horst Gnas (  West-Duitsland) Jean Breuer (  West-Duitsland) Gaby Minneboo (  Nederland)
1973 Horst Gnas (  West-Duitsland) Rainer Podlesch (  West-Duitsland) Gaby Minneboo (  Nederland)
1974 Jean Breuer (  West-Duitsland) Martin Venix (  Nederland) Miguel Espinos (  Spanje)
1975 Gaby Minneboo (  Nederland) Miguel Espinos (  Spanje) Jean Pinsello (  Frankrijk)
1976 Gaby Minneboo (  Nederland) Bartolome Caldentey (  Spanje) Rainer Podlesch (  West-Duitsland)
1977 Gaby Minneboo (  Nederland) Bartolome Caldentey (  Spanje) Rainer Podlesch (  West-Duitsland)
1978 Rainer Podlesch (  West-Duitsland) Mattheus Pronk (  Nederland) Martin Rietveld (  Nederland)
1979 Mattheus Pronk (  Nederland) Guido Van Meel (  België) Gaby Minneboo (  Nederland)
1980 Gaby Minneboo (  Nederland) Mattheus Pronk (  Nederland) Bartolome Caldentey (  Spanje)
1981 Mattheus Pronk (  Nederland) Rainer Podlesch (  Bondsrepubliek Duitsland) Max Hürzeler (  Zwitserland)
1982 Gaby Minneboo (  Nederland) Mattheus Pronk (  Nederland) Rainer Podlesch (  West-Duitsland)
1983 Rainer Podlesch (  West-Duitsland) Mattheus Pronk (  Nederland) Walter Baumgartner (  Zwitserland)
1984 Jan de Nijs (  Nederland) Roberto Dotti (  Italië) Ralf Stambula (  West-Duitsland)
1985 Roberto Dotti (  Italië) Roland Königshofer (  Oostenrijk) Mario Gentili (  Italië)
1986 Mario Gentili (  Italië) Luigi Bieli (  Italië) Roland Königshofer (  Oostenrijk)
1987 Mario Gentili (  Italië) Vincenzo Colamartino (  Italië) Roland Königshofer (  Oostenrijk)
1988 Gediskwalificeerd Roland Königshofer (  Oostenrijk) gediskwalificeerd
1989 Roland Königshofer (  Oostenrijk) Tonino Vittigli (  Italië) Thomas Königshofer (  Oostenrijk)
1990 Roland Königshofer (  Oostenrijk) David Solari (  Italië) Andrea Bellati (  Zwitserland)
1991 Roland Königshofer (  Oostenrijk) David Solari (  Italië) Carsten Podlesch (  Duitsland)
1992 Carsten Podlesch (  Duitsland) Roland Königshofer (  Oostenrijk) David Solari (  Italië)

Wereldkampioenschap stayeren voor professionals (Open sinds 1993)Bewerken

Jaar   Goud   Zilver   Brons
1895 Jimmy Michael (  Verenigd Koninkrijk) Henri Luyten (  België) Hans Hofmann (  Duitse Rijk)
1896 Arthur-Adalbert Chase (  Verenigd Koninkrijk) Jack-William Stocks (  Verenigd Koninkrijk) Ferenc Gerger (  Hongarije)
1897 Jack-William Stocks (  Verenigd Koninkrijk) Arthur-Adalbert Chase (  Verenigd Koninkrijk) Fred Armstrong (  Verenigd Koninkrijk)
1898 Richard Palmer (  Verenigd Koninkrijk)
1899 Harry Gibson (  Canada) Hugh McLean (  Verenigde Staten) Ken Boake (  Verenigde Staten)
1900 Constant Huret (  Frankrijk) Edouard Taylor (  Frankrijk) Émile Bouhours (  Frankrijk)
1901 Thaddaüs Robl (  Duitse Rijk) Piet Dickentman (  Nederland) Fritz Ryser (  Zwitserland)
1902 Thaddaüs Robl (  Duitse Rijk) Émile Bouhours (  Frankrijk) Edouard Taylor (  Frankrijk)
1903 Piet Dickentman (  Nederland) Thaddaüs Robl (  Duitse Rijk) Alfred Görnemann (  Duitse Rijk)
1904 Bob Walthour sr. (  Verenigde Staten) César Simar (  Frankrijk) Arthur Vanderstuyft (  België)
1905 Bob Walthour sr. (  Verenigde Staten) Paul Guignard (  Frankrijk) Piet Dickentman (  Nederland)
1906 Louis Darragon (  Frankrijk) Arthur Vanderstuyft (  België) Schwitzgubel (  Zwitserland)
1907 Louis Darragon (  Frankrijk) Karel Verbist (  België) Georges Parent (  Frankrijk)
1908 Fritz Ryser (  Zwitserland) Eugenio Bruni (  Italië) Arthur Vanderstuyft (  België)
1909 Georges Parent (  Frankrijk) Louis Darragon (  Frankrijk) Nat Butler (  Verenigde Staten)
1910 Georges Parent (  Frankrijk) Léon Vanderstuyft (  België) Bob Walthour sr. (  Verenigde Staten)
1911 Georges Parent (  Frankrijk) Louis Darragon (  Frankrijk) James-Henri Moran (  Verenigde Staten)
1912 George Wiley (  Verenigde Staten) Elmer Collins (  Verenigde Staten) James-Henri Moran (  Verenigde Staten)
1913 Paul Guignard (  Frankrijk) Jules Miquel (  Frankrijk) Richard Schuermann (  Duitse Rijk)
1920 Georges Seres (  Frankrijk) Victor Linart (  België) Paul Suter (  Zwitserland)
1921 Victor Linart (  België) Paul Suter (  Zwitserland) Paul Guignard (  Frankrijk)
1922 Léon Vanderstuyft (  België) Paul Suter (  Zwitserland) Gustave Ganay (  Frankrijk)
1923 Paul Suter (  Zwitserland) Léon Parisot (  Frankrijk) Karl Wittig (  Duitsland)
1924 Victor Linart (  België) Georges Seres (  Frankrijk) L. Toricelli (  Italië)
1925 Robert "Toto" Grassin (  Frankrijk) Jan Snoek (  Nederland) Georges Seres (  Frankrijk)
1926 Victor Linart (  België) Gustave Ganay (  Frankrijk) Paul Suter (  Zwitserland)
1927 Victor Linart (  België) Paul Krewer (  Duitsland) Walter Sawall (  Duitsland)
1928 Walter Sawall (  Duitsland) Henri Breau (  Frankrijk) Victor Linart (  België)
1929 Georges Paillard (  Frankrijk) Victor Linart (  België) Paul Krewer (  Duitsland)
1930 Erich Möller (  Duitsland) Georges Paillard (  Frankrijk) Robert "Toto" Grassin (  Frankrijk)
1931 Walter Sawall (  Duitsland) Erich Möller (  Duitsland) Victor Linart (  België)
1932 Georges Paillard (  Frankrijk) Walter Sawall (  Duitsland) Erich Möller (  Duitsland)
1933 Charles Lacquehay (  Frankrijk) Franco Giorgetti (  Italië) Erich Metze (  Duitse Rijk)
1934 Erich Metze (  Duitse Rijk) Paul Krewer (  Duitse Rijk) Eduardo Severgnini (  Italië)
1935 Charles Lacquehay (  Frankrijk) Erich Metze (  Duitse Rijk) Georges Ronsse (  België)
1936 André Renaud (  Frankrijk) Charles Lacquehay (  Frankrijk) Georges Ronsse (  België)
1937 Walter Lohmann (  Duitse Rijk) Ernest Terreau (  Frankrijk) Adolf Schön (  Duitse Rijk)
1938 Erich Metze (  Duitse Rijk) Walter Lohmann (  Duitse Rijk) Eduardo Severgnini (  Italië)
1946 Elio Frosio (  Italië) Jacques Besson (  Zwitserland) Louis Chaillot (  Frankrijk)
1947 Raoul Lesueur (  Frankrijk) Jean-Jacques Lamboley (  Frankrijk) Jan Pronk (  Nederland)
1948 Jean-Jacques Lamboley (  Frankrijk) Elio Frosio (  Italië) August Meuleman (  België)
1949 Elio Frosio (  Italië) Jan Pronk (  Nederland) Raoul Lesueur (  Frankrijk)
1950 Raoul Lesueur (  Frankrijk) Jan Pronk (  Nederland) Georges fils Seres (  Frankrijk)
1951 Jan Pronk (  Nederland) Andreas Leliaert (  België) Henri Lemoine (  Frankrijk)
1952 Adolph Verschueren (  België) Walter Lohmann (  West-Duitsland) Henri Lemoine (  Frankrijk)
1953 Adolph Verschueren (  België) Roger Queugnet (  Frankrijk) Henri Lemoine (  Frankrijk)
1954 Adolph Verschueren (  België) Jan Pronk (  Nederland) Joe Bunker (  Australië)
1955 Guillermo Timoner (  Spanje) Walter Bucher (  Zwitserland) Giuseppe Martino (  Italië)
1956 Graham French (  Australië) Guillermo Timoner (  Spanje) Walter Bucher (  Zwitserland)
1957 Paul Depaepe (  België) Walter Bucher (  Zwitserland) Graham French (  Australië)
1958 Walter Bucher (  Zwitserland) Guillermo Timoner (  Spanje) Wouter Wagtmans (  Nederland)
1959 Guillermo Timoner (  Spanje) Walter Bucher (  Zwitserland) Norbert Koch (  Nederland)
1960 Guillermo Timoner (  Spanje) Martin Wierstra (  Nederland) Norbert Koch (  Nederland)
1961 Karl-Heinz Marsell (  West-Duitsland) Paul Depaepe (  België) Max Meier (  Zwitserland)
1962 Guillermo Timoner (  Spanje) Paul Depaepe (  België) Leo Wickihalder (  Zwitserland)
1963 Leo Proost (  België) Paul Depaepe (  België) Robert Varnajo (  Frankrijk)
1964 Guillermo Timoner (  Spanje) Leo Proost (  België) Karl-Heinz Marsell (  West-Duitsland)
1965 Guillermo Timoner (  Spanje) Romain De Loof (  België) Jaap Oudkerk (  Nederland)
1966 Romain De Loof (  België) Ehrenfried Rudolph (  West-Duitsland) Leo Proost (  België)
1967 Leo Proost (  België) Romain De Loof (  België) Domenico De Lillo (  Italië)
1968 Leo Proost (  België) Piet de Wit (  Nederland) Ehrenfried Rudolph (  West-Duitsland)
1969 Jaap Oudkerk (  Nederland) Theo Verschueren (  België) Domenico De Lillo (  Italië)
1970 Ehrenfried Rudolph (  West-Duitsland) Theo Verschueren (  België) Piet de Wit (  Nederland)
1971 Theo Verschueren (  België) Jaap Oudkerk (  Nederland) Domenico De Lillo (  Italië)
1972 Theo Verschueren (  België) Cees Stam (  Nederland) Dieter Kemper (  West-Duitsland)
1973 Cees Stam (  Nederland) Piet de Wit (  Nederland) Christian Raymond (  Frankrijk)
1974 Cees Stam (  Nederland) Theo Verschueren (  België) Attilio Benfatto (  Italië)
1975 Dieter Kemper (  West-Duitsland) Cees Stam (  Nederland) Jan Breur (  Nederland)
1976 Wilfried Peffgen (  West-Duitsland) Cees Stam (  Nederland) Walter Avogradi (  Italië)
1977 Cees Stam (  Nederland) Wilfried Peffgen (  West-Duitsland) Pietro Algeri (  Italië)
1978 Wilfried Peffgen (  West-Duitsland) Martin Venix (  Nederland) Cees Stam (  Nederland)
1979 Martin Venix (  Nederland) Wilfried Peffgen (  West-Duitsland) Cees Stam (  Nederland)
1980 Wilfried Peffgen (  West-Duitsland) René Kos (  Nederland) Bruno Vicino (  Italië)
1981 René Kos (  Nederland) Bruno Vicino (  Italië) Wilfried Peffgen (  West-Duitsland)
1982 Martin Venix (  Nederland) Wilfried Peffgen (  West-Duitsland) Bruno Vicino (  Italië)
1983 Bruno Vicino (  Italië) René Kos (  Nederland) Martin Havik (  Nederland)
1984 Horst Schütz (  West-Duitsland) Max Hürzeler (  Zwitserland) Constant Tourné (  België)
1985 Bruno Vicino (  Italië) Danny Clark (  Australië) Werner Betz (  West-Duitsland)
1986 Bruno Vicino (  Italië) Constant Tourné (  België) Giovanni Renosto (  Italië)
1987 Max Hürzeler (  Zwitserland) Danny Clark (  Australië) Werner Betz (  West-Duitsland)
1988 Danny Clark (  Australië) Constant Tourné (  België) Walter Brugna (  Italië)
1989 Giovanni Renosto (  Italië) Walter Brugna (  Italië) Torsten Rellensmann (  West-Duitsland)
1990 Walter Brugna (  Italië) Peter Steiger (  Zwitserland) Danny Clark (  Australië)
1991 Danny Clark (  Australië) Peter Steiger (  Zwitserland) Arno Kuttel (  Zwitserland)
1992 Peter Steiger (  Zwitserland) Jens Veggerby (  Denemarken) Antonio Fanelli (  Italië)
1993 Jens Veggerby (  Denemarken) Roland Königshofer (  Oostenrijk) Carsten Podlesch (  Duitsland)
1994 Carsten Podlesch (  Duitsland) Roland Königshofer (  Oostenrijk) Alessandro Tessin (  Italië)