Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2010

De wereldkampioenschappen baanwielrennen 2010 werden van 24 tot en met 28 maart 2010 gehouden in het Deense Ballerup. Er stonden negentien onderdelen op het programma, tien voor mannen en negen voor vrouwen.

Inhoud

ProgrammaBewerken

Datum Onderdeel
24/03/2010 individuele achtervolging vrouwen, kwalificatie
500 m tijdrit vrouwen
teamsprint mannen, kwalificatie
puntenkoers mannen
individuele achtervolging vrouwen, finales
teamsprint mannen, finales
25/03/2010 individuele achtervolging mannen, kwalificatie
keirin mannen, eerste ronde
ploegenachtervolging vrouwen, kwalificatie
keirin mannen, eerste ronde herkansingen
teamsprint vrouwen, kwalificatie
scratch mannen
keirin mannen, tweede ronde
teamsprint vrouwen, finales
individuele achtervolging mannen, finales
ploegenachtervolging vrouwen, finales
keirin mannen, finales
26/03/2010 ploegenachtervolging mannen, kwalificatie
sprint vrouwen, kwalificatie
sprint vrouwen, 1/16 finales
sprint vrouwen 1/8 finales
sprint vrouwen, 1/8 finales herkansingen
sprint vrouwen, kwartfinales (1)
1 km tijdrit mannen
sprint vrouwen, kwartfinales (2)
sprint vrouwen, kwartfinales (3)
ploegenachtervolging mannen, finales
scratch vrouwen
sprint vrouwen, wedstrijd voor 5e plaats
Datum Onderdeel
27/03/2010 omnium 200 m tijdrit vrouwen
sprint mannen, kwalificatie
omnium scratch vrouwen
sprint mannen 1/16 finales
omnium achtervolging vrouwen
sprint mannen, 1/8 finales
sprint mannen, 1/8 finales herkansingen
sprint vrouwen, 1/2 finales (1)
sprint mannen 1/4 finales (1)
sprint vrouwen 1/2 finales (2)
sprint mannen 1/4 finales (2)
sprint vrouwen 1/2 finales (3)
omnium puntenkoers vrouwen
sprint mannen 1/4 finales (3)
sprint vrouwen, finales (1)
ploegkoers mannen
sprint mannen, wedstrijd voor 5e plaats
sprint vrouwen, finales (2)
omnium 500 m tijdrit vrouwen
sprint vrouwen, finales (3)
28/03/2010 omnium 200 m tijdrit mannen
keirin vrouwen, eerste ronde
omnium scratch mannen
keirin vrouwen, eerste ronde herkansingen
omnium achtervolging mannen
sprint mannen, 1/2 finales (1)
omnium puntenkoers mannen
sprint mannen, 1/2 finales (2)
keirin vrouwen, tweede ronde
sprint mannen, 1/2 finales (3)
puntenkoers vrouwen
omnium 1 km tijdrit mannen
sprint mannen, finales (1)
keirin vrouwen, finales
sprint mannen, finales (2)
sprint mannen, finales (3)

DeelnemersBewerken

Resultaten[2]Bewerken

SprintBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Grégory Baugé   FRA 10,406
10,361
  Shane Perkins   AUS
  Kévin Sireau   FRA 10,467
10,574
4 Robert Förstemann   GER
5 Matthew Crampton   GBR
6 Chris Hoy   GBR
7 François Pervis   FRA
8 Jason Kenny   GBR
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Victoria Pendleton   GBR 11,661
11,543
  Guo Shuang   CHN
  Simona Krupeckaite   LTU 11,377
11,416
4 Anna Meares   AUS
5 Kristina Vogel   GER
6 Kaarle McCulloch   AUS
7 Olga Panarina   BLR
8 Victoria Baranova   AUS

TeamsprintBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Robert Förstemann
Maximilian Levy
Stefan Nimke
  GER 43,433
  Grégory Baugé
Michaël d'Almeida
Kévin Sireau
  FRA 43,453
  Ross Edgar
Chris Hoy
Jason Kenny
  GBR 43,590
4 Cheng Changsong
Zhang Lei
Zhang Miao
  CHN 44,002
5 Edward Dawkins
Adam Stewart
Sam Webster
  NZL 44,450
6 Sergey Borisov
Denis Dmitriev
Sergey Kucherov
  RUS 44,498
7 Daniel Ellis
Jason Niblett
Scott Sunderland
  AUS 44,578
8 Teun Mulder
Yondi Schmidt
Roy van den Berg
  NED 44,630
9 Maciej Bielecki
Kamil Kuczynski
Damian Zielinski
  POL 44,820
10 Kota Asai
Yudai Nitta
Kazunari Watanabe
  JPN 45,136
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Kaarle McCulloch
Anna Meares
  AUS 32,923 WR
  Jinje Gong
Lin Junhong
  CHN 33,192
  Gintare Gaivenyte
Simona Krupeckaite
  LTU 33,495
4 Victoria Pendleton
Jessica Varnish
  GBR 33,638
5 Sandie Clair
Clara Sanchez
  FRA
6 Kristina Vogel
Miriam Welte
  GER
7 Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
  NED
8 Victoria Baranova
Olga Strelstova
  RUS
9 Renata Dabrowska
Aleksandra Drejgier
  POL
10 Lee Wai Sze
Meng Zhao Juan
  HKG

Individuele achtervolgingBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Taylor Phinney   USA 4.16,600
  Jesse Sergent   NZL 4.18,459
  Jack Bobridge   AUS 4.18,066
4 Aleksandr Serov   RUS 4.21,263
5 Dennis Rohan   AUS
6 Vitaliy Sjtsjedov   UKR
7 Westley Gough   NZL
8 Lasse Norman Hansen   DEN
9 Vitaliy Popkov   UKR
10 Juan Esteban Arango Carvajal   COL
...
15 Levi Heimans   NED 4.26,405
16 Arno van der Zwet   NED 4.26,677
17 Ingmar de Poortere   BEL
...
19 Jonathan Dufrasne   BEL
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Sarah Hammer   USA 3.28,601
  Wendy Houvenaghel   GBR 3.32,496
  Vilija Sereikaite   LTU 3.32,085
4 Alison Shanks   NZL 3.32,733
5 Ellen van Dijk   NED 3.33,704
6 Lesja Kalitovska   UKR
7 Jamie Nielsen   NZL
8 Vera Koedooder   NED 3.37,466
9 Tara Whitten   CAN
10 Fan Jiang   CHN

PloegenachtervolgingBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Jack Bobrigde
Rohan Dennis
Michael Hepburn
Cameron Meyer[3]
  AUS 3.55,654
  Steven Burke
Ed Clancy
Ben Swift
Andrew Tennant
  GBR 3.55,806
  Sam Bewley
Westley Gough
Peter Latham
Jesse Sergent
  NZL 3.59,475
4 Niki Byrgesen
Michael Færk Christensen
Jens Erik Madsen
Rasmus Quaade
  DEN 4.01,838
5 Ljoebomir Polatajko
Maxym Polisjtsjoek
Vitaliy Popkov
Vitaliy Sjtsjedov
  UKR
6 Levi Heimans
Arno van der Zwet
Tim Veldt
Sipke Zijlstra
  NED 4.04,818
7 Ivan Kovalev
Victor Manakov
Aleksej Markov
Aleksandr Serov
  RUS
8 Unai Elloriaga Zubiaur
Sergi Escobar i Roure
David Muntaner Juaneda
Eley Teruel Rovira
  ESP
9 Vivien Brisse
Benoît Daeninck
Julien Duval
Julien Morice
  Frankrijk
10 Robert Bartko
Robert Bengsch
Henning Bommel
Patrick Gretsch
  GER
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Ashlee Ankudinoff
Sarah Kent
Josephine Tomic
  AUS 3.21,748
  Elizabeth Armitstead
Weny Houvenaghel
Joanna Rowsell
  GBR 3.22,287
  Rushlee Buchanan
Lauren Ellis
Alison Shanks
  NZL 3.21,552 WR
4 Dotsie Bausch
Sarah Hammer
Lauren Tamayo
  USA 3.24,571
5 Vera Koedooder
Amy Pieters
Ellen van Dijk
  NED 3.25,156
6 Laura Brown
Stephanie Roorda
Tara Whitten
  CAN
7 Charlotte Becker
Lisa Brennauer
Verena Joos
  GER
8 Yelizaveta Botsjkarova
Svitlana Galjoek
Lesya Kalitovska
  UKR
9 Jessie Daams
Jolien D'Hoore
Kelly Druyts
  BEL
10 Jiang Fen
Jiang Wenwen
Liang Jing
  CHN

TijdritBewerken


1 kilometerBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Teun Mulder   NED 1.00,341
  Michaël D'Almeida   FRA 1.00,884
  François Pervis   FRA 1.01,024
4 Stefan Nimke   GER 1.01,086
5 Edward Dawkins   NZL 1.01,372
6 Zhang Miao   CHN 1.01,520
7 David Daniell   GBR 1.02,033
8 Scott Sunderland   AUS 1.02,291
9 Tomas Babek   CZE 1.02,940
10 David Alonso Castillo   ESP 1.03,004


500 meterBewerken

Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Anna Meares   AUS 33,381
  Simona Krupeckaite   LTU 33,462
  Olga Panarina   BLR 33,779
4 Willy Kanis   NED 33,801
5 Sandie Clair   FRA 33,992
6 Kaarle McCulloch   AUS 34,349
7 Miriam Welte   GER 34,407
8 Gong Jinjie   CHN 34,538
9 Lisandra Guerra Rodriguez   CUB 34,674
10 Lin Junhong   CHN 34,803

PuntenkoersBewerken

Mannen
# Naam Land Punten
  Cameron Meyer   AUS 70
  Peter Schep   NED 33
  Milan Kadlec   CZE 27
4 Chris Newton   GBR 26
5 Ingmar de Poortere   BEL 24
6 Christophe Riblon   FRA 17
7 Walter Pérez   ARG 13
8 Roger Kluge   GER 13
9 Daniel Kreutzfeldt   DEN 10
10 Makoto Iijima   JPN 8
Vrouwen
# Naam Land Punten
  Tara Whitten   CAN 36
  Lauren Ellis   NZL 33
  Tatsiana Sjarakova   BLR 33
4 Elena Tsjalikh   AZE 26
5 Paola Muñoz   CHI 22
6 Giorgia Bronzini   ITA 14
7 Leire Olaberria Dorronsoro   ESP 9
8 Ellen van Dijk   NED 8
9 Elizabeth Armitstead   GBR 7
10 Megan Dunn   AUS 7

KeirinBewerken

Mannen
# Naam Land Detail
  Chris Hoy   GBR
  Azizulhasni Awang   MAS
  Maximilian Levy   GER
4 Teun Mulder   NED
5 François Pervis   FRA
6 Sam Webster   NZL
Vrouwen
# Naam Land Detail
  Simona Krupeckaite   LTU
  Victoria Pendleton   GBR
  Olga Panarina   BLR
4 Kaarle McCulloch   AUS
5 Miriam Welte   GER
6 Clara Sanchez   FRA

ScratchBewerken

mannen
# Naam Land Ronde
  Alex Rasmussen   DEN
  Juan Esteban Arango Carvajal   COL
  Kazuhiro Mori   JPN
4 Martin Blaha   CZE - 1
5 Chris Newton   GBR - 1
6 Mykhaylo Radionov   UKR - 1
7 Thomas Scully   NZL - 1
8 Kwok Ho Ting   HKG - 1
9 Morgan Kneisky   FRA - 1
10 Erik Mohs   GER - 1
Vrouwen
# Naam Land
  Pascale Jeuland   FRA
  Yumari Gonzalez Valdivieso   CUB
  Belinda Goss   AUS
4 Kelly Druyts   BEL
5 Jarmila Machacova   CZE
6 Malgorzata Wojtyra   POL
7 Na Ah Reum   KOR
8 Tatsiana Sjarakova   BLR
9 Julie Leth   DEN
10 Diao Xiao Juan   HKG

OmniumBewerken

Mannen
# Naam Land Punten
  Ed Clancy   GBR 24
  Leigh Howard   AUS 32
  Taylor Phinney   USA 33
4 Robert Bartko   GER 36
5 Tim Veldt   NED 37
6 Juan Esteban Arango Carvajal   COL 40
7 Tim Mertens   BEL 41
8 David Muntaner Juaneda   ESP 43
9 Vitaliy Sjtjedov   UKR 46
10 Myron Simpson   NZL 47
Vrouwen
# Naam Land Punten
  Tara Whitten   CAN 23
  Elizabeth Armitstead   GBR 29
  Leire Olaberria Dorronsoro   ESP 30
4 Yvonne Hijgenaar   NED 30
5 Sarah Hammer   USA 32
6 Vilija Sereikaite   LTU 35
7 Charlotte Becker   GER 39
8 Gemma Dudley   NZL 40
9 Lada Kozilkova   CZE 41
10 Tatsiana Sjarakova   BLR 44

PloegkoersBewerken

Mannen
# Naam Land Punten
  Leigh Howard
Cameron Meyer
  AUS 16
  Morgan Kneisky
Christophe Riblon
  FRA 6
  Ingmar De Poortere
Steve Schets
  BEL 5
4 Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
  DEN 17 (-1)
5 Robert Bartko
Roger Kluge
  GER 13 (-1)

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Australië 6 2 2 10
2   Verenigd Koninkrijk 3 5 1 9
3   Frankrijk 2 3 2 7
4   Verenigde Staten 2 0 1 3
5   Canada 2 0 0 2
6   Litouwen 1 1 3 5
7   Nederland 1 1 0 2
8   Duitsland 1 0 1 2
9   Denemarken 1 0 0 1
10   Nieuw-Zeeland 0 2 2 4
11   China 0 2 0 2
12   Colombia 0 1 0 1
  Cuba 0 1 0 1
  Maleisië 0 1 0 1
15   Wit-Rusland 0 0 3 3
16   België 0 0 1 1
  Tsjechië 0 0 1 1
  Japan 0 0 1 1
  Spanje 0 0 1 1
Totaal 19 19 19 57

Zie ookBewerken