Openbaar vervoer in Den Helder
Het openbaar vervoer in Den Helder bestaat uit een treinverbinding van de spoorlijn Den Helder - Amsterdam van de Nederlandse Spoorwegen, verschillende stads- en streekbussen van Connexxion en de veerboot naar Texel.
Treinen
bewerkenDe gemeente Den Helder telt twee treinstations: Den Helder en Den Helder Zuid. In de treindienstregeling 2024 stoppen de volgende treinseries tweemaal per uur op deze stations:
Serie | Treinsoort | Route | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
800 | Intercity (NS) | Maastricht – Sittard – Roermond – Weert – Eindhoven Centraal – 's-Hertogenbosch – Utrecht Centraal – Amsterdam Centraal – Alkmaar – (Den Helder Zuid – Den Helder) | Rijdt van maandag t/m donderdag tot 20:00 uur tussen Alkmaar en Maastricht. Rijdt op vrijdag pas vanaf 15:00 uur en rijdt dan enkel tussen Alkmaar en Amsterdam Centraal. Rijdt niet in het weekend. Wordt na 20:00 uur, op vrijdag en in het weekend tussen Amsterdam Centraal en Maastricht vervangen door intercity 2900. |
3000 | Intercity (NS) | Nijmegen – Arnhem Centraal – Ede-Wageningen – Veenendaal-De Klomp – Driebergen-Zeist – Utrecht Centraal – Amsterdam Centraal – Zaandam – Alkmaar – Den Helder Zuid – Den Helder | Veenendaal-De Klomp wordt alleen na 20:00 en in het weekend bediend door deze serie. |
De laatste trein naar Den Helder is op vrijdag en zaterdag de sprinter uit Rhenen en de laatste trein vanuit Den Helder is de sprinter naar Amsterdam Centraal.
Bussen
bewerkenDen Helder telt vier stadslijnen, één streeklijn, één scholierenlijn en één zomerlijn. Alle lijnen worden gereden door Connexxion met lagevloerbussen. Connexxion rijdt in opdracht van de provincie Noord-Holland in het concessiegebied Noord-Holland Noord.
Lijn | Route | Via | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
Stadslijnen | |||
30 | Station Den Helder - Julianadorp, Dorperweerth | Noordwest Ziekenhuisgroep, Nieuw-Den Helder, Station Den Helder Zuid, Julianadorp-Oost | |
31 | Station Den Helder - Station Den Helder Zuid | Centrum, Noordwest Ziekenhuisgroep, Nieuw-Den Helder, Oud-Den Helder | |
33 | Station Den Helder - Steiger TESO | ||
34 | Station Den Helder - De Schooten, Walvisvaardersweg | ||
Streeklijn | |||
135 | Station Den Helder - Station Hoorn | Hippolytushoef, Den Oever, Wieringerwerf, Middenmeer, Abbekerk | |
Scholierenlijn | |||
652 | Station Den Helder - Station Schagen | Julianadorp, 't Zand | |
Kustbus | |||
851 | Station Den Helder - Petten, Plein 1945 | Julianadorp, Callantsoog, Sint Maartenszee | Rijdt alleen in de zomermaanden. |