Wereldkampioenschappen wielrennen 2009 - Wegrit mannen elite
De 76e editie van de wegrit voor mannen elite op de wereldkampioenschappen wielrennen werd gehouden op 27 september 2009. De wedstrijd was de afsluiter van de wereldkampioenschappen wielrennen 2009.
Wereldkampioenschappen wielrennen 2009-Wegrit mannen elite | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
76e editie | |||||||
Datum | 27 september 2009 | ||||||
Startplaats | Mendrisio | ||||||
Finishplaats | Mendrisio | ||||||
Totale afstand | 262 kilometer | ||||||
Deelnemers | 202 | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Eerste | Cadel Evans | ||||||
Tweede | Alexandr Kolobnev | ||||||
Derde | Joaquim Rodríguez | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Deelnemers bewerken
Deelnemende landen zijn:
- 9 renners: Spanje, Italië, Australië, Duitsland, Rusland, Luxemburg (zal met vier renners van start gaan), België, Groot-Brittannië, Noorwegen, Verenigde Staten
- 6 renners: Frankrijk, Nederland, Slovenië, Polen, Oekraïne, Denemarken, Zwitserland, Zuid-Afrika, Colombia, Venezuela, Kazachstan
- 3 renners: Portugal, Estland, Oostenrijk, Slovakije, Kroatië, Hongarije, Zweden, Servië, Letland, Tsjechië, Ierland, Wit-Rusland, Tunesië, Argentinië, Brazilië, Canada, Iran, Japan, Nieuw-Zeeland
- 1 renner: Litouwen, Finland, Bulgarije, Namibië, Cuba, Chili, Costa Rica, Ecuador, Uruguay
- Totaal: 222 renners als elk land het maximum renners selecteert
Italiaanse selectie bewerken
Spaanse selectie bewerken
Australische selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
19 | Simon Clarke | ISD Cycling Team |
20 | Allan Davis | Quickstep-Innergetic |
21 | Cadel Evans | Silence-Lotto |
22 | Simon Gerrans | Cervélo Test Team |
23 | Mathew Hayman | Rabobank ProTeam |
24 | Matthew Lloyd | Silence-Lotto |
25 | Stuart O'Grady | Saxo Bank |
26 | Michael Rogers | Team Columbia-HTC |
27 | Wesley Sulzberger | Française des Jeux |
Duitse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
28 | Gerald Ciolek | Milram |
29 | Johannes Fröhlinger | Milram |
30 | André Greipel | Team Columbia-HTC |
31 | Christian Knees | Milram |
32 | Paul Martens | Rabobank ProTeam |
33 | Tony Martin | Team Columbia-HTC |
34 | Grischa Niermann | Rabobank ProTeam |
35 | Marcel Sieberg | Team Columbia-HTC |
36 | Fabian Wegmann | Milram |
Russische selectie bewerken
Belgische selectie bewerken
Luxemburgse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
55 | Laurent Didier | Team Designa Kokken |
56 | Jempy Drucker | Team Differdange |
57 | Kim Kirchen | Team Columbia-HTC |
58 | Andy Schleck | Saxo Bank |
Noorse selectie bewerken
Amerikaanse selectie bewerken
Britse selectie bewerken
Nederlandse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
85 | Lars Boom | Rabobank ProTeam |
86 | Robert Gesink | Rabobank ProTeam |
87 | Johnny Hoogerland | Vacansoleil |
88 | Karsten Kroon | Saxo Bank |
89 | Sebastian Langeveld | Rabobank ProTeam |
90 | Koos Moerenhout | Rabobank ProTeam |
Franse selectie bewerken
Tsjechische selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
97 | Jan Bárta | KTM-Junkers |
98 | Roman Kreuziger | Liquigas |
99 | Martin Mareš | PSK Whirlpool-Autho |
Deense selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
100 | Lars Ytting Bak | Saxo Bank |
101 | Matti Breschel | Saxo Bank |
102 | Jakob Fuglsang | Saxo Bank |
103 | Frank Høj | Saxo Bank |
104 | Anders Lund | Saxo Bank |
105 | Chris Anker Sørensen | Saxo Bank |
Zwitserse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
106 | Michael Albasini | Team Columbia-HTC |
107 | Rubens Bertogliati | Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli |
108 | Fabian Cancellara | Saxo Bank |
109 | Mathias Frank | BMC Racing Team |
110 | Grégory Rast | Astana |
111 | Oliver Zaugg | Liquigas |
Sloveense selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
112 | Grega Bole | Adria Mobil |
113 | Borut Božič | Vacansoleil |
114 | Janez Brajkovič | Astana |
115 | Kristjan Fajt | Adria Mobil |
116 | Gorazd Štangelj | Liquigas |
117 | Tadej Valjavec | AG2R La Mondiale |
Colombiaanse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
118 | Mauricio Ardila | Rabobank ProTeam |
119 | Leonardo Duque | Cofidis, le Crédit en Ligne |
120 | Juan Carlos López | |
121 | Miguel Ángel Rubiano | Centri della Calzatura-Partizan |
122 | José Serpa | Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli |
123 | Rigoberto Urán | Caisse d'Epargne |
Portugese selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
124 | André Cardoso | Palmeiras Resort - Prio |
125 | Sérgio Paulinho | Astana |
126 | Rui Costa | Caisse d'Epargne |
Poolse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
127 | Michał Gołaś | Vacansoleil |
128 | Bartosz Huzarski | ISD Cycling Team |
129 | Jacek Morajko | Mróz Continental Team |
130 | Przemysław Niemiec | Team Miche-Silver Cross |
131 | Maciej Paterski | |
132 | Sylwester Szmyd | Liquigas |
Kazachse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
133 | Assan Bazajev | Astana |
134 | Dmitri Fofonov | |
135 | Valentin Iglinski | |
136 | Maxim Iglinskiy | Astana |
137 | Andrey Kashechkin | |
138 | Aleksandr Vinokoerov | Astana |
Oekraïense selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
139 | Andrey Grivko | ISD Cycling Team |
140 | Serhiy Honchar | Team Utensilnord |
141 | Oleksandr Kvatsjoek | ISD Cycling Team |
142 | Ruslan Pidgorny | ISD Cycling Team |
143 | Volodymyr Starchyk | Amore & Vita-McDonald's |
144 | Vladimir Zagorodnii | Lampre-NGC |
Zuid-Afrikaanse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
145 | Jay Robert Thomson | MTN Energade Road |
Venezolaanse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
146 | Franklin Raul Chacon | |
147 | Manuel Eduardo Medina | |
148 | Carlos José Ochoa | Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli |
149 | Jackson Rodríguez | Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli |
150 | José Humberto Rujano | |
151 | Fredy Vargas |
Japanse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
152 | Yukiya Arashiro | Bbox-Bouygues Telecom |
153 | Fumiyuki Beppu | Skil-Shimano |
154 | Taiji Nishitani | Aisan Racing Team |
Estse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
155 | René Mandri | AG2R La Mondiale |
156 | Rein Taaramäe | Cofidis, le Crédit en Ligne |
157 | Janek Tombak | Cycling Club Bourgas |
Nieuw-Zeelandse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
158 | Timothy Gudsell | Française des Jeux |
159 | Hayden Roulston | Cervélo Test Team |
160 | Jeremy Vennell | Bissell Pro Cycling |
Argentijnse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
161 | Martín Garrido | Palmeiras Resort - Prio |
162 | Alfredo Lucero | |
163 | Matías Médici |
Oostenrijkse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
164 | Christoph Sokoll | Team Vorarlberg-Corratec |
165 | Gerhard Trampusch | ELK Haus-Simplon |
166 | Peter Wrolich | Milram |
Kroatische selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
167 | Matija Kvasina | Amica Chips-Knauf |
168 | Hrvoje Miholjević | Loborika |
169 | Vladimir Miholjević | Liquigas |
Slowaakse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
170 | Ján Valach | ELK Haus-Simplon |
171 | Martin Velits | Milram |
172 | Peter Velits | Milram |
Braziliaanse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
173 | Tiago Fiorilli | Boyaca Es Para Vivirla-Lecheboy |
174 | Murilo Antonio Fischer | Liquigas |
175 | Magno Nazaret |
Canadese selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
176 | Michael Barry | Team Columbia-HTC |
177 | Ryder Hesjedal | Team Garmin-Slipstream |
178 | Svein Tuft | Team Garmin-Slipstream |
Zweedse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
179 | Fredrik Kessiakoff | Fuji-Servetto |
180 | Marcus Ljungqvist | Saxo Bank |
181 | Thomas Löfkvist | Team Columbia-HTC |
Hongaarse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
182 | István Cziráki | Betonexpressz 2000-Limonta |
183 | Gergely Ivanics | Betonexpressz 2000-Limonta |
184 | Péter Kusztor | Atlas-Romer's Hausbackerei |
Servische selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
185 | Žolt Der | Centri della Calzatura-Partizan |
186 | Esad Hasanovic | Centri della Calzatura-Partizan |
187 | Nebojsa Jovanovic | AC Sparta Praha |
Uruguayaanse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
188 | Fabricio Ferrari |
Letse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
189 | Oļegs Meļehs | Meridiana-Kalev Chocolate Team |
190 | Aleksejs Saramotins | Team Designa Kokken |
Costa Ricaanse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
191 | Andrey Amador | Caisse d'Epargne |
Chileense selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
192 | Carlos Iván Oyarzún |
Ierse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
193 | Philip Deignan | Cervélo Test Team |
194 | Daniel Martin | Team Garmin-Slipstream |
195 | Nicolas Roche | AG2R La Mondiale |
Litouwse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
196 | Ignatas Konovalovas | Cervélo Test Team |
Wit-Russische selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
197 | Vasil Kiryjenka | Caisse d'Epargne |
198 | Aleksandr Kuschynski | Liquigas |
199 | Kanstantsin Siwtsow | Team Columbia-HTC |
Namibische selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
200 | Dan Craven | Rapha-Condor-Recycling.co.uk |
Finse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
201 | Jussi Veikkanen | Française des Jeux |
Ecuadoraanse selectie bewerken
Rugnummer | Renner | Ploeg |
---|---|---|
202 | Byron Guamá | Burgos Monumental-Castilla y Leon |
Rituitslag bewerken
# | Renner | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Cadel Evans | Australië | 6u56'26" | |
Aleksandr Kolobnev | Rusland | +27" | |
Joaquím Rodríguez | Spanje | z.t. | |
4 | Samuel Sánchez | Spanje | +30" |
5 | Fabian Cancellara | Zwitserland | z.t. |
6 | Philippe Gilbert | België | +51" |
7 | Matti Breschel | Denemarken | z.t. |
8 | Damiano Cunego | Italië | z.t. |
9 | Alejandro Valverde | Spanje | z.t. |
10 | Simon Gerrans | Australië | +1'47" |